» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
33 / 96
»»

astraios ::

Ali je kdo nakazoval iz Revolut-a na drug račun v tujini izven EU? Kakšne so višine provizij za nakazilo, konkretno me zanima nakazilo na račun v Švici? (npr. iz SLO banke je strošek nakazila 7,5 EUR)

kokica2000 ::

0 eur na IBAN račun v območju SEPA (kamor Švica seveda spada).

Figovec ::

Je kdo normiran s.pjevc in pred kratkim odpiral business account na Revolutu? Sam namreč ne vem kaj zbrat med company in freelance računom?
Domnevam da je s.p.company?
Hvala fig

jype ::

Freelance je za s.p. čisto legit.

buttcrack ::

kokica2000 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Aja, danes je bil update apkja in je pod novostmi pisal da je omogočeno trgovanje z US delnicam tudi standard userjem ampak nikjer ne najdem.

Nadzorna plošča -> Trgovanje

tnx, včerajšnji update mi tega še ni omogočal, današnji pa.

astraios je izjavil:

Ali je kdo nakazoval iz Revolut-a na drug račun v tujini izven EU? Kakšne so višine provizij za nakazilo, konkretno me zanima nakazilo na račun v Švici? (npr. iz SLO banke je strošek nakazila 7,5 EUR)

enkrat sem (sicer iz N26) hotel nakazat kolegu na švicarski račun, pa je bila provizija kar konkretna. se pa ne spomnim točnega odstotka.

Zgodovina sprememb…

kokica2000 ::

Znotraj SEPA ni stroška za plačila (glej https://www.nlb.si/seznam-drzav-znotraj... ).

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

lahko da je šlo za moneybeam...

kokica2000 ::

Moneybeam v N26 je pa še posebej zastonj. :))

boolsheat ::

Steinkauz je izjavil:

POS itak noben ne računa provizij, razn nategunske banke v stilu NLB.

Revolut ima do 200eur tekočega meseca brez provizij. Potem 2%.
N26 ima 6 dvigov v EU!!! območju zastonj. Ostalo provizija.

Delavska hranilnica računa 2 eur za dvig v tujini.

Tko da za dvige izven EU vsekakor zmaga Revolut.

Ima pa Revolut za vikend pribitek na menjalno razmerje, ker so kao borze zaprte in imajo to za zavarovanje.

Tko da nečeloma imata Revolut in N26 super menjalo razmerje, samo sem tudi že pri Delavski imel najboljše (za vikend).

Jst imam te 3 banke.



Za izven EU je smiselno razmisliti tudi o Bunq banki in njihovo Bunq Travel kartici - fee je vedno samo 0.99€ za dvige, brez omejitev. Poleg tega je prava kreditna kartica, kar te lahko reši pri kakšnih "rent a car"-jih...

https://www.bunq.com/pricing/travel-card

barakus ::

O super, hvala za link. Sicer te pri top-upu upalijo 0.5% ampak ce dvigujes velike zneske v tretjih drzavah je verjetno ceneje kot N26 1.7% provizije. Kateri menjalni tecaj pa uporabljajo?

kokica2000 ::

Isti kot N26, uradni Mastercard-ov tečaj, samo brez provizije v %, ampak 0,99€ na dvig.

SmeskoSnezak ::

boolsheat je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

POS itak noben ne računa provizij, razn nategunske banke v stilu NLB.

Revolut ima do 200eur tekočega meseca brez provizij. Potem 2%.
N26 ima 6 dvigov v EU!!! območju zastonj. Ostalo provizija.

Delavska hranilnica računa 2 eur za dvig v tujini.

Tko da za dvige izven EU vsekakor zmaga Revolut.

Ima pa Revolut za vikend pribitek na menjalno razmerje, ker so kao borze zaprte in imajo to za zavarovanje.

Tko da nečeloma imata Revolut in N26 super menjalo razmerje, samo sem tudi že pri Delavski imel najboljše (za vikend).

Jst imam te 3 banke.



Za izven EU je smiselno razmisliti tudi o Bunq banki in njihovo Bunq Travel kartici - fee je vedno samo 0.99EUR za dvige, brez omejitev. Poleg tega je prava kreditna kartica, kar te lahko reši pri kakšnih "rent a car"-jih...

https://www.bunq.com/pricing/travel-card

Se ma kdo drug to oz. uporablja in lahko poda mnenje?
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

s1ck ::

Probal izvesti top-up preko NLB Maestro in deluje nazaj.

buneech ::

Tud z Maestro Gorenjske banke dela zdj.

OK.d ::

Kako je s temi Revolut povabili(10€) ali kartico potem pošljejo zastonj ali pa jo mora povabljeni plačat?
LPOK.d

kokica2000 ::

Pošljejo zastonj.

astraios ::

kokica2000 je izjavil:

Znotraj SEPA ni stroška za plačila (glej https://www.nlb.si/seznam-drzav-znotraj... ).


