» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
21 / 95
»»

kokica2000 ::

Pozor! Revolut opozarja uporabnike, naj ne spreminjajo svojih naslovov z namenom pridobitve kartice z drugim BIN-om, saj s tem kršijo pogoje uporabe (posredujejo napačne/lažne osebne informacije), s čimer tvegajo prekinitev pogodbe in zaprtje računa!

https://www.revolut.com/legal/terms/#wh...

bastadu ::

Še tole mi je sedaj priletelo na chat:

Unfortunately, Apple Pay is not currently available in your country. Because of this, we've had to remove your Revolut card token from your Apple Wallet.
Don't worry though, your physical and virtual Revolut cards will continue to work as normal.
We hope that you'll be able to add your Revolut card to your Apple Wallet in the near future.

Mare2 ::

Kaj bomo pa sedaj?

kokica2000 ::

Nič.
Če imaš Apple-ov telefon, počakaš, da Apple omogoči Apple Pay v Sloveniji, kar naj bi se zgodilo "v kratkem".
Apple Pay @ Wikipedia
Če imaš Google-ov telefon, ni treba storiti nič (beri: še naprej uporabljaš "ročno" nameščen Google Pay in v njem kartice z BINi podprtih držav). "V kratkem naj bi Google na seznam držav, v katerih je na voljo Google Pay, dodal tudi Slovenijo in takrat bo Revolut uradno omogočil tudi kartice s slovenkimi BINi.

Mare2 ::

kokica2000 je izjavil:


Če imaš Google-ov telefon, ni treba storiti nič (beri: še naprej uporabljaš "ročno" nameščen Google Pay in v njem kartice z BINi podprtih držav).

Jaz imam Samsung in Gpay naložen ročno, ki še vedno deluje. nisem nič spreminjal izvorno državo. :)
Je kar praktično tole, samo telefon prisloniš in plačilo se izvrši.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kokica2000 ::

Ja, deluje ti, ker imaš Revolut že dalj časa in takrat so vsem dodeljevali "angleške" kartice. V zadnjem času dodaljujejo kartice glede na kraj bivališča. "Slovenske" kartice v Google Pay zaenkrat še ne delujejo. Ko bo tvoja "angleška" kartica potekla in boš zahteval novo, boš dobil "slovensko".

OK.d ::

Novo boš potem naročil na UK C&M naslov pa je.;)
LPOK.d

luky ::

OK.d je izjavil:

Novo boš potem naročil na UK C&M naslov pa je.;)

Tudi to so pogruntali.
luky!

Mare2 ::

OK.d je izjavil:

Novo boš potem naročil na UK C&M naslov pa je.;)


Piše, da velja do 10/22. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kokica2000 ::

OK.d je izjavil:

Novo boš potem naročil na UK C&M naslov pa je.;)

Ne boš, ker se tisti naslov ne ujema z naslovom, ki ga imaš na osebnem dokumentu, s katerim si se registriral. Neresnično navajanje osebnih podatkov bo začel Revolut prej kot slej sankcionirat.

luky ::

Koliko sem prebral na drugih forumih fantje ugibajo, da so pri Rovolutu zagnali neko skripto, ki je ugotovila lažne naslove glede na prijavni dokument (kot je omenil kokica2000) in zato so nas vse skenslali.

Čakat bo treba uradno sprostitev Apple Pay za Rovolut, al pa račun zapret :)
luky!

flameir ::

Uporablja kdo Garmin Pay in če ja - ali komu dela Revolut Visa?

andro23 ::

meni ne dela Garmin Pay z Revolut Mastercard, čeprav naj bi z Mastercardom delal...Mi ne dela niti z virtualno Revolut Viso

Slayer69 ::

A vam normalno dela Revolut?
Sem želel opraviti nakazilo na drug TRR (plačilo položnice podjetju)... Ko sem želel dodati novega upravičenca bi moral vpisati 6 mestno potrditveno kodo, ki pa je nisem dobil (poizkusil sem preko sms, main in tiste tretje opcije - klic?). Skratka pač ne morem plačat. Je že imel kdo podobno težavo?

