» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 95
»»

Jerry000 ::

Kdo uporablja to karcico? Kako jo uporabljate? Imate premium? Jaz sem jo dobil pred 2 leti zastojn, vendar ne vidim uporabe tukaj po sloveniji. Jo kdo dnevno uporablja in ali si vedno nakazuje gor denar? Jo kdo uporablja kot primarno plačilno kartico?
Malo za mnenja in ideje :)

Mare2 ::

Jaz sem jim plačal 6 EUR poštnino za Card delivery Fee. Sicer vse deluje, sem že plačeval z njo, ampak kot primarno imam N26. :)

modelno1 ::

Jaz sem tudi ujel zastonj dostavo, dela normalno.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Jerry000 ::

Ampak rednih prilivov nimate na Revolut ne (plača)? A sproti gor nakazujete al kako jo uporabljate? Rad bi samo videl malo primere uporab, ker jaz zase ne vem, če bi nadomestil Maestro (abanka).

sajko ::

Imam standard kartico katero uporabljam dnevno, in sicer za plačevanje kosilo, kjer si lahko s sodelavci enostavno razdelimo račun (split bill funkcija). Hkrati jo imam polinkano z PayPal za spletne nakupe. Fajn je ker je brezstična, kar recimo moja banka ne ponuja za Maestro - če greš v trgovino samo po kruh je tečno vpisovat PIN.
Uporabljam jo tudi za sl. poti v tujino, kjer se je že izkala ko so mi ukradli denarnico, saj sem jo lahko enostavno zablokiral kar preko appa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

Jerry000 ::

Torej potem dnevno, mesečno gor na revolut nakažeš denar in jo uporabljaš do naslednjega top in-a

sajko ::

Uporabljam topup iz maestro kartice. Hitrejš pa predvsem brez stroškov napram nakazilu iz UPN

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

Jerry000 ::

A to topupate na vsake toliko časa (ko zmanka denarja na revolut)? Al prenesete večje količino denarja na revolut enkrat pa mate za cel mesec?

gtu ::

Ali je možno ta bančni račun uporabljati tudi brez kartice, samo kot nek "varčevalni" račun? Iščem nek način, da bi si iz primarne N26 nakazoval mesečne prihranke. N26 še ne podpira SubAccountov, dveh računov ne morem odpret.
Gledal sem tudi Bunq ampak se mi zdi precej draga, sploh za osnovne stvari napram N26 in Revolut. Obstaja še kakšna četrta opcija?

buttcrack ::

Nakaži gor denar, kartico pa nekam pospravi... Kje je catch?

gtu ::

Catch je v tem, da nebi rad plačal kartice in dostave če je ne mislim uporabljati. Kdaj pa ta IBAN, ki ima črke noter, ali je to običajno?

Mare2 ::

Po mojem ne rabiš naročit kartice. Mene je vprašalo, če hočem samo virtualno, ki je zastonj, za tapravo pa je poštnina 6 EUR. :)

metalc ::

V UK, IE, MT in najbrž še kje so črke v IBAN nekaj običajnega.

Kartica pa je AFAIK opcijska. Če je nočeš, je pač ne naročiš.

Mare2 ::

Če kdo ve na pamet, ali je tudi pri Revolut prvih 5 dvogov na bankomatu zastonj? Tako kot pri N26.

metalc ::

Najbrž je še vedno do protivrednosti 200€ na koledarski mesec, ne glede, na koliko dvigov to porazdeliš.

enjimi ::

Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašal. Stvar je taka: pred časom sem za darilo dobil NLB predplačniško Mastercard kartico, ki sem jo uporabljal več ali manj samo za občasne spletne nakupe. Kartica mi ta mesec poteče in se mi zdi da mi za tako uporabo ta kartica ni najboljša. A ima kdo kakšen predlog kaj preizkusit? Je Revolut ok za online plačila ali je kakšna boljša alternativa? N26 mogoče?

Uporabljam pa več ali manj prek paypala ali pa steam občasno.

