» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
3 / 291
»»

facepalm ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ja in kaj pol? Koga ogrozas?

Raje se brigaj, da bos pravilno vozil po regionalnih cestah, ki so same po sebi bolj nevarne.


Vsaj sebe in prehitevanega.

IL_DIAVOLO ::

Na kak nacin?

facepalm ::

Vecina idiotov ne pricakuje, da ga bo kdo prehiteval po desni in lahko zapeljejo na desni pas ne da bi preverili mrtvi kot vozila.

IL_DIAVOLO ::

Ni moja krivda. Anything else?

facepalm ::

Vseeno bi placal kazen za prekrsek v kolikor bi prezivel.
Sej tudi ce bi se sredi naselja pri 120kmph zaletel v tovornjak, kateri se je razvrscal na tvoj pas, nebi bila tvoja krivda. Pa verjetno imas dovolj soli v glavi, da razumes zakaj je to narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

GrimReaper ::

facepalm je izjavil:

Vecina idiotov ne pricakuje, da ga bo kdo prehiteval po desni in lahko zapeljejo na desni pas ne da bi preverili mrtvi kot vozila.

Poglej sliko na prejšnji strani, desno od BMW-ja imaš še za vsaj 3 širine avtomobilov prostora, realno pa za 2, ne vem kdo po desni prehiteva tik ob boku vozila.
Jest osebno, če je to na pregledni ravnini, bi šel nekje po sredini teh debelih črt, ki ločujejo vozni in odstavni pas. V blagih ovinkih (v ostrejših tega pač ne bi delal) bi bil pa z desno stranjo avta poglihan z desno stranjo črt, to imaš vmes še za 1 avto prostora, sploh če tisti na prehitevalnem vozi bolj po sredini pasu kot pa ta BMW.

Pa tukaj je še veliko stvari v ozadju, na levem pasu vozijo komaj 120-130, ti padeš v 4. mimo, preden se tisti premakne za več kot 10cm v desno, ne greš pa prehitevat v 6. z narahlim plinom. Sam recimo sem to na veliko delal z na papirju nič posebnega močnim 1.4T 135, ampak v praksi je bil glede na naš počasen promet precej zmogljiv avto, niti ne rabiš več.
Potem imaš v avtu tudi zavore, če vidiš da se premika desno, pač opustiš prehitevanje.
Potem je še dejstvo, da ti res sunkovito ne bo noben zavil v desno.

Potegnit 200 po desni mimo take kolone je res izzivanje sreče, da greš pa ti lepo 140-150, moraš bit pa res nesposoben da te kdo zadane iz leve ali da nabašeš kamion na odstavnem pasu.
Da ne bi bilo odstavnega pasu, pa da bi bila pasova za tretjino ožja, bi bilo pa res neumno prehitevat po desni. Drugače je pa prostora za umaknit več kot dovolj.

Enak problem imajo Angleži, vsaj kar sem gledal po Youtube, tam je enako, samo zrcalna slika.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

IL_DIAVOLO ::

facepalm je izjavil:

Vseeno bi placal kazen za prekrsek v kolikor bi prezivel.
Sej tudi ce bi se sredi naselja pri 120kmph zaletel v tovornjak, kateri se je razvrscal na tvoj pas, nebi bila tvoja krivda. Pa verjetno imas dovolj soli v glavi, da razumes zakaj je to narobe.


A jaz bi placal kazen, ker sem se peljal po svojem pasu in ne tisti, ki je zapeljal na moj pas? Mas vrocino ti?

facepalm ::

Placal bi, ker bi krsil 50. Clen zprcp. Soudelezenec bi ti pa kril skodo, ker je povzrocil nesreco.

GupeM ::

Ja. IL_DIAVOLO, ti bi plačal kazen za prehitevanje po desni. Voznik, ki bi zapeljal na tvoj pas, bi bil kriv za povzročitev nesreče in bi tudi plačal kazen za povzročitev nesreče. Če se policist ne bi, po godu zavarovalnice, odločil, da gre za deljeno krivdo.

