» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
27 / 95
»»

          ::

Na žalost naše banke spletni dostop še vedno smatrajo za nadstandard. Edino kar pri tujih zastonjskih alternativah pogrešam, je izvoz plačilnega prometa v OFX.

PrimoZ_ ::

Sedajle je okoli mene kar nekaj sodelavcev dobilo pošto iz CSD-ja da so ugotovili, da imajo račun v tujini in da morajo sporočiti stanje na nek datum.
Kar je meni osebno hecno je da se zadovoljijo z naprintanim print screenom, ki ga jim pošlješ 8-O

Sej po eni strani plus pike, da ne komplicirajo, ampak so dvomi da se kdo čez čas ne bo vtaknil v to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Killermode ::

PrimoZ_ je izjavil:

Sedajle je okoli mene kar nekaj sodelavcev dobilo pošto iz CSD-ja da so ugotovili, da imajo račun v tujini in da morajo sporočiti stanje na nek datum.
Kar je meni osebno hecno je da se zadovoljijo z naprintanim print screenom, ki ga jim pošlješ 8-O

Sej po eni strani plus pike, da ne komplicirajo, ampak so dvomi da se kdo čez čas ne bo vtaknil v to...

Načeloma bi moral zadostovati tudi dopis na roko napisan. Važno je samo da se stanje ne razlikuje od tistega, ki ga prejmejo od banke.

PrimoZ_ ::

Mah to je mal tricky...
Jaz imam za petek stanje med 2 in 50EUR, ker smo šli cel team na malco in so meni nakazal jaz pa sem potem plačal z drugo kartico.

Sej pač prijaviš 50EUR da si on the safe side, vseeno pa ni čist enoznačno.
Sploh v primeru da jim folk pošlje prtscr, na katerem se vidi 2EUR, banka pa sporoči stanje ob koncu dneva kjer je 50EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

MrStein ::

Oba zraven napišeta čas stanja in ni več dvoumnosti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimoZ_ ::

MrStein je izjavil:

Oba zraven napišeta čas stanja in ni več dvoumnosti.


Kot gledam revolut, piše samo datum in ne ure...
Sej kot sm reku prijaviš pač višji znesek, da si na varni strani. Vseeno pa se mi zdi malo na hojladri vse skupaj.

Killermode ::

Ni tako na "hojladri" kot bi si človek lahko včasih mislil. Če jim karkoli ne bo jasno te bedo prosili za dodatna pojasnila/dokazila.

SmeskoSnezak ::

Iz ene banke bi naj dobil nakazilo od vceraj. Na aplikaciji se ne vidi nicesar. A nakazilo ni slo skozi? Treba se pocakati?
@ Pusti soncu v srce... @

MrStein ::

A rezervacij ne piše v app-u?

Tisto, ko s kartico "plačaš", a še ne odtegne sredstev.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OrkAA ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Iz ene banke bi naj dobil nakazilo od vceraj. Na aplikaciji se ne vidi nicesar. A nakazilo ni slo skozi? Treba se pocakati?


To je odvisno od SEPA sistema, ne toliko od revoluta. Ko bo nakazilo prislo, ga bos videl v appu, traja pa ponavadi 1-3 dni. Ce bo dlje, ti svetujem da vprasas support.

MrStein je izjavil:

A rezervacij ne piše v app-u?

Tisto, ko s kartico "plačaš", a še ne odtegne sredstev.


Se vidi. Poleg transakcije je taka majhna ikona ure, ki nakazuje, da sredstva se niso bila odtegnjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

swdev ::

jype je izjavil:

boolsheat je izjavil:

A lahko potem dvigneš 200€ direktno z Revolut kartico, potem jo dodaš v Curve in dvigneš še dodatnih 200€ s Curve kartico iz Revolut računa?
Ne.


Lahko.
Curve vsako transakcijo opredeli kot spletni nakup na uporabljenem računu. Ima pa prav tako 200 eur limita/mesečno za cash withdrawal. Zato lahko skupno na mesec Revolut+Curve brez fee-jev dvigneš 400 eur.

Ales ::

swdev je izjavil:

jype je izjavil:

boolsheat je izjavil:

A lahko potem dvigneš 200€ direktno z Revolut kartico, potem jo dodaš v Curve in dvigneš še dodatnih 200€ s Curve kartico iz Revolut računa?
Ne.

Lahko.
Curve vsako transakcijo opredeli kot spletni nakup na uporabljenem računu. Ima pa prav tako 200 eur limita/mesečno za cash withdrawal. Zato lahko skupno na mesec Revolut+Curve brez fee-jev dvigneš 400 eur.

Od kod ti to? Mislim, si dejansko probal? Curve namreč izdajateljem kartic pošilja MMC kode dejanskega nakupa, ne tlači vse pod eno in isto postavko. Pošlje torej tudi MMC kodo, ki odgovarja dvigu gotovine.

Vsaj naj bi. Zato pa vprašam, če si poskusil.

