» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
40 / 96
»»

bastadu ::

PrimoZ_ je izjavil:

Sedajle je okoli mene kar nekaj sodelavcev dobilo pošto iz CSD-ja da so ugotovili, da imajo račun v tujini in da morajo sporočiti stanje na nek datum.
Kar je meni osebno hecno je da se zadovoljijo z naprintanim print screenom, ki ga jim pošlješ 8-O

Sej po eni strani plus pike, da ne komplicirajo, ampak so dvomi da se kdo čez čas ne bo vtaknil v to...

Tudi mene je danes pričakala tale pošta od CSD, s tem da nikjer ne piše na kateri dan bi jim naj sporočil stanje. Je imel kdo takšen primer in kako je rešil? Lahko to oddam preko eDavkov ali eUprave ali moram še vedno uporabiti staromoden način?

buttcrack ::

Csd ni furs.

stara mama ::

Ponavadi piše zraven da je rok 8 delovnih dni. Sicer so pa na teh centrih tako nesposobni, da ne sprejmejo niti maila, niti ne znajo prebrat USB ključa. Ja, je moja nesla screenshot na USB ključu v NTFS particiji. Baba ga je utaknila v printer in seveda ni zaznalo. Da bi na računalnik probala ji pa na kraj pameti ni padlo. In tako smo šli še na pošto.

Moja bivša je tud socialna delavka, IQ nima čist nič višji, zato pa tud je bivša!
Ekologija™ in Trajnost™

Ales ::

stara mama je izjavil:

Ponavadi piše zraven da je rok 8 delovnih dni. Sicer so pa na teh centrih tako nesposobni, da ne sprejmejo niti maila, niti ne znajo prebrat USB ključa. Ja, je moja nesla screenshot na USB ključu v NTFS particiji. Baba ga je utaknila v printer in seveda ni zaznalo. Da bi na računalnik probala ji pa na kraj pameti ni padlo. In tako smo šli še na pošto.

Moja bivša je tud socialna delavka, IQ nima čist nič višji, zato pa tud je bivša!

Mogoče pa je bila ultra pametna in je vedela, da se USB ključev nekih random oseb ne vtikuje v službene računalnike?

Se da na stvari gledati na razne načine.

Tudi na to, zakaj si ti bivši... :))

OK.d ::

:))dobra:)
LPOK.d

MrStein ::

Ales je izjavil:

Mogoče pa je bila ultra pametna in je vedela, da se USB ključev nekih random oseb ne vtikuje v službene računalnike?

Se da na stvari gledati na razne načine.

Lahko bi imeli posebno napravo samo za te namene.

Aja, previsok IQ... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

perci ::

Ponavadi je tako, da ljudje, ki zase mislijo, da so zelo pametni, v resnici niso taki geniji.

Dunning krugerjev sindrom.

Kleemen ::

Kako je s Tradingom na Revolutu? Vem da je brez provizije, ampak za vse ali samo tiste, ki imajo Metal kartico?

kokica2000 ::

buttcrack ::

stara mama je izjavil:

Ponavadi piše zraven da je rok 8 delovnih dni. Sicer so pa na teh centrih tako nesposobni, da ne sprejmejo niti maila, niti ne znajo prebrat USB ključa. Ja, je moja nesla screenshot na USB ključu v NTFS particiji. Baba ga je utaknila v printer in seveda ni zaznalo. Da bi na računalnik probala ji pa na kraj pameti ni padlo. In tako smo šli še na pošto.

Moja bivša je tud socialna delavka, IQ nima čist nič višji, zato pa tud je bivša!

Čudno, v Kranju s sprejemanjem mailov in pdf priponk nimajo težav. Celo v pozivu piše na katet mail naj jim pošljem zahtevano.

Zgodovina sprememb…

Dark000 ::

Revolut top-up ne deluje več z mbills mc? Kdo uporablja?

