» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
19 / 95
»»

bastadu ::

Mare2 je izjavil:

bastadu je izjavil:

Revolut spet nekaj štrajka, včeraj mi je v Müllerju na blagajni 2x zavrnilo transakcijo,


Čudno to. Jaz plačujem z Gpay. Da nisi imel kartice slučajno blokirane v nastavitvah?

Seveda ne, kot sem napisal 2x ni šlo, potem tretjič je pa šlo, pa nisem nič tikal appa ...

Mare2 ::

Poraja se vprašanje, ali sploh imeti Revolut, če je napaka na njihovi strani in npr. neka kartica Mastercard od NLB pa deluje.

Če meni ne bi delalo, se mi zdi to, da ne dela, ko hočeš nekaj plačat, "brezvezna zajebancija" (kot da nimam drugega dela, kot večkrat poskušat plačevat).

Zanimivo bi bilo vedeti, kje je nastal problem. Morda ni bila vzpostavljena zveza ob kontroli stanja z Revolut?

barakus ::

Se je zgodilo že, da nlb ni delal pa mi je revolut.

SmeskoSnezak ::

Zadnje case v aplikaciji pise, da imajo tehnicna dela... kaj tocno bi naj to pomenilo, se ne sekiram, ker mi ni primarna kartica. Dajte mal vec povedat, ce kartica deluje, takrat ali pa ne.

LP
Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

kokica2000 ::

Obvestila je treba prebrat. Ta vikend je imel vzdrževalna dela njihov UK payment processor. Na nas to ne vpliva, kar je bilo tudi omenjeno v obvestilu. Sam sem Revolut včeraj nekajkrat uspešno uporabil, tako kot ga dnevno uspešno uporabljam že tri leta.

perci ::

tudi jaz sem vceraj uspesno placal v dveh stacunah

boolsheat ::

Jaz tudi, sicer preko GPay...

Mare2 ::

Eno vprašanje iz prakse: Ali lahko topupam MBils kartico? :)

Shegevara ::

Mare2 je izjavil:

Eno vprašanje iz prakse: Ali lahko topupam MBils kartico? :)


Eno vprašanje iz firbca: Zakaj uporabljaš ti toliko različnih kartic? :p (joke)

Jerry000 ::

Vprašanje. Imam Revolut free (nimam premium al kaj je), ali moram to kaj prijavit na furs ali kamorkoli? Nekje sem slišal da se je revolut toliko razširil, da je sedaj kot "banka" in je potrebna prijava. Kartico uporabljam občasno oziroma razmšljam da bi jo dnevno uporabljal (priliv plače bi še vedno dobival na trenutno kartico ki jo imama)

Mare2 ::

Shegevara je izjavil:

Zakaj uporabljaš ti toliko različnih kartic? :p (joke)


Shegevara, čakam, da dobim Curve kartico, je naročena in je na poti. Tako bom lahko združil vse kartice pod eno streho.

weasel ::

Jerry000 je izjavil:

Vprašanje. Imam Revolut free (nimam premium al kaj je), ali moram to kaj prijavit na furs ali kamorkoli? Nekje sem slišal da se je revolut toliko razširil, da je sedaj kot "banka" in je potrebna prijava. Kartico uporabljam občasno oziroma razmšljam da bi jo dnevno uporabljal (priliv plače bi še vedno dobival na trenutno kartico ki jo imama)


Moras prijaviti na FURS.

stara mama ::

Mare2 je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Zakaj uporabljaš ti toliko različnih kartic? :p (joke)


Shegevara, čakam, da dobim Curve kartico, je naročena in je na poti. Tako bom lahko združil vse kartice pod eno streho.

Kaj pa, če bi vse mogoče kartice in račune nadomestil samo z enim in uporabljal le tega?
Zakaj si komplicirat življenje?

