» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
41 / 96
»»

Daniel ::

Zaenkrat ni treba, hvala.

bajar ::

Nekaj vprašanj:
1. Tukaj piše da Revolut ne podpira Unmanned petrol stations (although you can still pay inside!) or Motorway tolls. A to dejansko drži, torej ne moreš plačat na "samopostrežnem" Petrolu ali na avtocesti (npr. v Italiji)?
2. Za spletne nakupe v tujih valutah (USD, CAD...) uporabljam debetno Viso od NKBM. Ima mogoče Revolutova Visa ugodnejši menjalni tečaj, ali ima vsaka Visa enakega in nima veze z banko? Kaj pa če je MasterCard, kakšna bistvena razlika?
3. Z virtualno kartico Revolut delujejo spletna plačila povsem enako kot s fizično? Nekdo je napisal da nima CVV številke.

BuDi79 ::

bajar je izjavil:

Nekaj vprašanj:
1. Tukaj piše da Revolut ne podpira Unmanned petrol stations (although you can still pay inside!) or Motorway tolls. A to dejansko drži, torej ne moreš plačat na "samopostrežnem" Petrolu ali na avtocesti (npr. v Italiji)?
2. Za spletne nakupe v tujih valutah (USD, CAD...) uporabljam debetno Viso od NKBM. Ima mogoče Revolutova Visa ugodnejši menjalni tečaj, ali ima vsaka Visa enakega in nima veze z banko? Kaj pa če je MasterCard, kakšna bistvena razlika?
3. Z virtualno kartico Revolut delujejo spletna plačila povsem enako kot s fizično? Nekdo je napisal da nima CVV številke.

1.) ne drži, odvisno je če je bencinska realnočasovno povezana na omrežje ali ne. Če ni potem ne moreš plačat (takrat tudi ne moreš plačat z Maestrom - ker ni mogoče preveriti razpoložljivega stanja v danem trenutku). V Evropi so praviloma vse realnočasovno povezane - vsaj jaz nisem imel primera ko ne bi bile.
2.) vse "normalne" Vise uporabljajo Visa menjalni tečaj, Revolut pa uporablja takoimenovani Interbank tečaj, ki je praviloma ugodnješi od Visa (ali Mastercard) tečaja (so pa tudi izjeme ko ni, ampak recimo da so zelo zelo redke), ob tem je Revolutov tečaj v trenutku nakupa končni, pri običajnih bančnih Visah/Mastercardkih pa se uskladi na tečaj dneva, ko je prejem denarja dejansko potrjen s strani prodajalca - praviloma kak dan po nakupu, kar lahko povzroči nepredvidene razlike od pričakovane cene.
3.) povsem enako, vsaka virtualna karticoa ima datum poteka in CVC številko, kot plastična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

bajar ::

Hvala za odgovore.
Kaj pa kartice od N26 in mBills, imajo mogoče tudi Interbank tečaj ali "navadnega" MasterCard?

BuDi79 ::

bajar je izjavil:

Hvala za odgovore.
Kaj pa kartice od N26 in mBills, imajo mogoče tudi Interbank tečaj ali "navadnega" MasterCard?
Po mojem vedenju nobena razen Revoluta nima Interbank. No, menda ga uporablja Transferwise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

kokica2000 ::

N26 in mBills uporabljata MasterCardov tečaj: https://www.mastercard.us/en-us/consume...

Zgodovina sprememb…

Kleemen ::

Kako je s tradingom na Revolutu? Vem, da je 3x na mesec brezplačno trgovanje, nevem pa kako se to šteje? Naprimer če izpolnim vsa tri brezplačna trgovanja 20ga v mesecu bom lahko potem imel brezplačno že prvega v mesecu ali šele takrat ko sem imel prvo trgovanje v mesecu? Hvala za info.

BuDi79 ::

Kleemen je izjavil:

Kako je s tradingom na Revolutu? Vem, da je 3x na mesec brezplačno trgovanje, nevem pa kako se to šteje?
Revolut šteje načeloma mesece od dneva tvojega odprtja računa. Ne morem pa trditi da to velja za celotni nabor njihovih storitev, za večino pa (dvige na bankomatu, menjavo denarja, pologe...)

