» »

Mnenja o tem avtu, oglasu? (Nakup) 2.ge roke

Mnenja o tem avtu, oglasu? (Nakup) 2.ge roke

Temo vidijo: vsi

shintaro ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......

Renault Megane 1.6 16v 2006 2.000EUR

Torej prvo kar je, je to meni zelo blizu. Kar je meni ogromen plus, saj se ne mislim vozit po slo.

2. lastnika, 10 let ga ima trenuten ... Trenutno ima 222.000 km, piše da ima servisno knjižico potrjeno. Mi zgleda iskren po telefonu (se mi zdi da ga je vozla žena ne on) in je rekel da je bil zobati jermen menjan pri 115.000

Torej imam še nekje 13.000km predn morem velik servis naredit. Kilometri so najbrž realni, kar bom dal pogledat na Renaultu. Kar ne morem naredit pred nakupom oz. kako bi to ga vprašal da ga nesemo? Je itak par kilometrov do Kopra Renaulta , tko da ne bi bla neka znanstvena fantastika.

Desna sprednja šipa, ne dela. Bral sem nekje 300EUR popravili mehanizma oz. nov. Torej smo že ne 500 servis + 300 šipa = 800EUR stroškov poleg 2.000 cene. Ni tok star , je 2006, pa še prenovljen model kateri je boljši od starega.
Mašina mi je dobra, čeprav vem da pije, vsaj pa ne bo lena vožnja.
Gume pravi da so še dobre.

Zanima me kaj si vi mislite o oglasu in napisanemu, avtu in vse (Glavno je pa kaj pravite glede Cene in kolko je res vreden)... Meni se zdi nujno da mu ceno nekako znižam, in sicer VSAJ na 1.800EUR. Naštel mu bom pač da morem servis in šipo porabit 800EUR, torej bi blo pošteno da mi nekaj zniža ceno.

Seveda čeprav je potrjena servisna in se sliši pošten, nevarnost prevrtanja km... Zato me zanima tudi kaj pravite na to da vztrajam za pregleda na Renaultu, preden ga kupim.

Glede nasplošno rang cene in avta, je tako da bi mel tega ene 3 leta al kej. Ali pa raje prestavim nakup na drugo leto, kaj boljšega. Nek odličen boljši avto mi ni ravno cilj v naslednjih 3 letih, tako da bi bil zadovoljen s tem, kar bi bil napredek od l.2000 megana k imam zdej, glavni problem je to da se mi 'ne da' več vlagat v avto k je l.2000 , tako da bi prešaltal denar za popravila na tega novejšega in boljšega, kar bi blo bolj smiselno. Na staremu sm vse skupaj dal že nekje 800EUR za popravila v nekaj več kot letu.

K0l1br1 ::

shintaro je izjavil:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......

Torej prvo kar je, je to meni zelo blizu. Kar je meni ogromen plus, saj se ne mislim vozit po slo.

2. lastnika, 10 let ga ima trenuten ... Trenutno ima 222.000 km, piše da ima servisno knjižico potrjeno. Mi zgleda iskren po telefonu (se mi zdi da ga je vozla žena ne on) in je rekel da je bil zobati jermen menjan pri 115.000

Torej imam še nekje 13.000km predn morem velik servis naredit. Kilometri so najbrž realni, kar bom dal pogledat na Renaultu. Kar ne morem naredit pred nakupom oz. kako bi to ga vprašal da ga nesemo? Je itak par kilometrov do Kopra Renaulta , tko da ne bi bla neka znanstvena fantastika.

Desna sprednja šipa, ne dela. Bral sem nekje 300€ popravili mehanizma oz. nov. Torej smo že ne 500 servis + 300 šipa = 800€ stroškov poleg 2.000 cene. Ni tok star , je 2006, pa še prenovljen model kateri je boljši od starega.
Mašina mi je dobra, čeprav vem da pije, vsaj pa ne bo lena vožnja.
Gume pravi da so še dobre.

Zanima me kaj si vi mislite o oglasu in napisanemu, avtu in vse... Meni se zdi nujno da mu ceno nekako znižam, in sicer VSAJ na 1.800€. Naštel mu bom pač da morem servis in šipo porabit 800€, torej bi blo pošteno da mi nekaj zniža ceno.