#000000 ::

revolut je prepaid kartica, dočim je N26 dejansko bančni račun, uporabljaš lahko oba, le da revolut mislm da ni treba prijavit naši davkariji, N26 pa je treba.

modelno1 ::

Mnenje FURS-a je, da moraš prijaviti vse storitve, ki imajo naravo bančnega računa, tako, da moraš prijaviti Revolut, če imaš aktiviran personaliziran IBAN.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Steinkauz ::

Revolut dobiš dejanski banči račun, če to klikneš v aplikaciji.
Takrat morš tut prijavit FURSu.

Dokler ne klikneš tistga je ista storitev kot PayPal, ki je ni potrebno prijaviti.

ideep ::

neki me moti.. tam je pisalo, da lahko ustavrim EUR račun.. zakaj imam potem račun GB, ki mi konvertira v funte.. jaz namreč hočem imet oba dva... v funtih in EUR

modelno1 ::

Saj imaš lahko dva računa. More, profile, account info. Tako pod EUR kot pod GBP lahko aktiviraš račun, kamor ti lahko kdorkoli nakazuje ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

ideep ::

modelno1 je izjavil:

Saj imaš lahko dva računa. More, profile, account info. Tako pod EUR kot pod GBP lahko aktiviraš račun, kamor ti lahko kdorkoli nakazuje ...


joj kaki lolek sem hvala :)

modelno1 ::

Če kdo še nima fizične kartice: prva kartica do 9. 3. 2018 zastonj.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zurbum ::

So podaljšali promocijo do 11.3. Sem si jo pravkar naročil ;)

PgSurfer ::

Žal trenutno pošiljajo samo Mastercard, ker ga že imam drugje, sem ostal na virtualni Visi.

valdo ::

modelno1 je izjavil:

Če kdo še nima fizične kartice: prva kartica do 9. 3. 2018 zastonj.
Hvala za imfo.
Vpr. če si pri volji za pomagati(s tujimi jeziki sem bos;(()
1.) Stroški s to kartico(mesečno/letno),nakazila , plačevanje?
2.) FURS - potrebno prijaviti?
ostali kratki nasveti.

Hvala!
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: valdo ()

Zurbum ::

Ni stroškov, jaz si gor nakazujem s svojo maestro kartico - brez provizije, denar je takoj na računu.
Revolut omogoča, da dobiš tudi svoj IBAN (če želiš) - tega je potem potrebno prijaviti na FURS.

Na bankomatih lahko dvigneš 250€/mesec brez provizije. Zelo prav pride v tujini, kjer nimajo EUR, saj ima zelo ugodne menjalne tečaje. Virtualni Revolut uporabljam za spletno nakupovanje, kjer ne sprejemajo PayPal-a. Všeč mi je, da z enim klikom kartico onemogočim in jo ponovno aktiviram pred samim nakupom.

Revolut je debetni Mastercard. Porabiš lahko le toliko, kolikor imaš gor na računu.

ge ::

Zurbum je izjavil:

So podaljšali promocijo do 11.3. Sem si jo pravkar naročil ;)


Mi lahko zupaš postopek?
Namreč meni ne gre. Dal gor android app, vpisal podatke, ampak nikjer ni opcije za free card. App zahteva nakazilo denarja (10€ ali 10$, se ne spotim).
Ge

Zurbum ::

Ne spomnem se točno kako je bilo, Revolut uporabljam že kakšno leto. Mogoče je res tako, da si moraš prvo nekaj nakazati, predno zahtevaš kartico.

cortez ::

Bo treba začet kej brat, ne samo spraševat.....

Why do I need to top up my account? Is this a fee for ordering the card?

No, the top-up is not a fee for the card. A top-up simply means adding funds to your Revolut account. Once you order your card, you can simply spend this money with your new Revolut card.

miko22 ::

Odpr račun na Revolut, nakazal 10€ za aktivacijo in naročilo kartice.
Po 2 dneh in upoštevanih postopkih še sedaj nisem dobil potrditve avtorizacije.
Brez avtorizacije pa pravzaprav ne moreš ničesar, niti tistih 10€ si ne morem snet nazaj dol.

