» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
93 / 291
»»

poweroff ::

St235 je izjavil:

(tist zmazek pod stop znakom bi z vidika zakonodaje bil lahko tudi reklama za burek)

Saj to je problem.

Za tisti zmazek bi moral nekdo visoko odškodninsko odgovarjati.

Par eksemplaričnih primerov... pa bi se zadeve uredile praktično takoj.

Najlažje je seveda nasrati kup tabel, če se pa kaj zgodi, je pa itak voznik kriv, ker ni prilagodil vožnje razmeram na cesti. Kar pomeni točno - karkoli.
sudo poweroff

St235 ::

Za tisti zmazek bi moral nekdo visoko odškodninsko odgovarjati.

Kakšna je konkretna škoda tistega zmazka, da govorimo o visoki odškodnini?

Najlažje je seveda nasrati kup tabel, če se pa kaj zgodi, je pa itak voznik kriv, ker ni prilagodil vožnje razmeram na cesti.

potemtakem bi morali visoke odškodnine plačati kar vsi po vrsti, ker so njihove table vidne s ceste?

Kdo konkretno pa je po tvoje kriv ko se kaj zgodi? Kaj konkretno se mora zgodit, da bo tista dopolnilna tabla odgovorna za nastalo škodo?

Spxy ::

St235 je izjavil:

Za tisti zmazek bi moral nekdo visoko odškodninsko odgovarjati.

Kakšna je konkretna škoda tistega zmazka, da govorimo o visoki odškodnini?

Najlažje je seveda nasrati kup tabel, če se pa kaj zgodi, je pa itak voznik kriv, ker ni prilagodil vožnje razmeram na cesti.

potemtakem bi morali visoke odškodnine plačati kar vsi po vrsti, ker so njihove table vidne s ceste?

Kdo konkretno pa je po tvoje kriv ko se kaj zgodi? Kaj konkretno se mora zgodit, da bo tista dopolnilna tabla odgovorna za nastalo škodo?


You have to hate it when he has a point. :))

poweroff ::

St235 je izjavil:

Kakšna je konkretna škoda tistega zmazka, da govorimo o visoki odškodnini?

Distrakcija voznika.

Mislim... zakaj sploh vzdrževati ceste? Lepo se sprejme predpis, da je treba vožnjo prilagoditi razmeram na cesti in se bodo ljudje pač vozili po avtocesti 10 km/h, pa ne bo nesreč.

Razumeš kaj hočem povedati?

Najlažje si je izmišljevati neke predpise ali prometne znake in mesti ljudi, na koncu pa država/občina nima nikakršne odgovornosti...
sudo poweroff

Spxy ::

poweroff je izjavil:

St235 je izjavil:

Kakšna je konkretna škoda tistega zmazka, da govorimo o visoki odškodnini?

Distrakcija voznika.

Mislim... zakaj sploh vzdrževati ceste? Lepo se sprejme predpis, da je treba vožnjo prilagoditi razmeram na cesti in se bodo ljudje pač vozili po avtocesti 10 km/h, pa ne bo nesreč.

Razumeš kaj hočem povedati?

Najlažje si je izmišljevati neke predpise ali prometne znake in mesti ljudi, na koncu pa država/občina nima nikakršne odgovornosti...


Na tebi pa je da poznaš CPP in znaš ločiti prave znake od lažnih.

St235 ::

poweroff je izjavil:

St235 je izjavil:

Kakšna je konkretna škoda tistega zmazka, da govorimo o visoki odškodnini?

Distrakcija voznika.

torej odstranimo vse table, ki niso del prometne signalizacije, oziroma jim nabijemo visoke odškodnine. Zraven enako ravnamo z vsemi ljudmi v kričečih oblačilih, ali če kažejo več kot 5% kože, podremo vse hiše 2km okrog cest, da ja slučajno ne bo kaj motilo voznika...

Mislim... zakaj sploh vzdrževati ceste? Lepo se sprejme predpis, da je treba vožnjo prilagoditi razmeram na cesti in se bodo ljudje pač vozili po avtocesti 10 km/h, pa ne bo nesreč.