Poizkusil sem tudi preko in app chata, pa mi samo vrti tisti krog (loading) in se nič ne zgodi...

Slayer69 ::

OK weird... sem potem dodal upravičenca tipa "oseba" in je šlo, potem takoj za tem pa še "podjetje" in je tudi šlo (tokrat sploh brez 6mestne potrditvene kode).

kokica2000 ::

Kolikor vem, se 6-mestna koga vnaša samo pri prvi prijavi (nov telefon, nova namestitev aplikacije, ...), ne pa pri dodajanju računa za nakazilo. Takrat še vnese 4-mestni PIN.

SmeskoSnezak ::

Dobro jutro vsem.
Mene pa zanima, ce zamenjas telefon, SIM ostane isti. Kaksen je postopek? Lahko tudi usmerite na dolocen odgovor v tej temi. Hvala in lep dan.
Smesni
@ Pusti soncu v srce... @

~Panter~ ::

flameir je izjavil:

Uporablja kdo Garmin Pay in če ja - ali komu dela Revolut Visa?


Meni normalno dela, z virtualno MC kartico. Sem že enkrat v tej temi opisal postopek.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

kokica2000 ::

@SmeskoSnezak Rečun Revolut je vezan na telefonsko številko. Če zamenjaš telefon in ohraniš tel. številko, načeloma ni težav. Namestiš aplikacijo in se prijaviš (vneseš tel. številko, dobiš potrditveni SMS in nastaviš PIN). Zadeva dela naprej enako, kot je na starem telefonu.

Ker je to, da je račun vezan na tel. številko, potencialno varnostno tveganje, je treba s kartico SIM ravnati kar se da skrbno:
- obvezno je treba imeti vklopljeno zaklepanje kartice s PINom,
- kartice ne dajemo iz rok, je ne posojamo, ...
- po možnosti izklopimo elektronsko poslovanje z mobilnimi operaterji (dogajalo se je že, da so komu vdrli v e-poštni predal, naročili novo kartico SIM z isto številko na drug naslov in pobrali z računov kar je bilo na njih).

Kleemen ::

Tudi sam sem si zrihtal Revolut in na dom že prejel Visa Revolut kartico. To kartico lahko uporabljam povsod (tudi v tujini) brez kakšnih dodatnih stroškov? Poleg tega me zanima še več glede trezorja na Revolut računu. To je kot neke vrste "skriti" varčevalni račun, do katerega se da dostopati samo preko appa - svojega računa?

Ales ::

Kleemen je izjavil:

To kartico lahko uporabljam povsod (tudi v tujini) brez kakšnih dodatnih stroškov?
A je tako težko prebrati njihov cenik? Kaj te zanima, uporaba na prodajnih mestih ali na bankomatu?

Kleemen ::

Ales je izjavil:

Kleemen je izjavil:

To kartico lahko uporabljam povsod (tudi v tujini) brez kakšnih dodatnih stroškov?
A je tako težko prebrati njihov cenik? Kaj te zanima, uporaba na prodajnih mestih ali na bankomatu?


Kje je cenik? Oboje, predvsem pa uporaba na prodajnih mestih.

Sasquat ::

Kleemen je izjavil:

Ales je izjavil:

Kleemen je izjavil:

To kartico lahko uporabljam povsod (tudi v tujini) brez kakšnih dodatnih stroškov?
A je tako težko prebrati njihov cenik? Kaj te zanima, uporaba na prodajnih mestih ali na bankomatu?


Kje je cenik? Oboje, predvsem pa uporaba na prodajnih mestih.


https://www.revolut.com/legal/fees/

Pa a si sploh prebral zadevo preden si naročil kartico? VSE ti piše na njihovi spletni strani. Čisto vse.

