» »

Najlepše slovenske gore

Najlepše slovenske gore

«
1
2

Vazelin ::

Kar se tiče "designa" so mi bili julijci od nekdaj precenjeni. Precej lepše in mogočnejše se mi zdijo Kamniško-savinjske alpe in tudi Karavanke. Tam v julijcih mi je vse skupaj preveč ena skala in nametano eno poleg drugega, da bi pustilo vtis.

Moj seznam TOP3 bi tako sestavljalo naslednje:
1. STOL

Ena mogočnejših gora, kjer vrh niti ni tako izrazit. Najlepši takrat, ko je pobeljen skoraj samo rob. Zaradi višine pusti vtis. Obdan s prelepo naravo. To je to.

2. STORŽIČ aka slovenski K2 - piramidna oblika

S svojo prekrasno piramidno obliko, super prehodom med poraščenostjo (gozdom) in kamnitim vrhom ter dejstvom, da je samostojen vrh mu daje še dodatno veličino, kraljuje dobršen del gorenjske AC. Vedno ko se peljem po AC mi pogled zaide na Storžič.

3. BRANA - Kamniško sedlo finest.

Krasotica se nahaja na levi strani kamniškega sedla (gledano z ljubljanske strani). Iz LJ se ponuja prekrasen pogled na Kamniško sedlo in Brano. Nasploh so celotne kamniško savinjske alpe vizualno impresivne. Meni osebno najlepši ravno del s sedlom in mogočno Brano, ki v nagibu visi nad sedlom.

Prvi zasledovalec bi bil recimo Mangart.

koyotee ::


Tut Julijskim alpam nič ne fali :P
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

jype ::

Kamniške so kul, ja:

nejcek74 ::

kljub vsemu Julijci, Jalovec je najlepši diamant:

harvey ::

nejcek74 je izjavil:

kljub vsemu Julijci, Jalovec je najlepši diamant:


Zato pa je na grbu Planinske zveze Slovenije :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

krneki0001 ::

Pogled na belopeška jezera s sedla pod Mangartom:



Košuta:

fosil ::

Kar se oblike tiče je eden najlepših Špik
 Špik

Špik

Tako je!

Vazelin ::

Odločil sem se, da bom letos začel planinariti.
Verjetno bom za začetek premagoval kaj okoli Kamnika - verjetno kamniško sedlo in skok na Brano. Potem bo padel kak Storžič in tako dalje do oddaljenih Julijcev. Kar je pod 2000 metrov me ne zanima.

Pred pričetkom planinarjenja si bom telo utrdil z vsakodnevno 45 minutno hojo. Do sezone imam torej nekaj mesecev časa, da ratam natreniran ko delovni konj!

Gre lahko kaj narobe?

pa rad bi prehodil greben na košuti. Zdi se mi fascinantno hoditi več KM po grebenu, ki loči državi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

krneki0001 ::

Ja veliko gre narobe, sploh če si zadaš to, da te pod 2000m nič ne zanima. Kondicijo boš nabral na tistih pod 2000m, potem pa šele greš višje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Scorpia ()

pegasus ::

Sorodno vprašanje - v devetdesetih letih je rtv naredil eno serijo odličnih dokumentarcev o slovenskih gorah, govoril je če me spomin ne vara Bibič. Je komu znano, je to dosegljivo kje v digitalni obliki?

Vazelin ::

krneki0001 je izjavil:

Ja veliko gre narobe, sploh če si zadaš to, da te pod 2000m nič ne zanima. Kondicijo boš nabral na tistih pod 2000m, potem pa šele greš višje.