Vanadium ::

Pa kaj je fora csd-ja da želi tvoje stanje na računu? Kaj to njih briga koliko ima kdo keša na računu. Važno je kake prejemke dobivaš od delodajalca in te podatke lahko komot od fursa dobijo, če pa jaz jem vsaki 3. dan kos kruha vmes pa vodo pijem, ki si jo v službi natočim in se umivam na službenem wc-ju to njih nima kaj brigat in uspem tako prišparat pol plače. Pa a res prihajamo v obdobje, ko si boš na mesec pustil na računu samo max 500€ za položnice. Naj mi nekdo to razloži...

bastadu ::

Za njih niso važni samo prejemki, ampak tudi prihranki, vrednosti nepremičnin in vrednost avta (mislim da če je nad 7k€), na podlagi katerih ti izračunajo fiktivni prihodek ...

mvlk88 ::

Je kdo v zadnjem tednu naročil kartico? Zanima me, katero pošiljajo.

Killermode ::

Visa,

če greš v aplikacijo in pogledaš pod cards/se pomakneš na desno add new card/klikneš na phisical, ti lepo napiše na kartici ktera bo.

buttcrack ::

Vanadium je izjavil:

Pa kaj je fora csd-ja da želi tvoje stanje na računu? Kaj to njih briga koliko ima kdo keša na računu. Važno je kake prejemke dobivaš od delodajalca in te podatke lahko komot od fursa dobijo, če pa jaz jem vsaki 3. dan kos kruha vmes pa vodo pijem, ki si jo v službi natočim in se umivam na službenem wc-ju to njih nima kaj brigat in uspem tako prišparat pol plače. Pa a res prihajamo v obdobje, ko si boš na mesec pustil na računu samo max 500€ za položnice. Naj mi nekdo to razloži...

Danes tudi, če imaš 100k na računu, se ti pri izračunu to ne bo kaj prida poznalo, tko da ne lajat v luno. Če se pa s čim ne strinjaš pa piši vladi oz. MDDSZ

BuDi79 ::

Vanadium je izjavil:

Pa kaj je fora csd-ja da želi tvoje stanje na računu? Kaj to njih briga koliko ima kdo keša na računu. Važno je kake prejemke dobivaš od delodajalca in te podatke lahko komot od fursa dobijo, če pa jaz jem vsaki 3. dan kos kruha vmes pa vodo pijem, ki si jo v službi natočim in se umivam na službenem wc-ju to njih nima kaj brigat in uspem tako prišparat pol plače.
To velja že leta pa se zaenkrat še nihče ni resno pritožil. Dejstvo je da če greš sproti zluftaš ves denar dobiš od države precej več kot če si priden in šparaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

šernk ::

A je kdo se poglobil v travel medical insurance pay per day?

kar berem na reddit je to en velik scam, dokaj malo pozitivnih odgovorov. Od vsega, da se jim sploh ni vklopil, ko so se vrnili domov se jim ni prekinila zadeva, pa do tega da ko so uveljavljali zadevo niso mogli dokazat da so sploh potovali v to državo (čeprav so imeli račun in vse od bolnišnice).

Sploh velja za nas al samo za UK, ker majo tolk čudno spisane pogoje, da sem začel dvomit še v slednje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Steinkauz ::

Glede na to da pri nas dobiš letno za 30-40eur, mi je revolut precej drago.
Razn, če si samo en teden na leto v tujini.

šernk ::

večinoma sem 2-4x letno za dan ali dva v tujini (2x privat pa še 2x službeno), tako da bi mi vse skupaj prek revoluta prišlo max 10eur/leto. ostalo pa mi itak dovolj pokrije evropska zdravstvena kartica, ker se gibljem samo do 20km v italijo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Lonsarg ::

Od raznih teh zavarovanj od bank ali Vise in podobno sm že toliko bral (sicer ne specifično o Revolut), da se ne bi s tem igral. So komaj kaj cenejši od raznih Corisov da ni vredno.

Steinkauz ::

šernk ::

Lonsarg je izjavil:

Od raznih teh zavarovanj od bank ali Vise in podobno sm že toliko bral (sicer ne specifično o Revolut), da se ne bi s tem igral. So komaj kaj cenejši od raznih Corisov da ni vredno.


no ni komajda cenejši od corisa. Coris me za moj stil potovanja pride letno do 26 eur, medtem ko me pride revolut med 4 in 8 eur. 85GBP od claima ni problem plačat, problem je ker so dokaj slabe stvari napisane o uveljavlajnju. Če dodaš notri 2 osebi si že na 40 eur razlike.

je za takšne ki gremo občasno za dan ali dva zelo zanimiva opcija, če bi bila OK.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