@GrimReaper: Bi se skoraj strinjal s teboj, vendar je pri teh voznikih, ki vozijo po prehitevalnem tudi kadar je vozni prazen, lahko pričakuješ tudi druge, neprimerne odločitve, ki jih sprejemajo med vožnjo (primer: nenadno zavijanje na vozni pas). Običajno imaš res prostor, da se umakneš na odstavni pas, tako da nevarnost resda ni tako velika, kot na regionalnih cestah, ko ti prehitevani pohodi gas, ko ga začneš prehitevati, pa vendar obstaja. Poleg tega je tudi prepovedana z zakonom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

IL_DIAVOLO ::

Jaz bi izpodbijal njihovo trditev, da sem mirno peljal po svojem pasu. In naj mi dokaze nasprotno, ce lahko. Sem se samo peljal mimo ;)

ziga1990 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jaz bi izpodbijal njihovo trditev, da sem mirno peljal po svojem pasu. In naj mi dokaze nasprotno, ce lahko. Sem se samo peljal mimo ;)


po desni se ne prehiteva na AC in neglede kako si razlagaš je da če nekoga na prehitovalnem pasu prehtiš po voznem pasu je to prehitevanje po desni in ne vožnja mimo.Prehitevanje po desni pa je kaznivo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mato989 ::

ziga1990 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jaz bi izpodbijal njihovo trditev, da sem mirno peljal po svojem pasu. In naj mi dokaze nasprotno, ce lahko. Sem se samo peljal mimo ;)


po desni se ne prehiteva na AC in neglede kako si razlagaš je da če nekoga na prehitovalnem pasu prehtiš po voznem pasu je to prehitevanje po desni in ne vožnja mimo.Prehitevanje po desni pa je kaznivo


Torej če na levi pelje nekdo 90 jaz pa po desni 130, po omejitvi, sem jaz v prekršku? NEUMNOST! :)

Torej če grem jaz na levi pas in peljem 100km/h morajo VSI za mano peljat 100km/h :) Ker po desni me s 130 ne smejo prehitet

HAHAHAHAHA smehi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

Saj gre samo za vožnjo po voznem pasu po omejitvah... kakšno prehitvanje po desni ?!?!?!

Če nekdo, ki pelje počasneje na prehitevalnem pasu v prekršku, tega ne dojame, je pač butelj. On bi se že zdavnaj moral umakniti na vozni pas. Ker je na voznem pasu očitno dovolj prostora za umik iz prehitevalnehga pasu.

Ni čudno, da ima DARS radio akcijo, kjer opozarja ravno te debile, da je prehitevalni pas PREHITEVALNI in ne VOZNI... Pa tudi cela Avstrija...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ziga1990 ::

fantje zakon je jasen levi je prehitevalen pas in desni je vozni in če po voznem prehitevaš si ti kriv prehitevanja po desni
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

broken/link ::

Mato989 je izjavil:


Torej če na levi pelje nekdo 90 jaz pa po desni 130, po omejitvi, sem jaz v prekršku? NEUMNOST! :)

Torej če grem jaz na levi pas in peljem 100km/h morajo VSI za mano peljat 100km/h :) Ker po desni me s 130 ne smejo prehitet

HAHAHAHAHA smehi

mogoče je neumnost, ampak tako je. v kolikor prehitiš avto po desni strani (oz. po interpretaciji nekaterih: se pelješ mimo) si v prekršku.
https://siol.net/avtomoto/nasveti/poln-...

IL_DIAVOLO ::

ziga1990 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jaz bi izpodbijal njihovo trditev, da sem mirno peljal po svojem pasu. In naj mi dokaze nasprotno, ce lahko. Sem se samo peljal mimo ;)


po desni se ne prehiteva na AC in neglede kako si razlagaš je da če nekoga na prehitovalnem pasu prehtiš po voznem pasu je to prehitevanje po desni in ne vožnja mimo.Prehitevanje po desni pa je kaznivo


Ti si najprej raztolmaci, kaj sploh je prehitevanje. Prehitevanje je, ko se peljes tako hitro, da se lahko zapeljes pred voznika z voznega na prehitevalni pas, ne pa vstric. In ja, to pa je res kaznivo in tega jaz ne pocnem. To je dokazljiv prekrsek, kar pa ti govoris, pa ni nic. Vsak pozoren voznik bo pocakal, da ga voznik na desnem pasu spusti naprej ali pa toliko pospesi, da se bo voznik na prehitevalnem pasu lahko varno vkljucil na vozni pas.

ziga1990 ::

^^ pazi še vedno je to kar sem jaz napisal kaznivo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

IL_DIAVOLO ::

Nope

GupeM ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jaz bi izpodbijal njihovo trditev, da sem mirno peljal po svojem pasu. In naj mi dokaze nasprotno, ce lahko. Sem se samo peljal mimo ;)

Ti si res trd v glavo...

