» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
23 / 95
»»

kokica2000 ::

@Mare2 Ja, preverjeno deluje in to zelo dobro. Včasih so na kakih manj prometnih valutnih parih kar precejšnja nihanja in nekateri s tem kar pridno trgujejo.
Je pa tako, da ko gledaš grafe, so kar lepo popeglani, zato ne vidiš vse nihajev tečaja. Meni se je recimo izvedla zamenjava, čeprav tega na grafu ni bilo videti. Če se ti ljubi, si lahko tule ogledaš natančnejše grafe.

SmeskoSnezak ::

Mare2 je izjavil:

Imam nastavljeno, da mi avtomatsko zamenja funte v EUR pri menjalnem tečaju 1,1170, trenutni tečaj je 1,1139.

Zanima me, če to sploh deluje, torej ali bo sploh zamenjano, torej avtomatsko. Ali sem vpisal preveč optimisičen tečaj?

Hvala vsem za info.

Kak to naredis, da je avtomatsko? Poznam sam Alarme, da te obvesti o tecaju.
@ Pusti soncu v srce... @

Killermode ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Imam nastavljeno, da mi avtomatsko zamenja funte v EUR pri menjalnem tečaju 1,1170, trenutni tečaj je 1,1139.

Zanima me, če to sploh deluje, torej ali bo sploh zamenjano, torej avtomatsko. Ali sem vpisal preveč optimisičen tečaj?

Hvala vsem za info.

Kak to naredis, da je avtomatsko? Poznam sam Alarme, da te obvesti o tecaju.

Odpreš Revolut > Se prijaviš not > Klikneš na gumb za Exchange > zgori desno gumb Auto

luky ::

Kako se prekliče Revolut kartica?
luky!

Killermode ::

luky je izjavil:

Kako se prekliče Revolut kartica?

V aplikaciji klikneš kartice in jo izbereš in enostavno blokiraš.

luky ::

Killermode je izjavil:

luky je izjavil:

Kako se prekliče Revolut kartica?

V aplikaciji klikneš kartice in jo izbereš in enostavno blokiraš.


Tam je nimam več ker sem jo zbrisal v tem je problem.

Nekje na supportu naj bi bilo, da se jih obvetsi, da jo prekličejo, samo trenutno ne najdem.
luky!

bastadu ::

More > Help > Chat to us

luky ::

Uredil tako da poslal mail in so mi jo tako preklicali.

luky je izjavil:

Killermode je izjavil:

luky je izjavil:

Kako se prekliče Revolut kartica?

V aplikaciji klikneš kartice in jo izbereš in enostavno blokiraš.


Tam je nimam več ker sem jo zbrisal v tem je problem.

Nekje na supportu naj bi bilo, da se jih obvetsi, da jo prekličejo, samo trenutno ne najdem.


Tu sem jaz našel naslov mail-a:

https://www.revolut.com/legal/terms/
luky!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

kokica2000 ::

O čem vi to govorite? Če odstraniš kartico iz aplikacije, kartica seveda ni več uporabna. Nič ni treba kontaktirat podpore.

Mare2 ::

kokica2000 je izjavil:

O čem vi to govorite? Če odstraniš kartico iz aplikacije, kartica seveda ni več uporabna. Nič ni treba kontaktirat podpore.

Mogoče je on samo dal GSM na tovarniške nastavitve.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kokica2000 ::

Napisal je, da je zbrisal kartico, ne aplikacije. Če zbrišeš aplikacijo (ali cel telefon), aplikacijo še enkrat naložiš in je kartica not.

V nobenem primeru ni treba klicat podpore.

luky ::

kokica2000 je izjavil:

Napisal je, da je zbrisal kartico, ne aplikacije. Če zbrišeš aplikacijo (ali cel telefon), aplikacijo še enkrat naložiš in je kartica not.

V nobenem primeru ni treba klicat podpore.

Hvala za pojasnilo.
luky!

