» »

Firefox Quantum je kvantni skok naprej

1 2 3
4
5

LeQuack ::

Egidij88 je izjavil:

xmetallic je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Čez 2 leti bo win7 še vedno lepo deloval.

Ko boš ti leta 2020 poganjal W7 na svoji 7 let stari i7 bomo ostali uporabljali W10 na i7 11 generacije. Microsoft je namreč ukinil podporo za nove procesorje na W7.



Yup, prva generacija I7 bo leta 2020 še zmeraj lepo furala W7, kot kaže.


S tem da zadnja generacija Core procesorjev je samo minimalno hitrejša od tistih pred npr. 5 leti. Intel toliko časa ni imel konkurence, da je enostavno izdajal iste modele leto za letom.
Quack !

RC37 ::

Samo v vednost:
Windows 10 z vso svojo šaro dela vsaj 5x počasneje kot windows 7. Poleg tega je Windows 10 nova vista; gnezdo hroščev v sistemu, ki je self-destructive malware in adware v enem. Vse čestitke M$, zdej ste ga pa res usrali. Poleg tega je upravljanje s pomnilnikom katastrofalno, kot da bi neizkušene C++ študente zaposlil da kernel programirajo.

W2K forever -- vse dela tako kot mora (vsaj compilerji).

gusto ::

RC37 je izjavil:

W2K forever -- vse dela tako kot mora (vsaj compilerji).

Dude what? W2K? Mogoče če bi se rad blue screenov nagledal.:))

LeQuack ::

Ravno danes je kolega na Windows 10 dobil blue screen, ko je projektor priklapljal.
Quack !

RC37 ::

Dude what? W2K? Mogoče če bi se rad blue screenov nagledal.

Win2k mi dela zdaj že ene 17 let in v tem času nisem imel niti enege blue screena. Seveda je pa računalnik "designed for win2k." Če maš pa v vmware ti pa verjamem da je potem lahko win2k bsod.

Vsaj nima notri nepotrebne šare (tiste vgrajene programe pa lahko odstraniš če ne drugega datoteke ročno zbrišeš) in ni self-destructive malware in adware v enem. Sploh pa sovražim da me program kontrolira. Verjetno zaradi tega ker jemljem računalnike kot napravo ne kot umetno inteligenco. Win2k je čisto vredu za veliko opravil (še slo-tech lahko brskam). Imam pa dosti MS-DOS zadev in 386 protected mode stvari ki že v Win2k niso več podprte in delajo "za silo" v windows 10 pa sploh ne. Gre se za razne 16 bitne programe. Sem poskusil zagnati nekaj teh programov na windows 10 in ms-dos programov sploh odprl ni pri tistih v "protected mode" se je sesul in pokazal BSoD. No celo BSoD ni več to kar je bil. Zdaj je neuporaben vn pljune neko besedilo tehničnih podrobnosti pa ne pokaže. Seveda sem delal na laptopu ki ni moj zato se večjih posegov da usposobim programe nisem loteval.

xmetallic ::

RC37 je izjavil:

Samo v vednost:
Windows 10 z vso svojo šaro dela vsaj 5x počasneje kot windows 7. Poleg tega je Windows 10 nova vista; gnezdo hroščev v sistemu, ki je self-destructive malware in adware v enem. Vse čestitke M$, zdej ste ga pa res usrali. Poleg tega je upravljanje s pomnilnikom katastrofalno, kot da bi neizkušene C++ študente zaposlil da kernel programirajo.

S strojno opremo iz leta 2006 morda res. S strojno opremo iz leta 2017 pa tvoja trditev ne drži. Zadostne količine RAM-a + cache = hitrejši od vseh predhodnikov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

Invictus ::

RC37 je izjavil:

Samo v vednost:
Windows 10 z vso svojo šaro dela vsaj 5x počasneje kot windows 7. Poleg tega je Windows 10 nova vista; gnezdo hroščev v sistemu, ki je self-destructive malware in adware v enem. Vse čestitke M$, zdej ste ga pa res usrali. Poleg tega je upravljanje s pomnilnikom katastrofalno, kot da bi neizkušene C++ študente zaposlil da kernel programirajo.

W2K forever -- vse dela tako kot mora (vsaj compilerji).

Sranje.

Pa ravno memorijo so porihtali v Win 10.

