» »

Nakup avta - vprašanja

Nakup avta - vprašanja

1
2
»

Raindancer ::

@ Strato5

Zanimivo mi je, da omenjaš ravno Mercedes A. Lahko prosim poveš letnik,ter kakšne stroške imaš ali si imel z njim pri popravilih? In koliko približno te stane zavarovanje(zadnje na ZS)? Kolikor sem gledala po forumih glavnina pravi, da so nadomestni deli za mercedese na splošno dragi. Všeč mi je sicer, da se za tak denar pri rabljenem mercedesu veliko dobi, če je v dobrem stanju, toda glede na to, da govorimo o rabljenem ... kakšne izkušnje osebno imaš ti? Kako je s klimo poleti, gretjem in speljevanjem pozimi? Živim na podeželju, griči (ne tako zelo, kakšen hujši vzpon pa zna biti) in mi je pomembno, da je avto soliden na terenu. Ne bom toliko na avtocesti, samo za vsak primer - kako se tam obnese?

Ko sem šla gledat ADAC test, je bilo za 1997 - 2004 (gledala A 140) precej pripomb. Kateri letnik naj iščem da bom finančno prišla skozi? Po 2005?

@ Heavy - katere generacije omenjenih avtomobilov točno misliš? Suzuki Swift ali Ignis prideta v poštev, Corolla je pomožna izbira ker sem bolj vajena avtomobila v velikosti Golfa. Astra (1998) je po pospešku počasna in kar se tiče obračanja na našem (majhnem) parkplacu okorna.

@epecar in rupsi31 - hvala, bom gledala na to.:)

@Kol1br1 - hvala, twingo je izločen. Bi rada še živela:|

Resnično okleščena različica bi bil Getz. Če bi se dalo, tudi Yaris, in če ni preveč zgonjeno, Clio ali Corsa.

Aha, pa še to. Če so motorji v redu in je servis BP, se splača vzeti tudi takega, ki ima večjo kilometrino? Običajno vidim avte z 110 - 250k... ali pa je to že preveč?

Hvala vsem za odgovore in LP,

Raindancer

bambam20 ::

Raindancer je izjavil:

@ Strato5

Zanimivo mi je, da omenjaš ravno Mercedes A.

Ko sem šla gledat ADAC test, je bilo za 1997 - 2004 (gledala A 140) precej pripomb. Kateri letnik naj iščem da bom finančno prišla skozi? Po 2005?



@Kol1br1 - hvala, twingo je izločen. Bi rada še živela:|


Aha, pa še to. Če so motorji v redu in je servis BP, se splača vzeti tudi takega, ki ima večjo kilometrino? Običajno vidim avte z 110 - 250k... ali pa je to že preveč?

Hvala vsem za odgovore in LP,

Raindancer


Bejži stran od Mercedesa A -- zgrešen projekt tovarne. A modeli iz tega obdobja se kvarijo. Ne boš menda skoz pri mehaniku slonela. pa ne verjet, da ima MB serije A oz obdobja pred letom 2010 porabo 5 litrov. To je nakladanje.

Avto ima 1082kg po mestu oz, kratke realcije tovarna navaja za 1.4 bencinar porabo 9.4 l/100 km.

Ne poznam nobenega, ki je umrel v Twingotu. Jih pa poznam nekaj, ki so umrli v velikih avtomobilih z več konji konji.

Načeloma glej, da nima avto preveč kilometrov oz. čez 200.000... Tam med 110.000-140.000 je sprejemljivo.. težev se začnejo z višanjem kilometrov in bolj kot se avto približuje 200.000 večje so verjetnosti, da ti bodo komponente začele odpovedovat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Heavy ::

Raindancer je izjavil:

@ Heavy - katere generacije omenjenih avtomobilov točno misliš? Suzuki Swift ali Ignis prideta v poštev, Corolla je pomožna izbira ker sem bolj vajena avtomobila v velikosti Golfa. Astra (1998) je po pospešku počasna in kar se tiče obračanja na našem (majhnem) parkplacu okorna.



