» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
37 / 96
»»

Groot ::

Skyman je izjavil:

Pa dejansko lahko zbiras ko si narocis kartico visa/mastercard sam namerc mislim iti na revolut in Mastercard ze imam drugje


Ne moreš zbirati. Kaj dobiš je odvisno od tega kaj v tistem trenutku pošiljajo. Vsake toliko pa zamenjajo

WorkForce13 ::

Zdravo jaz pa imam vprasanje glede Gpay. Jaz sem si dal naslov na nemški in si naredil navidezno kartico. Sedaj pa me zanima ali ste kartico dodali v Gpay prej ko ste spremenili naslov nazaj na svojega? Ali ga sploh nise spremenili nazaj ali kako? Ker ko sem ga jaz spremenil nazaj mi je Gpay ni vec sprejel oz jo je sprejel toda mi je napisalo da brezsticno placevanje ni podprto.
Hvala

Kosek1 ::

WorkForce13 je izjavil:

Zdravo jaz pa imam vprasanje glede Gpay. Jaz sem si dal naslov na nemški in si naredil navidezno kartico. Sedaj pa me zanima ali ste kartico dodali v Gpay prej ko ste spremenili naslov nazaj na svojega? Ali ga sploh nise spremenili nazaj ali kako? Ker ko sem ga jaz spremenil nazaj mi je Gpay ni vec sprejel oz jo je sprejel toda mi je napisalo da brezsticno placevanje ni podprto.
Hvala


Ko se kartica kreira, lahko daš naslov nazaj na slovenski. :)

RutS ::

Pozdravljeni,
sem siguren da je že bilo to objavljeno, pa kaj ko iskalnik ne dela.
Imam revolut kartico, navadno, zanima me kako prijavit fursu (in ali je sploh potrebno), ker nimam IBANA. spredaj je številka kartice in to je to. Tudi v app ni nikjer zavedeno.
Lahko kdo poda kako informacijo več glede tega?
Hvala lepa

MrStein ::

Tam pod "Add Money" če izbereš nakazilo, ti napiše IBAN.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

cortez ::

Sam sem na začetku oktobra naročil 2 kartici (prvo zame, drugo za sorodnika) :
prva je bila Mastercard,
čez en teden pa je bila že VISA.

Mislim, da je nekje pisal, da bodo od zdej izdajal Vise, ker so sklenili dogovor z njimi.

OrkAA ::

Sem ze napisal v tej temi, da nimajo "obdobij" ko izdajajo eno ali drugo. Menjajo jih na dnevnem nivoju glede na razpolozljivost.

cortez ::

Visa strikes back at Mastercard with Revolut deal

https://qz.com/1718869/revolut-is-using...

OrkAA ::

Preberi clanek, za nas se nic ne spremeni. Ta deal velja samo za nove trge, kjer so ocitno dobili boljso ponudbo.

Revolut says it will use the deal with Visa to expand in Australia, Brazil, Canada, Japan, New Zealand, Russia, Singapore, and the US, according to the statement.

cortez ::

Preberi še kak drugi članek, pametnjakovič...od naročenih 4 kartic v okt/nov so 3 prišle Vise- a res verjameš v naključja.

Revolut first began issuing Visa cards to its customers across Europe in July 2017. Since that time, Revolut has worked with the payments company to issue Visa-branded cards in every major European market.

https://www.businesswire.com/news/home/...
https://usa.visa.com/about-visa/newsroo...
https://tearsheet.co/new-banks/revolut-...

Mastercard je podpisal za US
https://tearsheet.co/new-banks/revolut-...

OrkAA ::

Ne vem kaj hoces povedat? Pravim, da na trenutnem evropskem trgu, katerega del je slovenija, ne bo nobenih sprememb. Revolut izdaja tako visa kot mastercard kartice.

https://qz.com/1732023/revolut-will-par...

The London-based financial app and debit-card operator will also partner with Mastercard for at least 50% of existing and future cards issued in Europe (Visa will have the other half).


Za tuje trge pa trdijo sledece:

Revolut says 75% of its cards outside of Europe will eventually be Visa branded.

WorkForce13 ::

Kosek1 je izjavil:


Ko se kartica kreira, lahko daš naslov nazaj na slovenski. :)


Hvala toda, ko to naredim in dodam kartico v Gpay (po tem ko sem spremenil naslov na slovenski) lahko dodam kartico toda mi napiše da ne deluje brezstično placevanje s to kartico.
Sedaj pa ali jo dodam v Gpay prej ko naslov spremenim na slovenijo, ali morem v Gpay svoj naslov dati na kateri drugi (ne v Sloveniji)?

andro23 ::

Jaz sem ta problem rešil tako, da imam Revolut kartico (poleg ostalih mastercardov in Visa kartic) vezano na Curve kartico, ta pa BP dela z GPAY

bastadu ::

Ne vem kaj je takšen problem z tem Revolutom in GPay-om, meni vitrualno Viso bp potegne preg GPay-a, pa mi ni bilo potrebno nobene države spreminjat ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

OrkAA ::

Ker si jo kreiral 1+ let nazaj, ko so jih izdajali se z UK binom. Preberi si temo, je omenjeno ene 45x

bastadu ::

Ne vem če sem jo ravno kreiral tako dolgo nazaj, ampak ok, morda je res to ...

andro23 ::

Tudi meni je delalo s staro kartico, ob zamenjavi pa mi z novo ni več

c0ck4m0u53 ::

Ahoj,


kako preko E davkov spremeniti št. računa in bic, ki je že prijavljen in viden v e davkih. Pri Monese so namreč menjali tako bic kot številko računa, pa me zanima kakšen je postopek, ker nisem našel opcije za prijavo sprememb.

