» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
28 / 96
»»

          ::

svetidej je izjavil:

Abanka krši EU uredbo glede provizije 4 eur:
- Vprašanje: http://www.europarl.europa.eu/doceo/doc...
- odgovor: http://www.europarl.europa.eu/doceo/doc...


Kam se lahko prijavi kršitelje?

buttcrack ::

Lonsarg je izjavil:

Ja IBAN je avtomatski im na tvoje ime, pač gre za proper račun, gor si lahko nakazuješ plačo, kupnino od prodane hiše,.. kar pač ljudje počnejo z TRRji,

jaz imam še vedno revolut beneficiary oz. nimam svojega IBANa in nimam česa prijavljat FURSu

Lonsarg ::

A to so še kaki čisto prvi računi ko niso talali TRRjev? Namreč za nove zihr dobiš direktno svojega.

bastadu ::

Jaz sem se na Revolut prijavil kakšni 2 leti nazaj in so mi vmes avtomatsko dodelili IBAN ...

BuDi79 ::

buttcrack je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Ja IBAN je avtomatski im na tvoje ime, pač gre za proper račun, gor si lahko nakazuješ plačo, kupnino od prodane hiše,.. kar pač ljudje počnejo z TRRji,

jaz imam še vedno revolut beneficiary oz. nimam svojega IBANa in nimam česa prijavljat FURSu
Če misliš da je to res.

buttcrack ::

Kaj pa naj prijavim, da imam odprt račun na revolutu pod imenom Revolut?

Mare2 ::

buttcrack je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Ja IBAN je avtomatski im na tvoje ime, pač gre za proper račun, gor si lahko nakazuješ plačo, kupnino od prodane hiše,.. kar pač ljudje počnejo z TRRji,

jaz imam še vedno revolut beneficiary oz. nimam svojega IBANa in nimam česa prijavljat FURSu


Poglej in prelistaj dokument. O Revolutu boš našel posebno uradno pojasnilo FURS-a.
(Opomba: Ponudnik Revolut računa je pred kratkim že nadgradil spletno aplikacijo, zato morajo imetniki ta račun prijaviti.)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

buttcrack ::

vem, to je staro že vsaj pol leta...

Kater IBAN pa želijo, tistega pod local ali swift?

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Vse.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buttcrack ::

pod local je beneficiary revolut, pod swift pa je moje ime...

OK.d ::

buttcrack je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Ja IBAN je avtomatski im na tvoje ime, pač gre za proper račun, gor si lahko nakazuješ plačo, kupnino od prodane hiše,.. kar pač ljudje počnejo z TRRji,

jaz imam še vedno revolut beneficiary oz. nimam svojega IBANa in nimam česa prijavljat FURSu

Posodobi aplikacijo, pa ga boš tudi ti dobil.
LPOK.d

Ales ::

shadow7 je izjavil:

Vprašanji:
1. Ali pri Revolutu obvezno dobiš svoj IBAN (in s tem obveznost prijavljanja FURS) ali je to še vedno zgolj opcija?

Da, vsakdo dobi lasten bančni račun, to ni več le opcija. Moraš ga prijaviti.

2. Če imaš svoj IBAN/SWIFT potem si kot nakazilodajalec (Revolut -> prejemnik) naveden ti? Sprašujem, ker nekje ne dopuščajo 3rd party nakazil. Konkretno me to zanima za USD plačila.

Da, a če sprašuješ za mednarodna plačila v SWIFT sistemu in ne za SEPA, bi se na tvojem mestu direktno pozanimal za podrobnosti tako pri Revolut podpori, kot pri načrtovanem prejemniku. Tudi glede stroškov, da ne bo presenečenj.

buttcrack ::

OK.d je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Ja IBAN je avtomatski im na tvoje ime, pač gre za proper račun, gor si lahko nakazuješ plačo, kupnino od prodane hiše,.. kar pač ljudje počnejo z TRRji,

jaz imam še vedno revolut beneficiary oz. nimam svojega IBANa in nimam česa prijavljat FURSu

Posodobi aplikacijo, pa ga boš tudi ti dobil.

apk je zadnji, 6.3, nisem pa nikoli opazil zavihkov. Pod loacl je revolut, pod swift pa je name pisan. sem ga tudi že prijavil.

