» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
38 / 293
»»

frudi ::

Machete je izjavil:

Aja. Ja traktorji in delovni stroji se večinoma umaknejo, kar je zelo vljudno, če imaš njihovo hitrost bi bilo super, da se tudi ti umakneš. Vem, da je nepotrebno, samo jaz preprosto ne morem vozit za nekom 50 na 90 omejitvi. Če gre pa 80 pa s tem nimam težav.

Če voziš 50 ob omejitvi 90 se seveda moraš umakniti, če te za teboj vozeča kolona ne more varno prehiteti. Govorimo pa o vožnji po omejitvi oz. bolje rečeno na zgornji meji omejitve. Torej 50, kjer je omejitev 50; ali 90, kjer je omejitev 90. V takšnih primerih se ne rabiš umikati koloni za seboj.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

MrStein ::

SimplyMiha je izjavil:

Mogoče z zdravljenjem erektilne disfunkcionalnosti?

Prisilnim?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

St235 ::

MrStein je izjavil:

St235 je izjavil:

predi je izjavil:

Vse to je posledica pomanjkanja nadzora na cestah.


Ne, to je posledica pomanjkanja zdrave pameti in kulture. Pac dva kretena na kupu. Lahko jih 100x kaznujes pa bo kreten ostal kreten. Ko bodo ljudje nehal erektilno disfunkcionalnost resevat na cesti bo promet bistveno bolj tekoc.

Sem spregledal kako misliš iz kretenov narediti ne-kretene. Lahko poveš kaj več?


Točno tako kot lahko to naredi tudi vsak od vas. Tako, da na cesti ne bom kreten in bom dosledno vozil v skladu z 4. členom ZPrCP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

feryz ::

Že večkrat sem že napisal, pa ti bom še enkrat.
Če kreten kretensko postavi postavi znak ali omejitev (ker mu položaj v JU pač to omogoča), te striktno spoštovanje le te, ne odreši dejstva, da si mentalno na enaki ravni kot on.
Te pa reši položnic, to je res

St235 ::

Ja, a ti revez sploh znas kaj drugega kot brezvezne offtopic komentarje ven mentat?

Da si nesposoben voznik, ki se ga lastni otroci bojijo ko sistematicno placuje kazni za prehitro voznjo, si se pa kar sam pohvalil.

m0LN4r ::

St235 je izjavil:

V bistvu si najvecja prpa tukaj ti. Ker ti nekdo pelje prebliza za ritjo se zacnes panicno obnasat ko kreten in ovirat ter ogrozat vse okoli tebe. A ni zalostno ko imas tako slabo samopodobo da te iz tira vrze vsak mimoidoci ki te samo grdo pogleda?

Paniko si ti domisljas, spust plina ni panicno dejanje, za primer ker ocitno izpita nimas, panicno je mocno zaviranje.

St235 je izjavil:

Me ne rabijo kaznovat in me se niso v niti eni drzavi, zaradi voznje po omejitvi.


Kaznovat, oziroma se boljse poslat na zdravljenje, te morajo ker s pocasno voznjo brez razloga (20kmh na uro) in sunkovitim pospesevanjem zgolj zato ker imas mehkega, ogrozas in oviras ostale udelezence.

Ti ga pa vec kot ocitno niti nimas.

Osebno raje vidim, da me nekdo razglasi za prpo, kot pa da ogrožam druge.

Prvo kot prvo, ogrozen sem bil jaz, le poskrbel sem za svojo varnost s povecanjem varnostne. Kako, naceloma niti ni vazno, ker ce bi se debil zabil v mene bi bil on kriv.

Vse ostalo klobasanje tebe in lakotnika v praksi ne pije vode, lahko komot izpustimo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Lepa hvala za takšno hrabrost. Bi lahko morda naslednič zmogel toliko samonadzora, da se bi zavedel tega tveganja, preden se prepustiš živalskim nagonom in zarjoveš tako, da te celotna savana sliši in vidi?

