» »

Apple bojda ob iztrošeni bateriji upočasni iPhone

1 2
3
»

MrStein ::

zmaugy je izjavil:

Takšna praksa je nevzdržna ekološko in bi morala biti prepovedana

Članek:
prolonging the life of their devices.


Daljša življenjska doba izdelka je nevzdržna ekološko?

Česa vse ne izveš od apple vernikov...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shadeX ::

zmaugy je izjavil:

Ujeti s prsti v marmeladi. In kako podcenjujoč odnos do lastnih strank - res da smo se vsi zajebavali iz apple vernikov, ki so v vsaki apple napaki videli feature, ampak tako cinično podjebavanje strank s tako butastim izgovorom...
Če izdelovalec vgrajuje tako nezadostne baterije, da si mora izmislit pohabljanje eno leto starih telefonov (naj bi se upočasnjevalo tudi iphone 7), da le-ti naj ne bi crkovali (s tem da gre za telefone, ki dejansko niso poceni), potem očitno dela nekaj narobe. Takšna praksa je nevzdržna ekološko in bi morala biti prepovedana, kršitelji pa bi morali za kazen (poleg zelo hude nekaj sto milijonske globe, ki bi se za vsako naslednjo kršitev povečala za faktor 10) fizično sodelovati pri recikliranju odpadkov.
Vsekakor bi pričakoval, da bo apple brez slepomišenja povedal tudi, ali zamenjava baterije dejansko odpravi težavo, poleg tega pa bi jim kot sankcijo dal tudi prepoved izdelave telefonov, kjer uporabnik ne more sam zamenjati baterije, pri čemer bi morali biti dolžni odkupiti stare baterije po ne čisto simbolični ceni in pri tem prodati nove baterije po pošteni ceni.
Ker imajo Američani na oblasti debila, ki ne ve kaj dela, naj to uvede EU.



Kaj ti človek bluziš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

zmaugy ::

MrStein je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Takšna praksa je nevzdržna ekološko in bi morala biti prepovedana

Članek:
prolonging the life of their devices.


Daljša življenjska doba izdelka je nevzdržna ekološko?

Česa vse ne izveš od apple vernikov...


Res... Apple napiše razlago, ki nima veze z realnostjo, apple vernik vzklikne "praise the Lord!" in verjame.
Neuporabno počasen telefon pomeni menjavo. Sploh za vse apple fančke, ki so baje polni keša (kot sami velikokrat trdijo - ker je njihov antiandroid argument res zelo pogosto to, da so jim android fenčki fouš, ker si iphona ne morejo privoščiti) - sploh ne vem kako bi takšni lahko trpeli počasen telefon...

shadeX ::

Neuporabno počasen telefon pomeni menjavo.


Kje piše da je neuporabno počasen? V prvem postu sem napisal, da je na partnerkinem 6S znižana frekvenca, nikjer pa nisem napisal, da je telefon postal neuporabno počasen. Seveda je opazno počasnejši kot 7, ampak še vedno hitrejši od 3 leta yoinameit androida.

Ti iPhona prijatelj moj še od blizu nisi videl, kaj šele uporabljal. Sovražiš pa vse, ki si iPhone lahko privoščijo.

Še več takih rabmo v Sloveniji.

Not.

Res... Apple napiše razlago, ki nima veze z realnostjo, apple vernik vzklikne "praise the Lord!" in verjame.


Normalno, če je zadeva vsaj malo smislena. Edino kar bi lahko Apple naredil je da uporabnika obvesti v samem OS, da je baterija potrebna zamenjave in zaradi tega je postal počasnejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Mr.B ::

Normalno, če je zadeva vsaj malo smislena. Edino kar bi lahko Apple naredil je da uporabnika obvesti v samem OS, da je baterija potrebna zamenjave in zaradi tega je postal počasnejši.
To pomein da mora "če imaš apple care" in nisi presegel ciklov, pač Apple dostaviti nov telefon, ker se baterija ne menja...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

aborko ::

Kje piše da je neuporabno počasen? V prvem postu sem napisal, da je na partnerkinem 6S znižana frekvenca, nikjer pa nisem napisal, da je telefon postal neuporabno počasen. Seveda je opazno počasnejši kot 7, ampak še vedno hitrejši od 3 leta yoinameit androida.