To sem tudi jaz mislil ampak ne drži za Švico. Bančni uslužbenec je celo preveril s centralo in provizija drži, za švico cca. 7 EUR [preverjeno UniCredit in Intesa].

Iz N26 ni možno nakazovati v Švico. Support je svetoval moneybeam (še višje provizije). Zato preverjam kako je z Revolutom če kdo ima informacijo. Gre za periodična nakazila, zato se kar nabere.

joze67 ::

Z Revolutom sem izvedel 2 nakazili v Švico in mi niso računali provizije. Prejemnik se ni razburil, da je dobil manj od zahtevanega.

martincek1 ::

Je možno naknadno spemeniti Revolut račun iz personal v business (freelancer)? Razmišljam o tej Visa kartici, ampak trenutno še ne bom menjal iz NLB za primarni račun.

astraios ::

joze67 je izjavil:

Z Revolutom sem izvedel 2 nakazili v Švico in mi niso računali provizije. Prejemnik se ni razburil, da je dobil manj od zahtevanega.


Ta info sem iskal preden odprem račun. Hvala!

jabe ::

martincek1 je izjavil:

Je možno naknadno spemeniti Revolut račun iz personal v business (freelancer)? Razmišljam o tej Visa kartici, ampak trenutno še ne bom menjal iz NLB za primarni račun.


Spremeniti ne vem če bo šlo - torej da ostane isti IBAN. lahko imaš pa oba...

bastadu ::

Znotraj SEPA so samo države z € valuto, Švica seveda s svojo CHF ni znotraj SEPA ...

perci ::

To seveda ne drži. Zmotno je prepričanje, da so v SEPA sistemu samo eurozone države. Švica je v SEPA, res pa je, da ne s CHF.

Lahko pa evre nakazuješ v in iz Švice prek SEPA sistema.

MrStein ::

Pa še nekaj ne-euro držav je noter. A ni bil link na spisek ravno v tej temi?

Mimogrede, kako je s provizijami za plačila s karticami?
Sen Revolut račun prenesel sredstva tako z Maestro kot MasterCard in obakrat mi je z izvornega TRR odtegnilo točno toliko, kot je prispelo na Revolutov TRR.

A tule banke računajo drugače kot pri drugih plačilih?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

perci ::

Pa še nekaj ne-euro držav je noter. A ni bil link na spisek ravno v tej temi?

Vsak, ki zna odpret google, jih najde v dveh sekundah.

kokica2000 ::

MrStein je izjavil:

Sen Revolut račun prenesel sredstva tako z Maestro kot MasterCard in obakrat mi je z izvornega TRR odtegnilo točno toliko, kot je prispelo na Revolutov TRR.

A tule banke računajo drugače kot pri drugih plačilih?

Pri polnjenju računa Revolut s kartico ne gre za bančno nakazilo, ampak za navadno spletno kartično transakcijo. Isto, kot če bi v kakšni spletni trgovini kaj kupil.

Slayer69 ::

A kdo že uporablja "trgovalni" račun na Revolut?
Če prav razumem imaš s standard računom 3 posle/mesec zastonj (potem pa 1€ na posel) + 0,01% letno ti trgajo od celotnega portfelja za skrbništvo? So še kakšni drugi stroški oz. na splošno prosim za mnenje ali se vam zdi Revolut OK za trgovanje ali obstaja kakšna boljša platforma (v SLO so stroški trgovanja precej višji vsaj kar sem jaz videl)?

Dodatno vprašanje: kako se te posle prijavlja na FURS? Če prav razumem moraš to prijavit ob prodaji (ne glede ali gre za profit ali izgubo?) zanima me ali je treba voditi čisto vsako transakcijo ali lahko to prijaviš ob prilivu na TRR-> primer spodaj:
za 1k€ kupiš XX delnic, potem del tega prodaš in ponovno reinvestiraš itd itd (vmes določene transakcije naredijo + določene -)... na koncu narediš recimo 200€ profita in si to izplačaš na TRR. Ali rabiš nekako prijaviti samo teh 200€ ali moraš vsako transakcijo posebej (1.nakup X delnic za Y€, 2.prodaja... končni rezultat pa je teh 200€)?

Skratka koliko je potrebno komplicirati s temi prijavami, če nočeš biti v prekršku ;)

kokica2000 ::

Prijavit moraš vsak posel (zaradi obračunavanja kapitalskega dobička po sistemu FIFO).