Mato989 je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

po desni se ne prehiteva na AC in neglede kako si razlagaš je da če nekoga na prehitovalnem pasu prehtiš po voznem pasu je to prehitevanje po desni in ne vožnja mimo.Prehitevanje po desni pa je kaznivo


Torej če na levi pelje nekdo 90 jaz pa po desni 130, po omejitvi, sem jaz v prekršku? NEUMNOST! :)

Torej če grem jaz na levi pas in peljem 100km/h morajo VSI za mano peljat 100km/h :) Ker po desni me s 130 ne smejo prehitet

HAHAHAHAHA smehi

Ne, nisi v prekršku, dokler ne prideš vštric z njim. Ko si vštric z njim, si v prekršku, ker ga prehitevaš po desni. Tisti voznik, ki je vozil 90 km/h pa je bil v prekršku prej, ker se ni umaknil na vozni pas.

Če pa ti voziš 100 po prehitevalnem, vozni pa je prazen, te drugi ne smejo prehiteti. Si pa ti v tem primeru v prekršku. Če te kdo začne prehitevati po desni, je v prekršku tudi ta.

Invictus je izjavil:

Saj gre samo za vožnjo po voznem pasu po omejitvah... kakšno prehitvanje po desni ?!?!?!

Če nekdo, ki pelje počasneje na prehitevalnem pasu v prekršku, tega ne dojame, je pač butelj. On bi se že zdavnaj moral umakniti na vozni pas. Ker je na voznem pasu očitno dovolj prostora za umik iz prehitevalnehga pasu.

Ni čudno, da ima DARS radio akcijo, kjer opozarja ravno te debile, da je prehitevalni pas PREHITEVALNI in ne VOZNI... Pa tudi cela Avstrija...

To je prehitevanje po desni! Pika! In ja, tisti, ki se ni umaknil je butelj, ki je ravno tako v prekršku. Vendar to ne pomeni, da sedaj lahko ti tudi narediš prekršek in ga prehitiš po desni. Vse kar ti ostane je, da voziš po voznem pasu za njemu, dokler se ne umakne.

IL_DIAVOLO je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jaz bi izpodbijal njihovo trditev, da sem mirno peljal po svojem pasu. In naj mi dokaze nasprotno, ce lahko. Sem se samo peljal mimo ;)


po desni se ne prehiteva na AC in neglede kako si razlagaš je da če nekoga na prehitovalnem pasu prehtiš po voznem pasu je to prehitevanje po desni in ne vožnja mimo.Prehitevanje po desni pa je kaznivo


Ti si najprej raztolmaci, kaj sploh je prehitevanje. Prehitevanje je, ko se peljes tako hitro, da se lahko zapeljes pred voznika z voznega na prehitevalni pas, ne pa vstric. In ja, to pa je res kaznivo in tega jaz ne pocnem. To je dokazljiv prekrsek, kar pa ti govoris, pa ni nic. Vsak pozoren voznik bo pocakal, da ga voznik na desnem pasu spusti naprej ali pa toliko pospesi, da se bo voznik na prehitevalnem pasu lahko varno vkljucil na vozni pas.

Ni se ti potrebno zapeljati pred njega. Dovolj je, da greš mimo njega, če se gibljeta v isto smer. Pa pusti zdaj kolono, ker v kolonah te zadeve ne veljajo, saj tam se včasih premika hitreje ena, drugič druga. Govorimo o normalnem poteku prometa.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nope

Jup...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

ziga1990 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nope


je je lahko govoriš kar zeliš vožnja mimo po voznem je prehitevanje po desni kar pa ni dovoljeno.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

shadeX ::

Čist ste zjebali namen te teme z vašimi debilizmi.

3/4 ljudi tukaj, ki prehitevajo po desni niso sposobni dojeti, da je takšna vožnja nevarna in kazniva. (Google vam to obrazloži v roku nekaj sekund, ampak od takih, ki prehitevajo po desni ne bi pričakoval, da bi uporabili kakšno možgansko celico, da bi to informacijo poiskali - za take sem pa tudi sam zgoraj prilimal link).

Prosim vrnite izpite, dokler je še čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

ziga1990 ::

jaz ga nedam plus že ene 3 leta nisem po AC vozil
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Invictus ::

shadeX je izjavil:

Čist ste zjebali namen te teme z vašimi debilizmi.