Seveda čeprav je potrjena servisna in se sliši pošten, nevarnost prevrtanja km... Zato me zanima tudi kaj pravite na to da vztrajam za pregleda na Renaultu, preden ga kupim.

Glede nasplošno rang cene in avta, je tako da bi mel tega ene 3 leta al kej. Ali pa raje prestavim nakup na drugo leto, kaj boljšega. Nek odličen boljši avto mi ni ravno cilj v naslednjih 3 letih, tako da bi bil zadovoljen s tem, kar bi bil napredek od l.2000 megana k imam zdej, glavni problem je to da se mi 'ne da' več vlagat v avto k je l.2000 , tako da bi prešaltal denar za popravila na tega novejšega in boljšega, kar bi blo bolj smiselno. Na staremu sm vse skupaj dal že nekje 800€ za popravila v nekaj več kot letu.


Za 200 EUR bi ti šel v spodad z možakom, ki ti prodaja staro, rabljeno vozilo za male pare. Potem mu boš težil, če ti čez 14 dni kaj crkne? Za ta dnar sier prodajajo jajc od cliotov

shintaro ::

K0l1br1 je izjavil:

shintaro je izjavil:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......

Torej prvo kar je, je to meni zelo blizu. Kar je meni ogromen plus, saj se ne mislim vozit po slo.

2. lastnika, 10 let ga ima trenuten ... Trenutno ima 222.000 km, piše da ima servisno knjižico potrjeno. Mi zgleda iskren po telefonu (se mi zdi da ga je vozla žena ne on) in je rekel da je bil zobati jermen menjan pri 115.000

Torej imam še nekje 13.000km predn morem velik servis naredit. Kilometri so najbrž realni, kar bom dal pogledat na Renaultu. Kar ne morem naredit pred nakupom oz. kako bi to ga vprašal da ga nesemo? Je itak par kilometrov do Kopra Renaulta , tko da ne bi bla neka znanstvena fantastika.

Desna sprednja šipa, ne dela. Bral sem nekje 300EUR popravili mehanizma oz. nov. Torej smo že ne 500 servis + 300 šipa = 800EUR stroškov poleg 2.000 cene. Ni tok star , je 2006, pa še prenovljen model kateri je boljši od starega.
Mašina mi je dobra, čeprav vem da pije, vsaj pa ne bo lena vožnja.
Gume pravi da so še dobre.

Zanima me kaj si vi mislite o oglasu in napisanemu, avtu in vse... Meni se zdi nujno da mu ceno nekako znižam, in sicer VSAJ na 1.800EUR. Naštel mu bom pač da morem servis in šipo porabit 800EUR, torej bi blo pošteno da mi nekaj zniža ceno.

Seveda čeprav je potrjena servisna in se sliši pošten, nevarnost prevrtanja km... Zato me zanima tudi kaj pravite na to da vztrajam za pregleda na Renaultu, preden ga kupim.

Glede nasplošno rang cene in avta, je tako da bi mel tega ene 3 leta al kej. Ali pa raje prestavim nakup na drugo leto, kaj boljšega. Nek odličen boljši avto mi ni ravno cilj v naslednjih 3 letih, tako da bi bil zadovoljen s tem, kar bi bil napredek od l.2000 megana k imam zdej, glavni problem je to da se mi 'ne da' več vlagat v avto k je l.2000 , tako da bi prešaltal denar za popravila na tega novejšega in boljšega, kar bi blo bolj smiselno. Na staremu sm vse skupaj dal že nekje 800EUR za popravila v nekaj več kot letu.


Za 200 EUR bi ti šel v spodad z možakom, ki ti prodaja staro, rabljeno vozilo za male pare. Potem mu boš težil, če ti čez 14 dni kaj crkne? Za ta dnar sier prodajajo jajc od cliotov


Ne bom mu nič težil, enkrat ko kupim, nimam več kaj. Se tega držim da ne klicarim PO kupljenemu.
Trenutnega sem kupil in me je svetovno nategnil/lagal, pa mu nisem nič ne pisal ne klical, čeprav imam tel. še vedno.