Moje dejanje je bilo 100% pod nazdorom in izvedeno tocno po pravilih CPPja (smerniki), tveganja z moje strani ni bilo (zelo pocasno zaviranje oz. niti ni bilo zaviranje samo gas sem spustil, a ce bi upocasnil ker mi je slabo pa bi blo kaj drugace? ne, naceloma nima veze zakaj sem jaz upocasnil), saj je tveganje v trenutku ze obstajalo. Zarjovel pa tudi nisem, manever je bil izpeljan brez kapljice znoja, hladno kot spricer.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

St235 ::

Ne nakladaj. Pocasna voznja in oviranje prometa brez razloga oziroma zato ker ti ne stoji je prekrsek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

facepalm ::

sej je navedel razlog: "ogrozena njegova varnost, zaradi prekratke varnostne razdalje vozila za njim".

St235 ::

Rofl. Bogi revez.

m0LN4r ::

St235 je izjavil:

Ne nakladaj. Pocasna voznja in oviranje prometa brez razloga oziroma zato ker ti ne stoji je prekrsek.

Tisti, ki vozi za mano ne rabi vedet ali imam jaz razlog ali ne. Brezpredmetno.
Tudi za umik je potrebno zmanjsati hitrost in ce pac to varno ne gre, se peljemo naprej.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

St235 ::

On ne rabi. Mi pa vemo, ker si ga sam ponosno povedal in posledicno tudi vemo, da si bedak ki nima kaj delat na cesti.

m0LN4r ::

V glavnem nisi povedal nic, kaj bi pomagalo dani situaciji. Samo prepucat si se moral spet.

St235 je izjavil:

On ne rabi. Mi pa vemo, ker si ga sam ponosno povedal in posledicno tudi vemo, da si bedak ki nima kaj delat na cesti.

Seveda sem povedal, zakaj pa ne bi. Zal tvoja klobasa nima stem nobene veze ali bi povedal ali ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

EnStot ::

Lej m0LN4r, te cepce, ki ne dojamejo, da je vožnja za ritjo najbolj nevarna oblika vožnje in da imaš vso pravico, da braniš svoje življenje in premoženje z upočasnjevanjem vožnje, žal ne boš spremenil. Spremenilo jih bo samo bližnje srečanje z betonsko ograjo ali pa s 40-tonskim šleparjem. Je pa nekaj lepih posnetkov na Youtubu, ko vozilo spredaj takemu zaritnežu preveri zavore. Dobra zabava.

m0LN4r ::

Najbolj bedno je, ko bi za umik moral tako ali tako se bolj upocasnit po moznosti tudi zavirat in sele ko bi avto dovolj dalec umaknil desno, verjetno bi moral se v jarek it, bi se lahko odpeljal v dani situaciji mimo. In potem so tu eni pametni najprej tako, drugic tako, a o situaciji pojma nimajo. Vozijo avte izza tipkovnice.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

facepalm ::

si pac na vrsti, da te sk00rcajo ST moralisti™.
ce opisujes kakrsnokoli situacijo, katera vkljucuje kakrsnokoli tvoje dejanje/posredovanje, te bo nekdo tukaj hotel zmleti.
saj ves, nekateri ne upajo kompenzirat 9.5cm na cesti, pa najdejo druge metode, da se pocutijo vredne vsaj 0.5cm vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

MrStein ::

St235 je izjavil:

MrStein je izjavil:

St235 je izjavil:

predi je izjavil:

Vse to je posledica pomanjkanja nadzora na cestah.


Ne, to je posledica pomanjkanja zdrave pameti in kulture. Pac dva kretena na kupu. Lahko jih 100x kaznujes pa bo kreten ostal kreten. Ko bodo ljudje nehal erektilno disfunkcionalnost resevat na cesti bo promet bistveno bolj tekoc.

Sem spregledal kako misliš iz kretenov narediti ne-kretene. Lahko poveš kaj več?


