» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
2 / 95
»»

PgSurfer ::

Revolut zaenkrat ne podpira HRK denarnice.

Killermode ::

miko22 je izjavil:

Če si recimo odprem HRK račun, pa si naložim nekaj kun gor(iz EUR računa), grem na hrvaško in plačam tam nekaj s kartico mi avtomatsko trga z HRK računa ali moram kaj nastavljat?

Ti pa iz izkušenj povem, da če imaš TRY račun, imaš Turške lire in plačaš v Turčiji
ti pobere direktno iz TRY računa. Tudi ob plačilu preko interneta (letalske karte)

miko22 ::

OK, super, to je uporabno ko si na dopustu v tujini.
Hvala za info.

krneki0001 ::

Ali je potrebno prijaviti naslednje račune kot so: Bet365 britanska stavnica, Skrill predplačniški račun, Paypal, Revolut, Monese ...? NavedenihTakih spletnih storitev zaenkrat ni potrebno prijavljati, dokler "imajo vlogo elektronske denarnice". V primeru, da ponudniki te spletne storitve nadgradijo tako, da računi prevzamejo funkcijo plačilnega računa s personalizirano številko (npr. IBAN), na katerega se imetniku lahko nakazujejo prejemki (npr. plača), je tak račun potrebno prijaviti. (Opomba: Ponudnik Revolut računa je pred kratkim že nadgradil spletno aplikacijo, zato morajo imetniki ta račun prijaviti.)


Vir: http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

PgSurfer ::

Ali ni pri Revolutu tako, da IBAN račun lahko aktiviraš če hočeš, ni pa to default. Vsaj sam IBAN računa še nimam aktiviranega, zgolj denarnico.
Dokler nimaš IBAN računa tako nimaš kaj prijavljati, ti tudi nimajo kam nakazovati dohodkov (npr. plače)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PgSurfer ()

bastadu ::

Meni je Revolut EUR račun samodejno aktiviral - pač nekega dne, ko sem slučajno pogledal je bil aktiviran - ko sem jim na support poslal mejl zakaj so to naredili, sem dobil sledeč odgovor:

Note, this is not a physical bank account in your name, but remains an e-money service. The current accounts simulate some of the benefits of a bank account such as a unique IBAN and a named account, but the funds still end up in the segregated client funds account in accordance with the e-money regulations.

Ampak glede na to, da si na ta račun lahko nakažem denar iz bilokaterega drugega računa, tudi iz Paypal-a, načeloma bi si verjetno lahko nakazoval tudi plačo, tako da nisem več čisto prepričan, da bi to pri naši davčni šlo skozi brez prijave ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

krneki0001 ::

Če imaš IBAN, moraš prijaviti, ker to ni več samo elektronska denarnica.

Jerry000 ::

Tale Revolut bolj kot ga uporabljaš bolš je :). Razmišlam tudi sam da bi svojo bančno kartico dal v predal in uporabljal Revolut. Pa si mesečno daljal gor na Revolut 200€ in je

hotlips ::

Ja z sicer Revolut ne uporabljam nevem kako dosti(sem trenutno bolj na N26) vendar pa jih morem pohvalit, kajti pred časom je nekdo zlorabil mojo kartico (ob cca 3:30 zjutraj) za internetni nakup v vrednosti cca 17 EUR (NZ) in 330 EUR (AUS), s tem do so podatke je najverjetneje dobil po moji neumnosti, kjer sem v neki, če ne že v sumljivi, pa v varnostno zelo pomankljivi online trgovini kupoval nek artikel.
Prvi manjši znesek so mi povrnili iz NZ trgovine sami na podlagi mojega maila v katerem sem razložil situacijo. V AUS pa so bili kupljeni in že vnovčeni denarni boni zato semm moral preko Revolut sprožiti postopek za vračilo denarja preko MasterCard. In čeprav so me opozorili, da zna postopek trajati cca 45 dni od začetka vodenja na MC je vse bilo rešeno precej hitro (cca 2 tedna) s 100% povračilom sredstev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

c0ck4m0u53 ::