Da se zdaj porabi manj pomenilnika...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeQuack ::

Invictus je izjavil:

RC37 je izjavil:

Samo v vednost:
Windows 10 z vso svojo šaro dela vsaj 5x počasneje kot windows 7. Poleg tega je Windows 10 nova vista; gnezdo hroščev v sistemu, ki je self-destructive malware in adware v enem. Vse čestitke M$, zdej ste ga pa res usrali. Poleg tega je upravljanje s pomnilnikom katastrofalno, kot da bi neizkušene C++ študente zaposlil da kernel programirajo.

W2K forever -- vse dela tako kot mora (vsaj compilerji).

Sranje.

Pa ravno memorijo so porihtali v Win 10.

Da se zdaj porabi manj pomenilnika...


Škoda da niso obratno naredil, ker ljudje imajo zmeraj več pomnilnika, bolje bi ga bilo izrabiti in narediti Windowse hitrejše.
Quack !

RC37 ::

Govorim o strojni opremi leta 2017 ne 2006. In ja, deluje počasi zaradi nepotrebnih neodstranljivih komponent.

xmetallic ::

RC37 je izjavil:

Govorim o strojni opremi leta 2017 ne 2006. In ja, deluje počasi zaradi nepotrebnih neodstranljivih komponent.
Ne deluje počasneje od sedmice. https://www.techspot.com/review/1042-wi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

hojnikb ::

RC37 je izjavil:

Govorim o strojni opremi leta 2017 ne 2006. In ja, deluje počasi zaradi nepotrebnih neodstranljivih komponent.

prosim vrži na mizo mašino iz 2006 z win2k in iz 2017 z win10. Primerljivega ranga v svojem času seveda.

Pa lepo primerjaj hitrost in odzivnost.

hint: 2006 bo grdo škripal zarad hddja
#brezpodpisa

krho ::

Kdo našel zamenjavo za tab groups? Drugače ostajam na v56. Multi account contaners je kar nekaj, jim tudi do kolen ne seže.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

konspirator ::

krho
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo...


Firefox Multi-Account Containers ni dovolj dober ? Zakaj ?
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo...
--

roCkY ::

Dvomim, da je kaj. Sam sem uporabljal Super Start za domačo stran. Menjal za FVD Speed deal. Se bom počasi navadil nanj. Je pa par stvari smotanih v primerjavi s prvim. Ne trdim da je bil za moje potrebe SS optimum, a ko si zadeve enkrat postaviš se pač vleče dokler gre. Ne moreš recimo v FVD grupe narediti v klasično veliki ploščici. Grupe so le na vrhu strani. Ni možno avtomatsko naselit skupin tako da bo še kar trajalo da bo zgledalo pribljižno kot je do pred par dni.
Ostat na 56 ali kakem forku pač ni opcija. Čas bo šel naprej...

krho ::

@konspirato: trenutno imam 3 skupine s po cca 80 tabi vsako. v Multi account contaners taba ne moreš premaknit, lahko samo novega kreiraš v skupini, pa še seznam skupin je fiksen.
Poleg tega bo še vseh 240 tabov na kupu.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

MrStein ::

Firefox Multi-Account Containers loči tudi HTTP logine, klient certifikate?

Pa še to: se da nastaviti na "new tab", daje več top sites naštewtih, pa malo večje (torej podobno kot je bilo prej)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

RC37 ::

Prvi popravek: Win2k mašina je bila izdelana leta 1999.
Windows 10: ~44 sekund
Windows 2000: ~39 sekund
(moram rečt da ni neke ekstremne razlike)

Naj omenim, da nimam SSDja v nobeni od naprav (ker Windows 10 mašine ne uporabljam pogosto nisem dal 1500€ zanjo).
Začel sem meriti čas pri napisu "Starting Windows..." oz. logotipu.

Bolj kot startup time (če dolgo traja si pa ta čas kavo skuham) me moti počasnost delovanja sistema ko kaj počnem na njem. Sploh zaradi animacij, ki so eden glavnih (programskih) problemov. Npr. kliknem kam in čakam vsaj 5 sekund da najprej emulira "CRT sneženje" menija in šele potem se meni naloži do te točke, da lahko kaj kliknem. Moti me tudi to, da imajo tiste zoprne aplikacije dovoljenje, da nameščajo stvari v ozadju (sem onemogočil v nastavitvah in ni efekta) in mi upočasnjujejo sistem. Sploh Windows Update (uf!), ki mi hoče reštartat računalnik sredi dela. Vem, da se lahko v registru onemogoči ampak pričakujem, da za takšne osnovne stvari ne bo treba urejat registra.
V starejših Windowsih je bilo več opcij:
-download/install automaticly
-download but let me choose what/when to install
-nortify me but do not download/install automaticly
-do not check for updates
Zdej sta pa samo še ti dve:
-namesti avtomatsko (takoj)
-namesti ko ne uporabljam računalnika (pomeni da ti ponoči zalaufa cpu na 900% da se vse skupaj vžge)
Poleg tega me moti, da mi tisti Windows Store sam namešča aplikacije (njihovi "predlogi") in potem vidim neke "Candy crush soda saga" zadeve, ki jih v življenju ne bi nameščal.
hint: 2006 bo grdo škripal zarad hddja
Prej zaradi disketarja.

