» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
32 / 95
»»

bastadu ::

Ja kaj te zanima? Še nikoli nisi dobil zastonjske pošte v kaslc?

jype ::

BuDi79 je izjavil:

XLapsus je izjavil:

Vprasaj v trafiki jebote.
Očitno imajo eni Revolut, čeprav jih iz stanovanja ne bi smeli spustit.
Saj za Revolut dobit ti ni treba iz stanovanja :)

krucymucy ::

bastadu je izjavil:

Ja kaj te zanima? Še nikoli nisi dobil zastonjske pošte v kaslc?

Zanima me ce se da dobiti tudi v Slovenijo kartico zastonj preko tistih promo linkov, ker ce se prijavim direktno, je za fizicno kartico potrebno placat dostavo.

jype ::

krucymucy je izjavil:

Zanima me ce se da dobiti tudi v Slovenijo kartico zastonj preko tistih promo linkov, ker ce se prijavim direktno, je za fizicno kartico potrebno placat dostavo.
Pri N26 je zastonj, pri Revolutu pa nisem 100%, poglej na njihov site.

krucymucy ::

jype je izjavil:

krucymucy je izjavil:

Zanima me ce se da dobiti tudi v Slovenijo kartico zastonj preko tistih promo linkov, ker ce se prijavim direktno, je za fizicno kartico potrebno placat dostavo.
Pri N26 je zastonj, pri Revolutu pa nisem 100%, poglej na njihov site.

N26 ze imam, vem da je zastonj.
Revolut pa na njihovi strani pise da se za fizicno kartico placa strosek posiljanja.
Ampak sem dobil referral link preko katerega naj bi bilo posiljanje fizicne kartice gratis.

kokica2000 ::

Ja, z veljavnim referral linkom je pošiljanje kartice brezplačno. Če je referral link veljaven, ti bo to napisalo takoj, ko ga odpreš.

kokica2000 ::

V veljavo so stopila nova pravila v zvezi z brezstičnimi plačili. Na kratko: po novem lahko naredimo samo za 150 eur brezstičnih plačil brez dodatnega varnostnega preverjanja (plačilo s čipom + vpis PINa ali potrditev v aplikaciji). Pravilo velja kumulativno (plačila se seštevajo).

V ta limit ne vštevajo brezstične transakcije, narejene z Apple Pay ali Google Pay (pri teh se tako ali tako šteje, da so preverjene z odklepanjem telefona) in transakcije na terminalih, na katerih ni druge možnosti, kot brezstično plačilo (nakateri parkomati, avtomati za nakup vozovnic, ...).

https://blog.revolut.com/contactless-pa...

Buco_daMAN ::

Danes sem šel na delavsko hranilnico da bi naložil denar na Revolut kartico,(sepa nakazilo) dal sem podatke: Iban in pa Bic(koda banke),
vpraša me če bom to nakazal sebi sem rekel da ja. Use izpolne in mi da UPN potrdilo. Ko pridem domou opazim da je kot ime prejemnika vpisala
moje ime se pravi tako ime plačnika in ime prejemnika sta ista, Iban pa štima. Ko sem se vrnil da povem da se je zmotila mi trdi da je problem z
številko reference ( ki je ubistvu ni)??? ALi je??? Vpisala je si99 . Seveda na aplikaciji nisem dobil obvestila da je denar prispel?
Kaj svetujete? Čakam? LIVE agent na revolut?

Lonsarg ::

To je dosti fajn limit za brez Pina, slovenske banke imajo 15EUR limit per transakciji in se samo do 5 transakcij. Komulativna omejitev se mi zdi precej bolj praktična.

XLapsus ::

Lonsarg je izjavil:

To je dosti fajn limit za brez Pina, slovenske banke imajo 15EUR limit per transakciji in se samo do 5 transakcij. Komulativna omejitev se mi zdi precej bolj praktična.

Abanka ima 25€ na transakcijo in skupno vrednost 50€.