Say what? To, da je treba hitrost vožnje prilagodit razmeram na cesti je že od nekdaj v zakonu in ja to lahko pomeni, da je treba po avtocesti peljat 10 km/h.

Zakaj imam občutek, da je to spet del tvojega brezveznega ranta, ki pravzaprav nima ničesar s temo in se rad samo malo bereš, ko govoriš neumnosti.

Še vedno pa manjka osnova za nabijanje o odškodninah: Dejanska merljiva škoda. Jaz si ne znam predstavljat kako točno lahko zaradi te table pride do prometne nesreče, če udeleženci spoštujejo prometne predpise. Če pa je zraven naš gostilniški psiho, ki ne loči med okroglimi in kvadratnimi tablami, pa je tako ali tako vseeno kakšno prometno signalizacijo postavijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

poweroff ::

Spxy je izjavil:

Na tebi pa je da poznaš CPP in znaš ločiti prave znake od lažnih.

Hmm, potem pa v bistvu sploh ne rabimo tabel.

Lakotnik: razumem, kaj hočeš reči. Država nima nobene odgovornosti. Ceste so lahko zamenarjene, samo uveljavi se pravilo o prilagoditvi vožnje, pa je problem rešen.

Zakaj sploh še vlagamo denar v ceste???
sudo poweroff

St235 ::

Zakaj se sploh še oglašaš, če si že davno zašel iz teme?

XLapse ::

danes, spet doživim kar sm že stokrat doživel.

Prvo jem burger na enem placu , tam srečam znanca .. Teče debata in ga vprašam če je piva samo ena (vsem k pijejo alko težim), ker se mi je zdel pijan. In mi ponosno reče 'nene, že 4., 5. ! Jaz ko pijem pijem zaprav!....
Jem naprej sem mislil da ni z avtom.
Pojem in gre tud on in seveda v avto koda ni blo nič, lOL.

To ni še nič.

Eno večer sem pozabil cigarete doma in smo šli na pijačo kjer vprašam če majo cigarete in se mi ponudi pijana stranka da jih ma on hehe. In je bil z ženo tko da sm mislu da ona vozi. Mi da cigarete ful prijazen. Pijan, definitivno pijan.
In opazujem če bo on vozil al žena in res on vozi domov, lOL.

Prej ko sem jedel bruger, ni blo dovolj da se je tisti napijal tam, ko se vozim domov, je delal kolono en k je vozil 50 na uro in vijugal, za tega nisem siguren da je bil pijan, ampak nekaj ni blo v redu z njegovo vožnjo. Da je omejitev 90km in ti voziš 50kmh delaš kolono in vijugaš čez dvojno črto, nekaj ne štima.


Očitno ljudje se požvižgajo na policijo, saj zato bereš vsak dan v novicah kolko so jih pohapsali pijanih, brez izpita itd.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

WizzardOfOZ ::

Še premalo jih pohopsajo. Alko in vožnja avta ne gresta skupaj.

Mato989 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Še premalo jih pohopsajo. Alko in vožnja avta ne gresta skupaj.


brez težav... 75 procentov nesreč je krivo nekaj drugega kot alko!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Spxy ::

Mato989 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Še premalo jih pohopsajo. Alko in vožnja avta ne gresta skupaj.


brez težav... 75 procentov nesreč je krivo nekaj drugega kot alko!


99% ljudi na cesti pa ni pijanih. tistih 25% je potem precej več. Pa to je bilo že 100x predebatirano tle pa nekaterim še kar ni jasno.

Mato989 ::

Spxy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Še premalo jih pohopsajo. Alko in vožnja avta ne gresta skupaj.


brez težav... 75 procentov nesreč je krivo nekaj drugega kot alko!


99% ljudi na cesti pa ni pijanih. tistih 25% je potem precej več. Pa to je bilo že 100x predebatirano tle pa nekaterim še kar ni jasno.


Imaš kak dokaz za to trditev o 99%? Za to da namreč večina nesreč ni posledica alkohola ampak drugih dejavnikov ga jaz imam namreč.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Spxy ::

Če rabiš dokaze da alkohol ne sodi za volan potem nimava kaj debatirat. In moja številka je izmišljena, še vedno pa ne spremeni dejstva, ki je, da alkohol in vožnja pač ne gresta skupaj.