Steinkauz ::

Za dvig na bankomatu se začetek meseca šteje prvi dvig v zadnjih 30ih dneh.
Torej je različen od meseca do meseca, odvisno kdaj si nazadnje dvignil.

Sklepam, da je trgovanje po istem principu.

smassher ::

modelno1 je izjavil:

Revolut lahko polniš tudi preko mbills MC kartice, kar je instantno.


Dark000 je izjavil:

Revolut top-up ne deluje več z mbills mc? Kdo uporablja?


Sam sem tudi cca. zadnje pol leta uporabljal tole brez problema, zdaj pa ne gre več. Kdo ve zakaj? So na mbillsu blokirali?

Kleemen ::

Zanimam se za Premium ali Metal kartico, predvsem zaradi zavarovanja za tujino. Kje lahko vidim kakšen bolj podroben drobni tisk glede zavarovanja? Na njihovi strani sem videl samo osnovne informacije, ki naj bi bile zavarovanje za tujino s kritjem stroškov do 15 miljonov, kar je ogromno proti ostalim zavarovanjem za tujino in za tako malo ceno. Lani sem imel naprimer zavarovanje za tujino pri Vzajemni s kritjem do 1 miljona za 75eur na leto. Letos potujem ponovno v ZDA, tako da potrebujem kar "močno" zavarovanje z vsaj miljon kritja, saj so veliki stroški v primeru nezgode, tako da Revolut zavarovanje bi bilo odlično, nevem pa kako je z drobnim tiskom in v primeru, da se karkoli zgodi. Hvala za informacije.

Steinkauz ::

Ales ::

Steinkauz je izjavil:

Za dvig na bankomatu se začetek meseca šteje prvi dvig v zadnjih 30ih dneh.
Torej je različen od meseca do meseca, odvisno kdaj si nazadnje dvignil.

Sklepam, da je trgovanje po istem principu.

To z dvigi ne drži, vsaj ne pri vseh. Pri meni je fiksno od 1. do 1. v mesecu. Lahko dvignem 200 brez provizije 30. v mesecu in 200 brez provizije čez par dni, 2. v naslednjem mesecu, recimo. Preverjeno.

Imam pa kar star Revolut račun, morda je pri novejših drugače.

Sicer pa se to, koliko se v nekem trenutku lahko še dvigne brez provizije, lahko pogleda v sami aplikaciji...

BuDi79 ::

Samo čakam da FURS zahteva da jim sam pošljem podatke...
Britanski Revolut Fursu ne pošlje podatkov o računih Slovencev

Davkarji pozivajo Revolut, naj vendarle pošlje podatke o finančnih računih slovenskih rezidentov
vir: Finance

perci ::

Zraven ti bo poslal še plačilni nalog pa bodo vsi zadovoljni.

Kleemen ::

Steinkauz je izjavil:

https://www.google.com/search?client=fi...
Not that great


Torej kot razumem Revolut zavarovanja večina ne priporoča. Je imel že kdo tukaj kakšno izkušnjo glede tega?

bajar ::

Še nekaj glede menjalnega tečaja. Med vikendom naj bi bilo 0,5% pribitka, to razumem.
Ampak a ne bi moral biti cel vikend enak tečaj? Recimo danes je nedelja in v zadnji uri in pol se je že trikrat spremenil (gledam EUR-USD v aplikaciji).

šernk ::

Kleemen je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

https://www.google.com/search?client=fi...
Not that great


Torej kot razumem Revolut zavarovanja večina ne priporoča. Je imel že kdo tukaj kakšno izkušnjo glede tega?


osebno sem se odločil potem raje za varno stran in vzel prek coris. Za alianz prek N26 sem našel bp takoj pozitivna mnenja, za revolut pa niti enega pozitivnega.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Kleemen ::

Aha, potem bom raje vzel preko Vzajemne. Ali je Coris boljše oz. ceneje? Ne razumem kaj bi pa lahko bilo negativno pri Revolutu. Piše da krijejo stroške zavarovanje do 15 miljonov, a potem če se kaj zgodi ne nakažejo denarja ali kaj je fora? :)

OrkAA ::

Preberi si pogoje pa bos videl kje vse se lahko zalomi.