Buco_daMAN je izjavil:

Danes sem šel na delavsko hranilnico da bi naložil denar na Revolut kartico,(sepa nakazilo) dal sem podatke: Iban in pa Bic(koda banke),
vpraša me če bom to nakazal sebi sem rekel da ja. Use izpolne in mi da UPN potrdilo. Ko pridem domou opazim da je kot ime prejemnika vpisala
moje ime se pravi tako ime plačnika in ime prejemnika sta ista, Iban pa štima. Ko sem se vrnil da povem da se je zmotila mi trdi da je problem z
številko reference ( ki je ubistvu ni)??? ALi je??? Vpisala je si99 . Seveda na aplikaciji nisem dobil obvestila da je denar prispel?
Kaj svetujete? Čakam? LIVE agent na revolut?

In kaj je narobe? Saj si iz svojega računa nakazal na svoj račun, itak da je enako ime. Reference pa ne rabiš.

kokica2000 ::

@Buco_daMAN, vse je v redu, bančna uslužbenka se ni zmotila. Če si nakazoval na svoj Revolut, je logično, da je tako ime plačnika kot pošiljatelja isto.

Za naprej pa priporočam, da sam polniš svoj Revolut račun. V aplikaciji dodaj kartico Maestro (od DH) kot vir za polnjenje računa. Prej še preveri (na banki), ali tvoja kartica Maestro omogoča spletna plačila (to je pogoj).

Buco_daMAN ::

kokica2000 je izjavil:

@Buco_daMAN, vse je v redu, bančna uslužbenka se ni zmotila. Če si nakazoval na svoj Revolut, je logično, da je tako ime plačnika kot pošiljatelja isto.

Za naprej pa priporočam, da sam polniš svoj Revolut račun. V aplikaciji dodaj kartico Maestro (od DH) kot vir za polnjenje računa. Prej še preveri (na banki), ali tvoja kartica Maestro omogoča spletna plačila (to je pogoj).

ok hvala, bom potem pocakal kak dan da to pride na moj Revolut račun

Lonsarg ::

Tudi če v plačnika in prejemnika oboje napišeš izmišljen naslov in Jože Novak v večini primerov pride skozi, v najslabšem primeru je zaradi varnosti zavrnjeno in se transakcija pač ne izvede.

MrStein ::

kokica2000 je izjavil:

@Buco_daMAN, vse je v redu, bančna uslužbenka se ni zmotila. Če si nakazoval na svoj Revolut, je logično, da je tako ime plačnika kot pošiljatelja isto.

Za naprej pa priporočam, da sam polniš svoj Revolut račun. V aplikaciji dodaj kartico Maestro (od DH) kot vir za polnjenje računa. Prej še preveri (na banki), ali tvoja kartica Maestro omogoča spletna plačila (to je pogoj).

A gre tudi Maestro? Nazadnje ko sem gledal, je šlo z MasterCard. Se pa nisem poglabljal...
Hmm, v app-u piše samo "Add Visa or Mastercard". A kar tja vpišem Maestro?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

perci ::

Zdej pa pocas nehajte morit s temi ref linki.

kokica2000 ::

MrStein je izjavil:

A gre tudi Maestro? Nazadnje ko sem gledal, je šlo z MasterCard. Se pa nisem poglabljal...
Hmm, v app-u piše samo "Add Visa or Mastercard". A kar tja vpišem Maestro?

Ja, gre. Pogoj je, da so aktivirana spletna plačila za kartico Maestro. Pa NLB ga nekaj biksa, od sobote naprej top-up z NLBjevo kartico Maestro ne deluje.

Mendex ::

Pozdravljeni,

Za novo s.p. podjetje (ni davčni zavezanec) sem odprl business račun na Revolut-u. Jutri imam v planu na FURS, da prijavim račun v tujini. Ali je dovolj da jim povem IBAN št. - GB16 REVO XXXX XXXX XXXX XX ali potrebujejo še kaj drugega? Zanima me tudi ali na račun, ki ga izdam stranki vpišem samo IBAN št., ki je vidna v mojem app-u ali je potrebno še kaj drugega (TRR? - predvidevam, da ne saj je TRR sestavljen iz IBAN št.). Želim se izogniti situaciji, da bi ob izdanem računu imel napačne/pomankljive podatke za nakazilo.

