» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
36 / 95
»»

krucymucy ::

Tudi jaz nimam.

ducy ::

Zdravo
Nikakor si ne morem usposobiti Gpay-a.
V Revolutu si spremenim naslov na UK in kreiram vitrualno kartico. Dobim Viso, kjer dobim BIN xxxxxx80, kar bi naj bil UK in pravilen.. ? (če sem dal DE naslov nisem dobil DE BIN-a..??)
Za tem spremenim naslov v Revolutu nazaj na SLO.

Nato želim dodati Viso v Gpay in mi še vedno javi >>this card can't be set up to pay in stores. The bank feature isn't supported by your bank ... >>etc..

Kakšna ideja zakaj ne gre?

PS. Kateri (home address) naslov bi naj bil v Gpayu, ko dodajaš kartico?. Ali tisti ki je napisan za določeno kartico? Ali tisti ki ga imaš v Revolutu, itd.. ? Ali to nima vpliva?

gr2707 ::

Hehe, been there, done that.

Nastavi naslov na UK, zapri aplikacijo, clearaj APP history.
Ponovno vstopi v revolut aplikacijo, dobi kartico (dobiš MC), spremeniš naslov nazaj na .....
Nastaviš v GPay.

ducy ::

@gr2707. Ne razuem čisto. Z UK naslovom sem dobil kartico z UK BIN-om (xxxxxx80 je menda OK??). Ali je problem ker imam Viso?? Kolikor sem bral ne bi smel biti. Nisem pa 100%.
PS
Ker po eni strani mi ustreza da imam virtual Viso. Ker fizično imam MC. Tako imam dve različni kar mi je bolj všeč ;)

kokica2000 ::

Z dodajanjem virtualne Vise v GPay je imel že marsikdo težave, kjub domnevnemu "pravemu" BINu. Kot pravi gr2707, manj težav je z MC.

ducy ::

Bom še malo počakal, če se kaj zbrihta. Rad bi obdržal Viso. :/

Še eno vprašanje glede Revoluta.
V primeru, da potrebuješ "dokazolo o plačilu", lahko to storiš z klikom na "statemen". Ampak, se mi ta izpis zdi precej osiromašen. Namreč manjka NUJEN podatek, kam si denar nakazal (IBAN plačnika). V tem primeru pa piše samo "naziv", ki si ga dodelil tistemu IBAN-u.
Predvidevam da ni rešitve??
Se da to kako predlagat na Revolut, da spremenijo-dodajo.
(sam imam samo osnovni račun in ne morem kontaktirat Revolut)

neooo ::

To z potrdilom je res problem...

WorkForce13 ::

Pozdravljeni.
Imam vprašanje za poznavalce Revoluta. Včeraj sem si naredil Revolut račun in sem zasledil, da morem ta račun prijaviti na FURS. Sedaj pa me zanima kako je to kaj z davki oz. če se lahko zgodi da bom moral kaj plačevati pri dohodnini ali karkole podobnega. Hvala

Killermode ::

Vse velja isto kot za slovensko banko.

kokica2000 ::

@ducy: Bolj formalno potrdilo o plačilu lahko zahtevaš na podpori.

kokica2000 ::

WorkForce13 je izjavil:

Pozdravljeni.
Imam vprašanje za poznavalce Revoluta. Včeraj sem si naredil Revolut račun in sem zasledil, da morem ta račun prijaviti na FURS. Sedaj pa me zanima kako je to kaj z davki oz. če se lahko zgodi da bom moral kaj plačevati pri dohodnini ali karkole podobnega. Hvala

Sami računi kot tudi promet na računih seveda niso obdavčeni. Obdavčeni so raznorazni dohodki. Če na račun (bodisi Revolut, bodisi kateri drugi) prejemaš obdavčljive dohodke, jih moraš prijavit. Velikokrat jih zate prijavi kar izplačevalec dohodka (npr. podjetje, ki ti na račun nakaže plačo, honorar, dividende, ...), sicer jih moraš prijaviti sam. Samo zato, ker imaš račun Revolut, ne boš nič obdavčen.

