» »

Bitcoin ruši vse pred seboj

Looooooka ::

Vec kot ocitno joka folk, ki ni nicesar kupil.
Se en teden dni nazaj ste mel moznost zelo poceni kupit ripple. Ampak to je tud baloncek a ne? Pa ceprav se bo uporabljal za bancne transakcije in lahko mirni prezivi kolaps bitcoina in nima nobenega namena met vrednosti $100 pa ceprav je reguliran pa ceprav morajo za njegovo uporabo podpisat n papirjev. :)

noraguta ::

Ripple lahko preživi bitcoin ker je koncipiran kot valuta. Bc pač ni. Je pa ko govoriš o zaslužku... Ja če veš in se ne opečeš. Pa saj je že vse stokrat povedan. Od franka in črnih tulipanov.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kingsix ::

um glede xrp smo že dali skozi da njegov namen ni bit valuta.

BlaY0 ::

Kaj ti pomaga 4857 BTCjev, ko se userjesH in šele potem vidiš, da ni skretpapirja...

nekikr ::

Služabniku naročiš, da ti ga prinese.

janig ::

V US je BTC property in ne valuta (kao zlato). Zato, ko naredis vsak trejd med kripto valutami je to "taxable event". In kot pravi @jype je z BTC bolj enostavno umazat denar :)
A je mozno da se bo tudi FURS kdaj spomnil, da BTC pa ni valuta in da bi moral prijavit kapitalski dobicek med vsakim trejdov? Recimo, kupim BTC za 10k$, cez nekaj casa pretopim BTC v ETH za 15k$ (BTC je zrasel za 5k$). Tukaj sem v bistvu "prodal" BTC in naredil 5k$ dobicka. Dejansko bi bilo dobro vedet vrednost v $ pri vsakem trejdu za bit siguren v primeru inspekcije. Ce se enkrat FURS spomni, da bi obdalcil vsak trejd.

imagodei ::

Zdaj je pa zadeva že tolk divja, da je tudi mene začelo zanimat... Sem pa popolni analfabet glede nakupa in prodaje kriptovalut... Da rabiš E-denarnico, mi je nekako jasno, naprej pa mi zmanjka. Sicer sem se lotil malo gledat, pa je že takoj v startu 10 ljudi pa 100 mnenj: eni pravijo en posrednik za več kriptovalut, eni pravijo da ne, a je treba imet različne denarnice za različne kriptovalute... A je to kje na kupu zbrano?
- Hoc est qui sumus -

blackbfm ::

Recimo, kupim BTC za 10k$, cez nekaj casa pretopim BTC v ETH za 15k$ (BTC je zrasel za 5k$). Tukaj sem v bistvu "prodal" BTC in naredil 5k$ dobicka. Dejansko bi bilo dobro vedet vrednost v $ pri vsakem trejdu za bit siguren v primeru inspekcije.


ne nisi naredil 5k$ dobicka ker nisi trejdal v dolarjih

bluesands ::

Kot sem rekel že ob prejšnjih novicah - ljudje najemajo kredite za kriptovalute. Mislim, da je to začetek konca, ker več kot kredit na hipoteko banke ne bodo dale. Ker ne bo več povpraševanja bo balon počil. Upam, da bo večina slovencev vsaj pobrala kakšen dobiček, ne da bodo spet bolj papeški od papeža in ostali do poka balona

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

nekikr je izjavil:

Služabniku naročiš, da ti ga prinese.

Kako, če so pa vsi služabniki čez noč postali BTC 'miljonarji' in jim ni treba več delat? Skatka na koncu boš verjetno moral hlače potegnit čez usano rit in iti v štacuno po skretpapir.

bluesands ::

miljonar postaneš ko imaš miljone na banki, večina teh BTC milionarjev itak ne bo mogla unovčiti coinov, ker ne bo noben toliko neumen, da jih bo odkupil po taki ceni

noraguta ::

bluesands je izjavil:

Kot sem rekel že ob prejšnjih novicah - ljudje najemajo kredite za kriptovalute. Mislim, da je to začetek konca, ker več kot kredit na hipoteko banke ne bodo dale. Ker ne bo več povpraševanja bo balon počil. Upam, da bo večina slovencev vsaj pobrala kakšen dobiček, ne da bodo spet bolj papeški od papeža in ostali do poka balona

Ni začetek konca eni bodo zaalužili drugi zgubili. Kot krediti v švicarjih.

bluesands je izjavil:

miljonar postaneš ko imaš miljone na banki, večina teh BTC milionarjev itak ne bo mogla unovčiti coinov, ker ne bo noben toliko neumen, da jih bo odkupil po taki ceni

Precej jih pa bo.