PrihajaNodi ::

Zakaj se Revolut prijavlja Fursu? Ce ga uporabljas kot primarni racun? A tja dobivate placo?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

bastadu ::

Zato ker je vsak račun (v tujini) potrebno prijaviti.

techfreak :) ::

Obstojeci Mastercard mi naslednji mesec potece, za novo kartico mi je pa zgeneriralo Viso, ki ne deluje na Google Pay.

Slucajno kdo ve, ce zamenjava naslova na nemskega se vedno deluje za generiranje virtualnega Mastercarda, ali so ze kaj spremenili?

HappyPills ::

Hmm jst mam viso vezano na GooglePay in dela bp

6151 ::

techfreak :) je izjavil:

Obstojeci Mastercard mi naslednji mesec potece, za novo kartico mi je pa zgeneriralo Viso, ki ne deluje na Google Pay.

Slucajno kdo ve, ce zamenjava naslova na nemskega se vedno deluje za generiranje virtualnega Mastercarda, ali so ze kaj spremenili?


Meni zgeneriran virtualni deluje odkar sem odprl račun. Edina kartica, nimam fizične.

andro23 ::

Meni je Google pay delal z Mastercardom. Po preteku sem dobil novo Viso in mi v kombinaciji z G pay žal ne dela
Za uporabo G pay je zadoščal odklep telefona

bastadu ::

andro23 je izjavil:

Meni je Google pay delal z Mastercardom. Po preteku sem dobil novo Viso in mi v kombinaciji z G pay žal ne dela
Za uporabo G pay je zadoščal odklep telefona

Nekje sem zasledil, da je bil pred kratkim omogočen tudi GPay z Viso, kdaj pa si nazadnje poskusil?

kokica2000 ::

Če govorimo o brezstičnem plačevanju, tudi meni dela samo z Mastercardom, pa še to samo kartica z angleškim BIN-om (tista s slovenskim BIN-om ne dela). Z virtualno Viso (ki ima angleški BIN) mi brezstična plačila ne delajo. So pa nekateri tu na forumu poročali, da jim dela s fizično Viso.

BlaY0 ::

Se pravi imaš uvoženo v GPay, tam zgleda vse OK, ko pa poskusiš plačat pa ne gre?

PreviousUser ::

Se kaj ve, kdaj bo Revolut omogočil trgovanje z ETF-ji?

perci ::

Do zdaj sem le z odklepom telefona plačal do 1900 evrov.


Kaj pa imaš ti za kupovat tako drage zadeve. Max 500 eur. Vse ostalo preveč onesnažuje okolje.

jype ::

perci je izjavil:

Kaj pa imaš ti za kupovat tako drage zadeve. Max 500 eur. Vse ostalo preveč onesnažuje okolje.
CO2 kupone sem kupil!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

kokica2000 ::

BlaY0 je izjavil:

Se pravi imaš uvoženo v GPay, tam zgleda vse OK, ko pa poskusiš plačat pa ne gre?

V GPay lahko dodaš tako rekoč vsako kartico, ne moreš pa vsake registrirat za brezstična plačila. Seveda lahko za spletna plačila (v trgovinah, ki podpirajo GPay, npr. Google Play) uporabljam vse v GPay dodane kartice.

andro23 ::

GPay dela z Revolut Viso, samo ne brezstično...sem probal z navadno in virtualno nazadnje prejšnji teden

          ::

jype je izjavil:

perci je izjavil:

Kaj pa imaš ti za kupovat tako drage zadeve. Max 500 eur. Vse ostalo preveč onesnažuje okolje.
CO2 kupone sem kupil!


Misliš odpustke?

jype ::

andro23 je izjavil:

GPay dela z Revolut Viso, samo ne brezstično...sem probal z navadno in virtualno nazadnje prejšnji teden
Če imaš staro (ne vem koliko, ampak več kot 3 leta) revolut vizo, potem dela tudi brezstično.

buneech ::

Js mam virtualno Viso, izdano decembra 2018, pa dela contactless v Google Pay.
Sm ravnokar probal še fizično iz novembra 2018 dodat, dela.
Sta pa po binlist GB kartici.

svetidej ::

Abanka krši EU uredbo glede provizije 4 eur:
- Vprašanje: http://www.europarl.europa.eu/doceo/doc...
- odgovor: http://www.europarl.europa.eu/doceo/doc...
https://denar.svetidej.com/

jype ::

buneech je izjavil:

Js mam virtualno Viso, izdano decembra 2018, pa dela contactless v Google Pay.
Ja, nove pa žal ne delajo :(

No, saj do takrat ko ti poteče bodo verjetno že podprli tudi Slovaško.

modelno1 ::

Prijavi Banki Slovenije?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

svetidej ::

Ne samo Banki Slovenije ;)
https://denar.svetidej.com/

boolsheat ::

Mhm, treba jih je prijavit naprej na ustrezne EU institucije in upam, da jim nabijejo lepo kazen... ;)

Verjetno, če je več prijav, je boljši odziv, tako, da, če se je kdo lotil, naj napiše kam in kaj je napisal približno, da bomo še drugi lahko ukrepali... ;)

Naabo ::

jype je izjavil:

andro23 je izjavil:

GPay dela z Revolut Viso, samo ne brezstično...sem probal z navadno in virtualno nazadnje prejšnji teden
Če imaš staro (ne vem koliko, ampak več kot 3 leta) revolut vizo, potem dela tudi brezstično.

