» »

Top Gun: Maverick (2019)

Top Gun: Maverick (2019)

Temo vidijo: vsi
««
8 / 10
»»

BigWhale ::

Scaramouche3 je izjavil:

F18 je anti sexy oblika letala....
F14 je Ferrari letal!


F-14 je Tomo Vinkovic letal. To je pa to. :>

bambam20 je izjavil:


Za neučakane in tiste, ki ne potrebujejo Zagreba in Imaxa, torej nezahtevne, je film od danes na voljo, samo povem.




Kaj je to travniška verzija ?


Jop. In to precej dobra. Sem jo malce težje našel. Ampak sem jo :)


Tole je teb precej dobra kvaliteta? O kristus. A si ti ze kdaj gledal film v 4K? :> Ker tole je priblizno taka kvaliteta kot smo jo imeli leta 2002. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

BigWhale ::

pegasus je izjavil:

Bottom line ... upal sem da bo vsaj na nivoju Iron Eagle, pa sem razočaran.


Zgodba v Iron Eagle je bla precej nesmiselna, a se vseeno bolj smiselna kot zgodba prvega filma. :> In, ko vrzes vse neumnosti iz obeh filmov na kup, sta kr tam-tam. :)) Nic, jutri grem pogledat se tole, pa da vidim. :))

Morison ::

Jure14 je izjavil:


Torej en 60 letni pilot z izkušnjami v bojevanju izpred 30 let, s svojimi refleksi in fizično pripravljenostjo pelje scat 25-letnike, "creme de la creme" ameriške mornarice.


S 30 letnimi izkušnjami, kar je velika razlika kot "izpred". Pa tudi jih ni samo 30 ampak več kot 35;)
No končno se lahko pridružim. Nisem hotel "hodit" v temo in brat kakšnih spojlerjev kot ponavadi.
Tom za svoja leta zgleda odlično. Veliko boljše kot večina 25 letnikov. Sploh ni videt teh 35 let razlike. Kar je posebej za izpostavit je, da večino kaskaderskih prizorov odigra sam, prav tako je tudi sam pilot. Tako da je večina posnetkov zelo realnih. Všeč mi je bilo, da so ohranili večino glasbe iz prvega dela in da je film po 35 letih brez ne vem kakšnih ZF vložkov.
Po dolgem času eden boljših filmov, sploh v primerjavi s kakšnimi "betmeni".
Naj povem, da sem bil tudi na premieri prvega dela in da lahko kot eden izmed redkih tu gor realno primerjam oba dela.
Tako da komentarje nekaterih smrkavcev tu gor, ki se takrat še sploh niso rodili, ne jemljem resno.
Treba je razčistit nekaj, da je to akcijski film za razvedrilo in ne neka drama quin.
Vsekakor vreden ogleda in ga bom še večkrat pogledal kot prvi del. Kar je bistvo filma in samih ustvarjalcev za razliko od drugih ne vem kako opevanih filmov.

tony1 ::

Sam sem bil nad nekaterimi tehničnimi podrobnostmi kar navdušen, npr. od nekje imam v glavi, da so Iranci vse kljuke za pristajanje na letalonosolkah pobrali ven iz svojih F-14tk, in film to upošteva...

bambam20 ::

BigWhale je izjavil:


Tole je teb precej dobra kvaliteta? O kristus. A si ti ze kdaj gledal film v 4K? :> Ker tole je priblizno taka kvaliteta kot smo jo imeli leta 2002. :P


Tole je na ravni 65 krat presnete VHS kasete v 144p -ju iz leta 1989. :D

DObr je tole. Zastonj. Se ne pritožujem, ker filma niti pod razno ne bom šel gledat v kino.

Morison je izjavil:


Tom za svoja leta zgleda odlično. Veliko boljše kot večina 25 letnikov.


Blabla. Kot da greš napisat, da 60 letna Jennifer zgleda bolje kot 25 letne ženske in podobne bedarije.

Tom odlično zgleda za 60 letnika, ker roko na srce so ga vizuelno leta dohitela in pisat, da zgleda bolje od natreniranih 25 letnikov je pa bedarija.

In film bo šel v pozabo tako kot 99% vsega, kar danes posnamejo in je bilo nekoč legendarno. Ker so drugačni časi in ameriška vojska v letu 2022 ni kull. Tako kot ZDa niso pojem nekaj lepega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Morison ::

bambam20 je izjavil:


Morison je izjavil:


Tom za svoja leta zgleda odlično. Veliko boljše kot večina 25 letnikov.


Blabla. Kot da greš napisat, da 60 letna Jennifer zgleda bolje kot 25 letne ženske in podobne bedarije.

Tom odlično zgleda za 60 letnika, ker roko na srce so ga vizuelno leta dohitela in pisat, da zgleda bolje od natreniranih 25 letnikov je pa bedarija.

In film bo šel v pozabo tako kot 99% vsega, kar danes posnamejo in je bilo nekoč legendarno. Ker so drugačni časi in ameriška vojska v letu 2022 ni kull. Tako kot ZDa niso pojem nekaj lepega.


Blalala.
Spet pišeš bedarije kot večino kar napišeš na tem forumu.
Očitno si tudi nepismen, ker nikjer nisem napisal, da izgleda bolje od natreniranih 25 letnikov, kar si spet kar sam nekaj dodal, kot vedno pišeš neke blodnje.
bdw Ja Jennifer zgleda bolje kot veliko veliko 25 letnic in lahko bi bil vesel, če bi imel tako žensko.