PrimozR ::

Kako je s prijavo Revoluta FURS-u? Sem jim poslal mail s specifično problematiko, v odgovor sem pa dobil samo splošen legal mumbo jumbo, da je treba in kako (prek obrazca DR-02). Catch je pa, da je, kakor sem bral, FURSu treba račun prijaviti, če imaš IBAN številko. Pri Revolutu jo imaš, ko hočeš naložiti denar na račun (vidiš številko v detajlih). Ampak vmesnik na eDavkih (ne DR-02) pri pregledu osebnega stanja zahteva potrdilo imetja računa, kamor spada ali bančna kartica z IBAN številko, bančna knjižica ali pa pogodba, sklenjena z banko. V primeru Revoluta pa nimaš ničesar od tega. Račun sem odprl z uporabo virtualne kartice, tako da sploh nimam fizične, ampak tudi na fizični kartici ni napisan IBAN računa, kakor vidim pri kolegu. N26 IBAN na kartici ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

delfinus ::

Takole imam jaz urejeno tudi za Revolut.



lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Mare2 ::

PrimozR je izjavil:

Kako je s prijavo Revoluta FURS-u? Sem jim poslal mail s specifično problematiko, v odgovor sem pa dobil samo splošen legal mumbo jumbo, da je treba in kako (prek obrazca DR-02). Catch je pa, da je, kakor sem bral, FURSu treba račun prijaviti, če imaš IBAN številko. Pri Revolutu jo imaš, ko hočeš naložiti denar na račun (vidiš številko v detajlih). Ampak vmesnik na eDavkih (ne DR-02) pri pregledu osebnega stanja zahteva potrdilo imetja računa, kamor spada ali bančna kartica z IBAN številko, bančna knjižica ali pa pogodba, sklenjena z banko. V primeru Revoluta pa nimaš ničesar od tega. Račun sem odprl z uporabo virtualne kartice, tako da sploh nimam fizične, ampak tudi na fizični kartici ni napisan IBAN računa, kakor vidim pri kolegu. N26 IBAN na kartici ima.


Sem tudi za Revolut sestavil podrobno navodilo za Podpora za uporabo Revolut računa in Mastercard kartice za Slovenijo

Ne rabiš obrazca, obstoja direkten vnos. Ne vnašamo kartice ampak številko računa. Lahko priložiš tudi Print SCR strani s podatki o računu v aplikaciji (Če ne veš, kako se naredi PrtSCR navedi znamko in tip GSM-ja.) Prosim, preberi, ti bo takoj vse jasno. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

bastadu ::

b4d je izjavil:

Cool, sem za foro sel pogledat ce se da dobit tole pride mavricno kartico, 30k jih dajo dzaba, se vedno se da, tako da ce koga mika, gres pod order new card pa poklikas.

https://community.revolut.com/t/pride-c...

A je že kdo v SLO dobil mavrično MC kartico? Danes je že 8. delovni dan od kar bi jo naj odposlali, pa je še vedno ni ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Roman Vobed ::

Jaz tut se nimam lgbtqp++ kartice, v appu je pa normalno prikazana.

kokica2000 ::

Vse kartice iz serije Pride naj bi že bile razposlane. Če niste naročili hitre dostave (btw, ta je vključena v Premium in Metal naročnino), lahko traja do 10 dni. Kartice so bile razposlane iz skladišča na Poljskem.

Roman Vobed ::

V appu imam, da je bilo 3. jul posted, expected pa 13. jul.

buttcrack ::

Men so včeraj javili da naj bi jo že dobil, pa je še ni verjetno v ponedeljek.

luky ::

Jaz vidim na sledilcu, da je 12.7 prispela v SLO. V app piše,da bi jo moral 12.7 že sprejeti, ampak očitno bo zamuda.
luky!

buttcrack ::

Sledilec? Kje to vidiš?

Btw, ima še kdo pod beneficiary revolut in ne sebe? Jaz imam še vedno in nisem zaradi tega prijavljal nič fursu.

