» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
43 / 95
»»

vvvvvvvvvvvv ::

Mislim ja, za vse sm govoru v tuji valuti. No kul da ste mi to pojasnli, sm mislu da je provizija samo za dvigovanje na bankomatu, zgleda je tudi pri plačevanju (med vikendom).

marjan_h ::

marjan_h je izjavil:

Ali lahko kdo pove, kakšna je razlika med N26 in Revolut?

In če je možno kupiti delnice preko Revoluta v Sloveniji? Se kdo tega poslužuje?

Hvala.

buttcrack ::

Bistvebih razlik ni, nekje imaš 5 dvigov na mesec zastonj, drugje 200€.
Delnice lahko kupiš.

Ales ::

vvvvvvvvvvvv je izjavil:

Mislim ja, za vse sm govoru v tuji valuti. No kul da ste mi to pojasnli, sm mislu da je provizija samo za dvigovanje na bankomatu, zgleda je tudi pri plačevanju (med vikendom).
Pri plačevanju in dvigih med vikendom je pribitek na menjalni tečaj, kadar prihaja do konverzije valut, sicer pa ne. Provizija na dvig na bankomatu je posebej, če je.

blackbfm ::

Pri plačevanju in dvigih med vikendom je pribitek na menjalni tečaj, kadar prihaja do konverzije valut, sicer pa ne.


*dokler si znotraj kvot ni dodatnih feejev

Kleemen ::

Ko grem danes na Revolut se mi izpiše okence za vpis tel. številke, vpišem in potrdim, napiše pa Secure your phone to unlovk your Revolut app, zaprem in ponovno moram vpisat tel. številko, naprej v aplikacijo pa ne gre. Potem si zaklenem telefon s kodo, ponovno prijavim in vse dela kot je treba. A nova posodobitev Revoluta zahteva da se ima telefon vedno zaklenjen, drugače dostop v Revolut ni možen, tudi če je Revolut aplikacija zaščitena s svojo kodo?

BuDi79 ::

Kleemen je izjavil:

A nova posodobitev Revoluta zahteva da se ima telefon vedno zaklenjen, drugače dostop v Revolut ni možen, tudi če je Revolut aplikacija zaščitena s svojo kodo?
Ne.

MrStein ::

Meni je edino odstopanje bilo, da je pred dnevi aplikacija zahtevala vpis PIN, namesto da bi pustil prstni odtis kot sicer. Pozneje je spet delalo s prstom.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kleemen ::

Ja saj prstni odtis ali face id je isto. Prej sem imel odklenjen telefon in sem se lahko normalno prijavil samo s pin kodo revoluta, sedaj pa sploh ne gre prijava v revolut, če nimaš vklopljenega prstnega odtisa/face id ali kode telefona + seveda pin kode revoluta.

Ales ::

Imam posodobljen app, pa nimam podobne situacije. Še nekaj vpliva, zgleda.

MrStein ::

Torej ti si odklenil telefon, sploh nima PIN/prstni odtis?

Moj ga ima, mogoče je to razlika.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kleemen ::

Ima, ampak ga imam izklopljenega, ker ne uporabljam zaklepanja telefona. Revolut pa imam zaklenjen s pinom, ampak sedaj prijava v revolut ni več mogoča razen če tudi telefon zakleneš s pinom/prstnim odtisom.

miko22 ::

Tisti kateri kupujete aliexpres/ebay imate račun v dolarji? Se splača kupit pol preko dolarjev? Če je tečaj bolj ugoden?

BuDi79 ::

miko22 je izjavil:

Tisti kateri kupujete aliexpres/ebay imate račun v dolarji? Se splača kupit pol preko dolarjev? Če je tečaj bolj ugoden?
Aliexpress je načeloma bolj ugoden v dolarjih kot v evrih, se mi pa zdi da odvisno od updejtanja tečajne liste ali kaj vem česa in ne velja vedno, tako da se izplača pri večjih nakupih preverit vrednosti v drugi valuti na Aliexpressu in trenutni tečaj Revoluta. Aliexpress je bil sicer do nedavnega daleč najbolj ugoden za plačilo v juanih - ampak meni v njih v danem trenutku ni uspelo plačati, potem pa se s tem nisem ukvarjal več. Mislim da ni več take razlike, če sploh še je.