Jst pravim, da je neuporabno počasen... Tako počasen, da je še nek X kitajski android telefon za 69€ kupljen na nemškem amazonu od iphona 6 na ios 11.2 BISTVENO hitrejši. Lol še en faking simple screenshot na iphonu 6 traja 3s, da ga naredi,..

Edino kar bi lahko Apple naredil je da uporabnika obvesti v samem OS, da je baterija potrebna zamenjave in zaradi tega je postal počasnejši.

Pa ti sploh razumeš zakaj se gre? Apple je vgrajeval tako male shitty baterije v i6 is i6s da so se v hudem mrazu (in v vročini) telefoni kar ugašali in to se je dogajalo še v garancijskem roku (govorim iz prve roke!)...Namesto da bi menjali baterije v garanciji, so v ios 10 raje prek sw omejili max frekvenco in s tem zmanjšali max drain, da so tem bogim baterijam ni sesedla voltaža zaradi obremenitve in se tako izognili ogromnemu št. reklamacij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

zmaugy ::

shadeX je izjavil:

Neuporabno počasen telefon pomeni menjavo.


Kje piše da je neuporabno počasen? V prvem postu sem napisal, da je na partnerkinem 6S znižana frekvenca, nikjer pa nisem napisal, da je telefon postal neuporabno počasen. Seveda je opazno počasnejši kot 7, ampak še vedno hitrejši od 3 leta yoinameit androida.

Ti iPhona prijatelj moj še od blizu nisi videl, kaj šele uporabljal. Sovražiš pa vse, ki si iPhone lahko privoščijo.

Še več takih rabmo v Sloveniji.

Not.

Res... Apple napiše razlago, ki nima veze z realnostjo, apple vernik vzklikne "praise the Lord!" in verjame.


Normalno, če je zadeva vsaj malo smislena. Edino kar bi lahko Apple naredil je da uporabnika obvesti v samem OS, da je baterija potrebna zamenjave in zaradi tega je postal počasnejši.


Ti pojma nimaš kaj jaz sem ali nisem videl od blizu.
In spet klasični "kupil sem ajfon na dvesto obrokov" argument o tem, da je ajfon znak, da imaš keš. Za usrat se.

"prijatelj moj" ? Vse v redu s tabo? Prijatelj pomeni veliko stvari, ampak ti to nisi (zame) in se bi moral malce zamisliti nad samim sabo, če imaš mene za to.

aborko je izjavil:

Kje piše da je neuporabno počasen? V prvem postu sem napisal, da je na partnerkinem 6S znižana frekvenca, nikjer pa nisem napisal, da je telefon postal neuporabno počasen. Seveda je opazno počasnejši kot 7, ampak še vedno hitrejši od 3 leta yoinameit androida.

Jst pravim, da je neuporabno počasen... Tako počasen, da je še nek X kitajski android telefon za 69€ kupljen na nemškem amazonu od iphona 6 na ios 11.2 BISTVENO hitrejši. Lol še en faking simple screenshot na iphonu 6 traja 3s, da ga naredi,..


S kitajskimi androidi nimam izkušenj, vem pa kako hitro je delal moj 6plus ko sem ga kupil, predno sem nadgradil na 11 in po tem. In po tem na trenutke deluje za kozlat počasi. Pa ne delam nobenih drugih stvari z njim kot ko sem ga kupil ali kot sem jih delal pred upgradom.
Skrajno bedasto je sprejeti kot dejstvo, da je to normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

shadeX ::

Ti pojma nimaš kaj jaz sem ali nisem videl od blizu.


iPhona zagotovo ne, če nebi govoril takih idiotizmov.

