» »

gaming (igričarski) komp

gaming (igričarski) komp

««
7 / 7
»
»»

Seba22 ::

edi45 je izjavil:

Seba22 je izjavil:

smacker je izjavil:

Seba22 je izjavil:

ja kje le,mogoče na pašniku?Pri nas ziher ne,mogoče na markosoft ki je trenurno najcenješi shop v slo glede rač. opreme pa še tam teško za tako ceno

Marsikje: https://geizhals.eu/intel-core-i7-8700k...


A ti si mogoče nepismen?Jas sem pisal za slo cene ne tujino a veš?Pa jas itak ne kupujem nič v slo a misliš da jas neznam iz tujine naročevat ali kaj jas naročujem vso rač. robo iz nizozemske btw


ne laži seba, 980ti sem ti jaz prodal v Sloveniji>:D:))


o lejga maš mogoče kaj za prodat spet :)):)).To so bili še časi ja :)) zdaj kupujem samo še samo iz nizozemske
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

edi45 ::

Seba22 je izjavil:

edi45 je izjavil:

Seba22 je izjavil:

smacker je izjavil:

Seba22 je izjavil:

ja kje le,mogoče na pašniku?Pri nas ziher ne,mogoče na markosoft ki je trenurno najcenješi shop v slo glede rač. opreme pa še tam teško za tako ceno

Marsikje: https://geizhals.eu/intel-core-i7-8700k...


A ti si mogoče nepismen?Jas sem pisal za slo cene ne tujino a veš?Pa jas itak ne kupujem nič v slo a misliš da jas neznam iz tujine naročevat ali kaj jas naročujem vso rač. robo iz nizozemske btw


ne laži seba, 980ti sem ti jaz prodal v Sloveniji>:D:))


o lejga maš mogoče kaj za prodat spet :)):)).To so bili še časi ja :)) zdaj kupujem samo še samo iz nizozemske


1080Ti G1 gaming:)) ka ni iz nemčije bolj poceni?:O

Seba22 ::

Aja opet :) ma ja se v DE je ceneje či primerjamo z našimi v NL pa še dobim dost ceneje
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

RegulusDraco ::

Kaksne porodne krce pa morajo odpravit pri Ryznu?
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Mene tud zanima.

smacker ::

Vsak new tech ma svoje probleme na startu. Nimam praktičnih izkušenj, sem pa zasledil različne probleme: compilanje na linuxu, umiranje hyperthreadinga pod loadom, ram compatibility,...
Nisem se spuščal v podrobnosti, tak da če te zanima bolj točno, boš moral sam raziskat ;) Oz. ti bo kak AMD fanboy na hitro razložil, da nimam pojma :D

Predator X ::

smacker je izjavil:

Vsak new tech ma svoje probleme na startu. Nimam praktičnih izkušenj, sem pa zasledil različne probleme: compilanje na linuxu, umiranje hyperthreadinga pod loadom, ram compatibility,...
Nisem se spuščal v podrobnosti, tak da če te zanima bolj točno, boš moral sam raziskat ;) Oz. ti bo kak AMD fanboy na hitro razložil, da nimam pojma :D


Ti veš kdaj so bili ti problemi.
1. Ram compatibility? Threadripper laufa 3200MHz za šalo, ... spomnimo se x99. Še zdej je kr problem.
2. Ryzen na AM4 fura večino ram, pa da ne govorim o Z170/Z270/Z370 problem z ramom.
3. Umiranje SMTja?
4. compilanje na linuxu že dolgo časa ni več problem.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

smacker je izjavil:

Vsak new tech ma svoje probleme na startu. Nimam praktičnih izkušenj, sem pa zasledil različne probleme: compilanje na linuxu, umiranje hyperthreadinga pod loadom, ram compatibility,...
Nisem se spuščal v podrobnosti, tak da če te zanima bolj točno, boš moral sam raziskat ;) Oz. ti bo kak AMD fanboy na hitro razložil, da nimam pojma :D


Jup se strinjam s teboj.

Nimaš pojma.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TOP ::

Predator X je izjavil:

smacker je izjavil:

Vsak new tech ma svoje probleme na startu. Nimam praktičnih izkušenj, sem pa zasledil različne probleme: compilanje na linuxu, umiranje hyperthreadinga pod loadom, ram compatibility,...
Nisem se spuščal v podrobnosti, tak da če te zanima bolj točno, boš moral sam raziskat ;) Oz. ti bo kak AMD fanboy na hitro razložil, da nimam pojma :D


Ti veš kdaj so bili ti problemi.
1. Ram compatibility? Threadripper laufa 3200MHz za šalo, ... spomnimo se x99. Še zdej je kr problem.
2. Ryzen na AM4 fura večino ram, pa da ne govorim o Z170/Z270/Z370 problem z ramom.
3. Umiranje SMTja?
4. compilanje na linuxu že dolgo časa ni več problem.

