» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
58 / 96
»»

GupeM ::

Če imaš IBAN LT...., potem ni treba storiti nič, če si ga že prijavil.
Če še nisi, potem pa čim hitreje.

Če imaš britanski IBAN, potem je pa na Revolutu nekaj narobe. Moraš pa njih kontaktirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

itsme ::

IBAN imam LT... že nekaj mesecev in je od začetka prijavljen na FURS-u. Torej ne bom delal nič več.

Hvala za odgovor.

stevemcq_ ::

itsme je izjavil:

Prijavil sem se na Revolut Bank UAB in prejel štiri pdf dokumente. Zdaj pa je vprašanje kaj naj prijavim FURSU. Nikjer ne najdem BIC od banke Revolut Bank UAB niti moj novi IBAN na Revolut Bank UAB (niti v aplikaciji, niti v omenjenih štirih dokumentih). Aplikacija še vedno kaže samo BIC REVOLT21 in IBAN, ki ga imam že od prej na Revolut Payments UAB.
Kaj na prijavim FURSU od Revolut Bank UAB?


Na tem linku imaš razložen celoten postopek za furs :

https://denar.svetidej.com/sl/fintech-s...

lp.

jabe ::

fireX88 je izjavil:

Sploh ne razumem, zakaj tako norite s tem gpay-em. Je tako težko potegnit denarnico in iz nje kartico? Sej tudi naše banke omogočajo plačilo preko NFC-ja (telefona). To ni dovolj?


Plačujem zgolj s telefonom. Vseeno mi je načeloma, katera varianta je zadaj (kaka denarnica, ki jo moja banka ne podpira, če sploh še človek ima TRR pri slovenskih bankah, gpay ali morebiti kmalu flik), ampak s kartico nisem plačevala že po moje v letih. S prstnim odtisom usput odklenem telefon in plačam, brez tipkanja PINa in ne vem vem kaj še vse. Temu se lahko šele reče brezstično...

itsme ::

stevemcq_ je izjavil:

itsme je izjavil:

Prijavil sem se na Revolut Bank UAB in prejel štiri pdf dokumente. Zdaj pa je vprašanje kaj naj prijavim FURSU. Nikjer ne najdem BIC od banke Revolut Bank UAB niti moj novi IBAN na Revolut Bank UAB (niti v aplikaciji, niti v omenjenih štirih dokumentih). Aplikacija še vedno kaže samo BIC REVOLT21 in IBAN, ki ga imam že od prej na Revolut Payments UAB.
Kaj na prijavim FURSU od Revolut Bank UAB?


Na tem linku imaš razložen celoten postopek za furs :

https://denar.svetidej.com/sl/fintech-s...

lp.


Na tem linku med ostalim piše "V primeru, da ste uporabnik Revolut Bank je potrebno prijaviti tako REVOLT21 in RETBLT21 IBAN račun, sicer samo REVOLT21 IBAN račun.".
Jaz imam prijavljen REVOLT21 račun z IBAN-om LT.... Pred nekaj dnevi sem v aplikaciji potrdil tudi članstvo v Revolut Bank UAB, zato predvidevam, da bi sedaj FURS-u moral prijaviti tudi račun RETBLT21, ampak ne vem s katerim IBAN-om. Ali naj BIC RETBLT21 prijavim FURS-u z istim IBAN-om kot ga imam na REVOLT21? Drugega IBAN-a namreč nimam.

remzgar ::

Pozdravljen

Sem imel kar težave, ko sem zapiral in odpiral račun na DURS-u. Za zapiranje angleškega računa sem uporabil datum 31.12.2020, kdaj je bil račun odprt v Litvi pa datum 1.1.2021.

če greš pogledat tvije podatke na revolt račun in ti pod BIC piše Revolt 21, uporabiš, kar imaš navedeno na spodnji spletni strani.
Se uporabil podatke na spletni strani.
https://denar.svetidej.com/sl/fintech-s...

Lp

zk_eu ::

Eno vprašanje. Če naročim novo Revolut fizično kartico. Bom dobil takšno s slovenskim BIN?

