» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
32 / 293
»»

m0LN4r ::

SimplyMiha je izjavil:

Ne, ni. Omejitev je tam z razlogom: ker gre za nevarne odseke. Samo samomorilec ali bedak bi v križišče zapeljal s polno hitrostjo.

Kdorkoli je drugačnega mnenja, pričakujem da takoj vrne svoje vozniško dovoljenje in se nikoli več ne dotakne ničesar na kolesih.

Na nekaterih mestih so te table povsem odvec, ker je cesta pregledna in nihce ama cisto nihce ne uposteva tiste omejitve.
Pa tudi to nisem vedel, da vsepovsod kjer se zgodi nesreca je treba takoj eno tablo postavit.

In ne nisem govoril o kriziscih. Pa naj naredijo avtobusne sirse, vecje bolj odmaknjene, ce je to problem.

Slovenske regionalke pac niso bile narejene za cimvecjo pretocnost, ampak po principu, sej za silo bo.

Vec kot povprecno 70 se itak ne mores peljat.

Zato pa pravim da lahko kr generalno hitrost na regionalkah znizamo na 70. Ker se vecina ljudi itak 70 vozi ali pa je cesta grozna.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bambam20 ::

m0LN4r je izjavil:




Vec kot povprecno 70 se itak ne mores peljat.

Zato pa pravim da lahko kr generalno hitrost na regionalkah znizamo na 70. Ker se vecina ljudi itak 70 vozi ali pa je cesta grozna.



Jaz grem večinoma 90-100 km/H.. ponoči pa tudi brze problema 130 km7H po regionalki.

facepalm ::

je ponoci podlaga boljsa? imajo gume boljsi oprijem?

Mare2 ::

facepalm je izjavil:

je ponoci podlaga boljsa? imajo gume boljsi oprijem?

Ponoči si neviden.

pegasus ::

m0LN4r je izjavil:

Na nekaterih mestih so te table povsem odvec, ker je cesta pregledna in nihce ama cisto nihce ne uposteva tiste omejitve.
Ta vikend sem precej prevozil po švici in to kar omenjaš je bistvena lastnost, ki nas dela balkance in ne švicarje.
Primer: na dolgi pregledni magistralki v švici stoji tabla 60 in vsi brez izjeme vozijo manj kot 60, se nihče ne sprašjue "kdo me tle zdaj zajebava". Če je tabla tam, je gotovo tam iz nekega razloga, ki zate ni bistven. Če hočeš biti pošten do sebe in okolice, jo boš upošteval. Če hočeš bit balkanc, je ne boš.

m0LN4r ::

Ja cudno na slovenski regonalni, ce nardim 150km je takih tabel vsaj 40 komadov. Danes sem se pa lepo peljal Bad Radkesburg - Graz ali pa Wells - Landau in hitrost prometnega toka je skoraj 2x visja od nase. Pa kljub temu, da je bilo danes na stotine motoristov in kolesarjev. Pa balkanci so bili tudi v manjsini po reg. tablicah.

Ta vikend sem precej prevozil po švici in to kar omenjaš je bistvena lastnost, ki nas dela balkance in ne švicarje.

Irelevantno, svicarji nikoli niso bili znani po svojih hitrih cestah. V svico se gre čilirat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

David83 ::

bambam20 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:




Vec kot povprecno 70 se itak ne mores peljat.

Zato pa pravim da lahko kr generalno hitrost na regionalkah znizamo na 70. Ker se vecina ljudi itak 70 vozi ali pa je cesta grozna.



Jaz grem večinoma 90-100 km/H.. ponoči pa tudi brze problema 130 km7H po regionalki.


Amater...še preko 200kmh gre po regionalni cesti z pravim avtom8-)

m0LN4r ::

Amater...še preko 200kmh gre po regionalni cesti z pravim avtom

Stem da za vecino cest bi rabil hovercraft, da bi lebdel nad luknjami in pogreznjenim cestiscem
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

David83 ::

m0LN4r je izjavil:

Amater...še preko 200kmh gre po regionalni cesti z pravim avtom

Stem da za vecino cest bi rabil hovercraft, da bi lebdel nad luknjami in pogreznjenim cestiscem


ja, to je tudi res nažalost

m0LN4r ::

http://www.velenjcan.si/nb/novice/najsl...


Podobnih cest je k dreka po sloveniji zadnje case. 20-30 let nazaj se je poasfaltiralo, na kakovost se ni gledalo, glih tolko da bo. Danes pa so vse te ceste v razsulu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

GR2 ::

No to vam pa končno dam prav da je cesta za 70 in ne za 90.
V moji okolici so pa že 2008 naredili cesto, ki je za 130 (dokler ne prideš do stranskih cest, kjer moraš že zarad tega zmanjšat), pa je še danes kot nova. Ampak da prideš do nje, so obnavljali odsek že 2013, in je tudi še danes ok. Ampak ga niso v celoti, letos obnavljajo še preostalo. Iz druge strani je pa cesta katastrofalna, niti centa ne vložijo vanjo.

