» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
47 / 95
»»

Ales ::

fireX88 je izjavil:

a mogoče kdo ve, koliko je limit prenosa iz kreditne kartice na revolut? na n26 je max 150€.

Dobesedno prvi link na iskalniku: https://community.revolut.com/t/topping...

kokica2000 ::

Dark000 ::

Še komu več ne deluje auto top-up? Manual gre bp. Je pa top-up iz n26.

šernk ::

so nekje drugje problemi pomojem.

zadnjič mi je zavrnilo auto top-up, potem mi je še 2x manual top-up in v tretje je šlo skozi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

metalc ::

Malo lutam po prenovljenem UI in naključno ugotovim, da so mi neznano kdaj določili še št. računa za notranje transakcije v funtih znotraj UK (kjer ne uporabljajo IBANov). Sort code je 04-00-75, account nr. pa je nekaj čisto drugega kot v IBANu. Sort Code Checker mi pravi, da ima to sort kodo nek britanski plačilni servis Modulr in nekako kaže, kot da je ta koda samo za Revolutove uporabnike.

Čakam še, da bo kaj od podpore, mogoče pa kdo ve, ali je ta račun odprt na moje ime in ga je posledično treba prijaviti FURSu?

BuDi79 ::

metalc je izjavil:

Čakam še, da bo kaj od podpore, mogoče pa kdo ve, ali je ta račun odprt na moje ime in ga je posledično treba prijaviti FURSu?
Račun je odprt na tvoje ime. Gre pa za isti račun kot si ga že prijavil kot EU račun - gre pač za 'preusmeritev'. Ne moreš imet istega denarja na dveh posebej prijavljenih računih, ker bi ti potem FURS iz 100EUR naredil 2x 100EUR, 100 na enem računu in 100 na drugem.

Je pa povsem legitimen račun v okviru britanskega sistema, pred nedavnim sem bil upravičen do nekega vračila kjer so mi ponujali nakazilo na UK račun (s sort code) ali PayPal, sem izbral UK račun in dobil denar v nekaj urah.

Že dlje časa obljubljajo podobno tudi US račun, vendar se je zavleklo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

MrStein ::

Po zadnjem update spet teži za vpis tel.št., PIN, potem pa še kode poslane po SMS.
A to bo zdaj praksa?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BuDi79 ::

MrStein je izjavil:

Po zadnjem update spet teži za vpis tel.št., PIN, potem pa še kode poslane po SMS.
A to bo zdaj praksa?
Če govoriš o android verziji 7.1.1. to ni praksa ampak je pri tebi nekaj narobe.

Skyman ::

MrStein je izjavil:

Po zadnjem update spet teži za vpis tel.št., PIN, potem pa še kode poslane po SMS.
A to bo zdaj praksa?


Jaz imam 7.2 in ni tega zaenkrat na iOS

miko22 ::

Še kdo ponuja nekaj v smislu "junior", samo da je free? meni zadošča free varijanta računa, da pa nadgradim zaradi otroka, se mi ne splača.

Dober dan ::

Naroči dodatno kartico in določi limit. Stvar rešena.

Gregex ::

Iz mbills ne gre nakazati na revolut? Večkrat probal dodati mastercard in vsakič napiše tvoje kartice ni mogoče avtorizirati. Je komu uspelo?

Skyman ::

top-up ne gre.. Gre preko UPN tako jaz pocnem ponavadi traja kak dan max,imas pa od uporabnika kokica 2 strani nazaj razlozeno drugo "instant" pot.Sam je še nisem probal,ker mi imam vedno nekaj sredstev da ne rabim takoj imeti na racunu denar..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

leeon ::

zdravo. včeraj in danes poizkušam narediti topup na revolut račun s sparkasse maestro kartico in ne deluje. dobim sms s kodo, ko kodo vpišem, dobim obvestilo, da je ni ok. v preteklosti je delovalo. ima še kdo podoben problem?

leeon ::

leeon je izjavil:

zdravo. včeraj in danes poizkušam narediti topup na revolut račun s sparkasse maestro kartico in ne deluje. dobim sms s kodo, ko kodo vpišem, dobim obvestilo, da je ni ok. v preteklosti je delovalo. ima še kdo podoben problem?


sporočila se ne da urejati. torej zgoraj je napaka. po vpisu sms kode dobim obvestilo, da je transakcija zavrnjena.

BuDi79 ::

leeon je izjavil:

po vpisu sms kode dobim obvestilo, da je transakcija zavrnjena.
ne podpirajo "quasi casha", podobno kot mbills?

leeon ::

še do pred kratkim je stvar delala.