Sicer je pa dfžava in regulator tudi nategnil nkbm delničarje.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

BlaY0 ::

noraguta je izjavil:


Sicer je pa dfžava in regulator tudi nategnil nkbm delničarje.

Maš prou. Banda pokvarjena!!! Pfej!

bluesands ::

Ne razumem kako lahko to primerjaš s krediti v frakih. Tam je šlo samo za to, da so ljudje plačali 20% več kredita kot so sprva načrtovali. Izgubil ni nihče. Ko bo pa tale balon počil, bodo ljudje dobesedno izgubili vse vloženo.
Hvala bogu, da imamo državo. Na koga se boš obrnil, ko boš zbolel, kdo ti bo gasil požare, kdo te bo varoval, kdo bo skrbel, da gre deca v šolo - država

chucki ::

Mi smo drzava, vse placamo in nic ni podarjeno.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

bluesands ::

Ne da se vsega plačati oz kupiti, ti ljudje so študirali, se sami izobraževali, da lahko pomagajo drugim. Lahko imaš denarja kolikor hočeš in plačaš kolikor hočeš, ampak ti nič ne pomaga, če ni nekoga, ki ima znanje, da ti bo pomagal

BlaY0 ::

bluesands je izjavil:

...Izgubil ni nihče. Ko bo pa tale balon počil, bodo ljudje dobesedno izgubili vse vloženo...

Zato je pa bistveno da takoj začnejo trošit.... božična darila za vse izbeglice recimo. Pa deke za vse klošarje... pa filtre za vodo za celo Afriko. Se še najde. Better world!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

bluesands ::

nisem za to, da se troši po nepotrebnem. Od božičnih daril ima slovenija bolj izgubo kot korist, saj se večinoma vse uvozi. Mislim pa, da je pametno coine pretvorit v eure dokler jih je še kdo pripravljen kupit po takšni ceni.

BlaY0 ::

bluesands je izjavil:

nisem za to, da se troši po nepotrebnem. Od božičnih daril ima slovenija bolj izgubo kot korist, saj se večinoma vse uvozi.

Sej nisem napisal po nepotrebnem!!! Po nepotrebnem bi bilo recimo tako da si vsak nabavi Lamborginija. Dal sem primere, ki so potrebni.

Aja BTW, DDV ostane v SLO.

kiFni ::

Ena tema več o crypto, in podobna debata kot v ostalih in samo trolanje.
Predlagam da se komentiranje takih novic kar zaklene.

BlaY0 ::

bluesands je izjavil:

Mislim pa, da je pametno coine pretvorit v eure dokler jih je še kdo pripravljen kupit po takšni ceni.

Hmm, ne. Če hočeš pretvotiti v Evre jih bo treba natiskat najprej, kar pa ni OK.

bluesands ::

božične nakupe, razne black fridaje in podobne štose nekateri slovenci častijo še bolj, kot tisti, ki so si jih izmislili. Najvarneje je, da imaš denar v depozitih, če pa že moraš nekaj mešetarit, kupi kakšne delnice uspešega SLO podjetja. Nekaj ti je potem poplačano z dividendami.

BlaY0 je izjavil:

bluesands je izjavil:

Mislim pa, da je pametno coine pretvorit v eure dokler jih je še kdo pripravljen kupit po takšni ceni.

Hmm, ne. Če hočeš pretvotiti v Evre jih bo treba natiskat najprej, kar pa ni OK.


Kaj natiskat, enega norca moraš najt, ki ti jih bo kupil preko kriptoborze

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

bluesands je izjavil:

božične nakupe, razne black fridaje in podobne štose nekateri slovenci častijo še bolj, kot tisti, ki so si jih izmislili. Najvarneje je, da imaš denar v depozitih, če pa že moraš nekaj mešetarit, kupi kakšne delnice uspešega SLO podjetja. Nekaj ti je potem poplačano z dividendami.

You're missing the point... dobra dela je treba delat ne pa na kupu BTCjev sedet in jokat kako bi jih lahko imel še več, če bi en mesec prej štartal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

bluesands ::

se strinjam glede dobrih del, ampak to je že višja matematika. Prej smo bili pri osnovah

Saul Goodman ::

HODL TILL YOU YODL!