Kot rečeno takih .... sploh ne jemljem resno in se mi samo smiliš kakšen revež si v v real lifu.

BigWhale ::

A zato, ker si bil na premieri prvega dela si eden izmed redkih, ki lahko primerja oba filma? :> U redu, tovariš pionir! Od tvoje premiere je minilo ze toliko casa, da si pol pozabil. ;>

Cruise pa pri svojih 59 morda izgleda bolje od kaksnega 25 letnika sem ter tja, ne pa od vecine. Kristus no. In tudi ni pilotiral ne F-14 v prvem delu in ne F-18 v drugem, lepo pridno je sedel zadaj, to je pa to. Kar se tice ZF vlozkov, pa lahko samo upamo, da so samo tisti, ki jih vidimo v trailerjih. :))

pegasus ::

Ne skrbi, so še ZF vložki ...
Ma ... bolj ko razmišljam o tem filmu, bolj me boli glava. Ubistvu je še najboljši recept predstavljen v samem filmu - don't think, just do.

Morison ::

BigWhale je izjavil:

A zato, ker si bil na premieri prvega dela si eden izmed redkih, ki lahko primerja oba filma? :> U redu, tovariš pionir! Od tvoje premiere je minilo ze toliko casa, da si pol pozabil. ;>

Cruise pa pri svojih 59 morda izgleda bolje od kaksnega 25 letnika sem ter tja, ne pa od vecine. Kristus no. In tudi ni pilotiral ne F-14 v prvem delu in ne F-18 v drugem, lepo pridno je sedel zadaj, to je pa to. Kar se tice ZF vlozkov, pa lahko samo upamo, da so samo tisti, ki jih vidimo v trailerjih. :))


Ne nisem pozabil, ker sem ga vmes najmanj 10x gledal.
Za osvežitev, dve uri pred ogledom drugega dela.
Ja redkih. Naj se javijo vsi, ki so bili na premieri prvega dela. Pa da vidimo, če jih bo 10.
Ja zato lahko primerjam občutke na film. Pustimo sedaj pametovanje o sami zgodbi, igralcih in vse ostalo, ker je še veliko prezgodaj to ocenjevat. To bomo ocenjevali čez kakšno leto ali dve.
Tom ni pilotiral F14, F18 (ali) toda je pilotiral in je pilot, če ne drugega helikopterja. Definitivno več kot večina drugih igralcev v tem ali drugih filmih, ki aviona od blizu sploh še niso videli.
Kar se tiče ZF sem rekel "brez ne vem kakšnih". Nisem rekel, da ni bilo pretiravanja, toda v primerjavi z nekimi drugimi franšizami, kot recimo Fast and Furius, kjer naj bi jih bilo še veliko manj, glede na to, da so tam avtomobili tukaj pa avioni je to mala malica.
Je pa veliko takega, kar mi navadni smrtniki sploh ne vemo in se bo pokazalo čez recimo 10 let kaj od tega je ZF.
Tudi v Star Trek in Vojni zvezd se nam je pred 30 leti tam vse zdela ZF, kar je veliko od tistega danes resničnost.

bambam20 ::

Morison je izjavil:


bdw Ja Jennifer zgleda bolje kot veliko veliko 25 letnic in lahko bi bil vesel, če bi imel tako žensko.

Kot rečeno takih .... sploh ne jemljem resno in se mi samo smiliš kakšen revež si v v real lifu.


Da bi imel abrahamovko? Resno svetujem obisk specijalista.

kow ::

Pogledal v kinu in mi je bil film kot akcijski film vsec. Film kot celota sicer ne zdrzi, ker je scenarij izven misije zanic. Torej ravno obratno kot originalen film, ki je bil komicen izven letalskih prizorov z vsem macho bullshitom itd.

Smo pa vsi komentirali kako Murica ni vec kar je bila - nasprotnik je neimenovan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

sparklyslo ::

Smo šli pogledat.

V poplavi slabih filmov v teh letih, je film povsem OK.

Načeloma bi tistim, ki jim je bil všeč prvi del, moral biti všeč tudi drugi del.
Seveda pa pri teh filmih ni za pričakovati hudih vsebinskih zapletov/razpletov :)

Tom Cruise za svoja leta gleda dobro, lepo je da si za love soigralko v filmu ni izbral 30 let mlajše.

Film ima neko "politično" korektnost - ne spopadajo se z rusi/s.korejci/iranci/.. pač pa z no name enemy.

Comandante ::

kow je izjavil:


Smo pa vsi komentirali kako Murica ni vec kar je bila - nasprotnik je neimenovan.

Ja, mene je motilo, da je nasprotnik en random rogue state, ki ima slucajno Su-57. Sklepam, da je slo za Iran, glede na to, da so skusali prepreciti razvoj jedrskega orozja. Ostali dve azijski diktaturi ga namrec ze imata.

kow ::

Ja, samo a ni bil tisto helikopter ruske izdelave? Mozno, da jih imajo, nisem pa preprican. Naceloma mesano amerisko in sovjetsko orozje namiguje na Iran, se strinjam. Mogoce zato tudi sneg - ki ga ponavadi ne povezujemo z Iranom, da dodas malo zmede.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Comandante ::

Saj Iran tudi Su-57 nima. Se Rusi jih nimajo vec kot par v letecem stanju.

Ampak ja :)

Comandante ::

Plus seveda, Iran je edini operater F-14. Preden jim je islamizem stopil v glavo so jih prejeli precej od ZDA. Se danes letijo, operativnih naj bi bilo okoli ducat (vprasanje v kaksnem stanju, ker so ze od strmoglavljenja saha leta 1979 brez delov zanje).