Ebay pa odvisno od prodajalca v kateri valuti je objavil oglas. Včasih je najugodnejše v avstralskih ali kanadskih dolarjih, morda v funtih, čisto odvisno od prodajalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

buneech ::

A ma še kdo pribitek, ko poskuša narediti top up z uporabo Maestro kartice?
Maestro Gorenjske banke ma kr naenkrat ~1,2% pribitka za top up v Revolut aplikaciji, prej ni bilo nobenega fee-ja.

Shegevara ::

buneech je izjavil:

A ma še kdo pribitek, ko poskuša narediti top up z uporabo Maestro kartice?
Maestro Gorenjske banke ma kr naenkrat ~1,2% pribitka za top up v Revolut aplikaciji, prej ni bilo nobenega fee-ja.


Danes sen naložil z maestro pri nlb-ju. Ni provizije.

Zlikovec ::

vprašanje, na Petrolu sem plačal z Revolutom prek Google Pay, transakcija je šla skozi, v Revolut appu pa je napisano kot da je bila transakcija zavrnjena, denar je ostal na računu, v Google Pay pa je zabeleženo, kot da je bilo vse v redu plačano. Se je to že komu zgodilo?
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

BuDi79 ::

buneech je izjavil:

A ma še kdo pribitek, ko poskuša narediti top up z uporabo Maestro kartice?
Maestro Gorenjske banke ma kr naenkrat ~1,2% pribitka za top up v Revolut aplikaciji, prej ni bilo nobenega fee-ja.
Edino kjer bi lahko prišlo do "glitcha": However, if you add money with a card that has not been issued within the EEA (e.g. a US-based card) or you add money with a commercial card then we may charge a small fee just to cover our costs.

blackbfm ::

Zlikovec je izjavil:

vprašanje, na Petrolu sem plačal z Revolutom prek Google Pay, transakcija je šla skozi, v Revolut appu pa je napisano kot da je bila transakcija zavrnjena, denar je ostal na računu, v Google Pay pa je zabeleženo, kot da je bilo vse v redu plačano. Se je to že komu zgodilo?


Podobna izkusnja s kartico pred kratkim, cez par dni je odbilo in dodalo postavko "delayed transaction" v app

marjan_h ::

buttcrack je izjavil:

Bistvebih razlik ni, nekje imaš 5 dvigov na mesec zastonj, drugje 200€.
Delnice lahko kupiš.


Delnice lahko kupim samo na Revolutu ali tudi N26? Ali rabiš poseben račun na Revolut, da lahko kupiš delnice?

Kleemen ::

Na Revolutu greš pod zavihek Trading, kamor si tudi nakažeš denar iz Revolut računa, ki ga potem uporabljaš za trgovanje z delnicami.

buneech ::

BuDi79 je izjavil:

buneech je izjavil:

A ma še kdo pribitek, ko poskuša narediti top up z uporabo Maestro kartice?
Maestro Gorenjske banke ma kr naenkrat ~1,2% pribitka za top up v Revolut aplikaciji, prej ni bilo nobenega fee-ja.
Edino kjer bi lahko prišlo do "glitcha": However, if you add money with a card that has not been issued within the EEA (e.g. a US-based card) or you add money with a commercial card then we may charge a small fee just to cover our costs.

Jap, tist se izpiše tm zravn. Sm jih še prek chata povprašal, pa noben nč vedu zakaj bi do tega pršl.

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Se je že komu zgodilo, da je napolnil Revolut račun, čez 6 minut pa pride v app sporočilo, da je bil topup revert-an?
Ampak stanje še vedno kaže, kot da ima napolnjena sredstva.

