» »

Apple bojda ob iztrošeni bateriji upočasni iPhone

1
2
3

MrStein ::

No, pa da povzamemo:
- iPhone po več letih še vedno dela skoraj enako dolgo kot nov, le počasneje (hitrost je sicer top klase)
- drugi (android) po več letih dela le še kako urco (in hitrost je vemo kaka)

Kaj je zdaj tu slabše?
Oziroma še bolj pomembno: Čez kaj je najbolj zabavno se razburjati?

Mr.B: Da ima baterija po 11 mesecih (ugibam da je "m" pomenil "mesece") le še 50% kapacitete je očiten defekt, in kot tak ni merodajen. Pol bi jaz lahko moj en nakup Samsung ekrana posplošil in trdil da so vsi Samsung ekrani zanič oziroma vsi Samsung izdeli slabi. Alternativa je zelo "zahteven" uporabnik, ki je uspel batrijo "uničiti" v enem letu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

Če je baterija zanič, nočem da telefon deluje cel dan kot kup sranja, ampak hočem da mi deluje na max in naj crkne sredi dneva, saj ne bo treba ugibati v čem je težava.
Nato imam na izbiro: ali dam zamenjat baterijo ali pa kupim nov telefon.
Tole jajcanje ima za namen to, da uporabniku signalizira, da je čas da vrže telefon v kanto in kupi novega, ker večina ne bo vedela, da se zadevo da rešit z zamenjavo baterije.
Čista jeba in striženje ovac.
Ki so zato še hvaležne in ne morejo prehvaliti pastirja. Stockholmski sindrom.

gusto ::

MrStein je izjavil:

No, pa da povzamemo:
- iPhone po več letih še vedno dela skoraj enako dolgo kot nov, le počasneje (hitrost je sicer top klase)
- drugi (android) po več letih dela le še kako urco (in hitrost je vemo kaka)

Ti se povzemaš in ponavljaš s temi miti, kot stara mama, ki še vedno živi v času po drugi svetovni vojni. Komu drugemu razlagaj te pravljice.:D

VaeVictis ::

zmaugy je izjavil:

Če je baterija zanič, nočem da telefon deluje cel dan kot kup sranja, ampak hočem da mi deluje na max in naj crkne sredi dneva, saj ne bo treba ugibati v čem je težava.
Nato imam na izbiro: ali dam zamenjat baterijo ali pa kupim nov telefon.
Tole jajcanje ima za namen to, da uporabniku signalizira, da je čas da vrže telefon v kanto in kupi novega, ker večina ne bo vedela, da se zadevo da rešit z zamenjavo baterije.
Čista jeba in striženje ovac.
Ki so zato še hvaležne in ne morejo prehvaliti pastirja. Stockholmski sindrom.


BTW, ko se je pri kolegu tole zgodilo, telefon (iPhone 6) je res delal zelo počasi, si šel na nastavitve baterije in je pisalo nekaj v smislu, da je baterija lahko slaba in da jo bo mogoče treba zamenjati.

Torej ni bilo kakega težkega ugibanja zakaj se to dogaja!

MrStein ::

Ne ne! Za zaroto gre!

Itak, če je baterija zanič, jo zamenjaš. Ampak potem ni drame! Ni fenbojiranja!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

VaeVictis ::

Zanimiv komentar glede tega problema na Redditu:

[-]is_reddit_useful
"This makes sense because when batteries wear out they do not only lose capacity. The internal resistance also increases, so voltage drops more under load. If voltage drops too much, the device would malfunction, though there is probably a circuit which simply instantly cuts power to prevent malfunction. Throttling the CPU reduces maximum load and reduces voltage drops.
So, it makes sense as a way to deal with this problem. Though the user ought to be notified that the CPU is being throttled due to a worn out battery!"

[-]marcan42
"This. I'm an engineer and this is exactly what's going on here. It's a shame this reply is buried below all the guessing about making the battery last longer. It's not about how long the battery lasts, it's about older batteries being physically incapable of delivering as much power as new ones. There's no way to fix this.
The alternative, without this kind of throttling, is your phone shuts off when the battery is incapable of delivering the required power. This is what causes the "battery meter said 30% but I opened an intensive app and my device instantly shut down" syndrome that is so common in older devices. It's not about an incorrect/miscalibrated battery meter, it's about internal resistance limiting available power.
Indeed, what is missing here is a user-visible notification of this problem and that the only solution is battery replacement."