Mare2 ::

Jerry000 je izjavil:

Vprašanje. Imam Revolut free (nimam premium al kaj je), ali moram to kaj prijavit na furs ali kamorkoli? Nekje sem slišal da se je revolut toliko razširil, da je sedaj kot "banka" in je potrebna prijava. Kartico uporabljam občasno oziroma razmšljam da bi jo dnevno uporabljal (priliv plače bi še vedno dobival na trenutno kartico ki jo imama)


Ne glede na to, koliko jo uporabljaš, seveda jo moraš prijaviti. Na spodnjem linku imaš tudi navodilo za prijavo računa na FURS, ki je enako kot pri N26. Podpora za uporabo N26 računa in Mastercard kartice za Slovenijo
(Opomba: Ponudnik Revolut računa je pred kratkim že nadgradil spletno aplikacijo, zato morajo imetniki ta račun prijaviti.)
Vprašanje 3: Ali lahko račun, ki sem ga odprl v tujini pred več kot osmimi dnevi, še vedno prijavim na FURS? Ali se lahko s tem izognem kazni? (5. 10. 2016)
Vsem zavezancem, ki doslej še niso sporočili odprtega plačilnega računa v tujini, Finančna uprava RS svetuje, da to storijo čim prej. Zakaj uporabljamo izraz »čim prej«? Če bodo zavezanci račune prijavili sami, še preden bo do podatka o njihovem plačilnem računu v tujini prišel davčni organ, se bodo lahko izognili kazni.

Jerry000 ::

Ok, torej če povzamem, glede na to da imam Revolut od leta 2016, takrat nisem prijavil ker je bilo rečeno, da ni potrebno. Če sedaj prijavim sam, se izognem kazni, če pa čakam da mi oni pošljejo, če ugotovijo da imam tam račun, me pa lahko doleti kazen.

Mare2 ::

Jerry000 je izjavil:

Ok, torej če povzamem, glede na to da imam Revolut od leta 2016, takrat nisem prijavil ker je bilo rečeno, da ni potrebno. Če sedaj prijavim sam, se izognem kazni, če pa čakam da mi oni pošljejo, če ugotovijo da imam tam račun, me pa lahko doleti kazen.


Tako nekako je to ja. Ne rabiš več kot 5 minut. Glej navodilo na strani 1. :)

Jerry000 ::

Hvala :)

kokica2000 ::

Mare2 je izjavil:

Eno vprašanje iz prakse: Ali lahko topupam MBils kartico? :)

@Mare2 ni mi jasno, zakaj to sprašuješ v temi za Revolut, če si pa sam objavil podatke o tem v temi za mBills.

Odgovor je da, mBills lahko topup-aš s kartico Revolut, ki ima slovenski BIN (preveriš na https://binlist.net).

Racunalnik ::

Mare2 je izjavil:

Racunalnik je izjavil:

Kaj je zdaj s tem tezenjem za osebni dokument? Jest uporabljam revolut za paypal placila in kot da je njihov gb racun, nimam osebnega racuna zato tudi nevem zakaj bi jim posiljal sliko osebnega dokumenta?


A nisi slike dal že ob prvi prijavi in identifikaciji?


Ne, revolut imam jest z njihovim gb accountom , tisto prvo osnovno verzijo ne tako kot ostali k so potem prestavljali na osebni account s svojimi podatki. Jest na revolut denar ne nakazujem na svoje ime ampak na njihovo ime, tako da nikoli nisem posiljal osebne izkaznice in je tudi ne mislim.
Zakaj sem tako imel ker sem rabil samo nakazovat denar za paypalplacila ker nisem hotel kreditne kartice placevati, danes je n26 in tega problema ni zato tudi revolut nimam namena prijavljat niti posiljat osebne.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Kolikor vem, so pred časom vsem po vrsti kreirali prave bančne račune. Morda pa so izjeme in ti med njimi, ampak malo dvomim.

Zdaj težijo z dokumenti zaradi prehoda iz GB v EU, to je drugo.

bastadu ::

Jap, meni so samodejno aktivirali IBAN račun in sem ga prijavil na Furs ...

