» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
64 / 96
»»

sirotka ::

Samodejni top up mi pusti uredit le na mastercardu, maestro kartice pa niti izbrat ne morem. Je kakšna fora zadaj?
hvala.

jabe ::

Enim maestro dela, enim ne (pri isti banki), support od revoluta pravi, da tako pač je in da ne nameravajo kaj dosti se s tem ukvarjati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

sirotka ::

Ročno lahko naložim iz obeh kartic, samodejno pa ponudi le iz mastarcarda.

jabe ::

Aja, jaz tudi ročno ne morem z maestra. Vprašaj support, mogoče zate potem imajo kaki bolj všečen odgovor.

sirotka ::

Nlb imam, dobil sem sms in je šlo potem normalno čez. Tukaj pa sploh ne ponudi za avtomatiko. Bom probal še tako, hvala.
lp

sirotka ::

Podpora pravi, da maestro (še) ni podprt za avtomatsko polnjenje računa, bo treba uporabljat mastercard ali zadevo poganjat ročno.

mtosev ::

Urejam prijavo Revolut računa davčni pa piše, da napišem kdaj sem pri njih odprl account. Zdaj pa ne vem kaj da dam not, ker sem account odprl in čez nekaj časa dokončal odpiranje accounta ko sem jim poslal sliko osebne. Kateri datum rabim sedaj napisati not?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

miko22 ::

Ne kompliciraj, napiši pač enega.

Looooooka ::

Mislim, da od vceraj ali od predvceraj prek NLB-ja vec ne dela topup(maestro kartica).
Razlika je manjkajoc gumb za potrditev pa pod mobilno stevilko vec ni podatka.
Kar bi znala biti krivda Revoluta ce je NLB naredil kaksen preskok na 3DSecure 2 pa revolut ne posilja GSM stevilke.
V vsakem primeru se NLB najverjetneje s tem problemom ne bo zelel ukvarjati :)

Update...sem poskusil preko weba pa deluje. Celo telefonska se vidi.
Problem je ocitno v tem, da revolut App zahteva napacno resolucijo pri 3dSecure, ali pa oni zajebejo prikaz in narobe prikazejo v aplikaciji. Vse desno id prvega gumba je namrec skrito.
Grem kar supportu tezit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

jabe ::

Ha, sploh nisem vedela, da ima revolut tudi web aplikacijo. Hvala! Včasih je bila samo za biznis varianto. No, od tam sem pa lahko topupala s svojim maestrom. Vse dobro. Je sicer bistveno bolj nerodno, ampak gre pa, za tistih parkrat ko rabim. Tako da, tisti, ki ste imeli enake probleme z appom, probajte se preko weba.

MrStein ::

Looooooka je izjavil:


Problem je ocitno v tem, da revolut App zahteva napacno resolucijo pri 3dSecure, ali pa oni zajebejo prikaz in narobe prikazejo v aplikaciji. Vse desno id prvega gumba je namrec skrito.
Grem kar supportu tezit.

Kar daj.

To so očitno v enem od zadnjim update zjebali. Meni tudi ne dela (desna stran spletne strani je odrezana, ne vidijo se polja s podatki (tel.št), niti gumb NADALJUJ).
Je pa to delalo pred nekaj tedni.
Pred več meseci pa je bilo podobno kot zdaj,le da je takrat odrezalo malo bolj desno in se je še dalo uporabljati.
Sem jim že takrat javil na support, pa so se le nekaj po glavi praskali.
Več jim javi, prej bodo rešili. Upam.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Jim ravnokar reportiram (na chat - a imajo sploh kaki drugi support?).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Lol, prvi predlog: did you try to turn it off an on again?
(torej da naredim: logout iz app-a / reinstall app-a / relogin )

No ja, mogoče pa pomaga... (ni primernega smiley-a)

PS: Opcija za chat se nahaja pod ikono fotoaparata ;((
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

PPS: App size je 372 MB (če dam download sicer izpiše 164 MB).

Kje je čas, ko si imel kompleksne igre v 1 mega... Zdaj pa app s petimi stranmi GUI zavzame pol giga.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jabe ::

To sem tudi jaz že enkrat gledala... Kaj je tako potratnega?