Glede na možnosti, bi torej moral prijaviti kot nov račun, starega pri isti banki, pa zapreti? A je to pravilen postopek, si je FURS to tako zamislil?

P. S. Vem, da se tema ne dotika neposredno Revoluta, je pa verjetno postopek enak za vse bančne račune odprte v tujini, ta tema, pa je med najbolj aktivnimi na forumu.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

modelno1 ::

V edavkih v dokumentu tuji računi pri starem označiš datum zaprtja, vpišeš novega, naložiš screenshot/pdf s podatki, oddaš. Pri DR02 pa vpišeš starega in novega in označiš datum odprtja, zaprtja.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

c0ck4m0u53 ::

Hvala za odgovor. Torej ni možno popravljati podatkov za že vnesene račune.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

ejresnevem ::

Black Friday offer pravi -30%, 67eur letno za premium in 135eur letno za metal. Se tole vsaj približno zplača (osebno in telefon zavarovanje, letališke lože za frequent flyers, recimo) ali gre samo za prestiž?

Je tole samo za polnoletne ali tudi za ne polnoletne?

Zgodovina sprememb…

šernk ::

What is the age limit?
In order to open a Revolut account you need to be at least 18 years old.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ejresnevem ::

Ja, pricakovano, ocitno nisem niti pogledal; ampak vseeno lahko ODPRES racun, v UPORABO pa das se nepolnoletnemu...
Ampak bistveno, kar ostaja odprto, je, ali lahko koristi zavarovanja in letaliske loze?
Samostojno ali v druzbi odraslih?

Bom kar pri viru preveril.

Zgodovina sprememb…

kokica2000 ::

Lahko koristi, če svoje zavarovanje razširiš na sopotnike (seveda z doplačilom). Isto velja za letališke salone.

ejresnevem ::

Torej, če koga zanima, kako zadeva menda izgleda zares (bomo videli, ko/če zares poizkusimo):
- odpreš lahko en račun na svoje ime (premium ali metal),
- vstop v ložo je enkrat brezplačen z metal kartico,
- še-ne-polnoletni osebi lahko daš dodatno kartico in omejiš porabo (premium račun)...
- v zavarovanje je možno dodati nekje 3 osebe in ene toliko telefonov, price plan se izpiše sproti (Dashboard/Insurance/Add)...

miko22 ::

Nimajo več one akcije, da dobiš 10€ za novega uporabnika?

WaterBoy ::

Vsake tok cajta pride in gre

Excavator ::

Ima kdo iskušnje z zavarovanjem pri Revolutu? Se splača?

Zulf ::

andro23 je izjavil:

Jaz sem ta problem rešil tako, da imam Revolut kartico (poleg ostalih mastercardov in Visa kartic) vezano na Curve kartico, ta pa BP dela z GPAY

Je kak trik da se to zalaufa, ker meni gpay zahteva da verificiram curve kartico s klicom na curve podporo?

Lp,
Mare

kokica2000 ::

Odvisno od tega, ali imaš kartico Curve z angleškim ali slovenskim BIN. Do pred kratkim so izdajali samo take z angleškim BINom (te se brez težav povežejo na GPay), po novem pa menda tudi kartice s slovenskim BINom (teh še ne moreš registrirat za brezstično plačevanje z GPay). Lahko si pomagaš s to stranjo https://denar.svetidej.com/fintech-stor....

Zulf ::

Imam angleški bin...

Nesta ::

Ko naročiš novo kartico (pred iztekom veljavnosti) dobiš lahko le VISA kartico? Namreč sedaj imam Mastercard?

Kleemen ::

Ste vsi vpisali Revolut pod tuje račune na e-davke za furs? Baje da bodo počasi začeli preverjat vse po spisku. Jaz sem ga vpisal pod e-davke a potem se dobi kakšen feedback ali to je to?

buttcrack ::

Nesta je izjavil:

Ko naročiš novo kartico (pred iztekom veljavnosti) dobiš lahko le VISA kartico? Namreč sedaj imam Mastercard?

enkrat dobiš viso, enkrat MC, odvisno kaj imajo na lagerju.

