» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
24 / 95
»»

Mare2 ::

kokica2000 je izjavil:


Na primer, če imaš na računu 50 GBP in 50 EUR, pa moraš v trgovini plačati račun za 60 EUR, se ti bodo porabili funti, ne evri (po tečaju, ki je trenutno v veljavi pri Revolutu, med tednom je to tečaj za mednarodne medbančbe poravnave).


Pojasni tole. :)

Meni jemlje EURe, ko plačujem v EURih. Funte pa pusti pri miru, ker je EURov dost. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

PrihajaNodi ::

kokica2000 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Če imam glavno valuto v funtih, dodam kreditno kartico ki je vezana na EUR ali se mi evri pretvorijo v funte?

Kako to misliš, da imaš glavni valuto v funtih? V Revolutu ni glavne valute, vse valute so enakovredne. In kartica ni vezana na konkretno valuto, ampak na račun. Ko v trgovini plačaš s kartico, se najprej porablja lokalna valuta trgovine, če je na računu ni dovolj, pa druge valute.
Na primer, če imaš na računu 50 GBP in 50 EUR, pa moraš v trgovini plačati račun za 60 EUR, se ti bodo porabili funti, ne evri (po tečaju, ki je trenutno v veljavi pri Revolutu, med tednom je to tečaj za mednarodne medbančbe poravnave).


Moja banka in glavna valuta je v RON. Recimo da si želim prenašati še Evre z druge ali iste banke, se mi bo vse skupaj pretvorilo v leje ali bodo evri?

Mare2 je izjavil:

kokica2000 je izjavil:


Na primer, če imaš na računu 50 GBP in 50 EUR, pa moraš v trgovini plačati račun za 60 EUR, se ti bodo porabili funti, ne evri (po tečaju, ki je trenutno v veljavi pri Revolutu, med tednom je to tečaj za mednarodne medbančbe poravnave).


Pojasni tole. :)

Meni jemlje EURe, ko plačujem v EURih. Funte pa pusti pri miru, ker je EURov dost. :)


Ravno danes opravil nakup preko spleta v funtih, preko paypala, vzelo mi je funt katerega sem pretvoril iz druge valute. Tako da verjetno drži tudi za plačevanje.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Stokarino ::

Mal klikam demo Revolut Business pa mi deluje zelo všečno in ugodno okolje. V primerjavi s Slo. bankami je pa tale free verzija sploh majka za kakšne manjše zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stokarino ()

buttcrack ::

Mare2 je izjavil:

kokica2000 je izjavil:


Na primer, če imaš na računu 50 GBP in 50 EUR, pa moraš v trgovini plačati račun za 60 EUR, se ti bodo porabili funti, ne evri (po tečaju, ki je trenutno v veljavi pri Revolutu, med tednom je to tečaj za mednarodne medbančbe poravnave).


Pojasni tole. :)

Meni jemlje EURe, ko plačujem v EURih. Funte pa pusti pri miru, ker je EURov dost. :)

verjetno typo... če imaš 50 funtov in 50 eurov in plačaš nekaj za 60 funtov, ti kresne dol 50 funtov in ostalo v eurih oz. če si v angliji in dvigneš 40 funtov, ti gre s funt računa, ne z eur.

Danes je lgbt kartica prijadrala...

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

PrihajaNodi je izjavil:


Moja banka in glavna valuta je v RON. Recimo da si želim prenašati še Evre z druge ali iste banke, se mi bo vse skupaj pretvorilo v leje ali bodo evri?

Na Revolutu imaš lahko odprtih več različnih valutnih "podračunov" tudi za Leie valda. Če boš gor nalagal Leie bodo tako takoj zavedeni pod RON podračun in ne bo nobene konverzije. Nazaj je pa druga pesem... tvoj račun je RON in vse kar bo gor prišlo bo pretvorjeno iz katerekoli valute v Leie pod pogoji ki jih določa ta banka. Lahko pa recimo namesto da si nakažeš Evre (ki jih bo banka avtomatsko prevekslala v Leie), v Revolutu že pred tem zamenjaš Evre v Leie in potem nakazuješ direktno Leie. Ta varianta je ugodnejša. Samo pazi, pri zastonjskem Revolut računu lahko brez nadomestila menjaš max. 6000 EUR na 30 dni, potem je nadomestilo 0,5%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Mare2 ::

Info za vse, ki ste naročili mavrično kartico: Danes sem jo prejel po navadni pošti, je zelo lepa. Izvedel sem tudi že prvo plačilo s pin kodo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

XLapsus ::

Cestitke mare, sicer je nisi prejel prvi, si pa verjetno prvi v sloveniji z njo placal, kar je tudi svojevrsten dosežek.

infidel ::

XLapsus je izjavil:

Cestitke mare, sicer je nisi prejel prvi, si pa verjetno prvi v sloveniji z njo placal, kar je tudi svojevrsten dosežek.