Pac zavarovalnica se zasciti na 1001 nacin. Ko das zahtevek za povracilo skode bodo ugotavljali npr:
- Ce si prekoracil stevilo dni, ko si lahko na potovanju. Za vecino zavarovalnic cca. 1 mesec hkrati (Revolut: The maximum number of days You are covered for in any 12 month period is 183 days, with no Trip lasting longer than 20 days.)
- Ce si zavarovalnici javil, da bos iskal zdravnisko pomoc preden si se odlocil za bolnisnico.
- Ce si imel izpit in vsa dovoljenja za vozilo s katerim si se ponesrecil.
- Ce si se poskusal zdravit za bolezen, ki ti je ze bila diagnosticirana v Sloveniji.
- Ce poskodba/bolezen za katero si se zdravil ni bila dovolh kriticna.
- Ce je znano, da na destinaciji razsaja dolocena bolezen, ti se pa nisi cepil/zascitil.
- Ce si bil pijan, ko se je zgodila nesreca.
- Ce je skodni zahtevek posledica psihicnih tezav.
- Ce si se poskodoval med izvajanjem profesionalnega sporta

.. v glavnem, imajo ogromno vzvodov, kjer te lahko nategnejo. Isto velja za vsako zavarovalnico.

Preberi si pogoje pa bos vedel na cem si: https://www.revolut.com/assets/premium/...

Lonsarg ::

Ja vedno so neki pogoji, ampak ce googlas ugotovis da so tle velike "multinacionalne" zavarovalnice ki jih uporabljajo razni Revolut Visa in podobni najbolj kontroverzne glede zavrnitve povrnitve stroskov.

Tudi glede klicanja agenta ko se kaj zgodi PREDNO gres v bolnoco je lazje ce je to nek slovenec ki bo tocno vedel kaj lahko koristis tam za kaj pa te morejo prepeljati v slo. Si ne predstavljam kako poteka tak pogovor z klicnim centrom od velike multinacionalke kjer je na drugi strani po moznosti nek Indijec ki se ni slisal za Slovenijo. Tebi pa medtem neki fali/boli, zdaj pa se previdno pregovarjaj da bo vse ok z kritjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

šernk ::

Ne razumem kaj bi pa lahko bilo negativno pri Revolutu. Piše da krijejo stroške zavarovanje do 15 miljonov, a potem če se kaj zgodi ne nakažejo denarja ali kaj je fora? :)


obljubljeno je 15M, kako je uresnici pa po prebranem iz raznih forumov:
- človek uveljavljal dogodek - čeprav je imel račun in vse, ni mogel dokazat, da je bil res v tujini, ker mu revolut aplikacija ni zaznala potovanja
- uveljavljal dogodek, zavarovanje se mu ni samodejno aktiviralo, kot bi se moglo
- zavarovanje se mu ni samodejno deaktiviralo, ko se je vrnil v domačo državo,
- vsak prijavljen dogodek plačaš 75 GBP (ok še najmanjši problem, ki ga tu vidim, če imaš račun za 10k eur da plačaš teh 100eur)
- en naj bi uveljalval dva claima, oba neuspešno (ni navedel razlogov),
- en naj bi uveljavljal zamudo leta, pa so hotli kaj vem kaj vse, spet ni javil na koncu končnega rezultata.

teh par stvari se spomnim nekako okvirno, ko sem študiral a bi vzel ali ne. Karkoli pozitivnega, kljub temu da sem skoraj 10 ur brskal po googlu na vse mogoče načine, nisem uspel dobit.

Sem pa umes recimo dobil od N26 in allianz, da je tip dobil zamik poleta cca 14 dni pred poletom za par ur in so mu brez vprašanj izplačali cca 200eur, dan ali dva pred poletom so mu polet drugič zamaknili še za par dodatnih ur in je dobil izplačano spet brez vprašanj še dodatnih 200eur. Vrednost karte je bila pa cca 90eur.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Killermode ::

šernk je izjavil:


- en naj bi uveljavljal zamudo leta, pa so hotli kaj vem kaj vse, spet ni javil na koncu končnega rezultata.

za uveljaljanje zamude leta je treba obvezno karto kupit z revolutom (drobni tisk)

Kleemen ::

Haha svašta.. Kok drobnega tiska..

