» »

Kateri Karcher/visokotlačni čistilnik

Kateri Karcher/visokotlačni čistilnik

M-XXXX ::

Poooo dolgih letih je izdihnil Karcher. Tako, da se išče nekaj novega.

Nekih hudih zahtev ni, ker ni potreba. Potrebuje se za čiščenje cistern, avta kakšnih tlakovcev. Prej je ene 10 let nek čist osnovni Karcher več kot OK služil naloti.

Išče se nekaj do 150€, če ni pametnega razloga za 150 lahko za 100€. Če je res dober razlog lahko do 200€.

Kaj predlagate? Se splača vzeti Karcher ali mogoče kaj od konkurence?

Map ::

Zadnjič sem v eni debati zasledil, da imajo K5 in boljši kovinsko pumpo, slabši pa plastično. Razmmisli, če ti to odttehtra večjo investicijo.

Se pa prej še pozanimaj, če to res siguurno drži.

M-XXXX ::

K5 so cca 300€ kar je 3x...

Ne, mi ne odtehta investicije.

noraguta ::

Ja istga kup.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

M-XXXX ::

noraguta je izjavil:

Ja istga kup.

Težko je dobiti 10-15 let star Karcher... Pa tudi nebi bil najboljši nakup če mene vprašaš...

ToniT ::

Sam imam K3 Car in sem zadovoljen. V kaki akciji ga dobiš za cca 120 EUR.

M-XXXX ::

ToniT je izjavil:

Sam imam K3 Car in sem zadovoljen. V kaki akciji ga dobiš za cca 120 EUR.

Tudi jaz se temu K3 nagibam. Najceneje kar sem našel je bilo tole: https://www.karcher-kusljan.si/hobi-pro...

Najde kdo kje ceneje? Jih imajo slučajno v OBI-ju/Bauhaussu? Se mi gre zaradi 5 letne garancije.

M-XXXX ::

Na koncu našel tukaj: https://edigital.si/visokotlacni-cistil...

Če ni napaka je res noro dobra cena :)

Izvijač ::

Jaz sem ga kupil v lidlu al hoferu in ko sem ga po lastni neumnosti moral popravljati je notri bil isto kot kirher,katerega razstavljanje sem gledal preko youtuba.

koyotee ::

M-XXXX je izjavil:

Na koncu našel tukaj: https://edigital.si/visokotlacni-cistil...

Če ni napaka je res noro dobra cena :)


Bolje da ne gledaš kakih reviewov, katastrofa :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Scorpy84 ::

koyotee je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Na koncu našel tukaj: https://edigital.si/visokotlacni-cistil...

Če ni napaka je res noro dobra cena :)


Bolje da ne gledaš kakih reviewov, katastrofa :)


Lahko kaj več poveš, sam tudi nekaj bolj za hobi kupujem, kot za resno delo, pa mi je tudi ta padel v oko.

DePalmo ::

Jaz imam tegale sedaj že eno leto: https://www.mimovrste.com/visokotlacni-...

Za pranje avta in dvorišča je dovolj dober in sem z njim zadovoljen.

Scorpy84 ::

DePalmo je izjavil:

Jaz imam tegale sedaj že eno leto: https://www.mimovrste.com/visokotlacni-...

Za pranje avta in dvorišča je dovolj dober in sem z njim zadovoljen.


Tega omenjaja zgoraj da je slab na reviewih?
Zdaj sem se ogrel za boshc aquatak 130, samo da vidim, če ga dobim še po dobri ceni :).

DePalmo ::

Nisem gledal reviewov, za moje potrebe je dovolj dober in sovpada z mojim pogojem ob nakupu (do 150 EUR), zato sem ga pač omenil.

APPluk ::

Kaj priporočate za okoli 180€?

Je med KARCHER K4 (210€) in K3 (135€) res tako velika razlika kot je v ceni? In kaj je pri K4 drugače, če je premium ali navaden.
In kako je z garancijo, vem da je včasih bauhaus oglaševal 5 let, sedaj pa v katalogih nimajo nič napisano, v raznih spletnih trgovinah pa imajo navedeno 2 leti.

Kupil pa bi "osnovni" paket, ker rabim samo za čiščenje avta, traktorja in priključkov.

Karcher K4
K4 Premium
Karcher K3

Stari maček ::

APPluk je izjavil:

Kaj priporočate za okoli 180€?

Je med KARCHER K4 (210€) in K3 (135€) res tako velika razlika kot je v ceni? In kaj je pri K4 drugače, če je premium ali navaden.
In kako je z garancijo, vem da je včasih bauhaus oglaševal 5 let, sedaj pa v katalogih nimajo nič napisano, v raznih spletnih trgovinah pa imajo navedeno 2 leti.

Kupil pa bi "osnovni" paket, ker rabim samo za čiščenje avta, traktorja in priključkov.

