» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
17 / 95
»»

predi ::

FWIW, tole je bilo v mojem news feedu danes zjutraj: https://www.reddit.com/r/Revolut/commen...

miko22 ::

Očitno je več takih primerov. Tudi jaz mam nekaj dnara gor. Naj ga menjam drugam ali je to bolj kot scam?

perci ::

Evo, poskusil še enkrat s telefonom v Hoferju in je šlo.

OK.d ::

Jebiga, so prednosti in tudi slabosti takih bank.
Zaenkrat pri meni b.p.
LPOK.d

miko22 ::

Slabost banke, če ti maznejo 3 jurje, pa se pol ne odzivajo?!

Nesta ::

to se je meni enkrat zgodil. Po parih dneh so mi aktiviral kartico. Shit happens. Zato pa imam revolut za backup.
Mislim da za primarno banko je boljse zbrati N26? Za sprotno plačevanje mi je pa revolut top. Gor imam max 300 nalozenih in je to to.

perci ::

Sredstva ti lahko blokirajo tudi na N26 in NLB.

miko22 ::

perci je izjavil:

Sredstva ti lahko blokirajo tudi na N26 in NLB.

Zakaj pa bi mi blokirali sredstva? Če vidijo, da vsak mesec dobivam gor plačo, porabljam denar za normalne stvari, zakaj bi mi pol blokirali MOJ denar? Na kakšni osnovi?
Pa na onem linku še piše da so neodzivni in ne uredijo ničesar. Torej si prepuščen na milost in nemilost.

kokica2000 ::

Konkretnega primera ne moremo komentirat, ker ne poznamo ozadja. Ne vemo, zakaj so človeku blokirali račun. Bi rekel, da so zaznali (oz. njihov zaledni software) neke sumljive transakcije. Ali pa so dobili konkretno zahtevo organov države, iz katere prihaja uporabnik.

Dejstvo je, da ima Revolut trenutno blizu 5 milionov uporabniku in da posamezne račune blokirajo na dnevni bazi. Verjetno kakšnega tudi neupravičeno. Kar pa še ne pomeni, da je Revolut v celoti slaba firma. Ravno dejstvo, da so v sorazmerno kratkem času pridobili blizu 5 milionov uporabnikov, govori nasprotno.

Osebno imam z njimi same pozitivne izkušnje in dokler me dejstva ne prepričajo v nasprotno, bom Revolut še naprej mirne vesti priporočil vsakemu, ki mi pride naproti.

Mare2 ::

Meni tole ne diši ravno, če mi bodo zablokirali moj denar. :)

perci ::

Res ste pacienti...vse evropske banke imajo enaka pravila in pod dolocenimi pogoji MORAJO blokirati sredstva sicer bi same odgovarjale pristojnim organom za preprecevanje pranja denarja.

Lonsarg ::

Z blokoda no nič narobe, ker so za to res pravila (en redit komentator je naprimer dvignil večjo količino iz bitcoin borze). Kar je narobe je, da pri normalni banki to taja max nekaj dni, dlje pa edino če odkrijejo kak sum in vprežejo višje instance (policija itd).

Pač cheap storitev, jaz jo z veseljam uporabljam kot dodatna cheap(zastonj) storitev k obstoječi banki. Kar je žalostno je, da je iz Redit komentarjev razvidno da niti za plačljive stranke ni nič hitrejše resolvanje casov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mare2 ::

Evo, vprašanje za znalce:
Na Hrvaškem, s katero kartico se bolj splača plačevat in dvigovat denar na bankomatu? N26 ali Revolut? Ali celo Gpay? Dela tam Gpay?

OK.d ::

Revolut dvig do 200€/mesec brez provizije.
LPOK.d

Mare2 ::

OK.d je izjavil:

Revolut dvig do 200€/mesec brez provizije.

Na Hrvaškem?

Killermode ::

Mare2 je izjavil:

OK.d je izjavil:

Revolut dvig do 200€/mesec brez provizije.

Na Hrvaškem?

Nekje sem zasledil:
Med tednom se ti splača z Revolutom ker ima dobri menjalni tečaj.
Med vikendom imata pa revolut in n26 isti menjalni tečaj od mastercarda.