ducy ::

@kokica2000. Hvala. Ampak... kako sploh stopiti v stik z njimi ?? Nekako še nisem našel/uspel.. Poleg tega, ali je ta "suport" na voljo tudi pri standardnem računu?
Oz. ali je morda ta "usluga" celo plačljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ducy ()

kokica2000 ::

Ni plačljivo, dostopno je vsem:

Nadzorna plošča (Dashboard) -> Help (Pomoč, ikona z vprašajem desno zgoraj) -> (scroll down) New chat (Nov klepet) -> vtipkaj "Live agent", da dobiš "živo" podporo.

ducy ::

@kokica2000 hvala za vse informacije.
Kakorkoli, pa mi Gpay-a ni uspelo usposobit, pa čeprav imam Viso z BINom xxxxxx80.
Bom pač moral počakat da bo Gpay uradno v SLO.

Daniel ::

Meni je na enem telefonu uspelo, na drugem pa mi za isto kartico piše, da brezkontaktna plačila niso možna.

vvvvvvvvvvvv ::

Živjo,
sem novi uporabnik Revoluta. Danes "se matram" plačati položnico za dopolnilno zavarovanje pri Vzajemni. V appu sem šel v payments -> + zgoraj desno -> bank account -> to a business -> izpolnil podatke (IBAN in BIC) Vzajemne. Nato sem kliknil na njo, vpisal koliko želim poslati in dodal referenco, kot je zapisana na položnici. Ni pa nikjer opcije kam vpisat "namen plačila" (na položnici je to "plačilo računa št. xxx").

Kam vi vpišete namen plačila? Ima kdo izkušnje s plačevanjem zavarovanja pri Vzajemni in lahko deli svoj postopek?

Killermode ::

referenco si vpisal namesto namena plačila v sporočilo. to je to. nikamor več nič ne pišeš

vvvvvvvvvvvv ::

Torej namena plačila nikamor ne vpišem? Ker pri nakazilu v Revolut appu lahko določim le znesek in referenco.

Killermode ::

vvvvvvvvvvvv je izjavil:

Torej namena plačila nikamor ne vpišem? Ker pri nakazilu v Revolut appu lahko določim le znesek in referenco.

Drži.

zee ::

Potujem v ZDA. Kako se Revolut obnese tam? Razmišljam, da bi si enostavno naložil nekaj denarja in ga sproti in po potrebi dvigoval. Ja, ne?

Hvala vnaprej.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Lonsarg ::

Jaz sem v US 3 tedne skoraj striktno uporabljal Revolut, praktično vse razen rezervacije avta ki je zahtevala kreditno. Večina kartica plačila nekaj malega pa tudi dvig gotovine. 1krat se mi je zgodilo da Revolut Visa ni prijela in sem uporabil SKB Viso. Enkrat pa se mi je zgodilo da ne ena ne druga ni delovala ker so mi obe zaznali kot kreditno ki je ne podpirajo čeprav sta obe debetni.

Amerika ima drgac precej v k. odnos firm do kartic, enkrat samo debetno, drugič samo kreditno, tretjič popust če je debetna.. Najvecje mutenje od povsod po svetu kjer sem zaenkrat potoval. Pa pri črpalkah če bi hotel zunaj dela zgolj z US karticami, moraš vedno noter na POS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Ales ::

vvvvvvvvvvvv je izjavil:

Torej namena plačila nikamor ne vpišem? Ker pri nakazilu v Revolut appu lahko določim le znesek in referenco.

Lej, vse si prav naredil, a eno stvar si narobe predstavljaš in raje te popravim, da ne boš imel kdaj težav v prihodnosti: če kje srečaš polje "Reference" v angleščini, to ni ekvivalent polju "referenca" na naših položnicah oz. plačilnih nalogih, samo slučajno se uporablja isti termin.

"Referenca", taka, kot jo poznamo na naših položnicah in plačilnih nalogih je striktno slovenska zadeva. Drugje tega na poznajo.

Kar si ti v bistvu naredil je to, da si našo referenco vpisal v splošno polje za namen plačila. In prav je tako.