BlaY0 ::

bluesands je izjavil:

se strinjam glede dobrih del, ampak to je že višja matematika. Prej smo bili pri osnovah

To so osnove! 10.000 takihle sem prejšnji mesec poslal v Afriko.... ko sem povedal za kaj gre, so mi jih dali po $10.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Samuel ::

janig je izjavil:


A je mozno da se bo tudi FURS kdaj spomnil, da BTC pa ni valuta in da bi moral prijavit kapitalski dobicek med vsakim trejdov?


Da bi se kar spomnil, se ne more. Se mora prej zakonodaja spremenit.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

neznanko ::

BlaY0 je izjavil:

bluesands je izjavil:

se strinjam glede dobrih del, ampak to je že višja matematika. Prej smo bili pri osnovah

To so osnove! 10.000 takihle sem prejšnji mesec poslal v Afriko.... ko sem povedal za kaj gre, so mi jih dali po $10.


Komu si jih pa poslal? Trenutno gledam The Water Project in kot berem po forumih naj nebi bil nateg, tako da bom vrjetno nekaj doniral tudi sam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neznanko ()

konspirator ::

Do katere številke bo šel btc ?
--

Fritz ::

Markoff je izjavil:

Od pohlepa nekateri obogatijo (čestitke), večina propade (tough luck y'all). Ubit kojn ali živ kojn, približam se mu na podobno razdaljo kot skladišču visoko radioaktivnih odpadkov.

Ostali pa po želji.

Vsak Ponzi enkrat pade ali razpade, tudi BTC, USD in EUR bodo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

neznanko ::

Fritz je izjavil:

Markoff je izjavil:

Od pohlepa nekateri obogatijo (čestitke), večina propade (tough luck y'all). Ubit kojn ali živ kojn, približam se mu na podobno razdaljo kot skladišču visoko radioaktivnih odpadkov.

Ostali pa po želji.

Vsak Ponzi enkrat pade ali razpade, tudi BTC, USD in EUR bodo.


Ja... celotna ekonomija je Ponzi shema... saj veš... če ni povpraševanja se sesuje :)

Webmojster ::

imagodei je izjavil:

Zdaj je pa zadeva že tolk divja, da je tudi mene začelo zanimat... Sem pa popolni analfabet glede nakupa in prodaje kriptovalut... Da rabiš E-denarnico, mi je nekako jasno, naprej pa mi zmanjka. Sicer sem se lotil malo gledat, pa je že takoj v startu 10 ljudi pa 100 mnenj: eni pravijo en posrednik za več kriptovalut, eni pravijo da ne, a je treba imet različne denarnice za različne kriptovalute... A je to kje na kupu zbrano?


Greš na ta slovenski bitstamp.net, se registriraš, potrdiš svoj račun (scan potnega lista in scan enega računa za telefon ali elektriko.), nakažeš s svoje banke na njihov račun (odprt pri gorenjski banki) eure in nato kupiš bitcoin. Imajo pa še etherium, litecoin, ripple in bitcoin cash.

shintaro ::

Totalno nepravično da trgovec plača davek državi, trgovec z BTC pa ne plača nič državi od dobička. Potem če je tako, tudi glasbo ne mi obdavčit, saj je samo virtualno vse.

Samuel ::

trgovec česa?
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

noraguta ::

Fritz je izjavil:

Markoff je izjavil:

Od pohlepa nekateri obogatijo (čestitke), večina propade (tough luck y'all). Ubit kojn ali živ kojn, približam se mu na podobno razdaljo kot skladišču visoko radioaktivnih odpadkov.

Ostali pa po želji.

Vsak Ponzi enkrat pade ali razpade, tudi BTC, USD in EUR bodo.

Euro pa dolar sta nekak ekonomija btc je srečelov.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

podbevna ::

Looooooka je izjavil:

Vec kot ocitno joka folk, ki ni nicesar kupil.
Se en teden dni nazaj ste mel moznost zelo poceni kupit ripple. Ampak to je tud baloncek a ne? Pa ceprav se bo uporabljal za bancne transakcije in lahko mirni prezivi kolaps bitcoina in nima nobenega namena met vrednosti $100 pa ceprav je reguliran pa ceprav morajo za njegovo uporabo podpisat n papirjev. :)


A je še komu kripto cel stres. Jaz trgujem z malim delom cele investicije, ki je razumno majhen del disposable premoženja. In sem ves čas pod stresom in vznemirjen. Z XRP sem zaslužil precej. Kupil v idealnem trenutku in zaslužil več kot je normalno/pričakovano. A bi lahko 2 krat več, če bi malo drugače ocenil vrh. In zdaj se nekako počutim kot luzer. Čisto sem nezadovoljen in že gledam kaj je naslednje. Čuden feeling, ki je lahko indikacija precej nezdravih stvari...

