» »

socialna pomoč

socialna pomoč

14Track ::

preden postavim svoje vprašanje, bi rad poudaril, da ne želim obsojanja s strani drugih uporabnikov, hočem le odgovor in gola dejstva. Moje vprašanje se nanaša na socialno pomoč. Končano imam štiri letno strokovno šolo, preko študentskega servisa ne dobim dela, v drugo srednjo šolo pa sem vpisan izredno. Zanima me ali je možno kot izredni dijak prejemati socialno pomoč?

MadMen ::

Ne.

111111111111 ::

Upravičenec do denarne socialne pomoči je tako:

kdor si ne more preživetja zagotovit sam z delom, s pravicami iz dela ali zavarovanjem, z dohodki iz premoženja in iz drugih virov oziroma z nadomestili ali prejemki po drugih predpisih ali s pomočjo tistih, ki so ga dolžni preživljati, ali na drug način, ki ga določa zakon,
kdor si zase in za svoje družinske člane ne more zagotoviti sredstev v višini minimalnega dohodka iz razlogov, na katere ni mogel vplivati, in je uveljavil pravico do denarnih prejemkov po drugih predpisih in pravico do oprostitev in olajšav po ZUPJS.

mgermo ::

Upravičenec mora biti prijavljen na Zavodu za zaposlovanje. Ker se šolaš, se na Zavod ne moreš prijaviti. Ergo, nisi upravičenec.

Lonsarg ::

Namesto socialne pomoči lahko kot študent(za izredne veljajo ista pravila kot redne) dobiš državno štipendijo, katere višina je odvisna od prihodkov. Ima pa taka štipendija pogoje dokaj rednega opravljanja, pa roke prijave,...

Edit: Vidim, da se da navadno socialno pomoč dobivati tudi kot študent, pogoj je seveda lastno gospodinjstvo in še kaj:
http://www.skis-zveza.si/novice/socialn...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

14Track ::

Če lahko izredni študentje prejemajo soc. pomoč, potem bi lahko tudi jaz kot izredni dijak. Zakaj pa se ne bi mogel prijaviti na Zavod kot dijak?

Alien123 ::

Daj ti kar pusti šolo in se prijavi na borzo, ker šole tak ne boš naredil.
V šolo bi hodil in še imel socialno :D
Mali prosim

xx23 ::

14Track je izjavil:

Če lahko izredni študentje prejemajo soc. pomoč, potem bi lahko tudi jaz kot izredni dijak. Zakaj pa se ne bi mogel prijaviti na Zavod kot dijak?


Če se šolaš, se na zavod ne moreš prijaviti. Tako so pravila.

Lahko pa kot šolajoči dobiš socialno pomoč, če pri CSD poveš, kak imaš plan (je treba kar natančno napisat cilje in datume), da boš rešil svoj socialni problem.

shadeX ::

Alien123 je izjavil:

Daj ti kar pusti šolo in se prijavi na borzo, ker šole tak ne boš naredil.
V šolo bi hodil in še imel socialno :D
Mali prosim


Kaj pa je s tabo narobe gospod vsevedni? Očitno je da OP ne razume in ne ve vseh pravic, ki mu pripadajo. On želi denarno pomoč, socialna v njegovem primeru ne pride v poštev ker je študent, kot pa že napisano je za take situacije (če je seveda podobno kot pri socialni za to uporavičen) namenjena štipendija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

kow ::

"preko študentskega servisa ne dobim dela"
Brez zamere, ampak... A zivis sredi kocevskega gozda?

14Track ::

Ne da se mi, bom raje na soci. kaj si neumen ali kaj? če pravim da ne dobim, ne dobim. in ja, sredi kočevskega gozda živim, dobsedno.

zee ::

14Track je izjavil:

Ne da se mi, bom raje na soci. kaj si neumen ali kaj? če pravim da ne dobim, ne dobim. in ja, sredi kočevskega gozda živim, dobsedno.


Zaklepam. Odgovor si dobil.

Pripis: S takim odnosom me ne čudi, da ne dobiš niti študentskega dela.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

shadeX ::

S takim odnosom me ne čudi,


bi rad poudaril, da ne želim obsojanja s strani drugih uporabnikov, hočem le odgovor in gola dejstva.


OP je samo želel odgovor, ne pametovanja.

