» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
42 / 95
»»

perci ::

Revolut ni banka, in posledično tudi račun, ki ga imaš tam odprtega, ni bančni račun.

kokica2000 ::

Od kod pa ta ideja? Seveda je banka. Že več kot eno leto.

https://blog.revolut.com/we-got-a-banki...

perci ::

Ta del, ki ponuja poslovanje prek REVOLUT aplikacije, ni banka.

Če bi bil, potem bi bil to bančni račun in bi imel 100k jamstva za depozit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

krucymucy ::

Dobro vedeti. Ce ni bancni racun, potem ni potrebno prijaviti FURS-u. >:D

Zgodovina sprememb…

FriK25 ::

Revolut je banka od nekje decembra 2018 takrat so dobili EU bančno licenco. Dobiš IBAN in vse je zavarovano s tistimi 100k pa seveda je treba račun prijavit na FURS ne trosit neumnosti že simple google search ti pove, kar te zanima.
The trouble with programmers is that
you can never tell what a
programmer is doing until it's too late.

no comment ::

perci je izjavil:

Ta del, ki ponuja poslovanje prek REVOLUT aplikacije, ni banka.

Če bi bil, potem bi bil to bančni račun in bi imel 100k jamstva za depozit.

Moja slovenska banka torej zna nakazat sredstva na nek nebančni račun. Impresivno!

perci ::

FriK25 je izjavil:

Revolut je banka od nekje decembra 2018 takrat so dobili EU bančno licenco. Dobiš IBAN in vse je zavarovano s tistimi 100k pa seveda je treba račun prijavit na FURS ne trosit neumnosti že simple google search ti pove, kar te zanima.

Narobe si prebral. Revolut ima bančno licenco, vendar računi iz Revolut aplikacije niso upravljani s te banke in posledično nimajo statusa bančnega računa niti nimajo kritja 100k. Vse to piše na spletni strani Revoluta, če prav prebereš.

Moja slovenska banka torej zna nakazat sredstva na nek nebančni račun. Impresivno!

Tehnično gledano je zadeva popolnoma neimpresivna. Ampak ja - zna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

perci ::

Kar se pa tiče FURS-a, zakon ne govori o bančnih ampak plačilnih računih. Ta definicija je pa bistveno širša in bi se lahko komot nanašala tudi na razne mbills, paypal, skrill,...morda celo bitstamp & co.

kokica2000 ::

perci, a lahko daš kak link, kje na Revolutovih spletnih straneh piše, da niso banka in da njihovi računi niso kriti z 100k, tako kot vsi drugi?

Prosim, da ne širiš dezinformacij, ker ti lahko še kdo verjame.

no comment ::

perci je izjavil:

Tehnično gledano je zadeva popolnoma neimpresivna. Ampak ja - zna.

Probej nakazat 100 EUR iz tvoje slovenske banke na moj.paypal@naslov.com.

Vse slovenske (in tudi vse ostale banke v SEPA območju) so šle podpret integracijo s kr eno obskurno e-denarnico. Kot pravim, impresivno.

FriK25 ::

perci je izjavil:

FriK25 je izjavil:

Revolut je banka od nekje decembra 2018 takrat so dobili EU bančno licenco. Dobiš IBAN in vse je zavarovano s tistimi 100k pa seveda je treba račun prijavit na FURS ne trosit neumnosti že simple google search ti pove, kar te zanima.

Narobe si prebral. Revolut ima bančno licenco, vendar računi iz Revolut aplikacije niso upravljani s te banke in posledično nimajo statusa bančnega računa niti nimajo kritja 100k. Vse to piše na spletni strani Revoluta, če prav prebereš.

Moja slovenska banka torej zna nakazat sredstva na nek nebančni račun. Impresivno!

Tehnično gledano je zadeva popolnoma neimpresivna. Ampak ja - zna.


Motiš se... in preberi tole https://thehooraymedia.com/revolut-busi...

"However, Revolut obtained an EU Banking License in Lithuania (hello Brexit) in December 2018 and will thus launch a full set of banking services starting in 2019. Expected are full current accounts, savings accounts as well as retail and business lending. Most importantly, any deposited funds will be protected up to €100,000 under the European Deposit Insurance Scheme (EDIS)."
The trouble with programmers is that
you can never tell what a
programmer is doing until it's too late.