Točno tako kot lahko to naredi tudi vsak od vas. Tako, da na cesti ne bom kreten in bom dosledno vozil v skladu z 4. členom ZPrCP.

Torej s sanjarjenjem?
Ja, ful deluje...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SimplyMiha ::

Dejstvo je, da so "ritolizci" navečji razlog za verižna trčenja.

feryz ::

Dejstvo je, da so tisti pred ritolizci največji razlog za verižna trčenja.
Če vozim s tempomatom se mi vsakih par sekund nekdo vrine vmes. Avto pohodi bremzo, ustvari novo varnostno razdaljo in nov skoči vmes. Itd itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

m0LN4r ::

Ce nebi lizal riti in the first place, je tvoje dejstvo vredno enako 0.
Vsakih par sekund... ne nakladaj ali pa delas nekaj hudo narobe ce se ti tako pogosto dogaja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SimplyMiha ::

Vzrok za nesrečo je vedno kaj drugega, a verižno trčenje pri ritolizništvu VEDNO nastane.

MrStein ::

Ne, ne nastane.
Sem imel že nebroj ritoliznikov pa niti navadnega trčenja ni bilo, kaj šele verižnega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SimplyMiha ::

Seveda nastane verižno trčenje takrat, ko se pred vodilnim avtom zgodi kaj nepredvidljivega, zaradi česar je ta prisiljen zavreti ali pa kako izgubi nadzor nad vozilom. Potem pa se pokupčkajo vsi ritolizniki skupaj, ker je pri taki vožnji to 100% NEIZOGIBNO. Če bi držali varnostno razdaljo, do verižnega trčenja nikakor ne bi prišlo razen če bi spali za volanom.

Tako. Sedaj pa stran od moje riti!

St235 ::

To veš, da lahko brez težav kompenziraš varnostno razdaljo kretena za sabo s tem, da povečaš svojo? Saj vem, da ego trpi, je pa bistveno bolj varno kot izvajat idiotske manevre. Da bi pa superšoferji kot je ferzy ali m0LN4r zgubilo kontrolo nad lastnim vozilom ali bi se jim zgodilo kaj nepredvidljivega, pa seveda ni možno.

SimplyMiha ::

St235 je izjavil:

To veš, da lahko brez težav kompenziraš varnostno razdaljo kretena za sabo s tem, da povečaš svojo? Saj vem, da ego trpi, je pa bistveno bolj varno kot izvajat idiotske manevre. Da bi pa superšoferji kot je ferzy ali m0LN4r zgubilo kontrolo nad lastnim vozilom ali bi se jim zgodilo kaj nepredvidljivega, pa seveda ni možno.


NE. BOM. DELAL. PREKRŠKOV. ZARADI. RITOLIZNIKOV!

Ali me prehiti ali pa upočasni na varnostno razdaljo. Jasno?

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

St235 je izjavil:

To veš, da lahko brez težav kompenziraš varnostno razdaljo kretena za sabo s tem, da povečaš svojo? Saj vem, da ego trpi, je pa bistveno bolj varno kot izvajat idiotske manevre. Da bi pa superšoferji kot je ferzy ali m0LN4r zgubilo kontrolo nad lastnim vozilom ali bi se jim zgodilo kaj nepredvidljivega, pa seveda ni možno.

A res? Se ne bo zaletel vate, ker imaš _pred_ sabo 100 metrov prosto?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

AndrejO je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Preden komentiras, se vsaj odpelji po tem odseku in povej, kje se bos tam umaknil.
Sem raje tak kreten, ne pa kot lakotnik, ki za vsako stisne prpo, stem prvemu kretenu daje obcutek zmage in prispeva ktemu da bo le ta svoj teror z se vecjim veseljem izvajal naprej.

Voziti 50km/h kolikor naj bi bila omejitev, je pač "jebiga, hitreje se ne sme".