Nekak mi ni zanimivo hodit na razne Nanose, Slivnice, Snežnike. Rad bi zagrizel v skale.:)

Bom pa vsekakor treniral več mesecev z vsakodnevno hitro hojo (ok, 1 dan na teden fraj).

genesiss ::

Hoja po ravnici, tudi če hitra, ni enaka hoji v hrib

Scorpia ::

Za zacetek hodi 1x-2x tedensko na planjavo (hrib seveda, da te nebi na goro zaneslo), sploh zdaj ko je sneg gor bos lepo prisel do kondicije... po ravnem kaj dosti ne bos naredil, raje v hribe, pa tudi ce sam do pol poti prides, se misice bos ojacal.
////

ramiz?! ::

genesiss je izjavil:

Hoja po ravnici, tudi če hitra, ni enaka hoji v hrib

Zdej ne vem, odvisno od zahtevnosti hriba, samo pretiravat ni treba ... sam se dost ukvarjam s športom in sem v formi, v hribe pa ne hodim pogosto, mogoče 1x na leto. Sicer ravno ne vem, katera od slovenskih gora naj bi bla zahtevna, ampak pred 2-3 leti nazaj vem, da sem se en dan sredi poletja spomnil, da še nisem bil na Triglavu in da bi šel pogledat gor. Preveril sem napoved, čisto sonce, naštimal budilko ob 4:00, ob 6:00 začel pot iz doline Kot, mimo doma Planika in na vrh ... res lep razgled, sem se malo nagledal in šel dol ... do avta sem prispel pred 14:00 uro, kjer me je tudi ujela ploha, tako da sem bil premočen do gat. Torej, hotel sem samo povedat, da slovenske gore niso ravno sinonim za zahtevnost in nekaj za kar bi potreboval mesece treninga navkreber preden bi se jih smel lotit.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

krneki0001 ::

Triglav ni sinonim za zahtevnost. Nekateri naši dvatisočaki pa so lahko izredno nevarni.

Recimo že Brana je lahko orenk zahrbtna. Pa te potem reševalci dol odpeljejo, ko se ti zalomi.

Preberi to:
http://www.delo.si/prosti-cas/le-do-cet...

xx23 ::

Če je volja, se vse da. Jaz nisem mel nikol neki velik kondicije, ampak mi je v veselje hodit cel dan (14 ur) po naših gorah. Jasno, nekdo, ki je zadihan po 30 stopnicah, bo rabu mal vaje prej, za vse ostale pa ne bo težav. Običajno imajo novinci v gorah en kup drugih problemov pred pomanjkanjem kondicije:

- ne pogledajo natančno poti pred turo (zemljevid) ali niso pozorni na markacije in se potem zgubijo;
- zmanjka energije; če hodiš cel dan, moraš redno dodajat energijo telesu;
- voda; marsikje ni izvirov, nujna zaloga;
- obutev; crocsi odpadejo;
- obleka; nad 2000 m je lahko tudi sredi poletja zelo mrzlo (kapa, rokavice);
- prehiter začetek; zaženejo se s hitro hojo prve pol ure, potem pa ne gre več;
- sneg je marsikje še julija, tudi avgusta; počakati na ugodne razmere.
...

tiborrr ::

Po mojem mnenju ene lepših (ne enačiti s kvaliteto kamnine):
- Široka Peč
- Jalovec
- Skuta
- Svinjak
- Špik
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

harvey ::

.
 Kar je pod 2000 metrov me ne zanima

Fama 2000m je zgolj tako, tako. Imaš polno kucljev, kjer so krasni razgledi in tudi pošteno se lahko preznojiš. Pa še pred nosom so in greš lahko praktično na turo od doma in se ti ni treba voziti do njih, ali pa odkrivaš ostale predele Slovenije, da ni vse kar leze in gre npr. v Julijcih.

Hribi so hribi, a kot je rekel mislim da Andrej Štremfelj, da višje kot greš, bolj se odpira horizont in zato zanj pod 8.0000 ni nič:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

dexterboy ::

Kam greš pa potlej, ko vse 8000 + tisočake obiščeš? Na devet tisočake?
Tole o višini in razgledu je res ena velika fama. Žal.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

gruntfürmich ::

prelepe zadeve. žal se premalo oz skoraj nič ne spravim v gore...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mikhaair ::

Nad 2000 se ze konkretno pozna redkejsi zrak. Tako da narediti 500 visincev na Nanosu ali nad 2000 je druga zgodba. Enostavnost hribov se konča s slabim vremenom in utrujenostjo.

