» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
63 / 95
»»

Stellungnah ::

gansta je izjavil:

Tnx, jaz pa vse živo preiskal "na sami kartici" :)

A če je BIC/SWIFT Litvijski, ste dali na e.davki Litvo ali Združeno Kraljestvo?


Si dobil nagrado za odprtje računa? Samo zanima me, če imajo sploh to na revolutu...

gansta ::

Neup, baje ni več tega...

Za naročilo navadne kartice (kao poštnina) hočejo pa 6.9EUR.... Nekateri pravijo, da počakaš 2 meseca in jo dobiš, samo ne vem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

delavec44 ::

Meni je še niso ponudili. Pa bo sedaj 4 mesece.

gansta ::

A ni bilo rečeno, da ima Revolut najboljše "tečajne pogoje" ?

npr. današnji nakup za 89,79$

Revolut mi je konvertal na 76,8513 € (1$ = 0,8559 €)
Sparkasse bi omenjeno pretvoril: 77,0333 € (1$ = 0,8579 €)
N26 bi pa omenjeno konvertal: 76,1600 € (1$ = 0,848146 €) na supportu so rekli, da se gleda tečajna lista: https://www.mastercard.us/en-us/persona...

Ales ::

Vikend je. Fajn bi bilo, da prebereš pogoje storitev, ki jih uporabljaš... potem boš tudi vedel, zakaj je relevantno, da je vikend. ;)

ubermensch ::

Kako se ustvari račun v kunah? Sem kliknil tam na možnost "create new account" zraven že obstoječega EUR računa, ampak ni možnosti narediti račun za HRK?

gansta ::

Ales je izjavil:

Vikend je. Fajn bi bilo, da prebereš pogoje storitev, ki jih uporabljaš... potem boš tudi vedel, zakaj je relevantno, da je vikend. ;)


Se mi res ne da brati še tistega :) kaj misliš reči?

blackbfm ::

med vikendom je visja provizija

gansta ::

Aja, to velja samo za Revolut ?

BuDi79 ::

gansta je izjavil:

Aja, to velja samo za Revolut ?
Boš drugič preveril čez par dni po konverziji še enkrat po kakšni tečajni listi ti je N26 res konvertiral (in primerjal s tem kar si objavil na forumu). Potem pa boš šel brati mogoče še kaj kar se ti res ne ljubi.

N26 Mastercard foreign exchange rates: Foreign exchange rates are specific to the date and time your bank authorizes the transaction. Mastercard will apply the foreign exchange rate in effect at the date and time Mastercard processes the transaction.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

gansta ::

BuDi79 je izjavil:

gansta je izjavil:

Aja, to velja samo za Revolut ?
Boš drugič preveril čez par dni po konverziji še enkrat po kakšni tečajni listi ti je N26 res konvertiral (in primerjal s tem kar si objavil na forumu). Potem pa boš šel brati mogoče še kaj kar se ti res ne ljubi.

N26 Mastercard foreign exchange rates: Foreign exchange rates are specific to the date and time your bank authorizes the transaction. Mastercard will apply the foreign exchange rate in effect at the date and time Mastercard processes the transaction.


Ewo, še preko N26 kupim sedaj, pa bomo čez par dni primerjali :)

kodar ::

ubermensch je izjavil:

Kako se ustvari račun v kunah? Sem kliknil tam na možnost "create new account" zraven že obstoječega EUR računa, ampak ni možnosti narediti račun za HRK?

Poleg stanja Eurov, klikni puscico dol, potem pa Accounts, +New in izberi Croatian Kunab HRK.
Jaz imam ze dolgo pa mi vec ne ponudi na seznamu.

Ce pa se vedno ne gre si pa probaj konvertirati kak Euro za HRK in bi ga moralo ustvariti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kodar ()

sirotka ::

Meni ne pusti naložit direktno iz nlb maestro kartice. Ko na roke vtipkam številko kartice, mi pusti samo 18 cifer, zadnje ne morem vtipkat. Kodo dam 000, nato pa takoj dobim obvestilo, da je blokirano iz strani banke. Spletni nakupi delujejo bp.
lp

edit: lahko na nlb bankomatu menjam pin na revolut kartici?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

no comment ::

V Revolut aplikaciji piše, da lahko menjaš pin na kateremkoli bankomatu.

jabe ::

sirotka je izjavil:

Meni ne pusti naložit direktno iz nlb maestro kartice. Ko na roke vtipkam številko kartice, mi pusti samo 18 cifer, zadnje ne morem vtipkat. Kodo dam 000, nato pa takoj dobim obvestilo, da je blokirano iz strani banke. Spletni nakupi delujejo bp.
lp

edit: lahko na nlb bankomatu menjam pin na revolut kartici?