Kaj so ti Kekci pri Revolutu spet štrikali? Od danes ne morem več Top Upat preko N26 kartice, ki je do danes delovala brez problema. Ne sprejme pa tudi Curve kartice, edino kar sem spravil skozi je Maestro bančna, vendar bi se rad temu izognil. Če ne bo šlo drugače, bom za vse spletne nakupe pač uporabljal N26.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Ales ::

Ti javi error ali kako sporočilo, da te kartice niso več podprte?

krneki0001 ::

Meni normalno deluje prenos iz vise na revolut

c0ck4m0u53 ::

@Ales

Prvo mi je jamralo, da ne morem naložit sredstev iz te kartice ter, da naj uporabim bank transfer. Potem sem pa odstranil N26 MC in jo poizkušal ponovno dodati, pa mi javi, da ta tip kartice ni več podprt ter sploh ne morem kliknit gumba za nadaljevanje potem, ko vnesem vse zahtevane podatke za N26 MC.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

showsover ::

ima revolut topup tudi preko paypala?

bastadu ::

Nope.

valdo ::

c0ck4m0u53 je izjavil:

@Ales Prvo mi je jamralo, da ne morem naložit sredstev iz te kartice ter, da naj uporabim bank transfer.

Jaz tudi ima podobne probleme, ne morem direkt iz N26 prenakazati sredstev?
Lahko kdo pomaga, druge kartice nimam.
Hvala!
Lp

Mare2 ::

valdo je izjavil:


Jaz tudi ima podobne probleme, ne morem direkt iz N26 prenakazati sredstev?
Lahko kdo pomaga, druge kartice nimam.
Hvala!


A imaš blokiran račun?

valdo ::

Kartica(revolut) je aktivirana, plačal sem že v trgovini z njo, aktiviral s PIN-om ...,
sedaj sem hotel dodati nekaj cekinov iz N26,
ko pa pridem do konca postopka in potridm prenos, pa napiše:

Oops, sorry your top up card isn't
supported. Can you try a bank transfer
instead? Just tap Top up by Card
at the top of the page to reveal Top
up via Transfer.
Lp

zk_eu ::

Kaj je zdaj, je Revolut potrebno prijaviti FURS ali ne? Ni mi čisto jasno.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Mare2 ::

valdo je izjavil:

Kartica(revolut) je aktivirana, plačal sem že v trgovini z njo, aktiviral s PIN-om ...,
sedaj sem hotel dodati nekaj cekinov iz N26,
ko pa pridem do konca postopka in potridm prenos, pa napiše:

Oops, sorry your top up card isn't
supported. Can you try a bank transfer
instead? Just tap Top up by Card
at the top of the page to reveal Top
up via Transfer.


Nakaži iz n26, pa bo.

buttcrack ::

zk_eu je izjavil:

Kaj je zdaj, je Revolut potrebno prijaviti FURS ali ne? Ni mi čisto jasno.

samo v primeru upgrejdanga računa.

Mare2 ::

zk_eu je izjavil:

Kaj je zdaj, je Revolut potrebno prijaviti FURS ali ne? Ni mi čisto jasno.

Ti kar prijavi.

valdo ::

buttcrack je izjavil:

zk_eu je izjavil:

Kaj je zdaj, je Revolut potrebno prijaviti FURS ali ne? Ni mi čisto jasno.

samo v primeru upgrejdanga računa.

http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?p...

Mare2 je izjavil:

Kartica(revolut) je aktivirana, plačal sem že v trgovini z njo, aktiviral s PIN-om ...,
sedaj sem hotel dodati nekaj cekinov iz N26,
Nakaži iz n26, pa bo.

