» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
25 / 95
»»

buttcrack ::

meni tudi n26 ne dela BS na gpay

jype ::

A s staro revolut kartico moraš vpisat naslov izven Slovenije, če hočeš da dela gpay?

jype ::

Vidim, da ne, samo BIN mora bit iz podprte države, pa banka mora rečt "ja", ko Google Pay vpraša. Curve kartica recimo ne dela, čeprav ima UK bin, tako kot stare Revolut.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

buttcrack ::

en quicky question... Če imaš dve revolutki, ali lahko z vsake dvigneš do 200€ free a se sešteva?

Dark000 ::

Sešteva.

tigrr ::

A kdo ve, kdaj bo gpay BS podprl N26 ?

buttcrack ::

:( tnx

kaj pa kar se tečaja tiče, kune npr. če plačujem (med tednom) neki blazne razlike ni naparam plačevanju s kunami na računu?

PrihajaNodi ::

XLapsus je izjavil:

Sem naredil virtualno viso in v gpay jo gre dodati, ne dela pa brezstično plačevanje. Enako je pri mavrični mastercard.


Imas v appu funkcijo za brezsticno placevanje.

Ides na:

Dashboard --- > Izberes kartico (jaz imam virtualno pa fizicno) izberes fizicno --> security > contactless payments
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

XLapsus ::

To ni zaradi nastavitev, google še ni požegnal. Stara mastercard še deluje, ampak mi poteče septembra.

PrimozR ::

Kaj je sploh point Google Pay če ne dela NFC?

OrkAA ::

Sicer ne vem, ce je to pomembno v tem primeru, ampak ponavadi nove kartice tako ali tako ne delujejo brezsticno, dokler jih enkrat ne uporabis na chip-pin oz. manual-key-entry nacinu. Je kdo probal novo-ustvarjeno revolut virtualno kartico najprej uporabiti za neko normalno placilo, potem pa sele preko gpay nfc?

miko22 ::

PrimozR je izjavil:

Kaj je sploh point Google Pay če ne dela NFC?

Ni ga, lahko zadevo kar zbrišeš. Neuporabno.

OK.d ::

Danes v Cinemaplexxu z Revolutom plačal in izkoristil gratis karto.
Saj vem da toplo vodo odkrivam, vendar sem mislil da velja samo za naše banke.
LPOK.d

WaterBoy ::

Zdravo

Zanima me ali moram revolut račun prijavit fursu?
Na njemu imam sedaj nekaj malega denarja in š nisem niš plačeval z kartico, verjno pa ga ne bom uporabljal kot račun za plačo

Ales ::

Ja. Zadostuje njegov obstoj, nima veze, kaj počneš z njim...

WaterBoy ::

Hvala

WaterBoy ::

Zanima me ali dobim kakšno potrdilo o davčne ko sem prjavil račun na spletu ali nič. Kje vidim da je uspešno bilo vloženo

delfinus ::

Potrdila ne bos dobil. Da je racun zabelezen pri FURS vidis v eDavkih https://edavki.durs.si pod rubriko: Podatki o zavezancu \ Računi. Naj te ne skrbi. Ce si racun prijavil je stvar opravljena s tvoje strani. Na FURSu je sedaj, da ga vpise v register.

lp, d.

Racunalnik ::

na revolutu imam 1000Eur, na paypal.co.uk bom plačal v funtih, najceneje konvertirat eure v funte je vrjetno prvo v revolutu iz eur v funte in placat na ebay.co.uk v funtih potem kot je racun? Slabse je vrjetno ce ti paypal konvertira iz revolut eur v funte?

buttcrack ::

To je sigurno najslabše, lahko pa plačaš na paypalu v funtih in bo par centov razlike.

OvCa77 ::

Racunalnik je izjavil:

na revolutu imam 1000Eur, na paypal.co.uk bom plačal v funtih, najceneje konvertirat eure v funte je vrjetno prvo v revolutu iz eur v funte in placat na ebay.co.uk v funtih potem kot je racun? Slabse je vrjetno ce ti paypal konvertira iz revolut eur v funte?