Invictus ::

Praktično vsi slovenski hribi so enodnevni pohodi. Nekateri samo za tiste, ki imajo malo več kondicije, saj 12 ur hoje pač ni za vsakogar...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

koyotee ::

mikhaair je izjavil:

Nad 2000 se ze konkretno pozna redkejsi zrak. Tako da narediti 500 visincev na Nanosu ali nad 2000 je druga zgodba. Enostavnost hribov se konča s slabim vremenom in utrujenostjo.


Ma ne pretiravaj, nič hudega ni it na triglav, če nisi ravno astmatik ne boš občutil pomanjkanja kisika.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Invictus ::

koyotee je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Nad 2000 se ze konkretno pozna redkejsi zrak. Tako da narediti 500 visincev na Nanosu ali nad 2000 je druga zgodba. Enostavnost hribov se konča s slabim vremenom in utrujenostjo.


Ma ne pretiravaj, nič hudega ni it na triglav, če nisi ravno astmatik ne boš občutil pomanjkanja kisika.

To sicer ni čisto res.

Nekateri preprosto ne prenašajo višine. Imel kolega alpinista, ki je crknil nad 3000m. Kot bi se izklopil.

To je malo odvisno od človeka in njegovih genov... Ampak da dobiš višinsko bolezen v slovenskih gorah, je pa vseeno malo bosa :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

videc ::

koyotee je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Nad 2000 se ze konkretno pozna redkejsi zrak. Tako da narediti 500 visincev na Nanosu ali nad 2000 je druga zgodba. Enostavnost hribov se konča s slabim vremenom in utrujenostjo.
Ma ne pretiravaj, nič hudega ni it na triglav, če nisi ravno astmatik ne boš občutil pomanjkanja kisika.
Tudi astmatik bo brez težav prišel na vrh in nazaj domov.

Vazelin ::

videc je izjavil:

koyotee je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Nad 2000 se ze konkretno pozna redkejsi zrak. Tako da narediti 500 visincev na Nanosu ali nad 2000 je druga zgodba. Enostavnost hribov se konča s slabim vremenom in utrujenostjo.
Ma ne pretiravaj, nič hudega ni it na triglav, če nisi ravno astmatik ne boš občutil pomanjkanja kisika.
Tudi astmatik bo brez težav prišel na vrh in nazaj domov.

Astmatiki imajo valda največ kondicije. Poglejte tek na smučeh, kolesarstvo. ni da ni. gazde:D

Machete ::

Hokej!
Sicer pa za dihanje 2km dejansko dvomim, da bi se opazilo. So pa ljudje, ki jim 2 jurja višinske oz. 3k povzroča glavobole.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Vazelin ::

koliko milijard mislite, da bi stalo da bi v Dubaju nardil umetno en Grintovec (goro tj 2500 metrov)? To bi bilo zame impresivno. Ne pa neki umetni otoki.

Yacked2 ::

Vazelin je izjavil:

koliko milijard mislite, da bi stalo da bi v Dubaju nardil umetno en Grintovec (goro tj 2500 metrov)? To bi bilo zame impresivno. Ne pa neki umetni otoki.


S kočo ali brez? :))
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

jype ::

Tud odvisn iz kašnga šodra bi ga navozil skp.

Vajenc ::

nejcek74 je izjavil:

kljub vsemu Julijci, Jalovec je najlepši diamant:


Lep, ampak nikakor ni priporočljiv vzpon za nekoga, ki bi rad začel hoditi v hribe. Podobno je s Škrlatico. Od teh markantnih je Špik imo še najlažji za osvojit.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Vazelin ::



:D

GupeM ::

Vazelin je izjavil:

Pred pričetkom planinarjenja si bom telo utrdil z vsakodnevno 45 minutno hojo. Do sezone imam torej nekaj mesecev časa, da ratam natreniran ko delovni konj!

Gre lahko kaj narobe?

Sam treniram košarko 4-5x na teden + tekma v soboto (35+ minut igranja). Kadar treninga nimam, grem vsak večer hodit za približno eno uro (da vzdržujem streak doseženih korakov na zapestnici Mi Band). Spomladi/poleti, ko se podam na kakšno goro (Krn oz krnsko jezero mi je všeč za začetek sezone), imam naslednja dva dneva vedno muskalfiber. Pri hoji v hrib delujejo druge mišice, predvsem pa bolj intenzivno, kot pri hoji po ravnem ali pri teku.