PARTyZAN ::

A si malo s teme zašel?

Tomay ::

RC37 je izjavil:

Prvi popravek: Win2k mašina je bila izdelana leta 1999.
Windows 10: ~44 sekund
Windows 2000: ~39 sekund
(moram rečt da ni neke ekstremne razlike)

Naj omenim, da nimam SSDja v nobeni od naprav (ker Windows 10 mašine ne uporabljam pogosto nisem dal 1500€ zanjo).
Začel sem meriti čas pri napisu "Starting Windows..." oz. logotipu.

Bolj kot startup time (če dolgo traja si pa ta čas kavo skuham) me moti počasnost delovanja sistema ko kaj počnem na njem. Sploh zaradi animacij, ki so eden glavnih (programskih) problemov. Npr. kliknem kam in čakam vsaj 5 sekund da najprej emulira "CRT sneženje" menija in šele potem se meni naloži do te točke, da lahko kaj kliknem. Moti me tudi to, da imajo tiste zoprne aplikacije dovoljenje, da nameščajo stvari v ozadju (sem onemogočil v nastavitvah in ni efekta) in mi upočasnjujejo sistem. Sploh Windows Update (uf!), ki mi hoče reštartat računalnik sredi dela. Vem, da se lahko v registru onemogoči ampak pričakujem, da za takšne osnovne stvari ne bo treba urejat registra.
V starejših Windowsih je bilo več opcij:
-download/install automaticly
-download but let me choose what/when to install
-nortify me but do not download/install automaticly
-do not check for updates
Zdej sta pa samo še ti dve:
-namesti avtomatsko (takoj)
-namesti ko ne uporabljam računalnika (pomeni da ti ponoči zalaufa cpu na 900% da se vse skupaj vžge)
Poleg tega me moti, da mi tisti Windows Store sam namešča aplikacije (njihovi "predlogi") in potem vidim neke "Candy crush soda saga" zadeve, ki jih v življenju ne bi nameščal.
hint: 2006 bo grdo škripal zarad hddja
Prej zaradi disketarja.



Se delno strinjam in tudi sam sem na windows 10 prišel iz 2003 serverja. Namestitev je zdržala verjetno kakih 10 let in 3 migracije strojne opreme.

Glede posodobitev so možnosti ostale samo jih moraš zdaj nastavit v gpedit. navodila
Ni čisto enako ampak ti da nekaj več možnosti. Edin fail je, ker se windows defender neha sam posodabljati.
Voodoo 4Ever

xmetallic ::

RC37 je izjavil:

Prvi popravek: Win2k mašina je bila izdelana leta 1999.
Windows 10: ~44 sekund
Windows 2000: ~39 sekund
(moram rečt da ni neke ekstremne razlike)

Naj omenim, da nimam SSDja v nobeni od naprav (ker Windows 10 mašine ne uporabljam pogosto nisem dal 1500EUR zanjo).
Začel sem meriti čas pri napisu "Starting Windows..." oz. logotipu.

Nimaš SSD-ja in se pritožuješ glede hitrosti. Če bi imel SSD ne bi v hitrosti opazil nobene razlike med W10 in W7, ker je zadeva tako hitra, da tudi če obstajajo minimalne razlike med dvema OS-oma jih ti takole na oko ne boš opazil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

klinker ::

Se kr strinjam.
Imam laptop s Turionom X2 in 2GB rama. Iz trgovine prisu z Visto, kero je seveda takrat nadomestil XP, za njim pa se vsi od RC7 dalje do zdaj z 10ko in najboljse je deloval 8.1. 7 in 10 delujeta prakticno enako, nato XP in najslabse Vista.
Meni osebno je 8.1 bil top Windows, tako na kompu kot Lumiah.