Ti plačaj v funtih na paypalu, bo že revolut sam pretvoril.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

PrimozR ::

A se da pri tem Revolutu izklopiti notificatione? Res ne potrebujem vsak jeben dan notificationa, da sem naročil kartico in da je na poti oz. da lahko njihovo storitev pospemam kolegom in mogoče dobim 5 €...

Zakaj ljudje uporabljajo Revolut namesto N26 mi res ni jasno... -_-

BlaY0 ::

Jaz na Hrvaškem vedno uporabljam Revolut. Kupim Kune (avtomatsko), ko je tečaj najbolj ugoden. Na koncu jih zamenjam nazaj v Evre s par centi profita. Ne gre mi toliko za profit kot za to, da sem vedno "in control".

Za online nakupe uporabljam samo virtualno revolut kartico, pri ostalih imam online blokiran. Na revolutu lahko tudi vsako kartico posebej različno omejuješ z mesečnim rolling limitom. Če veš da ne boš nič nabavljal, postaviš slider na 0 in je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

sirotka ::

9. meseca mi poteče mastercard, je še kaka druga zastonjska opcija, da pridem do MC-ja brez mavrice?

PARTyZAN ::

sirotka ::

Brez, da šaltam banko:) drugače pa hvala

WaterBoy ::

PrimozR je izjavil:

A se da pri tem Revolutu izklopiti notificatione? Res ne potrebujem vsak jeben dan notificationa, da sem naročil kartico in da je na poti oz. da lahko njihovo storitev pospemam kolegom in mogoče dobim 5 €...

Zakaj ljudje uporabljajo Revolut namesto N26 mi res ni jasno... -_-

Jaz sem si revolut naredil ker sem dobil link za zastonj kartico :9

Kakšne ima prednosti N26 pred revolutom?

modelno1 ::

Novo kartico lahko naročiš 28 dni pred potekom veljavnosti stare kartice, ne zaračunajo poštnine.
Vir.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

delfinus ::

Imam oboje. Primarno poslujem z N26. Revolut imam pretezno samo za konverzijo in alternativno placevanje.
Prednosti: Pri N26 je mozen dostop tudi preko racunalnika, pri N26 so malo bolj jasna potrdila o placilu, N26 ne bo prizadet z brexitom, kjer glede tega pri Revolutu se vedno obstaja dolocena stopnja nejasnosti. Pri N26 je 5 dvigov na mesec zastonj v EUR zoni. Pri Revolutu je to samo 200EUR na mesec.

Prednost Revoluta: Poleg UK SWIFT obstaja tudi lokalna UK stevilka bancnega racuna, ki je dobro v primeru, ce poslujes znotraj UK. Denar dobis v tem primeru instantno. Obstoj in moznost uporabe virtualne debetne kartice.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

          ::

Glede na strošek, ni tak problem imeti odprtih obeh računov.

Nesta ::

delfinus je izjavil:

Imam oboje. Primarno poslujem z N26. Revolut imam pretezno samo za konverzijo in alternativno placevanje.
Prednosti: Pri N26 je mozen dostop tudi preko racunalnika, pri N26 so malo bolj jasna potrdila o placilu, N26 ne bo prizadet z brexitom, kjer glede tega pri Revolutu se vedno obstaja dolocena stopnja nejasnosti. Pri N26 je 5 dvigov na mesec zastonj v EUR zoni. Pri Revolutu je to samo 200EUR na mesec.

Prednost Revoluta: Poleg UK SWIFT obstaja tudi lokalna UK stevilka bancnega racuna, ki je dobro v primeru, ce poslujes znotraj UK. Denar dobis v tem primeru instantno. Obstoj in moznost uporabe virtualne debetne kartice.

lp, d.

Revolut jaz tudi uporabljam na PCju (Bluestacks)

buneech ::

PrimozR je izjavil:

A se da pri tem Revolutu izklopiti notificatione? Res ne potrebujem vsak jeben dan notificationa, da sem naročil kartico in da je na poti oz. da lahko njihovo storitev pospemam kolegom in mogoče dobim 5 €...

Greš v Dashboard > Settings > Privacy > Marketing pushes na off.

