» »

Kateri telefon srednjega ranga

Kateri telefon srednjega ranga

solatjek ::

Kaj naj kupim oz. česar ne, prosim z argumenti. Imam nagledano in izbiram med:
Nokia 6
Huawei Honor 9
Huawei P10 lite
Motorola Moto g5s plus
Samsung S7
Huawei P10
Samsung J7 2017

Želel bi zanesljivo ďelovanje ter solidno baterijo in kamero. Kaj vzeti, ne bi pa rad odštel preveč ďnarja, najraje do 300€.

Dimnik ::

Honor9 ali p10

klinker ::

Dimnik je izjavil:

Honor9 ali p10


Pa S7.
Med temi tremi se odlocaj, ostali niso na tem nivoju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Filip8 ::

p20 lite?

rozman ::

P10, S7 pa tudi že LG G6 dobiš za tak denar (rabljen)

next3steps ::

P10 IN honor9 sta bolj ali manj isti telefon minus leica, le da je slednji cenejši. Spadata med lanski high end. Ostali so vsi en rank ali dva nižje.

Zgodovina sprememb…

solatjek ::

Kocka je padla. Odločil sem se za S7, Huawei mi nekako ne sedejo, vmesnik mi ni všeč, čeprav ne rečem, da so slabi aparati. 379€ za novega, se mi zdi OK cena - z delovanjem zadovoljen, upam da bo dolgo služil brez problemov, iger ne igram pomembna mi je zanesljivost, kar pa upam da S7 ima.

klinker ::

Za ta denar dobis pol leta star S8, mogoce tudi plus, z garancijo in vsem ostalim.
Meni se zdi vseeno boljse, kot nov S7.

solatjek ::

klinker je izjavil:

Za ta denar dobis pol leta star S8, mogoce tudi plus, z garancijo in vsem ostalim.
Meni se zdi vseeno boljse, kot nov S7.


Možno da res, ampak meni osebno je telefon tako osebna stvar kot spodnje gate, ki jih ne bi mogel nositi za nekom drugim. Naprava, ki jo dnevno vlači nekdo po rokah in žepih nekaj ur dnevno vsak dan pol leta, jaz ne morem uporabljati, enostavno ne gre.

tikitoki ::

Se dobro, da se lahkko v restavraciji usedes al jes stoje?

Globetrotter ::

Pred 14 dnevi sem si omislil P10 plus. Baterija zdrži kar dolgo, pomisleke imam edino glede tega kako bo po 2 letih, sicer pa ga bom tako ali tako najverjetneje zamenjal.

Netrunner ::

solatjek je izjavil:

... meni osebno je telefon tako osebna stvar kot spodnje gate, ki jih ne bi mogel nositi za nekom drugim. ...


Tudi menjaš tako pogosto kot spodnje gate :) ?

Jaz osebno tudi rabljenega telefona tudi ne bi vzelm vendar ne ker mi je tako "osebna" stvar ampak ker nimam rad rabljene robe.

solatjek je izjavil:

...je telefon tako osebna stvar...

To zveni že tako, kot da potrebuješ pomoč :D
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

klinker ::

Pac, telefon imas stalno po zepih, rokah, obrazu itd...po eni strani ga razumem, po drugi pa...sej je vodoodporen, pa ga lahko dezinfeciras kot se zagre :D
S7 za 380€ pac ni malo. Tolko sem jst dal pred pol leta za S8 na TK, z vezavo sicer.

GRT ::

S7 za 380€:'( je full veliko.
Ne hvala za 2 leti star telefon.

blackbfm ::

GRT je izjavil:

S7 za 380€:'( je full veliko.
Ne hvala za 2 leti star telefon.