BigWhale ::

Morison je izjavil:

Ja redkih. Naj se javijo vsi, ki so bili na premieri prvega dela. Pa da vidimo, če jih bo 10.


Zakaj mislis, da ti to da kakrsnokoli kredibilnost? Da si bil na premieri prvega dela?

Morison je izjavil:

Pustimo sedaj pametovanje o sami zgodbi, igralcih in vse ostalo, ker je še veliko prezgodaj to ocenjevat. To bomo ocenjevali čez kakšno leto ali dve.


Ne, za zgodbo lahko ze kar takoj recemo, da je totaln shit, ki bi ga znal spisat vsak srednjesolec. Verjetno ze osnovnosolec, ker v sami zgodbi ni nobenega presezka. Dialogi so katastrofa in igra je se malenkost bolj lesena kot so bili leseni v Star Trek: TOS.

Morison je izjavil:

Tom ni pilotiral F14, F18 (ali) toda je pilotiral in je pilot, če ne drugega helikopterja.


To mu ne daje neke bistvenen prednosti. Glede na vsebino filma je mogoce prej obratno, ker je pilot, bi lahko vedel katere reci so bullshit. :>

Morison je izjavil:

kot recimo Fast and Furius, kjer naj bi jih bilo še veliko manj, glede na to, da so tam avtomobili tukaj pa avioni je to mala malica.


Kaj se dogaja v drugih filmih je popolnoma nepomembno. :) Film lahko gledas kot na neko 'ok mogoce lahko verjamem tole' zabavo ali pa kot bollywood spektakel ob katerem se lahko mal hehetas, ker je poln absolutnega pretiravanja. Maverick je v slednji kategoriji. :)

Morison je izjavil:


Je pa veliko takega, kar mi navadni smrtniki sploh ne vemo in se bo pokazalo čez recimo 10 let kaj od tega je ZF.

Ne, prav nic taksnega ni bilo v filmu.

Morison je izjavil:

Tudi v Star Trek in Vojni zvezd se nam je pred 30 leti tam vse zdela ZF, kar je veliko od tistega danes resničnost.

Ja, seveda. :>

lynxslo5 ::

Morison je izjavil:

Ne nisem pozabil, ker sem ga vmes najmanj 10x gledal.
Za osvežitev, dve uri pred ogledom drugega dela.
Ja redkih. Naj se javijo vsi, ki so bili na premieri prvega dela. Pa da vidimo, če jih bo 10.


Evo, javljam se. Bil sem na premieri prvega dela Top Guna v Kinu Center v Kranju. Pisalo se je leto 1987. Naval na karte v Kranju je bil ogromen. Množica ljudi je zako navalila na prostor, kjer so se prodajale karte, da je počilo pleksi steklo pri vhodu. Takšne histerije nisem še nikoli videl zaradi nekega filma. Takrat sem bil prvi letnik Naravoslovno matematične gimnazije. Film sem si pa ogladal v družbi dveh sošolcev. Top Gun je takrat prišel v naše kinodvorane skoraj leto dni za tem, ko je imel svojo premiero v ZDA leta 1986. To je bilo takrat običajno, saj so takrat vsi filmi prišli v naše kinodvorane z zamudo. Ni bilo tako kot danes, ko so pri nas včasih premiere celo kakšen dan pred ameriško premiero. Ampak, tudi v bivših časih smo bili zadovoljni, da je film vsaj prišel do nas, pa čeprav z zamudo.

Film sem si leta 1987 v kinu ogledal dvakrat, pa potem še večkrat na VHS-u. Pa nato še večkrat na DVD-ju.

Ker sem kot gledalec premiere leta 1987 po tvoje kompetenten, da primerjam oba filma, lahko rečem, da je bil meni prvi del boljši. Zakaj tako ocenjujem sem pa opisal v svojem prejšnjem postu. Zgodba v drugem deli se mi zdi šibka. Igralci, ki so igrali mlade pilote, so pa leseni. Nihče ni prepričljiv. V prvem delu so bili mnogo boljši igralci, ki so zaigrali mlade pilote v akademiji: Anthony Edwards, Val Kilmer, Rick Rossowich, Tim Robins... Tudi lik, ki ga igra Jennifer Connely je veliko šibkejši kot je bila Charlie, ki jo je zaigrala Kelly McGillis.

Raptor F16 ::

Morison je izjavil:


Blalala.
Spet pišeš bedarije kot večino kar napišeš na tem forumu.


Ne, ker ima prav. Biti fit pri 25ih je easy. Biti fit pri 50+ pa nekaj čisto drugega.

Also Botox in lepotni posegi. Brez tega bi Cruise izgledal kot en average siv zguban Boomer tik pred penzijo.

In še vedno raje naskočim povprečno vrstnico kot pa 50 let staro milfaro.

BigWhale je izjavil:

Morison je izjavil:

Ja redkih. Naj se javijo vsi, ki so bili na premieri prvega dela. Pa da vidimo, če jih bo 10.


Zakaj mislis, da ti to da kakrsnokoli kredibilnost? Da si bil na premieri prvega dela?


Bikoz emotions and shied.

Mogoče ma pa Crush na Toma. Kar je sicer lepo ni pa kredibilno.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Morison ::

BigWhale je izjavil:

Morison je izjavil:

Ja redkih. Naj se javijo vsi, ki so bili na premieri prvega dela. Pa da vidimo, če jih bo 10.


Zakaj mislis, da ti to da kakrsnokoli kredibilnost? Da si bil na premieri prvega dela?