Pozorno preberi: https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogod... , oglej si tudi "Primer izpolnjenega obrazca".

metalc ::

Na Revolutu (še) ne trgujem, sem pa malo pregledal. Zaenkrat imaš na voljo samo omejen nabor delnic z ameriških borz. Samo kadar je borza odprta, lahko oddaš samo tržno naročilo (kupi/prodaj x delnic po trenutni borzni ceni), ni pa limit orderjev (kupi/prodaj samo, če je cena boljša od neke meje, ki jo postaviš sam). Če sem prav videl, je še neka provizija SEC za posle nad milijon $ plus še nekaj, kar je omejeno med 1 centom in 6$. Čeprav ni omenjeno, so skoraj zagotovo še provizije za ADR (ponavadi "četrtinke" ali "petinke" neameriških delnic, ki se trgujejo na ameriških borzah, odvisna je od upravljalca ADR). Ob dividendah ti bodo zagotovo odtegnili kar masten davek države, kjer ima firma sedež, v tem primeru je zelo dobro preveriti, če dejansko deluje obrazec W-8BEN, kjer ti bodo takoj odtegnili znžan ameriški davek (po sporazumu med Slovenijo in ZDA znaša 15%). Preplačan davek je sicer naknadno mogoče izterjati nazaj, ampak je vse skupaj birokratsko in zamudno.

Kar se tiče FURS, si ti dolžan pri sebi voditi evidenco vseh transakcij. Za leto, ko si kaj prodal, v posebnem obrazcu popišeš vso zgodovino transakcij za dotični vrednostni papir od zadnje prijave do takrat. V obrazec lepo na 4 decimalke vpisuješ, kdaj, koliko enot in po kakšni ceni si kaj kupil oz. prodal, če zneski niso v €, jih moraš še pretvoriti po referenčnem tečaju ECB. Dividende moraš skupaj z že odtegnjenimi davki prijaviti v ločenem obrazcu. Zraven priložiš še dokumentacijo, iz katere so razvidni vpisani podatki. Če Revolut oz. njegov partnerski broker iz New Jerseya pripravi dovolj "FURS compliant" izpiske, pa ne bi vedel. Če imaš eDavke, si lahko ob samoprijavi za pretekla leta pogledaš, kakšen je obrazec, samo pazi, da obrazca ne boš podpisal in oddal :)

Po prijavi (rok je vsako leto do zadnjega februarja) lepo počakaš, da ti FURS pošlje odločbo in položnico, potem imaš še pribl. 2 meseca časa, da plačaš in to je to.

Slayer69 ::

Hvala za info!

Drugače pa ravno tega sem se bal ;) da bo en kup birokracije za neke male zneske (vsaj za enkrat nimam namena tvegati kakih večjih vložkov, ampak bi se najprej malo poigral z manjšimi, da vidim kako vsa ta zadeva sploh funkcionira -> na Revolutu je to možno, ker ti niti ni potrebno kupiti cele delnice).

@metalc: iz napisanega sklepam, da se očitno ukvarjaš s tem, vendar trguješ drugje. Mi lahko mogoče zaupaš kje in zakaj si se tako odločil (lahko tudi na PM).
Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slayer69 ()

bastadu ::

Naslednji mesec mi poteče Revolut Mastercard, ki ima UK BIN in katero lahko uporabljam za GPay. Ko naročim novo kartico, predvidevam da bo imela SLO BIN in bo za GPay neuporabna, ali ima kdo kakšne izkušnje, če je mogoče na kakšen način naslednjo kartico tudi dobiti z UK BIN?

kokica2000 ::

Brez manipuliranja z naslovom bivališča žel ni mogoče. Predlagam, da še malo počakaš, nato pa naročiš kar "slovensko" kartico. Če bo vse "po sreči", bo Google Pay v Sloveniji prej kot ti poteče sedanja kartica.

modelno1 ::

Meni so avgusta ob menjavi dali Viso z UK binom, ampak ne dela z GPay :| Trenutno baje dajejo MC s slovenskim binom.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

brez-imenko ::

Je na sploh v teh mobilnih bankah možno tiskati mesečne izpiske? Se pravi, da imaš možnost izvoziti podatke od določenega do določenega dne v nekakšen format, ki ga razume beležnica ali pa .pdf bralnik oz. kaj tretjega, da lahko potem to daš na papir, če je potreba.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

delfinus ::

Mozno je dobivati mesecne statemente v PDF ali Excel.
lp, d.

MrStein ::

kokica2000 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Sen Revolut račun prenesel sredstva tako z Maestro kot MasterCard in obakrat mi je z izvornega TRR odtegnilo točno toliko, kot je prispelo na Revolutov TRR.

A tule banke računajo drugače kot pri drugih plačilih?

Pri polnjenju računa Revolut s kartico ne gre za bančno nakazilo, ampak za navadno spletno kartično transakcijo. Isto, kot če bi v kakšni spletni trgovini kaj kupil.

Seveda ni nakazilo. Kartične transakcije pa imajo provizije. Vprašaj kateregakoli trgovca.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kokica2000 ::

V tem primeru je trgovec Revolut, ki pa provizije ne prevali na kupca, kar je edino prav. Tudi sicer so redki trgovci, ki to počnejo.

