» »

Top Gun: Maverick (2019)

Top Gun: Maverick (2019)

Temo vidijo: vsi
««
9 / 10
»»

Sheteentz ::

Sheteentz je izjavil:

Nisem še gledal, pa me zanima tole SJW woke sranje, podate kakšne primere?

Še enkrat za vse hejterje, kaj lahko pričakujem od tega SJW woke sranja - karkoli že to je?

BigWhale ::

Nic. Pet incelov je blo butthurt, ker so v filmu vidl zensko, ki ni bila za stedilnikom, zdej pa jokajo po internetnih forumih.

D3m ::

Lahko bi vsaj kavo skuhala.

Ena revščina od ženske.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nirburu ::

Sheteentz je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Nisem še gledal, pa me zanima tole SJW woke sranje, podate kakšne primere?

Še enkrat za vse hejterje, kaj lahko pričakujem od tega SJW woke sranja - karkoli že to je?


Pa ti pravim. Woke sranja je notri dokaj malo. Se da zlahka prebavit.

Scaramouche3 ::

Grem gledat v kino, tko da prvič po pomoje 10 letih...

opeter ::

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Morison ::

opeter je izjavil:


Res sta legende.
Potem pa naj še kdo reče, da Tom ne raztura. Seveda se bodo spet oglašali forum strokovnjaki, ki obvladajo zadevo veliko bolj kot tam neki producenti, scenaristi, igralci, ki služijo milijone. Vsi priznani kritiki pa seveda nimajo pojma in so bili podkupljeni, da so dali take ocene.
Svaka vam čast, res mi je v čast, da sem lahko v družbi takih strokovnjakov.

Nikec3 ::

Pogledal film. Dobra zadeva, nekih pripomb nimam, morda mi je bil scenarij na trenutke malo preveč "campy", ampak tukaj so vzeli nek kompromis in ne moreš ustreči vsem. Kolega si je pa recimo želel več throw back quote-ov :)
Glasba je dobra, casting je perfekten. Tom oddela klasično suvereno, Miles Teller je perfektna izbira za svojo vlogo, prav tako Jennifer Connelly.

Btw, tole je prvi film, kjer Toma niso poskušali v vsaki sceni predstavit višjega, kot je v resnici. :))
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Cveto ::

Šel gledat. Eden boljših filmov zadnje čase. Pač bolj old skul film. In presenetljivo malo woke, kar je po bondu kar osvežujoče. Ok, imamo črnca, mehičana, žensko itd..., a v normalnem številu (za vojaško aviacijo) in ni fokus na tem. Efekti še kar, o realizmu letenja raje ne bi, me ej pa zmotilo, kako so predstavili pogled iz CIC in prej iz nadzornega stolpa. Kdor misli, da se vojska trudi z takimi animacijami, bi bil razočaran. Pa še par cvetk: na začetku so scene iz letalonosilke. Z F-35, ki je, če prav vem, letalo "pete generacije". Ameriška mornarica ta letala ima, že od leta 2015 (F-35C) in to par sto kosov. Zakaj niso poslali teh? Ni mi bilo tudi čisto jasno, kje se je dogajalo. V Miramaru so zdaj marinci. Omenjen je bil North Island, kjer je res velika baza, samo Top Gun je čisto drugje (v Nevadi). In posnetki (teren) mi je deloval iz Nevade, kjer je velik poligon za te štose.

endelin ::

Zakaj niso poslali teh?

Tile imajo posebno argumented reality čelado in potem se ne bi videlo kdo pilotira:D

bambam20 ::

PRavljice vs realnost.

opeter ::

Hihi, odlična animacija:


:):D:))
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

Paramountovega šefa so vprašali če bo film Top Gun 3 in njegov odgovor - "Let's see where we are 35 years from now. I don't want to speculate. This is an incredible run. The sky is the limit for this movie."