Meni dela izdana začetek februarja 2019, med tem ko vse ostale za katere poznam izdane kasneje ne delajo.

MiiHaa ::

Ziujo. Imam 1 ali 2 uprasanja ce mi lahko pomagate:)

1. Katero kartico oz racun je najbolje imeti za kupovanje preko spleta, rezervacije hotelov, placevanja v tujini itd...? Revoult, N26 ali tisto mastercard kartico ki jo npr dobis na NLBju zraven paketa?

2. Ce bi imel Revoult bi potem imel na njihovi kartici tolko denarja kokr bi si ga nalozil? Npr. mastercard ki jo mam preko NLBja ima limita 500e i to je to. Hvala Lp

Revolut*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MiiHaa ()

HappyPills ::

Preko spleta je dobro imeti kar virtualno kreditno kartico katero odklepaš po potrebi. To je najbolj varna opcija. To ima Revolut 1 že v njihovem free paketu. Njihova fizična kartica pa je zakon za potovanja, ker imaš 200€ zastonj dviga na bankomatu kjerkoli. Ja na Revolut si naložiš tolko denarja kolikor boš porabil. Naložiš gor prek TRRja al pa preko druge kreditne kartice.

MiiHaa ::

Ali ja virtualni oz fizicni kartici Revoluta tudi napisano moje ime in priimek kakor na NLB mastercard? Hvala

buttcrack ::

Ja. Enaka je, samo da je ne moreš v roke prijet :)

Dark000 ::

Za tiste, ki ste že uporabljali auto-exchange. Je to one time thing ali se bo izvajalo dokler je razpoložljivo stanje pri izbranem znesku.

HappyPills ::

Pol v višjih paketih imaš pa disposable virtualne kartice, k se jim menja številka po vsakem nakupu. To je vbistvu še bolj varna opcija za net.

PrimozR ::

N26 je pa, razen virtualne kartice, enak Revolutu. Prav tako imaš debetnega Mastercarda (Mastercarda namesto Vise, če igra vlogo), sicer je pa enako. Lahko pa tudi na NLB-ju verjetno dobiš kako debetno kreditno (kjer je tudi načelo kolikor denarja na računu, toliko je limita). Prednost te druge kartice je res to, da daš gor toliko denarja, kolikor ga potrebuješ oz. hočeš.

Stokarino ::

A trading je sam v USA live zaenkrat?

OvCa77 ::

Dark000 je izjavil:

Za tiste, ki ste že uporabljali auto-exchange. Je to one time thing ali se bo izvajalo dokler je razpoložljivo stanje pri izbranem znesku.

Samo enkrat ti naredi, potem moraš nazaj vklopit.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

svetidej ::

Stokarino je izjavil:

A trading je sam v USA live zaenkrat?

Storitev je na voljo tudi v Sloveniji za Metal uporabnike.

Trenutno je omogočeno trgovanje samo z delnicami iz ZDA.
https://denar.svetidej.com/

buttcrack ::

Je kdo že kaj kupil?

OK.d ::

Kakšen je strošek - provizija, če recimo iz Revolut-a nakažeš nazaj na svojo plačilno kartico, katero imaš namenjeno za polnjenje Revoluta?
LPOK.d

bastadu ::

PrimozR je izjavil:

N26 je pa, razen virtualne kartice, enak Revolutu. Prav tako imaš debetnega Mastercarda (Mastercarda namesto Vise, če igra vlogo), sicer je pa enako. Lahko pa tudi na NLB-ju verjetno dobiš kako debetno kreditno (kjer je tudi načelo kolikor denarja na računu, toliko je limita). Prednost te druge kartice je res to, da daš gor toliko denarja, kolikor ga potrebuješ oz. hočeš.

N26 nima možnosti podračunov v različnih valutah in nima tako ugodnih menjalnih tečajev ...

OK.d je izjavil:

Kakšen je strošek - provizija, če recimo iz Revolut-a nakažeš nazaj na svojo plačilno kartico, katero imaš namenjeno za polnjenje Revoluta?

0€.

shadow7 ::

Vprašanji:
1. Ali pri Revolutu obvezno dobiš svoj IBAN (in s tem obveznost prijavljanja FURS) ali je to še vedno zgolj opcija?

2. Če imaš svoj IBAN/SWIFT potem si kot nakazilodajalec (Revolut -> prejemnik) naveden ti? Sprašujem, ker nekje ne dopuščajo 3rd party nakazil. Konkretno me to zanima za USD plačila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadow7 ()

Lonsarg ::

Ja IBAN je avtomatski im na tvoje ime, pač gre za proper račun, gor si lahko nakazuješ plačo, kupnino od prodane hiše,.. kar pač ljudje počnejo z TRRji,
««
27 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598131998 (6032) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130516 (5280) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225154 (3925) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108468 (36389) Andro457

Več podobnih tem