Če ti to ni jasno potem je nekaj narobe s tabo.

BigWhale je izjavil:


Morison je izjavil:

Pustimo sedaj pametovanje o sami zgodbi, igralcih in vse ostalo, ker je še veliko prezgodaj to ocenjevat. To bomo ocenjevali čez kakšno leto ali dve.


Ne, za zgodbo lahko ze kar takoj recemo, da je totaln shit, ki bi ga znal spisat vsak srednjesolec. Verjetno ze osnovnosolec, ker v sami zgodbi ni nobenega presezka. Dialogi so katastrofa in igra je se malenkost bolj lesena kot so bili leseni v Star Trek: TOS.

Kdo si ti, da ti daje kredibilnost, ker to kar si sedaj spisal je totalen shit na nivoju enega srednješolca, bolj osnovnošolca.
Čudno da nisi nek producent ampak si samo moderator nekega foruma bogu za leđima.

BigWhale je izjavil:



Morison je izjavil:

Tom ni pilotiral F14, F18 (ali) toda je pilotiral in je pilot, če ne drugega helikopterja.


To mu ne daje neke bistvenen prednosti. Glede na vsebino filma je mogoce prej obratno, ker je pilot, bi lahko vedel katere reci so bullshit. :>

Morison je izjavil:

kot recimo Fast and Furius, kjer naj bi jih bilo še veliko manj, glede na to, da so tam avtomobili tukaj pa avioni je to mala malica.


Kaj se dogaja v drugih filmih je popolnoma nepomembno. :) Film lahko gledas kot na neko 'ok mogoce lahko verjamem tole' zabavo ali pa kot bollywood spektakel ob katerem se lahko mal hehetas, ker je poln absolutnega pretiravanja. Maverick je v slednji kategoriji. :)

Še enkrat si preberi kar sem prej napisal pa malo bolj počasi, da boš razumel.
Pa upam, da te je toliko v hlačah da preneseš kritiko, ker midva sva opravila na to temo. Lahko pa se javiš čez par let, ko boš nabral nekaj kilometrov izkušenj na take in podobne teme.

BigWhale je izjavil:


Morison je izjavil:


Je pa veliko takega, kar mi navadni smrtniki sploh ne vemo in se bo pokazalo čez recimo 10 let kaj od tega je ZF.

Ne, prav nic taksnega ni bilo v filmu.

Morison je izjavil:

Tudi v Star Trek in Vojni zvezd se nam je pred 30 leti tam vse zdela ZF, kar je veliko od tistega danes resničnost.

Ja, seveda. :>

S takimi posti samo dokazuješ na kakšnem nivoju si in da v življenju nimaš izkušenj.
Priporočam, da se izogibaš takih in podobnih tem, ker mene bi bilo sram, ko bi se bral čez par let.

Raptor F16 je izjavil:


In še vedno raje naskočim povprečno vrstnico kot pa 50 let staro milfaro.

Jaz tudi. Če ti bo prišlo, kaj sem napisal8-)

Raptor F16 je izjavil:


Bikoz emotions and shied.

Mogoče ma pa Crush na Toma. Kar je sicer lepo ni pa kredibilno.


A to je vse kar si znal sklanfat skupaj.:))
Jao jao, nič čudnega da smo tam kjer smo.


sparklyslo je izjavil:

Smo šli pogledat.

V poplavi slabih filmov v teh letih, je film povsem OK.

Načeloma bi tistim, ki jim je bil všeč prvi del, moral biti všeč tudi drugi del.
Seveda pa pri teh filmih ni za pričakovati hudih vsebinskih zapletov/razpletov :)

Tom Cruise za svoja leta gleda dobro, lepo je da si za love soigralko v filmu ni izbral 30 let mlajše.

Film ima neko "politično" korektnost - ne spopadajo se z rusi/s.korejci/iranci/.. pač pa z no name enemy.

Čist enostavno. Točno to.
Problem večine je, ker mal preveč komplicirate tam kjer ni treba.
Iz tega filma boste nekateri doktorirali samo da boste dokazali svoj prav. Pa čeprav večina ki tu not komentira sploh filma še ni pogledala preden komentira.
Želim vam veliko užitka ob gledanju filma pa mal se sprostite in ne vse dojemat na osebni ravni.

Raptor F16 ::

Morison je izjavil:



Raptor F16 je izjavil:


In še vedno raje naskočim povprečno vrstnico kot pa 50 let staro milfaro.

Jaz tudi. Če ti bo prišlo, kaj sem napisal8-)



Glede na to da si imel čast gledati premiero prvega filma niti ne vem če tvoje vrstnice kaj odstopajo od 50+ stare milfare. No ja, v bistvu je logično.

Sicer pa ej stari, če si mislil na moje vrstnice. Kako veš, da nisem star 12 ? Jailbait pa to.

Morison je izjavil:



Raptor F16 je izjavil:


Bikoz emotions and shied.

Mogoče ma pa Crush na Toma. Kar je sicer lepo ni pa kredibilno.


A to je vse kar si znal sklanfat skupaj.:))
Jao jao, nič čudnega da smo tam kjer smo.




Mislm, lahko bi več ampak ne vem če si tega želiš razen če bi rad da te zafrustriram FUŁ.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Morison je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Morison je izjavil:

Ja redkih. Naj se javijo vsi, ki so bili na premieri prvega dela. Pa da vidimo, če jih bo 10.


Zakaj mislis, da ti to da kakrsnokoli kredibilnost? Da si bil na premieri prvega dela?