Mato989 ::

Torej zavajaš s številkami... postal si neverodostojen =) lep pozdrav!

Grem z avtom v tem dežju na 4 pire! Iz principa, policija je itak skrita po Postajah ker jih dež moti bo uniforma mokra!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

XLapse ::

ne samo da imaš po gostilnah folk k se požvižga, tudi na forumu so isti. Na koncu najbolje si mislit svoje in to je to. Da pa jih zaspecaš pa sami problemi. Sprijaznit se in vozit predvidljivo non stop, naprimer upoštevat da lahko ti kr en skoči na tvoj pas nenadoma in razni fleši talentov. Edino tako ne bo nikoli nič.

17 let izpit
Kr nekaj kilometrov narejenih, po celi sloveniji.

Niti praskice nikoli, blo je pa že miljonkrat skor v mene, recimo enkrat je en skočil na moj pas čez črto, naključno je bil tam policaj in to videl in ga takoj ustavil. Rešili so me hitri refleksi in pripravljenost na take scene. Weird. In takih je ogromno, kamot če paziš na te talente, se da brez praskice pridet skozi (npr poznam enga k je vozil 80 let, pa nikoli mel niti praskice, kaki še karambol)

In seveda, alkohol ne pit pa kamot greš.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

poweroff ::

XLapse je izjavil:

za tega nisem siguren da je bil pijan, ampak nekaj ni blo v redu z njegovo vožnjo. Da je omejitev 90km in ti voziš 50kmh delaš kolono in vijugaš čez dvojno črto, nekaj ne štima.

Jaz sem enkrat vozil za enim, ki je kar konkretno vijugal po cesti. Sem že potegnil telefon ven, da pokličem policijo, pa se tip zapelje na rob ceste in ustavi...

Stopim iz avta in ga vprašam, če je vse OK.

In pravi, da nič ne vidi. Stari ata je imel od znotraj zaledenela stekla in ni nič videl in jih je med vožnjo skušal očistiti... sem mu lepo razložil, naj počaka, da se avto ogreje pa naj vmes kakšen časopis prebere ali kaj po telefonu tapka, če ne bo še zletel s ceste in koga ubil.
sudo poweroff

WizzardOfOZ ::

Mato989 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Še premalo jih pohopsajo. Alko in vožnja avta ne gresta skupaj.


brez težav... 75 procentov nesreč je krivo nekaj drugega kot alko!


Fino, torej je bolje, da jih še tistih 75% pije, bo potem še manj nesreč.

BigWhale ::

Mato989 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Še premalo jih pohopsajo. Alko in vožnja avta ne gresta skupaj.


brez težav... 75 procentov nesreč je krivo nekaj drugega kot alko!


Za 30% nesrec je EN razlog. Za 70% ostalih nesrec je pa nebroj povsem razlicnih razlogov.

Na cem bodo delali in katerega razloga se bodo najprej lotili? Kaj mislis, a?

Mato989 ::

BigWhale je izjavil:

Mato989 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Še premalo jih pohopsajo. Alko in vožnja avta ne gresta skupaj.


brez težav... 75 procentov nesreč je krivo nekaj drugega kot alko!


Za 30% nesrec je EN razlog. Za 70% ostalih nesrec je pa nebroj povsem razlicnih razlogov.

Na cem bodo delali in katerega razloga se bodo najprej lotili? Kaj mislis, a?


Narobe... vedno je za vsako nesrečo VEČ razlogov... zraven alkohola je razlog da je prišlo do nesreče tudi dejstvo da oseba ki pije ima avto... tako da razlogov za vsako nesrečo je kar nekaj, alkohol je eden izmed njih če že...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Alkohol ni vzrok za nesrečo. Flaša pira ne more sama od sebe povzročiti nesreče. Torej je nekaj drugega.
Ali je nesreča posledica popitega pira, se ponavadi ne ugotavlja. Kar avtomatsko se določi, da je. Če gospod policaj tako reče, potem zagotovo to drži.