Mislim, da res. Verjetno bo danes pri Dnevniku, v nedeljo pri Zrcalu tedna, razprava bo tudi na Tedniku, nato pa bo konec leta se pri pomembnih dogodki, ki so zaznamovali leto 2019.

perci ::

Mislim, da bi lahko tudi kandidiral za ime tedna, če ne celo meseca.

BlaY0 ::

Mare2 je izjavil:

Info za vse, ki ste naročili mavrično kartico: Danes sem jo prejel po navadni pošti, je zelo lepa. Izvedel sem tudi že prvo plačilo s pin kodo. :)

Kdor ne more do Revolut mavrične kartice, je tukaj rešitev zanj :D

perci je izjavil:

Mislim, da bi lahko tudi kandidiral za ime tedna, če ne celo meseca.

...za Slovenko leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kokica2000 ::

Še dodatno pojasnilo glede porabljanja različnih valut v Revolutu. Najpomembnejše pravilo je, da se najprej porabi tista valuta, ki je imaš dovolj za poravnavo transakcije. Moj prejšnji primer mogoče ni bil najboljši (ker nisem prveril tečejev), poanta je bila v tem, da se porabi druga valuta (in ne najprej domača), če domače valute nimaš dovolj. Paziti je treba, da imamo vsaj ene valute dovolj za poravnavo transakcije. Če imamo recimo na računu 50 EUR in 50 GBP, ne moremo plačati računa za 70 EUR, čeprav je skupni znesek sredstev na rečunu zadosten. Lahko pa plačamo račun za 55 EUR (odštelo nam bo funte, po trenutnem tečaju 49,41 GBP).

Domača valuta je seveda vezana na državo uporabnika, pri nas torej evro. Ta ima prednost, ko plačuješ v valuti, ki je sicer nimaš na računu. Če imaš na računu evre in funte, plačaš pa v trgovini na Hrvaškem v kunah, se bodo porabili evri in ne funti (pri predpostavki, da imamo za poravnavo transakcije dovolj tako evrov kot funtov).

Ko potujemo v državo z valuto, ki jo Revolut podpira v smislu hranjenja v računu (ali če veliko poslujemo z državami, ki imajo druge valute), je vsekakor smiselno odpreti podračune za vsako od teh valut. Tako se lažje izognemo neželenim konverzijam iz ene valute v drugo in s pomočjo menjave v aplikaciji sami nadziramo katere valute bomo imeli koliko. Odpiranje podračunov za različne valute je brezplačno.

Še originalni članek o tej tematiki: https://www.revolut.com/help/exploring-...

Roman Vobed ::

Dobil kartico, res izgleda lepo. Ima se malo blescic v metalni barvi in je res flamboyant flaming faggorty, kot da bi imel # P R I D E parado v denarnici.

PrihajaNodi ::

Jst sm tud hotu gey kartico...:(ma bom vzel se eno, roza...sam ni isto
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

miko22 ::

zakaj pa rabite toliko kartic?

Roman Vobed ::

miko22 je izjavil:

zakaj pa rabite toliko kartic?

Tale mavricna mc je bila zastonj, navadna visa pri revolutu je pa 6eur. Vzel sem ker sem lahko, zdaj npr nimas na voljo nobene brezplacne kartice pri revolutu samo placljivlo vizo ali pa nadgradis paket in lahko dobis alu/kovinsko kartico ampak potem te stane vodenje racuna 6 eur/mesec.

buttcrack ::

miko22 je izjavil:

zakaj pa rabite toliko kartic?

meni poteče prihodnji mesec in ta je bila brezplačna zamenjava.

bastadu ::

Pa ti ne bodo vseeno po poteku kartice poslali novo?

Nesta ::

Resno naročate mavrično kartico? Kam smo prisli? Ali ima kake ugodnosti?
Koliko mesec pred iztekom veljavnosti kartice lahko novo narocis?

kokica2000 ::

Nesta je izjavil:

Koliko mesec pred iztekom veljavnosti kartice lahko novo narocis?
28 dni.

https://www.revolut.com/help/card-issue...

PrimozR ::

Nesta je izjavil:

Resno naročate mavrično kartico? Kam smo prisli? Ali ima kake ugodnosti?
Koliko mesec pred iztekom veljavnosti kartice lahko novo narocis?

Zakaj pa je ne bi naročali?

dimko_rk ::

Stokarino je izjavil:

Mal klikam demo Revolut Business pa mi deluje zelo všečno in ugodno okolje. V primerjavi s Slo. bankami je pa tale free verzija sploh majka za kakšne manjše zadeve.
Meni je sam Business vmesnik tudi vsec. Se mi pa zdi, da pri osebnih Revolut racunih ni podatka o posiljateljevem IBAN-u na PDF izpiskih; vidis ga le pri posamezni transakciji v sami aplikaciji ali ce izvozis Excel tabelo transakcij. Kar sem do sedaj uspel videti je podobno pri Revolut Business, morda se pa motim? To se mi za poslovni racun zdi kar minus saj je na izpisku nekako dobro imeti IBAN placnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dimko_rk ()

krepki ::

Danes je hčerka preko mojega povabila naročila brezplačno Revolut Viso,po običajnem postopku skeniranju osebne izkaznice,poslanega selfija,do sedaj še ni dobila odgovora,da je vse ok,koliko časa to traja,da se potrdi.