Oba cca 2005 letnik.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
#TeamFelix

bambam20 ::

Heavy je izjavil:

Raindancer je izjavil:

@ Heavy - katere generacije omenjenih avtomobilov točno misliš? Suzuki Swift ali Ignis prideta v poštev, Corolla je pomožna izbira ker sem bolj vajena avtomobila v velikosti Golfa. Astra (1998) je po pospešku počasna in kar se tiče obračanja na našem (majhnem) parkplacu okorna.



Oba cca 2005 letnik.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Tale žverca po tehničnih podatkih deluje vzpodbudno. Koliko pa je zadeva zanesljiva iz stališča okvar?

Heavy ::

Recimo primer z istim motorjem in 370k km: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Suzuki v svoje avtomobile vgrajujeje izboljšane preverjene tehnologije - isto kot to počne Honda in Toyota. Pa tudi če se kaj pokvari, deli so poceni.

Niso pa kot Dacia, katera reciklira stare tehnologije. Veliko dajo na razvoj - kar je videti iz njihovega moto oddelka. Verjetno ni človeka, ki ne bi vsaj enkrat slišal za Suzuki Hayabuso.
#TeamFelix

denabiker ::

prosim glejte še na varnost. Vedno več je prometa. Pa si lahko 100% previden, pa te kdo nabije, ravno en izmed zadnjih primerov (ne gre mi iz glave, zato moram napisat...), kolegica stoji v križišču pred rdečo in se prižge zelena, prestavi v prvo in hoče speljat in naenkrat BUM, starejša ženska jo nabije od zadaj s terencem (SUV) in zmučka njen clio do polovice. Kolegica je še kar v bolnici. Tisti babi čoravi pa nič, izjava pa, da ni opazila avta, da je videla preklop na zeleno in je stisnila po gasu. Za popi*dit

pa takšnih zgodb lahko precej napišem. Kolega je invalid ratal zaradi pijanca in ta kot povzročitelj nesreče pa ni dobil praske.

Zgodovina sprememb…

Raindancer ::

@ denabiker. To vsekakor. Vendar je vseeno bolj varno kot s starimi katrami.

@rupsi31 - nekateri avti ki so bili predlagani so šli krepko v 200k. Bi morali biti japonski/korejski avtomobili OK, glede na to, da praviš, da imajo zanesljive mašine? Sam si rekel da čim bolj se bližajo tej meji (200k), tem večja je (splošna) verjetnost da nekaj odpove. Posledično to pomeni dodatne stroške.

@Heavy: Ali se plača na splošno kaj več, če se kupi štiripogonca ali samo več pije bencin? Gledala model. Ima precej kilometrov. Je torej še realna možnost za furat ali je bolj za odpad?

Hvala in Lp,

Raindancer

Heavy ::

Raindancer je izjavil:

@Heavy: Ali se plača na splošno kaj več, če se kupi štiripogonca ali samo več pije bencin? Gledala model. Ima precej kilometrov. Je torej še realna možnost za furat ali je bolj za odpad?


Če živiš kjer je več snega se že izplača 4x4. Sicer pa ti imajo razliko v porabi cca 1 liter če se gleda pritmonitor.de

200k km ni nek problem, če je bil avto redno vzdrževan, 300k bi moral vsak avto doseči. Doma smo imeli 17 let star avto z 127k km. tisti, ki ga je potem kupil ga je samo na odpad peljal. Vzemi mehanika na ogled oz. pelji na AMZS pregledat, da se ve pri čemu je.
#TeamFelix

bambam20 ::

Raindancer je izjavil:



@rupsi31 - nekateri avti ki so bili predlagani so šli krepko v 200k. Bi morali biti japonski/korejski avtomobili OK, glede na to, da praviš, da imajo zanesljive mašine? Sam si rekel da čim bolj se bližajo tej meji (200k), tem večja je (splošna) verjetnost da nekaj odpove. Posledično to pomeni dodatne stroške.

Raindancer


To ti že logika pove, da višje kot je število prevoženih, večja je obraba delov na avtomobilu. Avtomobil ni samo motor. Svoje anredi seveda tudi leta oz. staranje materijalov, gumic, podnebne razmere, sneg, dež..

Jaz vozim francoza, ampak to je moj zadnji francoz. Problem je v njegovi celotni zasnovi kot premočnem motorju, zato trpi celoten sklop.