Glede izkušenj pa uporabljal sem jo na Hrvaškem, Madžarskem in Tajskem. Vedno sem pretvoru v lokalno valuto prek aplikacije, potem pa plačal z njihovo valuto ali dvignil na bankomatu. Revolut ti avtomatsko dol potegne z racuna na katerem mas forinte oz. drugo valuto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sasquat ()

kokica2000 ::

Sasquat je izjavil:

Glede izkušenj pa uporabljal sem jo na Hrvaškem, Madžarskem in Tajskem. Vedno sem pretvoru v lokalno valuto prek aplikacije, potem pa plačal z njihovo valuto ali dvignil na bankomatu. Revolut ti avtomatsko dol potegne z racuna na katerem mas forinte oz. drugo valuto.

K temu velja dodati še to, da se po možnosti menjava valute v aplikaciji opravi med tednom, saj je med vikendom menjalni tečaj slabši.

pierch ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Dobro jutro vsem.
Mene pa zanima, ce zamenjas telefon, SIM ostane isti. Kaksen je postopek? Lahko tudi usmerite na dolocen odgovor v tej temi. Hvala in lep dan.
Smesni

Mislim da je čisto isto kot če si odstraniš aplikacijo. Vpraša te za telefonsko številko, dobiš sms s kodo in potem še potrdiš s pinom ki si ga imel nastavljenega (to sicer nisem 100% mogoče lahko tudi novega daš). In to je to.
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

Kleemen ::

Danes sem z Revolut kartico opravil prvi nakup v Mercatorju in mi je zavrnilo plačilo. Razlog?

Killermode ::

Kleemen je izjavil:

Danes sem z Revolut kartico opravil prvi nakup v Mercatorju in mi je zavrnilo plačilo. Razlog?

Moja kristalna krogla pravi ...

OK.d ::

Da nimaš denarja;)
LPOK.d

greatdrakon ::

revolut kartico mi je zavrnil edino booking. pa nimam pojma zakaj. kao kartica ni veljavna (je bilo dovolj denarja gor) - zavrnil je fizično mastercard in viso. n26 pa je šla gladko skozi.

Sasquat ::

Kleemen je izjavil:

Danes sem z Revolut kartico opravil prvi nakup v Mercatorju in mi je zavrnilo plačilo. Razlog?


A je bilo to slučajno to tvoje prvo plačilo?
Če si dobil frišno kartico moreš prvo plačilo/dvig opravit na bankomatu, da se ti aktivira čip.

Mare2 ::

Kleemen je izjavil:

Danes sem z Revolut kartico opravil prvi nakup v Mercatorju in mi je zavrnilo plačilo. Razlog?


1. Nisi gor naložil denarja
2. V nastavitvak imaš blokirana plačila
3. Prvo plačilo mora biti s pin kodo, to velja za vse kartice
4. Napaka v mednarodnih zvezah
5. Revolut napaka (zamenjaj z N26)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

delfinus ::

Bo kar tisti razlog, ki ga je navedel Sasquat. Pri prvi transakciji je potrebno kartico fizicno porinit v POS, da se aktivira. Tudi brezsticno odcitavanje ne steje, ker ne bo slo.

lp, d.

Kleemen ::

Aha, potem je to to ja. Sem probal brezstično pa je zavrnilo. Če bi jo vtaknil v režo bi verjetno šlo. Denar imam gor, pa tudi drugače je bilo samo 3eur za plačat. :D

Mare2 ::

Kleemen je izjavil:

Aha, potem je to to ja. Sem probal brezstično pa je zavrnilo. Če bi jo vtaknil v režo bi verjetno šlo. Denar imam gor, pa tudi drugače je bilo samo 3eur za plačat. :D


Klemen, sestavil sem navodilo za uporabo kartice N26, nekatere stvari so podobne kot do glede prvega plačila s PIN-om, tam boš našel tudi odgovor na vprašanje, kako prijaviti račun na FURS. Da ne boš zamudil.
Podpora za uporabo N26 računa in Mastercard kartice za Slovenijo
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Mare2 ::

Evo, eno vprašanje za znalce:

Danes in kot že mnogokrat se mi pojavi Push notifikation npr. danes: Game over! You missed the deadline, but more games....