Hvala za odgovor.

kokica2000 ::

Za prijavo računa na FURS potrebuješ:
- številko računa (IBAN, torej GB47 REVO XXXX XXXX XXXX XX)
- naziv banke (Revolut LTD)
- swift/BIC (REVOGB21XXX)
- državo (Združeno kraljestvo - GBR)
- datum odprtja računa

Na račun, ki ga izdaš, napišeš IBAN in BIC.

buneech ::

kokica2000 je izjavil:

Pa NLB ga nekaj biksa, od sobote naprej top-up z NLBjevo kartico Maestro ne deluje.

Ne biksa ga NLB, ampak top-up z nobeno Maestro kartico ne deluje.

andro23 ::

Meni top-up s Sparkasse Maestro kartico deluje. Sem preveril pravkar.

Mendex ::

Hvala kokica2000 za pomoč in odgovor.
Jaz sem danes poskusil Top-up iz mastercard-om (NLB) in ne deluje tako da je očitno NLB problem.

kokica2000 ::

@buneech, pa ne, da a si preizkusil kartice Maestro vseh izdajateljev v Sloveniji? :D

Po do sedaj znanih podatkih je težava s karticami Maestro od NLB in Gorenjske banke.

buneech ::

kokica2000 je izjavil:

@buneech, pa ne, da a si preizkusil kartice Maestro vseh izdajateljev v Sloveniji? :D

Po do sedaj znanih podatkih je težava s karticami Maestro od NLB in Gorenjske banke.

Ne, ampak tudi nisem omenil Slovenije nikjer. Ker je na twitterju nekaj nezadovoljnih iz drugih evropskih držav, tudi njim ne dela top-up.
To da dela na Sparkasse so nove informacije, in je super da dela, ampak samo še bolj zakomplicira. Pa iz druge teme je tale odgovor Revoluta prek chata.

MrStein ::

Sparkasse Maestro preverjeno deluje.
Le skoz za neobstoječi CVV teži. A se da to nekako izklopiti?
Razen tega mi v okencu pokaže 3D Secure web stran, ki je delno odrezana. Še sreča, da je gumb "Nadaljuj" v vidnem delu. Ne da se skrolirati, niti zumirati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Looooooka ::

NLB mi je ravno poslal zelo cuden odgovor.

včeraj smo s strani ustreznega oddelka prejeli pojasnilo, da v kolikor tuji trgovec procesira MO-TO (kot narocila preko telefona in maila) transakcije z Maestro karticami, so transakcije z Maestro karticami zavrnjene. Tako je že od nekdaj. Ker banka pogojev ni spreminjala lahko v tem trenutku samo predvidevam, da je prišlo do spremembe na strani Revolut-a.



Predlagam, da račun pri Revolutu polnite z nakazilom. Nakazilo izvedete preko UPN naloga. Če uporabljate Klikin, potem kar preko Klikina ali pa se z nami povežite na Videoklic in nalog bomo sprovedli mi.



Omenjena težava je v odpravljanju, predvidoma bodo plačila možna v začetku naslednjega tedna.



Ce ze od nekdaj ne dela, kako hudica sem vsa ta leta Revolut filal brez uporabe UPN naloga.
Plus meni osebno zavraca tudi polnitve preko Mastercard kartice.
S tem da ce sem obe kartice odstranil in dodal je sla tista transakcija za preverjanje(1 eur, ki ga potem revolut stornina) lepo cez.
Ocitno imajo neke tezave s 3D secure, ko se izvaja placilo. Ampak magicno samo za Revolut topup placila. Google pay in ostale neumnosti delajo brez problema 😑

jype ::

Looooooka je izjavil:

Ce ze od nekdaj ne dela, kako hudica sem vsa ta leta Revolut filal brez uporabe UPN naloga.
Morda je revolut izvajal drugačne vrste transakcijo?