Spopad ? Samo bi mu razložil, če je razumen in pošten, da morem še dosti vložit. Se pravi tebi se zdi dobra cena?

Cliota ne rabim, mi je majhen, ne maram majhnih avtov, pa še grši je. Clio je za otroke

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

K0l1br1 ::

shintaro je izjavil:

Se pravi tebi se zdi dobra cena?
Meni osebno je drag. Pa ne zaradi naštetih pomanjklivosti, temveč zaradi letnika. Te reči nove niso mogle biti več kot 10-12000. Malenkost me moti tudi motor in znamka. Če bi mu šel nižat ceno, bi mu zaradi tega, ker bi se mi zdela previsoka in ne zaradi tega, ker je treba kaj popraviti. Recimo 1200-1500 bi še nekako dal za tole, več pa ne. Po drugi strani sem cliota omenil zato, ker se prodaja še relativno dražje, kot megane, česar sploh ne razumem, kaj je folku, da je za ta kindarjajček recimo pripravljen dati jurja ali pa dva.

kingsix ::

Nehajte citirat za brezveze... jesus.

Imam Lagun oz istim motorjem in tudi istimi hibami...

Kako ne dela šipa? Motorček ne dela ali je le kaj šlo na mehanizmu? Popravilo je v vsakem primeru veliko veliko manj od 300€. Če so šle plastike max 50€, če je šel tudi motorček etc pa tam 120€.
Ravno sem delal velik servis za ta motor, vsi originalni deli z delom me je prišlo 250€.
Od kod tebi te cene res ne vem. Če te zanima kako in kaj me ZS.

Kaj je še treba pazit:
- Je OK variabilna jermenica? Če ni ok jo lahko slišiš pri vžigu, avto se oglasi malo bolj po traktorsko (
- Hiba so tudi cinšpule, ampak to je spet poceni - cca 20-25€ ena.
- Preveri, če kaj hladilna pušča pri termostatu na desni strani motorja

Drugače pa so ti motorji bulletproof. Poznam, ko imajo 400kkm+ (en ima 4 taxije - lagune s tem motorjem) - imel je le težave z opisanim zgoraj.

shintaro ::

Kolibri, poglej cene Megana 2006 bencin, in ne boš našel nbenga za tolko kot si napisal da bi dal. Cena relativno na avto.net , ni slaba.

kingsix je izjavil:

Nehajte citirat za brezveze... jesus.

Imam Lagun oz istim motorjem in tudi istimi hibami...

Kako ne dela šipa? Motorček ne dela ali je le kaj šlo na mehanizmu? Popravilo je v vsakem primeru veliko veliko manj od 300€. Če so šle plastike max 50€, če je šel tudi motorček etc pa tam 120€.
Ravno sem delal velik servis za ta motor, vsi originalni deli z delom me je prišlo 250€.
Od kod tebi te cene res ne vem. Če te zanima kako in kaj me ZS.

Kaj je še treba pazit:
- Je OK variabilna jermenica? Če ni ok jo lahko slišiš pri vžigu, avto se oglasi malo bolj po traktorsko (
- Hiba so tudi cinšpule, ampak to je spet poceni - cca 20-25€ ena.
- Preveri, če kaj hladilna pušča pri termostatu na desni strani motorja

Drugače pa so ti motorji bulletproof. Poznam, ko imajo 400kkm+ (en ima 4 taxije - lagune s tem motorjem) - imel je le težave z opisanim zgoraj.


Odličen post, hvala... Na Renaultu so mi rekli velik servis za l.2000 megana, 500€ ! Kje si ti naredil za 250€ ? Glede šipe pa sem očitno prenaglo zaključil , to googlanje je včasih no good.

Ja tudi zato me zanima, ker so baje dobre te mašine in nasploh ta model megana je zanesljiv.

Če mi al napišeš al na zs, kje si servis naredil za 250€ ...

Magic1 ::

Uradni servis?!? Malo trd moraš bit, da pelješ 12 let star avto na uradni servis, kjer ti premium ceno dajo (ki jo moraš plačat, če ne želiš komplikacij ob uveljavljanju garancije). Kamorkoli drugam greš, je cena takoj 50%.
Magic

hojnikb ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......