Recimo na dveh mestih je zelo poglobljena, je to res tako težko popraviti?
Res pa da je verjetno škoda denarja, ker vozi vsaki 2 minuti 1 tovornjak polno naložen s peskom, to bi bilo kmalu spet enako.

__Devil__ ::

ja v lenartu je kar nekaj popravil ceste v križiščih in je kar zabavno, v poljčanah sem se ogromno vozil in zna bit promet kar pester. ceste so zelo, zelo slabe zadnje čase opažam, da popravljajo bolj na silo in samo tam kjer je res nujno potrebno in ogroženo za varno vožnjo :D če flika zdrži brez poškodb 1 leto je dobra flika. največkrat do prve zime. se strinjam razlika je velika če greš v radgono po avsrijski strani. ceste so veliko bolj kvalitetne povsod.
verjamem, da mi plaćujemo za višje socialke, sigurno se pozna in opazi večje število stroškov. res je žalostno kako se podpira nedelo namesto, da bi se vsem dalo možnost zaposlitve..

ginekk ::

pegasus je izjavil:

Ta vikend sem precej prevozil po švici in to kar omenjaš je bistvena lastnost, ki nas dela balkance in ne švicarje.
Primer: na dolgi pregledni magistralki v švici stoji tabla 60 in vsi brez izjeme vozijo manj kot 60, se nihče ne sprašjue "kdo me tle zdaj zajebava". Če je tabla tam, je gotovo tam iz nekega razloga, ki zate ni bistven. Če hočeš biti pošten do sebe in okolice, jo boš upošteval. Če hočeš bit balkanc, je ne boš.


Slab primer in potem neracionalna posplošitev.
Švicarji se hodijo zdivjat na cesto v Slovenijo, ker v Švici celo velja prepoved motošporta (zato ni nobenih dirkališč).
Drugo pa da so kazni fleksibilne in vezane na dohodek/premoženje. Pač upoštevajo table iz škrtosti, da jim sodnik ne pobere vsega.

IL_DIAVOLO ::

Kupujte avte s civilnimi felgnami, pa ne bo tezav. Ali pa se naucite vozit mimo lukenj.

bambam20 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kupujte avte s civilnimi felgnami, pa ne bo tezav. Ali pa se naucite vozit mimo lukenj.


Kvalitetno podvzoje požira luknje. Slabo pač ne.

facepalm je izjavil:

je ponoci podlaga boljsa? imajo gume boljsi oprijem?


Ponoči je cesta prazna. Hladnejši zrak, boljši za pretok motorja.

David83 je izjavil:



Amater...še preko 200kmh gre po regionalni cesti z pravim avtom8-)



Ni treba pretiravat, a ne? S pravim gre 200 tud. Recimo DOmžale- Celje gre 200 po regonalki brez problema. Ne mi tle pametovat. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

IL_DIAVOLO ::

Spet merjenje, kdo ima daljsega.

Classic

bambam20 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Spet merjenje, kdo ima daljsega.

Classic


A bejž no. ENi avti so daljši kot drugi. Recimo passat 2010 je daljši od tvojega golfa, Gre milijokrat bolje, tudi vozne lastnosti in stabilnost ima svetlobna leta pred tvojim golfo 4.. da o udobju ne zgubljam besed.

IL_DIAVOLO ::

Se marsikateri avto gre boljse, pa kaj. Ne zivim za avto.

bambam20 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Se marsikateri avto gre boljse, pa kaj. Ne zivim za avto.


Večina gre bolje,če smo pri tem. Samo, ko prideš sem pa greš se osnovnošolske fore.

IL_DIAVOLO ::

Ok vecina gre bolje.

Lp

bambam20 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ok vecina gre bolje.

Lp


Od tvojega GOlfa? Niti ne.

modelno1 ::

Danes sem skoraj umrl od smeha, ko sem na avtu od avtošole videl tablico NM DIVJAL.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

St235 ::

bambam20 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Spet merjenje, kdo ima daljsega.

Classic


A bejž no. ENi avti so daljši kot drugi. Recimo passat 2010 je daljši od tvojega golfa, Gre milijokrat bolje, tudi vozne lastnosti in stabilnost ima svetlobna leta pred tvojim golfo 4.. da o udobju ne zgubljam besed.
a ne bi blo lepo ko bi blo pri dolzini penisa enako? Tako pa revez skos ostanes z najkrajsim in moras na cesti kompenzirat.