kokica2000 ::

Ma, to nekaj bluzijo na NLBju. Revolut preverjeno ne izvaja transakcij tipa MOTO, ampak eCommerce. MOTO tudi ne ne gre skupaj s sistemom Secure 3D, (ki ga Revolut za kredit transakcije podpira že več let, od pred kratkim pa tudi za debit), tako da ne vem, od kod jim ideja o MOTO. Pri poskusu polnjena računa z Maestro gre Secure 3D lepo skozi, zatakne se na zadnjem koraku, ko bi moral debtor (v mojem primeru NLB) transakcijo potrditi.

jype ::

NLB sem zamenjal leta 2000, ko se je izkazalo, da so slaba banka. Vsem svetujem, da storijo enako.

HappyPills ::

Zakaj bi bil leta 2019 še vedno na NLB is beyond me.

sirotka ::

Ker so dali daleč najbolj ugoden stanovanjski kredit, brez kompliciranja. Ko odplačam, grem takoj drugam.

fallen24 ::

Pozdravljeni.

Odločam se med Revolut in N26. Do sedaj se bolj nagibam na Revolut, najbolj zard Vault-a, kriptovalut, navideznih kartic ipd.
Nisem pa uspel ugotoviti glede dviga gotovine in plačila v tujini v tujih valutah.

Kakor sem danes prebral na obeh straneh, tako Revolut kot N26, če npr. v tujini plačam na pos terminalu v tuji valuti, ne zaračunavata provizij s tem, da Revolut ne zaračunava do 6000€, potem pa 0,5%?

Druga stvar pa je dvig gotovine na bankomatu v tujini v tuji valuti. Če sem prav razumel, N26 pri dvigu tujih valut zaračuna 2€ plus 1,7% dviga. Pri Revolutu pa lahko dvigneš do 200€ brez provizije. Potem to velja tudi če dvignem za 200€ tuje valute na mesec?

Torej, če mogoče kdo ve. Če grem na Tajsko in dvignem na bankomatu 5000 THB, kar je približno 150€. Pri n26 plačam 2€ + 1,7%, pri Revolutu pa do 200€ nič? (vem da na Tajskem nekaj vzame tudi bankomat sam oz. njihova banka). Je v tem primeru menjalni tečaj pri N26 in Revolut enak ali ne? Kolikor razumem pa je med vikendom pri Revolutu tečaj slabši? Kaj pa če si med tednom v aplikaciji zamenjam 150€ v THB (kolikor razumem je to mogoče?)? Lahko med vikendom potem dvignem 5000 THB brez tega pribitka, ki je med vikendom?

Pa še eno vprašanje, kakšna je v tem primeru sploh razlika z NLB-jem? Koliko bi računal NLB za plačilo s POS ali dvig gotovine v THB?

Upam, da me je kdo razumel :D

Groot ::

fallen24 je izjavil:

Pozdravljeni.
Druga stvar pa je dvig gotovine na bankomatu v tujini v tuji valuti. Če sem prav razumel, N26 pri dvigu tujih valut zaračuna 2€ plus 1,7% dviga. Pri Revolutu pa lahko dvigneš do 200€ brez provizije. Potem to velja tudi če dvignem za 200€ tuje valute na mesec?


Pri N26 imaš mesečno 5 brezplačnih dvigov v EUR območju. Pri dvigihv tuji valuti (npr. na Tajskem) znaša provizija (fee) 1,7%. Pribitek 2 EUR se obračuna zgolj, ko presežeš število brezplačnih dvigov v EUR območju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

Steinkauz ::

POS itak noben ne računa provizij, razn nategunske banke v stilu NLB.

Revolut ima do 200eur tekočega meseca brez provizij. Potem 2%.
N26 ima 6 dvigov v EU!!! območju zastonj. Ostalo provizija.

Delavska hranilnica računa 2 eur za dvig v tujini.

Tko da za dvige izven EU vsekakor zmaga Revolut.