OK,
ampak to je potrebno potem preko SWIFT-a? ali kako,
to nakazilo ni takoj vidno(baje traja tudi do 3dni)na revolut računu.
Ko sem pa odpiral revolut, pa ni bil noben problem potegniti denarja iz N26, mislim da imajo nekje nekaj blokirano.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: valdo ()

b4d ::

Meni se isto dogaja, ob odprtju je slo iz N26, sedaj ne gre.
b4d.sablun.org

LeJlaBar123 ::

A je bilo komu ob plačila preko Paypala s kartico Revolut dodatno zaračunano 2,4€?

bastadu ::

Zadnje čase imam kar nekaj Paypal transakcij kjer je vir Revolut kartica in nikoli ni bilo zaračunano nič dodatnega ...

Ales ::

valdo je izjavil:

ampak to je potrebno potem preko SWIFT-a? ali kako,
to nakazilo ni takoj vidno(baje traja tudi do 3dni)na revolut računu.

Navadno SEPA nakazilo, kot bi nakazoval v Slovenijo, vse je znotraj EU. In nobene 3 dni ne traja.

A je kdo vprašal na Revolut podporo, kaj je z N26 katicami? Na Slo-techu se to ne bo zrihtalo.

LeJlaBar123 je izjavil:

A je bilo komu ob plačila preko Paypala s kartico Revolut dodatno zaračunano 2,4€?

Kdo pa ti je to zaračunal, Revolut ali PayPal, in kaj je navedeno zraven?

Mare2 ::

Ales je izjavil:


A je kdo vprašal na Revolut podporo, kaj je z N26 katicami? Na Slo-techu se to ne bo zrihtalo.


Misliš, da je zgolj slučaj z N26 ? Po mojem gre za poslovno odločitev. :)

Ales ::

Zakaj že? Kaj pridobijo s tem?

PgSurfer ::

Na tujih forumih omenjajo probleme s top upom in to ne samo pri kartcah N26.
Naj bi se zgodilo, če nimaš posodobljene aplikacije, ki jo lahko posodobiš le na Androidu 4.4 ali višji.
Potem so nekateri problem rešili z odstranitvijo in ponovnim nalaganjem aplikacije (brez navedbe verzije andoida).
Se dogaja.

c0ck4m0u53 ::

Mare2 je izjavil:

Ales je izjavil:


A je kdo vprašal na Revolut podporo, kaj je z N26 katicami? Na Slo-techu se to ne bo zrihtalo.


Misliš, da je zgolj slučaj z N26 ? Po mojem gre za poslovno odločitev. :)


Verjetno je res nekaj na tem, da načrtno blokirajo konkurenco. Če vam ni odveč, lahko malo pojamrate tudi na njihovem uradnem forumu.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Mare2 ::

Kmalu bom menjal GSM. Ali je postopek menjave podoben kot pri N26?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

DiDo ::

Očitno so blokirali. Če za top-up želiš dodat N26 Mastercard izpiše: Capitol Controls Apply. Please use Bank Transfer.

polpo ::

DiDo je izjavil:

Očitno so blokirali. Če za top-up želiš dodat N26 Mastercard izpiše: Capitol Controls Apply. Please use Bank Transfer.


Možno (upamo), da še odpravljajo bug https://community.revolut.com/t/n26-deb...

zk_eu ::

Sem za test prvič plačal nekaj položnic z Revolutom. Malce je sicer nerodno, ampak za nič provizije pa je več kot odlično :). Dejansko sedaj sploh več ne uporabljam svoje matične banke. Imam jo v bistvu za prejemanje plače in rezervo.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

polpo ::

Kot zgleda so z novo verzijo aplikacije (4.18) odpravili top up z N26. Ostalim deluje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

c0ck4m0u53 ::

Ravnokar dodal N26 MC, kot top up opcijo.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Mare2 ::

Moje Dinners kartice ne sprejme. :)

#000000 ::

Ali se da naložot denar iz druge kartice, katere nisi lastnik ? Recimo od kolega ? Znanec nima nobene kreditne niti debetne razen maestro od nlb, bi pa rad uporabil revolut za spletne nakupe oz paypal.

ne najde pa nikjer št računa kamor treba nakazat 10 eur za fizično kartico ?