Gregex ::

Skyman je izjavil:

top-up ne gre.. Gre preko UPN tako jaz pocnem ponavadi traja kak dan max,imas pa od uporabnika kokica 2 strani nazaj razlozeno drugo "instant" pot.Sam je še nisem probal,ker mi imam vedno nekaj sredstev da ne rabim takoj imeti na racunu denar..


Nakazal preko UPN zvečer, zjutraj že bilo gor. Super.

MrStein ::

leeon je izjavil:

zdravo. včeraj in danes poizkušam narediti topup na revolut račun s sparkasse maestro kartico in ne deluje. dobim sms s kodo, ko kodo vpišem, dobim obvestilo, da je ni ok. v preteklosti je delovalo. ima še kdo podoben problem?

Meni dela, od par tednov nazaj niti kode ne vpraša.
(če pa danes še vedno dela, ne vem, nazadnje sem polnil v soboto)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

ducy ::

Se opravičujem, če je bilo že omenjeno.
Zanima me sledeča stvar.
Imam N26 in Revolut. Oba prijavljena na FURS.
Zaradi določenih vlog/dodatkov, me je Furs vprašal po stanju na obeh računih.
Oba računa uporabljam samo za spletna plačevanja oz. plačevanja v trgovinah, itd.. Na nobenega nimam »fixnega« priliva, ampak si samo prenakažem denar iz SLO banke.
Ali ima FURS vpogled v moje stanje, oz. ga lahko pridobi ali ne? (glede na to da me sprašuje po njem, menim da ne)
Zdi se mi neumno da moram javljat vsak ficek denarja, itd… Namreč najraje bi jim javil da je moje stanje 0€ ali pač neka zanemarljiva vsota. (PS, saj ne da imam deset-tisoče evrov na teh računih)

Torej, pozna kdo kako je s tem?
Thnx.

OrkAA ::

Furs ima vpogled v tvoje stanje na racunu, zato se ne spravi v neprijetno situacijo, da te dobijo na lazi.

Revolut in N26 oba podpirata izvoz izpiska, ki za dolocen datum prikaze trenutno stanje na racunu. Posljes to in si miren. Nima veze, ce gor dobivas placo ali ne, furs skrbi predvsem, da nimas tam kaksnih vecjih vsot denarja, ki so bile pridobljene nelegalno.

blackbfm ::

Furs ima vpogled v tvoje stanje na racunu


Ne nima (trenutno), zato pa strašijo in sprašujejo. Revolut jih gladko ignorira, je bila neka novica...

Zdi se mi neumno da moram javljat vsak ficek denarja, itd... Namreč najraje bi jim javil da je moje stanje 0€ ali pač neka zanemarljiva vsota. (PS, saj ne da imam deset-tisoče evrov na teh računih)


Zdaj če prejemaš neke dodatke/ugodnosti potem pač ne izigravaj sistema

Badwolff ::

ducy je izjavil:


Zdi se mi neumno da moram javljat vsak ficek denarja, itd… Namreč najraje bi jim javil da je moje stanje 0€ ali pač neka zanemarljiva vsota. (PS, saj ne da imam deset-tisoče evrov na teh računih)

Torej, pozna kdo kako je s tem?
Thnx.


Ker imajo podobno stališče tudi utajevalci in kriminalci, ima furs pač ta pooblastila.
Davčna utaja naj bi bil kar resen prekršek, sploh če se zlažeš na direktno vprašanje.

perci ::

Ne nima (trenutno), zato pa strašijo in sprašujejo. Revolut jih gladko ignorira, je bila neka novica...

Revolut ni bančni račun, zato mu ni treba poročati. Ampak tudi to bo kratkega daha, na nivoju EU se že pripravlja zakonodaja, ki bo obvezala tudi njih.

barakus ::

A ste dobili ta email

If you make any other transfer to an account outside of your country, your first payment each month is also remaining free, but after that there will be a fee of 0.50 EUR per payment.


A to mislijo tud npr. SEPA nakazila iz Slo v Nemcijo? Ce ja to kr sux!

metalc ::

Jaz sem tik pred tistim, kar si citiral, dobil še tole:
Our most popular payment types, such as payments to Revolut users, domestic transfers and Euro transfers within the Single Euro Payments Area are remaining free.

Ales ::

Počasi režejo stvari, očitno je preveč strank na zastonjskih računih, načrti za svetovno dominacijo pa se ne odvijajo dovolj hitro... >:D

Shegevara ::

Pa 1000€ limita na transfere brez provizij... Pa neke dodatne provizije za pretvarjanje valut in plačevanje z drugimi valutami.

Nevem no... Meni sekundarni N26 vse bolj diši.

miko22 ::

Jaz tudi dobil mail.
Jaz tudi ne razumem tega najbolj. Torej, če zamenjam EUR v kune, pa presežem teh 1000€ plačam provizijo?
Pa ni samo Revolut, ki reže, tudi N26 počasi ukinja neke zadeve, kot je bilo nepogojenih brezplačnih 5 dvigov na ATM.