3/4 ljudi tukaj, ki prehitevajo po desni niso sposobni dojeti, da je takšna vožnja nevarna in kazniva. (Google vam to obrazloži v roku nekaj sekund, ampak od takih, ki prehitevajo po desni ne bi pričakoval, da bi uporabili kakšno možgansko celico, da bi to informacijo poiskali - za take sem pa tudi sam zgoraj prilimal link).

Prosim vrnite izpite, dokler je še čas.

Takoj, ko bodo vrnili izpite vsi, ki ne razumejo termina prehitevalni pas...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Po pravici povedano, i dont give a fuck za pravila, vozim po svoji pameti, še nikoli nisem naredu nesreče, bil udeležen v nesreči niti dobil kazni razen za parkiranje. Pa vozim včasih prehitro, včasih "prehitevam" po desni, ne ustavljam na stop znakih, pri vsem tem so me sigurno tudi že opazili policaji. Samo malo pameti treba met pa vedet kdaj se kaj in koliko sme in kdaj in koliko ne.

IL_DIAVOLO ::

Utk je izjavil:

Po pravici povedano, i dont give a fuck za pravila, vozim po svoji pameti, še nikoli nisem naredu nesreče, bil udeležen v nesreči niti dobil kazni razen za parkiranje. Pa vozim včasih prehitro, včasih "prehitevam" po desni, ne ustavljam na stop znakih, pri vsem tem so me sigurno tudi že opazili policaji. Samo malo pameti treba met pa vedet kdaj se kaj in koliko sme in kdaj in koliko ne.


Res je, čeprav še nikoli nisem prevozil stop znaka ali rdeče luči. Ampak dobro, razumem kaj želiš povedati.

bambam20 ::

Tja. Zakone imamo spisano čudno.

Če na AC-ju obeh pasovih vozi več vozil in so vozila hitrejše na desnem pasu je to vožnja mimo.

V primeru, da gre zgolj za dve vozili. POčasnejše na levem pasu ki vozi npr. 90 km/H in na densme se mu približuje vozilo s hitrosjo 120 km/H, ga po zakonu ne smemo prehiteti in mormao/bi morali zmanjšati hitrost in počakati, da se voznik na levem pasu prestavi na desnega in ga nato prehitimo po levem.

Skratka, če je kolona vozečih vozl na obeh pasovih je vožnja mimo. Če sta dve vozili je prehitevanje.

Tako je po zakonu. vendar v praksi se ne kaznuje.

Utk je izjavil:

ne ustavljam na stop znakih, pri vsem tem so me sigurno tudi že opazili policaji.


Če bi te opazili bi ti napisali globo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Han ::

Ti pa bi izgubil stavo... :P

bambam20 ::

Han je izjavil:

Ti pa bi izgubil stavo... :P


Se nisem šel stavit. Ampak, ker tukaj vsak po svoje piše me je zanimala uradna obrazložitev policijskega inšpektorja v Sekrotrju za cestni promet.

Vendar, ker je v večini primerov vožnja več vozil na obeh pasovih je to zgolj vožnja mimo.

Redko se zgodi, da bi bila AC prazna in bi vozilo samo eno vozilo na levem pasu.

GupeM ::

To, da se v praksi na kaznuje je problem. Oz bi se moral policaj odločiti po pameti, kdaj bo koga kaznoval. Če je cesta "prazna" in se počasen voznik na prehitevalnem pasu noče umakniti in ga greš prehiteti po desni, bi policaj (če upoštevamo samo zdravo kmečko pamet) moral kaznovati tistega, ki vozi po prehitevalnem. Če je promet kolikor toliko gost in po desni prehitevaš tako, da skoraj izsiljuješ voznike na drugih prometnih pasovih/voziš za ritjo/... Potem bi policaj moral kaznovati tistega, ki prehiteva. Pogosto kdo pelje po prehitevalnem pasu zato, ker vidi, da ima 100 m naprej kamion, ki ga bo spet moral prehiteti, vendar če se umakne na vozni pas, bo imel problem priti nazaj na prehitevalnega. Razumem. Ne razumem pa, zakaj v tem primeru ne more pospešiti na 130 km/h in če ne more voziti tako hitro zaradi lastnih sposobnosti, naj bo na voznem in vozi 80 za kamioni, ali pa naj ne hodi na avtocest oz vrne izpit.