Tako počasen, da je še nek X kitajski android telefon za 69€ kupljen na nemškem amazonu od iphona 6 na ios 11.2 BISTVENO hitrejši.


You are doing it wrong then.

(Za boljšo kvaliteto verjetno še potrebuje čas da sprocesira)



"prijatelj moj" ? Vse v redu s tabo?


Sarkazm, prijatelj.

zmaugy ::

Ajde, ajde, a nimaš domače naloge za napisat?

MrStein ::

Mr.B je izjavil:

Normalno, če je zadeva vsaj malo smislena. Edino kar bi lahko Apple naredil je da uporabnika obvesti v samem OS, da je baterija potrebna zamenjave in zaradi tega je postal počasnejši.
To pomein da mora "če imaš apple care" in nisi presegel ciklov, pač Apple dostaviti nov telefon, ker se baterija ne menja...

Ja, ker servisnih delavnic še nismo izumili. Čakamo na Nikolo Teslo V2, da izumi delavnico, kjer ima nekdo izvijače in znanje srednješolca za elektroniko.

Hja, ko en gre full retard, očitno vsi sledijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

shadeX ::

zmaugy je izjavil:

Ajde, ajde, a nimaš domače naloge za napisat?


Nop. Čakam, da napišeš kaj oprijemljivega oz. nehaš trolat po forumih. Prijatelj.

MrStein ::

zmaugy je izjavil:


S kitajskimi androidi nimam izkušenj, vem pa kako hitro je delal moj 6plus ko sem ga kupil, predno sem nadgradil na 11 in po tem. In po tem na trenutke deluje za kozlat počasi. Pa ne delam nobenih drugih stvari z njim kot ko sem ga kupil ali kot sem jih delal pred upgradom.
Skrajno bedasto je sprejeti kot dejstvo, da je to normalno.

Se strinjam, To ni normalno. Zato tudi noben ne poroča o tem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

shadeX je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Ajde, ajde, a nimaš domače naloge za napisat?


Nop. Čakam, da napišeš kaj oprijemljivega oz. nehaš trolat po forumih. Prijatelj.


Že napisano. Se mi pa s fenbojčki ne da prerekat, tako da lahko nehaš odgovarjati, če nimaš za napisat nič pametnega.

MrStein ::

Manjka še vernik pirlo, da pove, kako hitrost ni pomembna! :))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

MrStein je izjavil:

zmaugy je izjavil:


S kitajskimi androidi nimam izkušenj, vem pa kako hitro je delal moj 6plus ko sem ga kupil, predno sem nadgradil na 11 in po tem. In po tem na trenutke deluje za kozlat počasi. Pa ne delam nobenih drugih stvari z njim kot ko sem ga kupil ali kot sem jih delal pred upgradom.
Skrajno bedasto je sprejeti kot dejstvo, da je to normalno.

Se strinjam, To ni normalno. Zato tudi noben ne poroča o tem.


Seveda. Tale tema je itak izmišljena in plod domišlije sodelujočih, ane?>:D

Resno, nikakor ne razumem, kako se lahko nekateri tako investirajo v jebeni gadžet, da so si pripravljeni zatiskati oči pred dejstvi. Sam imam kar nekaj apple napravic, ampak to mi ne zamegljuje kritične presoje. Pa saj mi ni v interesu da me kdorkoli nateguje, jebela cesta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

shadeX ::

zmaugy je izjavil:

shadeX je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Ajde, ajde, a nimaš domače naloge za napisat?


Nop. Čakam, da napišeš kaj oprijemljivega oz. nehaš trolat po forumih. Prijatelj.


Že napisano. Se mi pa s fenbojčki ne da prerekat, tako da lahko nehaš odgovarjati, če nimaš za napisat nič pametnega.



