» »

Nemčija bo zahtevala stranska vrata v vseh modernih napravah

Nemčija bo zahtevala stranska vrata v vseh modernih napravah

Ribič ::

https://www.bleepingcomputer.com/news/g...

No, že spet se je našel en pameten politik, ki ne razume šifriranja oz. digitalne varnosti in samo vrti svoja usta naokrog ter pametnjari in kozla neumnosti. Bleepingcomputer piše, da se v Nemčiji pripravlja nov zakon, po katerem se bo od proizvajalcev digitalnih naprav (IoT naprave, avtomobili, mobilni telefoni, računalniki, pametne TV, itd.) lahko zahtevalo, da v svoje naprave vgradijo "skrita" stranska vrata za dostop vladnih organizaciji - seveda vse v imenu boja proti terorizmu in kriminalu. Kljub temu pa politiki zelo radi "pozabijo", da tovrstno početje lahko stori več škode, kot koristi. Namenska oslabitev imunskega sistema predstavlja odlično priložnost za napad bakterij, virusov in parazitov. Kaj se bo zgodilo, ko bodo neki zlikovci pridobil dostop do teh naprav preko omenjenih stranskih vrat? In sedaj imamo naenkrat vse naprave določenega razreda pod nadzorom hekerjev, ki jih bodo veselo proti ostalim ljudem. Kiber kriminalci, ki jim uspe pridobiti dostop do takih naprav, bodo okužene naprave z veseljem uporabili v zlonamerne namene, kot so kraja podatkov, izvajanje napadov, podtikanje dokazov ali pa celo uničenje samih naprav (brick). Skratka recept za totalno polomijo. Pa da ne omenimo kako počasi potem traja nadgradnja in krpanje varnostnih lukenj.

Upam da bo ta zakon padel še preden sploh pride v parlament.
Vse ribe so mi pobegnile!

konspirator ::

Poleg https://de.wikipedia.org/wiki/Netzwerkd... sedaj še bakcdoor ?
Stari čarovnici se je čisto zmešalo.

In potem pravijo da je Severna Koreja nedemokratična in nesvobodna.


Da je bakcdoor prej ovira kot prednost so spoznali celo neumni Američani v senatu, ko so prej leta omejevali pgp in bolj napredno šifiriranje v ms ie.
--

Furbo ::

Moj PC je že skladen s tem >:D

i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Jupito ::

Ne pozabit, da imajo tudi trojance.

Ne vem, kako si to sploh predstavljajo. Ne boš smel potem kupiti naprave izven DE? Naložiti open source fimware ali inštalirati OS, ki ne podpira dostopa pandurjem? Ali je to spet ena lokalna zakonodaja, ki velja za cel planet?

Ampak če gre za boj proti nacijemTM, je vse OK!
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()

Jupito ::

Sem malo preveril in so se že potegnil nazaj: https://netzpolitik.org/2017/innenminis...

Naj bi šlo samo za alarmne naprave, ki ovirajo certificirane goodguy-se pri namestitvi prisluškovalnih naprav.

Glede na to, da gre za Tomaža De Majonezerja, sicer zaupam v resničnost te navedbe ravno toliko kot taprvemu Romunu, ki mi na bencinski poskuša prodajat zlato iz prtljažnika.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

poweroff ::

Jupito je izjavil:

Naj bi šlo samo za alarmne naprave, ki ovirajo certificirane goodguy-se pri namestitvi prisluškovalnih naprav.

LOL?

Kot da si danes ne moreš narediti lastne alarmne naprave. Recimo videonadzorni sistem temelječ na Raspberry, ki ti podatke pošilja offsite oziroma uporablja več komunikacijskih kanalov.
sudo poweroff

Furbo ::

Jap, pri poplavi kamerc, ki jih aktivira gibanje, res ne vem, kako se mislijo švercat v bajto nekomu, ki ga to skrbi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

otago ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Ribič ::

Niso tudi prodajali neke pametne medvedke kot igrače za otroke, pa so ti na skrivaj snemali kaj otrok govori in posnetke pošiljali domov?
Vse ribe so mi pobegnile!

MrStein ::

konspirator je izjavil:


Stari čarovnici se je čisto zmešalo.

Narobe si črkoval čarovnik:

The man supporting this proposal is Thomas de Maizière, Germany's Interior Minister
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jupito ::

Ribič je izjavil:

Niso tudi prodajali neke pametne medvedke kot igrače za otroke, pa so ti na skrivaj snemali kaj otrok govori in posnetke pošiljali domov?


Ja, te so pa prepovedali.

Shizofrenost politike in birokracije bi bila najbolj zabavna stvar na svetu, če bi se posledice vedno zgodile samo nekim drugim ljudem. :D
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alarm za manjso kmetijo

Oddelek: Loža
254133 (3073) Bud_Bundy
»

Tudi slovenska policija razmišljala o nakupu Hacking Teamovega trojanca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10241636 (36052) matijadmin
»

Samsung ACE 2 GT 18160

Oddelek: Mobilne tehnologije
91334 (1189) Nermal
»

Na CES-u problem tatvine razstavljene opreme

Oddelek: Novice / Varnost
174602 (3375) jlpktnst
»

So mobilni telefoni prisluškovalne naprave? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5816307 (14561) Macketina

Več podobnih tem