MrStein ::

Njihov zadnji odgovor (po podajanju med različnimi "ekipami"): the issue is not on our side

To je bil poskus nakazila z Maestro kartico od Sparkasse.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Za informacijo, tako zgleda pri meni. Zoomiranje in scrolliranje ne pomaga, malopremakne, ampak dejanska vsebina je vedno le ta, ki je na sliki.

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jabe ::

Aja, to je pa meni šlo danes. Tudi na telefonu, na spletni strani. 2x je ven vrglo to stran, v tretje je šlo. ko je poteklo 10 ali koliko minut sem dobila še obvestilo o 2 neuspelih transakcijah

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

GupeM ::

MrStein je izjavil:

Za informacijo, tako zgleda pri meni. Zoomiranje in scrolliranje ne pomaga, malopremakne, ampak dejanska vsebina je vedno le ta, ki je na sliki.


Poskusi telefon obrniti v ležeči položaj?

no comment ::

Ne pomaga.

MrStein ::

Hmm, zdaj pa dela. Slika je malo manjša in paše v okvir. Pa še malo se lahko tudi skrolira levi desno. Sicer le nekaj pikslov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GupeM ::

A to je iz Revolut appa, ali iz browserja?

MrStein ::

App.

PS : ležečega položaja sploh ne podpira
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pegart ::

Meni pa zadnje nekajkrat (nazadnje v torek) sploh ni bilo treba nič dodatno potrjevati in mi je nakazalo denar takoj ob pritisku na gumb "add money securely" v appu. Imam NLB Maestro.

Ales ::

To je dejansko spletna stran, katero Revolut aplikacija odpre v v OS integriranem brskalniku, na Androidu je to WebView.

mtosev ::

Probam prijaviti pa dobim sledeče:
Dokumentu morate priložiti ustrezna dokazila o odprtju računa. Scan bančne kartice, pogodbe o odprtju bančnega računa, bančne knjižice, ipd.
Kaj je pri mene dokazilo? Fizične bančne nimam. Kje pa je npr pogodba? Kakšen PDF na revolutu in kje to najdem? In še nekaj kaj pomeni spodaj kljukica račun se bo tudi uporabljal za dejavnosti? Thx
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jabe ::

Lahko tudi screenshot iz appa kjer je razvidno tako tvoje ime, kot Iban na isti strani. Ali izpisek, ali karkoli slicnega.

Tista kljukica pa pomeni pri nas, če imaš SP in boš uporabljal kot poslovni račun npr. Če si zaposlen in ne opravljaš nobene dejavnosti zraven, kamor bi od tam prihajal denar na ta račun, pač pustiš prazno.

Snail ::

mtosev je izjavil:


Kaj je pri mene dokazilo? Fizične bančne nimam. Kje pa je npr pogodba? Kakšen PDF na revolutu in kje to najdem?

V app klikneš na tvojo ikono (začetnice) in tam pod dokumenti dobiš pdf s podatki.

mtosev ::

Sn jim poslal screenshot. Upam, da bo ok.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jabe ::

jabe je izjavil:

Ha, sploh nisem vedela, da ima revolut tudi web aplikacijo. Hvala! Včasih je bila samo za biznis varianto. No, od tam sem pa lahko topupala s svojim maestrom. Vse dobro. Je sicer bistveno bolj nerodno, ampak gre pa, za tistih parkrat ko rabim. Tako da, tisti, ki ste imeli enake probleme z appom, probajte se preko weba.


In danes sem se na androidu videla, da je Sparkasse kartica dodana. In lepo dela zdaj tudi na telefonu. Tako, da tisti, ki vam ne dela - dodajte kartico na spletni strani in počakajte par dni, da se vam pokaže na appu. Upam, da vam bo ta obvoz delal, tako kot meni...

jabe ::

P.s. istočasno pa seveda čestitke revolutovemu supportu, čigar naloga je samo to, da ko nekaj ne dela, da reče, ne da se ali pa ta druga banka je kriva ali pa tako je pa zivijo. Podobne izkušnje tudi z n26. Pol naj ima pa človek več denarja gor, kot ga bo rabi za sproti... Sej ne rečem, dobim kar plačam.

hbgqzR ::

Ja? Meni je delovalo iz prve bp, sem precej prepričan, nisem pa 100%, da nisem nič šaril preko weba.
Support se te je verjetno losa neprofesionalno in po hitrem postopku, ker imajo dovolj strank.
Če plačuješ vse naloge preko Revolut-a, si izvoziš transakcije za lastno evidenco?

jabe ::

Jaz revoluta drugače ne rabim. Tole je obvoz dobiti denar zastonj iz Sparkasse na n26. N26 nima topupa z maestra, Sparkasse ima pa se maestro.