Saj ni napisal, da si izgubil stavo, ampak da BI jo, če bi šel stavit.

Pa avtocesta je, razen ob konicah, večinoma dovolj prazna, da ne gre za vožnjo mimo, ampak za prehitevanje. Ob konicah še nekako razumem tiste, ki vztrajajo na prehitevalnem pasu, ker po vseh pasovih gre promet približno enako počasi. To, da pa ima nekdo 500 m naprej kamion, pa se zaradi tega ne umakne, je pa nesprejemljivo in bi bilo res fajn, da bi policaji takšne bolj redno kaznovali. Podobno kot na tisti sliki, ki jo je objavil eden od uporabnikov, kjer sploh ni bilo nič na desnem pasu. Če gre v takšnem primeru nekdo ta avto prehiteti, mu niti ne zamerim, ker tudi mene včasih prime, da bi to naredil in sem v 10 letih to kakšne 2x tudi že naredil. Se pa zavedam, da sem s tem naredil prekršek in ne trdim, da prekrška ni bilo in da sem vozil po predpisih.

Pa še to: Poleti, ko greš po primorski avtocesti proti Lj po tistih klancih, od Kopra proti Uncu... KATASTROFA! Tam obstaja pas za počasna vozila, vendar tam pogosto sploh nikogar ni. Po tistem pasu je dovoljeno voziti z osebnim avtom tudi 130 km/h, pa folk tega očitno ne ve. Tako imaš tisti pas prazen, nekaj prikolic in avtodomov je na voznem pasu, ki vozijo 80 km/h, nekaj jih je pa na prehitevalnem, ki vozijo 100 km/h. Ne vem, zakaj se vsi skupaj ne premaknejo za en pas v desno, ker imajo tam vso pravico voziti.

Utk ::

Utk je danes ob 12:32:57 izjavil:
ne ustavljam na stop znakih, pri vsem tem so me sigurno tudi že opazili policaji.


Če bi te opazili bi ti napisali globo.

Lepo te prosim. Kdo se dejansko res do konca ustavi na vsakem stop znaku. Niti policaji se ne.

bambam20 ::

Utk je izjavil:

Utk je danes ob 12:32:57 izjavil:
ne ustavljam na stop znakih, pri vsem tem so me sigurno tudi že opazili policaji.


Če bi te opazili bi ti napisali globo.

Lepo te prosim. Kdo se dejansko res do konca ustavi na vsakem stop znaku. Niti policaji se ne.


Mene ne rabiš nič prosit. To si sedaj napisal tako, kot kdo pa ustavi pri rdeči luči. Dobro veš, da je potrebno pri znaku STOP obvezno počakati in ko se prepričaš, da je prosto spelješ. Sicer ne vem kje ti živiš, da imate TAKo veliko STOP znakov.

Utk ::

Ocitno jih ti pol spregledas, kar je veliko vecji problem kot ce se mimo skotalis s hitrostjo pesca.

bambam20 ::

Utk je izjavil:

Ocitno jih ti pol spregledas, kar je veliko vecji problem kot ce se mimo skotalis s hitrostjo pesca.


STOP znak ne moreš spregledat.

69charger ::

Sepravi ko zjutraj na LJ obvoznici stoji prehitevalni pas in se vozni pas počasi premika mimo... SO VSI V PREKRŠKU? WTF PREHITEVANJE PO DESNI, VSEM POBRAT IZPITE. Naj stoji cela obvoznica dokler se prehitevalni pas ne bo premikal.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

bambam20 ::

69charger je izjavil:

Sepravi ko zjutraj na LJ obvoznici stoji prehitevalni pas in se vozni pas počasi premika mimo... SO VSI V PREKRŠKU? WTF PREHITEVANJE PO DESNI, VSEM POBRAT IZPITE. Naj stoji cela obvoznica dokler se prehitevalni pas ne bo premikal.


Ne. V tem primeru je vožnja mimo.

MonoPattern ::

En primer kjer je to debilno je zahodna lj. obvoznica, kjer se deli cesta na smer proti obali in na severno obvoznico. Tam če hočeš desno na severno obvoznico moraš na tisti pas, ki je s polno črto ločen od cestišča na levi, ampak če prehitiš koga na levi je to še vedno tehnično gledano prekršek, čeprav je vmes polna črta.

