» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
31 / 96
»»

MrStein ::

Ja, treba je.

Več info: https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogod...
(izrecno omennja Revolut, tam v onem DOC fajlu spodaj)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

less ::

Jaz pa ne prejmem sms-a, če vpišem svojo številko na njihovi strani (preko refferal). Ali je možno še na kakšen drug način prejet sms?

less ::

Kolikor vem je referal za brezplačno fizično mastercard kartico.
Sem pravilno vpisal, že vsaj 5x tekom tedna. Vpišem vseh 9 številk ane? Operater je IZImobil

Groot ::

less je izjavil:

Kolikor vem je referal za brezplačno fizično mastercard kartico.
Sem pravilno vpisal, že vsaj 5x tekom tedna. Vpišem vseh 9 številk ane? Operater je IZImobil


Ker očitno še nisi opazil, en namig. Ko vpisuješ svojo številko je pred poljem kamor vpisuješ številko že oznaka +386. Posledično ne vpisuješ vseh 9 številk, temveč izpustiš prvo 0 in vpišeš samo preostalih 8 številk.

P.s. ne morem se odločit ali je tole trol vprašanje ali ne :))

less ::

Ni troll vprašanje. Ne rabiš vedno vpisovat svoje številke brez začetne ničle, ker sistem sam popravi. Sem vpisal brez začetne ničle in je situacija enaka.
Je pa kolega vpisal normalno vseh 9 številk in je dobil, tako da ni to.
Moje vprašanje ponovno je, če je kakšen drug možen način prejet sms za aktivacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: less ()

Ales ::

Na Slo-techu dejansko manjka ena osnovna funkcionalnost foruma in sicer možnost pripeti eno sporočilo na začetek teme. V tako sporočilo se lahko napiše povzetek osnovnih stvari, kadar gre za temo, kot je tale.

Ali to, ali pa bi moderatorji enostavno morali narediti povzetek v dejanskem prvem sporočilu teme in potem vse usmeriti tja, kadar imajo osnovna vprašanja.

zee ::

Obstaja, zadevi se reče sticky post.

Še moje resno vprašanje: Kateri paket vzeti pri Revolutu?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kokica2000 ::

zee je izjavil:

Še moje resno vprašanje: Kateri paket vzeti pri Revolutu?

Odvisno od potreb in tvojega potovalnega profila. Če res veliko potuješ (še posebej, če potuješ izven Evrope), se ti po mojem splača naročnina Metal in sicer zaradi sledečega:
- zavarovanje v tujini z asistenco (Overseas medical insurance)
- zavarovanje za zamude v letih in za zamujeno prtljago (Delayed baggage & delayed flight insurance)
- vračilo do 1% nakupa (0.1% cashback within Europe and 1% outside Europe on all card payments)

Če se ti redno dogaja, da tvoji leti zamujajo, boš že z enim škodnim zahtevkom povrnil letne stroške naročnine (320 GBP za štiriurno zamudo).

Groot ::

kokica2000 je izjavil:

zee je izjavil:

Še moje resno vprašanje: Kateri paket vzeti pri Revolutu?

Odvisno od potreb in tvojega potovalnega profila. Če res veliko potuješ (še posebej, če potuješ izven Evrope), se ti po mojem splača naročnina Metal in sicer zaradi sledečega:
- zavarovanje v tujini z asistenco (Overseas medical insurance)
- zavarovanje za zamude v letih in za zamujeno prtljago (Delayed baggage & delayed flight insurance)
- vračilo do 1% nakupa (0.1% cashback within Europe and 1% outside Europe on all card payments)

Če se ti redno dogaja, da tvoji leti zamujajo, boš že z enim škodnim zahtevkom povrnil letne stroške naročnine (320 GBP za štiriurno zamudo).


A ima kdo kakšne dejanske izkušnje kako se obnese zdravstveno zavarovanje za tujino pri Revolut in pa zavarovanje glede zamud/prtljage?

zee ::

Hvala. Ravno zaradi zavarovanja sem razmišljal o Metal verziji.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kokica2000 ::

Groot je izjavil:

A ima kdo kakšne dejanske izkušnje kako se obnese zdravstveno zavarovanje za tujino pri Revolut in pa zavarovanje glede zamud/prtljage?