Če ti to ni jasno potem je nekaj narobe s tabo.


Izvoli in razlozi, zakaj je za kritiko filma pomembno, da ga pogledas na premieri? Ali bos ostal pri sklicevanju na lastno avtoriteto?


BigWhale je izjavil:


Kdo si ti, da ti daje kredibilnost, ker to kar si sedaj spisal je totalen shit na nivoju enega srednješolca, bolj osnovnošolca.
Čudno da nisi nek producent ampak si samo moderator nekega foruma bogu za leđima.


Presenetljivo veliko casa porabis za nek obskuren forum. :) Zgodba v Mavericku je objektivno zanic oziroma je skoraj ni. Zacne se s predstavitvijo pilota pred penzijo, ki marsikaj rad pocne po svoje, potem pa pridemo na "uniciti je treba laboratorij za obogatitev urana, v neki neznani drzavi". Mavricka pred odpustitvijo resi nakljucje, ker se vlada odloci ta center razbiti ravno v tistem trenutku, ko bi ga sicer odpustili. Hudirja! In to je "zgodba". Zgodba brez pravega uvoda (predstavitev glavnega junaka pac ni zgodba), brez pravega zapleta in na koncu s sibko razresitvijo. Film je nek re-make prvega filma v katerega potegnejo se en element Vojne Zvezd. Letenje je odlicno posneto ampak velikokrat zmontirano tako, da izgleda resnicno butasto. Dialogi v filmu so plehki in enostavni, tisti 'banter' med piloti v baru, ko se srecujejo je cringefest. Odstopanja od realizma pa lahko pokomentiram kdaj drugic, ker je vse skupaj poglavje zase.

Film ima nek entertainment faktor in je zabaven ampak predvidljiv in poln znucanih klisejev. To, da bo Maverick skocil v sovrazni F-14 izvemo ze na zacetku filma, ko povedo, da ima 'rouge country' tudi nekaj starih F-14, slucajno tocno tam kamor gredo izvajati napad. In teh nakljucij je kar nekaj v filmu. Tudi pogreb imajo povsem po nakljucju preden gredo na misijo. Nakljucja so znak sibke zgodbe.

Kaj mi daje kredibilnost? Tocno to kar tebi, nic. :)

D3m ::

To, da bo Maverick skocil v sovrazni F-14 izvemo ze na zacetku filma,


Iran. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Morison ::

Raptor F16 je izjavil:

Morison je izjavil:



Raptor F16 je izjavil:


In še vedno raje naskočim povprečno vrstnico kot pa 50 let staro milfaro.

Jaz tudi. Če ti bo prišlo, kaj sem napisal8-)



Glede na to da si imel čast gledati premiero prvega filma niti ne vem če tvoje vrstnice kaj odstopajo od 50+ stare milfare. No ja, v bistvu je logično.

Sicer pa ej stari, če si mislil na moje vrstnice. Kako veš, da nisem star 12 ? Jailbait pa to.

Vidiš, da nisi pokapiral. Kaj več od tebe nisem pričakoval.

Raptor F16 je izjavil:



Mislm, lahko bi več ampak ne vem če si tega želiš razen če bi rad da te zafrustriram FUŁ.

Ahahaha. Ja dokazuješ iz posta v post kaj si sposoben. Na nivoju 12 letnega mulca kot si se sam opisal. Ahahaha. Tak smrkavec mene ne more zafustrirat, ker si sam preveč zafustriran.
Očitno nisi gledal filma in samo trollaš tako da ne vem kaj sploh delaš v temi.

Raptor F16 ::

Morison je izjavil:


Vidiš, da nisi pokapiral. Kaj več od tebe nisem pričakoval.


Neeeeeee, reeeeees ?

Morison je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:



Mislm, lahko bi več ampak ne vem če si tega želiš razen če bi rad da te zafrustriram FUŁ.

Ahahaha. Ja dokazuješ iz posta v post kaj si sposoben. Na nivoju 12 letnega mulca kot si se sam opisal. Ahahaha. Tak smrkavec mene ne more zafustrirat, ker si sam preveč zafustriran.
Očitno nisi gledal filma in samo trollaš tako da ne vem kaj sploh delaš v temi.


Ahahahahahaah
...
A je tu dejansko kaj smešno ? LoL
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

D3m ::

Jesus guys.....saj je samo film. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Raptor F16 ::

D3m je izjavil:

Jesus guys.....saj je samo film. :D


Zgleda da ne za vse, I guess.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

BaTeMaN ::

D3m je izjavil:

Jesus guys.....saj je samo film. :D


Točno to. :) Tolk se folk ni vžgal niti na tujih forumih kot tule...

Jaz sem tud prvi del gledal v kinu .. ja toooolk star.. in tudi takrat film ni bil nič drugega kot zabaven pop corn film :).
Sediš gledaš odklopiš. Ne preveč razmišljat.

PC.
Woke.
Black Lives Matter.
Strong female Character.
the MESSAGE :)

Kljub vsemu zgoraj naštetemu... top film. Po pričakovanjih glede na prejšnji film 9/10 glede na moj realen okus filmov 6/10 in to ni graja.
less then zero

Comandante ::

Svaka cast, okoli enega filma ste se pripravljeni skregat :))

Enim se dopade, enim je brezveze, ene moti prekomerno ignoriranje fizike. Get over it.