SimplyMiha ::

Želel je odgovor, ki ga je hotel slišati. Tako ne bo prišel nikamor.

tikitoki ::

Tudi, kot student lahko prejemas socialno pomoc. Poklici csd in vprasaj kako uredis.

14Track ::

Malce sem siten, ko ima nekdo argument "če še nisi dobil službe preko študentskega, ne poskušaš dovolj", potem ko sem oddal na desetine prošenj in šel na ne vem koliko razgovorov. Poleg tega je tu skrivna obsodba, če si na socialni pomoči. Verjemite, da si ne želim biti na socialki, ampak beračil pa tudi ne bom, potem ko so določeni posamezniki pokradli milijone in milijarde, se počutim upravičenega do teh 300 eur, če že ne gre drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 14Track ()

shadeX ::

se počutim upravičenega do teh 300 eur, če že ne gre drugače.


Torej se postavi v vrsto.

Do takrat, pa lahko mirno koristiš temu namenjeno štipendijo - če ti pripada. Socialka pač ni zate, žal.

14Track ::

zee je izjavil:

14Track je izjavil:

Ne da se mi, bom raje na soci. kaj si neumen ali kaj? če pravim da ne dobim, ne dobim. in ja, sredi kočevskega gozda živim, dobsedno.


Zaklepam. Odgovor si dobil.

Pripis: S takim odnosom me ne čudi, da ne dobiš niti študentskega dela.

Nimam takšnega odnosa, samo neumni zapisi mi živce vklopijo. Ta tema ni bila mišljena kot debata na temo socialna pomoč, ampak le odgovor na moje vprašanje, kot sem že napisal v prvem zapisu. Če želi kdo kritizirat te, ki so na socialni pomoči, tam kjer je upravičeno, naj odprejo novo temo.

shadeX je izjavil:

se počutim upravičenega do teh 300 eur, če že ne gre drugače.


Torej se postavi v vrsto.

Do takrat, pa lahko mirno koristiš temu namenjeno štipendijo - če ti pripada. Socialka pač ni zate, žal.

Zakaj ni zame?

PS: Sem se pozanimal in sem upravičen do državne štipendije, tako, da super. Hvala vsem uporabnikom, ki ste dejansko pomagali.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 14Track ()

kow ::

@14Track
Brez tezav se lahko preselis v Ljubljano in takoj dobis studentsko delo za 4e na uro. 200 ur na mesec in imas 800e.
S 500 evrov zivis zelo solidno (kot dijak/student). Ostane ti 300e na mesec. V 1 letu prihranis 4k evrov, da si zagotovis
nekaj socialne varnosti. Ne bodi pasiven.

14Track ::

kow je izjavil:

@14Track
Brez tezav se lahko preselis v Ljubljano in takoj dobis studentsko delo za 4e na uro. 200 ur na mesec in imas 800e.
S 500 evrov zivis zelo solidno (kot dijak/student). Ostane ti 300e na mesec. V 1 letu prihranis 4k evrov, da si zagotovis
nekaj socialne varnosti. Ne bodi pasiven.

Dobro. Bom preveril to opcijo. Hvala za nasvet.

shadeX ::

A znaš slučajno kaj programirat? C# ?

tikitoki ::

shadeX je izjavil:

se počutim upravičenega do teh 300 eur, če že ne gre drugače.


Torej se postavi v vrsto.

Do takrat, pa lahko mirno koristiš temu namenjeno štipendijo - če ti pripada. Socialka pač ni zate, žal.


Kolk debilov misli, da je njihovo mnenje zakon.

https://www.finance.si/289066?cctest&&c...

Ergo. Socialno pomoc lahko dobis.

Zakaj ne mores dobiti studentskega dela me ne zanima, ker ni moja stvar. Ce ti studijske obveznosti omogocajo ti bodo izkusnje koristile pri iskanju zaposlitve.

shadeX ::

Kolk debilov misli, da je njihovo mnenje zakon.


Koliko debilov ima šele kristalno kuglo, ki pravi da je OP dopolnil že 26. let. Sodeč po time eventih in vmes ni pavziral mu za to manjka še vsaj 3 leta.

14Track ::

tikitoki je izjavil:

shadeX je izjavil:

se počutim upravičenega do teh 300 eur, če že ne gre drugače.


Torej se postavi v vrsto.

Do takrat, pa lahko mirno koristiš temu namenjeno štipendijo - če ti pripada. Socialka pač ni zate, žal.