Roman Vobed ::

Kje/kako pogledas beneficiary?

kokica2000 ::

Računi (izbereš račun EUR, če še ni) -> Podatki (pod zneskom stanja na računu) -> pomik navzdol.

 Upravičenec

Upravičenec

Roman Vobed ::

Tnx, imam svoje ime napisano pod beneficiray in sem racun prijavil fursu.

PrimozR ::

Mare2 je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Kako je s prijavo Revoluta FURS-u? Sem jim poslal mail s specifično problematiko, v odgovor sem pa dobil samo splošen legal mumbo jumbo, da je treba in kako (prek obrazca DR-02). Catch je pa, da je, kakor sem bral, FURSu treba račun prijaviti, če imaš IBAN številko. Pri Revolutu jo imaš, ko hočeš naložiti denar na račun (vidiš številko v detajlih). Ampak vmesnik na eDavkih (ne DR-02) pri pregledu osebnega stanja zahteva potrdilo imetja računa, kamor spada ali bančna kartica z IBAN številko, bančna knjižica ali pa pogodba, sklenjena z banko. V primeru Revoluta pa nimaš ničesar od tega. Račun sem odprl z uporabo virtualne kartice, tako da sploh nimam fizične, ampak tudi na fizični kartici ni napisan IBAN računa, kakor vidim pri kolegu. N26 IBAN na kartici ima.


Sem tudi za Revolut sestavil podrobno navodilo za Podpora za uporabo Revolut računa in Mastercard kartice za Slovenijo

Ne rabiš obrazca, obstoja direkten vnos. Ne vnašamo kartice ampak številko računa. Lahko priložiš tudi Print SCR strani s podatki o računu v aplikaciji (Če ne veš, kako se naredi PrtSCR navedi znamko in tip GSM-ja.) Prosim, preberi, ti bo takoj vse jasno. :)

Hvala za ponujeno pomoč, kako narediti print screen na telefonu, ampak je ne potrebujem. Sem jim zalepil to (na lastno pest, brez tvojih navodil), ampak to ne spremeni dejstva, da print screen s podatki ni niti bančna kartica, niti knjižica, niti pogodba.

Mimogrede, o zadevi sem poslal e-mail tudi na FURS, od kjer sem dobil le generičen odgovor, da je račun treba prijaviti. Problematike se v specifiki niso dotaknili.

Roman Vobed ::

Je kdo dobil pisano mc kartico ze? Meni je zginilo tisto, posted/expected, pod kartico pa lahko samo kliknem "i didnt receive my card".

bastadu ::

Midva z ženo jih še oba nisva dobila, če klikneš tisto 'I haven't received my card' ti napiše da še kao počakaš do 16.7. (danes) in če jo še vedno nisi dobil, da kartico naročiš še enkrat ... Mam nek filing da nam sploh niso odposlali teh kartic ali pa se jim je nekaj zalomilo in kartice niso bile odposlane 2.7. kot je sporočila aplikacija ... 14 dni je tudi za standard UK mail do SLO veliko preveč ...

Roman Vobed ::

Nekaj mutijo, ker revolut viso (5.99 eur) sem narocil v ponedeljek in je bila v petek istega tedna ze pri meni.
Kolikor sem bral jih baje na poljskem delajo (te mavricne) tako da so imajo 100% prevec narocil kot kartic (pisalo je za 30k uporabnikov da bo). Je bila pa ta edina zastonj, viso moras placat, tiste metal mc kartice so pa v naprednem paketu.

buttcrack ::

bastadu je izjavil:

Midva z ženo jih še oba nisva dobila, če klikneš tisto 'I haven't received my card' ti napiše da še kao počakaš do 16.7. (danes) in če jo še vedno nisi dobil, da kartico naročiš še enkrat ... Mam nek filing da nam sploh niso odposlali teh kartic ali pa se jim je nekaj zalomilo in kartice niso bile odposlane 2.7. kot je sporočila aplikacija ... 14 dni je tudi za standard UK mail do SLO veliko preveč ...

midva tudi še ne. po pritisku na 'I haven't received my card' pa se mi nič ne pojavi...