Svetujem ti, da greš vsaj nekaj lahkih tur na nižjih nadmorskih višinah, preden se podaš (pre)visoko.

Glede dihanja pri 2000+ m. V ZDA v Sequoia national parku, tam kjer raste največja sekvoja General Sherman, so pri vzpenjanju od sekvoje do parkirišča postavljeni znaki, da je potrebno hoditi počasi, saj je zaradi velike nadmorske višine zrak že redkejši. Dvomim, da so to tja postavili samo zato, da je tam. Sklepam, da je kdo zaradi tega imel težave in so nato postavili znake. Je pa res, da na 2000+ m zrak še ni pretirano redek in se da povsem normalno delovati.

koyotee ::

GupeM je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Pred pričetkom planinarjenja si bom telo utrdil z vsakodnevno 45 minutno hojo. Do sezone imam torej nekaj mesecev časa, da ratam natreniran ko delovni konj!

Gre lahko kaj narobe?

Sam treniram košarko 4-5x na teden + tekma v soboto (35+ minut igranja). Kadar treninga nimam, grem vsak večer hodit za približno eno uro (da vzdržujem streak doseženih korakov na zapestnici Mi Band). Spomladi/poleti, ko se podam na kakšno goro (Krn oz krnsko jezero mi je všeč za začetek sezone), imam naslednja dva dneva vedno muskalfiber. Pri hoji v hrib delujejo druge mišice, predvsem pa bolj intenzivno, kot pri hoji po ravnem ali pri teku.

Svetujem ti, da greš vsaj nekaj lahkih tur na nižjih nadmorskih višinah, preden se podaš (pre)visoko.

Glede dihanja pri 2000+ m. V ZDA v Sequoia national parku, tam kjer raste največja sekvoja General Sherman, so pri vzpenjanju od sekvoje do parkirišča postavljeni znaki, da je potrebno hoditi počasi, saj je zaradi velike nadmorske višine zrak že redkejši. Dvomim, da so to tja postavili samo zato, da je tam. Sklepam, da je kdo zaradi tega imel težave in so nato postavili znake. Je pa res, da na 2000+ m zrak še ni pretirano redek in se da povsem normalno delovati.


Znake so postavili zato, ker bi potem nek glup američan tožil za velike zneske, zakaj tega znaka ni bilo. Zakaj potem pri nas ni takih znakov???????
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jype ::

Vazelin je izjavil:

:D
Grintovec se vzpenja več kot 1700m nad vznožjem in bi bil na taki fotki več kot dvakrat višji od Burja.

otago ::

Eno poletje sem prezivel na 1700m n.v.. Tam smo hodili na 2800+m gore.

Kasneje "v dolini" sem bil cel naspidiran kaksna dva tedna. Telo je bilo navajeno na redkejsi zrak. Sportniki imajo visinske priprave. Zatorej obstaja efekt v kontra smer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

GrX ::

Invictus je izjavil:

koyotee je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Nad 2000 se ze konkretno pozna redkejsi zrak. Tako da narediti 500 visincev na Nanosu ali nad 2000 je druga zgodba. Enostavnost hribov se konča s slabim vremenom in utrujenostjo.


Ma ne pretiravaj, nič hudega ni it na triglav, če nisi ravno astmatik ne boš občutil pomanjkanja kisika.

To sicer ni čisto res.

Nekateri preprosto ne prenašajo višine. Imel kolega alpinista, ki je crknil nad 3000m. Kot bi se izklopil.

To je malo odvisno od človeka in njegovih genov... Ampak da dobiš višinsko bolezen v slovenskih gorah, je pa vseeno malo bosa :).


Kaj pa ima strah pred višino z redkejšim zrakom in slabo kapaciteto pljuč?

otago je izjavil:

Eno poletje sem prezivel na 1700m n.v.. Tam smo hodili na 2800+m gore.

Kasneje "v dolini" sem bil cel naspidiran kaksna dva tedna. Telo je bilo navajeno na redkejsi zrak. Sportniki imajo visinske priprave. Zatorej obstaja efekt v kontra smer.