Racunalnik ::

Sem sel sedaj ekstra preverit in sem opazil da imam res na svoje ime in BG iban, ampak to je kaksne 6 mesecev ko sem nazadnje nalagal denar gor na racun in sem se vedno na loyd banko za beneficiarja nalagal.

Kakko se zapre revolut ker sedaj ga sigurno vec ne rabim ko je n26

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

Pomoje moraš pisati na support, da ti ga zaprejo ...

Jerry000 ::

Racunalnik je izjavil:

Sem sel sedaj ekstra preverit in sem opazil da imam res na svoje ime in BG iban, ampak to je kaksne 6 mesecev ko sem nazadnje nalagal denar gor na racun in sem se vedno na loyd banko za beneficiarja nalagal.

Kakko se zapre revolut ker sedaj ga sigurno vec ne rabim ko je n26

Kje se pa to vidi?

buttcrack ::

jaz imam še vedno revolut beneficiary, vidiš pa pod EUR accountom.

Killermode ::

buttcrack je izjavil:

jaz imam še vedno revolut beneficiary, vidiš pa pod EUR accountom.

Si 100% da gleadš pod info za euro account? namreč pri ostalih valutah res piše revolut beneficiary, ampak pod euro pa tvoje ime.

SmeskoSnezak ::

Kako izbrises akounte? Po pomoti ustvaril nekega XY :D
@ Pusti soncu v srce... @

Killermode ::

Izbereš tisto valuto- klikneš info - in nato deactivate

Racunalnik ::

buttcrack je izjavil:

jaz imam še vedno revolut beneficiary, vidiš pa pod EUR accountom.

Res je, zgleda vsakic nekaj na novo serjejo po aplikacijah zato jih jest nikoli ne updateam ce delajo.

Sedaj topup velja za vsako valuto in ce izberem dolarje in funte je moje ime, ce pa eure je pa se vedno loyd bank beneficiary

Zgodovina sprememb…

predi ::

FWIW, spet novica iz news feeda: https://www.siliconrepublic.com/compani...
Baje je zaradi politične kuhinje v Litvi, kjer si je Revolut nedavno zrihtal EU bančno licenco, zdaj ta licenca ogrožena.

Ajnstajn` ::

Kakšno provizijo ima revolut pri konverziji, ko je treba plačati v kakšni drugi valuti razen v evrih?
//

Mare2 ::

Ajnstajn` je izjavil:

Kakšno provizijo ima revolut pri konverziji, ko je treba plačati v kakšni drugi valuti razen v evrih?


Daj poglej v tej temi, od 22. marca 2019 dalje, o sem jaz spraševal za plačevanje na Hrvaškem, je bilo cel kup "uporabnih" odgovorov. :)

Ales ::

Uporablja se medbančni menjalni tečaj in nobene provizije ni, razen pribitka čez vikend in pri nekaterih specifičnih valutah. Trenutni menjalni tečaj lahko preveriš v sami aplikaciji, saj se sproti osvežuje.

Ugoden menjalni tečaj brez provizij je ena od glavnih prednosti Revoluta, s tem se tudi povsod promovirajo.

Za več podrobnosti preberi to: What foreign exchange rate will I get?

Če bi rad opravil konverzijo na delovnik, je pač naredi prej, potem pa tujo valuto porabi čez vikend. No, za štos preračunaj, koliko bi prihranil in boš videl, ali se ti splača ukvarjati s tem.

Killermode ::

Prejšnji teden bil v romuniji.
Na bankomatu sem dvignil LEI-je, izbral sem naj mi revolut naredi konverzijo brez da bi preveril tečaj.
Bankomat mi je ponudil za 9,6% boljšo konverzijo.
Včasih se pač splača res preverit pred dvigom kaj dejansko piše na bankomatu in kakšno konverzijo ima revolut.

bastadu ::

Killermode je izjavil:

Prejšnji teden bil v romuniji.
Na bankomatu sem dvignil LEI-je, izbral sem naj mi revolut naredi konverzijo brez da bi preveril tečaj.
Bankomat mi je ponudil za 9,6% boljšo konverzijo.
Včasih se pač splača res preverit pred dvigom kaj dejansko piše na bankomatu in kakšno konverzijo ima revolut.