Raindancer ::

@Heavy - Aha, torej bo v poštevu tudi 4x4 če bom našla kako mašino ki bo ustrezala.

@rupsi31 - kateri francoz pa je, če smem zvedeti?

Hvala in Lp,

Raindancer

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

Bye ::

Razmišljam o nakupu rabljenega avtomobila do 5.000 EUR (inkluzivno s stroški servisa, novih gum, registracije, pregleda, papirologije itd.) Imam znanca v Nemčiji, ki mi ga lahko pripelje, v kolikor se odločim za uvoz. Avto se bo registriral bodisi v Sloveniji bodisi na Hrvaškem, odvisno pač kjer ceneje. Zanima me tudi, kako je možno po besedah (reklamah) nekaterih trgovcev pridobiti 50% bonus pri zavarovanju (prva registracija); sounds very fishy. Na dan z nasveti, prosim :D

nerro32 ::

Po mojih izkušnjah se nizkocenovnih avtomobilov ne splača uvažat iz Nemčije, je preveč stroškov z vinjetami, začasnim zavarovanjem/registracijo (ali prevozom) ter davkom. 50% bonus s prve? Morda, če te zavarovalni agent navede kot družinskega člana...

Bye ::

Torej mi ne preostane drugega kot nakup v Sloveniji in/ali registracija na Hrvaškem.

Meizu ::

Bye je izjavil:

Torej mi ne preostane drugega kot nakup v Sloveniji in/ali registracija na Hrvaškem.


Kako to zgleda, da na hrvaskem registriras avto?

bambam20 ::

Bye je izjavil:

Zanima me tudi, kako je možno po besedah (reklamah) nekaterih trgovcev pridobiti 50% bonus pri zavarovanju (prva registracija); sounds very fishy. Na dan z nasveti, prosim :D



NIč. Oni ti ponudijo komercijalni popust 50%, kar pa ni enako rednemu popustu ( 5% na leto, ko napreduješ po zavarovalnih razredih navzgor.).

Bye ::

Meizu je izjavil:

Bye je izjavil:

Torej mi ne preostane drugega kot nakup v Sloveniji in/ali registracija na Hrvaškem.


Kako to zgleda, da na hrvaskem registriras avto?


Ne razumem tvojega vprašanja. Avto bom registriral tam, kjer pride ceneje.

bambam20 je izjavil:

Bye je izjavil:

Zanima me tudi, kako je možno po besedah (reklamah) nekaterih trgovcev pridobiti 50% bonus pri zavarovanju (prva registracija); sounds very fishy. Na dan z nasveti, prosim :D



NIč. Oni ti ponudijo komercijalni popust 50%, kar pa ni enako rednemu popustu ( 5% na leto, ko napreduješ po zavarovalnih razredih navzgor.).


Ako te prav razumem - kar trgovec nudi, sploh ni popust pri zavarovanju, ampak ekvivalentno spusti ceno avtomobila? Torej je to enkratno in bom naslednje leto plačal polno premijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

matobeli ::

Ali da 50% zavarovalnica ali pa trgovec spusti ceno ne vemo, oziroma zveš šele ko dobiš polico v roke. Pri trgovcu je verjetno enkratno, so se pa včasih dobili agenti ki so ti ponudili 50% off. Če se danes to še da pa pojma nimam, najboljš da na raznih avto forumih raziščeš.

bambam20 ::

Bye je izjavil:



Ako te prav razumem - kar trgovec nudi, sploh ni popust pri zavarovanju, ampak ekvivalentno spusti ceno avtomobila? Torej je to enkratno in bom naslednje leto plačal polno premijo?


Ne. Trgovec ti lahko uredi 50% popusta na osnovno in kasko zavarovanje. Odvisno , na koliko let si vzel avto na obroke. Klasičen popust ( vsako leto 5% in en zavarovalni razred nižje ) pa prejemeš vsako leto.

Se pravi, če vzameš avto na kredit in odplačuješ trgovcu 5 let , ti ta nudi komercijalen popust 50% v 5let. Vseeno v tem času pridobiš navadnega 25% popusta in 5 zavarovalnih razredov).