XLapse ::

jaz bi potreboval UK kartico. Se jo lahko dobi s tem revolutom? Pač da je registrirana v UK, čeprav je za slo. trg. Payoneer jo ima tako namreč, ampak bi mel še eno.
alien technology

Roman Vobed ::

Ja, iban se ti zacne z gb tako da je uk racun to 100%.

XLapse ::

Roman Vobed je izjavil:

Ja, iban se ti zacne z gb tako da je uk racun to 100%.

kaj pa kartica?
alien technology

BlaY0 ::

kokica2000 je izjavil:

@Mare2 Ja, preverjeno deluje in to zelo dobro. Včasih so na kakih manj prometnih valutnih parih kar precejšnja nihanja in nekateri s tem kar pridno trgujejo.
Je pa tako, da ko gledaš grafe, so kar lepo popeglani, zato ne vidiš vse nihajev tečaja. Meni se je recimo izvedla zamenjava, čeprav tega na grafu ni bilo videti. Če se ti ljubi, si lahko tule ogledaš natančnejše grafe.

Jaz to redno uporbljam za menjavo v in iz HRK. Malo spremljaš nihanja, da vidiš približno kakšni so trendi in kje so plafoni, potem pa nastaviš in "pozabiš". Na koncu imam tako z menjavo nazaj v EUR vedno celo malo plusa.

bastadu ::

buttcrack je izjavil:

bastadu je izjavil:

Midva z ženo jih še oba nisva dobila, če klikneš tisto 'I haven't received my card' ti napiše da še kao počakaš do 16.7. (danes) in če jo še vedno nisi dobil, da kartico naročiš še enkrat ... Mam nek filing da nam sploh niso odposlali teh kartic ali pa se jim je nekaj zalomilo in kartice niso bile odposlane 2.7. kot je sporočila aplikacija ... 14 dni je tudi za standard UK mail do SLO veliko preveč ...

midva tudi še ne. po pritisku na 'I haven't received my card' pa se mi nič ne pojavi...

Na Twitterju je vse polno komentarjev Revolut userjev, da še niso dobili kartice, čeprav so nekateri imeli predvideno dostavo že okoli 6.7., Revolut jim odgovarja, da je zaradi velikega števila naročil prišlo do zamud in da bo potrebno še malo počakati ... saj ne da niso prej vedeli, da podarjajo 30k kartic :D

BlaY0 ::

Valda da ne bodo napisal "Lahko dobite kartico zastonj, samo nanjo boste čakali najmanj en mesec, zato raje niti ne poizkušajte in pojdite raje h konkurenci!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

bastadu ::

XLapse je izjavil:

Roman Vobed je izjavil:

Ja, iban se ti zacne z gb tako da je uk racun to 100%.

kaj pa kartica?

MC kartica je tudi UK based (za VISA ne vem, ker imam samo virtualno), na nekaterih POS terminalih pri nas (sicer zelo redko) moraš izbrat ali ti transakcijo opravi v GBP ali EUR ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

XLapse ::

super hvala
alien technology

kokica2000 ::

Žal zadeva ni tako preprosta. Revolut privzeto dodeljuje kartice z BINom iz države uporabnika, torej naj bi slovenski uporabniki praviloma dobili kartice s slovenskim BINom. So pa tudi izjeme.

@XLapse, predlagam, da pred naročilom kartice na dom (torej fizične kartice) preveriš, ali ima kartica tak BIN, kot želiš: https://binlist.net (vneseš prvih 8 cifer).