Shegevara ::

bambam20 je izjavil:

69charger je izjavil:

Sepravi ko zjutraj na LJ obvoznici stoji prehitevalni pas in se vozni pas počasi premika mimo... SO VSI V PREKRŠKU? WTF PREHITEVANJE PO DESNI, VSEM POBRAT IZPITE. Naj stoji cela obvoznica dokler se prehitevalni pas ne bo premikal.


Ne. V tem primeru je vožnja mimo.


Ni čisto res. Tudi kolona na prehitevalnem se lahko premika. Počasi seveda.

Po zakonu, ko se kak avto na prehitevalnem pasu prestavi iz 0kmh v 5kmh se je potrebno povsem ustaviti na desnem prostem pasu, da ga ne prehitiš.

bambam20 ::

Shegevara je izjavil:



Ni čisto res. Tudi kolona na prehitevalnem se lahko premika. Počasi seveda.

Po zakonu, ko se kak avto na prehitevalnem pasu prestavi iz 0kmh v 5kmh se je potrebno povsem ustaviti na desnem prostem pasu, da ga ne prehitiš.


Ne bo držalo. V primeru, da se kolona na desnem pasu premika hitreje kot kolona na levem je to vožnja mimo in ne prehitevanje. Prehitevanje je v primeru, da kolone vozil ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Shegevara ::

bambam20 je izjavil:

Shegevara je izjavil:



Ni čisto res. Tudi kolona na prehitevalnem se lahko premika. Počasi seveda.

Po zakonu, ko se kak avto na prehitevalnem pasu prestavi iz 0kmh v 5kmh se je potrebno povsem ustaviti na desnem prostem pasu, da ga ne prehitiš.


Ne bo držalo. V primeru, da se kolona na desnem pasu premika hitreje kot kolona na levem je to vožnja mimo in ne prehitevanje. Prehitevanje je v primeru, da kolone vozil ni.


Torej: V normalnih okoliscinah vozilo, ki potuje po prehitevalnem pod 120kmh slej ko prej BO v koloni, ker se bo za njim zbrala kolona hitrejsih vozil in ga potem lahko vozniki za njim zacnejo prehitevat po desni, saj bodo sli mimo in ga ne prehitevali... What?!

krneki0001 ::

Shegevara je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Shegevara je izjavil:



Ni čisto res. Tudi kolona na prehitevalnem se lahko premika. Počasi seveda.

Po zakonu, ko se kak avto na prehitevalnem pasu prestavi iz 0kmh v 5kmh se je potrebno povsem ustaviti na desnem prostem pasu, da ga ne prehitiš.


Ne bo držalo. V primeru, da se kolona na desnem pasu premika hitreje kot kolona na levem je to vožnja mimo in ne prehitevanje. Prehitevanje je v primeru, da kolone vozil ni.


Torej: V normalnih okoliscinah vozilo, ki potuje po prehitevalnem pod 120kmh slej ko prej BO v koloni, ker se bo za njim zbrala kolona hitrejsih vozil in ga potem lahko vozniki za njim zacnejo prehitevat po desni, saj bodo sli mimo in ga ne prehitevali... What?!


A to ti je tako težko dojeti?

Kolona mimo kolone gre lahko ali na levem ali na desnem pasu, ker je to vožnja mimo in ker sta koloni, vsi predvidevajo, da je na drugem pasu avto in da ne moreš kar brez pogleda menjat pasu.
Posamezen avto pa ne sme po desni mimo avta na levem pasu, če sta oba pasova prazna. Ampak to da bi po desni prehiteval, je anomalija že zaradi tega, ker bi debil na levem pasu moral iti nazaj na desnega, če je cesta prazna.

krucymucy ::

Pregledujem ce je mene ze kdo slikal.
Zaradi registrske seveda.

Zgodovina sprememb…

edi45 ::

GupeM je izjavil:

Se strinjam, 80 km/h res nihče ne vozi, čeprav je minimalna hitrost na avtocesti določena na 60 km/h. 80 km/h je bil samo primer. Tudi, če vozi 129 km/h, ga po desni ne smeš prehiteti. In ne, Ribicija. Nisi peljal mimo. Prehitel si ga. Vožnja mimo je samo v primeru, če drug objekt stoji na mestu. Če se premika v isto smer kot ti, je to prehitevanje, ne glede na to, ali si na njegovi desni ali na njegovi levi.