Torej:
- stanje 1 EUR
- napolnim z 100 EUR (Meastro kartica od slovenske banke)
- stanje 101 EUR
Čez 6 minut pride notification, da je topup bil skenslan.
- stanje 101 EUR (tudi še 45 minut pozneje)

Support pravi, da so revertali na strani Revolut, zaradi slabih mrežnih povezav (???).
Če gledam na strani banke plačnice, pa piše, da je plačilo 100 EUR bilo narejeno (sicer pod rezervacijami, tako da ni 100%).

Še vedno je tako.
Piše tak (tule v obratnem vrstnem redu kot v appu, torej tule stari zgoraj, novi spodaj):
- plačilo 5 EUR
- poskus plačila 2 EUR - zavrnjeno, ker nimam toliko na računu
- polnjenje za 100 EUR
- Reverted polnjenje za 100 EUR
= stanje za dan +95 EUR (torej 100 EUR polnjenja in tistih 5 EUR porabljenih)

Hmm, enkrat pozneje je spet Revert za polnjenje (eno drugo polnjenje). Tokrat en dan po opravljenem polnjenju. Zgled kot neki bug. No ja, glavno da stanje štima.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

weasel ::

blackbfm je izjavil:

Zlikovec je izjavil:

vprašanje, na Petrolu sem plačal z Revolutom prek Google Pay, transakcija je šla skozi, v Revolut appu pa je napisano kot da je bila transakcija zavrnjena, denar je ostal na računu, v Google Pay pa je zabeleženo, kot da je bilo vse v redu plačano. Se je to že komu zgodilo?


Podobna izkusnja s kartico pred kratkim, cez par dni je odbilo in dodalo postavko "delayed transaction" v app


Kaj se zgodi, ce v tem trenutku nimas vec razpolozljivih sredstev?

Killermode ::

weasel je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Zlikovec je izjavil:

vprašanje, na Petrolu sem plačal z Revolutom prek Google Pay, transakcija je šla skozi, v Revolut appu pa je napisano kot da je bila transakcija zavrnjena, denar je ostal na računu, v Google Pay pa je zabeleženo, kot da je bilo vse v redu plačano. Se je to že komu zgodilo?


Podobna izkusnja s kartico pred kratkim, cez par dni je odbilo in dodalo postavko "delayed transaction" v app


Kaj se zgodi, ce v tem trenutku nimas vec razpolozljivih sredstev?

Stanje v minus. Zaračunavanje nedovoljenega minusa po njihovem ceniku

mortal ::

Dvema sodelovcema, ki imata mastercard izdan pri Addiko banki se je od sredine januarja začela pojavljati postavka provizije pri polnjenu (min 1€ ali 5%).

Na mastercard izpisku piše da gre za transakcijo "Quasi cash", ki jo pri tej banki zaračunavajo (od 2014). Zaenkrat še nismo ugotovili ali so kaj spremenili v banki ali Revolut po novem to transakcijo javlja kot "Quasi cash".

BuDi79 ::

mortal je izjavil:

Dvema sodelovcema, ki imata mastercard izdan pri Addiko banki se je od sredine januarja začela pojavljati postavka provizije pri polnjenu (min 1EUR ali 5%).

ali Revolut po novem to transakcijo javlja kot "Quasi cash".
Revolut mora po splošnih pogojih Vise in Mastercarda to javljat. mislim da so celo objavili nekje ko so to spremenili (mislim da je bilo to globoko v lanskem letu in ne šele januarja - mogoče je takrat addiko začel obračunavati). Nekateri ponudniki namreč ne želijo sodelovati pri topupu konkurence in to zaračunavajo ali pa sploh prepovedujejo polnjenje tovrstnih konkurenčnih storitev.

Ko sem dobil nek denar na virtualno Viso neke ameriške firme je bilo v splošnih pogojih da je Quasi cash in funding drugih storitev s to kartico dejansko onemogočen (paypal, cash accounts etc...) - in dejansko ni delovala za prenos na Revolut, Paypal in podobne tovrstne storitve (protip: če ti na taki kartici ostane kaj denarja lahko z njo še vedno fundaš račune kot ja Amazonov gift račun)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Nikonja ::

Kako vam je uspelo dodat revolut kartico na google pay in plačevat z telefonom, meni vsakič javi da contactless payment is not supported with your bank.....
Poskusil sem z Viso in Mastercardom in enako dobim nazaj

OK.d ::

Nimaš UK BIN ampak našega in zato ne gre.
LPOK.d

Nikonja ::

ko sem šel preverit BIN mi napiše da je UK bin,a je problem ker je naslov v Sloveniji mogoče?