Lonsarg ::

To je res poseben edge case da greš izven EU z dragim prevozom samo za 2 dni (edge case kjer daš 500€ za prevoz potem pa šparaš 10€ za zavarovanje)? Znotraj EU imaš namreč že Evropsko zdravstveno.

stara mama ::

Se da izven EU tud pod 50EUR
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

fulgur ::

Eno vprašanje imam. Zanima me, če kdo plačuje tudi položnice (univerzalni plačilni nalog) z Revolutovo aplikacijo? Rad bi se namreč izognil skoraj 0,5 eur provizije banke, pa ne vem, ali zadeva funkcionira? Torej če grem pod Payments - Bank transfer - Dodam nov račun bo zadeva laufala? Bo torej možno vpisati kodo za razvrščanje, BIC, IBAN, referenco, skratka vse potrebno, da bo nakazilo sprovedeno, kot je treba?

šernk ::

Lonsarg je izjavil:

To je res poseben edge case da greš izven EU z dragim prevozom samo za 2 dni (edge case kjer daš 500€ za prevoz potem pa šparaš 10€ za zavarovanje)? Znotraj EU imaš namreč že Evropsko zdravstveno.


evropska zdravstvena ne krije vsega, zato bi mi bil pač revolut zanimiv, kot dopolnitev EU kartice. Potovanja in ogledi raznih znamenitosti me ne zanimajo, ker se ob njih dolgočasim. So pa v igri večinoma dvodnevna potovanja na koncerte, kjer 1x prespiš in se prihodnji dan zvečer vrneš domov. če grem pač danes za 5 dni v london/barcelono/tajsko/kitajsko se bom pač 5 dni dolgočasil. Mi pa ni problem odletet na koncert v moskvo in se drug dan vrnit oz. odvisno kako dobiš ugodno letalsko povezavo. Saj tu se ne gre za tistih 5 eur stroška, ampak če lahko tankam izven AC da prišparam 2eur na tank, zakaj ne bi še tu. Sploh ker je aktivacija zavarovanja še bolj enostavna.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

McClane ::

fulgur je izjavil:

Eno vprašanje imam. Zanima me, če kdo plačuje tudi položnice (univerzalni plačilni nalog) z Revolutovo aplikacijo? Rad bi se namreč izognil skoraj 0,5 eur provizije banke, pa ne vem, ali zadeva funkcionira? Torej če grem pod Payments - Bank transfer - Dodam nov račun bo zadeva laufala? Bo torej možno vpisati kodo za razvrščanje, BIC, IBAN, referenco, skratka vse potrebno, da bo nakazilo sprovedeno, kot je treba?


seveda da deluje, le zakaj ne bi?
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

fulgur ::

Na UPN obrazcu moraš vpisati tudi namen, referenco/sklic in kodo namena. Je to v aplikaciji Revolut tudi možno?

Killermode ::

fulgur je izjavil:

Na UPN obrazcu moraš vpisati tudi namen, referenco/sklic in kodo namena. Je to v aplikaciji Revolut tudi možno?

Kratek odgovor je: NE
Malo daljši pa je: Referenco se vpiše v polje Add note pod poljem kjer vneseš znesek. Koda namena in ostalo so slovenske posebnosti.

fulgur ::

Killermode je izjavil:

fulgur je izjavil:

Na UPN obrazcu moraš vpisati tudi namen, referenco/sklic in kodo namena. Je to v aplikaciji Revolut tudi možno?

Kratek odgovor je: NE
Malo daljši pa je: Referenco se vpiše v polje Add note pod poljem kjer vneseš znesek. Koda namena in ostalo so slovenske posebnosti.


Hvala, bom probal ob priliki.

joze67 ::

Ko v aplikaciji hočem pridobiti izpiske v obliki PDF, jih naredi. Ko pa izberem obliko Excel (dejansko CSV), pa mi ne glede na izbor datuma vedno vrne 149 znakov dolgo datoteko, ki vsebuje samo glavo. Naslov datoteke je Revolut-GBP-..., zato je možno, da mi izpisuje transakcije v funtih, čeprav računa v funtih sploh nimam.

Ima še kdo tako težavo? Morda celo nasvet?