Utk ::

bambam20 je izjavil:


Večina gre bolje,če smo pri tem. Samo, ko prideš sem pa greš se osnovnošolske fore.

Najprej rece vecina gre bolje.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ok vecina gre bolje.

Lp

Pride clovek, ki ne ve s kako inteligenco ima opravka, in mu potrdi.

bambam20 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ok vecina gre bolje.

Lp


Od tvojega GOlfa? Niti ne.

In potem vecina ne gre vec bolje.

Pa kaj je s tem tipom? Nekaj sicer bluzi o sodobnih avtih, jaz mislim da mu bi bolj prav prisla sodobna medicina. Ce ze obstaja dovolj sodobna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

IL_DIAVOLO ::

Stari, res mi ni jasno. Dejansko sem mu pritrdil, da gre vecina avtov bolje od mojega golfica(love this car tho :)), ampak on bi se kar debatiral o stvari, ki je zakljucena.

m0LN4r ::

Malo vec dnara v ceste, pa bi namesto flikanja vsako leto potegnili tistih nekaj km na novo. Pa ce je problem v slabi podlagi, se naj tudi to zrihta.

Ne pa da cesta zgleda, kot 99 oblizev na eni roki. Pa ko bi te oblize/flike znali delat tako, da ne gleda ven za 5cm in zdrzale vec kot eno zimo, nimam nic proti.

Tut po drugih cestah/drzavah se vozijo traktorji in sleperji, se vecji in vec kot v SLO, tako da to ni izgovor. Naj se neha po yugoslovansko razmislat ko se popravlja ceste, pa bo.

No sej zaj bo malo mirno, saj si skoraj cisto vsak kupi SUVja al mini kvazi terenca in se vozi po balonih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

b3D_950 ::

Želežniški prehodi tudi niso veliko boljši, tist kos železa ponekod 'gleda' tudi 5 cm ven.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

m0LN4r ::

Ja nekateri zelezniski so ubitacni. S trdim avtom se peljes recimo 15-20 pa te se vedno mece k v traktorju.
V Landshutu al v svici sem se pelal prek tirov tudi z 130, samo micken streslo in to je blo to
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

V mojem okolisu so tako razkopali tirnice, da te zabija, kot da bi se peljal brez amortizerjev. In to res tako pocasi, da se avto komaj premika.

SimplyMiha ::

Tako kot preko tistih ovir pred LeClercem? Ne glede na to kako počasi voziš, zabije kot mula.

nerro32 ::

m0LN4r je izjavil:

Malo vec dnara v ceste, pa bi namesto flikanja vsako leto potegnili tistih nekaj km na novo. Pa ce je problem v slabi podlagi, se naj tudi to zrihta...


Haha, malo več denarja, da bi namesto flike potegnil nekaj km ceste in na novo uredil podlago? Nekaj kilometrov te hitro stane milijon. Takšnih kilometrov, potrebnih "nujne" obnove v Sloveniji pa je verjetno nekaj tisoč. Žal imamo največ km cest na prebivalca v EU.

SimplyMiha ::

Pa še vedno jih vlečemo predvsem tam, kjer so nepotrebne. Centralizacijski lobi je dokaj močan... lagodno bi se vozili na šiht v Ljubljano.

Invictus ::

SimplyMiha je izjavil:

Tako kot preko tistih ovir pred LeClercem? Ne glede na to kako počasi voziš, zabije kot mula.

Tam okoli je že cesta taka ;). Sploh ne rabijo ovir...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

Za moderne mostove s talnim gretjem je denar, za dotrajane ceste pa ni. Zakaj? Ker samo tako dobis financna sredstva.

Mare2 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za moderne mostove s talnim gretjem je denar, za dotrajane ceste pa ni. Zakaj? Ker samo tako dobis financna sredstva.


Kje pa imajo talno gretje? Ni slaba ideja, da te ne zebe v noge. :)

m0LN4r ::

nerro32 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Malo vec dnara v ceste, pa bi namesto flikanja vsako leto potegnili tistih nekaj km na novo. Pa ce je problem v slabi podlagi, se naj tudi to zrihta...


Haha, malo več denarja, da bi namesto flike potegnil nekaj km ceste in na novo uredil podlago? Nekaj kilometrov te hitro stane milijon. Takšnih kilometrov, potrebnih "nujne" obnove v Sloveniji pa je verjetno nekaj tisoč. Žal imamo največ km cest na prebivalca v EU.

Kok jih pa stane, da vsako leto krpajo tist isti odsek 5x z vsemi delavci in privlecejo se valar? Namesto, da se enkrat potegne in spet drzi 10 let?

Mislim, zakaj ti placujes cestnino oz. davke? Za te ceste?

