» »

osnove trgovanja z cryptovalutami

osnove trgovanja z cryptovalutami

krefi ::

pozdravljeni

zanimajo me sonove tgovanja z valutami ustvarjen imam racun coinbase in binance ter oba aktivirana poleg niju pa imam se racuna bittrex in bitstemp kateredva mi pa se niso potrdili.
sedaj me zanima kako trgovati z binance.
vem da moram notri vloziti doloceno valuto preko coinbase sedaj me pa zanima kako naprej ?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

slotechar ::

Kupis xrp. Posljes na binance. Tam prodas xrp v bitcoin. Potem kupis kak kovanec ki si ga zelis. Ali pa namest z xrp lahk recimo tudi litecoin posljes. Je hiter in cenej kot bitcoin

Zgodovina sprememb…

krefi ::

torej potem kopujm tam valute samo ce zacnejo vse padati nemorm vzwti vn denarja
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

drvo ::

krefi je izjavil:

torej potem kopujm tam valute samo ce zacnejo vse padati nemorm vzwti vn denarja


Kako da ne?

reeves ::

Glede na to, da so kriptovalute sedaj zelo popularne in, da se tolčem po glavi, ker nisem BTC jemal resno ob izzidu, sem se odločil, da še jaz nekaj nedeljsko narudarim.
Včeraj sem si odprl wallet na Coinbase in pričel rudariti z NiceHashMiner-jem.
Ampak, ker sem v tem nov bi imel nekaj vprašanj.
- Kaj bi se mi v bistvu dolgoročno sploh izplačalo? Kakšna druga valuta? Prej sem gledal ETH z GETH in Ethminer,
ampak mi ni jasno kako povežem wallet.
- Je vseeno kje imaš wallet? Važno samo, da omogoča hranjenje valute, ki jo rudariš?
- Ali vsak miner podpira samo določeno valuto, ali so tudi "univerzalni"?
- Ali bi mi uporaba tudi CPU prinesla kakšno opazno razliko?

Rudarim pa na:
CPU: i7-3770 3,4 MHz
GPU: AMD R9 270

Machete ::

Škoda komponent. Tole moraš trofit izjemen PUMP coin, da se ti potencialno splača.
Tu imaš https://whattomine.com kalkulator in se malo igraj in poglej pri čem si.
Rudarjenje direktno na exchange naslov je generalno odsvetovano, nekateri coini pa tega sploh ne dopustijo in bo šlo priruadarjeno v zrak. Ustvari si lastno denarnico.
Majbolje, da uporabljaš Nicehash in boš tam dobil ca 1€ neto na dan, ob predpostavki da goniš 24H. Medtem bo računalnik neuporaben. Pozoren bodi na pgoje withdrawala, ker boš kar dolgo rabil, preden boš deležen avtomatskega izplačaila na Nicehash. Sicer bodo kmalu uvedli tudi izplačevanje v ostalih altih in bo malo bolje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

janezvalva ::

na binance lahko pretvoriš v njihov kovanec pa z njim kupuješ ostale alte, ponujajo 50% popust pri marži.
česar ne moreš kupiti direkt z njihovimi kovanci, pa lahko vseeno plačuješ marže z njihovimi kovanci in je tudi 50% popusta(pri marži)
v smislu:
iz coinbase naložiš valuto na binance npr 2.1 LTC
0.1ltc zamenjaš za njihov kovanec.
sedaj imaš 2ltc ter 2.6bnb
in na primer kupiš ether(oz. karkoli) z ltc, maržo pa plačaš z bnb in si tako prišparal 50% marže

juroz ::

ne vem če je marža ravno prava beseda.
po angleško je FEE - Using BNB to pay for fees(50% discount).

reeves ::

Zgoraj je ena majhna napaka. Grafika je R9 290x 4G in ne 270.