Ales ::

Strošek za fizično kartico trgajo z njegovega Revolut računa.

Mimogrede, tudi brez kartic lahko z NLB računa nakazuje na Revolut račun, z navadnim SEPA nakazilom.

krneki0001 ::

Ales je izjavil:

Strošek za fizično kartico trgajo z njegovega Revolut računa.

Mimogrede, tudi brez kartic lahko z NLB računa nakazuje na Revolut račun, z navadnim SEPA nakazilom.


Če imaš aktiviran IBAN. Če jo imaš samo kot predplačniško kartico, to ne bo šlo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

buttcrack ::

#000000 je izjavil:

Ali se da naložot denar iz druge kartice, katere nisi lastnik ? Recimo od kolega ? Znanec nima nobene kreditne niti debetne razen maestro od nlb, bi pa rad uporabil revolut za spletne nakupe oz paypal.

ne najde pa nikjer št računa kamor treba nakazat 10 eur za fizično kartico ?

ti mu nakaž

#000000 ::

buttcrack je izjavil:

#000000 je izjavil:

Ali se da naložot denar iz druge kartice, katere nisi lastnik ? Recimo od kolega ? Znanec nima nobene kreditne niti debetne razen maestro od nlb, bi pa rad uporabil revolut za spletne nakupe oz paypal.

ne najde pa nikjer št računa kamor treba nakazat 10 eur za fizično kartico ?

ti mu nakaž


Ja sej bi mu, ampak ker ne najde nikjer št svojega računa, pravi da mu app ne pokaže ničesar drugega (šele odprl je račun) kot zahtevo za virtualno ali fizično kartico, za obe pa naj bi zahteval nalaganje denarja, zdej ali je poba malo nespreten z aplikacijo, ali pa je kaj premenjen software ker kok se jest spomnim (ne uporabljam več) je blo to zlo simpl si klknu na ikonco kartice pa ti je pokazal številko, zgleda tega zdaj ni več ?

Nč bo treba zgleda it pogledat kaj je zašuštral tokrat :)

modelno1 ::

Ja, kartice ne pošljejo, če sam ne opraviš top upa. Račun in referenco imaš na More, Profile, Account details, EU znak.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

#000000 ::

Aha okay, bom tole pogledu jutri na njegovem aparatu, jest namreč nimam več aplikacije na telefonu, samo fizično kartico app sem pa odstranil že davno.

krneki0001 ::

modelno1 je izjavil:

Ja, kartice ne pošljejo, če sam ne opraviš top upa. Račun in referenco imaš na More, Profile, Account details, EU znak.


Ne drži. Kolega je odprl račun, jaz sem mu nakazal 10€ iz svoje revolut kartice (manj kot 2 sekundi, da je dobil sms, da je dobil denar nakazan) in je lahko plačal 5.99€ za kartico.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

točn to, ja! nalož app in ga poišči v imeniku pa šenkaj 10€

Ales ::

krneki0001 je izjavil:

Ales je izjavil:

Strošek za fizično kartico trgajo z njegovega Revolut računa.

Mimogrede, tudi brez kartic lahko z NLB računa nakazuje na Revolut račun, z navadnim SEPA nakazilom.


Če imaš aktiviran IBAN. Če jo imaš samo kot predplačniško kartico, to ne bo šlo.

Tudi brez aktiviranega osebnega IBAN-a je nekoč šlo, razen če so kaj spreminjali. Premakni opcijo iz "Local" na "SWIFT" in vidiš podatke za nakazilo.

krneki0001 ::

za swift je provizija zelo visoka
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Ales ::

Navadno SEPA nakazilo izvedeš na tiste podatke. SWIFT znotraj EU = SEPA.
««
2 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132001 (6035) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130520 (5284) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225155 (3926) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108468 (36389) Andro457

Več podobnih tem