Ja, deluje brez težav, kontaktiraš zavarovalnico White Horse, nič se ne meniš z Revolutom.

barakus ::

kokica2000 je izjavil:

Groot je izjavil:

A ima kdo kakšne dejanske izkušnje kako se obnese zdravstveno zavarovanje za tujino pri Revolut in pa zavarovanje glede zamud/prtljage?

Ja, deluje brez težav, kontaktiraš zavarovalnico White Horse, nič se ne meniš z Revolutom.


Lahko poveš kaj več, imaš izkušnjo iz prve roke?

kokica2000 ::

Ja, prilepljena slika je iz mojega Revoluta. Brez problema so mi izplačali premijo za 3 ure zamude (3 x 80 GBP). Če te zanimajo natančne podrobnosti, piši na ZS.

BuDi79 ::

V Sloveniji uporablja Revolut že 35.000 ljudi
V Sloveniji je po podatkih Finančne uprave račun pri Revolutu prijavilo 3499 uporabnikov, račun pri N26 pa 9505. N26 podatkov o številu uporabnikov v Sloveniji ne želi razkriti, z Revoluta pa so nam sporočili, da jih imajo v Sloveniji 35.000.

shadeT ::

Ne uspem razbrati pravil glede potovalnega zavarovanja. Standardno, ki pride s premium/metal zame ne velja, saj grem na potovanje za več mesecev oz. celo leto.

Ne vem pa, ali mi prav pride zavarovanje pay per day 1€/dan? Ker piše da je annual cap 37,5€ kar je pa še vedno "zastonj" v primerjavi s tem koliko takšno zavarovanje pride pri Corisu ali Vzajemni (350€+/letno).

49106 ::

MrStein je izjavil:

Ja, treba je.

Več info: https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogod...
(izrecno omennja Revolut, tam v onem DOC fajlu spodaj)



Račun moraš prijaviti, samo če si na TRR vpisan kot beneficiary. Al se motim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Ales ::

Ne vem zakaj je treba 100x ponavljati eno in isto, Revolut je potrebno prijaviti FURS.

Že kar dolgo časa imajo vsi uporabniki Revoluta odprt čisto pravi bančni račun. Na začetku res ni bilo tako pri vseh, a je Revolut potem te prvotne račune samodejeno pretvoril v bančne.

49106 ::

Torej tehnično gledano imam prav (v praksi pa MrStein).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

buttcrack ::

49106 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ja, treba je.

Več info: https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogod...
(izrecno omennja Revolut, tam v onem DOC fajlu spodaj)



Račun moraš prijaviti, samo če si na TRR vpisan kot beneficiary. Al se motim?

moraš prijavit saj ti pod SWIFT 100% piše ime in priimek ter spodaj IBAN :)

Sem tudi sam do pred kratkim živel v zmoti.

Ales ::

zee je izjavil:

Obstaja, zadevi se reče sticky post.

Hm, vem kako se zadevi reče, a na Slo-techu ne obstaja ali pa nihče ne uporablja. Znotraj posameznih tem še nisem videl ničesar pripetega...

Saj mogoče sem te narobe razumel in se dejansko hecaš glede "zmogljivosti" foruma.

Ne rečem, Slo-tech je super, a je pri določenih zelo potrebnih in dobrodošlih funkcionalnostih ornk zaspal.

shadeT ::

Kaj naresti če ne najdem Revolut kartice, niti N26? Nobene nisem uporabljal, samo naredil takrat ko je bil hype. Očitno vse nekam založil, zdaj jih pa še prijaviti FURSU ne morem, saj jih nimam.

Mi je pa neumno naročati nove kartice, saj jih ne bom uporabljal, samo rad bi bil pred FURSom varen...

OrkAA ::

Zapri racune?

kokica2000 ::

Kot že večkrat povedano: prijaviš račun in ne kartice. Številko računa (IBAN) dobiš v aplikaciji, za to ne potrebuješ kartice.

Miki N ::

Malo preveč se straši s tem FURSom - so v bistvu še kar konzervativni pri izrekanju kazni za račune s prometom EUR 0 ;)

V bistvu je moja izkušnja, da pri tovrstnih bolj "proceduralnih kršitvah" ni kar, da fašeš položnico z jasnega ampak ti ponavadi dajo priložnost da stvar utemeljiš tudi če gre za tehnično direktno kršitev ... celo osebno smo že kdaj uleteli v to gnezdo birokracije. ;) Brez panike, niso taki birokrati spet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

shadeT ::

Aha...Ja IBAN res lahko dobim iz APP-a. Ok potem lahko vse naredim kot treba :) HVala!