Kleemen je izjavil:

Ste vsi vpisali Revolut pod tuje račune na e-davke za furs? Baje da bodo počasi začeli preverjat vse po spisku. Jaz sem ga vpisal pod e-davke a potem se dobi kakšen feedback ali to je to?

seveda, saj smo law abiding citizens :)

čez čas se ti mora pojaviti v edavkih.

Zgodovina sprememb…

Nesta ::

buttcrack je izjavil:

Nesta je izjavil:

Ko naročiš novo kartico (pred iztekom veljavnosti) dobiš lahko le VISA kartico? Namreč sedaj imam Mastercard?

enkrat dobiš viso, enkrat MC, odvisno kaj imajo na lagerju.

Kleemen je izjavil:

Ste vsi vpisali Revolut pod tuje račune na e-davke za furs? Baje da bodo počasi začeli preverjat vse po spisku. Jaz sem ga vpisal pod e-davke a potem se dobi kakšen feedback ali to je to?

seveda, saj smo law abiding citizens :)

čez čas se ti mora pojaviti v edavkih.


Hvala

A se spremeni tudi račun ali samo številka nove kartice?

OrkAA ::

Kartica nima veze z racunom. Ti moras prijaviti racun, ki se ne spreminja, ne glede na to koliko kartic imas.

Nesta ::

mkuzner ::

Pozdravljeni vsi skupaj,

Mogoče je sicer že tole bilo dogovorjeno, pa moram priznati, da v dosedanji debati nisem zaznal.

Uporabljam že personal račun pri Revolutu in razmišljam korak naprej. Odprt imam namreč s.p. in bi rad tudi za to odprl freelance business Revolut account.

Zdej po slovenski davčni zakonodaji je denar, ki ga dobim kot plačilo na s.p. račun v bistvu direktno moj in ga lahko uporabljam tudi za kupit kilo kruha in liter mleka.
A mogoče veste, če lahko denar z business računa porabljam na isti način ali kaj Revolut komplicira? Oziroma kako sploh to preverjajo, da denar ni bil porabljen za biznis?
A obstaja workaround...nakažem denar iz business accounta na personal in ga tam uporabljam prosto po Prešernu?

Hvala za odgovor in info že vnaprej!

JimmyO ::

Dva tedna nazaj so mi revertali 3 plačila (vsa narejena v istem dnevu) v vrednosti cca. 70€, denar so mi vrnili nazaj na revolut. Ko sem iskal vzrok sem opazil da ima kar nekaj ljudi težave s tem in nekaterim po večih mesecih še vedno niso naredili ponovnega "charga". Pri plačilu sem dobil račun in plačilo je bilo sprocesirano brez težav, "refund" je bil narejen nekaj dni po tem. Kaj lahko tu naredim ? se je že kdo s tem ubadal ?

bastadu ::

Tudi sam se zaznal določene transakcije, ki so bile čez par dni revertane, ampak jih potem enkrat kasneje spet zaračuna, brez da bi te aplikacija o tem karkoli obvestila ...

zee ::

Enako pri meni. Lepo bi bilo vedeti, kaj se točno dogaja, ker sicer bi lahko kdo pomislil na vdor v njihov sistem ali kaj podobno neprijetnega.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

bastadu ::

Moti me, da se na takšen način spreminja stanje na računu praktično brez vednosti uporabnika ...

AndrejO ::

Žal je to način kako delujejo plačilne kartice. Pri kreditnih se transakcije "uparijo", tako da vmesnih prehodov ni videti, temveč so notri samo datum transakcije in datum prispetja, kar se izračuna ob mesečnem poračunu. Pri debetnih tega pač ni možno skriti.

Kdor bo denar tako "vrnjen" denar porabil, bo pri Revolutu pristal v minusu.

Kleemen ::

A je možno iz Paypala nakazat na Revolut? Je kakšna provizija ali brez? Ker na Viso je 2eur provizije, zato bi raje dal kam drugam kjer ni provizije. Hvala za info.

Lonsarg ::

Na revolut nakažeš bodisi preko Vise bodisi Sepa nakazilo(nism zihr če paypal to podpira sploh), skratka nič drugače kot v katerikoli drug bančni račun.

Kleemen ::

Iz Paypala je tudi možno, ampak nevem če je oz. koliko je provizija. Če je več kot 2eur si dam raje iz Paypala na Viso.

bastadu ::

Iz PP na Revolut gre brez provizije, če uporabiš withdraw na IBAN Revoluta ...

Kleemen ::

Odlično, kako to izvedem? Kje dobim moj iban revoluta? Imam samo številko na Revolut kartici.

bastadu ::

Tisti IBAN, ki si ga moral prijaviti FURS-u :))
Resno, če pod Accounts klikneš Details boš videl svoj IBAN ...

Kleemen ::

Hmm ko sem prijavil na furs sem vpisal številko revolut kartice, ne iban račun..

Super hvala, sem dobil iban, ga vpisal na Paypal, ampak ga ne zazna..
««
37 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598133187 (7221) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562131592 (6356) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617120319 (9624) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109143 (37064) Andro457

Več podobnih tem