Kleemen ::

Nikonja je izjavil:

ko sem šel preverit BIN mi napiše da je UK bin,a je problem ker je naslov v Sloveniji mogoče?


Ne, to ni pomembno, sploh pa naslov mora biti pravi, ker boš (če nisi še) moral potrditi indentifikacijo s selfijem in osebno. Si jo pravilno dodal? Apple ima Wallet, ostali nevem..

marjan_h ::

Kleemen je izjavil:

Na Revolutu greš pod zavihek Trading, kamor si tudi nakažeš denar iz Revolut računa, ki ga potem uporabljaš za trgovanje z delnicami.


Mogoče kdo ve, če se da kupiti delnice tudi preko N26, tako kot je rekel Kleemen za Revolut?

XLapsus ::

A si mutav, 3x si ze isto vprasal im dobil odgovor, da le Revolut omogoca nakup delnic.

vvvvvvvvvvvv ::

Samo res, komot lahko poguglaš.

WaterBoy ::

Nikonja je izjavil:

Kako vam je uspelo dodat revolut kartico na google pay in plačevat z telefonom, meni vsakič javi da contactless payment is not supported with your bank.....
Poskusil sem z Viso in Mastercardom in enako dobim nazaj


Moj postopek:

Parkrat sem si naredil v revolutu virtualno kartio, da sem dobil angleški bin, še prej sem si spremenil v aplikaciji na angleški naslov
Ko sem imel angleški bin karitco, sem si preko apk mirrorja inštaliral google pay, dodal kartico, sprememil v revoluti nazaj na slovenski naslov in je delovalo

Je pa res da je po kaki minuti izginala google pay aplikacija z telefona, a plačevanje še vseeno deluje s telefonom

marjan_h ::

XLapsus je izjavil:

A si mutav, 3x si ze isto vprasal im dobil odgovor, da le Revolut omogoca nakup delnic.


Sorry :(

OK.d ::

BTW, ali je že kdo imel težave s plačilom pri Mimovrste in njhovim plačilnim sistemom U-Pay, včeraj mi plačilo ni šlo skozi - zgolj slučajno?
LPOK.d

vvvvvvvvvvvv ::

Jst sm plaču samo enkrt ampak je šlo brez problema, tudi refund potem.

Slayer69 ::

Imel bi par vprašanj glede Revolut Tradinga:
- ali si z nakupom delnice dejanski lastnik ali je lastnik Revolut (glede na to da lahko kupuješ tudi samo deleže)? Torej so oni samo "broker" ali kako to gre? (izjemni primer npr da Revolut propade se ti deleži prenesejo pač na neko drugo posredniško hišo oz trading platformo ali lahko potem vseizgubiš?)
- vezano na zgornje vprašanje: torej so to klasične delnice ali je to CFD / kako je potem z obdavčitvijo (27% in potem vsakih 5 let pada, ali je na začetku celo 40% kot to velja za CFD)? če sem prav zasledil naj bi bil pri Revolut dejansko lastnik jaz, za razliko od npr eToro kjer gre za CFD, a to prav razumem?
- kako je s poročanjem na FURS? Sklepam, da klasika, torej ob vsaki odsvojitvi moraš do 28.2. naslednje leto pač poročati FURSu(napišeš po koliko si kupil in po koliko prodal)? A obstajajo kakšni izpiski iz Revolut Tradinga ali moraš to vse ročno vodit?
- vezano na zgornjo alinejo: kako je z dividendami? Glede na to da je to tuje podjetje verjetno dobiš dividende v celoti izplačane na Račun potem pa sam prijaviš to FURSU (spet do 28.2 samo drug obrazec) in plačaš tistih 25% (oz 27% po novem če se ne motim?)
- kako se vam na splošno zdi ta trading platforma tisti ki jo uporabljate? Bi jo priporočili za uporabo (zdi se mi zanimiva zaradi nizkih stroškov in ker že itak imam račun tu) ali ima kdo kak boljši predlog?
- ali so kakšne posebnosti pri odpiranju? Ali če že pač imam ta "klasični" del pač samo klikneš tam na trgovanje, premakneš denar na trgovalni račun in to je to?
- je še kaj takega kar bi rabil vedeti preden se tega lotim (razen standardnega: "capital at risk" opozorila ;)?