Sem napisal in prikazal. Za razliko od tvojih trol postov. Lahko torej napišeš kaj oprijemljivega oz. spizdiš trolat v kakšno od android tem?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zmaugy ()

zmaugy ::

Evo, še eno "neporočanje" o zadevi:

http://money.cnn.com/2017/12/21/technol...

""Since Apple admits they slow down old iPhones I'll admit I probably won't buy a new iPhone," said Twitter user Jeff Zenisek."

Dejmo Gugl, porihtaj že enkrat androidno štalo, da lahko končno odjebem ta ajfon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

shadeX ::

A ti kdo mogoče drži pištolo na glavo, da ga uporabljaš in trolaš tukaj?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zmaugy ()

Mr.B ::

MrStein je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Normalno, če je zadeva vsaj malo smislena. Edino kar bi lahko Apple naredil je da uporabnika obvesti v samem OS, da je baterija potrebna zamenjave in zaradi tega je postal počasnejši.
To pomein da mora "če imaš apple care" in nisi presegel ciklov, pač Apple dostaviti nov telefon, ker se baterija ne menja...

Ja, ker servisnih delavnic še nismo izumili. Čakamo na Nikolo Teslo V2, da izumi delavnico, kjer ima nekdo izvijače in znanje srednješolca za elektroniko.

Hja, ko en gre full retard, očitno vsi sledijo.

Ok se en ki ne ve apple care.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zmaugy ::

"Customers have long suspected Apple slows iPhones down as they age, but this is the first time the company has admitted to doing so"

http://www.independent.co.uk/life-style...

"
Apple slows your iPhone as the battery ages, but doesn't give you a cheap way to replace it
"

"Apple could have been a little more transparent about its practice. (Its latest major update, iOS 11.2, does the same slowdown to an iPhone 7 with a dud battery.) But the larger problem is it leaves the impression that customers should buy a new phone when all they really need is a new battery.

The iPhone doesn’t start flashing an alert you when your battery is in trouble — it just starts to curtail your phone’s processing power.
There might be a warning message if you dig into the settings menu for the battery. You can test your battery health for yourself with apps such as Battery Life."


https://www.washingtonpost.com/news/the...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zmaugy ::

"Apple should replace old batteries instead of slowing down aging phones
Apple is purposefully making older iPhones slower.
It's not doing it to force users to upgrade - though it may seem like it.
Here's what Apple should do for customers instead."


Neprecenljivo, fanbojčki zamislite se:

"For years I told people they were crazy for thinking that Apple was purposely slowing down older iPhones in an effort to force customers to upgrade to a new device.

It turns out I was wrong."

https://www.cnbc.com/2017/12/20/apple-s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

shadeX ::

Neprecenljivo, fanbojčki zamislite se:


China fanboyi tudi.

Jaz sem se in tudi priložil dokazno gradivo. Ti pa še kar naprej trolaš in ne posnameš "svojega" iPhona, kako grozno počasi deluje.

Še vedno čakam, namesto da berem pravljice, ki jih tako vneto limaš.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

zmaugy ::

"The so-called "right to repair" has been an issue for years. The logic is very simple: If it was easy for you to replace your smartphone battery and access tools and instructions to repair the rest of your gadgets, those devices would last longer. Good for you, good for the planet, bad for Apple's bottom line."

""If customers learn that the greenest products include those that are built for a long life and can be easily repaired and upgraded, with batteries easily replaced, then our societies will slow down the 'product churn'," she added, "which is creating unimaginable long-term hazardous waste problems around the world, particularly in developing countries where much of our toxic e-waste ends up.""

"For every handclap Apple's earned committing to renewable energy, it deserves a jeer for willfully creating a system that drains your wallet and hurts the planet. As I reported with HuffPost reporter Andy Campbell last year, Apple consistently lobbies against legislation that would help you squeeze more life out of your gadgets, all so that it can maintain total control over devices that are purchased and owned by consumers. Gordon Gekko might call this reasonable--but we'd argue it's a bunch of bullshit."

http://mashable.com/2017/08/03/apple-gr...