Sedaj se sprašujem še kako je z delnicami, če je že pri tem toliko komplikacij. :D Pri trgovanju tudi piše, da je brez provizije in trije nakupi brezplačno, kako je pa v resnici ali kakšen drobni tisk omembe vreden? :)

WaterBoy ::

Je tako

metalc ::

Tole si preberi od A do Ž. Revolut je v bistvu "GUI" do nekega ameriškega brokerja. So še neke provizije za ameriške regulatorje (SEC in FINRA), v praksi je oboje skupaj velikostni razred nekaj centov na trade. In ležarina 0,01% povprečne letne vrednosti portfelja. Več ti pa žal ne morem povedati, ker (še) ne uporabljam.

Nikonja ::

BuDi79 je izjavil:

Samo čakam da FURS zahteva da jim sam pošljem podatke...
Britanski Revolut Fursu ne pošlje podatkov o računih Slovencev

Davkarji pozivajo Revolut, naj vendarle pošlje podatke o finančnih računih slovenskih rezidentov
vir: Finance


Jaz jih že par poznam ki so dobili pismo od Fursa da imajo 2 tedna časa za prijavo, če ne kazen je 300+ ojrov. Jaz sem svojega kar prijavil, itak nimam ne vem kakšne zneske gor.

Kleemen ::

metalc je izjavil:

Tole si preberi od A do Ž. Revolut je v bistvu "GUI" do nekega ameriškega brokerja. So še neke provizije za ameriške regulatorje (SEC in FINRA), v praksi je oboje skupaj velikostni razred nekaj centov na trade. In ležarina 0,01% povprečne letne vrednosti portfelja. Več ti pa žal ne morem povedati, ker (še) ne uporabljam.


Jaz sem že kupil par delnic na Revolutu in lepo rastejo. Vem pa samo te osnove glede provizije, če je kakšen dodaten drobni tisk kot pri zavarovanju pa nimam pojma. Upam, da ne bo komplikacij čez par let pri prodaji. :D

OK.d ::

Btw ali se da nastaviti aplikacija na slovenski jezik, če je po defoultu telefon nastavljen na drug jezik?
LPOK.d

kokica2000 ::

Ne, vsaj ne enostavno.

Če imaš Androida in si bolj hekerske narave, se lahko pozabavaš s temle: https://www.onlyinfotech.com/2019/11/28...

Black_ICE ::

Je že kdo oddajal napoved dohodnine od dobička od vrednostnih papirjev? Decembra sem prodal 2 delnici s profitom 5eur in zdaj vidim, da je treba to prijavit.

Katerega od popisnih listov znotraj obrazca je treba izpolnit (...pri gospodarjenju v borznoposredniški družbi? Kaj je trgovanje s posli na kratko?)

sparovcek2 ::

Kaksna je kazen, ce ne prijavis 10eur profita? Koliko jih letno zaprejo zaradi taksnega kriminala?

bastadu ::

V naši državi verjetno višja, kot pri onih, ki utajijo milijone ...

Killermode ::

NAPOVED DOHODNINE OD DOBIČKA OD VREDNOSTNIH PAPIRJEV IN DRUGIH DELEŽEV TER INVESTICIJSKIH KUPONOV
Sankcije
V skladu s 394. členom ZDavP-2, se z globo od 250 do 400 eurov za prekršek kaznuje posameznik, če ne vloži davčne napovedi v predpisanem roku ali na predpisani način (četrti odstavek 61. člena, šesti odstavek 267. člena, tretji odstavek 270. člena, 288., 318., 323. in 326. člen).

Zavezanec, ki se samoprijavi, ni odgovoren za prekršek, izpolniti pa mora davčno obveznost, skupaj z obrestmi.