če se motim , me pa naj kdo popravi, da imaš 50% popsta v celotnem trajanju odplačevanja vozila na obroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Bye ::

Avto ne bo kupljen na obroke, temveč z gotovino, zavarovanje bo osnovno brez kaska.
5% letno itak dobim avtomatsko, brez trgovca. Torej gre za navadno zavajanje.

Raindancer ::

Mene zanima še nekaj. Glede na to, da skušam držati stroške nizko, pri kateri zavarovalnici se mi splača da se avto zavaruje. Nekaj gledala G24 in G26, dodatno WIZ. Ima kdo s temi kaj izkušenj? Ali pa je bolje pri AMZS?

Lp,


Raindancer

Invictus ::

Pokliči agenta zavarovalnice, kjer ima cela familija vse zavarovano.

Boš dobil največ popusta.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Raindancer ::

@Invictus.

Familija je zavarovalniško razbita. Tako da sprašujem za drugo najboljšo možnost, kje zavarovati sam, pa da te ne obere do kosti.

Lp,

Raindancer

Meizu ::

Raindancer je izjavil:

@Invictus.

Familija je zavarovalniško razbita. Tako da sprašujem za drugo najboljšo možnost, kje zavarovati sam, pa da te ne obere do kosti.

Lp,

Raindancer


To ti je v slovenistanu slaba poteza. Zdaj pades na najnizji premijski razred in moras pocasi pridobivat popust. Najboljsa zavarovalnica zate je tista, s katere osebnim agentom se najbolje razumes.

Za najnizjo mozno ceno je najbolje da gres po poslovalnicah in povprasas po osnutkih ponudb zavarovanja. Odvisno tudi katere vse opcije zavarovanja zelis.

Nvuko ::

Pozdravljeni,
pred vami je anketa o nakupovanju avtomobilov. Če imate 3 minute časa, bi mi polepšali dan :) Hvala! 🙂

Anketa se navezuje na nakup rabljenih vozil.

https://www.1ka.si/a/174001

Jan50 ::

Da ne odpiram nove teme: zanima me kaj pomeni letnik avta? Če pogledam na avto.net in filtriram po letniku 2019, dobim polno novih in tudi testnih avtov s tem letnikom. Dvomim da si ti avti izdelani letos. Kaj se sedaj morda šteje za letnik datum prodaje novega avta iz salona?

kingsix ::

Tisti so večinoma le salonski primeri.. Ko ti kupiš se naroči in čakaš...

matobeli ::

Imaš dejansko dva datuma, leto izdelave, in leto prve registracije. Pa lahko dodamo še modelno leto ;)

Načeloma se vzame leto registracije ker je bil do takrat avto itak neuporabljan.

Jan50 ::

Torej, če sedaj kupim avto, je verjetno letnik izdelave 2018 in ne 2019, kot je prikazano po filtraciji na avto.net.

Tilen ::

Šteje se datum prve registracije. Tako, da so vsa neregistrirana vozila lahko letnik 2019, čeprav je modelno leto 2018.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

OK.d ::

Lahko je tudi obratno.
LPOK.d

KAVINSKY ::

kingsix je izjavil:

Tisti so večinoma le salonski primeri.. Ko ti kupiš se naroči in čakaš...


Odvisno od modela. Pri Škodi Kodiaq si moral res čakati. Rapida, Fabio pa lahko tudi iz zaloge dobiš (pri teh se splača gnjaviti za popust, saj trgovcu stojijo na parkirišču).

jero_no1 ::

Tilen je izjavil:

Tako, da so vsa neregistrirana vozila lahko letnik 2019, čeprav je modelno leto 2018.


V bistvu je vsaj pri VW tako, da že nekje v jeseni 2018 se je začelo modelno leto 2019, tako da ta trditev je tudi malo zavajajoča.

Tilen ::

No v tem primeru je še manj zmede. Tega nisem vedel. Želel sem samo reči, da je avto lahko narejen v 2018 in je še vedno v bistvu letnik 2019.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15521227 (16730) matobeli
»

Prvi avto

Oddelek: Loža
464306 (3087) bambam20
»

Menjava avta, iz megana(kratki) na katerega karavana

Oddelek: Na cesti
131434 (966) jero_no1
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15328094 (23321) Heavy
»

Poceni avto za 2k€ +- 500€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9114955 (11503) krneki0001

Več podobnih tem