Ja lahko si pa kupis nekaj iz 2018 za podobno ceno in bo se vedno slabše :))

GRT ::

Lahko si kupiš veliko telefonov iz leta 2017, ki so veliko boljši:O

solatjek ::

Woooow, koliko pluvanja na moj račun. Če nisi ovca, ki se obnašaš kot povprečna čreda... hmmm, jaz res nisem za ta svet :)

Preden se umaknem iz teme, ki sem jo sam odprl, bom navedel nekaj dejstev:
- naročnina pri kateremkoli operaterju - NO GO - predrago za to kar potrebujem, 7€ pri HOT/SPAR/IZIMOBIl mi zadostuje, kar pomeni cca vsaj 10€ mesečnega prihranka, če upoštevam povprečno naročnino vsaj cca 17€ pri kateremkoli operaterju. V dveh letih je tako 240€ prihranka, toliko popusta pa na osnovnih paketih nikakor ne dobiš na nov aparat, razen pri višjih naročninah, kjer v sami naročnini plačuješ dodatek za aparat. Ni logike, da ti Telekom konkretno S7 namesto 480€ (brez vezave) da za npr. 200€, če te razlike ne pobere v naročnini.
- nikoli ne kupujem najnovejše tehnologije, pa naj bo to avto, televizor, telefon...., ker vedno so neke poporodne težave, ščasoma se zadeva izpili, pridejo popravki... si ne predstavljam, da kupim iPhone X za 1100€, potem pa mi ne zvoni, ko kdo kliče ali pa ne morem sprejeti klica. Res da je to verjetno že popravljeno, ampak na začetku... za tak denar... ali pa Galaxy Note, ki ti je v žepu začel goreti. Zame testirajo drugi, sam nimam ne živcev, ne časa za testiranje.
- iger ne igram, zato ne potrebujem najnovejše tehnologije, pomembna mi je zanesljivost delovanja, solidna baterija in dobra kamera, ter tudi všečnost (fizični izgled in izgled programske opreme), tu imajo vsake oči svojega malarja. Za klice, SMS, dobre fotke, kak mail in navigacijo bo pa S7 zmogel tudi čez 5 let brez težav
- za enak denar dobim veliko aparatov iz leta 2017, morda 2018 - že mogoče, ampak noben od teh ni bil nikoli flagship
- še kot zadnjo, rabljenih zadev nimam rad, rabljeno kupim samo tisto, kar vem, da bom s kakšnim testiranjem, preizkušanjem uničil. Tudi avto kupim raje nek nov za 15k€ kot pa nekaj zgonjenega z 200.000+ kilometri po možnosti z BMW krogom spredaj. Nisem "wonna be", ki bi želel imeti nekaj, kar si itak ne morem privoščiti, potem pa šparam na gumah, motornem olju itd. Pri telefonu je pa enako. In še vedno mi je telefon nekako osebna zadeva, pa čeprav tako mislim, ne potrebujem zato psihiatra :)

Umikam se iz teme, vi pa pljuvajte naprej, všeč mi je, da vas večina enako razmišlja in še bolj, da jaz ne :)

Čao

klinker ::

Na bolhi imas se nov zapakiran S8+ za 460€. Vsekakor je vreden teh 80€ vec od S7.

blackbfm ::

klinker je izjavil:

Na bolhi imas se nov zapakiran S8+ za 460€. Vsekakor je vreden teh 80€ vec od S7.


če si pameten vzameš s7 iz tujine, potem je pa razlika že ranga 100eur.. tolk pa s8 ni boljši + ima issues, poglej wikipedio, s7ka je brez nekih vecjih serijskih napak.. (meni osebno je s8 tut grd in ceglast:)))

Samael ::

Matko37, nisi edini. Tudi sam raje kupim nekoliko slabši (nekoliko slabši, ne slab - kateri novejši telefon dandanes sploh je res slab za neko "normalno" uporabo?) telefon, kot rabljen novejši model iz druge roke. Pač stvar oseben preference.
Tiste, ki ti naprej mečejo ostale nerelevantne stvari, v nekem kvazi poskusu dokazovanju njihovega lastnega "prav" pa tudi ti lahko vprašaš, če jim ob novejšem rabljenem modelu kvalitetneje pride ;-)

JamesTheKing ::

Potrebujem nov/rabljen telefon do 250€ (lahko tudi iz tujine). Najbolj pomembna sta mi baterija in fotoaparat ter vsaj 32GB prostora.

