» »

Ima kdo Iris Plus 640/650 (oz. predlog za silent HTPC za specifično igro)

Ima kdo Iris Plus 640/650 (oz. predlog za silent HTPC za specifično igro)

RedDrake ::

Torej, kot pove naslov, iščem tih in čim manjši računalnik za mojo novo desktop mašino (beri spodaj bold za prošnjo v zvezi z grafiko).
Trenutno imam veliko kišto in v njej:
- G2030 Ivy Bridge
- 6G rama
- RX 550
- SSD za sistem in programe (256G) ter 2TB HDD za mojo fotografijo (z backupom na ext. 2TB)

To zadosti _absolutno vsem_ mojim potrebam za desktop - jasno hitrejši CPU je vedno boljši, a ni tako kritično.
Z igrami se sicer ne zabavam več veliko in še tiste, ki jih občasno prižgem so dobesedno iz prejšnega desetletja (vse je starejše od 2005), razen dveh - Europa Universalis IV ter Hearts of Iron IV. Zaradi teh dveh iger sploh imam dodatno grafiko (najprej Geforce 630, od lani RX 550, ker GF 630 ni zmogel dovolj tekoče poganjati Heart of Iron IV).

Sedaj imam te velike škatle "poln kufer" in bi menjal za kaj manjšega.
V oči so mi padli Intel NUC kiti, ki imajo pri i5 in i7 procih Iris Plus 640 (ali 650) grafiko. Sodeč po sintetičnih benchih je ta grafika nekje na polovici RX 550. Testi te grafike me ne zanimajo - sem jih prebral. Zanima me ali lahko tekoče poganja mojo igro (Heart of Iron IV) na FHD resoluciji. Če si kdo slučajno lasti CPU s to grafiko, bi prosil za test igre (na travniku obstaja relativno recentna verzija).
Alternativno, mi lahko predlagate kakšen res majhen PC, ki bo imel dovolj zmogljivo vgrajeno grafiko za to igro. Tihost je velik bonus, ni pa nujnost - v sobi so še druge stvari, ki generirajo šum.

Za pomoč se zahvaljujem že v naprej!

klinker ::

Mogoce pocakas na Ryzen APU, ce res noces dodatne grafe, pogledas pa lahko tudi k Zotac-u za kak Zbox

Ahim ::

Jaz uporabljam HD 530 (ki je pocasnejsa kot katerikoli Iris ali Iris Pro) za igranje WoWS, ki je 3D igra. Pri 1366x768 imam prakticno vedno max. FPS (omejeno z VSync capom). Ne poynam HoI4, ampak za HoI3 je dovolj kakrsnakoli muzejska graficna, ze omenjeni HD 530 je totalen overkill.

Ce res rabis se boljso 3D zmogljivost od tega, potem definitivno pockaj na 12. februar 2018, ko naj bi izsel desktop Raven Ridge.

opeter ::

Še en glas za AMD-jev Ryzen G serija.

ITX matične z X370 stanejo v tujini okoli 110 EUR, pri nas jih imajo samo v primeru prednaročil (Funtech, Mlacom ...).

ITX ohišja se dobijo v raznoraznih oblikah, cene pa so spet zelo različne.
V nekatere gredo navadni ATX napajalniki, večina pa ima SFX in TFX.
Odvisno od ostalih komponent, a v kolikor nima optičnega pogona in uporabljaš 2,5" diske, bi moralo biti en 150 W-ni napajalnik dovolj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

matobeli ::

miniITX build v kompaktnem ohišju. Meni je recimo CoolerMaster elite 110 zelo všeč, ker je res kompakten ampak vseeno fural ATX napajalnik in vsaj omembe vredno grafično lahko notri stiščiš.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel razgrnil skice novega diskretnega grafičnega čipa

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3312049 (9578) Heavy
»

Intelovi procesorji Skylake (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
736111452 (42608) D3m
»

Kateri mini pc?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6913867 (10410) Kebo
»

PC komplet, 500 €, nisem igračar. ?

Oddelek: Kaj kupiti
273458 (2864) slitkx
»

HTPC, 4K, 3D ...

Oddelek: Zvok in slika
141418 (1246) m0LN4r

Več podobnih tem