Lonsarg ::

Jaz imam pod Local in pod Swift isti IBAN.

Mare2 ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz imam pod Local in pod Swift isti IBAN.

Pri meni je tudi isti.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Tac20 ::

Kaj izbereš za državo pri prijavi računa Revoult?

Lonsarg ::

Pa Abanka dejansko samo tujim to zaračunava, če nekdo z SKB kartico dvigne pa ne?

svetidej ::

Preverjeno ne zaračunava komitentom NLB-ja oziroma slovenskim bankam.

Komitenti Abanke imajo zastonj. Če 4EUR zaračunavajo Revolutu in N26 bi potem morali zaračunavati tudi NLB-ju oziroma vsem slovenskim bankam.
https://denar.svetidej.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svetidej ()

Shegevara ::

svetidej je izjavil:

Preverjeno ne zaračunava komitentom NLB-ja oziroma slovenskim bankam.

Komitenti Abanke imajo zastonj. Če 4EUR zaračunavajo Revolutu in N26 bi potem morali zaračunavati tudi NLB-ju oziroma vsem slovenskim bankam.


Zakaj pa ne smejo recimo med seboj sklenit takih strateških pogodb, preko katerih bi imeli komintenti vpletenih bank skupne bonuse recimo? (sprašujem ker se ne spoznam na pravo) Vrana vrani ne izkljuje oči.

OrkAA ::

Temu se rece kartelni dogovor, ki je pri nas prepovedan.

https://www.gzs.si/pripone/OPOMNIK%20-%...

sirotka ::

Zdravo, za podaljšan vikend grem v Bosno, deluje tam Revolut ok? Ali raje vzamem maestro in keš?
hvala

Killermode ::

sirotka je izjavil:

Zdravo, za podaljšan vikend grem v Bosno, deluje tam Revolut ok? Ali raje vzamem maestro in keš?
hvala

Raje vse troje.

perci ::

Keš deluje najboljše.

sirotka ::

ok, hvala:)

knesz ::

sirotka je izjavil:

Zdravo, za podaljšan vikend grem v Bosno, deluje tam Revolut ok? Ali raje vzamem maestro in keš?
hvala

Bosna ni kritična, tam furajo Marke in Eure enakovredno, ter Kune proti jugu države.

sirotka ::

bom vzel potem nekaj gotovine in kartico, revolut pustim doma.
hvala

knesz ::

sirotka je izjavil:

bom vzel potem nekaj gotovine in kartico, revolut pustim doma.
hvala

Jaz bi raje vzel Revolut in gotovino. Še prej bi na Revolut naredil za določen znesek konverzijo v BM, tako da s kartico plačuješ v lokalni valuti brez oderuških provizij - slabih konverzij.
Bistvo Revoluta je ravno uporaba v tujini.

MiiHaa ::

Tako je ena zenska napisala na FB tako da najbrz tole drzi:

Evo tko, js sm kr na furs poklicala pa se pozanimala, kaj je s to prijavo na davcno:
Vsi REVOLUT uporabniki!
Zadnje čase je ogromna zdraha okol tega, ali je treba kartico prijavit na FURS ali ne. In odgovor je NE, ni treba, če ga ne uporabljate kot račun, na katerega dobivate plačo.
In še to - če že dobite/dobimo pošto s FURS-a, gre najprej za poziv, v katerem se moramo zjastniti, ali gre za varčevalni, debetni, plačilni račun... Ker varčevalnih in vseh ostalih računov, razen plačilnih, ni potrebno prijavljati. Tako da, tudi če dobiš pošto, ne bo kazen ampak samo poziv ? Je pa to zaradi njihove evidence, ker gre za izmenjavo podatkov v EU med bankami oz. državami, tako da oni sproti eliminirajo ven vse račune, ki niso plačilni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Killermode ()

Kekec ::

In ker je to ena ženska na FB napisala bo zagotovo držalo.