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

Očitno res, sem preveril na tej strani in moja prva Revolut MC kartica je UK, ta nova mavrična MC pa SLO ...

dimko_rk ::

Ce morda koga zanima: Revolut izgleda po novem ponuja brezplacen racun za sp (freelancer) in doo, ceprav v nekoliko okrnjeni obliki (ce prav razumem npr le 5 SEPA nakazil mesecno zastonj, nato pa se vedno ugodnih 0,2 EUR na nakazilo):
https://www.revolut.com/en-SI/our-plans

Mislim, da pri Revolutu tudi ni ovir, da imas osebni in poslovni racun hkrati? Ima kdo morda drugacno izkusnjo? Kar mi je sicer manj vsec je blizajoc brexit; z bancno licenco se mi N26 nasploh zdi malenkost bolj zanseljiv, a pri N26 zaenkrat ni moc imeti dveh racunov. Za osebne potrebe uporabljam pa veselo N26 in Revolut, zadnje case sicer Revolut celo vec (sploh za karticna placila).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dimko_rk ()

Killermode ::

@dimko revolut ima tudi bančno licenco. Za brexit so nam pa že pojasnili, da nas nima kaj skrbeti, ker se ob brexitu prestavijo naši računi drugam in ostanejo v EU.

dimko_rk ::

Killermode je izjavil:

@dimko revolut ima tudi bančno licenco. Za brexit so nam pa že pojasnili, da nas nima kaj skrbeti, ker se ob brexitu prestavijo naši računi drugam in ostanejo v EU.
Pred casom so pridobili bancno licencno v Litvi, mislim pa da se le-ta trenutno se ne uporablja: https://blog.revolut.com/we-got-a-banki...

If you choose to open a full current account with Revolut Bank in the future, any funds you deposit will be protected up to €100,000 under the European Deposit Insurance Scheme (EDIS). It's worth pointing out that this scheme is not currently in place, so your current funds with Revolut remain safeguarded in accounts with a tier one UK bank, as per our obligations under the e-money regulations.

Naslednja tocka je: sicer so obljubili, da ze obsotjeci IBAN-i kljub morebitnemu brexitu (in prenosu nasih racunov v Litvo) ostajajo nespremenjeni; v to sicer malo dvomim na daljsi rok; in ne bi rad menjaval poslovnih racunov preveckrat, tako da bom z njim morda se malo pocakal :)

svetidej ::

Na daljši rok bodo ponudili slovenski IBAN.
https://denar.svetidej.com/

Ales ::

svetidej je izjavil:

Na daljši rok bodo ponudili slovenski IBAN.

So to kje izjavili?

Mare2 ::

Ales je izjavil:

svetidej je izjavil:

Na daljši rok bodo ponudili slovenski IBAN.

So to kje izjavili?

Nekateri forumaši slo-techa "izjavljajo". :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

PrihajaNodi ::

Če imam glavno valuto v funtih, dodam kreditno kartico ki je vezana na EUR ali se mi evri pretvorijo v funte?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mare2 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Če imam glavno valuto v funtih, dodam kreditno kartico ki je vezana na EUR ali se mi evri pretvorijo v funte?


Jaz imam funte in EURe. Samo se nič ne spreminja.

Sem pa določil, da se funti samodejno zamenjajo, ko bo tečaj 1 funt 1,1170 EUR. Trenutno je 1,1076. Že 10 dni čakam, pa nič. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

PrihajaNodi ::

ok kul. Torej imam lahko še slovensko banko.

Je kdo dodajal kripto na Revolut:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

kokica2000 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Če imam glavno valuto v funtih, dodam kreditno kartico ki je vezana na EUR ali se mi evri pretvorijo v funte?

Kako to misliš, da imaš glavni valuto v funtih? V Revolutu ni glavne valute, vse valute so enakovredne. In kartica ni vezana na konkretno valuto, ampak na račun. Ko v trgovini plačaš s kartico, se najprej porablja lokalna valuta trgovine, če je na računu ni dovolj, pa druge valute.
Na primer, če imaš na računu 50 GBP in 50 EUR, pa moraš v trgovini plačati račun za 60 EUR, se ti bodo porabili funti, ne evri (po tečaju, ki je trenutno v veljavi pri Revolutu, med tednom je to tečaj za mednarodne medbančbe poravnave).
««
23 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598131995 (6029) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130516 (5280) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225153 (3924) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108466 (36387) Andro457

Več podobnih tem