Linux in AMD negre lih skupaj,da ne omenjamo IOS in AMD.Od kdaj imajo Z plate probleme z kompaktibilnostjo ramov,samo pri tebi,zakaj pa so za Ryzen naredili prov rame Gskill in jih poimenoval ryzen.Intel ni imel nikdar neke probleme z rami.

Predator X ::

TOP je izjavil:

Predator X je izjavil:

smacker je izjavil:

Vsak new tech ma svoje probleme na startu. Nimam praktičnih izkušenj, sem pa zasledil različne probleme: compilanje na linuxu, umiranje hyperthreadinga pod loadom, ram compatibility,...
Nisem se spuščal v podrobnosti, tak da če te zanima bolj točno, boš moral sam raziskat ;) Oz. ti bo kak AMD fanboy na hitro razložil, da nimam pojma :D


Ti veš kdaj so bili ti problemi.
1. Ram compatibility? Threadripper laufa 3200MHz za šalo, ... spomnimo se x99. Še zdej je kr problem.
2. Ryzen na AM4 fura večino ram, pa da ne govorim o Z170/Z270/Z370 problem z ramom.
3. Umiranje SMTja?
4. compilanje na linuxu že dolgo časa ni več problem.

Linux in AMD negre lih skupaj,da ne omenjamo IOS in AMD.Od kdaj imajo Z plate probleme z kompaktibilnostjo ramov,samo pri tebi,zakaj pa so za Ryzen naredili prov rame Gskill in jih poimenoval ryzen.Intel ni imel nikdar neke probleme z rami.


dej ti mal preglej phoronix.com

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dxx ()

TOP ::

Tisto ti poglej in kar bereš tisto tukaj klanfaš nič drugega.Si kdaj zložu kakšen PC ali pa uporabljal Linuy ali IOS na navadnem PC,ko že govoriš o kompaktibilnosti.

Predator X ::

TOP je izjavil:

Tisto ti poglej in kar bereš tisto tukaj klanfaš nič drugega.Si kdaj zložu kakšen PC ali pa uporabljal Linuy ali IOS na navadnem PC,ko že govoriš o kompaktibilnosti.


Ne nisem. To delaš samo ti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

RegulusDraco ::

zdravo, katero ohišje predlagate do 100 EUR?

Bitfenix Prodigy mi je noro všeč ampak je mATX, jaz pa sem izbral tole ATX matično: Asus PRIME-Z370-A https://www.asus.com/us/Motherboards/PR...
Ja, vem da obstaja tudi mATX ampak ima bistveno slabšo zvočno. Obvezno hočem surround zvok preko optičnega izhoda in dober ojačevalec za slušalke.

Ja, vem da lahko kupim slabšo matično in dodatno zvočno kartico ampak dražja matična ima še kakšne druge bonbončke poleg zvočne kartice.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

npr. Inwin 303, nzxt s340 navaden/elite, sharkoon tg5, corsair 450d, 207r...

MostWanted ::

hulahup ::

Vidim, da imate izkušnje z nakupovanjem z nizozemskih strani. Alternate.nl ma lih dobro akcijo za RAM - 150EUR za Ballistix 16 GB, pa me skrbi kok stane shipping. Piše, da ceno sporočijo naknadno, potem ko oddaš naročilo, če ga pa potem skenslaš, pa ti še zmer zaračunajo 8%. A kdo ve koliko pri njih stane shipping za razmeroma lahek kos v Slovenijo?

Sem zdejle tudi njim poslal poizvedbo, ampak pravijo, da odpišejo v roku 24ih ur, Cyber Mondayja pa bo takrat že konec...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hulahup ()

mide2000 ::

Povzetek:
- hvala vsem za nasvete, na koncu sem kupil tole za 1350,00 € v SLO in zaenkrat zelo zadovoljen:
Procesor Intel 1151 Core i5 8400
nVidia GF GTX1080 MSI
MB 1151 Asus Z370-P PRIME
DDR4-16GB 3000MHz CL16
Disk SSD 250GB Samsung 960 EVO
Ohišje LC Power PRO-925B

lp

MostWanted ::

lep build, katera trgovina pa?

naslonjach ::

Še z moje strani zahvala Tribal-u za pomoč pri sestavi računalnika. Top šit in ne morem prehvaliti! Pa prvič na tako enostaven način nafrizirati grafiko in procesor brez zapletov. 144Hz monitorju sedaj na 1080p kar malce sapo jemlje, saj Rainbow Six pelje konstantno od 220-260fps.