Zbiješ malo pa gasa. Pusti francoze
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kingsix ::

Getzu manjka velikost.

hojnikb ::

za tistih par litrov manj kuferama maš avto z 3x manj kilometri. Pa tale na linku ma še naret tavelki servis.
#brezpodpisa

kingsix ::

20cm manj mednostne razdalje in 80l manj prtljažnika ni "par". Getz je v rangu Cliota za katerega pravi, da mu je premahjen.

hojnikb ::

potem bo pa treba izkašljat še kakšen tisočak ali 2 zram, da bo smiseln upgrade iz 2000 megana.

Sj tudi če kupi tega na linku, bo treba dat nekaj na njega. Pa bo še vedno star kos pleha, tako kot obstoječi avto.
#brezpodpisa

-valvoline- ::

sandmat ::

TL;DR op želi nategnit prodajalca, da popravilo mehanizma šipe stane 800€. :D

shintaro ::

brez zamere ampak tale Corsa in Getz mi je kr slabo prišlo ko sem se zamislil da bi dejansko jih mel.

Vi gledate samo na to da je dober deal, nobenega ne briga da je avto vsaj nek 'piece' .. Btw Hyundaja ne kupim da ga dobim zastonj, ta znamka je zelo slaba meni osebno. Poleg tega da sm imel Accent l. 98 , sem vozil vse nove hyundaie v luki koper plus tega trenutno ima kolega IX35 SUV novega. TLDR: do nekje 2008-2009 je blo totalen podn (ne morem verjet da je sploh kdo kupil hyundai do takrat) , točno letnico bi treba malo bolj pretuhtati kdaj se je izboljšalo dovolj da nisi kupil kante za smeti. In tudi te novi, jaz takoj vidim da sem v Hyundayu, tudi v ix35 in v tisth v luki .. Jaz vem da je pri drugih znamkah boljši občutek kot pri hyundaijih. Nikoli več hyundaia

Opel Corsa pa tudi... Opel like what? Ne. Plus tega, ful grši od megana, MAJHEN spet. Tko da zgledaš k ena ženska, otrok v malem avtu. Mali avto ni za odrasle moške. To ne zgleda prav. brez da se kdo užali meni je majhen avto al za ženske al smešno zgleda.

Oba in Getz in Corsa, so sicer manj km itd. , bolj varčni bla bla, ampak proti temule Meganu so patetični, ni primerjave. Tale Megan je nek avto, spet brez da se kdo užali ta dva k ste postali so spački

sandmat je izjavil:

TL;DR op želi nategnit prodajalca, da popravilo mehanizma šipe stane 800EUR. :D

slabo bereš. Sm rekel 500EUR servis in 300EUR mehanizem. Nevem kaj je šlo pri šipi, ampak kot berem če je hujša napaka je to 300EUR, če ne pa kot je tisti napisal, precej manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

hojnikb ::

Če misliš, da v starem meganu zgledaš manj patetično kot v getzu/corsi, well then......

Pri takem budgetu bi ti mogu bit imidž avta tazadnja skrb.

No, če hočeš poceni imidž in mehanika na speed dial, lahko kamot pogledaš tudi kakšno BMW E39/E46. Tudi nekje znotraj tvojga budgeta in boš zgledal precej bol "det" kot v meganu.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

-valvoline- ::

shintaro je izjavil:

brez zamere ampak tale Corsa in Getz mi je kr slabo prišlo ko sem se zamislil da bi dejansko jih mel.