MrStein ::

Torej Revolut časti provizijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Steinkauz ::

Mnja recimo. Sej jo potem dobi delež kot banka, ko folk plačuje preko njihovih kartic.

Macon ::

Ali je še kdo dobil iz centra za socialno delo dopis, da potrebujejo izpisek o stanju na računu za določen dan odprtem v tujini (v tem primeru Revolut)? V aplikaciji sem našel kako dobim PDF izpisek za določen mesec. Bo žena nesla tak sprintan izpisek in upam, da bodo zadovoljni s tem. Ima kdo že kake izkušnje? Javim, ko bom izvedel če je tak izpisek, ki sem ga dobil dovolj.

delfinus ::

Tudi od mene so zeleli izpisek na nek njihov dan. Sem rekel, da ni moznosti in jim sprintal mesecni izpisek stanja in transakcij. Nesel to, bom videl, ce dobim odlocbo za otroka ali ne :).
lp, d.

jabe ::

Na dan ne gre, razen na poslovnem revolutu. Daš izpisek za cel mesec (ali del tekočega). Gor je itak napisano stanje pred izpiskom in potem po transakcijah malo poracunajo koliko je bilo na doticni dan...

buttcrack ::

od mene so želeli isto in dobili pač mesečne izpiske. vse ok.

zee ::

Uporabljam singapurski Revolut in povsem razumem navdusenje uporabnikov v Sloveniji. Trenutno cakam samo se podporo za Apple Pay, ki jo druge banke ze imajo, da prestavim vecino poslovanja na Revolut.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Nesta ::

A je kdo že dobil od Revoluta 10€ nagrade ce pripeljes kolega na Revolut?

Hvala

Groot ::

Nesta je izjavil:

A je kdo že dobil od Revoluta 10€ nagrade ce pripeljes kolega na Revolut?

Hvala


Dobil praktično takoj po uspešni registraciji kolega

WaterBoy ::

Tako je.

Zanima me ali kolega ko se registrira z tvojim linkom dobi kaj ali ne.

Shegevara ::

WaterBoy je izjavil:

Tako je.

Zanima me ali kolega ko se registrira z tvojim linkom dobi kaj ali ne.


Takole je bilo. V trenutku, ko se je izvajala ta promocija sem kolegu poslal svoj referral link, on je naredil račun, ga prijavil na fhrs, potem sem mu poslal nekaj denarja, da lahko izvede prvo plačilo z revolut kartico.

In ni on dobil 0 denarja od revoluta. Jaz tudi ne. Solit naj se grejo.

bastadu ::

Nesta je izjavil:

A je kdo že dobil od Revoluta 10EUR nagrade ce pripeljes kolega na Revolut?

Hvala

Dobil včeraj. Naj omenim, da za vabitelja veljajo določeni drugačni pogoji (pogoji 1-3 so skupni) za izplačilo nagrade, kot za vabljenega, gre takole:

Vabljeni mora:
1. sprejeti vabilo - naložiti Revolut app na podlagi prejetega invajta (linka)
2. potrditi indetiteto z osebno izkaznico
3. naložiti sredstva na Revolut račun z uporabo top-up-a ali preko bančnega nakazila (če ti drug nakaže direktno iz Revolut računa, to ne šteje!)
4. naročiti fizično kartico - to je pogoj, da vabitelj dobi izplačanih 10EUR!
5. opraviti z novo Revolut kartico vsaj 1 transakcijo in le ta mora dobiti status Completed (običajno traja nekaj dni) - to je pogoj za izplačilo nagrade vabljenemu

Torej če vabljeni ne naroči fizične kartice (korak 4), ampak opravi pa nakup (korak 5) bo vabljeni dobil nagrado, vabitelj pa ne. Prav tako če vabljeni naroči fizično kartico, nakupa pa ne opravi (pravočasno), bo vabitelj nagrado dobil, vabljeni pa ne ...
Vse zgornje mora biti izvedeno v določenih časovnih okvirjih promocije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

buttcrack ::

Shegevara je izjavil:

WaterBoy je izjavil:

Tako je.

Zanima me ali kolega ko se registrira z tvojim linkom dobi kaj ali ne.


Takole je bilo. V trenutku, ko se je izvajala ta promocija sem kolegu poslal svoj referral link, on je naredil račun, ga prijavil na fhrs, potem sem mu poslal nekaj denarja, da lahko izvede prvo plačilo z revolut kartico.

In ni on dobil 0 denarja od revoluta. Jaz tudi ne. Solit naj se grejo.

pa ja nista računa odpirala samo zaradi telih fičnkov?
««
33 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598133187 (7221) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562131594 (6358) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617120319 (9624) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109143 (37064) Andro457

Več podobnih tem