PrimozR ::

WaterBoy je izjavil:

PrimozR je izjavil:

A se da pri tem Revolutu izklopiti notificatione? Res ne potrebujem vsak jeben dan notificationa, da sem naročil kartico in da je na poti oz. da lahko njihovo storitev pospemam kolegom in mogoče dobim 5 €...

Zakaj ljudje uporabljajo Revolut namesto N26 mi res ni jasno... -_-

Jaz sem si revolut naredil ker sem dobil link za zastonj kartico :9

Kakšne ima prednosti N26 pred revolutom?

Precej bolj jasno, da je banka (že od samega začetka), MaserCard (debetni) z nemškim IBAN-om, praktično nič teženja z notificationi in upselanjem plačljivih storitev. Celega kupa stvari sicer nima, ampak ker teh funkcij (sledenje tečajem in podobno) ne uporabljam, mi gredo predvsem na živce notificationi.

(Revolut sem odprl zaradi teženja ene grupe kolegov, da sem nemogoč, ker "edini" nimam in ne morejo enostavno prenakazovati denarja pri skupnih stroških. TBH mi je rahlo žal. Za kupovanje itak praktično izključno uporabljam SKB-jev MaserCard oz. SKB račun, Revolut in N26 sta tam samo zaradi šeranja stroškov s kolegi)

buneech je izjavil:

PrimozR je izjavil:

A se da pri tem Revolutu izklopiti notificatione? Res ne potrebujem vsak jeben dan notificationa, da sem naročil kartico in da je na poti oz. da lahko njihovo storitev pospemam kolegom in mogoče dobim 5 €...

Greš v Dashboard > Settings > Privacy > Marketing pushes na off.

Hvala. Res logično da je to v zasebnosti :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Nemmo ::

Je imel kdo probleme s plačevanjem online z Viso v zadnjih dneh? Od kar je to dvostopenjsko preverjanje mi ne deluje v redu, mastercard po drugi strani brez problema.

boolsheat ::

WaterBoy je izjavil:

PrimozR je izjavil:

A se da pri tem Revolutu izklopiti notificatione? Res ne potrebujem vsak jeben dan notificationa, da sem naročil kartico in da je na poti oz. da lahko njihovo storitev pospemam kolegom in mogoče dobim 5 €...

Zakaj ljudje uporabljajo Revolut namesto N26 mi res ni jasno... -_-

Jaz sem si revolut naredil ker sem dobil link za zastonj kartico :9

Kakšne ima prednosti N26 pred revolutom?


Edina prednost N26 pred Revolutom je dostop preko spleta - iz PCja preko brskalnika... Support je verjetno tam tam, vse ostalo pa je nekako boljše narejeno pri Revolutu - aplikacija, brezplačni instant top up, virtualne kartice, zavarovanje,... Poleg tega zaenkrat ne brišejo uporabnikov za brez veze kar očitno pri N26 počnejo...

PrihajaNodi ::

Support ti pri revolutu zaracunajo...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

buttcrack ::

Na kakšen način?

Killermode ::

PrihajaNodi je izjavil:

Support ti pri revolutu zaracunajo...

Sem ga že večkrat koristil brezplačno. Med njimi tudi napačne transakcije iz mojih strani.

Mare2 ::

Killermode je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Support ti pri revolutu zaracunajo...

Sem ga že večkrat koristil brezplačno. Med njimi tudi napačne transakcije iz mojih strani.

Prihajajočemu Nodiju so zaračunali 10 EUR. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Killermode ::

Mare2 je izjavil:

Killermode je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Support ti pri revolutu zaracunajo...

Sem ga že večkrat koristil brezplačno. Med njimi tudi napačne transakcije iz mojih strani.