MrStein ::

Mr.B je izjavil:


Ok se en ki ne ve apple care.

Še en, ki ne ve pisat čitljivo, niti da lahko baterijo zamenjaš sam doma.

zmaugy je izjavil:

MrStein je izjavil:

zmaugy je izjavil:


S kitajskimi androidi nimam izkušenj, vem pa kako hitro je delal moj 6plus ko sem ga kupil, predno sem nadgradil na 11 in po tem. In po tem na trenutke deluje za kozlat počasi. Pa ne delam nobenih drugih stvari z njim kot ko sem ga kupil ali kot sem jih delal pred upgradom.
Skrajno bedasto je sprejeti kot dejstvo, da je to normalno.

Se strinjam, To ni normalno. Zato tudi noben ne poroča o tem.


Seveda. Tale tema je itak izmišljena in plod domišlije sodelujočih, ane?>:D

Ne, tvoja trditev, da iOS 11 upočasni iPhone, je izmišljena. Zakaj, sem že napisal. Bom še enkrat: Ker bi potem bil vsaj na enem mestu objavljen benchmark "prej/pozneje". Pa ni.


ampak to mi ne zamegljuje kritične presoje

Kje pa...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

zmaugy ::

V vseh linkih ti piše, da je v 11 ki "poskrbljeno" za iphone 7. Glede na to, da sem sam opazil res velik negativni efekt pri updejtu na 11 na svoji 6plus, bom kar verjel svojim očem in ne applu, ki se je očitno lepo izkazal.

MrStein ::

PS: Nova baterija za 6 plus pride 25 USD. Neverjetno odiranje!!!!!1111111

zmaugy je izjavil:

V vseh linkih ti piše, da je v 11 ki "poskrbljeno" za iphone 7.

Točno tako. Sprememb v 11 glede tega za tvoj 6+ ni.
Lepo, da se strinjava.

> Glede na to, da sem sam opazil res velik negativni efekt pri updejtu na 11 na svoji 6plus, bom kar verjel svojim očem in ne applu, ki se je očitno lepo izkazal.

Verjamem številkam, nikoli pa trolom. Saj boš razumel.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

zmaugy ::

MrStein je izjavil:

PS: Nova baterija za 6 plus pride 25 USD. Neverjetno odiranje!!!!!1111111

Še včeraj sem bral o cifri, ki je bila precej višja. Poleg tega - ali mi to odpravi težavo? Ali to lahko naredijo pred mano ne da telefon pustim tam?
Resnično mi dol visi za 25$, če zadeva odpravi težavo in lahko grem na servis, kjer pred mano zamenjajo baterijo.

MrStein je izjavil:

PS: Nova baterija za 6 plus pride 25 USD. Neverjetno odiranje!!!!!1111111

zmaugy je izjavil:

V vseh linkih ti piše, da je v 11 ki "poskrbljeno" za iphone 7.

Točno tako. Sprememb v 11 glede tega za tvoj 6+ ni.
Lepo, da se strinjava.

> Glede na to, da sem sam opazil res velik negativni efekt pri updejtu na 11 na svoji 6plus, bom kar verjel svojim očem in ne applu, ki se je očitno lepo izkazal.

Verjamem številkam, nikoli pa trolom. Saj boš razumel.


No, jaz sebi verjamem, je pa res da nisem trol.

Tukaj piše 79 $

https://support.apple.com/iphone/repair...

Koliko je pa na aaple servisu v Sloveniji?

117,18 EUR

https://www.epl.si/servis1/izvengaranci...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

MrStein ::

Jaz ti ga zamenjam za 5000 EUR, če orgazmiraš na visoke cene.

zmaugy je izjavil:

Poleg tega - ali mi to odpravi težavo?

No, celotna tema je o tem, da je počasnost zaradi opešane baterije.