PS:
Katera stranka se zavzema za "boljse ceste slovencem" ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

Mare2 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za moderne mostove s talnim gretjem je denar, za dotrajane ceste pa ni. Zakaj? Ker samo tako dobis financna sredstva.


Kje pa imajo talno gretje? Ni slaba ideja, da te ne zebe v noge. :)


Tukaj:

https://siol.net/avtomoto/novice/to-je-...

nerro32 ::

m0LN4r je izjavil:


Kok jih pa stane, da vsako leto krpajo tist isti odsek 5x z vsemi delavci in privlecejo se valar? Namesto, da se enkrat potegne in spet drzi 10 let?

Mislim, zakaj ti placujes cestnino oz. davke? Za te ceste?



Sicer ni to čisto on-topic, ampak vseeno:
Krpanje je neprimerno cenejše od novega cestišča. Saj se vsi jezimo, ko vozimo po teh kolovozih, tudi pri nas že vsaj 10 let vsako leto iste odseke flikajo s hladnim asfaltom, pa je situacija katastrofalna. Cesta je v lasti občine, investicijsko vzdrževanje pa je za ta konkreten odsek predvideno v l. 19/20, pa še to planirane vrednosti ne zadostujejo za celoten odsek ceste, temveč zgolj za najbolj kritična mesta.
Pa tudi to je problem, da se dela cesta za 10 let, kot si omenil. Kvalitetno položena cesta bi morala zdržati skoraj brez popravil vsaj 20 let.

bambam20 ::

St235 je izjavil:

a ne bi blo lepo ko bi blo pri dolzini penisa enako? Tako pa revez skos ostanes z najkrajsim in moras na cesti kompenzirat.


Pravi se je oglasu. Bejž med knjige pa se piflaj zakone. To je edino kar si sposoben. Ker IQ-ja ti nimaš.

St235 ::

Kar je še vedno več od bedaka, ki se hvali, da vozi 130km/h po regionalkah in si zraven domišlja, da je dober šofer. v resnici pa vsi vemo kaj kompenzira.

m0LN4r ::

130 ni tako dosti, gederovksi ovinki grejo 130 - razen ce se vozis okoli velenja ali posavje-mb tam so res slabe ceste.
Na lepih odsekih gres tud vec kot to, saj 2km vnaprej ne vidis nobenga, pa se lepa cesta je.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

St235 ::

Med tem da je nekaj fizikalno mozno in tem da nek bedak to v praksi izvaja je velika razlika.

m0LN4r ::

Se strinjam. Pametni se naj vozijo do 89, na kilometrskih ravnicah, da gremo bedaki lazje mimo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

scipascapa ::

Kako smo letos z statistiko, bo pod 100?

m0LN4r ::

scipascapa je izjavil:

Kako smo letos z statistiko, bo pod 100?

Polcas se ni bil.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krneki0001 ::

scipascapa je izjavil:

Kako smo letos z statistiko, bo pod 100?


Kakor sedaj ljudje vozijo, gremo letos na 200, če ne več.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

St235 ::

m0LN4r je izjavil:

Se strinjam. Pametni se naj vozijo do 89, na kilometrskih ravnicah, da gremo bedaki lazje mimo.

Vedno, zadnja stvar, ki bi jo privoscil tvoji zeni je da bos imel spet mehkega. Se ze tako zgodi 6x na teden.

Wrop ::

krneki0001 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Kako smo letos z statistiko, bo pod 100?


Kakor sedaj ljudje vozijo, gremo letos na 200, če ne več.


Če gledamo od 1.1 do 6.5 potem je to leto 2. najboljše leto v zgodovini Slovenije.

m0LN4r ::

To pa zato, ker se na slotechu predlaga vedno nakup vsaj 200 konjskih avtov. Prej ko so vsi vozli manj kot 90km je bila statistika bolja. Pa tut 0,0 nimamo - to tudi pomaga.

St235 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Se strinjam. Pametni se naj vozijo do 89, na kilometrskih ravnicah, da gremo bedaki lazje mimo.

Vedno, zadnja stvar, ki bi jo privoscil tvoji zeni je da bos imel spet mehkega. Se ze tako zgodi 6x na teden.

Potem si se z napacno zeno pogovarjal :)) Ko ona sedi za volanom je se huje, mam mehkega 8x na teden.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

krneki0001 ::

Wrop je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Kako smo letos z statistiko, bo pod 100?


Kakor sedaj ljudje vozijo, gremo letos na 200, če ne več.


Če gledamo od 1.1 do 6.5 potem je to leto 2. najboljše leto v zgodovini Slovenije.

Ker je bila zelo dolga zima, pa motoristov ni bilo še prav dost na cestah. Prvi lep vikend, ko se je lahko dalo motorje ven, sta se pa 2 ubila.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
««
32 / 293
»»