perci ::

Se komu sanja zakaj me zadnje čase na nekaterih POSih sprašuje, če plačam v EUR ali USD. Saj razumem, da je angleška kartica ampak zakaj potem ne sprašuje po GBP?

blackbfm ::

V kateri valuti/valutah imas dobroimetje gor?

kokica2000 ::

 Kmalu na Revolutu tudi nakup zlata.

Kmalu na Revolutu tudi nakup zlata.

perci ::

blackbfm je izjavil:

V kateri valuti/valutah imas dobroimetje gor?

Hmmm, menda v EUR, nisem usd nabavlja.

buneech ::

perci je izjavil:

Se komu sanja zakaj me zadnje čase na nekaterih POSih sprašuje, če plačam v EUR ali USD. Saj razumem, da je angleška kartica ampak zakaj potem ne sprašuje po GBP?

Odvisno od terminala. Na večini nič ne vpraša, na nekaterih pa GBP/EUR ali pa USD/EUR. Pa to že kar nekaj časa počne.

Daniel ::

WaterBoy je izjavil:

Nikonja je izjavil:

Kako vam je uspelo dodat revolut kartico na google pay in plačevat z telefonom, meni vsakič javi da contactless payment is not supported with your bank.....
Poskusil sem z Viso in Mastercardom in enako dobim nazaj


Moj postopek:

Parkrat sem si naredil v revolutu virtualno kartio, da sem dobil angleški bin, še prej sem si spremenil v aplikaciji na angleški naslov
Ko sem imel angleški bin karitco, sem si preko apk mirrorja inštaliral google pay, dodal kartico, sprememil v revoluti nazaj na slovenski naslov in je delovalo

Je pa res da je po kaki minuti izginala google pay aplikacija z telefona, a plačevanje še vseeno deluje s telefonom


Zanimiva fora, tudi jaz očitno več nimam Google pay aplikacije na telefonu, pa sem ravno danes plačal gorivo z Google Pay. Ne vem kaj imajo to za ene fore, da brišejo aplikacije, ki niso za naš trg, dela pa še zmeraj.

WaterBoy ::

Ma ne vem. So mi svetovali da naj naložim zadnjo verzijo aplikacije in se je obdržala kako uro na telefonu, in potem je spet ni bilo. Takrat sem se nehal sekirati :)

šernk ::

meni je tud zginu google pay že lep čas nazaj (sem bil ves vesel ko sem dobil mobi in je bil že gor naložen). no NFC plačila še vedno delujejo tako, da se ne sekiram kaj dosti.

ne vem pa kdaj ga nameravajo razširit na SL, da gremo lahko potem po uradni poti.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kokica2000 ::

Najlažji "workaround" zaenkrat je, da si narediš en dummy Google račun z naslovom v tujini in ga dodaš v telefon. 5 minut dela.

SmeskoSnezak ::

Kolega sprasuje, ce gre UPN poloznico placat prek Revoluta? Iskanje ne obrodi sadov.
@ Pusti soncu v srce... @

Pro ::

kokica2000 je izjavil:

Najlažji "workaround" zaenkrat je, da si narediš en dummy Google račun z naslovom v tujini in ga dodaš v telefon. 5 minut dela.


Seveda gre, izvede se običajno nakazilo, pod sporočilo pa napiše celoten sklic (SI12....)
««
43 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132001 (6035) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130520 (5284) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225155 (3926) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108469 (36390) Andro457

Več podobnih tem