Torej čez 35 let ? :))

Zimonem ::

A pride v trojki mcgillisova nazaj?

kuall ::

nirburu je izjavil:

Pa ti pravim. Woke sranja je notri dokaj malo. Se da zlahka prebavit.

relativno malo za današnje čase misliš.

oo7 ::

opeter je izjavil:

Hihi, odlična animacija:


:):D:))



Dobro so naredili :)

pegasus ::

oo7 je izjavil:

Paramountovega šefa so vprašali če bo film Top Gun 3
Eh? Nekdo ne razume letalske govorice ... Tom je z mustangom na koncu odletel v sončni zahod, kar v prevodu pomeni, finished, dead, no more.

BaTeMaN ::

Ah daj no, bo ja čist svež 94 let star dec odpeljal še par krogov in sestrelil še kak ENEMY airplejn ali dva... verjetno z fračo dolgega dometa...
less then zero

oo7 ::

Režiser filma Top Gun Maverick pravi, da je top Gun 3 odvisen predvsem od Tom Cruisa.


"It took 36 years for Tom to agree to do this one! It's up to him. He's the one that has to be convinced. That's how this project started, with Jerry and I going to Paris to talk Tom into it. It's all about story. It's all about emotion. If we can figure out a way, a journey for Maverick to go back and be with these young pilots and figure something out, maybe it could happen. I think for now, we should just enjoy that we got this one."

endelin ::

Ma brezeveze. Naj se zaključi kot se je in to je to.

Invictus ::

Mal drugačen opis filma nekoga, ki se malo spozna na letalstvo...

https://hushkit.net/2022/06/01/dont-thi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Comandante ::

Invictus je izjavil:

Mal drugačen opis filma nekoga, ki se malo spozna na letalstvo...

https://hushkit.net/2022/06/01/dont-thi...

Oziroma bolje receno nekoga, ki ne razume ali noce razumeti poante filma. Da ne gre za dokumentarec ampak akcijski film je menda jasno. Namen je zabava obcinstva, ker vecini ciljne publike je relativno vseeno za realizem in upogibanje fizikalnih principov. Ce se nisi sposoben vziveti v zgodbo in razmisljati v nekih fantazijskih okvirjih, verjamem da je to za tebe 132 minut cistega mucenja.

Ce hoces realizem, glej posnetke urjenja pilotov na Youtube. Vecina bo poleg zaspala.

BaTeMaN ::

A to je una debata o tem, da je TOP GUN letalska simulacija spet? :)
A to kolk se fura Kawasaki Ninja H2 Carbon s sončnimi očali pa noben ne bo nič rekel? :D
less then zero

pegasus ::

Invictus je izjavil:

Mal drugačen opis filma nekoga, ki se malo spozna na letalstvo...
Ja, tip ima point, Su-57 steals the show. Če je bil prvi film novačenje mladine v vojaško letalstvo, je drugi film eno jamranje, kako je US aviacija zadaj za konkurenco ... mogoče kot poskus vplivanja na javno mnenje, da vojaška industrija rabi (še) več denarja za razvoj. Skratka, nič kar bi hotel finančno podpreti z obiskom kina.

kuall ::

v novi kino na rudnik bom šel pogledat tale film danes, prvič po 20 letih v kino. če se mi bo dalo seveda.

ripmork ::

Šel čist neplanirano gledat; res dobro narejen film, odlični in pristni akcijski prizori.
Za moj okus sicer mal preveč holivudsko "pocukran" kot celota. Sin od Goose-a zgleda ko fotr, isti poklic in mimiko ma ko fotr, iste brke & čupo & špegle ma, pa v istem baru na istem klavirju iste komade špila, lol. Sej je fajn, da so šli na nostalgijo (sploh v muski), sam v enih scenah grejo pa mal predaleč s tem imo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

BaTeMaN ::

ripmork je izjavil:

sam v enih scenah grejo pa mal predaleč s tem imo.