Kar se tiče transakcij. Jaz spremljam vse transakcije od 1 centa dalje na vseh računih, ki jih celotno gospodinjstvo ima. Uporabna vrednost tega zaenkrat ne odtehta, koliko je dela s tem, ampak jaz imam rada številke. In nadzor nad njimi. Nekaj vpogleda sem pa ipak dobila, od kar to delam, kam gre denar in koliko ga notri pride in od kje...

hbgqzR ::

Ja, tole s spremljanjem transakcij se sliši zanimivo (deluje tudi na 4 decimalna mesta natančno :-). Bi predlagal kakšno rešitev (morda kakšno iz spleta, morda celo lastno), kjer izvoziš (pa recimo) csv/tab/xls iz e-banke in potem uvoziš v namenski app (lahko celo Excel ali Access zbirko), pač narediš preslikavo polj na tista, kar potrebuješ. Z grafičnimi, statističnimi in računovodskimi orodji, ki dodatne preračune s povzetki in vizualizacijami, glede na vir in smer denarnega toka, napravijo, recimo, avtomatsko.

jabe ::

Jaz sicer uporabljam tole:
https://www.moneymanagerex.org/

Pišem na roko, vidim pa da se kao da nekaj uvažati. Po moje sem že kaj poskušala, pa je bilo ali neuspešno ali zahtevalo toliko urejanja, da je hitreje prepisati. Ne vem, ne spomnim se... Zdaj ko si ne spomnil, se bom spet malo poigrala, pa da vidim, a mi kaj olajša ali ne.

jabe ::

Bom napisala sem, če kdo ve.

Ne gre za klasičen revolut za fizične osebe, ampak imam tudi revolut biznis za s.p.
Odkar je, danes pa sem dobila da imam 14 dni časa, da pošljem dokazila o tem, kar počnem. Poslala sem zadnji račun, kjer so postavke sicer ustrezne, ampak v slovenščini. Ni bilo ok. Sem poslala še izpisek iz ajpesa, ki je v angleščini. Tudi ni ok. Meni izdanega računa supplajerja nimam, sem normiranec in prodajam samo storitev, ne skrbim za to, da so meni izdani računi na SP. Pogodbo sicer lahko pošljem, vendar je že račun očitno problem, niti mi zadeva ni blizu. Kaj jih briga moja podoba. Ime domene? Nimam. In še ena zanimiva opcija: bank statement, ki ni od fintecha. Tudi nimam.

Se je že kdo ukvarjal s tem? Kaj ste poslali, da je bilo ok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

jabe ::

P.s.
V tem času sem dobila tudi podporo. Sem bila šlampasta, ni dovolj poslati samo račun temveč tudi bank statement, kjer je bilo nakazilo.

XyNOBvxWVJ ::

Pay-and-dispose virtualna kartica je dobra ideja za online nakupe.

jabe ::

Ta malemu sem odprla junior zadevevsno. Hoče na fortnitu kupiti neke "buckse", pa ne gre. Epic games pravi da revolut bremza... Ima kdo kaki workaround...

XyNOBvxWVJ ::

Kako bremza?
Nek status mora vrniti ali je samo 'Something is wrong!'.
Morda ni enablano za online nakupe?
En workaround je, da ti plačaš.

jabe ::

Epic games je kartico uspešno verificiral, vendar plačila ne sprovede... Sem kontaktirala epic games pa pravijo, da revolut zavrača plačilo. Z revolutom se ne mislim več ubadati, ker drugega kot sicer prijazno reči j* se itak ne znajo...