Malce je nerodno, ker ti sedaj že skoraj na vseh bankomatih želijo zaračunati 4 EUR za dvig gotovine.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

jabe ::

Je to od BINa odvisno ali od banke same. Imam n26 z nemškim BINom, ker drugače Google Pay ne dela in mi NKBM in NLB nonstop hočeta trgati več evrov za vsak dvig. Če ko bo GP v Sloveniji podprt, bodo težave ostale ali izvenele s kartico s slovenskim BINom?

amacar ::

zk_eu je izjavil:

Eno vprašanje. Če naročim novo Revolut fizično kartico. Bom dobil takšno s slovenskim BIN?

Malce je nerodno, ker ti sedaj že skoraj na vseh bankomatih želijo zaračunati 4 EUR za dvig gotovine.

Ja, sedaj bos dobil slovenski bin in ne bodo vec zaracunavali provizije

Lahko pa tudi naredis brezplacen curve, kjer dobis slo bin in vanj povezes revolut (moj referral: http://www.curve.app/join#DW225J6E )

GupeM ::

jabe je izjavil:

Je to od BINa odvisno ali od banke same. Imam n26 z nemškim BINom, ker drugače Google Pay ne dela in mi NKBM in NLB nonstop hočeta trgati več evrov za vsak dvig. Če ko bo GP v Sloveniji podprt, bodo težave ostale ali izvenele s kartico s slovenskim BINom?

Od BINa. Vprasanje, ce je sploh legalno, da zaracunavajo. Mogoce se vas je premalo pritozilo.

segedinar ::

ali ima morda kdo po novem težave z revolutom i Google pay-em? Sem zamenjal telefon in imam v revolutu še kar staro visa virtual kartico (in pa tudi novo-mastercads), ki je bila povezana z Gpayem in je tudi delova. Naslov UK. Sedaj pa mi napiše, da je kartica napačna oz. da ne morem z njo plačevati v trgovini. Kakšen nasvet?
lp

boolsheat ::

fireX88 je izjavil:

Sploh ne razumem, zakaj tako norite s tem gpay-em. Je tako težko potegnit denarnico in iz nje kartico? Sej tudi naše banke omogočajo plačilo preko NFC-ja (telefona). To ni dovolj?


PIN-a ne rabiš pisat...

MrStein ::

fireX88 je izjavil:

Sploh ne razumem, zakaj tako norite s tem gpay-em. Je tako težko potegnit denarnico in iz nje kartico? Sej tudi naše banke omogočajo plačilo preko NFC-ja (telefona). To ni dovolj?

Katere banke to omogočajo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

šernk ::

segedinar je izjavil:

ali ima morda kdo po novem težave z revolutom i Google pay-em? Sem zamenjal telefon in imam v revolutu še kar staro visa virtual kartico (in pa tudi novo-mastercads), ki je bila povezana z Gpayem in je tudi delova. Naslov UK. Sedaj pa mi napiše, da je kartica napačna oz. da ne morem z njo plačevati v trgovini. Kakšen nasvet?
lp


vsakič ko naredim clean install moram zbrisat staro kartico in narediti novo, potem mi pa dela v gpay...nimam ideje zakaj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

buneech ::

MrStein je izjavil:

fireX88 je izjavil:

Sploh ne razumem, zakaj tako norite s tem gpay-em. Je tako težko potegnit denarnico in iz nje kartico? Sej tudi naše banke omogočajo plačilo preko NFC-ja (telefona). To ni dovolj?

Katere banke to omogočajo?

NLB, NKBM, Intesa, mogoče še kakšna.

segedinar ::

šernk je izjavil:

segedinar je izjavil:

ali ima morda kdo po novem težave z revolutom i Google pay-em? Sem zamenjal telefon in imam v revolutu še kar staro visa virtual kartico (in pa tudi novo-mastercads), ki je bila povezana z Gpayem in je tudi delova. Naslov UK. Sedaj pa mi napiše, da je kartica napačna oz. da ne morem z njo plačevati v trgovini. Kakšen nasvet?
lp




vsakič ko naredim clean install moram zbrisat staro kartico in narediti novo, potem mi pa dela v gpay...nimam ideje zakaj.


A to pomeni, da kreiraš novo virtualno kartico ali samo v Google payu jo na novo dodaš?

fireX88 ::

buneech je izjavil:

MrStein je izjavil:

fireX88 je izjavil:

Sploh ne razumem, zakaj tako norite s tem gpay-em. Je tako težko potegnit denarnico in iz nje kartico? Sej tudi naše banke omogočajo plačilo preko NFC-ja (telefona). To ni dovolj?

