» »

Firefox Quantum je kvantni skok naprej

1
...
3 4
5
»

imagodei ::

Ne vem, če je korak v pravo smer. Jaz bi rad imel odprtih npr 30 zavihkov, pa bi Firefox lahko sam ugotovil, da prvih 25 nisem pogledal že 6 (12, 24, 48?) ur ter unloadal zavihke. S tem bi sprostil RAM. Pri današnjih hitrostih povezav v internet nima smisla, da drži v memoryju vse zavihke.

Kot zastopim tole opcijo (trim_on_minimize) ob minimiziranju FF okna komplet RAM prenese v Swap, tudi zavihek, ki ga bom morda čez 30 sekund spet želel pogledat. Če imam Swap na klasičnem HHD-ju zna minimiranje in ponovno maximiranje FF-ja trajat dlje, kot če bi iz spleta sproti naložil zavihek, na katerega bi kliknil po treh dneh (in bi bil vmes "suspendan").
- Hoc est qui sumus -

gusto ::

MrNighthawk je izjavil:

A še kater drug mobilni browser prerazporedi text, da se prilega strani, ko zoomiraš stran. Za zdaj poznam samo Opero, da to naredi.

Chrome ima to. Dvakrat tapneš.

Sem zadnji teden uporabljal mobilni firefox, pa grem nazaj na chrome. Firefox mobile je občutno občutno počasnejši, zelo počasi nalaga strani, pa še nekaj drugih stvari ima za moj okus slabših. Pri namiznem brskalniku pa ostajam na firefoxu, sem mislil poenotiti zadevo, ampak ne bo šlo.

RC37 ::

Pri današnjih hitrostih povezav v internet nima smisla, da drži v memoryju vse zavihke.
Ja sredi ljubljane na optiki 1tb/s res. Kje drugje pa ne.

MrStein ::

imagodei je izjavil:

Ne vem, če je korak v pravo smer. Jaz bi rad imel odprtih npr 30 zavihkov, pa bi Firefox lahko sam ugotovil, da prvih 25 nisem pogledal že 6 (12, 24, 48?) ur ter unloadal zavihke. S tem bi sprostil RAM. Pri današnjih hitrostih povezav v internet nima smisla, da drži v memoryju vse zavihke.

Ja, lahko bi jih držal kje drugje. Ne vem, mogoče na 1 TB disku? ;)

MrNighthawk je izjavil:

A še kater drug mobilni browser prerazporedi text, da se prilega strani, ko zoomiraš stran. Za zdaj poznam samo Opero, da to naredi.

Reader mode naredi nekaj takega. Če je na voljo.

gusto je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

A še kater drug mobilni browser prerazporedi text, da se prilega strani, ko zoomiraš stran. Za zdaj poznam samo Opero, da to naredi.

Chrome ima to. Dvakrat tapneš.

Ne, dvo-tap samo zumira. Sicer ravno do širine stolpca besedila, kar je ponavadi OK, ni pa to reflow.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrNighthawk ::

MrStein je izjavil:

imagodei je izjavil:

Ne vem, če je korak v pravo smer. Jaz bi rad imel odprtih npr 30 zavihkov, pa bi Firefox lahko sam ugotovil, da prvih 25 nisem pogledal že 6 (12, 24, 48?) ur ter unloadal zavihke. S tem bi sprostil RAM. Pri današnjih hitrostih povezav v internet nima smisla, da drži v memoryju vse zavihke.

Ja, lahko bi jih držal kje drugje. Ne vem, mogoče na 1 TB disku? ;)

MrNighthawk je izjavil:

A še kater drug mobilni browser prerazporedi text, da se prilega strani, ko zoomiraš stran. Za zdaj poznam samo Opero, da to naredi.

Reader mode naredi nekaj takega. Če je na voljo.

gusto je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

A še kater drug mobilni browser prerazporedi text, da se prilega strani, ko zoomiraš stran. Za zdaj poznam samo Opero, da to naredi.

Chrome ima to. Dvakrat tapneš.

Ne, dvo-tap samo zumira. Sicer ravno do širine stolpca besedila, kar je ponavadi OK, ni pa to reflow.