Poskusi z NFC prebrati, če telefon ima... Meni sicer pusti vseh 19 odtipkati, ampak dela pa se zmeraj ne.

sirotka ::

Sem probal še enkrat, zadnjo mi skoči v polje za rok veljavnosti, vendar lahko potem še enkat vpišem 0 na koncu. Potem mi odpre novo okno kamor vtipkam na sms dovljeno geslo in je zdaj šlo čez. Dobil 1000€ gor v sekundi. Pred urco sem prek upn naložil 10€, to pa še ni prišlo.

barakus ::

Ali še deluje kakšna finta, za dobit prvo Revolut kartico zastonj?

sirotka ::

Probal še s kartico od punce in je šlo tudi bp čez. Gre pa potrditev prek SMS-a, ne prek nlb pay aplikacije.

gansta ::

barakus je izjavil:

Ali še deluje kakšna finta, za dobit prvo Revolut kartico zastonj?



To tudi mene zanima😁👊🙄

ubermensch ::

kodar je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Kako se ustvari račun v kunah? Sem kliknil tam na možnost "create new account" zraven že obstoječega EUR računa, ampak ni možnosti narediti račun za HRK?

Poleg stanja Eurov, klikni puscico dol, potem pa Accounts, +New in izberi Croatian Kunab HRK.
Jaz imam ze dolgo pa mi vec ne ponudi na seznamu.

Ce pa se vedno ne gre si pa probaj konvertirati kak Euro za HRK in bi ga moralo ustvariti...


Hvala! Sem imel HRK račun tako kot si opisal :)

buttcrack ::

eno vprašanje... sicer imam revolut račun že kar nekaj let, ampak danes prvič opazil razliko na izpisku, ki sem ga po pravici povedano kreiral drugič v življenju.

na EUR izpisku je na prvi strani zapisan tako GB kot LT IBAN, na drugi strani izpiska pa so neke nove vrednosti in čisto drug LT IBAN.

Kaj hudiča naj zdaj še prijavim FURSU, da me ne bo kdo po nepotrebnem ganjal. Izpis pa je seveda na željo CSDja.

amacar ::

Tisti drugi je, če si potrdil prehod na Revolut banko (je javljalo v appu). Jaz sem prijavil še tega, za vsak slučaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

blaz5 ::

Najbrž je prvi del izpiska še iz časa ko, ko je bil v veljavnosti že LT IBAN ampak je prav tako še nekaj časa deloval GB IBAN. Po končnem zaprtju GB IBANA s strani Revoluta o katerem je datum Revolut posredoval že vnaprej pa ti očitno izpisuje samo še LT IBAN. Na fursu pa si moral zapreti GB IBAN in posredovati podatke o novemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blaz5 ()

buttcrack ::

fora je ravno v tem, da sem z LT IBANom zaprl GB, ampak čudno mi je, da imam sedaj poleg tega starega GB tudi LT IBAN, ki sem ga prijavil FURSU, na drugi strani izpiska pa je še en LT IBAN (seveda ni prijavljen FURSu, saj sploh nisem vedel zanj).

Kako pa imate ostali te izpiske zapisane?

no comment ::

Imam enako. Glede na ta članek, imaš ta drugi IBAN, če si naredil konverzijo v Revolut Bank account in moraš prijavit tudi tega.

Očitno prvi račun potem služi samo kot "proxy" za drugega (za "pravi" bank account), da nam ni bilo potrebno ničesar spreminjat (obveščat ljudi/partnerje o novem računu...). Na drugem računu imaš potem pravo stanje, na prvem računu je pa stanje vedno 0.00 saj vsaka transakcija v dobro/breme tega računa ima tudi instantno protitransakcijo v breme/dobro drugega računa.

Revolut bi vsekakor lahko bil bolj jasen o teh stvareh.

