» »

Huawei P10 vs Mate P10 Lite

Huawei P10 vs Mate P10 Lite

MoRp ::

Žena potrebuje nov telefon. Danes smo šli pogledat in ju prijet v roke. Torej, žena pravi da bi imela Mate (tel je vecji in nima fizicne tipke), jo pa skrbi, ker telefon poleg klicanja uporablja predvsem za fotoaparat (redno razvija fotografije)...

Kaksna so vasa mnenja/kaj predlagate?

veqlargh ::

Tace stran od kakršnekoli Lite pizdarije. Skratka, P10.

borisk ::

mama je ravno kupla P10 in kolikor sem imel v rokah telefon je bomba, precej ifony feel.

Tac20 ::

Lite serije so kul telefoni za zelo ugodno ceno.

Domobrancek ::

veqlargh je izjavil:

Tace stran od kakršnekoli Lite pizdarije. Skratka, P10.

+1. Kolega ima P9 lite pa šteka za popizdit (sam imam honor 8 pa dela odlično.). Tudi moj glas gre za P10.

Gregex ::

Domobrancek je izjavil:

veqlargh je izjavil:

Tace stran od kakršnekoli Lite pizdarije. Skratka, P10.

+1. Kolega ima P9 lite pa šteka za popizdit (sam imam honor 8 pa dela odlično.). Tudi moj glas gre za P10.


Lahko malo bolj podrobneje razložiš to štekanje. Moj namreč že 1 leto dela kot urca in me res zanima.

tomy5 ::

Se pravi s telefonom se bo samo klicalo in fotkalo ?

Law_Enforcer ::

Sam imam P10, žena pa Honor 9. Če bi kupoval še enkrat, bi verjetno tudi sam vzel Honor 9 - na Telekomu je Honor na zadnji varnostni posodobitvi, P10 pa še kar ni dobil update in sem na security patchu 5 junij. Poleg tega meni P10 občasno zamrzne za par sekund, medtem ko od nje še nisem slišal pripomb. Fotoaparat je na obeh praktično enakovreden, ima pa Honor 9 na sprednji strani soft keya za nazaj in nedavne aplikacije, medtem ko je na P10 treba uporabljati on-screen knofe ali pa se navadit na geste na samem sredinskem gumbu. Honor je tudi nekoliko cenejši.

Bwaze6 ::

Sam imam Huuawei P10. Nad delovanjem nimam pripomb, nič ne zmrzuje ali šteka, je pa res, da je ful zadaj s posodobitvami, ker so telefoni, prodani v Sloveniji, brandani na regijo C703 (vsaj tisti s Telekoma), kar verjetno pomeni, da ne bo več nobene posodobitve, če ne rebrandaš npr. na splošno evropsko regijo.

Sam se tega še nisem spravil delat, ker so bila vsa navodila, ki sem jih videl, precej šlampasta in amaterska, tako da nisem imel ravno zaupanja v postopek. Se bom verjetno malce bolj potrudil, ko izdajo Android 8 Oreo.

next3steps ::

Law_Enforcer je izjavil:

Sam imam P10, žena pa Honor 9. Če bi kupoval še enkrat, bi verjetno tudi sam vzel Honor 9 - na Telekomu je Honor na zadnji varnostni posodobitvi, P10 pa še kar ni dobil update in sem na security patchu 5 junij. Poleg tega meni P10 občasno zamrzne za par sekund, medtem ko od nje še nisem slišal pripomb. Fotoaparat je na obeh praktično enakovreden, ima pa Honor 9 na sprednji strani soft keya za nazaj in nedavne aplikacije, medtem ko je na P10 treba uporabljati on-screen knofe ali pa se navadit na geste na samem sredinskem gumbu. Honor je tudi nekoliko cenejši.

Zadnji pri nas izdani firmware za P10 je septemberski oziroma oktoberski.
Firmware finder ti za namestitev najde tudi novemberskega, z rebrandingom pa dobiš celo decemberskega - EMUI 8.0 aka Oreo.
Kmalu bo na voljo tudi AOSP in boš imel na voljo zmerom up-to-date Android.

Zgodovina sprememb…

MoRp ::

tomy5 je izjavil:

Se pravi s telefonom se bo samo klicalo in fotkalo ?

Da (ok pa na splet kako malenkost pogledat...), ampak načeloma klici in fotoaparat.
A me mora skrbet tole z verzijami androida? Želim predvsem, da nimam potem jaz več težav z urejanjem ženinega telefona, kot s svojim. Torej plug and play. Trenutno ima LG G4 in ji solidno služi.

Ganon ::

MoRp je izjavil:

tomy5 je izjavil:

Se pravi s telefonom se bo samo klicalo in fotkalo ?

Da (ok pa na splet kako malenkost pogledat...), ampak načeloma klici in fotoaparat.
A me mora skrbet tole z verzijami androida? Želim predvsem, da nimam potem jaz več težav z urejanjem ženinega telefona, kot s svojim. Torej plug and play. Trenutno ima LG G4 in ji solidno služi.


Zakaj bi te skrbelo? Telefon bo normalno prejel posodobitve. S telefonom ne boš imel nobenih težav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon srednjega ranga

Oddelek: Mobilne tehnologije
324927 (2597) Belphegor
»

Huawei P10

Oddelek: Mobilne tehnologije
132346 (1750) tryhard
»

Priporočilo za telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
246371 (5477) gusto
»

Kateri Huawei

Oddelek: Mobilne tehnologije
62258 (2119) rs1975

Več podobnih tem