OrkAA ::

Slovenske banke niso podpirale prav nicesar. Ta "obsukurna e-denarnica" pac zna zgenerirat virtualni IBAN, ki deluje tako kot vsak drug IBAN v SEPA omrezju. Ker nase banke ze podpirajo SEPA omrezje, nimajo nobenih problemov nakazovat denarja na tak IBAN.

Sicer ima pa perci prav - https://www.revolut.com/en-SI/legal/ter...

2. What type of account is my Revolut Account?

Your account is a 'virtual' account that holds your e-money. It may hold e-money in different currencies at the same time.


We are authorised to issue e-money by the Financial Conduct Authority under the Electronic Money Regulations 2011 (firm reference number 900562). Our company number is 08804411.


Kolikor vem Revolut res ima bancno licenco tudi v Evropi, a je ocitno se ne uporabljajo za imetnike racunov (v tem trenutku).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

no comment ::

OrkAA je izjavil:

Slovenske banke niso podpirale prav nicesar. Ta "obsukurna e-denarnica" pac zna zgenerirat virtualni IBAN, ki deluje tako kot vsak drug IBAN v SEPA omrezju. Ker nase banke ze podpirajo SEPA omrezje, nimajo nobenih problemov nakazovat denarja na tak IBAN.

Revolutov račun je čisto pravi transakcijski račun. Virtualen je ravno toliko kot transakcijski račun pri NLB. Zato tudi vse "kr dela".

Zgodovina sprememb…

kokica2000 ::

Sem še enkrat preveril in resnica je nekja vmes:
- Revolut ima polno bančno licenco, izdano s strani ECB (https://www.lb.lt/en/frd/view_license?i...
- Nosilec licence je Revolut Bank UAB v Litvi in storitve, ki jih ponuja pod to licenco, lahko ponuja tudi v Sloveniji.
- V nekaterih državah (recimo v Nemčiji) Revolut že ponuja ves nabor bančnih storitev (tudi limite in kredite), vse v skladu z licenco, katere nosilec je Revolut Bank UAB.
- Naši (slovenski) računi trenutno še vedno delujejo pod licenco, katere nosilec je Revolut Ltd in sicer je to EU licenca za izdajo elektronskega denarja (izdajatelj licence FCA). Denar je zavarovan preko posredniške banke (Barclays/Lloyd's), ni pa zavarovan po shemi Financial Services Compensation Scheme.
- V toku letošnjega leta je planiran prenos računov državljanov EU (brez VB) na Revolut Bank UAB. Denar bo zavarovan po posebni shemi za zavarovanje depozitov v Litvi (Deposit and Investment Insurance), ki bo v prihodnje del evropske sheme za zavarovanje depozitov (ta zaenkrat še ne obstaja).

no comment ::

Točno.

Pa še za Percija, "bančni" račun je vsak račun pri banki. Ti so lahko transakcijski (pri nas zgodovinsko imenovan tudi osebni, tekoči), varčevalni, whatever... Pod kakšno shemo varovanja spada račun je pa ločeno vprašanje.

OrkAA ::

no comment je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Slovenske banke niso podpirale prav nicesar. Ta "obsukurna e-denarnica" pac zna zgenerirat virtualni IBAN, ki deluje tako kot vsak drug IBAN v SEPA omrezju. Ker nase banke ze podpirajo SEPA omrezje, nimajo nobenih problemov nakazovat denarja na tak IBAN.

Revolutov račun je čisto pravi transakcijski račun. Virtualen je ravno toliko kot transakcijski račun pri NLB. Zato tudi vse "kr dela".


Na ven ze zgleda tako, vendar so pomembni detajli zadaj.

Ker Revolut trenutno v Sloveniji operira le z e-money license, to pomeni, da tebi ne odpre racuna, ki je vezan direktno nate in na "pravi" IBAN. V aplikaciji ti sicer pokaze, da lahko denar nakazes na IBAN, ki je unikaten, ampak zadaj je v resnici logika, ki transferje na ta IBAN le matchajo s tvojim imenom v bazi, denar gre pa v skupen racun, ki ga ima Revolut pri svoji partner banki.