Namenoma in izrecno zato, da voznika za seboj j***š v glavo voziti 20km/h, tam kjer je omejitev 50km/h, prehitevanje pa ni možno, je prvorazredna neumnost, ker je vozniku potem jasno (še bolj pa potem, ko vključiš vse štiri smernike), ker je to:
- Pasivno nasilje na ravni tečnega otroka.
- Poveča nevarnost za vse udeležene, ker boš samo povečal verjetnost, da pobesnel prepotenten idiot za teboj povzročil nesrečo za razliko od zgolj prepotentnega idiota, ki še ni pobesnel, ker ga nekdo z namernim upočasnjevanjem očitno jebe v glavo.

Tako, da ja. Mislim, da je imel Lakotnik kar prav. Dva tepca skupaj na cesti - zmagovalna kombinacija. Naslednjič raje razmisli kako ne poslabšati situacije namesto dokazovati, da si se sposoben spustiti na nivo poljubnega mimoidočega tepca.


A ni tako, da je vsak odgovoren za lastna dejanja in da ne more nekdo, ki vozi za počasnežem, za lastne neumnosti kriviti nekoga, ki pač vozi počasi?

Looooooka ::

Take, ki vozite za ritjo in take, ki delate guzvo na cesti namesto, da bi se umaknili in spustili ljudi naprej(pa me briga ce vozite po omejitvah) bi najrajsi z lopato okoli kepe. Kar se mene tice ste krivi za vecino nesrec. Verjetno celo vecino tistih, ki nastanejo zaradi prehitre voz je, ker vas ima folk, ki ma mogoce ce se 8 ur voznje pred ali za sabo dovolj in vas gre prehitevat tam, kjer je nevarno. Z lopato po glavi pa izpit vzet.

facepalm ::

sarkazem?

Shegevara ::

Looooooka je izjavil:

ker vas ima folk, ki ma mogoce ce se 8 ur voznje pred ali za sabo dovolj in vas gre prehitevat tam, kjer je nevarno.


Take je pa še posebej treba z lopato usekat po glavi.

St235 ::

SimplyMiha je izjavil:

St235 je izjavil:

To veš, da lahko brez težav kompenziraš varnostno razdaljo kretena za sabo s tem, da povečaš svojo? Saj vem, da ego trpi, je pa bistveno bolj varno kot izvajat idiotske manevre. Da bi pa superšoferji kot je ferzy ali m0LN4r zgubilo kontrolo nad lastnim vozilom ali bi se jim zgodilo kaj nepredvidljivega, pa seveda ni možno.


NE. BOM. DELAL. PREKRŠKOV. ZARADI. RITOLIZNIKOV!

Ali me prehiti ali pa upočasni na varnostno razdaljo. Jasno?


Kak prekrsek po tvoji idiotski logiki naredis ce podvojis varnostno razdaljo?

MrStein je izjavil:

St235 je izjavil:

To veš, da lahko brez težav kompenziraš varnostno razdaljo kretena za sabo s tem, da povečaš svojo? Saj vem, da ego trpi, je pa bistveno bolj varno kot izvajat idiotske manevre. Da bi pa superšoferji kot je ferzy ali m0LN4r zgubilo kontrolo nad lastnim vozilom ali bi se jim zgodilo kaj nepredvidljivega, pa seveda ni možno.

A res? Se ne bo zaletel vate, ker imaš _pred_ sabo 100 metrov prosto?


Posledice bodo bistveno manjse, pa tudi verjetnost da bo prislo do nenadnega zaviranja je manjsa ker bom imel vec casa in posledicno tudi kreten za mano. Se raje pa take bedake pac spuatim mimo ce cesta to dopusca.

Absolutno pa je to vec in boljse kot da sledim vzoru kretena za mano in zaviram in nenadno pospesujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

zmaugy je izjavil:

AndrejO je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Preden komentiras, se vsaj odpelji po tem odseku in povej, kje se bos tam umaknil.
Sem raje tak kreten, ne pa kot lakotnik, ki za vsako stisne prpo, stem prvemu kretenu daje obcutek zmage in prispeva ktemu da bo le ta svoj teror z se vecjim veseljem izvajal naprej.