Sem hotela tudi jaz plačat. Sicer z revolutom, da sem preverila, če samo njegova kartica ne dela in je isto. Ne bi zdaj drugih svojih kartic dajala za to. In je bila moja želja, da mali dobi svoj tringelt in dela z njim kar hoče. Brez mene... Zato bi rada omogočila da bi bilo to možno. Varianta je še da mu PayPal odprem, ampak raje bi direkt. Zdel se mi je pravi forum, da najdem nekoga ki ima kombinacijo revolut+epic games naštudirano.

Dober dan ::

Danes sem v Slo. Bistrici v Gams klubu plačal rundo z Revolut kartico. Kelnarca mi pokaže, da je transalcija zavrnjena, Revolut pa mi javlja da je plačilo šlo skozi. Kako je sedaj s tem? Support se še ni javil, rundo pa sem nato moral plačati z Old reliable DH kartico.

blaz5 ::

A si plačal brezstično? Imaš to vklopljeno v aplikaciji?

Dober dan ::

Plačal sem brezstično. Saj pravim, Revolut kaže, da je transakcija šla skozi. Piše točen znesek, lokacijo, ime kluba, čas in tudi točen znesek je dobit od stanja. Pos je pa zavrnil transakcijo. Še vedno čakam na support, da se oglasi. Ponavadi je ob zavrnjeni transakciji znesek na računu ostal enak. Se je še komu to zgodilo?

XyNOBvxWVJ ::

Ne, nikdar. Kelnarca te je nasrala, morda ne namenoma.

Dober dan ::

Evo, ravnokar sem dobil obvestilo, da je moje plačilo v Gams Klubu bilo povrnjeno. Tako, da očitno še znam prebrati iz posa besedo "Zavrnjeno". Ampak support pa še vedno ni odpisal..

GupeM ::

To se je meni podobno zgodilo na N26. Punca je naročila hrano in že plačala prek spleta, česar jaz nisem vedel. Hrano sem šel iskat jaz in mi je tam kelnarca še enkrat zaračunala. Nato je ena druga med plačevanjem zavpila, da je že plačano prek spleta. Med transakcijo je kelnarca na POS terminalu kliknila prekliči. Jaz sem dobil na telefon notification, da je bilo plačano, na terminalu pa je pisalo preklicano. Tudi na listku, ki pride iz terminala, je pisalo, da transakcija ni šla čez. Ker se na videz poznamo, smo se zmenili, da če naslednji dan ne bo štimalo, da naj pridem pa še enkrat preverimo. Čez par ur sem dobil notification, da so bila sredstva vrnjena na moj račun.

buneech ::

Dober dan je izjavil:

Evo, ravnokar sem dobil obvestilo, da je moje plačilo v Gams Klubu bilo povrnjeno. Tako, da očitno še znam prebrati iz posa besedo "Zavrnjeno". Ampak support pa še vedno ni odpisal..

Poglej, če je v Revolutu transakcija v pending stanju? Če je, bo verjetno po nekaj dneh izginila.

jabe ::

XyNOBvxWVJ je izjavil:

Kako bremza?
Nek status mora vrniti ali je samo 'Something is wrong!'.
Morda ni enablano za online nakupe?
En workaround je, da ti plačaš.


vrne to:
Sorry, but your transaction can not be completed. Please try using another payment method.

zakaj ne, ne piše. Epic games pravi, da krivda na strani Revoluta. Support od tam še čakam...

vendar če je že kdo dobil tako vrnjeno napako, če ve, v čem je težava

XyNOBvxWVJ ::

Sem imel podobno težavo z Revolutko pri nflx, ni šlo skozi pa da ne vem, kaj - vedno something is wrong.
Ni znala pomagati ne nflx podpora (domnevam, da je bila kakšna interna blacklista), ne revolut.
Baje kartica ni bila enablana za net paymente (tudi za recurringe) - itak je bila, na spletu je ista delovala.
Uporabljen je bil workaround - druga kartica; se nisem več zaje* s tem, je pa bilo nekaj frustracije.
Ti pa uporabi za sina pinkish pay-and-forget kartico, ki opravi samo eno transakcijo potem pa izpari.
Če že RJ ne dela - raskiraj za neko malenkost, da vidiš. Ne pozabit vrnit :-)

Zgodovina sprememb…

««
64 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598133198 (7232) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562131622 (6386) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617120335 (9640) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109150 (37071) Andro457

Več podobnih tem