Kristalno jasno kaj misliš s tem :). jaz bi celo LOVE interes part izrezal iz filma.. se mi zdi nepotreben, da o bajti.. poršu... ne govorim :)
Ampak vseeno čist ok :)
less then zero

Sc0ut ::

Nikec3 je izjavil:

Pogledal film. Dobra zadeva, nekih pripomb nimam, morda mi je bil scenarij na trenutke malo preveč "campy", ampak tukaj so vzeli nek kompromis in ne moreš ustreči vsem. Kolega si je pa recimo želel več throw back quote-ov :)
Glasba je dobra, casting je perfekten. Tom oddela klasično suvereno, Miles Teller je perfektna izbira za svojo vlogo, prav tako Jennifer Connelly.

Btw, tole je prvi film, kjer Toma niso poskušali v vsaki sceni predstavit višjega, kot je v resnici. :))


Zadnjic sem vklopil star Top gun in Tom igra odbojko na mivki, kjer zabija cez mrežo :)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

oo7 ::

Če se bodo držali 45 dnevnega predvajanja v kinih potem lahko pričakujemo Mavericka okoli 9 julija na TV-ju.

avani ::

Se en plus z moje strani. Lep izdelek, boji so super! Le škoda da so f18 tako ne sexi

oo7 ::

Tom Cruise je res pravi THE BOSS :)

Kdaj bo šel film na streaming TV bo povedal Tom Cruise.


The last I saw with Paramount was that the window is 120 days, but Paramount would like to go back to Tom Cruise and negotiate a shorter window in order to capture some of the home video revenue, whether that's on premium video on demand, whether it's on their streaming service Paramount+, yet to be determined. I know Paramount would very much like to get this movie onto a streaming service soon. But if it keeps playing in theaters like it's playing, there's really no incentive for Tom Cruise to agree to that, other than money, and he's a big believer in the theatrical ecosystem and he has control over this movie in his deal.

Comandante ::

Razumljivo. Jaz ga bom recimo drug teden sel ponovno gledat v kino. Doma na TV nimam taksnih efektov.

Comandante ::

Comandante je izjavil:

Razumljivo. Jaz ga bom recimo drug teden sel ponovno gledat v kino. Doma na TV nimam taksnih efektov.

Vceraj sem sel se enkrat v kino na TG, cca. 5 tednov po premieri. Zadnji termin vecera, dvorana je bila se vedno solidno zasedena, okoli 40%. Bo zgleda tisto z milijardo $ (ali €) box office kar drzalo.

D3m ::

Včeraj šel pogledati v Cineplexx Rudnik.

Moram reči, da je bil zelo dober film.

Brez novodobnega sranja.

Moja ocena 9/10
|HP EliteBook|R5 6650U|

kriptobog ::

Sem si ga uspel ogledati. Dober film. In lepo predvidljiv, kot je normalno za 80´s filme :))

D3m ::

Ej Honde pa nisem prepoznal dokler ni rekel na letalonosilki.

kriptobog je izjavil:

Sem si ga uspel ogledati. Dober film. In lepo predvidljiv, kot je normalno za 80´s filme :))


Jup.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m ::

Mi je pa zanimivo, da so uporabili S-125 Neva kot protiletalski sistem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

BaTeMaN ::

D3m je izjavil:

Mi je pa zanimivo, da so uporabili S-125 Neva kot protiletalski sistem.


Ker je rusko al zato ker se je s tem sistemom tud na področju Jugoslavije skinil en F16 :)
less then zero

D3m ::

Sem pričakoval minimum S-200 :D

Ampak S-125 ni slab.

Sploh update Pechora-M.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

BaTeMaN ::

D3m je izjavil:

Sem pričakoval minimum S-200 :D

Ampak S-125 ni slab.

Sploh update Pechora-M.


Ni enak dramatičen efekt :D
Luncher S-125 je bolj sexy :)
less then zero

D3m ::

To je pa res.