BaTeMaN ::

Čas je za HOT SHOTs 3 :) s Charlie Sheen-om
less then zero

Raptor F16 ::

Jaz bom počakal kak mesec, dva da se dober Torrent najde, fuknu vrečko kokic v mikrovalovko in si zravn prtegnu eno gajbo radlerjev.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

kow ::

Mislim, da je spodnja kritika na mestu:

https://www.rtvslo.si/kultura/gledamo/t...

kow ::

Mislim, da je ocena tako visoka, ker nas vecina ni imela visokih pricakovanj ter jih je film konkretno presegel. Ceprav je scenarij slab in vecina igralcev nic posebnega.

endelin ::

Kdo bi si mislil da bo Jurca dala top gunu 4 zvezdice :))

opeter ::

Evo, malo novodobne nostalgije (?!):
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

meho7 ::

Res skoda ker ze prej niso posneli nadaljevanja.

Morison ::

BigWhale je izjavil:



BigWhale je izjavil:


Čudno da nisi nek producent ...


Presenetljivo veliko casa porabis za nek obskuren forum. :) Zgodba v Mavericku je objektivno zanic oziroma je skoraj ni. Zacne se s predstavitvijo pilota pred penzijo, ki marsikaj rad pocne po svoje, potem pa pridemo na "uniciti je treba laboratorij za obogatitev urana, v neki neznani drzavi"....
blablabla

Kaj mi daje kredibilnost? Tocno to kar tebi, nic. :)

A si končno pokapiral. Toliko časa si porabil in toliko filozofiranja za nek total shit film.
Jao jao.

D3m je izjavil:

Jesus guys.....saj je samo film. :D


Točno to. Toda eni bodo naredili vse samo da dokažejo svoj prav. Kaj ne BigWale

Raptor F16 je izjavil:

Jaz bom počakal kak mesec, dva da se dober Torrent najde, fuknu vrečko kokic v mikrovalovko in si zravn prtegnu eno gajbo radlerjev.

Odlično zate. Toliko časa se pa poberi iz teme ker nimaš pojma kaj trollaš!

kow je izjavil:

Mislim, da je ocena tako visoka, ker nas vecina ni imela visokih pricakovanj ter jih je film konkretno presegel. Ceprav je scenarij slab in vecina igralcev nic posebnega.

To govori zase! Pričakovanja so bila zelo visoka. Ni se čakalo in prelagalo premiero za brez veze. Če ne bi bilo covida bi bila premiera dve leti nazaj.

nirburu ::

Film je dober. Si zalsuži 99/99% kot na rottenu?
Nikakor ne.
Ima precej pomankljivosti, če se poglobimo. Plot je močno za lase privlečen. Igralci izven Toma so bolj krneki. Rooster je ok.
Akcijske scene so brez potrebe pohitrene in shaky-cam-ane. Vidimo predvsem v rikverc, kar ni tako zabavno.

Mislim ja kdor pričakuje malce polišpan original je zadeva super. Kdor pričakuje air-combat poslastico pa žal ostane smo to


Vsekakor pa priporočam ogled filma, je vreden tiste cene.

kow ::

Morison je izjavil:


To govori zase! Pričakovanja so bila zelo visoka. Ni se čakalo in prelagalo premiero za brez veze. Če ne bi bilo covida bi bila premiera dve leti nazaj.


Govorim zase in kako dojemam realnost, da. Imas kaksen dokaz, da so bila pricakovanja zelo visoka? Moji prijatelji jih namrec niso imeli. Morda sicer zivim v nekem baloncku, ampak res nimam obcutka, da so bila visoka - bolj, da je slo za nostalgijo pri starejsih gledalcih.
Kakorkoli, film je definitivno nadpovprecna holivudska produkcija.

m0LN4r ::

Se splaca it v Kino gledat ta film ali je boljse pocakati na 4K Bluray in lepo doma na OLEDu pogledat?
Je res tako dober, kot je velik hype`?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Morison ::

kow je izjavil:

Morison je izjavil:


To govori zase! Pričakovanja so bila zelo visoka. Ni se čakalo in prelagalo premiero za brez veze. Če ne bi bilo covida bi bila premiera dve leti nazaj.


Govorim zase in kako dojemam realnost, da. Imas kaksen dokaz, da so bila pricakovanja zelo visoka? Moji prijatelji jih namrec niso imeli. Morda sicer zivim v nekem baloncku, ampak res nimam obcutka, da so bila visoka - bolj, da je slo za nostalgijo pri starejsih gledalcih.
Kakorkoli, film je definitivno nadpovprecna holivudska produkcija.


Dokazi. Halo. Kaj ni dovolj dokazov na netu! Če ti ne vidiš dokazov, kakšna so bila pričakovanja potem je nekaj hudo narobe s tabo.
Ja kot kaže živiš v nekem balončku. Očitno več ali manj na tem in podobnih forumih. Zato ti predlagam, da greš malo ven v real life.
Če jih ti in tvoj prijatelj nista imela, to še ne pomeni, da jih ni bilo. Ja, verjetno več v starejši populaciji katera je gledala že prvi del oziroma so bili takrat toliko stari kot ti in tvoji prijatelj. Zato je takih tudi več plus tisti mlajši, oziroma sedanja generacija, katera bo lahko konkretno začela lahko pametovat šele čez 30 let.
Se pa strinjam, da je film nadpovprečna holivudska produkcija za molzenje ovc katere prinašajo denar. Konec koncev je to namen. Vsak naj presodi sam, toda glede na odzive, ocene, komentarje malo bolj kredibilnih gledalcev in kritikov, kot sem jaz in vsi mi tukaj, ni bil slab, nasprotno bil je dober v svojem žanru. Upam da boste nekateri pokapirali kaj to pomeni. Če pa ste prišli tu not samo trolat in vsiljevat svoje mnenje, brez da bi sploh pogledali film in potem pametovat na podlagi nekih trailerjev in komentarjev, potem pa naj tako bo.

bambam20 ::

endelin je izjavil:

Kdo bi si mislil da bo Jurca dala top gunu 4 zvezdice :))


Če ji je všeč homoerotična privlačnost med Icemanom in Maverickom, kot je zapisala v prispevku. Kako ne bo dala 4 zvezdice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Scaramouche3 ::


Naj povem, da sem bil tudi na premieri prvega dela in da lahko kot eden izmed redkih tu gor realno primerjam oba dela.