@Machete

Zdaj mi je pa še manj jasno.
Kaj misliš pod ustvari si svojo denarnico? Sem mislil, da sem si jo včeraj na Coinbase. Ali to ni to kar mislim?
Trenutno uporabljam Nicehash in tam mi piše trenutno stanje (na linku iz minerja). Ali prav razumem, da ko bo dovolj narudarjenega se bo (po njihovih pogojih) avtomatsko prenesel znesek na Coinbase? Pa še oni si nekaj vzamejo.
Trenutni dobiček me ne skrbi (tudi, če grem malo v minus). Želim si imeti v lasti kakšno valuto (ali več) v primeru, da bo v naslednjih letih še kakšna doživela tak skok kot BTC. Da se ne bom spet po glavi tolkel. Tudi, če falim si lahko rečem, da sem vsaj probal.

@janezvalva

Do tega pa še pridem mogoče. Trenutno še nimam s ničemer barantati.

ace99 ::

A ni pri nicehashu tako, da moras narudarit 0.01BTC preden lahko preneses v exteren wallet?

reeves ::

ace99 je izjavil:

A ni pri nicehashu tako, da moras narudarit 0.01BTC preden lahko preneses v exteren wallet?

Trenutno še to ne, če prav razumem.

Payments schedule for sellers:

Once per day for NiceHash wallet unpaid balances, greater than 0.001 BTC.
Once per day for external wallet unpaid balances, greater than 0.1 BTC.
Once per week for external wallet unpaid balances, greater than 0.01 BTC.**

** Currently on hold due to extremely high Bitcoin transaction fees. We are already actively working on implementing alternative crypto-currencies for payments.

Do 0,1BTC bo treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reeves ()

tonis ::

reeves je izjavil:


Zdaj mi je pa še manj jasno.
Kaj misliš pod ustvari si svojo denarnico? Sem mislil, da sem si jo včeraj na Coinbase. Ali to ni to kar mislim?


@reeves, na coinbase imaš možnost kreirat denarnice za 4 ali pet velikih valut (tudi sam imam nekaj gor). Če pa misliš minat neki eksotični coin, si boš moral ustvarit denarnico drugje. Vsak coin ima svoj wallet.
Torej, @Machete ti svetuje, da minaš na "samostojni" wallet in ne na tistega, ki ga lahko dobiš na borzi ->(npr binance.com)

//tudi sam sem totalni noobie, ampak tako sem jaz razumel zgornji nasvet

krefi ::

imam vprasanje glede binance sicer ce notri trgujem oz menjam valute vzamejo kaj provizije oz kaj zgubim in koliko?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Machete ::

DA, borzne denarnice niso najbolj varne. Tam so za trejdanje in jih ni dobro imeti za shranjevanje kovancev za daljši čas.

Binance ima 0.1% trading feeja.
https://support.binance.com/hc/en-us/ar...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

starboi ::

Lahko prosim kakšen strokovnjak za kriptovalute prilima kakšne linke, kjer so osnove in bi se človek lahko največ naučil o teh zadevah ? Že vnaprej se zahvaljujem za vse linke. Lp

krefi ::

Machete je izjavil:

DA, borzne denarnice niso najbolj varne. Tam so za trejdanje in jih ni dobro imeti za shranjevanje kovancev za daljši čas.

Binance ima 0.1% trading feeja.
https://support.binance.com/hc/en-us/ar...


katere denarnice mi torej priporocate?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

janig ::

Za bitcoin je Electrum ok. Denarnica je pa samo en private in public key, ki si ju lahko tukaj zgeneriras

krefi ::

kaj pa sedaj ko trgujem na binance kako bi prekinil trgovanje ce bi videl da je zacelo padati vem da lahko pretvorm v druge valute samo mene zanima ce se da v euro.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

janezvalva ::

krefi je izjavil:

kaj pa sedaj ko trgujem na binance kako bi prekinil trgovanje ce bi videl da je zacelo padati vem da lahko pretvorm v druge valute samo mene zanima ce se da v euro.

uporabiš tether(USDT), pa je tudi v redu.

krefi ::

hvala za odgovor kaj je ta usdt splo nekaj kot usd ?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

janezvalva ::

krefi je izjavil:

hvala za odgovor kaj je ta usdt splo nekaj kot usd ?

ja. usdt je kriptovaluta katera je vedno vredna 1usd

https://tether.to/

Zgodovina sprememb…

reeves ::

@Machete

Se pravi borzne denarnice kot npr. Coinbase naj bi se uporabljale predvsem za menjavo valut, medtem ko samo hranjenje tam ni najboljše. Kaj si mislil z ustvari si svojo denarnico sem naštudiral. Kot je napisal @janig private key + public key = wallet. It will be done. Hvala.