Mare2 ::

A ni dvig iz bankomata plačljiv? Na hrvaškem, kjer imajo drugo valuto kot EUR?

buttcrack ::

1,7% je pomoje pribitka #nismzihr

OK.d ::

Do 200 "po moje" ni.
LPOK.d

Mare2 ::

OK.d je izjavil:

Do 200 "po moje" ni.

Jaz vem, kako je pri N26. Sem se še celo potrudil in sestavil posebno
Navodilo za N26 . Prosim, če za Revolut odgovarjate samo tisti, ki veste, ker grem ob 14.ih na Hrvaško in me zanima točna informacija. :)

Steinkauz ::

Do 200eur lahk dvihuješ kar češ.
Jst sm vietnamske donge pa ni nč za plačat.

Po 200eur pa se ti bolj splača navadna kartica (recimo delavska mi računa 2 eur), če je dvig nad 100eur.
Če je manj še vedno bolje revolut.

Killermode ::

Steinkauz je izjavil:

Do 200eur lahk dvihuješ kar češ.
Jst sm vietnamske donge pa ni nč za plačat.

Po 200eur pa se ti bolj splača navadna kartica (recimo delavska mi računa 2 eur), če je dvig nad 100eur.
Če je manj še vedno bolje revolut.

Jaz sem tudi do 200€ Turških lir dvignil v turčiji brez provizije.
Pazi, obračunsko obdobje meseca je pri vsakem uporabniku takrat ko si je odprl račun in ne na zadnji dan v koledarskem mesecu.
Plačevanje z revolut kartico na hrvaškem je pa brez provizije.

BuDi79 ::

Killermode je izjavil:

Nekje sem zasledil:
Med vikendom imata pa revolut in n26 isti menjalni tečaj od mastercarda.
Seveda si narobe zasledil, ampak ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Killermode ::

BuDi79 je izjavil:

Killermode je izjavil:

Nekje sem zasledil:
Med vikendom imata pa revolut in n26 isti menjalni tečaj od mastercarda.
Seveda si narobe zasledil, ampak ok.

Pol pa uradno :
On the weekend (Sat-Sun UTC) we fix the rate we provide to protect ourselves against fluctuations, this means we apply markups of:

+0.5% to all major currencies (ie. USD, GBP, EUR, AUD, CAD, NZD, CHF, JPY, SEK, HKD, NOK, SGD, DKK, PLN, and CZK); and
+1% to all other currencies including THB, RUB, UAH and TRY. (this means over the weekend THB, RUB, UAH, and TRY have a 2% markup.)
Since the interbank exchange rate is constantly fluctuating, the rate that we lock in for the weekend may not be the same as the rate that is available when the markets open on Monday morning.

BuDi79 ::

Killermode je izjavil:

Pol pa uradno :
kar nima veze s tečajem N26, ki uporablja mastercard tečaj - ne interbank. In med njima ni razlike samo v pribitku.

Poleg tega brezveze v bistvu sploh gledat aktualen mastercard rate, ker se za razliko od Revolut interbanka itak obračuna šele na dan obračuna (lahko dan, dva po plačilu) - na dan plačila se obračuna samo provizorično, potem pa uskladi. Pri Revolutu pa je tisti trenutek ko plačaš to to.

Še to Revolut... pribitek na Interbank se šteje od polnoči med petkom in soboto in polnočjo med nedeljo in ponedeljkom (kljub temu da se trgi na katerih se izračunava interbank odprejo šele pozneje v ponedeljek, zaprejo pa že prej v petek)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

OK.d ::

Killermode je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

Do 200eur lahk dvihuješ kar češ.
Jst sm vietnamske donge pa ni nč za plačat.

Po 200eur pa se ti bolj splača navadna kartica (recimo delavska mi računa 2 eur), če je dvig nad 100eur.
Če je manj še vedno bolje revolut.