Isto, šel gledat kot otrok, skupaj z vsemi v družini.
Takrat je Tom bil kot vesoljec, nerealno popularen!

Ne vem če je to edina kredibilnost, bi pa rekel da so v 80ih delali filme primarno za užitek in ne samo politično propagando!
Danes je not SJW woke sranje...

nirburu ::

V ta novem je še zmerno prebavljiva.

Sheteentz ::

Nisem še gledal, pa me zanima tole SJW woke sranje, podate kakšne primere?

kow ::

Morison je izjavil:

kow je izjavil:

Morison je izjavil:


To govori zase! Pričakovanja so bila zelo visoka. Ni se čakalo in prelagalo premiero za brez veze. Če ne bi bilo covida bi bila premiera dve leti nazaj.


Govorim zase in kako dojemam realnost, da. Imas kaksen dokaz, da so bila pricakovanja zelo visoka? Moji prijatelji jih namrec niso imeli. Morda sicer zivim v nekem baloncku, ampak res nimam obcutka, da so bila visoka - bolj, da je slo za nostalgijo pri starejsih gledalcih.
Kakorkoli, film je definitivno nadpovprecna holivudska produkcija.


Dokazi. Halo. Kaj ni dovolj dokazov na netu! Če ti ne vidiš dokazov, kakšna so bila pričakovanja potem je nekaj hudo narobe s tabo.
Ja kot kaže živiš v nekem balončku. Očitno več ali manj na tem in podobnih forumih. Zato ti predlagam, da greš malo ven v real life.
Če jih ti in tvoj prijatelj nista imela, to še ne pomeni, da jih ni bilo. Ja, verjetno več v starejši populaciji katera je gledala že prvi del oziroma so bili takrat toliko stari kot ti in tvoji prijatelj. Zato je takih tudi več plus tisti mlajši, oziroma sedanja generacija, katera bo lahko konkretno začela lahko pametovat šele čez 30 let.
Se pa strinjam, da je film nadpovprečna holivudska produkcija za molzenje ovc katere prinašajo denar. Konec koncev je to namen. Vsak naj presodi sam, toda glede na odzive, ocene, komentarje malo bolj kredibilnih gledalcev in kritikov, kot sem jaz in vsi mi tukaj, ni bil slab, nasprotno bil je dober v svojem žanru. Upam da boste nekateri pokapirali kaj to pomeni. Če pa ste prišli tu not samo trolat in vsiljevat svoje mnenje, brez da bi sploh pogledali film in potem pametovat na podlagi nekih trailerjev in komentarjev, potem pa naj tako bo.


Toliko neumnosti na kupu, je kar umetnost napisati:
- zamenjujes pricakovanja gledalcev z internetnim marketingom
- nerazumevanje razlike med dvojino in mnozino
- (napacna) domneva o moji starosti
- (napacna) domneva o mojem mnenju o prvem filmu
- logicna zmota glede t.i. appeal to authority glede kritike
- (napacna) domneva, da nisem gledal filma


Svetujem ti, da se skoncentriras na funkcionalno pismenost, ne pa da si uzaljen, ce obstajajo drugacna mnenja.

dronyx ::

Top Gun sem nazadnje pogledal pred nekaj meseci in po moje ta novi del nima tiste privlačnosti, kot jo je imel film iz leta 1986. Nekako tako kot Jurski park proti recimo Jurski park 3. Sploh scenarij se mi zdi najšibkejši del, kot bi šlo za kakšno B produkcijo. Odveč so mi tudi računalniške animacije, ki naj bi če prav razumem pomagale nekaterim gledalcem da lažje razumejo, kaj se v filmu dogaja. V filmu so uporabili dvosedežna letala F18. Pri nekaterih posnetkih s tomom Cruisom sem imel občutek, da prikazujejo pilota na zadnjem sedežu, ki ne pilotira letala, čeprav naj bi bil on v filmu pilot, ne navigator oziroma tisti ki upravlja z oborožitvijo. Kako ima lahko ta film višjo oceno od prvega dela ne razumem.

Sem bil pa bolj kot nad filmom pozitivno presenečen nad cineplexxom na Rudniku. Precej boljša izkušnja kot Kolosej, sploh zvok je po moje bistveno boljši. In kar je še najbolj pomembno zaenkrat še nisem zasledil čudakov, ki jih je v Koloseju vse polno in ki pridejo v kino samo zato, da provocirajo ostale, med prestavo pa kličejo po telefonu, razmetavajo kokice, se špricajo s pijačo in podobno.

Če bi Cineplexx predvajal prvi del Top Gun pa bi ga šel takoj še enkrat pogledat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Morison ::

kow je izjavil:

Morison je izjavil:

kow je izjavil:

Morison je izjavil:


To govori zase! Pričakovanja so bila zelo visoka. Ni se čakalo in prelagalo premiero za brez veze. Če ne bi bilo covida bi bila premiera dve leti nazaj.