Če imaš ti opešano baterijo, pa ne vem. Lahko preveriš, da ne boš po nepotrebnem nove kupoval.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

zmaugy ::

Ne boš verjel, sam furam avto na uradni servis, tudi telefon, ki ni namenjen, da ga odpiraš (in je zalepljen skupaj) bom ali vrgel v predal če ne dela več ok (in kupil novega) ali pa ga bom nesel popravit na uradni servis.
Vem da to ni tako poceni kot servis v štali in da ker nisem apple fenbojček, naj si tega ne bi mogel privoščiti, me pa čudi, da patricijski folk baje poln keša preučuje odpiranje telefonov s fenom in podobne vragolije, ki so bolj primerne preprostemu plebsu (kot sem očitno po definiciji jaz).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Mr.B ::

MrStein je izjavil:

Jaz ti ga zamenjam za 5000 EUR, če orgazmiraš na visoke cene.

zmaugy je izjavil:

Poleg tega - ali mi to odpravi težavo?

No, celotna tema je o tem, da je počasnost zaradi opešane baterije.

Če imaš ti opešano baterijo, pa ne vem. Lahko preveriš, da ne boš po nepotrebnem nove kupoval.

Ko bos ti povedal, koliko apple lastnikov zna sam zamenjati baterijo, se oglasaj dalje. Sem preprican da je stevilka na nivolju lastnikov tesle. Sicer pa, moram pogledati koliko casa velja apple care.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zmaugy ::

Lastniki apple naprav smo taužent kunstlerji, vse za prihranek, čeprav je potem naš ponos - ajfon - skupaj zlepljen s hanzaplastom in izolir trakom do konca unih 200 obrokov pri operaterju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

aborko ::

Lol prelol model linka eno neko X nadomestno baterijo zelo dvomljive kvalitete , ki ima hmmmm en kup reviewov z 1 zvezdico. Model...že original baterije so jajc, kaj šele tale no name, ki je povrhu vsega Amazon SPLOH NE DOSTAVLJA V SLOVENIJO. Bravo res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

zmaugy ::

aborko je izjavil:

Lol prelol model linka eno neko X nadomestno baterijo zelo dvomljive kvalitete , ki ima hmmmm en kup reviewov z 1 zvezdico. Model...že original baterije so jajc, kaj šele tale no name, ki je povrhu vsega Amazon SPLOH NE DOSTAVLJA V SLOVENIJO. Bravo res.


Človek bi mislil, da tele apple feni dajo kaj nase, to je čista bogokletnost dati ponaredek baterijo v ajfon. Ma da je podpisana lastnoročno od Tima Cooka in da stane vsaj 300 EUR (od tega slabih 200 za avtogram), da je vredna naprave.

aborko ::

@shadeX: kaj točno si s tem videjem pokazal? Da vse hitro dela? Slo-tech forum ja, ko je praktično samo text only... Mnda srfajo ljudje še kje drugje ko na st. Odpri malo fb, instagram pa v browserju ene par tabov ala 24ur.com, rtvslo.si, siol.net pa preklaplaj med njimi. Load&reload galore. Na koncu pa naredi še en screenshot s home+lock gumbom, ker nekateri težko ves čas gledamo tisti sivi overlay bližnic na že tako malem ekranu. Ker me res zanima ali je bilo kaj z mojim primerkom iphona 6 narobe ali to pač tako je. No čeprav ti imaš 6s, ki je verjetno hitrejši, če ne druga ima 2x več rama...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

Invictus ::

Mr.B je izjavil:


Ko bos ti povedal, koliko apple lastnikov zna sam zamenjati baterijo, se oglasaj dalje. Sem preprican da je stevilka na nivolju lastnikov tesle. Sicer pa, moram pogledati koliko casa velja apple care.

Približno toliko kot lastnikiSamsungov. Ali ostalih.

Skoraj nikjer praktično ne moreš več zamenjati baterije sam, če nisi malo spreten z rokami.