Pa še link

Zgodovina sprememb…

mit3k ::

Navdušen sem nad revolutom v navezi z apple pay, zanima me, komu gre provizija pri plačilih? In kako dolgo bodo naše banke še omogočala brezplačna nakazila na revolut. :D

OrkAA ::

Delcek provizije gre prakticno vsem, ki so udelezeni v verigi - placa jo pa prodajalec, ne ti. Kasira torej prodajalceva banka, mastercard, revolutov payment processor, revolut.

CleanPower ::

Pozdravljeni,

ali kdo mogoče ve kdaj bo spet zastonj poštnina kartic?

XLapsus ::

ČE te kdo povabi, je že sedaj.

CleanPower ::

a je kaj časovno omejeno?

kokica2000 ::

Ne, če se prijaviš z referral kodo so kartice že ves čas zastonj.

Dober dan ::

Zaupate velike vsote revolutu? Glede na komentarje na netu in socialnih omrežjih Revolutu ravno ni najbolj zaupati?

bastadu ::

Glede na to da imajo že ca. 10 mio uporabnikov, mislim da so veliko bolj resna banka kot kateerakoli izmed naših. Drugače pa imajo bančno licenco in so depoziti jamčeni do 100kEUR, tako kot pri vsaki drugi banki ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

joze67 ::

V zvezi z izpiski. Android 9/Oxygen 9.0.10, aplikacija je (sedaj) 6.25, napaka odpravljena.
Glede črpalk: ravno me je zavrnila, v Švici. Možnosti so tri: (1) res ne dela na takih črpalkah (2) ne dela, če aplikacija nima dostopa do interneta (3) ne dela, ker ni švicarska kartica. Ko žena sprazni tank, lahko ponovno poskusim.

brbr21 ::

bastadu je izjavil:

Drugače pa imajo bančno licenco in so depoziti jamčeni do 100kEUR, tako kot pri vsaki drugi banki ...

Brexit bi znal tole zakomplicirat.

blackbfm ::

Zaupate velike vsote revolutu? Glede na komentarje na netu in socialnih omrežjih Revolutu ravno ni najbolj zaupati?


Ruski lastniki, in slučajno imajo neke veze s putinom. Sam pravim. Kar ne pomeni nujno da niso zaupanja vredni, ampak mislim da je jasno kam lahko izgine denar in predvsem kdo jim bo kril riti v primeru težav

Glede na to da imajo že ca. 10 mio uporabnikov, mislim da so veliko bolj resna banka kot kateerakoli izmed naših. Drugače pa imajo bančno licenco in so depoziti jamčeni do 100kEUR, tako kot pri vsaki drugi banki ...


Pa so depoziti res na bančnem računu ali gre za obliko elektronskega denarja ki mogoče ni krit iz teh jamstev?:))

MrStein ::

brbr21 je izjavil:

bastadu je izjavil:

Drugače pa imajo bančno licenco in so depoziti jamčeni do 100kEUR, tako kot pri vsaki drugi banki ...

Brexit bi znal tole zakomplicirat.

Ne, ker imajo registrirano v ... Litvi ali nekje. Že bilo debatirano.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

slotech5 ::

Dober dan je izjavil:

Zaupate velike vsote revolutu? Glede na komentarje na netu in socialnih omrežjih Revolutu ravno ni najbolj zaupati?


ne zaupam. na netu je dosti napisanega, tudi to, da zaprejo račun brez razloga.

šernk ::

ne zaupam. na netu je dosti napisanega, tudi to, da zaprejo račun brez razloga.

saj ga zaprejo tudi banke pri nas!

https://cekin.si/posojila_in_varcevanja...
pa se spomnim še par člankov na enako temo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

marjan_h ::

Za Revolut sem izvedel iz časopisa, vendar je tam pisalo, da vedno več uporabnikov kupuje tuje delnice. Zanima me, če je to v Sloveniji možno? Ker kar sem do sedaj prebral, je to spletna banka, kot Banka N26. Je to res?

kokica2000 ::

Možno. Res.
««
41 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
605134237 (32) J.McLane
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562132056 (6820) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617120880 (10185) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109620 (37541) Andro457

Več podobnih tem