MiiHaa ::

Pojma nimam ce drzi. Reku sm da najbrz drzi drgac pa nvm:) Itak pa je bols da prjavs v usakm primeru ce drzi al pa ne:)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Killermode ()

OrkAA ::

Kopiram iz uradnega FURS dokumenta objavljenega tu: https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogod...

Ali je potrebno prijaviti račune kot so: Bet365 britanska stavnica, Skrill predplačniški račun, Paypal, Revolut, Monese ...? Takih spletnih storitev ni potrebno prijavljati, dokler "imajo vlogo elektronske denarnice". V primeru, da ponudniki te spletne storitve nadgradijo tako, da računi prevzamejo funkcijo plačilnega računa s personalizirano številko (npr. IBAN), na katerega se imetniku lahko nakazujejo prejemki (npr. plača), je tak račun potrebno prijaviti.
(Opomba: Ponudnik Revolut računa je pred kratkim že nadgradil spletno aplikacijo, zato morajo imetniki ta račun prijaviti.)


Povzetek: Revolut je treba prijavit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

Ales ::

MiiHaa je izjavil:

Pojma nimam ce drzi. Reku sm da najbrz drzi drgac pa nvm:) Itak pa je bols da prjavs v usakm primeru ce drzi al pa ne:)

Ne vem, al naj ti stisnem izbris al naj ti rečem, da namesto Facebooka uporabljaj možgane... ;)

bastadu ::

Vsak račun, na katerege LAHKO dobivaš plačo (ali kakšna druga nakazila, torej da ima račun IBAN) je potrebno prjaviti. End of story.

Mare2 ::

MiiHaa je izjavil:

Pojma nimam ce drzi. Reku sm da najbrz drzi drgac pa nvm:) Itak pa je bols da prjavs v usakm primeru ce drzi al pa ne:)

Res še nisem zasledil, da bi koga kaznovali. Ljudje prijavljajo račune zaradi strahu pred kaznijo. Tudi ne vzame veliko časa, sploh če greš po mojem že objavljenem navodilu. Nikoli pa ne veš, kaj se lahko zgod v prihodnosti, ker prekršek je lahko dokazljiv, tudi za nazaj. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BlaY0 ::

Kekec je izjavil:

In ker je to ena ženska na FB napisala bo zagotovo držalo.

Kolikor jaz vem je najbolje, če v FB status napišeš številke svojih računov in ti ni treba nič javljati na FURS, bodo že sami našli...

PrihajaNodi ::

Loool:)):))
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PrimozR ::

Moja debata s FURS-om:

Lep pozdrav!

Odprl sem si Revolut račun, ki je, kar se tiče mene, podoben računu N26, ki ga že imam prijavljenega v eDavkih.

Pri prijavi bančnega računa v tujini je potrebno dodati potrdilo, kjer je v vmesniku na eDavkih pripisano, da je to slika bančne kartice, bančne knjižice oz. pogodbe.

Zatakne se, ker v primeru Revoluta od naštetega nimam ničesar. Revolut račun sem odprl zgolj z virtualno VISA debetno kartico, kjer imam številko kartice in CVC kodo dostopno prek aplikacije na telefonu (oz. verjetno tudi prek brskalnika na računalniku, ampak tega nisem preverjal). Fizične kartice, na kateri bi bil napisan IBAN račun nimam, torej mi s tega vidika ni potrebno prijaviti računa?

Po drugi strani sem zasledil, da je treba prijaviti vse storitve/račune/itd., kjer je možno nakazovanje denarja, torej vse račune, ki imajo svoj IBAN. Le-tega v primeru Revoluta imam v razdelku za nakazilo denarja - tam lahko nakazujem z uporabo kreditne kartice ali pa s SWIFT nakazilom na izpisan IBAN račun. Le-ta je, najverjetneje, unikaten za moj račun, torej imam IBAN račun in s tem padem v kriterij, kjer moram Revolut prijaviti na eDavke.