Zgodovina sprememb…

_rtg_ ::

A kdo ve zakaj mi revolut računa provizijo ce delam top up preko debetne mastercard od unicredit? Za 100eur recimo 2eur provizije, za 500eur že 10eur provizije. Še prejšni mesec tega ni bilo. Tudi preko DH mastercard baje tega ni sedaj.
 screenshot

screenshot

Kosek1 ::

_rtg_ je izjavil:

A kdo ve zakaj mi revolut računa provizijo ce delam top up preko debetne mastercard od unicredit? Za 100eur recimo 2eur provizije, za 500eur že 10eur provizije. Še prejšni mesec tega ni bilo. Tudi preko DH mastercard baje tega ni sedaj.
 screenshot

screenshot



To je pa novo. Pa ob TOPUPU kan napiše (opozori) da bo provizija?

buttcrack ::

no comment je izjavil:

Imam enako. Glede na ta članek, imaš ta drugi IBAN, če si naredil konverzijo v Revolut Bank account in moraš prijavit tudi tega.

Očitno prvi račun potem služi samo kot "proxy" za drugega (za "pravi" bank account), da nam ni bilo potrebno ničesar spreminjat (obveščat ljudi/partnerje o novem računu...). Na drugem računu imaš potem pravo stanje, na prvem računu je pa stanje vedno 0.00 saj vsaka transakcija v dobro/breme tega računa ima tudi instantno protitransakcijo v breme/dobro drugega računa.

Revolut bi vsekakor lahko bil bolj jasen o teh stvareh.

hvala za info, mi je jasno sedaj ja.

zanimivo je da imata LT IBANa različen BIC :)

en je REVOLT21 (poleg REVOGB21), drug pa RETBLT21.

no comment ::

Gre za dve različni poslovni entiteti. Ena je Revolut Payments UAB, druga je Revolut Bank UAB. Seveda ne moreta imeti enakega Swifta/BIC.

Vaseer ::

_rtg_ je izjavil:

A kdo ve zakaj mi revolut računa provizijo ce delam top up preko debetne mastercard od unicredit? Za 100eur recimo 2eur provizije, za 500eur že 10eur provizije. Še prejšni mesec tega ni bilo. Tudi preko DH mastercard baje tega ni sedaj.
 screenshot

screenshot


Včeraj sem opravil top-up iz Sparkasse Maestro in ni bilo nobene provizije.

leeon ::

Vaseer je izjavil:

_rtg_ je izjavil:

A kdo ve zakaj mi revolut računa provizijo ce delam top up preko debetne mastercard od unicredit? Za 100eur recimo 2eur provizije, za 500eur že 10eur provizije. Še prejšni mesec tega ni bilo. Tudi preko DH mastercard baje tega ni sedaj.
 screenshot

screenshot


Včeraj sem opravil top-up iz Sparkasse Maestro in ni bilo nobene provizije.


jaz isto. včeraj Sparkasse maestro, nobene provizije

premafx ::

_rtg_ je izjavil:

A kdo ve zakaj mi revolut računa provizijo ce delam top up preko debetne mastercard od unicredit? Za 100eur recimo 2eur provizije, za 500eur že 10eur provizije. Še prejšni mesec tega ni bilo. Tudi preko DH mastercard baje tega ni sedaj.
 screenshot

screenshot


Jaz imam tudi debetno mastercard na unicreditbank in sem šele zdaj opazil, da mi je jemalo 2.16€ provizije za 100€ od 29.7 do 4.8. Včeraj pa mi ni pobralo. Zdaj sem še enkrat naredil topup 100€ in ni pobralo provizije.

delavec44 ::

V preteklosti se je dogajalo le, da pobira provizijo pri top up iz kartice vezane na poslovni račun.

mtosev ::

A ima fizična Revolut kartica kakšen smisel za povprečnega uporabnika?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dussan ::

Jaz jo uporabljam za plačevanje v tujini.

GupeM ::

Če misliš z njo plačevati v trgovinah, potem ja.

Ne vem pa kako je z virtualno kartico in Garmin Pay. Fizično sem lahko dodal v Garmin Pay. Te virtualni Vise, ki jih lahko kreiraš iz appa, ne delajo z Garmin Pay. Ne vem kako je z virtualnim MC.

gansta ::

dussan je izjavil:

Jaz jo uporabljam za plačevanje v tujini.



Pa prej kupis te tuje valute ?

Dober dan ::

Ni potrebno, konverzija ob vikendih je še vedno cenejša od naših bank.

Kleemen ::

Je delal kdo kakšno primerjavo z Revolut Business in slo banke (poslovni računi), naprimer Nova KBM? Z Novo KBM sem zadovoljen, ampak tako kot obirajo ni več normalno. Sedaj so povečali še mesečno vodenje računa na 9eur + ostali stroški je že malo too much samo za to.