Se strinjam. Tudi sam ko sem enkrat hotel zamenjati cca. 2k€ v GBP in bi mi Revolut vzel kakšnih 100€ več kot sem to potem zamenjal na banki ... Je pa res da sem verjetno gledal tečaj ravno med vikendom in takrat še nisem vedel, da ima Revolut med vikendi pribitek ...

BuDi79 ::

Primer popularne hrvaške trenutno:

Revolut: 1€ = 7,3929 hrk
Menjalnice na hrvaškem: 1€ = okoli 7,385 hrk
mastercard pa za danes nima tečaja, včeraj je bil 7.3909
N26 dvig na bankomatu = 7.3909 + 1.7% = 7.3152

najbolj ugoden je Revolut.

Ales ::

Killermode je izjavil:

Prejšnji teden bil v romuniji.
Na bankomatu sem dvignil LEI-je, izbral sem naj mi revolut naredi konverzijo brez da bi preveril tečaj.
Bankomat mi je ponudil za 9,6% boljšo konverzijo.
Včasih se pač splača res preverit pred dvigom kaj dejansko piše na bankomatu in kakšno konverzijo ima revolut.

In kateri tečaj RON točno ti je ponudil Revolut in kateri tečaj bankomat?

Zdajle sem pogledal tečaj v Revolut aplikaciji, ta je 4.7531 RON za 1 EUR. Tečaj Banke Slovenije je 4,7598. Revolutov tečaj je torej odličen in popolnoma pričakovan, nobenega odstopanja ni.

Praviš, da ti je bankomat ponudil cca. 5.23 RON za 1 EUR?? To je super! Če si nekje našel bankomat z narobe vnešeno konverzijo, se ti splača to načrtno izkoriščati, če le lahko dvigneš dovolj visoke vsote. Free money!

Kar pa je daleč bolj verjetno, je da si pomešal cifre in da ti je bankomat ponudil za 10% slabšo konverzijo, tam nekje 4.28, kot je običaj na večini bankomatov, ki konverzijo ponujajo...

Killermode ::

Ales je izjavil:

Killermode je izjavil:

Prejšnji teden bil v romuniji.
Na bankomatu sem dvignil LEI-je, izbral sem naj mi revolut naredi konverzijo brez da bi preveril tečaj.
Bankomat mi je ponudil za 9,6% boljšo konverzijo.
Včasih se pač splača res preverit pred dvigom kaj dejansko piše na bankomatu in kakšno konverzijo ima revolut.

In kateri tečaj RON točno ti je ponudil Revolut in kateri tečaj bankomat?

Zdajle sem pogledal tečaj v Revolut aplikaciji, ta je 4.7531 RON za 1 EUR. Tečaj Banke Slovenije je 4,7598. Revolutov tečaj je torej odličen in popolnoma pričakovan, nobenega odstopanja ni.

Praviš, da ti je bankomat ponudil cca. 5.23 RON za 1 EUR?? To je super! Če si nekje našel bankomat z narobe vnešeno konverzijo, se ti splača to načrtno izkoriščati, če le lahko dvigneš dovolj visoke vsote. Free money!

Kar pa je daleč bolj verjetno, je da si pomešal cifre in da ti je bankomat ponudil za 10% slabšo konverzijo, tam nekje 4.28, kot je običaj na večini bankomatov, ki konverzijo ponujajo...