Jaz sem tudi do 200€ Turških lir dvignil v turčiji brez provizije.
Pazi, obračunsko obdobje meseca je pri vsakem uporabniku takrat ko si je odprl račun in ne na zadnji dan v koledarskem mesecu.
Plačevanje z revolut kartico na hrvaškem je pa brez provizije.

Ali kje piše točen datum odprtja računa v aplikaciji?
LPOK.d

Killermode ::

OK.d je izjavil:

Killermode je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

Do 200eur lahk dvihuješ kar češ.
Jst sm vietnamske donge pa ni nč za plačat.

Po 200eur pa se ti bolj splača navadna kartica (recimo delavska mi računa 2 eur), če je dvig nad 100eur.
Če je manj še vedno bolje revolut.

Jaz sem tudi do 200€ Turških lir dvignil v turčiji brez provizije.
Pazi, obračunsko obdobje meseca je pri vsakem uporabniku takrat ko si je odprl račun in ne na zadnji dan v koledarskem mesecu.
Plačevanje z revolut kartico na hrvaškem je pa brez provizije.

Ali kje piše točen datum odprtja računa v aplikaciji?

Ne, jaz sem moral kontaktirat support, ker sem enkrat plačal provizijo za dvig nad 200€ 4.-ga v mesecu. ker sem prej enkrat okol 10.ga dvignil do 200€.
V aplikaciji sicer vidiš koliko od 200€ si že trenutno porabil, ki pa je zelo skrita>
spodaj desno pod more>Profile>Price Plan> in imaš tam podatke.

OK.d ::

Ok, tnx.
LPOK.d

Steinkauz ::

Men so na supportu razložil, da začnejo štet z prvim dvigom, ki ni starejši kot 30 dni.

Killermode ::

Hmmm... Očitno še support staff ne ve točno?
Točen odgovor supporta:
R:
Your fee limit will be reset on 8th day of the month.

k:
Why?

R:
I can see you have joined Revolut on leto-mesec-08, that is why it starts on the 8th.

k:
So it depends on the day you opened the account?

R:
Yes that is correct, it depends on the day you joined.

Mare2 ::

In kje vidim, kdaj sem jaz startal?

Evo konkretno. Na hrvaškem dvignem na bankomatu za cca 100 EUR kun, torej v kunah, in ni nič dodatne provizije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

OK.d ::

Tako je.
LPOK.d

kokica2000 ::

Do mesečnega limita (ki je odvisen od naročniškega paketa, free - 200 eur, premium - 400 eur, metal - 600 eur) ni provizije za dvig na bankomatu.

Glede tečaja je pa tako, kot je bilo zgoraj napisano. Med vikendom je slabši, kot med tednom. Je pa kljub temu boljši, kot bančni tečaj hrvaških bank. Zato je treba vedno (obvezno) dvigovati brez konverzije (torej tako, da na bankomatu obračunajo HRK, ne EUR).

Če bi kdo rad optimiral konverzijo iz ene valute v drugo, ima v Revolutu na razpolago HRK račun. To pomeni, da lahko zamenjamo EUR v HRK kadarkoli med tednom, potem pa med vikendom plačujemo (in dvigamo) iz HRK računa. Revolut bo poravnavo vedno naredil v lokalni valuti, če je stanje zadostno. Šele v primeru, da nimamo dovolj lokalne valute na računu (v tem primeru HRK), bo narejena "on the fly" konverzija.

kokica2000 ::

Omeniti je treba še funkcijo Auto exchange, s katero lahko nastavimo tečaj, po katerem bi radi zamenjali sredstva iz ene valute v drugo. Na ta način lahko "lovimo" ugoden tečaj in prihranimo kak cent :-).

Osebno sem npr. pred nekaj dnevi zamenjal evre v kune po tečaju 7,43, kar je bolje, kot trenutno (7,40).

 Auto exchange

Auto exchange

Mare2 ::

kokica2000 je izjavil:

Med vikendom je slabši, kot med tednom.


Potem je verjetno bolje da kar z N26 kartico plačam hotel in dvignem kune za ostale drobnarije? Ker sem sedaj že na Hrvaškem in je že vikend.

kokica2000 ::

Za vikend se štejeta sobota in nedelja (od 00:00 do 24:00). ž

Sicer pa ja, tečajne razlike niso tako velike. Dvomim, bi v celem vikendu z optimizacijo prihranil za eno kavico.