Katere banke to omogočajo?

NLB, NKBM, Intesa, mogoče še kakšna.


Delavska Hranilnica...

boolsheat je izjavil:

fireX88 je izjavil:

Sploh ne razumem, zakaj tako norite s tem gpay-em. Je tako težko potegnit denarnico in iz nje kartico? Sej tudi naše banke omogočajo plačilo preko NFC-ja (telefona). To ni dovolj?


PIN-a ne rabiš pisat...


Za vse zneske?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

buneech ::

fireX88 je izjavil:

Delavska Hranilnica...

Nism vedu, da tud DH. Dobr vedt.

fireX88 je izjavil:

Za vse zneske?

Jap, za vse zneske. Nad 25€ moraš telefon odklent, drgač samo pržgat zaslon.

MrStein ::

buneech je izjavil:

MrStein je izjavil:

fireX88 je izjavil:

Sploh ne razumem, zakaj tako norite s tem gpay-em. Je tako težko potegnit denarnico in iz nje kartico? Sej tudi naše banke omogočajo plačilo preko NFC-ja (telefona). To ni dovolj?

Katere banke to omogočajo?

NLB, NKBM, Intesa, mogoče še kakšna.

Z lastno aplikacijo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buneech ::

Da.

MrStein ::

NLB Pay? To omogoča samo "flik" nakazila.

Razen če misliš android-only rešitve.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buneech ::

MrStein je izjavil:

NLB Pay? To omogoča samo "flik" nakazila.

Razen če misliš android-only rešitve.

fireX88 je izjavil:

Sploh ne razumem, zakaj tako norite s tem gpay-em. Je tako težko potegnit denarnico in iz nje kartico? Sej tudi naše banke omogočajo plačilo preko NFC-ja (telefona). To ni dovolj?

MrStein, a maš gpay na iphone?
Drgač Intesa omogoča apple pay.

RoccoC ::

lahko imaš gpay na iphonu, sam ne moreš plačevati, enako kot NLB pay

šernk ::

segedinar je izjavil:

šernk je izjavil:

segedinar je izjavil:

ali ima morda kdo po novem težave z revolutom i Google pay-em? Sem zamenjal telefon in imam v revolutu še kar staro visa virtual kartico (in pa tudi novo-mastercads), ki je bila povezana z Gpayem in je tudi delova. Naslov UK. Sedaj pa mi napiše, da je kartica napačna oz. da ne morem z njo plačevati v trgovini. Kakšen nasvet?
lp




vsakič ko naredim clean install moram zbrisat staro kartico in narediti novo, potem mi pa dela v gpay...nimam ideje zakaj.


A to pomeni, da kreiraš novo virtualno kartico ali samo v Google payu jo na novo dodaš?


kreirat moram novo virtualno kartico. Nimam ideje zakaj stare noče sprejeti in to lahko rečem da ob 16 uri v trgovini plačam z gpay, ob 17uri naredim flash telefona in mi ob 17:10 gpay zavrne kartico.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

PacificBlue ::

Eno vprašanje..če si namestiš revolut aplikacijo in še preden naloziš gor 10eur oz si vmes spremisliš in želiš vse skupaj odstranit, izbrisat account moras kljub vsemu javit na Furs ali ni potrebno?

Ales ::

Ne prijavljaš ne aplikacije in ne accounta, pač pa bančni račun. Če si ga odprl, ga moraš prijaviti.

In ko ga boš zaprl, ga komot tudi odjaviš.

Ne vem, kaj maš tu za komplicirat, dobesedno par klikov je.

Kosek1 ::

ideep je izjavil:

kje kreiraš payment link? pod payments request payment link ga nimam.. pod payments imam samo transfers in subscriptions

payment link je izginil. Uporabi TOPUP. :)

PacificBlue ::

Ales je izjavil:

Ne prijavljaš ne aplikacije in ne accounta, pač pa bančni račun. Če si ga odprl, ga moraš prijaviti.

In ko ga boš zaprl, ga komot tudi odjaviš.

Ne vem, kaj maš tu za komplicirat, dobesedno par klikov je.


