» »

Termalna pasta

Termalna pasta

Lujz113 ::

Zdravo!

Potreboval bi malo pomoči glede termalne paste.
Odprl sem multimedijsko enoto v avtu.
Ko sem snel ohišje,je bila nanesena termalna pasta na čipovje in kovinsko ohišje enote je kot hladilno telo.

Zanima me katero pasto naj uporabim?
Originalna je bila modre barve,mehka,vendar ne tekoča da bi lahko tekla. Ker je med čipom in ohišjem velik razmak(3-5mm) potrebujem nekaj takšnega da lahko nanesem na debelo in da se ne bo razlila po vezju.
In seveda neprevodna,če bi že kaj šlo čez.

Je kaj takšnega?

Hvala

janezvalva ::

po moje rabiš pasto.
tale ni prevodna:
https://www.mimovrste.com/hlajenje-pc/a...

Highlag ::

3mm debelo ni pasta ampak prevodna pena. Pa ne taka kot za britje. Boš moral po Farnellu pogledat.
Never trust a computer you can't throw out a window

Lujz113 ::

Ja če ne vem kaj naj iščem,imaš kakšen link od te zadeve?
Se da pri nas dobiti to?

Lujz113 ::

Čakaj pena ni bila,ker se je dalo pobrisat,nekakšna trša pasta.

fujtajksel ::

Mogoče K5 pro?
Ali pa vzameš thermal pad, debelina 1-2mm in zložiš par plasti? Npr Arctic 6 W/mK, Fujipoly so tudi nad 10... Če bi rabil dobro odvajanje toplote, bi dal čimmanj paste ali padov na stične površine, vmes Al ali Cu kovinske ploščice ki prevajajo precej bolje.

gumby ::

Lujz113 je izjavil:

Ja če ne vem kaj naj iščem,imaš kakšen link od te zadeve?
Se da pri nas dobiti to?

Tule poglej. Pa pozabi na pasto, tule nima kaj iskat.
my brain hurts

negrdiraček ::

Obujam temo zaradi ustreznega naslova...

Mimovrste ima termalno pasto za en euro in pol:

https://www.mimovrste.com/hlajenje-pc/a...

kar je verjetno ok cena če jo rabim hitro...saj verjetno bo ok za en predpotopni laptop inspiron 1525 ? Saj laptop na sedmici dela ok, če pa je win 10 naložen stalno vrti ventilator...

DeeCoy ::

negrdiraček je izjavil:

Obujam temo zaradi ustreznega naslova...

Mimovrste ima termalno pasto za en euro in pol:

https://www.mimovrste.com/hlajenje-pc/a...

kar je verjetno ok cena če jo rabim hitro...saj verjetno bo ok za en predpotopni laptop inspiron 1525 ? Saj laptop na sedmici dela ok, če pa je win 10 naložen stalno vrti ventilator...

bo ok

negrdiraček ::

za očistit staro termalno pasto naj bi se uporabil alkohol...doma že imamo kurilni špirit (denaturiran etilni 96% alkohol)? Bi se lahko uporabilo to?

lonewolf_ ::

Jap. Sem čistil v sili tudi z 70%. Pač na suho obrišeš in pustiš kako minutko, da se dobro posuši in naneseš nov nanos.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

negrdiraček ::

Ali bo 1,5 gramov termalne paste dovolj za cpu in gpu na dell inspiron 1525 (pentium dual core in intel 965)? to je precej malo? naj preden začnem dokupim še eno?

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Bo dovolj, ker tega se porabi zelo malo.

Nato pa naroči: https://www.aliexpress.com/item/3296519...

negrdiraček ::

c3p0 je izjavil:

Bo dovolj, ker tega se porabi zelo malo.