PrihajaNodi ::

Zakaj ne bi njih vprašal? Imaš tam opcijo: "chat" in vstaviš "live agent".
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

luky ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zakaj ne bi njih vprašal? Imaš tam opcijo: "chat" in vstaviš "live agent".

Mi lahko daš link do chat - live agent?

hvala.
luky!

buttcrack ::

boš pa moral kar app odpret in tam poiskat live chat.

"live agent" vtipkat pa ne bi sploh smelo biti težko.

luky ::

buttcrack je izjavil:

boš pa moral kar app odpret in tam poiskat live chat.

"live agent" vtipkat pa ne bi sploh smelo biti težko.

Hvala sem našel,
luky!

luky ::

Sem vprašal na chatu kako se naj rešim tistega napisa v App Revolut pod MasterCard "Kartica ni bila sprejeta", katero sem prejel že 18.7.2019, z njo že plačeval, na bankomatu dvignil gotovino itn... napis pod kartico pa ne zgine. Od tiste tetike nisem dobil zadovoljivega odgovora, samo je nekaj naštevala v tri dni, rešitev pa ni povedala ker jo ne ve.

Še ima kdo drug takšen problem?
luky!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

buttcrack ::

Vem da verjetno ne bo pomagalo, ampak za foro probi re install.

luky ::

buttcrack je izjavil:

Vem da verjetno ne bo pomagalo, ampak za foro probi re install.

Ja sem probal, ampak ne pomaga.

Hvala vseeno za predlog.
luky!

miqro ::

Pozdravljeni. Mene samo zanima, kako lahko zahtevam Mastercard kartico, in ne Viso, preko revolut appa. Ker trenutno imam opcijo samo viso, razen če plačam tisto mesečno naročnino, lahko izberem Mastercard. Je še tu kakšna druga opcija?

PARTyZAN ::

Druga opcija je N26.

delfinus ::

Monese, Curve vse to je MC tudi.
lp, d.

PrihajaNodi ::

Problem:

Vedno ko polozim telefon navzdol mi javlja jeb***:

PAY WITH PASSCODE.

Se kdo?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Spock83 ::

Kaj vsi hočete MC namesto Vise?

perci ::

Ker z viso ne dela gugl pay.

OvCa77 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Problem:

Vedno ko polozim telefon navzdol mi javlja jeb***:

PAY WITH PASSCODE.

Se kdo?

Misliš z Google pay?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

buneech ::

perci je izjavil:

Ker z viso ne dela gugl pay.

Men dela.

weasel ::

perci je izjavil:

Ker z viso ne dela gugl pay.

Dela bp.

knesz ::

perci je izjavil:

Ker z viso ne dela gugl pay.

Dela.

dukaric1991 ::

Meni z Viso dela Gpay

perci ::

A to je nekaj novega?

buneech ::

Mislm, da je blo v zadnjem mescu enkrat omogočeno.

PrimozR ::

Sideloadan app?

OrkAA ::

Ha, zanimivo. Sem tudi sam presenecen, da to deluje, ker sem bil do zdaj preprican, da pri nas se ni na voljo.

Imam revolut + sledil sem navodilom, ki jih je prilepil svetidej - https://denar.svetidej.com/storitve-za-...

Lahko potrdim, da stvar deluje.

kokica2000 ::

Hack s spremembo naslova močno odsvetujem! Gre za kršitev pogojev uporabe (navajanje neresničnih osebnih podatkov) in lahko vodi v zaprtje računa.

Poleg tega gre (kot že rečeno) za od nedavna povsem nepotrebno početje, saj Google Pay normalno deluje z Revolutovimi Visa karticami.

PARTyZAN ::

Verjetno dela samo s starimi Visa karticami, ki so imele angleški BIN.

kokica2000 ::

Sem si zdajle za hec naredil eno navidezno Visa kartico in ima angleški BIN.

XLapsus ::

Sem naredil virtualno viso in v gpay jo gre dodati, ne dela pa brezstično plačevanje. Enako je pri mavrični mastercard.

Dark000 ::

Enako pri meni. Visa pokaži angleški BIN, vendar brezstično ne dela v gpay-u.

Mare2 ::

XLapsus je izjavil:

Enako je pri mavrični mastercard.

A ne dela? Jaz imam v Gpayu sicer vpisano še staro Revolutovo kartico, ki deluje.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo
««
24 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132011 (6045) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130536 (5300) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225156 (3927) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108470 (36391) Andro457

Več podobnih tem