V praksi pri placevanju in sprejemanju denarja ti ne opazis nekih razlik, kar pa ne pomeni da jih ni. Recimo ena zelo ocitna stvar je, da ti Revolut omejuje porabo denarja. Omejen si pri nakazilih na racun, in tudi placilih. Na pravih bankah teh omejitev ni.

perci ::

kokica2000 je izjavil:

perci, a lahko daš kak link, kje na Revolutovih spletnih straneh piše, da niso banka in da njihovi računi niso kriti z 100k, tako kot vsi drugi?

Prosim, da ne širiš dezinformacij, ker ti lahko še kdo verjame.


Tole pravi revolut. Na tem linku https://blog.revolut.com/we-got-a-banki...

Your money will be protected 🔐
If you choose to open a full current account with Revolut Bank in the future, any funds you deposit will be protected up to €100,000 under the European Deposit Insurance Scheme (EDIS).

It's worth pointing out that this scheme is not currently in place, so your current funds with Revolut remain safeguarded in accounts with a tier one UK bank, as per our obligations under the e-money regulations.


in pa

We'll start by testing the new licence in Lithuania next year and once we're happy that everything is running smoothly, we'll look to expand into other European markets later in the year.

We'll aim to implement the banking licence as transparently as possible, so that you can track our progress and find the answers to your questions. For now, we would just like to thank each and every person who has backed us in our journey. Make no mistake, the next 18 months will be game-changing!


Zdej, če je kakšna novejša informacija, bi se pa priporočal zanjo. Lahko pa marsikaj sklepamo tudi po tem, da Revolut FURS-u ni poslal podatkov o bančnih računih, kar so vse banke morale.

Sem še enkrat preveril in resnica je nekja vmes

Resnica ni čisto nič vmes. Moj in tvoj Revolut račun nista bančna računa in nimata 100k kritja. Lahko se zdej ven vlečeš kolikor hočeš, ampak dejstva so povsem jasna.

no comment je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Slovenske banke niso podpirale prav nicesar. Ta "obsukurna e-denarnica" pac zna zgenerirat virtualni IBAN, ki deluje tako kot vsak drug IBAN v SEPA omrezju. Ker nase banke ze podpirajo SEPA omrezje, nimajo nobenih problemov nakazovat denarja na tak IBAN.

Revolutov račun je čisto pravi transakcijski račun. Virtualen je ravno toliko kot transakcijski račun pri NLB. Zato tudi vse "kr dela".

Bralno razumevanje cvek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

kokica2000 ::

Moj in tvoj račun imata že sedaj vso potrebno kritje, saj FCA to zahteva tudi za nosilce licence e-money. Res, da ne gre za klasično FSCS shemo, kljub temu pa so sredstva zavarovana. Ni res, da lahko izgubiš sredstva, če gre Revolut v stečaj.

Sicer bo pa to v kratkem itak brezpredmetno, saj bosta najina računa prenesena pod litovsko bančno licenco.

perci ::

Ni res, da lahko izgubiš sredstva, če gre Revolut v stečaj.


Ne vem kdo od nas naj bi to rekel.

Me pa zanima, če veš kakšno je to kritje.

Sicer bo pa to v kratkem itak brezpredmetno, saj bosta najina računa prenesena pod litovsko bančno licenco.

Ne vem, morda bo, morda ne bo.

marjan_h ::

Ali lahko kdo pove, kakšna je razlika med N26 in Revolut?

In če je možno kupiti delnice preko Revoluta v Sloveniji? Se kdo tega poslužuje?

Hvala.

luky ::

@perci,

Nekaj od tistega kar je banka in kar ni drži.
V tvojih postih o Revolutu pa je nekaj podatkov, ki pa so zastareli ...ipd.
luky!

perci ::

Revolut je banka. Revolut, ki nam ponuja račune in aplikacijo, pa ni. In nimamo državne garancije za 100k kritja. Kaj od tega ne drži in je outdated, po tvojem?

Lonsarg ::

A pa je kje v EU zakonodaji izrecno rečeno da sta besedni zvezi "bančni račun" ter "banka" rezervirani zgolj za tiste ustanove/račune, ki so varovani po shemi 100k kritja?