Nato pa naroči: https://www.aliexpress.com/item/3296519...


hvala. 25g za 1USD :-)

DeeCoy ::

Škoda kupovat tako količino, ker se bo posušila, če je ne uporabljaš v veliki količini. Boljše naročit več malih injekcij in bodo zdržale dlje časa.

negrdiraček ::

ok. hvala. danes sem menjal pasto. zamenjal sem jo dvakrat (v prvo samo zato, da vidim ali to prav naredim in če prekrije cpu).
a glej ga zlomka, na gpu pa je bil thermopad in nisem vedel kaj narediti, a google pravi da je mogoče bolje pustiti thermopad zaradi morebitne razlike v odmiku cpu napram gpu od 'heatsink'. tako da thermopad je ostal na gpu, lahko mi kaj svetujete? naj menjam tudi to? nabavim thermopad?
naj povem še, da je to opravilo na inspiron 1525 res enostavno zaradi lahkega dostopa, tako da mi je malo žal da nisem že prej to storil...

Han ::

Jaz bi menjal... Termalni trak

fujtajksel ::

Je bil res pad ali mogoče IC Graphite ploščica? To naj bi bilo v rangu boljših termalnih past, el. prevodno.
Padi prevajajo toploto relativno slabo, tipično 1-10W/mK, medtem ko kovine 100-400.
Kolkr vem so najhujši neprevodni thermal padi Fujipoly extreme XR 17W/mK, so pa precej kompaktni (nestisljivi).
Bakrene ploščice (oz. folija) toploto prevajajo precej bolje, ampak tudi elektriko, znajo narest kakšen šlus po nesreči, no še zdaleč ni tolk messy kot Conductonaut ipd.

Lahko poskusiš z majhnimi pikicami paste v vogalih, da vidiš če se lepo razlezejo / če dobro nalega.

Zgodovina sprememb…

negrdiraček ::

Pad je svetlo modre barve (sinje modra), mehak na otip - spužvast, nekoliko zadrži v spominu če ga stisneš, ampak s časoma (15 minut) se vrne v svojo prvotno lego, ni prilepljen - vogal se da lepo dvigniti. Nekaj sem dobil na internetu a nič 100%.
Potem se pojavlja še vprašanje kakšno debelino naj dam. Težko bom kaj izmeril (recimo s pomičnim), glede na to, da je mehak...

DeeCoy ::

Načeloma padov ne rabiš menjat. Na CPU daj novo pasto, pad pusti, daj hladilnik gor in naredi stress teste ter opazuj temperature. Če bi grafična res kam visoko šla, potem išči rešitev za pad. Ampak v 99% ga ni treba menjat.

negrdiraček ::

ok.hvala. glede na to da je starejši prenosnik ne bi kompliciral več. samo še softver za stress test če kdo navede, da ne bom izumljal kaj...

Miha 333 ::

HeavyLoad, izberi CPU in GPU test. Za temperature pa HwInfo, opcija sensors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

negrdiraček ::

@miha 333
nikjer ne dobim gpu temperature, samo cpu

DeeCoy ::

Mogoče nimaš ločenega gpuja?

negrdiraček ::

ne, gpu je integrirana intel 965. vendar heavyload javi tudi to:

Rendering 3D Graphics is not supported on this system.
Please make sure that the latest drivers for your graphic card

kje se dobi driverje za 10 let star prenosnik in win10? ali to javi zaradi tako švoh grafike...?

drugače ob polni obremenitvi heavyload po 10 minutah kaže temperature cpu v hwinfo do 63 0C, kar je najbrž ok...

v bistvu je danes ob drugem zagonu tudi javil prenosnik, da se je sam izklopil zaradi previsoke temp...potem pa cel popoldan ni bilo več kaj takega...

negrdiraček ::

@DeeCoy
torej, če imam integrirano grafiko velja temperatura za gpu kar od procesorja?

Han ::

Ne, ker je grafika v drugem čipu.

negrdiraček ::

nekaj sem gledal na internetu in uporabil še beta verzijo hwinfo, a gpu-ja ni nikjer videti. potem ga najbrž ne zazna...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

termalna pasta

Oddelek: Pomoč in nasveti
51141 (895) Riff
»

Previsoka temperatura procesorja?

Oddelek: Pomoč in nasveti
418722 (8232) amigo_no1

zobna pasta za procesor(katera) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7812652 (11149) Gandalfar
»

termalne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
82055 (1499) whatever
»

Procesor-hladilnik je lahko karkoli narobe ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
342405 (1981) Urc

Več podobnih tem