Preprosta funkcija, ki jo pogrešam pri vseh ostalih mobile browserjih

MrStein ::

Se strinjam, ni bolj glupega, kot ko izbiraš med premajhno pisavo in pisavo, ki sega čez rob ekrana.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

imagodei ::

RC37 je izjavil:

Pri današnjih hitrostih povezav v internet nima smisla, da drži v memoryju vse zavihke.
Ja sredi ljubljane na optiki 1tb/s res. Kje drugje pa ne.

Bejž no? Ti dejansko lahko tako hitro prebereš 30 zavihkov, da jih mora hkrati vse naložit? Al ne moreš počakat nula koma jozef sekunde, da ti browser ponovno naloži stran, ki je nisi gledal že 1 teden?
- Hoc est qui sumus -

RC37 ::

Point je v tem, da je povezava katastrofalna in je nemogoče hkrati brskati internet in gledati TV ker je vse prek modema in se preobremeni. Če si na predpotopni povezavi izpred 20ih let stvar ni tako zelo hitra kot si nekateri mislijo. In potem se zavihki na novo nalagajo ti pa plačuješ impulze ko zmešan. Zelo uporabna funkcija ni kaj. Pobrat dnar od ljudi zato, ker država ne blagovoli dat denarja za tist meter optike za 10 hiš.

imagodei ::

Kaj? Impulze plačuješ? Ti pa kolk Slovencev še? To se vas da prešteti na prste ene roke.

Lej, kamot bi bilo to "keširanje" opcijska nastavitev. V letu 2017 pa, če imaš vsaj 10/1 povezavo, res ni nobene potrebe po tem, da Firefox pri 30 odprtih zavihkih porabi 8GB RAMA. Zgolj zato, ker: Yes we can!
- Hoc est qui sumus -

Apofis ::

V čem je finta, da ko prvič prižgem ff in hočem it na kako stran se le ta nalaga tudi več kot minuto...potem pa funkcionira vse super in hitro.

roCkY ::

Te kak dodatek heca?
Meni danes le na enem PC?? (sinoči je 100% še delal) ne dela video na rtvslo. "Miksal nič na tem PC". Sinhronizacija med PC na nivoju FF in dodatka FDV Speed dial je aktivna tako, da bi moralo biti vse razen piškotov enako povsod.
Bo pa morda jutri OK.

RC37 ::

Če maš ccleaner greš pod Orodja, Vtičniki brskalnikov, Firefox in onemogočiš enega pa po enga (vmes zbrišeš tiste, ki jih sploh ne rabiš) in potem vmes sprobavaš FF in vidiš če je kak efekt. Na koncu tiste neefektivne (tj. ki ne upočasnjujejo) nazaj omogočiš, unga ko ti probleme dela pa zbrišeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC37 ()

Apofis ::

Hm, mam samo adblocka od dodatkov...

MrStein ::

Uf, sem komaj danes opazil:

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BRBR ::

Kul, zdaj imaš odprt en firefox, v task managerju pa visi 8 procesov (trenutno), vsak s po +/-500 K. Ergo, zdaj je bivših 3000 na stari verziji (ki se ji je pri 2000+ kolcalo) razbitih na 8 novih. To je to, nova hitrost.

roCkY ::

NIkol nisem gledal kolk mi FF pomnilnika pokuri. Sem pa sedajle za kibic probal. Bilo je cca. 0,6 GB porabljenega ko je bil odprt le ST.
Odprem skupino zavihkov 30 kom. Gre za precej pestro zbirko strani z vremensko tematiko. Vmes so tudi animacije, grafi, le osnovne strani portalov...
Poraba pomnilnika je zrasla na 2,1 GB. Se mi ne zdi sile. Tudi, ko se m šel po določenih zavihkih nalagat dodatne podatke (animacije, grafe) se količina porabljenega pomninika ne poveča več. LE za hip morda skoči za 100mb. Kolikor pa se spomnim je prejšnja verzija praktično zablokirala za lep čas se mi je ta paket bookmarkov po nesreči odprl. Sedaj sem normalno brskal naprej. Komp je pa i5 star kakih 8-9 let z SSD in 8 GB rama. 3,2 GB je po odpiranju teh zavihkov ostalo prostega pomnilnika. Zadaj sicer trenutno ne teče nič omembe vrednega.
Tak da govorit o neki prekomerni rabi pomnilnika je nesmiselno.

imagodei ::

Mogoče poskusi imeti te zavihke odprte 2, 3 dni? Kakega vmes zapreti, odpreti kakšnega novega? Like, you know, real-world application?
- Hoc est qui sumus -

zavajon ::

RC37 je izjavil:

Pri današnjih hitrostih povezav v internet nima smisla, da drži v memoryju vse zavihke.
Ja sredi ljubljane na optiki 1tb/s res. Kje drugje pa ne.