Tudi v strokovnost nekega imbecila, ki mu je življenjski cilj jebanje sodržavljanov in je nesposoben za kaj drugega, ni dvomiti.

BigWhale ::

feryz je izjavil:

Alkohol ni vzrok za nesrečo. Flaša pira ne more sama od sebe povzročiti nesreče. Torej je nekaj drugega.
Ali je nesreča posledica popitega pira, se ponavadi ne ugotavlja. Kar avtomatsko se določi, da je. Če gospod policaj tako reče, potem zagotovo to drži.

Tudi v strokovnost nekega imbecila, ki mu je življenjski cilj jebanje sodržavljanov in je nesposoben za kaj drugega, ni dvomiti.


Govoris o strokovnosti imbecilov, hkrati pa v prejsnjem odstavku navajas ene stvari, ki sploh resnicne niso. Nic se avtomatsko ne doloci, in vec kot ocitno nimas pojma o cem govoris. Mogoce bi bil ze cas, da nehas pisat neumnosti.

Mato989 je izjavil:

Narobe... vedno je za vsako nesrečo VEČ razlogov... zraven alkohola je razlog da je prišlo do nesreče tudi dejstvo da oseba ki pije ima avto... tako da razlogov za vsako nesrečo je kar nekaj, alkohol je eden izmed njih če že...


Narobe je predvsem to, da ne ves kako deluje statistika o prometnih nesrecah. Ce bi vedel, ne bi pisal neumnosti, ki jih pises. To, da je tebe mama rodila ni razlog, da ti pises neumnosti po forumih, ceprav se tebi zdi, da mogoce je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Mato989 ::

Jaz dobro vem kako deluje... če jaz spijem 3 pire in se zaletim bo kriv alkohol... če pa ne spijem nič in se enako zaletim pa bo krivo nekaj drugega, tudi če bi paralelno potekal isti dogodek, pri dejstvu da sem vinjen takoj odločijo da je krivda alkohol ne nekaj drugega, ker kao če si trezn bi 100% lahko reil nesrečo čeprav se jih 70% zgodi navkljub treznem stanju.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Shegevara ::

Slaba koordinacija, zaspanost, počasni refleksi in reakcijski čas, slabša koordinacija in pozicioniranje vozila med vožnjo + še mnogo drugih reči vpliva na tvojo sposobnost vožnje v stanju ko si pijan.

Resno, vozit pijan je igranje ruske rulete. Nimaš razloga, da bi šel pijan za volan.

Spxy ::

Shegevara je izjavil:

Slaba koordinacija, zaspanost, počasni refleksi in reakcijski čas, slabša koordinacija in pozicioniranje vozila med vožnjo + še mnogo drugih reči vpliva na tvojo sposobnost vožnje v stanju ko si pijan.

Resno, vozit pijan je igranje ruske rulete. Nimaš razloga, da bi šel pijan za volan.


Se ti zdi da boš kaj dopovedal človeku, ki se na forumu pohvali da gre z avtom na 4 pire, ker se policaji itak skrivajo?

shadeX ::

Mato989 je izjavil:

Jaz dobro vem kako deluje... če jaz spijem 3 pire in se zaletim bo kriv alkohol... če pa ne spijem nič in se enako zaletim pa bo krivo nekaj drugega, tudi če bi paralelno potekal isti dogodek, pri dejstvu da sem vinjen takoj odločijo da je krivda alkohol ne nekaj drugega, ker kao če si trezn bi 100% lahko reil nesrečo čeprav se jih 70% zgodi navkljub treznem stanju.