Je kje v nastavitvah v Revolut aplikaciji možno izklopiti te reklame?

Seveda, ostala obvestila naj ostanejo: npr. ko je kak priliv, plačilo s kasnejšim datumom.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

s1ck ::

Si probal Profile - Privacy in tam izklopit?

Mare2 ::

s1ck je izjavil:

Si probal Profile - Privacy in tam izklopit?


Sem izklopil sedaj. Hvala. Bomo videli. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

b4d ::

Mare2 je izjavil:

Evo, eno vprašanje za znalce:

Danes in kot že mnogokrat se mi pojavi Push notifikation npr. danes: Game over! You missed the deadline, but more games....

Je kje v nastavitvah v Revolut aplikaciji možno izklopiti te reklame?

Seveda, ostala obvestila naj ostanejo: npr. ko je kak priliv, plačilo s kasnejšim datumom.


Mah, jaz sem celo na support pisal, so mi kao izklopili, pa sem se vedno dobival. Na koncu sem vse notifikacije izkljucil za revolut, res se mi ni dalo tega gledat: https://twitter.com/b4d17/status/106883...
b4d.sablun.org

luky ::

Odpravljam se na Hrvaško pa me zanima kako gre plačilo cestnine z Revolut kartico.
Je mogoče kdo to že preizkusil?

Hvala.
luky!

bastadu ::

Lani da, bp.

luky ::

bastadu je izjavil:

Lani da, bp.

Hvala.
luky!

Ales ::

Vsaj na nekaterih cestninskih avtomatih na Hrvaškem si še lani moral imeti vklopljeno uporabo magnetnega traku na kartici, sicer plačilo ni bilo možno. Posebej povem, ker ima Revolut možnost izklopa te opcije.

Nimam pa podatka, ali so kaj menjali in za katere vse avtomate na Hrvaškem to velja.

luky ::

Ales je izjavil:

Vsaj na nekaterih cestninskih avtomatih na Hrvaškem si še lani moral imeti vklopljeno uporabo magnetnega traku na kartici, sicer plačilo ni bilo možno. Posebej povem, ker ima Revolut možnost izklopa te opcije.

Nimam pa podatka, ali so kaj menjali in za katere vse avtomate na Hrvaškem to velja.

Ja potem je najboljše,d a vklopim brezstično plačilo in plačilo s potegom magnetnega traku.
Eden bi moral prejeti?
luky!

kokica2000 ::

Ja, za plačilo na avtomatski cestninski postaji (kjer sam vstaviš kartico) mora biti vključen magnetni trak.

luky ::

kokica2000 je izjavil:

Ja, za plačilo na avtomatski cestninski postaji (kjer sam vstaviš kartico) mora biti vključen magnetni trak.

Ok hvala.
luky!

stara mama ::

Lansko leto sem porinil kartico na cestnini in je bila transakcija zavrnjena. Hitro mi kapne, da imam magnetni trak izklopljen, grem v APP, vklopim, še enkrat sprobamo kartico in takoj deluje. Brez zastojev in k sreči sem bil sovoznik, da sem takoj imel čas šarit po telefonu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: OvCa77 ()

OvCa77 ::

Če bo kdo slučajno odpiral revolut račun, lahko uporabi ta link: revolut.com/r/tomaz3rr. Sem ravnokar dobil ponudbo, da za 5 novih uporabnikov, dobim metal paket za 1 leto.
Ps: pomotoma predlagal izbris
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

miko22 ::

Do sedaj sem lahko plačeval Gpay s pomočjo Revoluta(nameščen app preko mirror). Danes pa ni šlo. Kaj bi lahko bilo narobe? Kartice sploh ne zazna.

6151 ::

Updejtaj GPay, men dela super.

miko22 ::

Kero verzijo uporabljaš?
««
21 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132010 (6044) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130532 (5296) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225156 (3927) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108470 (36391) Andro457

Več podobnih tem