Intel i5 8600K 3.6GHz/4.9GHz LGA1155
Asus ROG STIX Z370-G GAMING
Asus ROG STRIX GTX1080Ti
G.Skill F4-3200 DDR4, 16 GB
Samsung 960 EVO 500GB
Seagate 3TB 7.2/64M/S600
NZXT. ELITE S340 window black
EVGA 650 GQ 80+Gold modular
be quiet! Dark Rock 3

Hvala in vsaka čast

morosito ::

Fantje imam dilemo katero maticno novo vzet:

Asus maximus gene viii z170 cena 102€
Ali
Asus strix z270g matx cena 142€.

Se splača za 40€ več vzet to drugo? Procesor je i5-7600k. Želim naredit kak soft overclock ker imam hladilnik od noctua

Predator X ::

Prodaj proc. Kupi R5 1600/X ali i5 8400.

Lp

Zgodovina sprememb…

morosito ::

Imel sem do zdaj r5 1600x in sem ga prodal ker je zelo slab...vsaj v gra 5 skozi drop fps ko vklopim trainer v multiplayer..prej sem imel 2 leti i5-4670k overclockan na 4.4ghz in nikoli da bi mi zapiral gta ko je bil trainer vklopljen v multiplayer
R5 1600x je imel drop fps iz 57 na 27-30 cim se je prikazala trava ali pesek...ker imam nastimano na ultra. Na 4670k pa je fps med 57-60...fps mi je padal samo ko ponesreci spamam 10 jumbo letala na enkrat v multiplayer
I5-7600k sem vzel ker se da clockat...pa sem ga kupil zdaj na amazonu ko je bil cybermonday za 169EUR...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

ziga1990 ::

^^ Lol dober si prodaš boljši CPU in kupiš slabšega aja tudi 1600X lahko naviješ
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Predator X ::

morosito je izjavil:

Imel sem do zdaj r5 1600x in sem ga prodal ker je zelo slab...vsaj v gra 5 skozi drop fps ko vklopim trainer v multiplayer..prej sem imel 2 leti i5-4670k overclockan na 4.4ghz in nikoli da bi mi zapiral gta ko je bil trainer vklopljen v multiplayer
R5 1600x je imel drop fps iz 57 na 27-30 cim se je prikazala trava ali pesek...ker imam nastimano na ultra. Na 4670k pa je fps med 57-60...fps mi je padal samo ko ponesreci spamam 10 jumbo letala na enkrat v multiplayer
I5-7600k sem vzel ker se da clockat...pa sem ga kupil zdaj na amazonu ko je bil cybermonday za 169EUR...


Si pa smešen.

D3m ::

Skoraj ne morem verjeti.

GPU kateri?
|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

lohka je zanič ta trainer?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Predator X ::

ziga1990 je izjavil:

lohka je zanič ta trainer?


Fant je troll. Tud z brez OCja in 2133MHz ddr4 drži konstantno 60fps.
Mogoče ni naredil fresh win10 installa, kar zna povzročt težave.

Če si intel fanboy potem vsaj kupi i5 8400 (6C@3,8GHz)

Zgodovina sprememb…

morosito ::

Predator X je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

lohka je zanič ta trainer?


Fant je troll. Tud z brez OCja in 2133MHz ddr4 drži konstantno 60fps.
Mogoče ni naredil fresh win10 installa, kar zna povzročt težave.

Če si intel fanboy potem vsaj kupi i5 8400 (6C@3,8GHz)


hahahahaha....kaj je to vic leta?
ma te prosim....sem imel amd am3 pred leti...sem reku nikoli vec...pa evo imel 1600x in isto sranje....

poglej vse možne teste na netu....

https://us.hardware.info/reviews/7390/6...

so mi govorili: dej ga overclock...ja sem ga...na limitu...je bil glase in kuril in grel se je ko svinja....katastrofa.
4670k se sploh ni tako grel in ni bil glasen...pa pazi imam isti cooler od noctua....
če tebi paše da ti greje...očitno ali si preveč bogi da imaš gretje pa se stiskaš s tvojim amd jaz ne vem....