Voziti 50km/h kolikor naj bi bila omejitev, je pač "jebiga, hitreje se ne sme".

Namenoma in izrecno zato, da voznika za seboj j***š v glavo voziti 20km/h, tam kjer je omejitev 50km/h, prehitevanje pa ni možno, je prvorazredna neumnost, ker je vozniku potem jasno (še bolj pa potem, ko vključiš vse štiri smernike), ker je to:
- Pasivno nasilje na ravni tečnega otroka.
- Poveča nevarnost za vse udeležene, ker boš samo povečal verjetnost, da pobesnel prepotenten idiot za teboj povzročil nesrečo za razliko od zgolj prepotentnega idiota, ki še ni pobesnel, ker ga nekdo z namernim upočasnjevanjem očitno jebe v glavo.

Tako, da ja. Mislim, da je imel Lakotnik kar prav. Dva tepca skupaj na cesti - zmagovalna kombinacija. Naslednjič raje razmisli kako ne poslabšati situacije namesto dokazovati, da si se sposoben spustiti na nivo poljubnega mimoidočega tepca.


A ni tako, da je vsak odgovoren za lastna dejanja in da ne more nekdo, ki vozi za počasnežem, za lastne neumnosti kriviti nekoga, ki pač vozi počasi?


Absolutno. Kreten zadaj je odgovoren za prekratko razdaljo. Kreten spredaj pa da brez razlog upocasnuje in potem nenadno pospesuje. Pa dva kretena na kupu.

SimplyMiha ::

Ja, ja, kreten spredaj bo zaviral brez razloga, ker se nepredvidene okoliščine nikakor ne morejo zgoditi.

Zdaj pa nehajte budalit in začnite upoštevat varnostno razdaljo!

St235 ::

SimplyMiha je izjavil:

Ja, ja, kreten spredaj bo zaviral brez razloga, ker se nepredvidene okoliščine nikakor ne morejo zgoditi.

Zdaj pa nehajte budalit in začnite upoštevat varnostno razdaljo!

Kaj ko bi prebral temo? Ker kreten o katerem je govora se tocno s tem hvali?

Da smo si na jasnem. Prekratka varnostna razdalja in rinjenje v rit je kretenizem brez primere, ampak to da se zaradi takega kretena tudi voznik spredaj spusti na isti nivo in zganja kretenizme po cesti je pa preprosto pomilovanka vredno.

zmaugy ::

V splošnih okoliščinah se mi zdi, da če se zarukano teslo lima na rit in je hkrati nesposobno prehiteti, pač previdno zmanjšaš hitrost (pa ne z bremzo, se mi zdi bolj varno da zmanjšaš plin) in tepcu s tem daš priliko, da te prehiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

St235 ::

nikakor pa ne zmanjšuješ hitrost na 20 km/h in potem sunkovito pospešiš kot se kreteni hvalijo na tem forumu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

m0LN4r ::

Seveda sunkovito, kako pa? Naj dela zastoj? Pr 55 pac nisem videl, da bankina ni primerna, da svoje vozilo prestavim v meterskitravi/cezrobnik.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

St235 ::

si vse povedal v prvem postu:
Meni pa se pac ni mudilo nikamor, pa dnarja za brezvezne kazni tudi ne nosim s sabo.
Sem lepo izklopil tempomat, pa pustil da se avto kotali in tam pri 20kmh sem vklopil vse 4 smernike in potem pici misko puni gas naprej.
Ta recept je ze ene 2-3x uspesno povecal varnostno, najbolj ucinkovit je ko te tisti zadaj ne more prehitet.

Pač govedo na cesti.

zmaugy ::

St235 je izjavil:

nikakor pa ne zmanjšuješ hitrost na 20 km/h in potem sunkovito pospešiš kot se kreteni hvalijo na tem forumu.