MrStein ::

gusto je izjavil:


Ti se povzemaš in ponavljaš s temi miti, kot stara mama, ki še vedno živi v času po drugi svetovni vojni. Komu drugemu razlagaj te pravljice.:D

A res? Zakaj folk potem vsako leto-dve kupi nov telefon?

Mimogrede, vsak app z besedo battery v imenu izpiše obrabo baterije.
(eplaši, a to že sistem sam kje javi? Prej je nekdo omenil izpis "baterija je slaba in bo jo treba zamenjati")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

aborko ::

Lol štajni, mogoče vi Applovci menjate ja, v familiji imamo ŠE VEDNO v uporabi s2 iz leta 2011 (2x zamenjana baterija), Mi2 iz leta 2012 ter mi4 (2014).
Mimogrede, vsak app z besedo battery v imenu izpiše obrabo baterije.

Javi ja, konkretno za iphona 6 je izpisal battery app stanje baterije very good 90,3%, ko pa greš CPUDasher64 je pa frekvenca le še 1127 namesto 1400mhz.

Mr.B ::

MrStein je izjavil:

No, pa da povzamemo:
- iPhone po več letih še vedno dela skoraj enako dolgo kot nov, le počasneje (hitrost je sicer top klase)
- drugi (android) po več letih dela le še kako urco (in hitrost je vemo kaka)

Kaj je zdaj tu slabše?
Oziroma še bolj pomembno: Čez kaj je najbolj zabavno se razburjati?

Mr.B: Da ima baterija po 11 mesecih (ugibam da je "m" pomenil "mesece") le še 50% kapacitete je očiten defekt, in kot tak ni merodajen. Pol bi jaz lahko moj en nakup Samsung ekrana posplošil in trdil da so vsi Samsung ekrani zanič oziroma vsi Samsung izdeli slabi. Alternativa je zelo "zahteven" uporabnik, ki je uspel batrijo "uničiti" v enem letu.

Dragi če tega podatka nimaš, pač ne pametuj. Oziroma beri dalje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

Katerega podatka po tvoje nimam?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Veron ::

Kakšno naključje, čez noč sta aplikaciji CPU Dasher64 in DasherX postali plačljivi 1-2eur :D

shadeX ::

Kakšno naključje


Ni naključje. Verižna reakcija, ko je prišla ta novica ven in so priporočali tale program, posledično se je zgodil trend, developer opazil povečanje prenosov in seveda dal app plačljivo.

gusto ::

Veron je izjavil:

Kakšno naključje, čez noč sta aplikaciji CPU Dasher64 in DasherX postali plačljivi 1-2eur :D


:P

MrStein ::

aborko je izjavil:

Lol štajni, mogoče vi Applovci menjate ja, v familiji imamo ŠE VEDNO v uporabi s2 iz leta 2011 (2x zamenjana baterija), Mi2 iz leta 2012 ter mi4 (2014).
Mimogrede, vsak app z besedo battery v imenu izpiše obrabo baterije.

Javi ja, konkretno za iphona 6 je izpisal battery app stanje baterije very good 90,3%, ko pa greš CPUDasher64 je pa frekvenca le še 1127 namesto 1400mhz.

Kaj zdaj, imate droida ali epla?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mr.B ::

MrStein je izjavil:

Katerega podatka po tvoje nimam?

Jaz nimam nobenega, imaü morda ti podatke, koliko so iztroüene bazerije povpreönega iphon-a, po 11 mesecih. No verjetno ne, glede na to da izstroüenost baterije, dejansko ne poka#e prave vredonsti...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

Aha, torej si tole izmislil:

Mr.B je izjavil:

NAmreč po 11m baterija ima le 50% kapacitete

?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shadeX ::

Kaj zdaj, imate droida ali epla?


Starega droida in namišljenega ejpla.

Mr.B ::

MrStein je izjavil:

Aha, torej si tole izmislil:

Mr.B je izjavil:

NAmreč po 11m baterija ima le 50% kapacitete

?