Kar pa ne delaš na 600+ EUR telefonu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mr.B ::

To je jasno. Problem je, da nekateri nakazujejo, da so lastniki apple naprav idioti, ker si ne vzamejo 5 minut casa zz zamenjavo baterije.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

shadeX ::

aborko je izjavil:

@shadeX: kaj točno si s tem videjem pokazal? Da vse hitro dela?


Da tudi če je frekvenca telefona upočasnjena zaradi baterije, še vedno deluje normalno in ne tako črno kot nekateri tukaj vztrajno trdite, brez kakšne podlage. Druge aplikacije delajo podobno hitro.

Na koncu pa naredi še en screenshot s home+lock gumbom, ker nekateri težko ves čas gledamo tisti sivi overlay bližnic na že tako malem ekranu.


Nima veze s čim narediš, hitrost je enaka. Eno je ukaz (fizični gumb ali programski gumb), drugo pa je da naprava ta ukaz sprocesira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Invictus ::

Mr.B je izjavil:

To je jasno. Problem je, da nekateri nakazujejo, da so lastniki apple naprav idioti, ker si ne vzamejo 5 minut casa zz zamenjavo baterije.

Nič manj idioti, kot tisti, ki kupujejo Android za 500+ EUR in ne menjajo baterij...

Hotem sem samo povedati, da lastništvo Android telefona ne dvigne inteligence ;).

Tudi če je drag :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Furbo ::

Zgleda pa nakup droida spremeni uporabnika v bukseljna, ki skače v teme, ki se ga ne tičejo in trola do onemoglosti.
Ko pa to omeniš, pa kao noben ne ve o čem govoriš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrStein ::

aborko je izjavil:

Lol prelol model linka eno neko X nadomestno baterijo zelo dvomljive kvalitete , ki ima hmmmm en kup reviewov z 1 zvezdico. Model...že original baterije so jajc, kaj šele tale no name, ki je povrhu vsega Amazon SPLOH NE DOSTAVLJA V SLOVENIJO. Bravo res.

Če si "internet search challenged", imaš tule za 20 EUR, s sto ocenami.
(ne pošlja v Slo, to ti jaz zrihtam za 5000 EUR, saj tudi vstavit ti ne znaš, a ne?)

Pa še enkrat za tiste, ki jim ni jasno: baterija je đabe.

Drkanje na "epl stvari so drage" je pač prazno drkanje (ne vem zakaj ne drkate na resnične pomanjkljivosti. Ker ne znate iskati? OK, bom jaz. Khm, khmm..

1.) epl saks! En navaden weather widget ne znajo narediti! Nateg! Res! Program ki je praktično dve vrstici (naloži temp s strežnika; prikaži ga na ekranu) ne znajo narediti! Nateg ! Epl bo propadel!

2.) Epl saks na kvadrat! Ne znajo osnovne funkcije telefona narediti!! Stotine uporabnikov se namreč pritožuje, da jih med pogovorom sogovornik neha slišati! Saks! Nateg!

3.) Od nadgradnje na iOS 11 (ja, dejansko problem, ki ga je prinesla nova verzija iOS! Dvojni orgazem!) predvajanje glasbe šteka oziroma se pauzira sama od sebe! Saks!

4.) Epl saks četrtič! Ne znajo touch screena narediti! To sem prej napisal in seveda je edini odziv bil zanikanje, ker niti prav drkati na epla ne znate.

5.) Saks! Tisočim se je music player vgnezdil na lock screen in ga ne morejo odstraniti

Vse preverjene napake ajfonov, linki na zahtevo, saj sami jih ne znate najti.
Pa še več je tega na zalogi. Samo kaj, ko eni niti pljuvati ne znajo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

aborko ::

Slabi živci štajni a ... a maš ti tut kej v kriptu? Sej bo šlo nazaj gor no :) Hvala že za drugi link, ampak če so tko đabe baterije bi jst vseeno original nabavil, ker z nadomestnimi imam zelo slabe izkušnje...Sej mogoče delajo ok mesec, mogoče celo 2-3. Reviewi iz tvojega linka so zlo frišni - večina 1-2 meseca (ali so pofejkani ali pa pač večina takoj ko dobi robo napiše ok review, kasneje čez mesece se pa izkaže da:
"Mittlerweile, nach 5 Wochen und 21 Ladezyklen, nur noch 90 % der ursprünglichen Ladekapazität. Soweit war der Originalakku nach einem Jahr."