No, minimalna hitrost na običajni cesti izven naselja je 45 km/h, pod to nekako ne smeš (če prometni znaki ne govorijo drugače). Pač na splošno je omejitev navzdol polovica maksimalno dovoljene hitrosti.

St235 ::

v bistvu si povedal neumnost, ker hitrost na dol ni omejena (kar kretenom še vedno ne daje pravice vozit kot se naš lokalni kekec hvali).

Voziš seveda lahko počasneje, če razmere to zahtevajo (in to da si butthurt, ker je nekdo preblizu je sicer žalostno, ampak ni utemeljen razlog), edino smernike moreš prižgat ko greš pod 50%

Samo to ne spremeni dejstva, da samo posebne sorte kreten, ovira promet za sabo z upočasnjevanjem brez razloga in sunkovitim pospeševanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

zmaugy ::

No, v bistvu sem povedal tako kot je. Če se pelješ manj kot polovico maksimalno dovoljene hitrosti, potem moraš prižgari vse 4 žmigavce, se umikat s ceste itd., karni ravno normalna vožnja, tako da se je bolj pametno peljati vsaj polovico maksimalne hitrosti.
Vsekakor je pa boljše norca spustiti naprej, saj če te je dohitel, potem je hitrejši. Je pa polproizvodov, ki ne znajo voziti drugače kot tik za ritjo, kar nekaj na cesti in bi jih lahko večkrat kaznovali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

fikus_ ::

Če pelješ manj kot 50 km/h pač na avto prišraufaš takšno tablo



:D

Sem imel sodelavca, ki se je hvalil, kako je po avto cesti vozil 130 km/h na prehitevalnim pasu in ni nikogar spustil mimo, ker je to pač maksimalna dovoljena hitrost! Za njim so pa trobili in blendali z lučmi, on je pa vztrajal! Težko reči, kdo je tukaj večji "pacient"?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

zmaugy ::

Mislim da rabiš tudi vrtečo oranžno luč...:)) Ampak če vsega tega nimaš in se pelješ mimo policajev ob cesti kot car pod polovico maksimalne hitrosti in je za tabo kilometerska kolona, bojo policaji še naprej merili hitrost v upanju, da dobijo koga, ki pelje nad omejitvijo in ignorirali carja pod polovico max.

EnStot ::

fikus_ je izjavil:

Če pelješ manj kot 50 km/h pač na avto prišraufaš takšno tablo



:D

Sem imel sodelavca, ki se je hvalil, kako je po avto cesti vozil 130 km/h na prehitevalnim pasu in ni nikogar spustil mimo, ker je to pač maksimalna dovoljena hitrost! Za njim so pa trobili in blendali z lučmi, on je pa vztrajal! Težko reči, kdo je tukaj večji "pacient"?!


No, odgovor je nadvse lahek. Težki pacienti ste vsi zaritneži. Če imate globoke homoseksualne težave, za to obstajajo posebni lokali, kjer lahko zdravite vaše zaritenske psiho-seksualne probleme. Cesta je mesto za straight normalne ljudi, ne za homo-alternativni stil življenja.8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: EnStot ()

m0LN4r ::

St235 je izjavil:

v bistvu si povedal neumnost, ker hitrost na dol ni omejena (kar kretenom še vedno ne daje pravice vozit kot se naš lokalni kekec hvali).

Voziš seveda lahko počasneje, če razmere to zahtevajo (in to da si butthurt, ker je nekdo preblizu je sicer žalostno, ampak ni utemeljen razlog), edino smernike moreš prižgat ko greš pod 50%

Samo to ne spremeni dejstva, da samo posebne sorte kreten, ovira promet za sabo z upočasnjevanjem brez razloga in sunkovitim pospeševanjem.