Ne, dejansko sem dvignil 100 ron,
bankomat je pred zaključenim dvigom napisal, da bo trgal iz računa 19,30€ ali pa to prepustim svojemu izdajatelju kartice.

polpo ::

Je komu že potekla "navadna" Revolut kartica?
Po prebranem: 28 dni pred potekom se v aplikaciji lahko naroči novo fizično kartico, izdaja in poštnina je še vedno brezplačna?
Če recimo ne naročim fizične kartice, mi ostane samo "brezplačna" virtualna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

Karen ::

Malce off, pa ne čisto: verjetno ima kdo tukaj Gpay instaliran pa revolut notri. Sem prebral da se da v Gpay povezat Paypal - se pravi da bi s telefonom lahko iz Paypal accounta trgal pri plačilu - a to komu dela? Domnevam da je treba iz apkmirror-ja namestit gPay. Hvala za odgovore, da ne obrnem okoli neta bi raje eno kratko praktično izkušnjo če komu to dela in če je kakšna caka pri namestitvi. Hvala.

miko22 ::

Karen je izjavil:

Malce off, pa ne čisto: verjetno ima kdo tukaj Gpay instaliran pa revolut notri. Sem prebral da se da v Gpay povezat Paypal - se pravi da bi s telefonom lahko iz Paypal accounta trgal pri plačilu - a to komu dela? Domnevam da je treba iz apkmirror-ja namestit gPay. Hvala za odgovore, da ne obrnem okoli neta bi raje eno kratko praktično izkušnjo če komu to dela in če je kakšna caka pri namestitvi. Hvala.


Direkt ne moreš povezat. To sta namreč 2 konkurenčni firmi, zakaj bi se povezovali? Če se motim, me naj kdo popravi.
Sicer pa ne vidim razloga povezave? Če imaš revolut, lahko si inštaliraš gPay. Kak si ti predstavljaš. Na Paypal povežeš karico Revolut, nato pa na ta Paypal gPay? Okoli riti v žep? Povežeš pač direktno.

Nesta ::

Kdo ve kaj fora da ni več Revolut appa možno naložiti na noben emualtor? Bluestacks, Memu.....
Prakticno samo na emulatorjih uporabljam ta app, sedaj pa vidim da se ne upgrada več in tudi ni ga več na google playu? N26 recimo je

buttcrack ::

a iz telefona se ga pa ne da izluščit in prenest na emulator?

Nesta ::

buttcrack je izjavil:

a iz telefona se ga pa ne da izluščit in prenest na emulator?



Ne deluje. Me je zadnjic kolega spraševal kako je možno da uporabljam Emualtorje če njemu ne najde. Pa sva probala na vse načine spravt prek apk extractorja ipd. Pa ne gre...

Ales ::

Katero verzija ti je zadnji update na emulatorju in na katerem točno?

Si poskusil naložiti preko Yalp Store?

Nesta ::

Ales je izjavil:

Katero verzija ti je zadnji update na emulatorju in na katerem točno?

Si poskusil naložiti preko Yalp Store?


Trenutno nimam težav ker imam od prej naloženo gor. Očitno pa ne bo več možno če boš na novo hotel instalirat Revolut na emulatorje.
Mogoce kaksna varnostna fora?

Vaseer ::

Ima kdo informacije/izkušnje s top-up Revolut-a iz Sparkasse Maestro kartice? Deluje? Kakšne posebnosti?

c0ck4m0u53 ::

Dela, za cvv kodo lahko vneseš tri ničle.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

kokica2000 ::

miko22 je izjavil:

Karen je izjavil:

Malce off, pa ne čisto: verjetno ima kdo tukaj Gpay instaliran pa revolut notri. Sem prebral da se da v Gpay povezat Paypal - se pravi da bi s telefonom lahko iz Paypal accounta trgal pri plačilu - a to komu dela? Domnevam da je treba iz apkmirror-ja namestit gPay. Hvala za odgovore, da ne obrnem okoli neta bi raje eno kratko praktično izkušnjo če komu to dela in če je kakšna caka pri namestitvi. Hvala.