aja še neki: jaz ne vem ali si ti slovenec ali nek šiptar...brat ne znaš ti TROLL al kaj?
sem napisal da sem kupil že novembra na cyber monday i5 7600k za 149EUR...kaj ti ni jasno? so eni glupi v tej državi..pol se sprašujejo zakaj jo kličejo bana republika....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

morosito ::

mislim napišem da imam procesor...iščem mnenje katero od teh dveh plošč....pride nel troll "kupi amd"...kako so eni glupi? ma kupi si ga ti...in ne razumem kaj se sploh umesavas ce mi dobesedno dol visi za amd? tipičen uno nek otrok od 10 let....

ziga1990 ::

^^jaz ga imam ryzen 1700 stock in nobenih fps dropov nimam. če ti ni za AMD potem kupi 8400:D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Predator X ::

morosito je izjavil:

mislim napišem da imam procesor...iščem mnenje katero od teh dveh plošč....pride nel troll "kupi amd"...kako so eni glupi? ma kupi si ga ti...in ne razumem kaj se sploh umesavas ce mi dobesedno dol visi za amd? tipičen uno nek otrok od 10 let....



Kupi potem i5 8400.
Poglej kaj si napisal prej.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Nekaj je bilo hudičevo narobe s tvojim sistemom, ker praviš, da se je grel bolj kot 4670k.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

^^ mogoče je narobe hladilnik gor dal?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Predator X ::

ziga1990 je izjavil:

^^ mogoče je narobe hladilnik gor dal?


Okey, karkoli je že bil problem, ni važno.

Tale fant ni imel težav tudi z SLIjem.

Skratka, prodaj i5 7600K in kupi i5 8400.

ziga1990 ::

^^ali pa 1600x
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Predator X ::

ziga1990 je izjavil:

^^ali pa 1600x


prej nisem vedel, da je tako agresiven proti AMD CPUjem.

ziga1990 ::

naj ima svojo preljubo 7600k itak bosta Meltdown in Spectre za njo fino poskrbela
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

Gre se za to, da sistem ni imel stabilen.

Niti ne vemo kdaj ga je kupil oz. ali je posodabljal BIOSe, ki ga je Ryzen potreboval na začetku.

Nič ne vemo razen, da se je grel (soldered), ko prasica napram 4670k, ki je imel TIM pasto.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

^^ to je tudi res ampak vseno on je Ryzena že prodal in kupil 7600k
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Predator X ::

@Morosito

i5 8400 je nov coffee lake, rabiš Z370.
3,8GHz all 6 cores in je hitrejši kot i7 6700K @ stock.
4Ghz ma turbo na 1 jedru.

Menjaj i5 7600K, ker ni vreden svojega denarja.
i5 7600K MT @ 5,7Ghz = i5 8400 MT @ 3,8GHz. Tud nov GTA pride kmal in skratka vse novejše špile bo i5 8400 poganjal bolje. Poleg tega ti Z370 nudi upgrade, če boš slučajno potreboval več.

meho7 ::

Predator X je izjavil:

@Morosito

i5 8400 je nov coffee lake, rabiš Z370.
3,8GHz all 6 cores in je hitrejši kot i7 6700K @ stock.
4Ghz ma turbo na 1 jedru.

Menjaj i5 7600K, ker ni vreden svojega denarja.
i5 7600K MT @ 5,7Ghz = i5 8400 MT @ 3,8GHz. Tud nov GTA pride kmal in skratka vse novejše špile bo i5 8400 poganjal bolje. Poleg tega ti Z370 nudi upgrade, če boš slučajno potreboval več.

Jo v tem desetletju zagotovo ne :))

Predator X ::

meho7 je izjavil:

Predator X je izjavil:

@Morosito

i5 8400 je nov coffee lake, rabiš Z370.
3,8GHz all 6 cores in je hitrejši kot i7 6700K @ stock.
4Ghz ma turbo na 1 jedru.

Menjaj i5 7600K, ker ni vreden svojega denarja.
i5 7600K MT @ 5,7Ghz = i5 8400 MT @ 3,8GHz. Tud nov GTA pride kmal in skratka vse novejše špile bo i5 8400 poganjal bolje. Poleg tega ti Z370 nudi upgrade, če boš slučajno potreboval več.

Jo v tem desetletju zagotovo ne :))


Jah, vseeno se vzame i5 8400.

Primer 4,7Ghz vs 3,8Ghz

Zgodovina sprememb…

««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming PC za 1400evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8611941 (9114) bojsi
»

AMD vs Intel (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5510391 (9347) Predator X

Več podobnih tem