In pa tudi če je, če je IBAN je za navadnega človeka to bančni račun v vsakdanjem pogovoru ne glede na pravniški jezik. Če hočeš torej na jasen način poudarit da tega varovanja ni potem raje uporabiš stavek "Revolut račun zaenkrat še ni varovan z EU bančno licenco".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

perci ::

A pa je kje v EU zakonodaji izrecno rečeno da sta besedni zvezi "bančni račun" ter "banka" rezervirani zgolj za tiste ustanove/račune, ki so varovani po shemi 100k kritja?
Ja.

OK.d ::

Kdaj bomo pa mi lahko videli svoje podatke iz slovenske banke na Revolut apk.?
https://imgur.com/HYOZrFF
LPOK.d

Nikonja ::

iskreno ne želim delit svoje bančne podatke z Revolutom.
Takrat ko ga rabim si nakažem eurčke gor in jih takoj porabim tko da zame ni nekega rizika.

Nemmo ::

A je mogoče kaj več znano kdaj bo v Sloveniji Gpay? (vem za trik s spremembo naslova, zanima me uradno)

dukaric1991 ::

Včeraj na Ptuju NLBjev bankomat, probal dvignit gotovino in mi je napisalo da mi bodo k dvigu zaračunali še dodatnih 3,9€... Se še komu zgodilo kaj podobnega?

metalc ::

Nekako si spregledal tole že skoraj 2 meseca staro novico. Tvoja Revolut kartica pa ima najverjetneje britanski BIN....

miko22 ::

To je za vse tuje ali samo izven EU?
načeloma je revolut GB, kljub temu, da ni več del EU, so še do konca leta pravila ostala enaka, kolikor je meni znano.

Killermode ::

miko22 je izjavil:

To je za vse tuje ali samo izven EU?
načeloma je revolut GB, kljub temu, da ni več del EU, so še do konca leta pravila ostala enaka, kolikor je meni znano.

NLB na vse neSlovenske, Abanka vse izven EU

OK.d ::

Potem se z Revolut kartico z UK binom dviguje denar samo na Abankinih bankomatih, če nočeš seveda plačati provizije.
Z "našo" Revolut kartico, pa te provizije na NLB bankomatih ne bi smelo biti.
LPOK.d

flameir ::

Verjetno ima tema že te informacije, vendar žal slotech search meni še vedno ne dela, za to se opravičujem, če se ponavaljam.
Vprašanje: Če bom v UK nekaj dni se mi najbolj splača:
a) plačevati z revolutom, kjer imam gor evre
b) plačevati z revolutom, vendar predhodno menjati evre v funte v aplikaciji
c) plačevati z n26

Hvala za pomoč.

bastadu ::

a), če boš zapravljal čez teden, za čez vikend pa si prej zamenjaj v funte, ker imajo pribitek na tečaju čez vikend ...

mvlk88 ::

Kaj pa če menjam med tednom v funte, pa z njimi plačujem? Je kaj razlike, kot pa če bi z evri plačeval, pa si potem tisto kar ne zapravim nazaj v evre menjam?

OrkAA ::

Razlika je ta, da ce bos placeval z evri bos vedno ujel TRENUTNI tecaj za menjavo, ki se konstantno spreminja. Ce si pa vnaprej zamenjas v funte, potem si pa pac ujel tecaj ob tisti menjavi.

V praksi so spremembe tako majhne, da se ti ne splaca obremenjevat. Jaz bi na tvojem mestu vnaprej zamenjal v funte, da ne bo vikend prehitro tu, ti bos pa pozabil na fee.

Groot ::

OK.d je izjavil:

Potem se z Revolut kartico z UK binom dviguje denar samo na Abankinih bankomatih, če nočeš seveda plačati provizije.
Z "našo" Revolut kartico, pa te provizije na NLB bankomatih ne bi smelo biti.


Sicer nisem poizkusil z Revolut kartico, ampak pri dvigu z Curve kartico, ki ima prav tako UK bin, je tako na NLB kot ABANKA bankomatih zahtevalo provizijo v višini 3,90 EUR. Oboje preizkušeno v preteklem tednu.

šernk ::

pa to imate vsi tuje kartice al kartice izdane na SLO naslov? Bemtiš moram it stestirat na NLB, sam kaj ko majo bankomat na tolk šutastem mestu :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

blackbfm ::

Naslov nima veze, ce kartica nima slovenski bic (kar revolut nima) potem nabije provizijo

flameir ::

Pa dejansko vam je resz zaracunal? Ker mislm, da sm enkrat z n26 dvignu, pa je napisal teh 3,9e, pa jih ni blo..?