Kleemen ::

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/groz...

To velja za vse ali samo podjetnike?

boolsheat ::

Jasno, da za vse...

Kleemen ::

In zakaj tega noben ne pove pri odprtju računa? Kje se to sploh prijavi?

kokica2000 ::

eDavki, obrazec DR-Racun - Prijava tujih računov

HappyPills ::

Prijavi se lahko preko edavkov na fursu osebno ali pa če pošlješ izpolnjen obrazec.
https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogod...

Kleemen ::

Piše, da je možna prijava 8 dni od odprtja računa. Glede na to da je več časa je ok če sedaj prijavim račun, ali sem v vsakem primeru "v prekršku" po zakonu?

jype ::

Kleemen je izjavil:

Piše, da je možna prijava 8 dni od odprtja računa. Glede na to da je več časa je ok če sedaj prijavim račun, ali sem v vsakem primeru "v prekršku" po zakonu?
S samoprijavo se kazni izogneš.

Kleemen ::

Tudi, če je več kot 8 dni od odprtja računa?

49106 ::

Ja.

Kleemen ::

Ok potem bom prijavil. Glede na to, da imam tudi podjetje imam že račun na portalu e-davki. Za prijavo verjetno moram izbrat račun kot fizična oseba, glede na to da revoluta ne uporabljam za poslovanje?

jype ::

Ja. Potrebuješ v resnici samo neke šifre z zadnje odločbe o odmeri dohodnine, pa se s tem registriraš kot fizična oseba in reč vpišeš v neke obrazce.

Kleemen ::

Ne ko se prijavim v edavke imam za izbrat račun kot fizična oseba ali kot fizična oseba z dejavnostjo. Za prispevke in podobno kar je v vezi z s.p. izberem fizična oseba z dejavnostjo, za to (privat stvari) verjetno izberem samo fizična oseba, glede na to da nima veze s podjetjem.

jype ::

Ja, drži.

Kleemen ::

Super, bom prijavil. Hvala.

Kleemen ::

Katere podatke pa se vpiše pod prijavo? Država, naziv banke, swift, itd.?

perci ::

Ja odpri obrazec pa boš videl.

Kleemen ::

Kakšen obrazec? Pod edavki je samo za vpisat podatke banke, ni nobenega obrazca od Revoluta.

Kosek1 ::

Kleemen je izjavil:

Kakšen obrazec? Pod edavki je samo za vpisat podatke banke, ni nobenega obrazca od Revoluta.


Prav imaš. Tam samo vpišeš podatke in je. :) Lahko tudi priložiš PrtSCR, kjer so podatki o računu.
Nekatera sporočila uporabnikov tu na forumu so nejasna.

MrStein ::

Kleemen je izjavil:

Katere podatke pa se vpiše pod prijavo? Država, naziv banke, swift, itd.?

Osnovne, nekako tako kot si naštel.

Nekje so navodila, mislim da tam, ko sem linkal furs. (popravek: ne, ni tam)
Ker obrazec je tipično birokratski.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Kleemen ::

Ja ampak kje se dobi te podatke od banke? Na strani od Revoluta ne pise nic, niti s katere drzave so kaj sele ostale podatke. :)

XLapsus ::

Vprasaj v trafiki jebote.

MrStein ::

Naziv banke ali hranilnice : Revolut LTD 
Swift/BIC                  : REVOGB21 


Drugega jaz nisem pisal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

BuDi79 ::

XLapsus je izjavil:

Vprasaj v trafiki jebote.
Očitno imajo eni Revolut, čeprav jih iz stanovanja ne bi smeli spustit.

HappyPills ::

Za take je opcija vedno tut oseben obisk fursa pa ti tam pomagajo :).

krucymucy ::

Kako je s tem revolutom in "free card delivery" na naslov v Sloveniji?

Hvala,
««
31 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598133303 (7337) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562131702 (6466) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617120424 (9729) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109197 (37118) Andro457

Več podobnih tem