Kolk debilov misli, da je njihovo mnenje zakon.

https://www.finance.si/289066?cctest&&c...

Ergo. Socialno pomoc lahko dobis.

Zakaj ne mores dobiti studentskega dela me ne zanima, ker ni moja stvar. Ce ti studijske obveznosti omogocajo ti bodo izkusnje koristile pri iskanju zaposlitve.

Hvala Bogu za takšne uporabnike kot si ti.

zobnik ::

Če se šolaš potem socialno ne moreš dobivat, če se ne šolaš se prijaviš na zavod, ampak zavod te bo pošiljal na raznorazne delavnice, tečaje in zaposlitvene razgovore. Sprejet moraš vsako ponujeno delo, ker drugače nisi več upravičen do socialne 6 mesecev.

Predlagam, da si poiščeš delo, nekaj se bo že našlo, kar ti bo odgovarjal.

14Track ::

Našel sem službo v INTEREUROPI, delo v skladišču.

111111111111 ::

Bravo. Evo tako se dela. Pohvaljen.

kuall ::

Bolje, da bi šel na socialno in se učil programiranja vmes če mene vprašate kot pa da življenje zapravlja za skladiščnika. Je treba vlagat vase. No če nima zanimanja potem odpade seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

matobeli ::

Eh, tudi ob delu je marsikdo doštudiral (se priučil). Ni tolk kritično če te stvari zanimajo.

Je pa fajn nekej probat da vidiš kako je delat nekaj kar te ne zanima.

McHusch ::

V Intereuropinih skladiščih je s študenti tako, da jih 50 % tretji ali četrti dan preprosto ne pride več. To je zajebano delo pri 4 °C (pozimi), kjer so plačani na normo. Kdor to zdrži, je iz pravega testa. Poznam situacijo iz prve roke

kuall ::

matobeli je izjavil:

Eh, tudi ob delu je marsikdo doštudiral (se priučil). Ni tolk kritično če te stvari zanimajo.

Je pa fajn nekej probat da vidiš kako je delat nekaj kar te ne zanima.


ne ne, ni šans. služba ti vzame vso energijo. nečemu se moraš na polno posvetit, če hočeš postat dober v tistem. saj tudi zato mi je precej hecno, ko študenti delajo ob študiju. kako lahko to sploh kvalitetno študiraš? no glede na to, kako so bedne naše fakultete je to še smiselno, ker se boš ob delu več naučil kot v šoli. je pa važno kakšno delo je.

bambam20 ::

kuall je izjavil:

Bolje, da bi šel na socialno in se učil programiranja vmes če mene vprašate kot pa da življenje zapravlja za skladiščnika. Je treba vlagat vase. No če nima zanimanja potem odpade seveda.



Pravilno razmišljanje. Sploh, če je lahko doma.

14Track ::

111111111111 je izjavil:

Bravo. Evo tako se dela. Pohvaljen.

Hvala lepa. Meni se delo ne zdi pretirano zahtevno, zjutraj delam, popoldne hodim na predavanja, med vikendom se učim, meni se to zdi popolni urnik. Imamo odmor in čas za malico, voziš se z viličarjem okoli in pobiraš pakete.

bambam20 ::

matobeli je izjavil:

Eh, tudi ob delu je marsikdo doštudiral (se priučil). Ni tolk kritično če te stvari zanimajo.

Je pa fajn nekej probat da vidiš kako je delat nekaj kar te ne zanima.



Zadnje, kar si želiš je delat v skladišču na INtereuropi. Trpi tudi hrbtenica.

McHusch ::

14Track je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Bravo. Evo tako se dela. Pohvaljen.

Hvala lepa. Meni se delo ne zdi pretirano zahtevno, zjutraj delam, popoldne hodim na predavanja, med vikendom se učim, meni se to zdi popolni urnik. Imamo odmor in čas za malico, voziš se z viličarjem okoli in pobiraš pakete.


Pa imaš izpit za viličarja? :)

Alien123 ::

V naši firmi tričetrt folka nima izpita za viličarja pa se vsi vozimo :D

kuall ::

v bistvu je dobivat socialno in se vmes učit isto kot študirat in dobivat štipendijo. edina razlka je, da moraš za prvo opcijo imet železno voljo, da se ti da, ali pa bolj realno nekoga, da te spodbuja vsak dan. ;)

matobeli ::

bambam20 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Eh, tudi ob delu je marsikdo doštudiral (se priučil). Ni tolk kritično če te stvari zanimajo.