Kje si pa videl optiko sredi ljubljane? :|

roCkY ::

imagodei je izjavil:

Mogoče poskusi imeti te zavihke odprte 2, 3 dni? Kakega vmes zapreti, odpreti kakšnega novega? Like, you know, real-world application?

Kaj naj počnem z 30 odprtimi zavihki? To je totalno nepraktično.

imagodei ::

Različni ljudje, različne navade. Morda so tvoje navade brskanja po internetu superiorne mojim in morda velika večina ljudi res sproti zapira vse zavihke, ampak četudi nas je takšnih "horderjev" samo 5%, je na koncu to precejšnja mnnožica ljudi. Nadalje - če FF te prakse ne podpira, bi kamot lahko uvedel omejitev - npr. max 20 zavihkov.

Ne vidim razloga, zakaj bi se moral Firefox razbohotiti na 8 ali celo 10 GB RAMa, če zdrava pamet narekuje, da ni nobene potrebe po tem. Ker nihče hkrati ne spremlja 30 zavihkov, bi najstarejše zavihke kamot unloadal iz pomnilnika. Način izvedbe tega funkcionalnosti prepuščam domišljiji: lahko bi se dejansko unloadali in bi se ohranil samo url v vrstici, lahko kaj kompleksnejšega (recimo ko FF crkne in zahtevaš Restore Session, si FF zapomne tudi, kje točno na strani si se nahajal (Scroll)). Ali bi se vsebina zavihka iz RAM-a dumpala na disk ali pa bi se na disk shranili samo kakšni metapodatki, je ravno tako stvar domišljije (ali pa nastavitev). Enostavno ni kul, da spletna stran, ki absolutno ne obsega 100 MB (30x 100MB = 3GB, ne pa 8GB!) in ki se na 10/1 povezavi naloži v celoti naloži v nekaj sekundah, požira vedno več RAMa.
- Hoc est qui sumus -

gusto ::

@imagodei,jaz res ne vidim smisla v tem, niti zakaj bi morala neka firma podpirati vsako (bolj ali manj čudno) navado uporabnikov. Kakšna naj bi bila ta prednost v produktivnosti, da imaš non stop odprtih 30 zavihtkov (nekdo je rekel celo 100). Kaj bo naslednje, naj kar ukinejo funkcijo zapiranja zavihtkov, ko enkrat odpreš je to to, imaš odprto do konca življenja. :))

imagodei ::

:) Lej, ne veš, kaj počnem, mogoče se ukvarjam s finančnimi trgi in imam odprtih 30 strani, ki jih periodično spremljam. Bottom line je, da bom na koncu izbral bolj odziven brskalnik, magari če bo to MS Edge.

Spletne strani so postale bolestno potratne. Po mojem mnenju pa so večji problem potratni in nepazljivi programerji (da očitne razsipnosti modernih prevajalnikov niti ne omenjam).

Skratka, če še nekako razumem spletne strani, da se želijo razbohotiti, ne razumem programerjev spletnih brskalnikov, da to podpirajo. Tudi če ima uporabnik odprt samo 5 zavihkov ali pa samo enega - memory leaki ter na prvi pogled legitimni (v resnici pa povsem nekontrolirani) prenosi podatkov iz spletnih strani v moj brskalnik niso kul zadeva. In jih nočem.
- Hoc est qui sumus -

bambam20 ::

imagodei je izjavil:



Spletne strani so postale bolestno potratne.



PO mojih izkušnjah je v FF-ju nenormalno požrešen zgolj FB.

LeQuack ::

Požrešne so samo zato, ker je na strani par MB Javascripta za oglase in tracking. To je edini razlog.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

bambam20 ::

LeQuack je izjavil:

Požrešne so samo zato, ker je na strani par MB Javascripta za oglase in tracking. To je edini razlog.



Zakaj bi samo FB v FF-ju porabljal nenormalno veliko pomnilnika? Dejansko imam odprtih 20 zavihkov poraba rama na 36%. Če zraven doprem še FB, mi pomnilnik poskoči na 50% in potem vztrajno raste na nekje 70%. Lol Zakaj raste poraba pomnilnika a zgolj, če je Fb odprt.