Sprva ni šla identifikacija čist ok skoz, ampak vidim pod documents da je account ustvarjen. tnx

Cheetah ::

Na začetku marca sem naročil kartico (tisto cenejšo, brez trackinga) in naj bi prišla najkasneje do 19.3 ampak še vedno ni. Sedaj pa nevem ali naj naročim na novo (zastonj) in se mi ta, ki ni prišla deaktivira ali naj še malo počakam? Kako dolgo ste vi čakali če je kdo nedavno naročil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cheetah ()

buttcrack ::

sej ko prejmeš kartico, jo morš aktivirat.

če je nisi dobil, naroči novo. podobno mi ga je vivid sral.

Cheetah ::

buttcrack je izjavil:

sej ko prejmeš kartico, jo morš aktivirat.

če je nisi dobil, naroči novo. podobno mi ga je vivid sral.


Ja to bi bilo logično, ampak sedaj ko sem probal novo naročit piše da bo ta terminarna, tako da do jutri še počakam pa če ne pride naročim na novo.
Mi je pa čudno, ker sem veliko stvari naročal zadnje čase in je vse prišlo prav čas (kljub koroni in temu, da naj bi bila pošta nekaj časa preobremenjena).

edit: sem opazil, da je revolut angleška firma tako, da zna biti to problem, da pošljejo iz UK...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cheetah ()

Cheetah ::

Mam srečo, je ravno danes prišla tako da dobro da nisem novo naročil. Se pravi ravno en teden po tem, ko je bila dostava predvidena, tako da še drugi veste da je pač treba čakat nekaj časa če mislite naročit.

showsover ::

Plačujete sepa orderje z revolutom? Kako izgleda 'izpolnjen' virtualen upn na prejemnikovi strani, če vpišeš samo iban in reference, od kje dobi ostale podatke, ima revolut sam kakšen sheran šifrant teh beneficiaries in potem dofila naslov in to? Za T-2 sem moral jaz (!?? - sem prvi, ki dodaja T-2 oz. T2?) naslov in namen vtipkovati in to, za ostale firme je potem že nekdo drug ali kaj?

matobeli ::

Ime in Priimek ti revolut avtomatsko pošlje ob nalogu. Rederenco imajo pa vidno v namenu nakazila.

Ni bilo še težav, so zmer poknjižli, pa čeprav je ime drugo kot na položnici.

showsover ::

Ok, bom še enkrat vprašal, za manj ugibanja, v razširjeni obliki. Naslednja stopnja so samo še screenshoti, kar pa se mi ne da več.

1. Pri vseh nakazilih je potrebno napisati prejemnikovo shemo in referenco (je absolutno pričakovano !)
2. Za 9 (ali koliko) beneficiarijev zahtevalo samo ime prejemnika in iban, naslova ne (ok, super :)
3. Za enega (T-2 D.O.O.) je zahtevalo še vnos dejanskega naslova in dejavnost in ocenjeno zaupanje (čemu? #)

4. Kako izpolnjen sepa order prejme beneficiary - ali je kje vmes kakšen lookup za naslov preko iban (kar mi pri točki 2. ni bilo potrebno ničesar dodatno vpisovati), je to na strani revoluta ali sepa sistema?

5. Zakaj je bilo potrebno vpisovati v Revolut mobile app naslov in dejavnost pri točki 3. (očitno mi je bilo zoprno tisto vtipkovanje, če zdaj tule travmiram s tem), a tega (verjetno pravilnega, če sem pretipal iz plačanih nalogov preko SPK) vnosa s tem ibanom še niso imeli, kar se mi ne zdi verjetno!

6. Zakaj sprašujem - tema ima 58 strani, sem mislil, da so to čisto osnovne in preverjene stvari, da je to že kdo 'srečal' in raziskal.

Zgodovina sprememb…

Yahoo01 ::

Pozdravljeni ekipa
Meni se konstantno dogaja, da mi Revolut kaže napačno trgovino na spisku porabe z Mastecardom. Vidim, da je po svetu takih primerov kar veliko
https://community.revolut.com/t/wrong-n...
https://community.revolut.com/t/complet...