Stayerc ::

Včeraj sem si naredil Revolut račun. Zdaj me pa zanima, če moram prijavit ta račun fursu? Nimam odprte banke na Revolutu. Verjetno moraš fursu prijavit samo, če imaš odprto Revolut banko? Jaz nisem nikjer v aplikaciji našel IBANA.

Lp S.

Gogo ::

Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Groot ::

Stayerc je izjavil:

Včeraj sem si naredil Revolut račun. Zdaj me pa zanima, če moram prijavit ta račun fursu? Nimam odprte banke na Revolutu. Verjetno moraš fursu prijavit samo, če imaš odprto Revolut banko? Jaz nisem nikjer v aplikaciji našel IBANA.

Lp S.


Imaš odprto banko ker se sicer ne bi mogel prijaviti na Revolut ;)

In ja, moraš prijaviti.

WaterBoy ::

mtosev je izjavil:

A ima fizična Revolut kartica kakšen smisel za povprečnega uporabnika?

Jaz jo uporablhjam kot glavno kartico za plačevanje v slo in tujini.

Sicer imam še slovensko banko vendar jo uporabljam minimalno

mtosev ::

Aha vidim, da se tole rabi prijaviti jaz pa nisem, ker nisem vedo oz sn mogoče mislil, da sami pridobijo ta info. Bom kmalu prijavil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

blackbfm ::

mtosev je izjavil:

A ima fizična Revolut kartica kakšen smisel za povprečnega uporabnika?


ja, če crkne app/tel/prijava v app je fino imet fizično kartico da dvigneš denar

dussan ::

gansta je izjavil:

dussan je izjavil:

Jaz jo uporabljam za plačevanje v tujini.


Pa prej kupis te tuje valute ?


Ne, je pa res da sem bil letos le na Hrvaškem, tečaj pa je kljub temu malo ugodnejši kot od naših bank.

Dober dan ::

dussan je izjavil:

gansta je izjavil:

dussan je izjavil:

Jaz jo uporabljam za plačevanje v tujini.


Pa prej kupis te tuje valute ?


Ne, je pa res da sem bil letos le na Hrvaškem, tečaj pa je kljub temu malo ugodnejši kot od naših bank.


Jaz sem malo preračunal porabo EUR-HRK med domačo banko in Revolutom. Na NKBM sem menjal 201€ in dobil 1500HRK. S kartico Revolut sem zapravil cca 1000€. Še ni blo celih 7 HRK na 100€ razlike, napram NKBM (med vikendi sem ravno tako uporabljal konverzijo, čeprav imajo pribitek). Big dial.. če ne potuješ veliko, ni neke razlike, katero kartico uporabljaš. Tistih nekaj HRK si prideš notri, če se na štantih malo scenkaš za tisti kič, ki ti ga porivajo pod nos. Pa verjamem, da marsikdo v tujini ne zapravi toliko za par dni dopusta, tako da na koncu govorimo o cca 5€ prišparanega, ali pa še manj.

no comment ::

Dober dan je izjavil:

Še ni blo celih 7 HRK na 100€ razlike, napram NKBM (med vikendi sem ravno tako uporabljal konverzijo, čeprav imajo pribitek).

Super. Nisi pa napisal katera banka je bila cenejša.

(meni je sicer vseeno, nekateri pa preračunajo vsak cent)

Dober dan ::

no comment je izjavil:

Dober dan je izjavil:

Še ni blo celih 7 HRK na 100€ razlike, napram NKBM (med vikendi sem ravno tako uporabljal konverzijo, čeprav imajo pribitek).

Super. Nisi pa napisal katera banka je bila cenejša.

(meni je sicer vseeno, nekateri pa preračunajo vsak cent)



Pogovarjamo se o Revolutu. Mogoče sem res malo narobe napisal. Revolut je bil cenejši, ampak ni zdaj nekega drastičnega prihranka za average userja.

premafx ::

_rtg_ je izjavil:

A kdo ve zakaj mi revolut računa provizijo ce delam top up preko debetne mastercard od unicredit? Za 100eur recimo 2eur provizije, za 500eur že 10eur provizije. Še prejšni mesec tega ni bilo. Tudi preko DH mastercard baje tega ni sedaj.
 screenshot

screenshot


Kontaktiral sem Unicreditbank in pravijo da Revolut nima njihovega Mastercard BIN na listi, zato so ga smatrali kot indijskega. So poslali zahtevek na Mastercard, da z Revolutom uredi.
««
63 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598131999 (6033) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130516 (5280) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225154 (3925) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108468 (36389) Andro457

Več podobnih tem