Online help je edino avtomatski spletni asistent. Ko grem brat community pa vidim, da so ful nezadovoljni z storitvami(izginjanje denarja, slaba podpora,...)
To ni ravno spodbuden začetek.

Mare2 ::

A je to vprašanje ali kritika? :)

A ni sedaj kartica zastonj? Neka akcija?

modelno1 ::

V support chatu napišeš agent in te bodo kontakteral, ko bodo mel cajt.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

miko22 ::

Meni so čez vikend zrihtali vse. Tako da samo še čakam na kartico.
Sem pa danes poskušal nakazati iz NKBM na revoult testni znesek. In glej ga zlomka, ni šlo.
Na NKBM trdijo, da revolut mora popravit šifrant BIC kode, dočim malo poizvedbe, da mora NKBM posodobiti šifrant BIC kode, zato je bilo plačilo zavrnjeno.
Test2 jutri zjutraj :)

koliso29 ::

Bi mi lahko kdo prosim prilepil izpolnjen upn obrazec za nakazilo prek klika? Meni namrec ne uspe. Hvala!

Zurbum ::

Zakaj si pa ne kar preko Maestro nakažeš gor? Imaš denar gor takoj.

miko22 ::

Zurbum je izjavil:

Zakaj si pa ne kar preko Maestro nakažeš gor? Imaš denar gor takoj.


Kak to gre? Ker jaz sem si tudi nakazal preko UPN pa sem dobil komaj drug dan gor.

Zurbum ::

Kot bi z kreditno nakazal, samo vpišeš Maestro. Če si na NLB-ju jih moraš prej poklicat, da ti to vklopijo.

miko22 ::

Nisem na nlb ampak na NKBM.
Vseeno pa ne vem kako lahko nakažem. misliš pod "top up"? Tisto sem tudi dobil komaj drug dan.

modelno1 ::

Greš na top up, lahko izbereš kako boš napolnil: bank account, credit card, izbereš kartico, vpišeš podatke od vise in je to to. (kolikor vem NKBM daje debetne vise namesto maestro)
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

miko22 ::

ah, malo sem pomešal. Sem dobil takoj denar gor ja, sedaj se spomnim.

miko22 ::

Kako pa plačujete sepa bremenitve? Sklic vpišete kam? Zadeva deluje?

kow ::

miko22 je izjavil:

Odpr račun na Revolut, nakazal 10EUR za aktivacijo in naročilo kartice.
Po 2 dneh in upoštevanih postopkih še sedaj nisem dobil potrditve avtorizacije.
Brez avtorizacije pa pravzaprav ne moreš ničesar, niti tistih 10EUR si ne morem snet nazaj dol.


Meni so odobrili po cirka 1.5 dnevu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Blond ::

a že kdo dejansko uporablja to kartico?
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

miko22 ::

jaz. Že zamenjal na aliexpresu in PayPalu. vse deluje b.p.
Samo mesečne položnice se moram naučit plačevat :)

Blond ::

Kaj pa pos terminali in bankomati po Eu?
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

miko22 ::

Pos deluje b.p., že uporabljam, na bankomatu pa še nisem bil :)

noob96 ::

Jaz uporabljam primarno revolut tako v Sloveniji kot ko potujem.

gtu ::

Ali moraš za uporabo kartice verificirati tudi "Source of founds" ali moraš imeti samo aktiviran profil?

miko22 ::

Če si recimo odprem HRK račun, pa si naložim nekaj kun gor(iz EUR računa), grem na hrvaško in plačam tam nekaj s kartico mi avtomatsko trga z HRK računa ali moram kaj nastavljat?
««
«
1 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132032 (6066) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130549 (5313) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225161 (3932) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108479 (36400) Andro457

Več podobnih tem