Na šment, PDF naredi, samo je prazen. Dejansko izpsuje transakcije GBP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joze67 ()

MrStein ::

Meni naredi PDF v redu. EUR. Izbral interval dec.2019-jan.2020. iOS

CSV je tudi OK

joze67 je izjavil:

Morda celo nasvet?

Vprašaj na support chat. So kar v redu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

joze67 ::

Sem. Po klasični odjavi, brisanju predpomnilnika in ponovnem nalaganju aplikacije sem na istem. Je rekel na supportu, da bo pa to malo dlje :D

luky ::

Pri meni dela bp.
luky!

PARTyZAN ::

fulgur je izjavil:

Eno vprašanje imam. Zanima me, če kdo plačuje tudi položnice (univerzalni plačilni nalog) z Revolutovo aplikacijo? Rad bi se namreč izognil skoraj 0,5 eur provizije banke, pa ne vem, ali zadeva funkcionira? Torej če grem pod Payments - Bank transfer - Dodam nov račun bo zadeva laufala? Bo torej možno vpisati kodo za razvrščanje, BIC, IBAN, referenco, skratka vse potrebno, da bo nakazilo sprovedeno, kot je treba?


Tole bo najlažje, če si zrihtaš mBills, počasen prenos sredstev iz revoluta na mBills je brezplačen, plačevanje položnic na mBills pa tudi. S tem, da lahko na mBills slikaš QR kodo in si opravil.

Skyman ::

Glede na to da študiram da si bi pocasi vmislil revolut..imam pa mbills,so kaksen 1 mesec dodali nazaj polnenje na "tuje" racune,se to v praksi da iz mbills na revolut polniti ali je kje "haklc" ter koliko casa traja transakcija da je vidna,na revolutu.

modelno1 ::

Revolut lahko polniš tudi preko mbills MC kartice, kar je instantno.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

slotech5 ::

Ali je polnjenje Revolut preko mBills brezplačno?

modelno1 ::

Ja, tako nakazilo kot preko kartice.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Daniel ::

joze67 je izjavil:

Ko v aplikaciji hočem pridobiti izpiske v obliki PDF, jih naredi. Ko pa izberem obliko Excel (dejansko CSV), pa mi ne glede na izbor datuma vedno vrne 149 znakov dolgo datoteko, ki vsebuje samo glavo. Naslov datoteke je Revolut-GBP-..., zato je možno, da mi izpisuje transakcije v funtih, čeprav računa v funtih sploh nimam.

Ima še kdo tako težavo? Morda celo nasvet?

Na šment, PDF naredi, samo je prazen. Dejansko izpsuje transakcije GBP.


Meni za nič na svetu ne naredi EUR statement. Zmeraj ko klinem, Get Statement zadeva preklopi na GBP in prikaže samo podatke o GBP računu, četudi je nekaj naloženo na EUR računu. Sem jim pisal pa so rekli, da se zavedajo napake ampak ne vedo, kdaj jo bojo popravili.

XLapsus ::

Sicer čisti long shot, ker meni deluje bp. Poizkusi deaktivirati GBP račun in nato narediti EUR statement. Kasneje GBP račun ponovno aktiviraš.

Daniel ::

Morda bi šlo, zdaj sem sicer situacijo, ki sem jo imel rešil kar s prenosom sredstev na GBP in potem naredil statement iz tistega.

Nesta ::

Jaz sem naredil kar screenshot. Drugace ne gre :) Vsaj pri meni

kokica2000 ::

@joze67, @Daniel, @Nesta:

Android ali iOS? Verzija aplikacije?

Daniel ::

Android 6.24

weasel ::

Pri meni tudi vse prazno (PDF in EXCEL), nimam GBP racuna in latest verzija aplikacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: weasel ()

kokica2000 ::

Pri meni (Android, verzija aplikacije 6.25) deluje pravilno.

Daniel ::

A si v kakšnem BETA programu, da že imaš 6.25? Ker meni play kaže 6.24 kot zadnjo.

kokica2000 ::

Ja, polna oznaka verzije je 6.25-beta-29. Če jo potrebuješ za izdelavo izpiska, piši na ZS.
««
40 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598133303 (7337) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562131703 (6467) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617120424 (9729) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109197 (37118) Andro457

Več podobnih tem