A vam se to ne dogaja? Ker jaz težko trdim, da imam zaupanje v neko banko, ki mi ne zna napisat niti tega, kje sem plačal. Na primer: plačam v Mercatorju, Revolut mi piše "frizerstvo _____".

blackbfm ::

Se dogaja. Imam obcutek da podatke dobijo na podlagi naslova in ce je vec trgovin na kupu pac kiksne. Ampak to je kozmetična napaka, who cares dokler gre transakcija lepo skozi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Nesta ::

na Katero banko je bolj priročno dobivati plačo?
Revolut bank ali N26?


kakor razumem imata sedaj obe garancijo do 100.000 ter pri obeh so UPN plačila brez provizij.
Edina prednost N26 vidim da je tudi spletna banka
Imata kako omejitev do koliko na leto lahko opraviš transakcij?

Hvala

jabe ::

Vseeno. Nobenih omejitev glede transakcij.

matobeli ::

Vsaka ponuja podobno za rahlimi odstopanji. men je N26 bolj prijetna za uporabo in pregledna.

PARTyZAN ::

N26. Pri revolut standard tierju lahko mesečno dvigneš samo 200€ ali 5x (karkoli dosežeš prvo), pri N26 pa nimaš denarne omejitve dviga, samo število dvigov - ta je v primeru da na račun prejemaš plačo tudi omejen na 5.

Za maksimalen convenience si zraven odpreš še mBills, od koder lahko (zaenkrat še) brezplačno plačuješ položnice s skeniranjem QR.

jabe ::

Jaz imam sicer tudi n26 in urejene trajnike. Ter direktne bremenitve, kjer je to mogoče. Ko pa je treba kako xy položnico plačati, pa res pogrešam prepoznavanje qr kode. Nekaj malega olajša, ker zna poskenirati TRR, ampak sklic v opombe je treba pa vseeno prepisovati

amacar ::

Že 1000x omenjeno. Pač poskeniraš QR kodo s kakšno drugo aplikacijo za skeniranje QR kod in od tam skopiraš sklic, ni potrebno prepisovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

jabe ::

To vem, ampak preveč dela. Če je račun na moje ime in torej tudi dobijo plačilo iz mojega imena, sem včasih pri dolgih sklicih malo zleht, pa enostavno pustim, da tam na roke poiscejo. Saj tudi zdaj najbrž morajo, ker sklica kot takega ni, ampak iščejo v opombah namige, kaj je kdo plačal. FURS je edini, kjer se to ne grem, ampak tam je pa direktna bremenitve, ker je vsak mesec enako.

showsover ::

Ja, zoprno je, majo banke naštudirano, da podražijo v 'posezoni', ko se začnejo ogrevalni stroški in to zniževati, pa da je potrebno vse DB in ER (teh niti ne) prenesti nekam, kjer je brezplačno (zaenkrat), izgubiš pa fajne zgodovinske preglede in iskalnik in to... Gre za princip, da me ne bo noben je* zažiral še za provizijo za nakazila.

A tista državna nakazila plačate nalog za vse posebej ali enega in tam uradniški avtomat razparcelira? Tisto menda nekoč ni bilo čisto zanesljivo, ali?

Zgodovina sprememb…

jabe ::

Jaz vsakega posebej. Moj z e-računom vse skupaj. Do sedaj oba brez težav

Nesta ::

Me kaj stane da zaprem račun na SKB in ves denar prenesem na N26?

Hvala

Pro ::

Nekaj pa stane:
1. zapisanje računa (če je odprt manj kot pol leta) = 6 €, sicer 0
2. prenakazilo denarja na N26 (4,2 € če to storiš na okencu oz. 0,42 € če preko spletne/mobilne banke)
3. čas in strošek prevoza do banke in nazaj :).

NoFear85 ::

Slayer69 ::

A ima kdo Revolut in N26 in "top-upa" denar iz N26 na Revolut (torej da ne narediš SEPA nakazila, ampak daš v Revolut Add money in vpišeš podatke od N26 mastercarda)?

Sprašujem zato, ker je bilo to do sedaj zastonj, sedaj pa so mi želeli uvalit nek fee pa nisem nikjer zasledil, da bi objavili kako spremembo na to temo? Glede na opis v appu sumim, da je zato ker imam "bussines" n26 (torej a se lahko najde nekdo s kombinacijo "n26 business"+revolut, ter preveri, če ima pravtako fee (cca 1,3%) in nekdo z n26 klasično+revolut in preveri, da tega feeja nima)? Da potrdim ali ovržem to teorijo ;)
Hvala
««
58 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
605135480 (1275) J.McLane
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562132687 (7451) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617121475 (10780) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261110045 (37966) Andro457

Več podobnih tem