noraguta ::

Postal si broker. Večji del končajo na xanaxu in alkoholu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

JOKER ::

Hja, najbolj zaupam papirnatim everčkom, katere ima tisti trenutek v žepu.
Mene ne more nihče in nič prepričat, da bi šel v nakup Bitkonja .... ;)

S takšnimi naložbami se lahko igrajo tisti, ki imajo itak že nekaj pod palcem ... kupi 10 Bitcoin-ov in jih shrani in čaka na dobiček.
Če se pa vse poruši, pa se mu to sploh ne pozna, da zgubi 200.000 $ .
Dvomim, da se pri nas oziroma kjer koli na svetu kak pameten "navaden smrtnik" odloči vse prodat in kupit omenjeno valuto, ki je lahko drug dan sploh ne bo več. Meni osebno je to vse skupaj precej rizično ... plus tega pa nisem ravno gembler, sem bolj ziheraš in kupujem vse na gotovino.
________________________________________________________
Ka te češ ....

nevone ::

Ne sanjajte preveč, da z bitcoini ne bo nič. Bo še ena valuta, tako kot sta dolar in evro in ostale.

Če bodo ljudje imeli bitcoine, se bo verjetno zanje kaj lahko tudi kupilo. Ni vse v goli (pre)prodaji valute za drugo valuto.

Samo ne jih zdaj mrzlično kupovati, pa potem mene grdo gledati, ker vas nisem opozorila, da ne bo nič iz njih. Morda tudi ne bo, je pa manj verjetno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

shintaro ::

Jype je NiceHash heker

Fritz ::

noraguta je izjavil:

Fritz je izjavil:

Markoff je izjavil:

Od pohlepa nekateri obogatijo (čestitke), večina propade (tough luck y'all). Ubit kojn ali živ kojn, približam se mu na podobno razdaljo kot skladišču visoko radioaktivnih odpadkov.

Ostali pa po želji.

Vsak Ponzi enkrat pade ali razpade, tudi BTC, USD in EUR bodo.

Euro pa dolar sta nekak ekonomija btc je srečelov.

Jp, borze, baloni in izvedeni finančni instrumenti niso nikakršen srečelov temveč čisti hard science 8-)

BTC je samo zrcalna podoba realne ekonomije in strahov nekaterih.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

BigWhale ::

GupeM je izjavil:

Invictus je izjavil:

So pa crypto valute bolj odvisne od dotoka svežega denarja (ki ga bo 1x zmanjkalo), ker zadaj ni nobene realne osnove.

Kaj so pa realne osnove za navadnim denarjem?


Letalonosilke in jedrske bombe. :)

noraguta ::

Fritz je izjavil:

noraguta je izjavil:

Fritz je izjavil:

Markoff je izjavil:

Od pohlepa nekateri obogatijo (čestitke), večina propade (tough luck y'all). Ubit kojn ali živ kojn, približam se mu na podobno razdaljo kot skladišču visoko radioaktivnih odpadkov.

Ostali pa po želji.

Vsak Ponzi enkrat pade ali razpade, tudi BTC, USD in EUR bodo.

Euro pa dolar sta nekak ekonomija btc je srečelov.

Jp, borze, baloni in izvedeni finančni instrumenti niso nikakršen srečelov temveč čisti hard science 8-)

BTC je samo zrcalna podoba realne ekonomije in strahov nekaterih.

Na žalost je pač btc neuporaben kot valuta. Že tu se neha osnovni namen. Še valve ga je brcnil ven.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

sarma832 ::

Bitcoin may soon be a 'rational, expected' part of a portfolio, Bitstamp's Dan Morehead says

Tudi hedge fundi npr. naj bi imeli majhen delež BTCja za zmanjševanje riska. Če je to res, bo čez 4 dni raketa poletela.

neznanko ::

noraguta je izjavil:

Fritz je izjavil:

noraguta je izjavil:

Fritz je izjavil:

Markoff je izjavil:

Od pohlepa nekateri obogatijo (čestitke), večina propade (tough luck y'all). Ubit kojn ali živ kojn, približam se mu na podobno razdaljo kot skladišču visoko radioaktivnih odpadkov.

Ostali pa po želji.

Vsak Ponzi enkrat pade ali razpade, tudi BTC, USD in EUR bodo.

Euro pa dolar sta nekak ekonomija btc je srečelov.