Na 2800+ težko, ker imamo samo eno tako goro..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

ramiz?! ::

Kje pa si zasledil, da je @otago napisal, da je tisto poletje preživel v Sloveniji?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

GrX ::

ramiz?! je izjavil:

Kje pa si zasledil, da je @otago napisal, da je tisto poletje preživel v Sloveniji?


Preberi naslov teme. Hvala!

otago ::

GrX je izjavil:

ramiz?! je izjavil:

Kje pa si zasledil, da je @otago napisal, da je tisto poletje preživel v Sloveniji?


Preberi naslov teme. Hvala!


Ogovarjal sem na razliko v redkosti/gostoti zraka glede na nadmorsko visino ter posledice na clovesko telo.

Kot je @ramiz domneval pravilno, ni bilo v Sloveniji. Imeli so vse v ft.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

ramiz?! ::

GrX je izjavil:

ramiz?! je izjavil:

Kje pa si zasledil, da je @otago napisal, da je tisto poletje preživel v Sloveniji?


Preberi naslov teme. Hvala!

Preberi 6. komentar v zadnji novici na slo-techu. Hvala!

Nekak podoben nivo logike ...

Drugač pa človek je repliciral na debate o težavnosti dihanja na različnih višinah in ne katera gora mu je najbolj všeč v Sloveniji.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Invictus ::

GrX je izjavil:


Kaj pa ima strah pred višino z redkejšim zrakom in slabo kapaciteto pljuč?

Kak strah pred višino?!?!? Kaj bluziš?

Preprosto je crknil fizično nad 3000m. Ni mogel nikamor. Kasneje, ko je bluzil po J. Ameriki, mu je punca, farmacevtka, zrihtala ene tablete proti višinski bolezni in je šlo.

A lahko uvedemo status Persona Non Pismena ?!?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RatedR ::

Golica je lepa, 1835m.

gruntfürmich ::

je spoh katera gora/hrib v sloveniji, ki ni lep?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Vazelin ::

gruntfürmich je izjavil:

je spoh katera gora/hrib v sloveniji, ki ni lep?

ja, 3/4 škrbin v julijcih:)):P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

nejcek74 ::

Vajenc je izjavil:

Lep, ampak nikakor ni priporočljiv vzpon za nekoga, ki bi rad začel hoditi v hribe. Podobno je s Škrlatico. Od teh markantnih je Špik imo še najlažji za osvojit.

Saj tema je: "najlepse slovenske gore", ne pa "najlazji griči v Sloveniji" !!!!!!
gora je strma, ostra, visoka, po njenih stenah klene pastirice zenejo gamse na paso in molzejo modrase
grič je polozen, zaobljen, zelen, po njemu se sprehajajo dolenjci s steklenico cvicka v roki in iscejo nasade konoplje.
:)

Pa se ena osamljena lepotica, Jerebica. Btw. tudi za pusije obstaja lahkoten pristop, kjer skalovje samo gledas in ti ga ni treba otipat.

Vazelin ::

Jaz bom prvi, ki bo dosegel vrh K2 v zimskih razmerah>:D

Vazelin ::



Fak. premaknite na 6 minuto. Kako velika jajca rabiš, da hodiš pod tisto zaplato ledu, ko se dejansko vsak čas lahko nekaj utrga dol? Že ko to gledam me ščemi, kaj šele, da bi bil dejansko tam.

gruntfürmich ::

kaki čuden fetiš pa je to?
a ni 100× lepše hoditi po slikovitih slovenskih hribih kot za tole puščavo tvegat življenje???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Pomoje je šel tja zato, ker je tam najmanj možnosti, da sreča tebi podobne ljudi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup pohodnih čevljev (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Šport
858226547 (3024) theStranger
»

Kdaj in kako na Triglav? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14837611 (8863) PunkDude
»

Pohodnistvo (Jakobova pot, AT, PCT, CDT)

Oddelek: Šport
172713 (2037) xx23
»

Converse All Star...ste zapriseženi legendi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8121468 (13438) Siddh
»

Gorništvo

Oddelek: Loža
234771 (4227) MadMicka

Več podobnih tem