Glede na to da ti to zelo rad prakticiraš, se lahko Ob tej priliki še pohvališ koliko si jih naenkrat spil in še vedno brez nesreče pripeljal domov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

solatko ::

feryz - Mal razmisli o tvojih načinih vožnje, da ne bomo brali kaj podobnega:

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...
Delo krepa človeka

St235 ::

na našo in njegovo srečo se med gobcanjem za šankom in nakladanju po forumu težko kaj takega zgodi.

grimisback ::

Eh, da se vozit precej hitro in še vedno varno. Ne vem kaj je sicer za vas varno, zame je to da je na cilju avto v takem stanju kot je bil na štartu.
Jaz v naselju vidim številke 70-80 (to so hitrosti na res preglednih delih kjer je brezveze se vozit 50-60, prehodi za pešce in druge nevarnosti zmanjšujem na 50 ter po ulicah 20), izven pa 120, mogoče parkrat pritisnem do 140, ampak samo tam kjer ni nobenih nevarnosti, pa nimam nobenih problemov. Vsak dan v 10km prehitim v povprečju 4 vozila oz. bi jih verjetno tudi več, če bi bil bolj gost promet.
Lahko bi rekel da vozim max kar je možno, če gledamo dolgoročno in ne samo za en dan, seveda pa vedno dopuščam možnost, da tudi pri taki vožnji lahko pride do nesreče. Ampak še vedno je šansa vsaj 1:1000, sam grem sicer po več kot 10 letih brez večje nesreče že bolj proti 1:10.000. Ostali vozijo tolk počasi da imajo šanse za nesrečo 1:1.000.000, je pa že veliko če greš v življenju 50.000x na cesto. Itak skoraj noben od teh ne vozi počasi, ker bi jih skrbelo za varnost, ampak ne znajo vozit hitro/jim to ne paše/šparajo bencin. Me ima da bi koga vprašal, ampak saj večkrat med prehitevanjem pogledam v avto in takoj vidim koliko je ura, pač nesposobneži za volanom.

Drugo je pa ko greš tiščat čez to mejo in se zapodiš res na polno, to sem do sedaj storil enkrat ali dvakrat. Vozit povsem na meji pa res ni zabavno početje, ker nikoli ne veš kdaj boš šel tisti procent čez mejo.

Glede vožnje 60/40, ki sem jo probal včeraj, avtobus tudi s tako vožnjo hitro dohitiš. En avto, ki sem ga spustil naprej, in sem potem 3km vozil 60, potem pa 4km normalno in sem ga že ujel in prehitel.

Zgodovina sprememb…

Shegevara ::

grimisback je izjavil:

Eh, da se vozit precej hitro in še vedno varno. Ne vem kaj je sicer za vas varno, zame je to da je na cilju avto v takem stanju kot je bil na štartu.


To je kot bi rekel, grem v sirijo za en dan. Če bom ostal cel je to varna država.

grimisback ::

Ja, ampak jaz tako ne vozim en dan, ampak že več kot 10 let in kot kaže bom celo življenje dokler mi bo zdravje to dopuščalo.
Se pa definitivno javim na Slo-Tech, če bom kot 70 letni ata še vedno tako dirkal po cestah. Tako kot to dela že sedaj Solatko.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Tolk kot si ti prevozil v 10 letih marsikdo prevozi v enem.

grimisback ::

Ja, ampak a si že vozil za takimi. Taki kilometri meni ne pomenijo popolnoma nič, jih imajo lahko 10 milijonov. Drugo je če ti vsak dan voziš kot se zagre. Pa četudi samo 10km v eno smer, saj kot pravim tudi v redkem prometu prehitim v povprečju 4 avtomobile v eno smer, na teden je to 40.
Dajte mi povedat koliko km rabi večina ostalih da prehiti 4 avtomobile, jaz bi rekel da enega na teden, pa to sem še veliko rekel, prevozijo pa v povprečju nekje 100km na dan, se pravi rabijo 2000km namesto mojih 10km.
Se pravi če sem jih jaz v 11,5 letih prevozil nekje 70.000 (2x 10km x 11 mesecev x 22 dni + še nekaj malega ostalih km), bi jih morali ostali 10.000.000. Rekli smo pa da naredijo 100km na dan, to je komaj 300.000 km v 11,5 letih.
Torej imajo po tej kalkulaciji v bistvu oni 30x manj znanja in ne jaz 4x manj.

Pa vem da ne gre samo za prehitevanje, ampak če že pri tej kalkulaciji toliko odstopa, potem vsekakor naredijo manj km v primerjavi z mano, tudi če bi upošteval še vse druge možne dejavnike.