S-125


S-200

|HP EliteBook|R5 6650U|

nirburu ::

Sicer pa tista o F-35 je bila res malo prizadeta. Češ, da F-35 bi zlahka opravil misijo, ampak ker imajo GPS jammerje al neki, ne more.
V resnici se bi tisti slon od F35 direkt v goro zaletel pri dvigu. Če bi sploh lahko vzletel iz letalonosilke zaradi kakega malfunction-a.

Ampak ne moreš tega reči ko te je USA sponzorirala.

gozdar1 ::

nirburu je izjavil:

Sicer pa tista o F-35 je bila res malo prizadeta. Češ, da F-35 bi zlahka opravil misijo, ampak ker imajo GPS jammerje al neki, ne more.
V resnici se bi tisti slon od F35 direkt v goro zaletel pri dvigu. Če bi sploh lahko vzletel iz letalonosilke zaradi kakega malfunction-a.

Ampak ne moreš tega reči ko te je USA sponzorirala.


Avijoni imajo poleg gps tudi inercialni navigacijski sitem, piloti pa tako trenirajo tudi letenje braz satelitske navigacije.

Glede na številčnost je F35 precej bolj zanesljiv , kot kak su57.

D3m ::

nirburu je izjavil:

Sicer pa tista o F-35 je bila res malo prizadeta. Češ, da F-35 bi zlahka opravil misijo, ampak ker imajo GPS jammerje al neki, ne more.
V resnici se bi tisti slon od F35 direkt v goro zaletel pri dvigu. Če bi sploh lahko vzletel iz letalonosilke zaradi kakega malfunction-a.

Ampak ne moreš tega reči ko te je USA sponzorirala.


Aha....pa SU-57 je bil meeeeeh :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

gozdar1 je izjavil:


Avijoni imajo poleg gps tudi inercialni navigacijski sitem, piloti pa tako trenirajo tudi letenje braz satelitske navigacije.

Šele zadnjih par let, ko so ZDA ugotovile v Siriji, da znajo Rusi motiti GPS :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Wolfie ::

Eden boljših akcijskih filmov zadnjih let, če ne celo najboljši. Akcijski prizori na nivoju, romantike ravno prav, se vidi, da je imel Tom škarje in platno. Zame preseka original, in malo je takih filmov. Plus dobra glasbena podlaga. 9/10

Minus od mene dobijo samo prevajalci. Da napišeš za napovednik, da ima Maverick čin stotnika je eno, ampak, da se to znajde na podnapisih je pa drugo. Pa kaj res nobeden ni googlal in ugotovil, da ima Navy in pa Coast Guard svoje poimenovanje činov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wolfie ()

meho7 ::

Koncno na pasnikih - korean vod. Itunes rip cez dober teden

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

karafeka ::

Pa to je kot da bi gledal neko remastered verzijo. Ko bi vsaj dialoge imeli drugačne. Izpade smešno, kot neka B kopija, ki se dela norca iz originala. Glede na to, koliko so ljudje že zapravili za ogled filma, me je razočaral.

Pri rusih pa ni najbolj jasno, ali majo bolj zabite pilote ali pa mornarje :).

oo7 ::

Evo končno pogledal :)
Men je bil film dober. Kar se tiče letenja je odlično posneto še najboljše, do zdaj.
Mi je bil Maverick boljši film kot original.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

AtaŠtumf ::

Vredu film, vredu nadaljevanje prvega dela in veliko, veliko oslarij sicer, a gledljivo za nedeljski akcionar.
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mission: Impossible - Rogue Nation (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16531131 (2257) Nikec3
»

Tom Cruise gre v vesolje - film (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7013399 (3281) gddr85
»

Najavljena prva zasebna poleta s Crew Dragonom

Oddelek: Novice / Ostale najave
126491 (5579) endelin
»

Dark Universe (Universal Monsters) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5713252 (6425) oo7

Več podobnih tem