McClane ::

Revolut lahko po novem deli finančne podatke uporabnika z tretjimi osebami.
Če niste za to, potem morate narediti opt-out v aplikaciji in še na support chatu - dva opt-outa, torej.

Več info na Redditu : https://www.reddit.com/r/Revolut/commen...
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Shegevara ::

McClane je izjavil:

Revolut lahko po novem deli finančne podatke uporabnika z tretjimi osebami.
Če niste za to, potem morate narediti opt-out v aplikaciji in še na support chatu - dva opt-outa, torej.

Več info na Redditu : https://www.reddit.com/r/Revolut/commen...


Hvala za info, sem se šel opt out nardit na chat. Svinje ene...

vvvvvvvvvvvv ::

Ales je izjavil:

vvvvvvvvvvvv je izjavil:

Torej namena plačila nikamor ne vpišem? Ker pri nakazilu v Revolut appu lahko določim le znesek in referenco.

Lej, vse si prav naredil, a eno stvar si narobe predstavljaš in raje te popravim, da ne boš imel kdaj težav v prihodnosti: če kje srečaš polje "Reference" v angleščini, to ni ekvivalent polju "referenca" na naših položnicah oz. plačilnih nalogih, samo slučajno se uporablja isti termin.

"Referenca", taka, kot jo poznamo na naših položnicah in plačilnih nalogih je striktno slovenska zadeva. Drugje tega na poznajo.

Kar si ti v bistvu naredil je to, da si našo referenco vpisal v splošno polje za namen plačila. In prav je tako.



Aha, hvala za info. Torej v tujini poznajo samo namen plačila in ne reference. Kaj pa se naredi, če piše na položnici, da moreš vpisat referenco in namen plačila?

Lonsarg ::

Na slo položnicah je v 99.9% referenca tista pomembna, namen pa zgolj en random tekst dodatek. Vpišeš torej ta pomembno zadevo da bo avtomatsko knjiženje pri firmah šlo čez.

Kosek1 ::

Ales je izjavil:


"Referenca", taka, kot jo poznamo na naših položnicah in plačilnih nalogih je striktno slovenska zadeva. Drugje tega na poznajo.

Kar si ti v bistvu naredil je to, da si našo referenco vpisal v splošno polje za namen plačila. In prav je tako.


Ales, kdaj pa si ti nazadnje plačal preko Revoluta na SLO račun?

Verjetno je že več kot 3 mesece od tega. :)

Nabijaš.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ALT ()

buneech ::

zee je izjavil:

Potujem v ZDA. Kako se Revolut obnese tam? Razmišljam, da bi si enostavno naložil nekaj denarja in ga sproti in po potrebi dvigoval. Ja, ne?

Uporabljal, nisem dvigoval. Sem pa plačeval večinoma z Google Pay, povsod delalo.

Ales ::

Kosek1 je izjavil:

Ales je izjavil:


"Referenca", taka, kot jo poznamo na naših položnicah in plačilnih nalogih je striktno slovenska zadeva. Drugje tega na poznajo.

Kar si ti v bistvu naredil je to, da si našo referenco vpisal v splošno polje za namen plačila. In prav je tako.


Ales, kdaj pa si ti nazadnje plačal preko Revoluta na SLO račun?

Verjetno je že več kot 3 mesece od tega. :)

Nabijaš.
Namesto da si brisal relevantni del citata, ga raje še enkrat preberi.

"...če kje srečaš polje "Reference" v angleščini, to ni ekvivalent polju "referenca" na naših položnicah oz. plačilnih nalogih, samo slučajno se uporablja isti termin."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Kosek1 ::

Ales je izjavil:

Kosek1 je izjavil:

Ales je izjavil:


"Referenca", taka, kot jo poznamo na naših položnicah in plačilnih nalogih je striktno slovenska zadeva. Drugje tega na poznajo.

Kar si ti v bistvu naredil je to, da si našo referenco vpisal v splošno polje za namen plačila. In prav je tako.


Ales, kdaj pa si ti nazadnje plačal preko Revoluta na SLO račun?