šernk ::

blackbfm je izjavil:

Naslov nima veze, ce kartica nima slovenski bic (kar revolut nima) potem nabije provizijo


BIC nima veze kar vem, ampak se v IBANu z določenimi številkami vežeš na posamezno državo. Zato recimo N26 in revolut kartica izdana v SLO ne dela pa google pay, ker v SLO ni podprt, če ti pa izdajo kartico na nemški naslov pa normalno dela tudi pri nas.

Zastopim da pač turiste lupijo (čeprav ne zastopim, kako je to sploh dovoljeno bankam, ki spadajo pod SLO BANKO in EU centralno banko!), ne zastopim da pa tudi domačine lupijo. No itak v trenutku, ko mi je NKBM računala 30centov provizije za dvig na tujem bankomatu sem banko zamenjal, pol so me pa spraševal in čudno gledal zakaj ukinjam viso electron če je 5eur za 4 leta in sem imel še 3 leta veljavno jo brez stroškov. KHMMM....

isto so sedaj uvedli na delavski hranilnici, ampak so dali limit na 3 dvige zastonj na mesec, kar mi je dovolj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MrStein ::

Nikonja je izjavil:

iskreno ne želim delit svoje bančne podatke z Revolutom.

Potem neja. Noben nobenega ne sili.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

blackbfm ::

BIC nima veze kar vem, ampak se v IBANu z določenimi številkami vežeš na posamezno državo. Zato recimo N26 in revolut kartica izdana v SLO ne dela pa google pay, ker v SLO ni podprt, če ti pa izdajo kartico na nemški naslov pa normalno dela tudi pri nas.


St kartice je sestavljena iz id izdajatelja in nek tvoj id znotraj visa sistema, ce govorimo o visi

Nlb ima v ceniku postavko - dvig s kartico *tujega* izdajatelja. Revolut je tuj izdajatelj, naslov na katerga je kartica izdana potem ne igra vloge. Če prav razumem :))

Kosek1 ::

šernk je izjavil:

ne zaupam. na netu je dosti napisanega, tudi to, da zaprejo račun brez razloga.

saj ga zaprejo tudi banke pri nas!

https://cekin.si/posojila_in_varcevanja...
pa se spomnim še par člankov na enako temo.


Če bi meni pri SKB zaprli račun, bi bil še vesel. :)

Buco_daMAN ::

Čez 10 dni potujem v USA pa me zanima če se mi v aplikaciji splača narediti Zamenjavo evrou v dolarje...
Je kaj razlike pri plačevanju? Imel bom cca 2000 evrou, ki jih bom trošil za nakupe, prevoze, obroke... Naj menjam ali pustim v evrih?

vvvvvvvvvvvv ::

Če boš plačeval s kartico nima veze, če boš dvigal na bankomatu med vikendom, je boljše zdej zamenjat v USD.

kokica2000 ::

"Vikend pravilo" velja tako za nakupe kot dvige na bankomatu.

https://www.revolut.com/sl-SI/help/zace...

vvvvvvvvvvvv ::

kokica2000 je izjavil:

"Vikend pravilo" velja tako za nakupe kot dvige na bankomatu.

https://www.revolut.com/sl-SI/help/zace...


Aja tudi za plačevanje s kartico?

Se pravi, Revolut ima med tednom zastonj dvigovanje (do 200€ oz. ekvivalentno tuji valuti) in plačevanje; ob sobotah in nedeljah pa 0,5% oziroma 1%, odvisno v katero valuto menjaš. (tajsko in ukrajinsko valuto nism upoštevu)
N26 pa ima vedno ~1,7% provizije? (za plačevanje/dvigovanje keša v tuji valuti)

Sem prav razumel?

buttcrack ::

Samo za dvig v tuji valuti afaik.
Plačevanje gre po MC/visa tečaju.

kokica2000 ::

@ValeV Za N26 je tako, kot je butch3r napisal. Za Revolut si napisal pravilno.
««
42 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132000 (6034) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130518 (5282) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225154 (3925) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108468 (36389) Andro457

Več podobnih tem