PS: Velja za plačila s kartico. Dvigi izven Euro cone imajo pri N26 1,7% provizijo, tako da se bolj splača Revolut.

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

Posledice možnega Brexita https://www.spin1038.com/news-and-sport...
LPOK.d

miko22 ::

Danes grem na hrvaško. Odpr sem si HRK račun, zamenjal nekaj v kune. Kako sedaj zadeva deluje? Mi bo avtomatsko trgalo kune z Revoluta ali €? Moram kaj opozoriti na plačilnem mestu, da mi računajo kune?
Ma kdo izkušnje?

BuDi79 ::

miko22 je izjavil:

Moram kaj opozoriti na plačilnem mestu, da mi računajo kune?
Če imajo POS terminal, ki zazna poreklo kartice in privzeto valuto kartice potem lahko vprašajo v kateri valuti želiš ja, sicer ne. Tudi pri nas se mi je že zogdilo da so vprašali če mi računajo v GBP, ker se jim je revolut tako predstavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

miko22 ::

Ampak vedno si moraš "napolniti hrk račun? Da bi dejansko avtomatsko pretvarjal koliko porabiš pa ne gre?

buneech ::

Ne rabiš si napolniti HRK račun, lahko tudi avtomatsko pretvarja iz EUR računa, ko plačuješ.

BuDi79 ::

miko22 je izjavil:

Ampak vedno si moraš "napolniti hrk račun? Da bi dejansko avtomatsko pretvarjal koliko porabiš pa ne gre?
Gre, ampak če je pretvoril v petek je dobil boljšo menjavo kot če se pretvori avtomatsko čez vikend. S tem je prihranih kake 3-4 cente (v celem vikendu)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

miko22 ::

Aha, torej če imam kreiran HRK račun pa pridem v trgovino na hrvaškem bo v večini primerov avtomatsko vzelo kune z EUR računa po njihovem tečaju.
Super pol to.

kokica2000 ::

Če je zadostno stanje kun, bo odbilo kune, sicer evre po trenutnem Revolut tečaju. Ta med vikendom ni posebno ugoden, zato je koristno imeti kune na računu.

miko22 ::

Evo, prisel nazaj z hrvaške. Zadeva s kunami deluje super. Vse sprobal, vse brez problema.

stara mama ::

Čas ki ga namenite za jajcanje s temi HRK računi in pretvarjanjem je za nekaj faktorjev več vreden kot vaš dejanski prihraneh (če sploh).
Za vse n00be, revolut pretvarja avtomatsko!

kokica2000 ::

Ah, daj no, stara mama, saj ni tako težko, par klikov. 8-)

andyy ::

Pri plačilu položnice za dohodnino se mi je Revolut račun iz varnostnih razlogov zaklenil! Potem sem pa moral osebi v support chatu pojasnjevati, zakaj uporabljam Revolut, želel je fotografije vseh kartic za top-up, spraševal me je, kaj sem želel nakazati na ta račun "DOHODNINA" in podobno.
No na koncu se mi je opravičil za nevšečnost, odklenil račun in me prosil, naj ne nakazujem več na ta račun, ker ni podprt. Zatrdil mi je, da nima to veze s približevanjem Brexita... kaj več informacij oz. pojasnil pa ne sme izdati. Hecno, ker sem v preteklosti že uspešno poravnal račun za dohodnino, zdaj pa kar ne gre več.

Lonsarg ::

Hehe lolekom se je sprožil fraud-detection algoritem ker je preveč slovencev iz Revoluta nakazalo na isti IBAN zaradi dohodnine, ok sicer čisto ugibam ampak pomoje je lih to.

Locki sicer normalno da se dogajajo. Povej kako odzivni so, si bil dolgo lockan?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

andyy ::

Kakšne pol urce. Pač počasi je odpisoval, verjetno je imel več strank.
««
17 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132053 (6087) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130601 (5365) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225164 (3935) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108499 (36420) Andro457

Več podobnih tem