Ima pa Revolut za vikend pribitek na menjalno razmerje, ker so kao borze zaprte in imajo to za zavarovanje.

Tko da nečeloma imata Revolut in N26 super menjalo razmerje, samo sem tudi že pri Delavski imel najboljše (za vikend).

Jst imam te 3 banke.

OrkAA ::

fallen24: En komentar glede tajske. Slucajno prezivljam veliko casa tam in ti povem, da ti bodo bankomati ze sami po sebi zaracunali dovolj ubijalsko provizijo, da te za n26 dodatek ne rabi skrbet. :))

sirotka ::

Revolut mastercard v USA deluje povsod? Ali je boljše, da si vzamem še NLB mastercard? Ima smisel naročit še eno revolut viso?

OrkAA ::

Deluje po celem svetu, tako da za US niti priblizno ne rabis skrbet. Problemi so edino z rentacarji, kjer v nekaterih primerih rabis _kreditno_ kartico.

Bi pa vseeno priporocal, da vzames cimvec razlicnih kartic, ker se ti kaj hitro zgodi, da ti eno ukradejo in moras blokirat racun. V takem primeru bos hvalezen za backup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

sirotka ::

Hvala! Rentali niti ne bomo, ker bo edini večji premik pot iz NY to Washingtona, pa še to bo z vlakom. Bom vzel vse kar lahko, menda ne bomo lačni:)

mark1801 ::

Pozdravljeni,

Je mogoče že kdo od vas kupil Delnice preko Revoluta?
Zanima me pa zato ker zdaj nevem ali je to potrebno prijavit FURSU ali šele takrat ko jih prodam?
Račun pa imam prijavljen na FURSU.

Lp

buttcrack ::

OrkAA je izjavil:

fallen24: En komentar glede tajske. Slucajno prezivljam veliko casa tam in ti povem, da ti bodo bankomati ze sami po sebi zaracunali dovolj ubijalsko provizijo, da te za n26 dodatek ne rabi skrbet. :))

je to že dolgo? cca 5 let nazaj, ko sem se nazadnje tam potikal, ni bankomat vzel nič. NLB je vzel tisto klasično provizijo v % oz. min 2€. ISto vietnam, kambođa, filipini...

kokica2000 ::

mark1801 ::

kokica2000 je izjavil:

Ko prodaš!

https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogod...


Hvala :)

OrkAA ::

buttcrack je izjavil:

OrkAA je izjavil:

fallen24: En komentar glede tajske. Slucajno prezivljam veliko casa tam in ti povem, da ti bodo bankomati ze sami po sebi zaracunali dovolj ubijalsko provizijo, da te za n26 dodatek ne rabi skrbet. :))

je to že dolgo? cca 5 let nazaj, ko sem se nazadnje tam potikal, ni bankomat vzel nič. NLB je vzel tisto klasično provizijo v % oz. min 2€. ISto vietnam, kambođa, filipini...


Tezko recem. Jaz sem tu zacel "zivet" sele od letos naprej, tako da ne vem kako je bilo prej. Je pa mozno, da se ta provizija nanasa samo na mastercard/visa kartice, ne pa na maestro oz. karkoli od si ze imel od NLBja.

Jaz uporabljam revolut in n26 in mi na obeh zaracuna 200 baht (6 evrov) za vsak dvig.

perci ::

buttcrack je izjavil:

OrkAA je izjavil:

fallen24: En komentar glede tajske. Slucajno prezivljam veliko casa tam in ti povem, da ti bodo bankomati ze sami po sebi zaracunali dovolj ubijalsko provizijo, da te za n26 dodatek ne rabi skrbet. :))

je to že dolgo? cca 5 let nazaj, ko sem se nazadnje tam potikal, ni bankomat vzel nič. NLB je vzel tisto klasično provizijo v % oz. min 2€. ISto vietnam, kambođa, filipini...

Seveda ti je, samo opazil nisi. Tajska ima to odkar pomnim, vsaj 10 let.