Verjetno je že več kot 3 mesece od tega. :)

Nabijaš.
Namesto da si brisal relevantni del citata, ga raje še enkrat preberi.

"...če kje srečaš polje "Reference" v angleščini, to ni ekvivalent polju "referenca" na naših položnicah oz. plačilnih nalogih, samo slučajno se uporablja isti termin."


Ko boš z Revolutom plačal na nek račun v SLO boš opazil, da reference ne vpisuješ v splošno polje za namen plačila (si zamenjal z N26?) V moji aplikaciji me kar v slovenščini pozove z besedo "Dodaj referenco". Verjetno imam neko levo aplikacijo Revoluta?

Ales ::

Nimaš neke leve aplikacije, samo zmedel te je prevod besede angleške besede "reference" v "referenca", pa dejstvo, da se v našem plačilnem sistemu ta beseda praviloma uporablja kot termin za točno določeno funkcionalnost. Pri Revolutu se ne.

Poglej si kako je strukturirano polje za referenco pri nas in kako se referenca preverja, pa poskusi vpisati napačno referenco pri Revolutu. Boš videl, da pri Revolutu lahko vpišeš kar hočeš tja not, tudi kak citat iz Tolstoja, plačilo bo šlo brez težav naprej. Pri nas to ne gre.

V glavnem, to iz Revoluta k naši banki pride v splošnem polju za namen plačila. Lahko pa seveda tja vpišeš ali našo referenco (SI) ali mednarodno referenco (RF), itak, karkoli hočeš, prosto po Pr3š€rnu.

jernejl ::

Pa se to potem pri prejemniku dejansko avtomatsko razknjiži na ustrezen sklic, ali morajo to delati ročno?
Je kdo že imel kakšne težave zaradi takega plačevanja (recimo, da bi mu podjetje težilo, da račun ni bil plačan)?

Lonsarg ::

Podjetja avtomatsko knjižijo tako da najprej pogledajo če se polje referenca ujema, nato pa še en "like '%%'" pogoj čez namen užgejo če kdo tja notri kopira referenco. Pa zelo verjetno še kakšne dodatne checke če to oboje pade na zneske in ime nakazatelja. Ko vse to pade pa vsaka resna firma ažurno ročno poknjiži brez da teži strankam.

Tudi če vpišeš reference od kakega prejšnega meseca ali pa plačaš en mesec 1EUR preveč drugi 1EUR premalo bo večina programov od večjih firm to avtomatsko poknjižilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

cvick ::

Pozdravljeni,

Pred enim mesecem sem plačal globo za napačno parkiranje preko revoluta (isti dan ko sem dobil listek na avto). Včeraj pa dobim iz redarstva plačilni nalog.
Sedaj pa moram poslati pritožbo in potrdilo o plačilu.
Ali obstaja kakšno bolj detajlno poročilo ki vsebuje številko IBAN prejemnika in referenco oziroma sporočilo?

Lp.

Excavator ::

cvick je izjavil:

Pozdravljeni,

Pred enim mesecem sem plačal globo za napačno parkiranje preko revoluta (isti dan ko sem dobil listek na avto). Včeraj pa dobim iz redarstva plačilni nalog.
Sedaj pa moram poslati pritožbo in potrdilo o plačilu.
Ali obstaja kakšno bolj detajlno poročilo ki vsebuje številko IBAN prejemnika in referenco oziroma sporočilo?

Lp.


Mislim da lahko pises na support, da ga izdajo

cvick ::

Excavator je izjavil:

cvick je izjavil:

Pozdravljeni,

Pred enim mesecem sem plačal globo za napačno parkiranje preko revoluta (isti dan ko sem dobil listek na avto). Včeraj pa dobim iz redarstva plačilni nalog.
Sedaj pa moram poslati pritožbo in potrdilo o plačilu.
Ali obstaja kakšno bolj detajlno poročilo ki vsebuje številko IBAN prejemnika in referenco oziroma sporočilo?

Lp.