Njihov odgovor:
Spoštovani,

Prijava tekočega računa odprtega v tujini je obvezna. FURS sporočite informacijo o odprtem TRR tako, da izpolnete ustrezen obrazec (če je račun odprt na fizično osebo izberete

DR-02).

Obrazec lahko oddate:

- papirno (osebno ali po pošti) na krajevno pristojni finančni urad ali

- elektronsko na portalu eDavki (imeti morate digitalno potrdilo ali uporabniški račun za vstop), izberete obrazec DR-Racun - Prijava za vpis podatkov v davčni register o računih

odprtih zunaj Republike Slovenije.


Najprej je bila še solata z linki kako in kaj. Ko sem jim napisal, da mi niso odgovorili, so mi rekli, naj vprašanja ali dokazila pošljem po pošti, na lokalni urad FURS-a ali po telefonu. Potem sem prijavil s tistim IBAN-om, ki je za nakazilo sredstev na račun, čeprav, pomojem glede na napisano pri DR-01 obrazcu, tehnično gledano Revoluta ne bi bilo potrebno prijaviti. Razen če ToS šteje kot pogodba. Ampak v ToS-u verjetno ni napisan uporabnikov IBAN :)

Tehnično gledano seveda ker nimaš dokazila v obliki bančne kartice (kreditna nima IBAN-a), knjižice ali pogodbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Ales ::

@PrimozR, z Revolutom seveda imaš pogodbo, druga stvar je pa v kaki obliki je ta vidna. Imaš pravi bančni račun s tvojo lastno IBAN in kakor koli to "tehnično" obračaš, moraš bančni račun odprt v tujini po zakonu prijaviti.

Če ne znate najti dokazila, ki bi ga ob prijavi računa posredovali FURS, enostavno prijavite račun brez tega. Sicer pa mi ni jasno, kaj je narobe z posnetkom ekrana, kjer sta v aplikaciji vidna IBAN in vaše ime.

buttcrack ::

Sam se ga včeraj prijavil. Napisal kdo sem, kje prebivam, kaj prijavljam, katera banka, kater bic in iban ter da sem malo pozabil na vse skupaj... Danes prišel odgovor da ni panike in da bodo datum odprtja šteli kot dat nadgraditve appa, kljub temu da ga imam že od 2016.

PrimozR ::

Ales je izjavil:

@PrimozR, z Revolutom seveda imaš pogodbo, druga stvar je pa v kaki obliki je ta vidna. Imaš pravi bančni račun s tvojo lastno IBAN in kakor koli to "tehnično" obračaš, moraš bančni račun odprt v tujini po zakonu prijaviti.

Če ne znate najti dokazila, ki bi ga ob prijavi računa posredovali FURS, enostavno prijavite račun brez tega. Sicer pa mi ni jasno, kaj je narobe z posnetkom ekrana, kjer sta v aplikaciji vidna IBAN in vaše ime.

Nič. Ampak to ni bančna kartica, niti knjižica, niti pogodba. Vsaj jaz bi rekel da ne.

Saj pravim da sem prijavil. Izpostavljam le potencialno napako na FURS-ovi strani (njim je očitno vseeno, če jo imajo, če jim ne bi bilo, bi jo popravili po mojem e-mailu).

perci ::

Nič. Ampak to ni bančna kartica, niti knjižica, niti pogodba. Vsaj jaz bi rekel da ne.

Ti bi rekel, ja.