@IL_DIAVOLO: Glede na to, da na leto naredim med 35.000 in 40.000 km, mi ne govori, kdo ima izkušnje z vožnjo po avtocesti in kdo ne. Upam, da vas vse policaj ustavi, ko boste dohiteli počasnejše vozilo na prehitevalnem pasu in boste po voznem pasu "peljali mimo". Tako kot upam, da bo ustavil tudi tistega, ki je vozil po prehitevalnem pasu in se ni umaknil na voznega, čeprav je bil ta prazen.

Ti pa si omejen z žaljenjem drugih in z neupoštevanjem prometnih predpisov, ker če nekdo vozi po predpisih, je zate omejen.

@rupsi31: Mene boli kurac, kaj boš ti rekel, da ti je povedal policijski inšektor. Na internet lahko napišeš kar hočeš, pa če ti je on rekel da imam prav jaz, ali pa ne. Če si tako pogumen in 100% prepričan v svoj prav, zakaj ne sprejmeš moje ponudbe? 500 EUR boš lažje težko dobil.


Preprosto zacnes blendat z dolgimi lucmi da se ti umakne problem resen. Po pravem das levi smerokaz samo je blendanje bolj ucinkovito. Mas pa polno bedakov ko naredijo kolono na avto cesti po prehitevalnem pasu, ker se smradi isto pocasi vozijo po prehitevalnem pasu kot kaksen kombi oz tovornjak ali kaksno drugo pocasnejse vozilo po desnem pasu. Se vceraj se mi je isto zgodilo ko sem sel v maribor.
Neka stara krava v golfu naredla tako kolono da sem skor znorel. Takim bi blo treba izpite pobrat.

edi45 ::

Han je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Nisem opazil sploh nikol, da bi kaj posebej potresavalo.
Hmm, potem si ali popolnoma neobčutljiv na tresljaje ali pa imaš tak fenomenalen avto oziroma vzmetenje, ki vse jame, luknje in grbine brezhibno zgladi. Mogoče pri 200 km/h tega res ne opaziš. ;((


ce mas dober avto oz udoben marsikaj ne obcutis. Nisem vedel da so tuneli na trojanah tako jamasti dokler se nisem peljal z bmw 5. Ali pa avtocesta do Graza tudi katastrofa na dolocenih delih, z mojem ko ima hidravliko in lepse pozira luknje in jame se nic ne obcuti.

SimplyMiha ::

V četrtek sem na AC naletel na kolono - na prehitevalnem pasu. Na desnem pa - nič. Nekaj časa držim hitrost (vozili so 110), potem pa pogruntam, da tisti spredaj nimajo namena zamenjat pasu, zato sem jih kratko malo prehitel in šel naprej.

Še danes mi ni jasno, kako je sploh lahko prišlo do tega. Zakaj nikomur ne kapne, da bi šli nazaj na prazen vozni pas? A zaradi unega tovornjaka, ki je še vsaj 2 km daleč? Jaz sem lepo do kamiona šel, potem pa je bilo dovolj prostora da sem ga prehitel in vse skupaj pustil daleč zadaj.

PARTyZAN ::

Če voziš BMWja ti je oproščeno.

IL_DIAVOLO ::

Nekateri bi rekli da si bil v prekrsku, jaz pa ti recem bravo za iznajdljivost.

ziga1990 ::

^^ saj je bil samo ti pa hvališ kršenje pravil
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

IL_DIAVOLO ::

Hvalim razmisljanje s svojo glavo.

Shegevara ::

krneki0001 je izjavil:


Kolona mimo kolone gre lahko ali na levem ali na desnem pasu, ker je to vožnja mimo in ker sta koloni, vsi predvidevajo, da je na drugem pasu avto in da ne moreš kar brez pogleda menjat pasu.
Posamezen avto pa ne sme po desni mimo avta na levem pasu, če sta oba pasova prazna. Ampak to da bi po desni prehiteval, je anomalija že zaradi tega, ker bi debil na levem pasu moral iti nazaj na desnega, če je cesta prazna.


Po tvoji logiki je tole na skici pravilno, ker sta na obeh pasovih koloni koloni in je to vožnja mimo (po desni).

Utk ::

Ce se upostevane vse varnostne razdalje, je pravilno. Po pravilih do tega ne bi moglo prit, ker na levi ne bi smelo bit nikogar, ampak ce ze so pa jebiga.
««
3 / 291
»»