Zdaj imam pa nek drug problem. Z Nicehash minerjem imam rate cca. 0,2 mBTC/day. To pomeni, da bom do njihovih trenutnih pogojev za izplačilo (0,1 BTC) potreboval 5.000 dni (oz. 500, če bo spet 0,01 BTC), kar ni sprejemljivo. Če prav razumem, dokler niso coini v wallet-u je isto, kot da jih nimam.
Je to edini način pri Nicehashu ali je možno prenesti coine tudi prej?
Če ne, ali zamenjati miner? Kateri?

tonis ::

@reeves, ne, Coinbase je portal, ki ti ponuja mislim da denarnico za 5 valut in to naj bi bilo bolj varno kot pa denarnica ki jo uporabljaš na borzi. Borza pa je npr. Binance.
Še večja varnost pa je, da imaš offline denarnico. Ne vem pa kako je z altcoini in offline denarnicami?

Za nicehash pa kot ti piše - če odpreš denarnico pri njih, imaš lahko izplačilo že pri tisočinki BTCja.

reeves ::

tonis je izjavil:

@reeves, ne, Coinbase je portal, ki ti ponuja mislim da denarnico za 5 valut in to naj bi bilo bolj varno kot pa denarnica ki jo uporabljaš na borzi. Borza pa je npr. Binance.
Še večja varnost pa je, da imaš offline denarnico. Ne vem pa kako je z altcoini in offline denarnicami?

Za nicehash pa kot ti piše - če odpreš denarnico pri njih, imaš lahko izplačilo že pri tisočinki BTCja.

Aha, štekam. Sem si še Binance ogledal. Za cold wallet sem tudi že bral. Coinbase pa ima denarnice za BTC, BCH, ETH, LTC in EUR. Tam imam odprto za BTC.

Pri Nicehash-u mi je pa, kot sem napisal tudi 500 dni preveč. Obstaja alternativa?

Prospekt ::

starboi je izjavil:

Lahko prosim kakšen strokovnjak za kriptovalute prilima kakšne linke, kjer so osnove in bi se človek lahko največ naučil o teh zadevah ? Že vnaprej se zahvaljujem za vse linke. Lp


https://mycrypto.guide/

Stokarino ::

tonis je izjavil:



Pri Nicehash-u mi je pa, kot sem napisal tudi 500 dni preveč. Obstaja alternativa?



MiningPoolHub, imaš možnost izplačila tudi v drugih kriptovalutah.

boro10 ::

krefi je izjavil:

pozdravljeni

zanimajo me sonove tgovanja z valutami ustvarjen imam racun coinbase in binance ter oba aktivirana poleg niju pa imam se racuna bittrex in bitstemp kateredva mi pa se niso potrdili.
sedaj me zanima kako trgovati z binance.
vem da moram notri vloziti doloceno valuto preko coinbase sedaj me pa zanima kako naprej ?


Ker vas je veliko spraševalo kako postati verificiran, sem napisal kratek prispevek kako sem hitro prišel do trgovanja. Vključuje verificiranje, ampak je bilo hitro:

Kako v enem dnevu začeti trgovati z Bitcoini in drugimi Kripto Kovanci
https://kriptokovanci.blogspot.si/2017/...

Ko imaš enkrat kovance v borzi, jih lahko pošiljaš na druge borze

Ne garantiram uspeha, ne garantiram zaslužka, ne garantiram za borzo, ne garantiram za nič :). Linki v članku so aff

reeves ::

Stokarino je izjavil:

tonis je izjavil:



Pri Nicehash-u mi je pa, kot sem napisal tudi 500 dni preveč. Obstaja alternativa?



MiningPoolHub, imaš možnost izplačila tudi v drugih kriptovalutah.