PrimozR ::

You can prove me wrong. Maili s FURS-a me nekako niso prepričali. Lahko se pa spremeni navodila na strani, da bodo bolj jasna. Mislim jasno mi je, da je treba račun prijaviti, ker lahko nanj dobivaš plačo pa te fore. Ampak pač, kako dokažem vse skupaj, če nimam niti enega od dokazil?

bastadu ::

Jaz nisem rabil nič dokazovati, sem samo na PDF obrazcu izpolnil svoje podatke, podatke banke in št. računa in so mi vnesli račun na seznam računov v eDavkih ...

perci ::

PrimozR je izjavil:

You can prove me wrong. Maili s FURS-a me nekako niso prepričali. Lahko se pa spremeni navodila na strani, da bodo bolj jasna. Mislim jasno mi je, da je treba račun prijaviti, ker lahko nanj dobivaš plačo pa te fore. Ampak pač, kako dokažem vse skupaj, če nimam niti enega od dokazil?

Aleš ti je že vse lepo razložil. In ni ti treba ničesar dokazovati. Ti moraš račun samo prijaviti. FURS ima glede tega jasno stališče.

kokica2000 ::

Prijav računov je v zadnjem času ogromno. Furs preveri samo, ali se prijavljen račun ujema z evidenco računov, ki jo prejemajo po mednarodni izmenjavi 2x na leto in ga vnese pod račune zavezanca. To je vse. Dokazila niso potrebna, lahko pa priložite zakonsko sliko telefona, bo tudi v redu.

stara mama ::

sirotka je izjavil:

Zdravo, za podaljšan vikend grem v Bosno, deluje tam Revolut ok? Ali raje vzamem maestro in keš?
hvala

Dela brez problema! Revolut mi je delal še v Afriki, na Kubi in v Indoneziji.
Edino pazi na provizije bankomatov. Ravno pred 2 tedni v Mostarju na enakem bankomatu mi je hotel kasirat 4€ provizije, lani pa ta isti bankomat ni imel provizije. Po tretjem poskusu sem našel bankomat brez provizije.
Ekologija™ in Trajnost™

stanislavp ::

Vprašanje n26 vs revolut, če pravilno razumem vso to kolobocijo. Oboje sem si naročil in dobil domov.

Revolut bi imel v glavnem za Hrvaško. Med tednom bi si 200eur zamenjal v kune, ker je boljši tečaj, kot med vikendom. Za vikend pa bi iz bankomata dvignil kune, ki jih imam na računu (vse kune, ki sem jih dobil v vrednosti 200eur med tednom). Saj je zame boljše, če dvignem v kunah, kajne?

Ima res revolut mesečno obdobje od dneva odprtja računa in en mesec? Jaz sem 6. odprl račun, tako da imam vedno od 6. do 6. Baje jih veliko dvigne 200eur npr. zadnjega v mesecu in nato še prvega v mesecu in prvega v mesecu plačajo provizijo, ker mislijo, da je mesečno obdobje od 1. do zadnjega v mesecu.

Iz n26 se splača dvigovati izključno EUR, ker je 5krat zastonj v neomejenih zneskih, izključno v EURIH, medtem ko v drugih valutah ni zastonj?

Hvala za odgovore.

BlaY0 ::

Pri Revolutu imaš "rolling" omejitev 200 EUR v zadnjih 30 dneh.

N26 dela konverzijo prek TransferWise-a ki ni zastonj in je relativno ugodna.

buttcrack ::

stanislavp je izjavil:

Revolut bi imel v glavnem za Hrvaško. Med tednom bi si 200eur zamenjal v kune, ker je boljši tečaj, kot med vikendom. Za vikend pa bi iz bankomata dvignil kune, ki jih imam na računu (vse kune, ki sem jih dobil v vrednosti 200eur med tednom). Saj je zame boljše, če dvignem v kunah, kajne?

Če ne boš nekje v hrvaški đungli seveda lahko tudi plačuješ s v kunah z revolut kartico. Denar zato uporabiš samo, ko je res nujno.

stanislavp ::

Rolling omejitev ni 30 dni od dviga 200eur brez provizije, temveč 30 dni od dneva registracije. Vsaj tako sem to jaz razumel.... Zato ker pa n26 dela konverzijo in je potrebno plačati na bankomatu, če ni v EUR, pa se uporablja revolut.
««
28 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598133446 (7480) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562131790 (6554) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617120503 (9808) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109335 (37256) Andro457

Več podobnih tem