Karcher K4
K4 Premium
Karcher K3


Vse, kar si naštel, so igračke. Za tako zadevo je treba dat vsaj toliko, kot za dober telefon. Sploh če misliš traktor in priključke prat. Pa sive barve mora biti, ker v teh so cilindri in bati kovinski...priporočam ti HD 6/15 CX Plus.

jero_no1 ::

Kot je rekel @Stari maček, bo treba kar ene 600€ reskirat za spodoben aparat, sploh za pranje kmetijske opreme.

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

ginekk ::

Moj glas za K7.
Ni samo material kovinska/plastična črpalka, je tudi velika razlika med K7 in K3 v izhodnem pritisku, posledično porabiš manj časa.

Bellzmet ::

Kar se mene tiče je edina omembe vredna razlika med njimi pritisk. Pa npr nastavek za tlakovce pride zelo prav (če čistiš tlakovce seveda:)

Tukaj poglej glede na rabo katerega priporočajo.
https://www.kaercher.com/si/home-garden...

Stari maček ::

Je tudi količina voda pomembna, sploh pri večjih površinah in debelih slojih blata.

matobeli ::

Če pa vseeno misliš tapocen varjanto vzet je vseeno če je iz hofra za 100eur. Tiste 3 leta kolkor je garancije bo pač moral delat.

SaXsIm ::

Sam imam Karcher K5 (staro verzijo). Večino stvari popravim sam, menjal sem tesnila batov in plastične batke. Neposredno pred čistilec sem dal še dodaten vodni filter, od zadnjega popravila je minilo že dve leti, uporabljam pa čistilec cca 1x tedensko za različna opravila (čiščenje avta, okolice, cistern, ...). Za sode sem dokupil še dodatno kotno cev in je zadeva res dobra. Sem pred tem uporabljal hoferjev visokotlačni čistilec, pa nisem bil zadovoljen (je šel v prafaktorje).
SaXsIm

Dionis ::

Tudi sam sem 2 leti nazaj šel v nakup visokotlačnega čistilca. Kot se že nekateri omenili. Načeloma to kupiš na dolgi rok (recimo 10 let+), tako da 100-200€ razlike na tak čas nima ravno ne vem kakšnega pomena.
Bistvena razlika med recimo K5/K7 in manjšimi verzijami K4,K3... je, kot je bilo že omenjeno v kovinskem oz. plastičnem ohišju, kar zagotavlja daljši rok uporabe.
Nato sem sprva hotel vzeti K5, vendar se na koncu vseeno odločil za K7 in sem zadovoljen, da sem vzel to. Pri K7 lahko čistil v eno 1,5 ure in moraš potem pol ure pustiti, da se stroj ohladi. Pri K5 je menda to samo pol ure in enak čas hlajenja (to mi je razlagal pri nakupu, za cifre pa nisem več siguren koliko je pri teh manjših). Za kakšno trdovratno blatno, pa zelo prav pride močnejši čistilec.
Sam recimo tudi očiščim teraso, tlakovce (to mi je res v veselje, ko gledaš razliko med umazanim in čistim delom :)). Pa si ne predstavljam, da bi čistil te stvari s kakšnim švohnejšim. To pa ponavadi tudi traja nekaj ur, da vse okoli hiše popucam. Če bi vzel švohnejšega bi moral potem ves čas malo čistiti, malo hladiti.
Za avto bi bil res K3 po moje povsem dovolj, vendar če imaš še kmetijsko mehanizacijo bi pa vseeno priporočal kaj močnejšega.
Edina stvar s katero nisem zadovoljen (oz. vsaj bil). Je ta novi sistem pištole z Wifi vmesnikom za nastavljanje jakosti. Od začetka je kar zgubljal signal in nisem mogel potem nastavljati jakosti. To smo potem uredili pod garancijo.

Lp, iz moje strani.

juroz ::

A lahko malo več poveš o tem nastavljanju jakosti preko WIFIJA? A brez tega se ne da?

Dionis ::

K7 in mislim, da tudi K5 imata pištoli, kjer nastavljaš tlak oz. pritisk preko Wifi signala (dejansko ne vem kako je na drugih oz. starejših verzijah, kje nastavljaš). Pač če bi mel drugo pištolo bi imel samo eno jakost. Moj ima 6 stopenj in recimo za avto v navodilih piše, da imaš za čiščenje lahko največj na 4. stopnji.
Prej sem šel še na hitro pogledati ostale. Sem videl, da recimo na K4 imaš 2 različna nastavka za na pištolo, medtem ko imam jaz recimo na istem nastavka tisto pršilo (ala metla), potem vrteči curek (idealno za čiščenje tlakovcev, ker s tistim standardnim curkom boš tisto zažrtost težko spravil stran). Pa še nastavek za pršenje čistila za avto (ki ti sam naredi peno, ko špricaš).

fikus_ ::

Pri teh čistilcih (cenejše izvedbe) pišejo tlake 120 (160) bar (v prostem teku), kar ne pomaga, ker je majhen pretok vode. Pomemben je dovolj (?) velik pretok, kar prinese zraven močnejši motor (kljub nekoliko nižjem tlaku) in s tem višja cena. Za avte prat so čisto OK Lidl, Hofer variante, če se pa greste pranje tlakovcev, kmetijskih strojev, bolj pogosta uporaba, je pa bolje pogledat po K7 in podobnih.