Ej, hvala za tole.
Zelo uporabno. Tudi transakcije so ok. 0,03 LTC. Sem uporabil še gor najdeni MultiPoolMiner, kjer si lahko vse nastavljam.
Mogoče kakšen nasvet kateri pooli in algoritmi so zame popolnoma neuporabni, da jih brišem.

tonis ::

Če ima še kdo težave s crypto žargonom, ki se uporablja na forumu, je tu en uporaben slovar:
https://www.smallcapasia.com/what-is-fu...

:)

krefi ::

zanima kje bi lahko kupil eot ?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Jaki-1 ::

Ali je trgovanje s kripto legalno in ali so kakšna pravno formalna navodila in omejitve. Ali ima kdo kakšen link kjer vse to uradno piše?
Če sem z odgovori kakorkoli pomagal, lahko uporabite linke. Hvala.
https://www.binance.com/?ref=16525783

DeeJay ::

Jaki-1 je izjavil:

Ali je trgovanje s kripto legalno in ali so kakšna pravno formalna navodila in omejitve. Ali ima kdo kakšen link kjer vse to uradno piše?

Legalno in neobdavčeno dokler ti to ne predstavlja dejavnosti.

Jaki-1 ::

DeeJay je izjavil:

Jaki-1 je izjavil:

Ali je trgovanje s kripto legalno in ali so kakšna pravno formalna navodila in omejitve. Ali ima kdo kakšen link kjer vse to uradno piše?

Legalno in neobdavčeno dokler ti to ne predstavlja dejavnosti.

Ali je kje to uradno zapisano?
Če sem z odgovori kakorkoli pomagal, lahko uporabite linke. Hvala.
https://www.binance.com/?ref=16525783

DeeJay ::

Jaki-1 je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Jaki-1 je izjavil:

Ali je trgovanje s kripto legalno in ali so kakšna pravno formalna navodila in omejitve. Ali ima kdo kakšen link kjer vse to uradno piše?

Legalno in neobdavčeno dokler ti to ne predstavlja dejavnosti.

Ali je kje to uradno zapisano?


A si lihkar iz kome ustal, al si bil kje v jami zaprt?
Verjetno medij nebi tolk poročal o temu, če bi bila stvar nelegalna.
Kar se tiče pa obdavčitve, maš pa na tem forumu v tejle skupini zapisanega že kar nekaj na to temo.
Vabim k prebiranju, se boš še veliko dodatnega naučil.

Dtrader ::

Živio

Kdor se želi hitreje registrirat na Kucoin, se lahko tu :)
https://www.kucoin.com/#/?r=1wvch

Zgodovina sprememb…

Jaki-1 ::

DeeJay je izjavil:

Jaki-1 je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Jaki-1 je izjavil:

Ali je trgovanje s kripto legalno in ali so kakšna pravno formalna navodila in omejitve. Ali ima kdo kakšen link kjer vse to uradno piše?

Legalno in neobdavčeno dokler ti to ne predstavlja dejavnosti.

Ali je kje to uradno zapisano?


A si lihkar iz kome ustal, al si bil kje v jami zaprt?
Verjetno medij nebi tolk poročal o temu, če bi bila stvar nelegalna.
Kar se tiče pa obdavčitve, maš pa na tem forumu v tejle skupini zapisanega že kar nekaj na to temo.
Vabim k prebiranju, se boš še veliko dodatnega naučil.

Hvala za prijaznost in napotke.
Če sem z odgovori kakorkoli pomagal, lahko uporabite linke. Hvala.
https://www.binance.com/?ref=16525783

ideep ::

zdravo, jaz imam eno težavo.. sem začetnica v kripto sferi, ampak do zdaj mi je uspelo kreirati Coinbase account, pri bitstampu sem v verifikaciji, pri binance pa ne morem kreirat appa na telefon.. napiše mi tole

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

krefi ::

zanima me ce se da na binance nastimat da ti dolocen coin proda ko pade na neko ceno in hkrati da ti proda ce zraste na doloceno ceno?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitstamp nakazilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
12841682 (8848) buttcrack
»

eToro

Oddelek: Loža
3819293 (4755) Picajzl
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14857296 (44410) PrihajaNodi
»

nakup IOTA kriptovalute

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
83300 (2826) IOTA

Več podobnih tem