Prihajajočemu Nodiju so zaračunali 10 EUR. :)

:)) Verjetno če jim preveč težiš potem računajo.
Tako kot tisto v baru, manj kot si prijazen in bolj kot kompliciraš dražja je kava.

boolsheat ::

Jaz sem tudi že koristil support zastonj... :D Prvuč slišim, da je moral kdo plačati. 8-O

Shegevara ::

boolsheat je izjavil:


Edina prednost N26 pred Revolutom je dostop preko spleta - iz PCja preko brskalnika... Support je verjetno tam tam, vse ostalo pa je nekako boljše narejeno pri Revolutu - aplikacija, brezplačni instant top up, virtualne kartice, zavarovanje,... Poleg tega zaenkrat ne brišejo uporabnikov za brez veze kar očitno pri N26 počnejo...


Se strinjam z ostalim, ampak aplikacijo pa eni preveč opevate, ker zame ni nič posebnega.

Ne bom rekel, da je obup, ampak včeraj sem 10 minut (kar je 9 minut preveč) iskal IBAN svojega računa na revolutu, da lahko preko SEPA plačila top-upam svoj account. Zdi se mi da vseskozi nekaj preurejajo in spreminjajo layout, vsaj po mojih izkušnjah.

Mare2 ::

Shegevara je izjavil:

ampak včeraj sem 10 minut (kar je 9 minut preveč) iskal IBAN svojega računa na revolutu

Shegevara, a si šel vmes na kavo? Če ne, raje ne povem, kaj si mislim o tebi. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

perci ::

Ja, sej je res butasto skrito, ne glede na to, kaj si Mare misli.

BlaY0 ::

Butasto je to da so UI v zadnjem letu vsaj 3x preuredili, da sem vsakič iskal nastavitve kot mleko v E.Leclercu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

buttcrack ::

A ni mleko v vseh štacunah nasproti hladilnikov?

Mal ZKP pa bo šlo tut v appu.

svetidej ::

Kar se tiče Brexita ni nobenih nejasnosti. V primeru Brexita in pred uveljavitvijo EU bančne licence se bodo vsi EU uporabniki premaknili na Revolut Payments UAB iz Litve.

V jeseni bo Revolut EU uporabnike itak začel preseliti na njihovo EU banko Revolut Bank UAB iz Litve, ki ima prava bančno licenco (jamstvo do 100.000 €). Litovska vladna komisija je 27. junija 2019 že tretjič potrdila, da dejavnosti podjetja Revolut niso v nasprotju z nacionalnimi interesi litovske države. Tako, da evropska bančna licenca ni ogrožena.

Za leto ali dve pa prihaja tudi slovenski IBAN.
https://denar.svetidej.com/

kokica2000 ::

@PrimozR, kar se tiče špetirov okrog tega, ali je boljši N26 ali Revolut, gre bolj za oslovo senco kot katerikoli drugega. Vsak pač uporablja tisto, kar mu paše. Jaz sem recimo z Revolutom super zadovoljen in N26 sploh ne pogrešam :-).

Shegevara ::

Mare2 je izjavil:

Shegevara je izjavil:

ampak včeraj sem 10 minut (kar je 9 minut preveč) iskal IBAN svojega računa na revolutu

Shegevara, a si šel vmes na kavo? Če ne, raje ne povem, kaj si mislim o tebi. :)


Ja, greš v glavni meni, v details, in potem swipe-down. Ni problema, če veš kaj kliknit. Ko bojo čez en mesec pa spet nekej preurejevali bo pa itak drugje.
Prej je bil v meniju payments, sem 100%. Zato pa sem brskal po menijih kot ena slepa kura.

luky ::

kokica2000 je izjavil:

@PrimozR, kar se tiče špetirov okrog tega, ali je boljši N26 ali Revolut, gre bolj za oslovo senco kot katerikoli drugega. Vsak pač uporablja tisto, kar mu paše. Jaz sem recimo z Revolutom super zadovoljen in N26 sploh ne pogrešam :-).

Točno tako se popolnoma strinjam s teboj. Že kar nekaj časa uporabljal Revolut in sem zelo zadovoljen. Ker sem precej na hrvaškem si vedno pretvorim € v kune in vse plačujem z kunami ko sem tam.

Da bi bil support od Revoluta plačljiv pa je za lase prevlečeno. Koristil support najmanj 10x vedno zastojn.
luky!
««
25 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132047 (6081) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130588 (5352) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225163 (3934) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108490 (36411) Andro457

Več podobnih tem