Drugače pa tako kot vozi 90% voznikov, sem jaz znal že po 5-10k km, tako da trenutno imam več kot preveč km za sabo. Zadnje 5 let nisem opazil nekega izboljšanja, tudi ni več potrebe.
Tisto kar delajo ostali, da ne gledajo ogledal, ne obračajo/premikajo glave da bi preverili mrtve kote, ne znajo dajat smernikov in ostale osnovnošolske napake, sem se pa jaz že v prvem letu naučil.

Ali pa že če pogledaš pozicijo rok, poglejte koliko jih ima na 3 in 9, praktično noben.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

seveda ne, ker imamo deset do dveh

Tomassi ::

100km na dan dela folk po ac. Tam te vsi peljejo na kahlico, če že primerjaš število prehitevanj. Poanta tiste matematike mi ni čisto jasna. Ker ima nekdo hitrejšo prebavo, potemtakem bolje izkoristi toaletni papir?

Drugače pa kako že pravijo? Edina stvar, ki jo je bog pravično razdelil je pamet - vsak misli da je ima dovolj.

Shegevara ::

grimisback je izjavil:

Ja, ampak jaz tako ne vozim en dan, ampak že več kot 10 let in kot kaže bom celo življenje dokler mi bo zdravje to dopuščalo.
Se pa definitivno javim na Slo-Tech, če bom kot 70 letni ata še vedno tako dirkal po cestah. Tako kot to dela že sedaj Solatko.


Ja, tudi v siriji so še vedno ljudje, ki živijo/preživijo ogromno let. Ni zato nič manj nevarno.

LeQuack ::

Poleg tega pa če bi bil tolk super voznik bi vozil F1 in premagoval Hamiltona, pa ga ne.
Quack !

facepalm ::

LeQuack je izjavil:

Poleg tega pa če bi bil tolk super voznik bi vozil F1 in premagoval Hamiltona, pa ga ne.

pri F1 menjajo dirkalisce vsak teden. On prevozi vsak dan 10km ene in iste ceste ze 10 let, pa so njegovi "hitri" casi, se vedno dokaj povprecni.

grimisback ::

Tomassi je izjavil:

100km na dan dela folk po ac. Tam te vsi peljejo na kahlico, če že primerjaš število prehitevanj. Poanta tiste matematike mi ni čisto jasna.

Saj ravno to je point, že kdor dela 20km v eno smer bo šel v večini primerov po AC, če ni ravno nekje bogu za hrbtom v Tolminu. Pa tudi tam sem se vozil in seveda je več znanja, ampak še vedno ne na moji ravni.
Kdo se vozi po stari cesti iz Radovljice do Kranja? Praktično noben, pa je samo 20km. Tako da 10km vsakodnevnega prehitevanja je zelo veliko prakse.

Na AC se pa ne prehiteva ampak vozi mimo.
Ti pa vsak dan pride prav znanje prehitevanja. Recimo danes tovornjak pred mano, dovoljšnja razdalja za njim (večina bi jih vozila tik za ritjo celo pot), potem pa na dovolj dolgi ravnini v tretji mimo.

Se sploh ne gre za kakšne čase, gre se za to da se med vožnjo ne dolgočasi. Probajte enkrat tako kot sem jaz ta teden vozit 60, ne gre ane. Prav tako se jaz dolgočasim pri 90-100, tako da potegnem do 120 in to probam držat kjer se le da.
V naseljih enako, Radovljica ima tako lep pregled na vse strani da bi bilo škoda se vozit samo 50-60. Tudi je danes en BMW lepo vozil z mojim tempom 70-75 po števcu.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Rolf, to veš, da zna na pedalo pritisnit tudi opica? Kakšno znanje o vožnji misliš, da si si pridobil skozi to, da znaš na ravnem odseku pritisnit na gas?

Pač še en vase zagledan psihopat, ki bo slej kot prej krasil črno kroniko. Samo upam, da jih ne boš preveč vzel s sabo.

