» »

Database administrator

Database administrator

Nocloud ::

Pozdravljeni,

videl sem veliko število služb za administratorja podatkovnih baz. Sem študent in me zanima kakšna so potrebna znanja za omenjeno pozicijo. Na youtubu sem našel tudi zelo dober tutorial za Oracle podatkovno bazo.

Je potrebno tudi znanje programiranja? Kakšne imate predloge, da se najhitreje naučim osnov.
Za to službo se zanima saj se mi zdi da imam zelo dobro razvite analitične sposobnosti.

Lep večer.

Heavy ::

Moraš znati od načrtovanja baze (npr v Power Designerju), implementacije - konfiguracije, optimizaacije performansa, migracije med različnimi verzijami, varnost, backup/recovery podatkov...

In ja, moraš znati tudi programirati. SQL query sintaksa je osnova, pl sql je še nadgradnja iz tega, na koncu pa še potrebuješ kakšen service spisati (npr v C#). Pa še kakšno .bat windows skripto. Pa poznati moraš Windows (Server) in Linux sisteme - delo v komandni vrstici, mreže...

Kako se najlažje lotiti? Na domači mašini si postavi virtualko (še ena reč, ki jo boš rabil tudi za delo), ter postavi neko bazo z katero se boš igral.
#TeamFelix

SkIDiver ::

Za MS okolje ti lahko povem, da ti bo izredno prav prišlo, če boš poznal tudi virtualizacijo (Hyper-V, VMWare), AD, razne backup rešitve... Meni je zelo dober prijatelj tudi PowerShell:)

Sicer pa je pri tem delu pomembna kilometrina. Predvsem, ko prideš do optimizacij in performančnih analiz in izboljšav. IMO ti bo najboljše učno okolje dejansko okolje. Oracle DBA-je se precej išče. Če si študent je najbolje, da se javiš podjetjim kjer iščejo DBA-ja in se jim ponudiš kot začetnik za dodatno pomoč in neko minimalno plačilo ali celo brezplačno. Imej seveda v mislih, da je največji izkupiček znanje.

Preden začneš na takšen način pa kot že predlagano. Postavi si doma virtualko in malce predelaj osnove.

Yacked2 ::

SkIDiver je izjavil:

Če si študent je najbolje, da se javiš podjetjim kjer iščejo DBA-ja in se jim ponudiš kot začetnik za dodatno pomoč in neko minimalno plačilo ali celo brezplačno. Imej seveda v mislih, da je največji izkupiček znanje.


In potem greš z znanjem kupit malico in karto za vlak...
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Vazelin ::

Da k meni pride nekdo in reče da bi zastonj delal bi ga samo vrgel ven. Raje zaprem firmo kot da bi videl da nekdo zastonj hodi delat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

SkIDiver ::

Da ne bo pomote. Če bi sam imel firmo bi nekoga z nič predznanja vseeno plačal. Niso pa vsi taki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šola ali tečaji - začetek programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
779293 (7408) Ahim
»

Preprost kratek SQL - pomoč

Oddelek: Programiranje
7912 (689) Tody
»

Želim se naučiti programiranja - najbrž mi to manjka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14031176 (15032) Strato5

Iščem/ponujam delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10136969 (24932) Primoz
»

Kaj vse je potrebno znati za IT administartorja streznikov?

Oddelek: Strojna oprema
122216 (1670) ToniT

Več podobnih tem