Mislim da lahko pises na support, da ga izdajo

Aha OK, ni druge.
Hvala.

perci ::

Ja, dost praktično.

cvick ::

Evo prejel bolj detajlno poročilo z IBAN prejemnika.
Je pa zanimivo, da na poročilu ni reference, ki sem jo napisal pri plačilu globe SI12*****, ampak je navedena External reference IP****.

Kosek1 ::

cvick je izjavil:

Evo prejel bolj detajlno poročilo z IBAN prejemnika.
Je pa zanimivo, da na poročilu ni reference, ki sem jo napisal pri plačilu globe SI12*****, ampak je navedena External reference IP****.


Saj EUR Statement dobiš tudi s tapom na Izpisek. Seveda, isto brez reference.

Ti jim pošlji, kar imaš. Oni itak preverijo preko TRRja, če je prispelo na račun. :)

Badwolff ::

Mal berem tole.
Se da z revolut (ali n26) kartico naredit avstrijski Apple račun, tako da bi lahko imel avstrijski Apple music, ki dela z Alexo. In kako. Tx

Ps. Ali angleski/nemški, najbrž je vseeno

PerS ::

A uporablja kdo Revolut za firmo (doo)? A prav razumem, da oni pod transfers računajo tako prilive kot odlive in da si torej s free računom omejen na 5 transakcij na mesec?

JN ::

V četrtek sem kupil stvari v Mercatorju (LJ) in mi v aplikaciji piše "Spar Slovensko trgovsko podjetje d.o.o. Ljubljana" :-) :-) :-)
Sem šel gledat za nazaj in VEDNO, ko sem kupoval v Mercatorju, piše Spar!
Lahko prosim še kdo preveri.
Sicer mi je vseeno, ampak je pa zabavno, da v 3 letih uporabe tega ne bi opazil...

blblb ::

Enako tudi meni...
Vse nakupujem v Mercatorju vendar se nekega dne v mesecu (konec meseca?) spremeni le to v Spar....

Ce pa pogledas se isti trenutek po nakupu pa pise Mercator...

edit: sem preveril in cca. dva dni po nakupu se spremeni v Spar

lp, blblb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blblb ()

carlosk1966 ::

Zanimivo. Meni včasih spremeni v Lidl.

flameir ::

Je kdo v zadnjem tednu naročil / dobil kartico, da bi znal povedat, če trenutno pošiljajo viso ali mastercard? Hvala.

Pro ::

Jaz sem jo naročil par dni nazaj, pa je VISA.

BuDi79 ::

flameir je izjavil:

Je kdo v zadnjem tednu naročil / dobil kartico, da bi znal povedat, če trenutno pošiljajo viso ali mastercard? Hvala.
Vedno ko odpreš "naročilo kartice" ti napiše kakšno bi dobil če bi izvedel postopek naročila.

Skyman ::

Sj dejansko neki ni razlike ali pac?

BuDi79 ::

Skyman je izjavil:

Sj dejansko neki ni razlike ali pac?
Če imaš Mastercard lahko izkoristiš Mastercard popuste (npr. na 1nadan ali v Cineplexu), če imaš Viso lahko izkoristiš popuste pri ponudnikih, ki podpirajo popuste za imetnike Visa kartic (pri nas se ti pojavljajo šele v zadnjih mesecih). Nekateri mednarodni prodajalci recimo letalskih kart ali vstopnic za dogodke v tujini ponujajo prodajo "brez provizije" za imetnike Vise, drugi za imetnike Mastercarda, eni ponujajo izplačila raznih bonusov (cashback) na kartico Mastercard eni na kartico Visa ... Ista pašta.

Se mi je že zgodilo da sem imel težave s procesnim centrom eno vrsto kartice pa sem pač poskusil z drugo in je šlo skozi. Tako da je najbolje imeti... oboje.

Skyman ::

Pa dejansko lahko zbiras ko si narocis kartico visa/mastercard sam namerc mislim iti na revolut in Mastercard ze imam drugje
««
36 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132004 (6038) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130520 (5284) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225155 (3926) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108470 (36391) Andro457

Več podobnih tem