Sej lahko das recimo podatek da ima baterija 70%, al pa 80 %, lahko tudi 90%... tudi tega podatka nimas. Dobil bos pa morda podatek, koliko so jih menjali pod okriljem apple care.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zee ::

Nekaj bo na tem. IPhone 6, ki sem ga omenjal pred nekaj dnevi, teče zgolj na 839 MHz in ima obupno baterijo.

Po zamenjavi je isto. Mah.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

defenestrato ::

rešitev: ne kupiš iphone-a in rajši uzameš xiaomija. Problem rešen + ne zapraviš 1000€ za ultimate emoji machine...

zmaugy ::

zee je izjavil:

Nekaj bo na tem. IPhone 6, ki sem ga omenjal pred nekaj dnevi, teče zgolj na 839 MHz in ima obupno baterijo.

Po zamenjavi je isto. Mah.

Torej apple namerno upočasnjuje iphone brez opravičljivega razloga - še toliko slabše.

shadeX ::

defenestrato je izjavil:

rešitev: ne kupiš iphone-a in rajši uzameš xiaomija. Problem rešen + ne zapraviš 1000€ za ultimate emoji machine...


Appla primerja z Xiaomijem :)) Kot bi primerjal Kio z Jaguarjem. :))

Hvala za popestritev nedeljskega popoldneva. Eni pa res znate pokat dobre vice.

Keep up the good work!

aborko ::

Hvala zee za info. Bom raje prodal ta iphone jajca, kot da vržem še kak € vanj. No mogoče ga bi lahko snahi podaril, pa naj se ona zajebava, ampak še to ne morem ker itak ni slovenščine na ios 11.

zmaugy ::

shadeX je izjavil:

defenestrato je izjavil:

rešitev: ne kupiš iphone-a in rajši uzameš xiaomija. Problem rešen + ne zapraviš 1000€ za ultimate emoji machine...


Appla primerja z Xiaomijem :)) Kot bi primerjal Kio z Jaguarjem. :))

Hvala za popestritev nedeljskega popoldneva. Eni pa res znate pokat dobre vice.

Keep up the good work!


http://www.jdpower.com/press-releases/2...

Sprehodi se do diagrama, kjer je Kia prva po zanesljivosti, Jaguar pa tik nad povprečjem.

aborko ::

Jaguar je itak pod indijsko Tata Motors, tak da je kr zadel s primerjavo Appla (khm jajca :)))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

MrStein ::

Mercedes ne kupiš zato, ker ima nižje stroške kot Kia.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

Ta tema je nekako o zanesljivosti. Drugače pa: zakaj si kupiš Mercedes? Resnični razlogi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

MrStein ::

Ta tema je o zmanjšanju hitrosti s ciljem izboljšanja delovanja.
Z zanesljivostjo ravno nima dosti veze (v smislu "defekt, grem na servis", torej ni o tem, kako pogosto crkujejo eplove baterije).

Zakaj je kdo kupil Mercedesa pa lahko vprašaš vsakega lastnika.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

Zmanjšanje hitrosti s ciljem izboljšanja delovanja? It doesn't compute. Gre za problem zanesljivosti baterije - v najboljšem primeru. V slabšem scenariju pa gre za pohabljanje povsem OK naprav, da bi lastnike prisilili v nakup nove naprave. Nekaj v rangu prodajanja sesalcev za 1400 EUR starostnikom >:D.

Ne vem zakaj se otepaš vprašanja o Mercedesu, saj si ga ti dodal v razpravo kot argument. Vprašanje je o tem tvojem argumentu (ko si enkrat to vprašanje postaviš, so odgovori rahlo smešni, ane?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Dimnik ::

Pa še naštej te stroške, ki jih ima mercedes nižje od kie, skupaj z nabavno ceno......

shadeX ::

zmaugy je izjavil:

Drugače pa: zakaj si kupiš Mercedes? Resnični razlogi.


Ker imaš denar in si želiš bolj kvalitetno, varno, udobno vožnjo?

Ta tema je nekako o zanesljivosti.


Imaš prav. Raje imam, upočasnjen telefon da mi prefura tisti dan brez napolnit, kot pa da mi na full speed crkne po nekaj urah.