Govorim zase in kako dojemam realnost, da. Imas kaksen dokaz, da so bila pricakovanja zelo visoka? Moji prijatelji jih namrec niso imeli. Morda sicer zivim v nekem baloncku, ampak res nimam obcutka, da so bila visoka - bolj, da je slo za nostalgijo pri starejsih gledalcih.
Kakorkoli, film je definitivno nadpovprecna holivudska produkcija.


Dokazi. Halo. Kaj ni dovolj dokazov na netu! Če ti ne vidiš dokazov, kakšna so bila pričakovanja potem je nekaj hudo narobe s tabo.
Ja kot kaže živiš v nekem balončku. Očitno več ali manj na tem in podobnih forumih. Zato ti predlagam, da greš malo ven v real life.
Če jih ti in tvoj prijatelj nista imela, to še ne pomeni, da jih ni bilo. Ja, verjetno več v starejši populaciji katera je gledala že prvi del oziroma so bili takrat toliko stari kot ti in tvoji prijatelj. Zato je takih tudi več plus tisti mlajši, oziroma sedanja generacija, katera bo lahko konkretno začela lahko pametovat šele čez 30 let.
Se pa strinjam, da je film nadpovprečna holivudska produkcija za molzenje ovc katere prinašajo denar. Konec koncev je to namen. Vsak naj presodi sam, toda glede na odzive, ocene, komentarje malo bolj kredibilnih gledalcev in kritikov, kot sem jaz in vsi mi tukaj, ni bil slab, nasprotno bil je dober v svojem žanru. Upam da boste nekateri pokapirali kaj to pomeni. Če pa ste prišli tu not samo trolat in vsiljevat svoje mnenje, brez da bi sploh pogledali film in potem pametovat na podlagi nekih trailerjev in komentarjev, potem pa naj tako bo.


Toliko neumnosti na kupu, je kar umetnost napisati:
- zamenjujes pricakovanja gledalcev z internetnim marketingom
- nerazumevanje razlike med dvojino in mnozino
- (napacna) domneva o moji starosti
- (napacna) domneva o mojem mnenju o prvem filmu
- logicna zmota glede t.i. appeal to authority glede kritike
- (napacna) domneva, da nisem gledal filma


Svetujem ti, da se skoncentriras na funkcionalno pismenost, ne pa da si uzaljen, ce obstajajo drugacna mnenja.


Tebi pa svetujem, da še enkrat prebereš (malo bolj počasi) kaj in kako je bilo napisano. Očitno imaš TI težave z razumevanjem. Raje ne piši več takih neumnosti, ker se samo brukaš. Vse kar sem napisal je bilo napisano z namenom. Tudi med dvojino in množino, toda očitno ti to ne dojemaš. Mene ne moti kritika taka ali drugačna, ker to je samo film, toda očitno nekateri se nažigate in ne prenesete ravno tistega, kar sami vsiljujete.
Če imaš TI pri tvojim prijateljem vse prav to še ne pomeni, da moraš imet povsod vedno prav.
Saj bo. Le nekaterim malo dalj časa traja, da jim pride.:))

nirburu ::

dronyx je izjavil:

Top Gun sem nazadnje pogledal pred nekaj meseci in po moje ta novi del nima tiste privlačnosti, kot jo je imel film iz leta 1986. Nekako tako kot Jurski park proti recimo Jurski park 3. Sploh scenarij se mi zdi najšibkejši del, kot bi šlo za kakšno B produkcijo. Odveč so mi tudi računalniške animacije, ki naj bi če prav razumem pomagale nekaterim gledalcem da lažje razumejo, kaj se v filmu dogaja. V filmu so uporabili dvosedežna letala F18. Pri nekaterih posnetkih s tomom Cruisom sem imel občutek, da prikazujejo pilota na zadnjem sedežu, ki ne pilotira letala, čeprav naj bi bil on v filmu pilot, ne navigator oziroma tisti ki upravlja z oborožitvijo. Kako ima lahko ta film višjo oceno od prvega dela ne razumem.

Sem bil pa bolj kot nad filmom pozitivno presenečen nad cineplexxom na Rudniku. Precej boljša izkušnja kot Kolosej, sploh zvok je po moje bistveno boljši. In kar je še najbolj pomembno zaenkrat še nisem zasledil čudakov, ki jih je v Koloseju vse polno in ki pridejo v kino samo zato, da provocirajo ostale, med prestavo pa kličejo po telefonu, razmetavajo kokice, se špricajo s pijačo in podobno.

Če bi Cineplexx predvajal prvi del Top Gun pa bi ga šel takoj še enkrat pogledat.


Podobne pomisleke sem imel jaz.
Briefing za misijo je bil malodane retardiran.
Pogleda iz strani pilota praktično nismo imeli, ampak smo samo gledali rikverc. A jim je bilo tako težko prekleto montirat eno kamero na sedež pilota in posneti par scen? Mislim, običen goPro je že dovolj kvaliteten za naredit take posnetke.

Iz vidika plane-porna sem zmerno razočaran.

dronyx ::

Takole nekako je videti Maverick v tem filmu. :D
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mission: Impossible - Rogue Nation (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16531127 (2253) Nikec3
»

Tom Cruise gre v vesolje - film (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7013399 (3281) gddr85
»

Najavljena prva zasebna poleta s Crew Dragonom

Oddelek: Novice / Ostale najave
126490 (5578) endelin
»

Dark Universe (Universal Monsters) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5713251 (6424) oo7

Več podobnih tem