Se da za takšen denar dobiti kaj kvalitetnega?

klinker ::

Samsung A8

tryhard ::

Samael je izjavil:

Matko37, nisi edini. Tudi sam raje kupim nekoliko slabši (nekoliko slabši, ne slab - kateri novejši telefon dandanes sploh je res slab za neko "normalno" uporabo?) telefon, kot rabljen novejši model iz druge roke. Pač stvar oseben preference.
Tiste, ki ti naprej mečejo ostale nerelevantne stvari, v nekem kvazi poskusu dokazovanju njihovega lastnega "prav" pa tudi ti lahko vprašaš, če jim ob novejšem rabljenem modelu kvalitetneje pride ;-)

Pač stvar oseben preference, kot sam praviš. Če ti kvalitetneje pride ob nedotaknjenih devicah, tudi prav.

solatjek je izjavil:

klinker je izjavil:

Za ta denar dobis pol leta star S8, mogoce tudi plus, z garancijo in vsem ostalim.
Meni se zdi vseeno boljse, kot nov S7.


Možno da res, ampak meni osebno je telefon tako osebna stvar kot spodnje gate, ki jih ne bi mogel nositi za nekom drugim. Naprava, ki jo dnevno vlači nekdo po rokah in žepih nekaj ur dnevno vsak dan pol leta, jaz ne morem uporabljati, enostavno ne gre.

Prebrišeš z alkoholom in si good to go.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()

IL_DIAVOLO ::

Ima kdo honor 9? Zanima me predvsem baterija.

tryhard ::

Je enak P10. Baterija ob zahtevnejši rabi zdrži ves dan. V kolikor je seveda mobilnik posodobljen.

IL_DIAVOLO ::

Kul. Gledam tudi honor 10, ki izide zdaj enkrat. Mislim, da bom pocakal.

tryhard ::

Na voljo ti je tudi Honor View 10 (najboljši približek je Mate 10) za nekje 450EUR.

jusv ::

Honor 9 - defenitivno... pa še v akciji ga imaš zdaj pri Telemachu
https://telemach.si/mobilna-telefonija/...
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Izaso ::

Ja, Honor 9 je top, ga imam tudi sama in sem zelo zadovoljna

Mato989 ::

P20 Lite imo najboljša izbira za telefone pod 400€, oz pod 300€ če vzameš na 2 leti vezavo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mirkuma ::

Poglej še Honor 10 (prišel ven včeraj za EU tržišče, je že na voljo za nakup na Amazonu).
LP, R
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

mirkuma ::

mirkuma je izjavil:

Poglej še Honor 10 (prišel ven včeraj za EU tržišče, je že na voljo za nakup na Amazonu).
LP, R

https://www.amazon.co.uk/Honor-10-4GB-C...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Belphegor ::

solatjek je izjavil:

Kaj naj kupim oz. česar ne, prosim z argumenti. Imam nagledano in izbiram med:
Nokia 6
Huawei Honor 9
Huawei P10 lite
Motorola Moto g5s plus
Samsung S7
Huawei P10
Samsung J7 2017

Želel bi zanesljivo ďelovanje ter solidno baterijo in kamero. Kaj vzeti, ne bi pa rad odštel preveč ďnarja, najraje do 300€.


HUAWEI P20 lite!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava telefona ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
373948 (2591) THXMASTER
»

Huawei P10

Oddelek: Mobilne tehnologije
132326 (1730) tryhard
»

Priporočilo za telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
246337 (5443) gusto

Več podobnih tem