Sam iščem visokotlačni čistilec z gretjem vode, mogoče kakšen predlog v tej smeri.

Pandorumx5 ::

fikus_ je izjavil:

Pri teh čistilcih (cenejše izvedbe) pišejo tlake 120 (160) bar (v prostem teku), kar ne pomaga, ker je majhen pretok vode. Pomemben je dovolj (?) velik pretok, kar prinese zraven močnejši motor (kljub nekoliko nižjem tlaku) in s tem višja cena. Za avte prat so čisto OK Lidl, Hofer variante, če se pa greste pranje tlakovcev, kmetijskih strojev, bolj pogosta uporaba, je pa bolje pogledat po K7 in podobnih.

Sam iščem visokotlačni čistilec z gretjem vode, mogoče kakšen predlog v tej smeri.


V Merkurju majo za 1k€

APPluk ::

Hvala vsem, a odločil sem se za K4, ker ne mislim iti če ceno za K4 (210€). Zanima me še samo, če se da kje dobiti več kot dve leti garancije (koliko se spomnim je imel včasih BAUHAUS 5 let za karcher).

matobeli ::

Dej poglej v OBI če majo kaj več garancije.

Drugač sem pa resno mislil z hoferjevo alternativo, ker je praktično isti šit, celo navijalo dobiš za tistih 100eur. K4 (oziroma prejšnja verzija) ima foter, ni to neka blazna aparatura ;)

Plastični nosilci za sulice so razpadli narazen (vezica fix), original plastična sulica tudi počla (30eur nova kovinska) odpadel je pokrov za šampon.

Uporablja se ga zmerno, za pucat avte, malo po dvorišču... Glede na zmerno uporabo tudi še vedno deluje po 3+ letih.

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

šernk ::

obi je vsaj do pred kratkim imel 5 let garancije. Jaz sem vzel K3 2 leti nazaj, mi je žal da nisem popolnoma osnovne verzije ampak s "snow foam" dodatkom in kaj vem kaj še vse. Neuporabno, kupil za 20eur precej boljši snow foam na ebayu.

edino dolžina cevi je problematična, ker pod 6m nimaš kaj početi, jaz jo imam 10m iz starega + boben sem premontiral.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ezzy ::

Pa ima kdo izkušnje s tistim iz hoferja? Specifikacije so obetavne, a v realnosti je pa ponavadi potem čisto nekaj drugega. Verjetno nima kovinske pumpe?

Nekako mi je v oči padel tudi ta model od Nilfiska(če primerjam z K4, je po specifikacijah boljši pa še kolut ima):
https://www.amazon.de/dp/B0799T18BR?lin...

fikus_ ::

ezzy, piše na desni strani: Dieser Artikel kann nicht nach Slowenien geliefert werden!

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kajetan ::

Ne bom odpiral nove teme,vidim da se kar spoznate.

Rabim nek karcher, ki je izjemno tih a se vedno mocan.Cena ni problem - se bo uporabljalo za ciscenje kovinskih delov z malimi luknjicami.kaj priporocate?

Stari maček ::

kajetan je izjavil:

Ne bom odpiral nove teme,vidim da se kar spoznate.

Rabim nek karcher, ki je izjemno tih a se vedno mocan.Cena ni problem - se bo uporabljalo za ciscenje kovinskih delov z malimi luknjicami.kaj priporocate?

Izjemno tihega ni. Če rabiš, da ni hrupa v prostoru, ga imej v drugem prostoru.

Pandorumx5 ::

kajetan je izjavil:

Ne bom odpiral nove teme,vidim da se kar spoznate.

Rabim nek karcher, ki je izjemno tih a se vedno mocan.Cena ni problem - se bo uporabljalo za ciscenje kovinskih delov z malimi luknjicami.kaj priporocate?


Verjetno si že nabavil, ampak BigBoi FLO je super zadeva in kar cenovno ugodna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visokotlačni čistilec (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8629581 (1583) Zvezdica27
»

Ugoden visokotlačni čistilec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9718425 (2405) celje
»

Kateri visokotlačni čistilec?

Oddelek: Loža
267055 (3204) xseki
»

Visokotlačni čistilnik za domačo uporabo

Oddelek: Na cesti
162321 (1874) rsroki
»

visokotlačni čistilec

Oddelek: Loža
219587 (3357) lejko0

Več podobnih tem