Vi gledate samo na to da je dober deal, nobenega ne briga da je avto vsaj nek 'piece' .. Btw Hyundaja ne kupim da ga dobim zastonj, ta znamka je zelo slaba meni osebno. Poleg tega da sm imel Accent l. 98 , sem vozil vse nove hyundaie v luki koper plus tega trenutno ima kolega IX35 SUV novega. TLDR: do nekje 2008-2009 je blo totalen podn (ne morem verjet da je sploh kdo kupil hyundai do takrat) , točno letnico bi treba malo bolj pretuhtati kdaj se je izboljšalo dovolj da nisi kupil kante za smeti. In tudi te novi, jaz takoj vidim da sem v Hyundayu, tudi v ix35 in v tisth v luki .. Jaz vem da je pri drugih znamkah boljši občutek kot pri hyundaijih. Nikoli več hyundaia

Opel Corsa pa tudi... Opel like what? Ne. Plus tega, ful grši od megana, MAJHEN spet. Tko da zgledaš k ena ženska, otrok v malem avtu. Mali avto ni za odrasle moške. To ne zgleda prav. brez da se kdo užali meni je majhen avto al za ženske al smešno zgleda.

Oba in Getz in Corsa, so sicer manj km itd. , bolj varčni bla bla, ampak proti temule Meganu so patetični, ni primerjave. Tale Megan je nek avto, spet brez da se kdo užali ta dva k ste postali so spački

sandmat je izjavil:

TL;DR op želi nategnit prodajalca, da popravilo mehanizma šipe stane 800EUR. :D

slabo bereš. Sm rekel 500EUR servis in 300EUR mehanizem. Nevem kaj je šlo pri šipi, ampak kot berem če je hujša napaka je to 300EUR, če ne pa kot je tisti napisal, precej manj.

Corsa ima presenetljivo prostorno notrajnost in komoditeto,bi rekel nic slabsa kot povprecen megane, pa tudi soliden prtljaznik. Motor je na ketno, prakticno nobenega vzdrzevanja, poceni registracija. Ce si pogledal v oglasu je predelana na plin, zato sem jo tudi predlagal, kar pomen zelo pocen voznja. Tisti 1.2 twinport so kar poskocni, zame je korsa vedno 100x boljsi nakup kot kakrsnegakoli renaulta, sploh pa megana.

Zgodovina sprememb…

Superboyy ::

Edini kriterij pri kupovanju stare kante za 2 jurja je, da ti bo čimdlje časa delala brez problemov.

Ne pa kaj si bo sosed mislil, ker si kupil hyundaija.

bambam20 ::

shintaro je izjavil:



2. lastnika, 10 let ga ima trenuten ... Trenutno ima 222.000 km, piše da ima servisno knjižico potrjeno. Mi zgleda iskren po telefonu (se mi zdi da ga je vozla žena ne on) in je rekel da je bil zobati jermen menjan pri 115.000


Desna sprednja šipa, ne dela. Bral sem nekje 300EUR popravili mehanizma oz. nov. Torej smo že ne 500 servis + 300 šipa = 800EUR stroškov poleg 2.000 cene. Ni tok star , je 2006, pa še prenovljen model kateri je boljši od starega.
Mašina mi je dobra, čeprav vem da pije, vsaj pa ne bo lena vožnja.
Gume pravi da so še dobre.


Velik servis ni 500EUR.

Pravi, da so še gume dobre ( se pravi, da so sfukanem stare , otrdele ).


Ne to kupovat z 220.000 km.. maš renualte takšnega letnika z 120.000 km.

Pozabi. Če ni sposoben šipe popravit, čudno, da ga to ne moti. Potem še kaj druga ni popravil in bo tebe čakalo.

Takšnih prodajalcev se izogibaj.

pa to, da ti bo ta Megan pil na kratke relacije 9 litrov je za tistih 112 konjev enostavno preveč.

K0l1br1 je izjavil:


Za 200 EUR bi ti šel v spodad z možakom, ki ti prodaja staro, rabljeno vozilo za male pare.


2000€ za 12 let starega Renoja, kjer te čaka menjava zobatega jermena ( vodna ) in verjetno tudi set mikro jermenov, zjebano desno šipo, slabimi gumami to niso male pare.

MEgan- CLio tistega letnika isti lulek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

-valvoline- ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22124005 (1509) KTr1sk
»

Prvi avto

Oddelek: Loža
464386 (3167) bambam20
»

kolko bom dal zavarovanje in registracija za megane 1.4 benz (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
676760 (5073) Tomassi
»

Legit oglas?

Oddelek: Na cesti
213115 (2179) LeQuack
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15328699 (23926) Heavy

Več podobnih tem