Hvala Apple za zanesljivost. Edino lahko bi vsaj povedal, da je baterija potrebna zamenjave in je zaradi tega upočasnjeno delovanje naprave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

zmaugy ::

1. Ah, torej ne zato, ker imaš denar in želiš to pokazati, ali ker bi se rad delal da imaš denar? Ker kvalitetna, varna in udobna vožnja niso monopol MB.
2. Ha, upočasnjen telefon. Pravi užitek je to uporabljat, kot MB sredi vročine, če mu crkne klima, auspuh in amortizerji.

MrStein ::

zmaugy je izjavil:

1. Ah, torej ne zato, ker imaš denar in želiš to pokazati, ali ker bi se rad delal da imaš denar? Ker kvalitetna, varna in udobna vožnja niso monopol MB.

Kar tudi nihče ni trdil (da je monopol MB).

zmaugy je izjavil:

Zmanjšanje hitrosti s ciljem izboljšanja delovanja? It doesn't compute. Gre za problem zanesljivosti baterije - v najboljšem primeru. V slabšem scenariju pa gre za pohabljanje povsem OK naprav, da bi lastnike prisilili v nakup nove naprave.

Z zanesljivostjo baterij nima veze. Razen če kdo poda argument, da so te baterije kakorkoli manj zanesljive od povprečja. Do zdaj še noben ni.

In ja, da telefon zdrži ves dan, namesto 6 ur (ali do prvega zagona zahtevne aplikacije) je izboljšava.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

zmaugy ::

Če se telefon upočasni na 1 % maksimalne hitrosti, bo zdržal še dlje. Če bi bila stvar res v bateriji, potem se to reši z obvestilom in ne z upočasnitvijo telefona do neuporabnosti, nikoli nisem več kot nekaj ur stran od polnilca (ali v avtu ali v pisarni/doma). Upočasnitev me bolj moti.
Moj telefon je do nadgradnje na iOS 11 delal čisto OK, po nadgradnji pa je začel štekati in je postal za nekaj časa (dni) odziven kot crknjen konj. In baterija je tudi pred nadgradnjo zdržala več kot cel dan. Glede na to dvomim, da gre za kakšno človekoljubno gesto appla do uporabnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

#000000 ::

btw a lahko škoduje, ker imam ajfone oz katerikoli drug phone, v zunanjem žepu jakne, mislm glede na to da je mraz zunaj in grem po urco dve na sprehod s psi, pridem nazaj in telefon leden, pol pa ga prineseš na 24 deg c

Mu lahko to škoduje, mislm v par mesecih, moram pa ga met ker mi laufa endomondo drugač ga niti neb mel seboj verjetno.

MrStein ::

zmaugy je izjavil:

Če se telefon upočasni na 1 % maksimalne hitrosti, bo zdržal še dlje. Če bi bila stvar res v bateriji, potem se to reši z obvestilom in ne z upočasnitvijo telefona do neuporabnosti, nikoli nisem več kot nekaj ur stran od polnilca (ali v avtu ali v pisarni/doma). Upočasnitev me bolj moti.
Moj telefon je do nadgradnje na iOS 11 delal čisto OK, po nadgradnji pa je začel štekati in je postal za nekaj časa (dni) odziven kot crknjen konj. In baterija je tudi pred nadgradnjo zdržala več kot cel dan. Glede na to dvomim, da gre za kakšno človekoljubno gesto appla do uporabnikov.

Jaz sem enkrat bil na kosilu v Spodnji Kungoti in so mi vmes popraskali avto na parkirišču.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

MrStein je izjavil:


Jaz sem enkrat bil na kosilu v Spodnji Kungoti in so mi vmes popraskali avto na parkirišču.


Ker nisi bil z Mercedesom. Mercedesov si ne upajo, sploh če se na sedežu valja polnilec za iphone. >:D

zmaugy ::

Največje face imajo pa med vožnjo s svojim Bentleyem pri sebi tole:

shadeX ::

"Največje face" torej.

Če se že hočeš kazat, zakaj bi to nekdo delal z nekim no name brandom za velike pare? Kupiš iPhone X in te vsi poznajo, pa še relativno poceni je (če že maš Bentlya).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

blackbfm ::

shadeX je izjavil:

"Največje face" torej.

Če se že hočeš kazat, zakaj bi to nekdo delal z nekim no name brandom za velike pare? Kupiš iPhone X in te vsi poznajo, pa še relativno poceni je (če že maš Bentlya).