Jp, borze, baloni in izvedeni finančni instrumenti niso nikakršen srečelov temveč čisti hard science 8-)

BTC je samo zrcalna podoba realne ekonomije in strahov nekaterih.

Na žalost je pač btc neuporaben kot valuta. Že tu se neha osnovni namen. Še valve ga je brcnil ven.


Ja trenutno je kot valuta neuporaben. Ampak razvoj gre naprej in Lightning Network je pred vrati.

JOKER ::

nevone je izjavil:

Ne sanjajte preveč, da z bitcoini ne bo nič. Bo še ena valuta, tako kot sta dolar in evro in ostale.

Če bodo ljudje imeli bitcoine, se bo verjetno zanje kaj lahko tudi kupilo. Ni vse v goli (pre)prodaji valute za drugo valuto.

Samo ne jih zdaj mrzlično kupovati, pa potem mene grdo gledati, ker vas nisem opozorila, da ne bo nič iz njih. Morda tudi ne bo, je pa manj verjetno.

o+ nevone


Hja, kateri ljudje jih bodo imeli?, navadni smrtnik bo dal zanj 17k € ? Dvomim, da je recimo v Slo takšna kupna moč, da si lahko 20000 ljudi privošči brez težave nakup Bitcoin-a. Jaz imam občutek, da bo to vse skupaj 1x padlo.

Če mene vprašaš, je to en sodoben piramidni sistem zavit v celofan. Kasirajo samo tisti, ki so na vrhu, ko bodo imeli dovolj, bodo pa naenkrat izginili ..... sam nisem nikoli nasedal tem piramidam (Trend, Dadas ... ) in nikoli ne bom. Verjamem pa, da so ljudje pač naivni in želijo hitro zaslužit na koncu se pa opečejo .... BTW : krediti vezani na franke ... ko so potpisovali in nosili vrečke dnara domov je bilo vse ok, potem pa so pred kamerami jokali, kakšne pogodbe so podpisovali .. tako, da še je narod naiven in vedno bo.
________________________________________________________
Ka te češ ....

noraguta ::

Čak še tri postebje bil steber ekonomije. Pa transakcije same po sebi rešujejo samo del problema.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

next3steps ::

Za navadnega Ja eza je torej BTC brez smisla.

shintaro ::

next3steps je izjavil:

Za navadnega Ja eza je torej BTC brez smisla.

žalostno da smo tako primitivna družba da folk navali na bitcoin ker kaj bolj inteligentnega jim ne pade na pamet. pa tok stvari lahko delaš

gus5 ::

GupeM je izjavil:

Kaj so pa realne osnove za navadnim denarjem?
Tudi 'navaden' denar nima 'realne osnove'. Za bankovcem, ki ga izda centralna banka, je – nič. Vrednost vsakega univerzalnega menjalnega sredstva je itak virtualna. Z bankovcem lahko plačaš neko storitev/kupiš blago le zato, ker se vsi pretvarjamo, da potiskan kos papirja, ki mu rečemo denar, ima neko vrednost.

Moderni monetarno-finančni sistem deluje kot čista religija. V temelju imaš 3 tipe 'denarja', za katerimi ne stoji nič. Obstaja gotovina, ki jo centralne banke preprosto natiskajo. Na območju evra gotovina predstavlja približno 9 % monetarne mase (M3) (če se prav spomnim, na območju USD gotovina predstavlja 6 %, na območju britanskega funta pa 3 %). Centralne banke ustvarijo (iz nič) še nekaj odstotkov t .i. bančnih rezerv (namenjenih intervencijam na medbančnem trgu, rezerve niso neposredno dostopne potrošnikom & investitorjem), ogromno večino denarja (najmanj 80 % monetarnega agregata) pa 'natiskajo' komercialne banke z odobravanjem kreditov. Kredite dobesedno ustvarijo iz nič. Govor je o t. i. fractional-reserve banking oz. no-reserve banking…

Kot že rečeno, pozitivna stran zgodbe o BC je ta, da je virtualnost tržno-menjalne ekonomije in kapitalizma postala tako zelo očitna. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gus5 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitcoin presegel 10.000 dolarjev (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
29676799 (66556) Machete
»

Obstoj kriptovalut v prihodnosti

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
112214 (1741) sarma832
»

Bitcoin presegel 7000 dolarjev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
18345450 (35900) Vazelin
»

Evropsko sodišče: prodaje in nakupi bitcoina neobdavčeni

Oddelek: Novice / Kriptovalute
76715 (5971) AndrejO

Več podobnih tem