Kako ni utemeljen, je povsem utemeljen. Nebi jaz temu rekel oviranje prometa, temu bi tako rekli samo teoretiki.

zmaugy je izjavil:

Mislim da rabiš tudi vrtečo oranžno luč...:)) Ampak če vsega tega nimaš in se pelješ mimo policajev ob cesti kot car pod polovico maksimalne hitrosti in je za tabo kilometerska kolona, bojo policaji še naprej merili hitrost v upanju, da dobijo koga, ki pelje nad omejitvijo in ignorirali carja pod polovico max.

Kilometerska kolona? No no, nismo pred Berlinom vsak dan.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

SimplyMiha ::

Kaj je večji problem: oviranje ali ogrožanje?

m0LN4r ::

Eh pa sej ni to oviranje, ce isces pravo mesto za odstavit avtomobil na pol zaprti hitri cesti z enim tailgejterjem zadaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

zmaugy ::

Kilometerska kolona za traktorjem na manj odprti cesti se nabere presenetljivo hitro. In še NIKOLI nisem videl policajev takšnega traktorista ustaviti ali kaznovati. Sicer priznavam, da se v zadnjih letih včasih zgodi tudi, da se kakšen od traktoristov umakne s ceste.
Nikoli pa se umik ne zgodi če vozi pacient osebni avto prepočasi in za sabo naredi kolono deset in več vozil. In seveda je za to imuniteta pred zakonom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

m0LN4r ::

Jeba je odstavit traktor hitro na kaki zagamani cesti. Ze tko se pocas peljes, lahk na nasin cestah postavis maks desno kolo na bankino pa je to to. Uni izgovor z avtobusno je pa tak. Med dvema avtobusnima so ponavadi na podezelju kilometri. Ce pa mas se kako prikolico pa moras med zaviranjem se to upostevati in se ustaviti med dva odsevna stebra.
Na kakem klancu v ovinkastih rovtah, jaz od traktorista take manevre sploh ne pricakujem. Vem da je to zajebana situacija, pa se imas se vmes breg in potem ne mores speljat 15 minut, ce bi po pravilih cakal da se vsak mimo odpelje. Bi se lahko tako do doma vozil cel dan na nekaj par km relaciji.
Ravnotako ne pricakujem, da se mi nekdo odmakne, ce je bankina sfukana v bozu mater ali je na desni strani ograja, prepad, robnik, kaki vecji kamni, podrte veje ipd.

Velikokrat vidim, da je moznosti za prehitevanje vec kot dovolj, bi lahko prehitelo pocasneta vsaj 3-4 vozil. Pa se ne zgane prvi, se ne zgane drugi, se ne zgane tretji in potem tistemu zadaj popizdi in prehiti vse 4 skupaj. To je vecji problem. Skoraj dnevno se soocam s tem problemom, ko se trije vozijo v riti, ampak na kilometerski ravnici, niti en ne gre prehitevat. Spomni se pa prehitevat potem pozneje v nekem ovinku...

Jeba je da ljudje niso pripravljeni pocakati niti 3 minute, ne vejo prehitevat ali precenijo zmogljivost svoje gare in ze nestetokrat se najbolj zivcno prehitevanje konca s tem, da cez 500m zavije desno dol z ceste. Jaka muda.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

PS:
Vceraj v Grazu pred razcepom Graz (levo)/ Nemcija (Tunel), kjer je bil tunel zaprt se je ustvarila kolona. Tunel je bil zaprt 4 minute, potem smo sli naprej. Videl najmanj 20 balkancev, kako so potem rinli iz kolone una dva pasa za tunel nazaj na tista dva pasa za Graz, kjer so se od zadaj pripeljali avti z 80-100kmh ?!
Faking 4 minute niso mogli pocakati, rajsi so se sli tam vrivat, povzrocili skoraj nekajkrat nesreco, se sreca da so drugi na polno zaviral. Glejga foro so se oni potem drkali cez mesto, smo se cez 20 minut spet srecali na AC.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
38 / 293
»»