Steinkauz ::

Ja tajska lani je blo povsod 5 USD fiksne provizije.

Nemmo ::

se da na Revolut topupat s kartice Maestro - Delavska hranilnica?

buttcrack ::

perci je izjavil:

buttcrack je izjavil:

OrkAA je izjavil:

fallen24: En komentar glede tajske. Slucajno prezivljam veliko casa tam in ti povem, da ti bodo bankomati ze sami po sebi zaracunali dovolj ubijalsko provizijo, da te za n26 dodatek ne rabi skrbet. :))

je to že dolgo? cca 5 let nazaj, ko sem se nazadnje tam potikal, ni bankomat vzel nič. NLB je vzel tisto klasično provizijo v % oz. min 2€. ISto vietnam, kambođa, filipini...

Seveda ti je, samo opazil nisi. Tajska ima to odkar pomnim, vsaj 10 let.

Možno, ampak ker sem bil leto+ z doma, sem potem naknadno kar pozorno bral izpiske.
Je pa bila maestro, ne MC. Edin na filipinih nek bogu za hrbtom, je la delala samo klasična visa. maestro, klasična MC, visa electron je vse zatajilo.

Aja, danes je bil update apkja in je pod novostmi pisal da je omogočeno trgovanje z US delnicam tudi standard userjem ampak nikjer ne najdem.

Zgodovina sprememb…

kokica2000 ::

buttcrack je izjavil:

Aja, danes je bil update apkja in je pod novostmi pisal da je omogočeno trgovanje z US delnicam tudi standard userjem ampak nikjer ne najdem.

Nadzorna plošča -> Trgovanje

Steinkauz ::

buttcrack je izjavil:

perci je izjavil:

buttcrack je izjavil:

OrkAA je izjavil:

fallen24: En komentar glede tajske. Slucajno prezivljam veliko casa tam in ti povem, da ti bodo bankomati ze sami po sebi zaracunali dovolj ubijalsko provizijo, da te za n26 dodatek ne rabi skrbet. :))

je to že dolgo? cca 5 let nazaj, ko sem se nazadnje tam potikal, ni bankomat vzel nič. NLB je vzel tisto klasično provizijo v % oz. min 2€. ISto vietnam, kambođa, filipini...

Seveda ti je, samo opazil nisi. Tajska ima to odkar pomnim, vsaj 10 let.

Možno, ampak ker sem bil leto+ z doma, sem potem naknadno kar pozorno bral izpiske.
Je pa bila maestro, ne MC. Edin na filipinih nek bogu za hrbtom, je la delala samo klasična visa. maestro, klasična MC, visa electron je vse zatajilo.

Aja, danes je bil update apkja in je pod novostmi pisal da je omogočeno trgovanje z US delnicam tudi standard userjem ampak nikjer ne najdem.


Na izpiskih ne boš videl posebi.
Oni ti nabijejo fee v sam znesek.
Torej dvigneš 1000 bahtov, oni ti poberejo dol 1150 bahtov, ven ti pljune 1000.
Na izpisku doma vidiš X eur.

jype ::

fallen24 je izjavil:

Odločam se med Revolut in N26.
Ni se treba, ker je zgolj imeti tam račun popolnoma brez stroškov zate. Imej oboje.

delfinus ::

Za Tajsko ne priporocam malih dvigov. Dvignite do konca kolikor vam limit znese. Js ne dvigujem na bankomatih na Tajskem. Provizije so cca 200 THB. To je skoraj 6EUR na dvig. Ali placujem s kreditno/debetno kartico direktno (shopping hoteli). Vzamem pa staro dobro gotovino, grem k Super Rich in zamenjam tam. Imajo najboljsi tecaj. Se MYR se splaca tam kupit, ce se potuje npr v Malezijo, ker je ceneje kot v sami Maleziji, kljub temu, da ti naredijo najprej konverzijo iz EUR v THB in nato iz THB v MYR.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()
««
32 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132044 (6078) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130587 (5351) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225163 (3934) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108488 (36409) Andro457

Več podobnih tem