Je pa fajn nekej probat da vidiš kako je delat nekaj kar te ne zanima.



Zadnje, kar si želiš je delat v skladišču na INtereuropi. Trpi tudi hrbtenica.


My point exactly. Ne trdim da vsi, ampak nekaterim ljudem pomaga če za krajši čas malo živinijo in vidijo tudi temnejše plati naše družbe.

Nekateri pač postanejo večji če to doživijo, nekatere zlomi, nekateri ne rabijo, nekateri pa nikoli ne poiskusijo in se grejo kavč revolucionarje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

kuall ::

zdejle bom napisal nekaj zelo pametnega: NAJVEČJI problem bednih služb je, da si obkrožen z nizkokvalitenimi ljudmi, ki ti žrejo voljo za življenje in za svoj lastni razvoj, ker od njih dobivaš znake med vrsticami, da nisi nič vreden in jim začneš verjeti, hočeš ali nočeš.

shintaro ::

kuall je izjavil:

zdejle bom napisal nekaj zelo pametnega: NAJVEČJI problem bednih služb je, da si obkrožen z nizkokvalitenimi ljudmi, ki ti žrejo voljo za življenje in za svoj lastni razvoj, ker od njih dobivaš znake med vrsticami, da nisi nič vreden in jim začneš verjeti, hočeš ali nočeš.

če si malo iznajdljiv ni nujno da boš celo življenje v taki službi. to vzameš za silo. ker raje kot da maš 300 evrov s katerimi si lahko obrišeš rit
nevem kolko krat ste prebrali kako so kaki miljonarji al miljarderji začeli... najbolj bedna dela na začetku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

kuall ::

kaj je delal bill gates? to je mit, da so milijonarji delali bedne službe.

obkrožit se je treba s kvalitetnimi ljudmi, da bodo nate pozitivno vplivali, potem lahko pričakuješ razvoj. če se boš vrgel med idiote ne bo dobro. težka bo.
iz istega razloga je gimnazija DALEČ najboljša izbira za srednjo šolo. ker si obkrožen z bolj kvalitetnimi ljudmi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

shintaro ::

kuall je izjavil:

kaj je delal bill gates? to je mit, da so milijonarji delali bedne službe.

obkrožit se je treba s kvalitetnimi ljudmi, da bodo nate pozitivno vplivali, potem lahko pričakuješ razvoj. če se boš vrgel med idiote ne bo dobro. težka bo.
iz istega razloga je gimnazija DALEČ najboljša izbira za srednjo šolo. ker si obkrožen z bolj kvalitetnimi ljudmi

bill gatesu je posodil fotr 1.000.000 , glede na to da je to posojilo nekoga iz družine.. mislim da je to bil velik kick start .. zakaj takoj njega omenjat, a je edina pot do uspeha da si najbolj bogat na svetu?

A kr en random miljonar ni dovolj dober za primer da je delal bedna dela?

next3steps ::

mgermo je izjavil:

Upravičenec mora biti prijavljen na Zavodu za zaposlovanje. Ker se šolaš, se na Zavod ne moreš prijaviti. Ergo, nisi upravičenec.

Seveda se lahko.

14Track je izjavil:

Če lahko izredni študentje prejemajo soc. pomoč, potem bi lahko tudi jaz kot izredni dijak. Zakaj pa se ne bi mogel prijaviti na Zavod kot dijak?

Zakonodaja ne loči med izrednim dijakom in izrednim študentom.

McHusch je izjavil:

V Intereuropinih skladiščih je s študenti tako, da jih 50 % tretji ali četrti dan preprosto ne pride več. To je zajebano delo pri 4 °C (pozimi), kjer so plačani na normo. Kdor to zdrži, je iz pravega testa. Poznam situacijo iz prve roke

Štirka ti je luksuz, če si nisi razvajeno dete.
Minus štirka pa res ni več prijetna.
( To je takrat, ko pogledaš na telefi koliko je ura, a je telefon mrtev).