Direkt ne moreš povezat. To sta namreč 2 konkurenčni firmi, zakaj bi se povezovali? Če se motim, me naj kdo popravi.
Sicer pa ne vidim razloga povezave? Če imaš revolut, lahko si inštaliraš gPay. Kak si ti predstavljaš. Na Paypal povežeš karico Revolut, nato pa na ta Paypal gPay? Okoli riti v žep? Povežeš pač direktno.


Zadeva je sicer nekoliko off topic (prvi del vprašanje se nanaša na povezavo Google Pay in PayPal-a, kar nima neposredne zveze z Revolutom), gre pa vseeno za zanimivo vprašanje, zato dodajam svojih 5c.

Imeti PayPal povezan z Google Pay je lahko zelo smiselno. PayPal namreč marsikdo uporablja za takšno in drugačno poslovanje (beri: na račun PayPal se stekajo določena sredstva). Drugi razlog je lahko potencialno ta, da PayPal podpira plačilno metodo (kartica, direktna bremenitev TRR, ...), ki je Google Pay ne podpira.

Je pa možnost povezave PayPal-a z Google Pay odvisna od države Google Pay profila (preveriš na https://pay.google.com/#settings) in države PayPal računa. Slovenski profili Google Pay PayPal-a žal ne podpirajo, lahko pa PayPal dodaš v profile, ki jih imaš v drugih (predvsem zahodnih) državah, pod pogojem, da imaš tudi račun PayPal v tej isti državi.

Glej tudi:
https://support.google.com/pay/answer/7...
https://support.google.com/googleplay/a...

Glede drugega dela vprašanja pa lahko samo pritrdim. V slovenski trgovini Google Play (pomeni, da je država računa Google Slovenija) aplikacije Google Pay ne boš našel, lahko pa jo namestiš iz drugih virov (npr. APKmirror, ki ga navajaš). Za polno uporabo aplikacije Google Pay (brezstično plačevanje na pos terminalih) moraš imeti kartico, ki ima BIN (bank identification number) iz podprte države (državo kartice preveriš na https://binlist.net/). Če imaš slovensko kartico Revolut MasterCard (prvih 8 cifer 5273 4688, 5273 4689 ali 5273 4690), je žal ne boš mogel dodati v Google Pay, ker Google Slovenije še ne priznava :-/. Včasih je Revolut Slovenskim strankam izdajal kartice (prek posrednika Wirecard), ki so vse imele angleški BIN. Te kartice je mogoče brez težav dodati v Google Pay. Nekje v začetku leta 2018 je Revolut začel izdajati kartice sam, brez posrednika. Od takrat imajo vse kartice slovenski BIN. Nekateri uporabniki so poročali, da se lahko pridobiš kartico z drugačnim BIN-om, če začasno spremeniš naslov v aplikaciji (recimo v nemškega ali angleškega), po pridobitvi kartice pa naslov spremeniš nazaj na svojega resničnega. Osebno te metode sicer ne priporočam.

Zgodovina sprememb…

aperol ::

weasel je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Vprašanje. Imam Revolut free (nimam premium al kaj je), ali moram to kaj prijavit na furs ali kamorkoli? Nekje sem slišal da se je revolut toliko razširil, da je sedaj kot "banka" in je potrebna prijava. Kartico uporabljam občasno oziroma razmšljam da bi jo dnevno uporabljal (priliv plače bi še vedno dobival na trenutno kartico ki jo imama)


Moras prijaviti na FURS.


Če prav zastopim je Revolut od kar je dobil licenco za bančništvo vsem uporabnikom dodelil IBAN račun? Kako potem prijaviti kartico? Revolut sem si naredil leta 2016 (ko še ni bilo potrebno prijaviti računa oz. si imel možnost izbere med IBAN in brez) pri fursu pa ti dajo časa 8 dni po odprtju. Torej kateri datum vnesti na obrazec?
««
19 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132010 (6044) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130531 (5295) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225156 (3927) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108470 (36391) Andro457

Več podobnih tem