Apofis ::

Apofis je izjavil:

V čem je finta, da ko prvič prižgem ff in hočem it na kako stran se le ta nalaga tudi več kot minuto...potem pa funkcionira vse super in hitro.

Izključu en in edini dodatek Adblock...nč boljš...

MrStein ::

Je že kaki način videti, katera stran porabi koliko CPU?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

konspirator ::

https://gizmodo.com/after-blowback-fire...
This week, Mozilla slipped a browser extension that promoted Mr. Robot into Firefox. The goal was to give Firefox users access to an alternate reality game tied to the end of the show's third season, but because Firefox didn't initially offer any explanation for the sudden appearance of the extension, nicknamed Looking Glass, many users worried that spyware had been installed in their browsers.
--

Apofis ::

Apofis je izjavil:

V čem je finta, da ko prvič prižgem ff in hočem it na kako stran se le ta nalaga tudi več kot minuto...potem pa funkcionira vse super in hitro.

Meh, grem nazaj na kroma...tole počasno prvo nalaganje mi že pošteno najeda...ma še kdo kako idejo kaj narediti? Dodatki niso krivi. Tud pri izklopljenih je zadeva ista...mogoče je pa 3g rama za njega premalo, če ma kej veze :/

MrStein ::

Imaš kake naslove blokirane?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Apofis ::

Katerokoli stran probam v prvo odpret je isto...

luky ::

Pri verziji FF_58 sem ugotovil, da mi ne deluje digitalni podpis v ABanki in ne vem zakaj, ker v prejšnjih verzijah je to normalno delovalo, recimo v FF 57.
Je potrebna kakšna nastavitev v about:config?

Hvala
luky!

MrStein ::

Apofis je izjavil:

Katerokoli stran probam v prvo odpret je isto...

Nisem to vprašal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bambam20 ::

Apofis je izjavil:

Apofis je izjavil:

V čem je finta, da ko prvič prižgem ff in hočem it na kako stran se le ta nalaga tudi več kot minuto...potem pa funkcionira vse super in hitro.

Meh, grem nazaj na kroma...tole počasno prvo nalaganje mi že pošteno najeda...ma še kdo kako idejo kaj narediti? Dodatki niso krivi. Tud pri izklopljenih je zadeva ista...mogoče je pa 3g rama za njega premalo, če ma kej veze :/


3 giga rama zagotovo ni premalo. Toliko imam sam. Osebno bi šel nazaj na FF 56 verzijo. S 57 naprej je polimija.. tako po izgledu, tako po funkcionalnosti.

Apofis ::

Apofis je izjavil:

Apofis je izjavil:

V čem je finta, da ko prvič prižgem ff in hočem it na kako stran se le ta nalaga tudi več kot minuto...potem pa funkcionira vse super in hitro.

Meh, grem nazaj na kroma...tole počasno prvo nalaganje mi že pošteno najeda...ma še kdo kako idejo kaj narediti? Dodatki niso krivi. Tud pri izklopljenih je zadeva ista...mogoče je pa 3g rama za njega premalo, če ma kej veze :/

Lol,k vse ostalo odpove uporabi integrirano pomoč :) Uporabu funkcijo "osveži" firefox in se zdej normalno hitro naloži stran ob prvem startupu. Nevem kaj je naredu, sam je neki rešu...addone mam iste...

Apofis ::

Firefox kar naenkrat noče več downloadat datotek z google drajva. Ko grem v "safe" mode, ki naj bi izključil vse dodatke, zadeva normalno deluje in lahko downloadam z gdrajva. Ko nisem v safe modu ter izključim vse dodatke (adblock in google translate), pa še zmer noče downloadat z gdrajva...kukije zbrisu, ne pomaga...v čem je finta? thx
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox praznuje 15 let

Oddelek: Novice / Brskalniki
395474 (3242) mtosev
»

Firefox Quantum je kvantni skok naprej (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23562431 (47342) Apofis
»

Izšel Firefox 58 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8618519 (12275) Ales
»

Firefox 54 prinaša podporo več procesom

Oddelek: Novice / Brskalniki
409664 (6685) WarpedGone
»

8. novembra izide 8. Firefox

Oddelek: Novice / Brskalniki
4320822 (17311) win64

Več podobnih tem