Dober dan ::

Jaz razumem to, da bodo znižali iz sedanjih 6000€ menjav valut na 1000€. To se hitro preseže, kdor pač trguje z delnicami, kriptom in menjuje valute. Provizija valut je med vikendi zrastla iz 0,5% na 1%. Premiuma ne mislim plačevati, ker drugače nič ne profitiram napram DH.

ivanuscha ::

So sredstva na Revolut računu garantirana od EU do 100.000eur?

perci ::

ne.

Steinkauz ::

Because the account you hold with us is an electronic money account (not a bank account), your money is not covered by the Financial Services Compensation Scheme.

stara mama ::

Zdaj pa še to dopovejmo FURSu.

mrbanana ::

Nikoli se nisem poglabljal, če npr na Hrvaškem plačujem z kartico se splača konvertirat iz EU V HRK? Ali je enako če plačujem z prevzeto EUR valuto?

Steinkauz ::

Revolut ti itak pretvori. Načeloma je vseeno. Edino, če plačuješ za vikend imajo maržo zravn (kao valutno tveganje).
V teh primerih se ti splača menjati v revolutu med tednom in potem plačuješ in ti trga direkt iz kun ki jih imaš na voljo.

andyy ::

Še eno vprašanje. Odslej bo provizija za plačevanje v nedomači valuti. Kaj to pomeni, da na vse nakupe, npr. tudi iz Kitajskih trgovin, kjer običajno plačaš z USD in ne Yuani??

OrkAA ::

Ne pise, da bo provizija za placevanje ampak za "transfer". Torej, ce nekomu nakazes denar na racun. To nima veze s placili v visa/mastercard networku.

andyy ::

Ok, hvala za pojasnilo. Še eno malenkost sem opazil v posodobljeni različici aplikacije pri plačevanju položnic. In sicer gre za opozorilo "Corresponding bank may charge a fee". Verjetno je vsako nakazilo na slovenske račune mednarodno nakazilo, torej obstaja vedno dvom, ali bo prejemnik res dobil celotni znesek?

Ales ::

andyy je izjavil:

... Verjetno je vsako nakazilo na slovenske račune mednarodno nakazilo ...

Ne ni, če gre za nakazila znotraj SEPA območja. Iz Avstrije v Slovenijo, npr., je kar lepo SEPA.

OrkAA ::

Tako kot je rekel Ales - ce vidis, da gre za SEPA nakazilo, lahko za vse prakticne namene sklepas, da gre za "lokalno" nakazilo, tudi ce gre v drugo drzavo.

Kosek1 ::

Evo vprašanje: Če si iz mojega Revolut nakažem na moj N26 račun. Je provizija ali ne?

andyy ::

Še nekaj za nlb poznavalce - ali se da na kak način omogočiti spletne nakupe brez SMS alarma? Z mojo maestro kartico to dela že od vedno, ženi pa je bilo zaenkrat prepričevanje v bančni poslovalnici neuspešno. Sicer pa res škoda za te nove, omejevalne pogoje. 1000 eur zlahka dosežeš v tujini že s plačilom hotela...

bastadu ::

Kosek1 je izjavil:

Evo vprašanje: Če si iz mojega Revolut nakažem na moj N26 račun. Je provizija ali ne?

Ne.

Skyman ::

Our most popular payment types, such as payments to Revolut users, domestic transfers and Euro transfers within the Single Euro Payments Area are remaining free. If you make any other transfer to an account outside of your country, your first payment each month is also remaining free, but after that there will be a fee of 0.50 EUR per payment.

Kaj se pa potem tole definira kot 0.50EUR na transakcijo? Sem preko UPN obrazca nalozil danes pa je free še vedno kar tudi zgoraj pise SEPA are remaining free

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Ales ::

Obstaja tudi svet tam zunaj SEPA... Večina sveta, pravzaprav.

matobeli ::

Eno vprašanje, zna bit da je bilo že 100x povedano, ampak šele začenjam sodelovanje v tej temi:

Kako odstranim "Zahtevaj denar" in "Pošlji denar" iz imenika?

miko22 ::

Pri Revolutu bodo ukinili slovenski jezik. Čudno dejanje.

modelno1 ::

Kje si pa to zasledil?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Groot ::

modelno1 je izjavil:

Kje si pa to zasledil?


E-mail obvestilo je prišlo včeraj. Očitno so izgubili edinega, ki zna slovensko :))
««
47 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132053 (6087) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130600 (5364) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225164 (3935) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108496 (36417) Andro457

Več podobnih tem