Vertu ni noname, ampak fora je da je masovno izdelan telefon ala iphone oz galaxy dejansko boljsi :))

b4d ::

Vertu je tolko name da je kar propadel :D
b4d.sablun.org

zmaugy ::

blackbfm je izjavil:

shadeX je izjavil:

"Največje face" torej.

Če se že hočeš kazat, zakaj bi to nekdo delal z nekim no name brandom za velike pare? Kupiš iPhone X in te vsi poznajo, pa še relativno poceni je (če že maš Bentlya).


Vertu ni noname, ampak fora je da je masovno izdelan telefon ala iphone oz galaxy dejansko boljsi :))


Zakaj je boljši, ne bomo menda na specse onaniral >:D:))

b4d je izjavil:

Vertu je tolko name da je kar propadel :D


Se pravi da bo šla cena rabljenih umetnin z rubini etc. gor. Beat that, iphone!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

galop ::

kako se lahko pri applu sploh lahko iztroši baterija?

Invictus ::

Fovšljivi uporabniki non-stop ponavljajo mantro...

Iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo, iztroši baterijo,...

Očitno jim uspeva...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MrStein ::

galop je izjavil:

kako se lahko pri applu sploh lahko iztroši baterija?

Enako kot vsepovsod drugje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mare2 ::

galop je izjavil:

kako se lahko pri applu sploh lahko iztroši baterija?


Prvo leto zdrži dva dni, drugi leto sam en dan, pa še to ne. Baterija pač izgubi kapaciteto...

... in potem kupiš nov Samsung in si na istem. :)

meho7 ::

Apple admits slowing older iPhones, says it's to prevent battery issues
https://www.cnet.com/news/apple-slows-d...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

zmaugy ::

Ujeti s prsti v marmeladi. In kako podcenjujoč odnos do lastnih strank - res da smo se vsi zajebavali iz apple vernikov, ki so v vsaki apple napaki videli feature, ampak tako cinično podjebavanje strank s tako butastim izgovorom...
Če izdelovalec vgrajuje tako nezadostne baterije, da si mora izmislit pohabljanje eno leto starih telefonov (naj bi se upočasnjevalo tudi iphone 7), da le-ti naj ne bi crkovali (s tem da gre za telefone, ki dejansko niso poceni), potem očitno dela nekaj narobe. Takšna praksa je nevzdržna ekološko in bi morala biti prepovedana, kršitelji pa bi morali za kazen (poleg zelo hude nekaj sto milijonske globe, ki bi se za vsako naslednjo kršitev povečala za faktor 10) fizično sodelovati pri recikliranju odpadkov.
Vsekakor bi pričakoval, da bo apple brez slepomišenja povedal tudi, ali zamenjava baterije dejansko odpravi težavo, poleg tega pa bi jim kot sankcijo dal tudi prepoved izdelave telefonov, kjer uporabnik ne more sam zamenjati baterije, pri čemer bi morali biti dolžni odkupiti stare baterije po ne čisto simbolični ceni in pri tem prodati nove baterije po pošteni ceni.
Ker imajo Američani na oblasti debila, ki ne ve kaj dela, naj to uvede EU.

b4d ::

A ta ista EU, ki se ji Apple smeje v obraz glede idej o enotnih polnilcih? A ta ista, ki jo je FB nategnil s tem, da ne more zdruzit WhatsApp baze uporabnikov z njihovo? Upam da jim bo slo bolje tokrat...
b4d.sablun.org

zmaugy ::

ZDA zagotovo ne bojo jebale svojega paradnega konja, kot EU ne bo Volkswagna. EU je dovolj velik trg, da bi appla ukrepi boleli, ker bi mu ob neupoštevanju prepovedali delovati na njem.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple v Franciji kaznovan zaradi upočasnjevanja iPhona

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
389135 (5842) Jarno
»

Apple znatno otežil menjavo baterij v iPhonu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12321818 (16352) bbf

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14023973 (20788) Mavrik
»

Apple zaradi škandala pocenil zamenjavo baterij v iPhonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9920728 (15490) MrStein
»

Francija preiskuje Apple zaradi suma načrtovanja zastarelosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10624708 (21319) MrStein

Več podobnih tem