MrStein ::

Poanta je: če se komu 80 EUR za baterijo in delo zdi preveč (probaj mojstra poklicat, da ti odtok zatesni...) ima alternative.

PS: Trolanj..., pardon, debata je baje zdaj v tisti novi novici. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

zmaugy ::

A izolir trak, s katerim potem poviješ telefon, da ne pade narazen, je v ceni?

noraguta ::

MrStein je izjavil:

aborko je izjavil:

Lol prelol model linka eno neko X nadomestno baterijo zelo dvomljive kvalitete , ki ima hmmmm en kup reviewov z 1 zvezdico. Model...že original baterije so jajc, kaj šele tale no name, ki je povrhu vsega Amazon SPLOH NE DOSTAVLJA V SLOVENIJO. Bravo res.

Če si "internet search challenged", imaš tule za 20 EUR, s sto ocenami.
(ne pošlja v Slo, to ti jaz zrihtam za 5000 EUR, saj tudi vstavit ti ne znaš, a ne?)

Pa še enkrat za tiste, ki jim ni jasno: baterija je đabe.

Drkanje na "epl stvari so drage" je pač prazno drkanje (ne vem zakaj ne drkate na resnične pomanjkljivosti. Ker ne znate iskati? OK, bom jaz. Khm, khmm..

1.) epl saks! En navaden weather widget ne znajo narediti! Nateg! Res! Program ki je praktično dve vrstici (naloži temp s strežnika; prikaži ga na ekranu) ne znajo narediti! Nateg ! Epl bo propadel!

2.) Epl saks na kvadrat! Ne znajo osnovne funkcije telefona narediti!! Stotine uporabnikov se namreč pritožuje, da jih med pogovorom sogovornik neha slišati! Saks! Nateg!

3.) Od nadgradnje na iOS 11 (ja, dejansko problem, ki ga je prinesla nova verzija iOS! Dvojni orgazem!) predvajanje glasbe šteka oziroma se pauzira sama od sebe! Saks!

4.) Epl saks četrtič! Ne znajo touch screena narediti! To sem prej napisal in seveda je edini odziv bil zanikanje, ker niti prav drkati na epla ne znate.

5.) Saks! Tisočim se je music player vgnezdil na lock screen in ga ne morejo odstraniti

Vse preverjene napake ajfonov, linki na zahtevo, saj sami jih ne znate najti.
Pa še več je tega na zalogi. Samo kaj, ko eni niti pljuvati ne znajo.

Epl je pooblaščen serviser od appla. Ti si pa neka forumska šema, katera z svojimi nasveti ljudi spravlja ob garancijo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

zmaugy ::

Mr.Stein advices 25 $ "do it yourself" battery replacement. This is the new look of your iphone:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

MrStein ::

noraguta je izjavil:


Epl je pooblaščen serviser od appla. Ti si pa neka forumska šema, katera z svojimi nasveti ljudi spravlja ob garancijo.

Citiraj en taki nasvet, in potem pokaži enega uporabnika, ki ga je spravilo ob garancijo.

PS: Nehaj trolat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple v Franciji kaznovan zaradi upočasnjevanja iPhona

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
389137 (5844) Jarno
»

Apple znatno otežil menjavo baterij v iPhonu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12321823 (16357) bbf

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14023978 (20793) Mavrik
»

Apple zaradi škandala pocenil zamenjavo baterij v iPhonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9920730 (15492) MrStein
»

Francija preiskuje Apple zaradi suma načrtovanja zastarelosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10624714 (21325) MrStein

Več podobnih tem