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

kuall je izjavil:

kaj je delal bill gates? to je mit, da so milijonarji delali bedne službe.

obkrožit se je treba s kvalitetnimi ljudmi, da bodo nate pozitivno vplivali, potem lahko pričakuješ razvoj. če se boš vrgel med idiote ne bo dobro. težka bo.
iz istega razloga je gimnazija DALEČ najboljša izbira za srednjo šolo. ker si obkrožen z bolj kvalitetnimi ljudmi

Če si tudi sam kvaliteten človek. Večina jih ni ali pa grejo na EPF.

bambam20 ::

No. Bolje, da bi raznašač časopis. Dobro plačano. V lj je to 11 € neto na uro.

APPluk ::

Jaz sem pa dobil iz socialne zavrnjeno štipendijo, poslano je bilo 3.1, rok za pritožbo pa je 15 dni od prevzetja, ampak odločba je bila dostavljena z navadno pošto, kako se potem štejejo dnevi za pritožbo?

otago ::

APPluk je izjavil:

Jaz sem pa dobil iz socialne zavrnjeno štipendijo, poslano je bilo 3.1, rok za pritožbo pa je 15 dni od prevzetja, ampak odločba je bila dostavljena z navadno pošto, kako se potem štejejo dnevi za pritožbo?


Link
Koledarski dnevi, 4.1 zacne rok + 15 dni=18.01(cetrtek). Ce bi prislo na soboto/ned/praznik se bi podaljsalo za 1 dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

APPluk ::

Ni bilo včasih, da začne rok teči 21 dni od pošiljanja, da ti ga v tem roku dostavi poštar in ga vzameš iz nabiralnika, potem pa še +15 dni, ker drugače sem zamudil:'(

otago ::

Izhajal sem iz zgornjega linka. Ce je narobe, prosim popravite. Da se ne siri kriva vera.

Vročanje pisanj ureja 132. člen in naslednji ZPP. Loči med neosebnim (navadnim), osebnim vročanjem ter vročanjem po varni elektronski poti.

Pri neosebnem vročanju pisanj (140. in 141. člena ZPP) se šteje vročitev za opravljeno tistega dne, ko vročevalec v stanovanju oziroma na delovnem mestu izroči pisanje naslovniku. Če naslovnika ne najde v stanovanju, pisanje izroči odraslemu članu gospodinjstva. Če vročevalec vroča pisanje na delovnem mestu naslovnika, pa ga tam ne najde oziroma do njega zaradi takšne organiziranosti delovnega procesa nima dostopa, se vročitev šteje za opravljeno, ko pisanje vroči osebi, ki je pooblaščena za sprejemanje pošte, oziroma osebi, ki je zaposlena na tistem delovnem mestu. Če naslovnik sicer stanuje v nastanitvenem objektu, pa ga vročevalec tam ne najde, pisanje izroči osebi ki je v tem objektu pooblaščena za sprejemanje pošte za stanovalce. Rok začne teči naslednji dan od takšne vročitve. Če takšna vročitev ni možna, vročevalec pusti pisanje v hišnem ali izpostavljenem predalčniku na naslovu stanovanja. Šteje se, da je bila vročitev opravljena na dan, ko je bilo pisanje puščeno v predalčniku. Če naslovnik nima predalčnika ali je ta neuporaben, se pisanje izroči sodišču, ki je vročitev odredilo oz. pošti v kraju njegovega stanovanja, na vratih stanovanja pa pusti obvestilo o vročitvi, v katerem je navedeno kje je pisanje. Šteje se, da je bila vročitev opravljena na dan, ko je bilo obvestilo o vročitvi pritrjeno na vratih. Pošta hrani pisanje 30 dni. Če v tem roku naslovnik pisanja ne dvigne, se pisanje vrne sodišču. Če je treba pisanje vročiti subjektu-pravnim osebam, vpisanim v register, samostojnim podjetnikom, in ni možna vročitev pisanj na naslovu, ki je vpisan v register, se vročitev opravi tako, da se pisanje oz. obvestilo o vročitvi pusti na naslovu, ki je vpisan v register, pri čemer mora naslov dejansko obstajati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17332178 (12972) St235
»

Socialna pomoč-sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320572 (14714) tikitoki
»

Vrnitev socialne pomoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012974 (9123) Alien123

Dobra plat socialne podpore pri mladih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
798405 (7600) dzinks63
»

Status študenta/dijaka in nov zakon o izdajanju potrdil o šolanju

Oddelek: Šola
267332 (6358) lokomotiva

Več podobnih tem