Probajte enkrat tako kot sem jaz ta teden vozit 60, ne gre ane.

seveda gre, pa tudi 30 km/h se brez težav pelje. Če ne gre je to pač znak resnih duševnih motenj in čas za profesionalno zdravljenje.

predi ::

Tip dejansko nabija, da mu je spoštovanje predpisov dolgočasno. Neverjetno. Človek, če bi se ti poskusil enkrat peljat povsem v okvirih omejitev brez izjeme, ti ne bi bilo nikoli dolgčas, ker bi ti konstanto uletavali Balkanci, na moč podobni tistim iz tvojih opisov zgoraj, in bi te enkrat ogrožali, drugič pa ovirali. Pravilna vožnja je dejansko tisto, kar zahteva jeklena jajca, ne pa ti pubertetniški izpadi, o katerih pišeš.

Utk ::

Ja, ampak a si že vozil za takimi. Taki kilometri meni ne pomenijo popolnoma nič, jih imajo lahko 10 milijonov. Drugo je če ti vsak dan voziš kot se zagre. Pa četudi samo 10km v eno smer, saj kot pravim tudi v redkem prometu prehitim v povprečju 4 avtomobile v eno smer, na teden je to 40.

Sej prvih 100,000 km, al pa še kaj več, sem tudi jaz vozil podobno, samo da nisem imel 200 konjev, še 100 ne, ampak to smo dali v parih letih čez in zaključili s tem. Da se tebi to vleče 10 let in v trideseta, je pa že malo patetično. Pri 20ih je to kul, pri 30ih pa pač več ni. Zresni se.

St235 ::

v bistvu tudi pri 20h ni kul, sam je pa lažje razumet, ko to počnejo otroci, ki jim vsak kri zleze v tiča, ko pritinejo na gas.

Pri 30 pa je več kot očitno, da gre za resno permanentno duševno motno, ki zahteva resno obravnavo na ustreznem oddelku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

TESKAn ::

Če mu je 60 dolgočasno, mu predlagam, da presedla v kak mini jajček, mogoče kak star fičo, ko vse trese in ropota pri 50 na uro, bo imel občutek kot v mercedesu pri 120.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

AndrejO ::

Gokart nudi najbolj neposredno in relativno varno izkušnjo avtomobilskega dirkanja. Za namenček je dosegljiva praktično vsakomur, ki bi poskusil, preden se odloči investirati čas in denar.

Seveda je včasih težko požreti, da te na pisti 12-letni mulec sesuje v prah. Ampak, če nimaš težav z egom, potem je to dejansko zelo atraktiven šport.

Aja ... težave z egom ... damn.

XLapse ::

O waw, GoKart pa obožujem!!!! Sem tudi zelo dober in zadnjič sem skoraj podrl rekord, že dolgo let nazaj ampak noro zabavna zadeva in mislim da te tudi kaj nauči glede dinamike vožnje.

Sem pa ogromno špilal na volan na PCju kot otrok, tisto je tud pomagalo!
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

solatko ::

Večina vas uporablja telefon med vožnjo, ne dajete smerokazov, ne veste zakaj so vzvratna ogledala, smerokaze takrat, ko se slučajno spomnite, na forumih pa se zavzemate za spoštovanje pravil.
Ko gledaš voznike, obvezno vsak drugi ima prislonjen telefon med vožnjo.

Hitrejša vožnja, če je še v sklopu prilagojene hitrosti sploh ni nevarna, uporabo in neuporabo vsega drugega, pa je večinoma povzročitelj vseh prometnih nesreč, poleg prekratke varnostne razdalje.
Delo krepa človeka

BigWhale ::

Ok, dejmo se mal umirit.

WizzardOfOZ ::

Jaz imam prostoročno inštalacijo že tovarniško, pa ne rabim nič telefona držati. Pa kljub inštalaciji med vožnjo ne klicarim naokoli. Nič ni tako nujno,da nebo moglo počakati, da se ustavim in pokličem nazaj.

Buggy ::

voznja s telefonom je bolj nevarna kot da spijes dva pira. To pomeni (glede na opazanja) da imamo velik problem, sploh ker pijanemu das napihat...idiotu, ki telefonira ali sms-ja med vozno, pa policaj ne mores nic dokazat. Epic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()
««
93 / 291
»»