Da se vrnemo OT...za zdaj lajkam nov FF, bo pa treba se malo pocakat da vidimo kako se bo dolgorocno obneslo.

crniangeo ::

2k, 2k3, pa kje se skrivate da vas ne ukradejo? Ste morda neprilagojeni? Sitni? Se znate kaj nasmehnit? Hellooo?
Ste obstal v casu? Mobireglja se dela? Se kar se poslusa atomik harmonik?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

RC37 ::

Zakaj bi dal toliko denarja za SSD zato da mi ga potem windows indexira in gor register vleče (ter defragmentira to veleumno zadevo) in ga uniči? Sploh pa si ne bom nameščal sistema, ki ima nadzor nad uporabnikom in pošilja vsak bajt datotek na M$ serverje. V Windows so internet postavili na prvo mesto (pred top 1 sitnost, kernel) in to mi ni všeč. Sploh ker imam zelo počasno povezavo in potem čakam da se mi help file od slikarja 10 minut nalaga ko hočem ugotovit kje za vraga najdeš opcijo invert colors. Pa je na ssd isto dokler bo šel internet na 1.5 mm bakrenih žičkah po daljnovodu. In od kje jim ideja ukinit podporo za modem kartico? Še windows 8 jo (baje) ima. Ker pri nas je internet "na psu" in dokler bo treba met 20 let stare modem kartice da lahko vreme na internetu pogledam me "internet-je-vse" ne zanima. Da ne omenjam, da ko sem na netu ožičen telefon ne dela ker "je pač samo ena žica na hišo" -- odgovor ko kličem na upravo z vprašanjem "zakaj ne napeljete več žic?" Pred par leti so se izgovarjali da se "optike ne da napeljat na daljnovod." Vau res imeniten izgovor. Najmanjši problem potegnt tistih 5 žičk do unih par hiš.

Skratka dokler interneta (pri nas) ne poštimajo Windows 10 ne pride v poštev. Kot tudi vsako gledanje HD posnetkov na YouTube. Bo treba nazaj na QuantumLink da bo vsaj chat hitro delal. Fun fact: tale stran se mi je odpirala cca. 1,5 min ne glede na to, na kateri napravi delam. Zdaj pa primerjajte hitrost prenašanja Windows Update koliko časa "melje" in nič ne nardi.

xmetallic ::

SSD zdrži 10 let normalne uporabe.

Invictus ::

RC37 je izjavil:

Zakaj bi dal toliko denarja za SSD zato da mi ga potem windows indexira in gor register vleče (ter defragmentira to veleumno zadevo) in ga uniči?

Če ne bi ravno zlezel iz jame, bi vedel, da že Windows 7 zazna SSD in ga ne indeksira in defragmentira...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Apofis ::

Ulala, tale nov FF pa leti...sm mislu, da mi chrome fajn dela, sam tole je pa strela na moji stari kišti...no bomo vidl s porabo rama kak bo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Apofis ()

Zaphod_B75 ::

Quantum je malo hitrejši, ma brez drastičnih razlik, se pa počasi približuje Chrome-u.
Vmesnik je obupno grd. Klinc pa tale moderni izgled. Vse flat in sivo, bruh.
Pa še to da nekateri stari addoni in plugini zdaj ne delujejo.
škoda.
Zna še kar trajat preden bojo še teh par kapric porihtal, tko da se mi ne mudi takoj pod nujno prešaltat na najnovešo ognjeno lisico.
Uporabljam mozillo že ful časa od konca 90h let, ko še ni bila firefox (je mela rdeč logotip dinozavrove glave). Osebno dvomim, da se bo ognjena lisička vrnila na pota stare slave.

porabi manj pomnilnika, več pomnilnika... Pri tej količini, kdo se za pomnilnik sploh še sekira...?

ALO! Ma dejte no, se čuje kot da bi bli še vedno leta 2004 z 256 MB rama.
Niti ne sredi 90h ko je mela moja 486ka cela 2 (dva) megabajta rama.
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

super. brovser se je posodobil, in se zaradi spora z grafično praktično ne prikazuje :)) kot ena izmed bugastih prejšnjih verzij ki so se sesuvale, le da je tokrat res hudo

bravo
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

D3m ::

GPU?
|HP EliteBook|R5 6650U|

IL_DIAVOLO ::

Leti tako hitro kot je mocan racunalnik uporabnika. Pri sodobnih 16+ gb pomnilnika bo vsak brskalnik laufal tekoce.

gruntfürmich ::

D3m je izjavil:

GPU?

da, gpu. ampak samo na mozili
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

D3m ::

AMD?
|HP EliteBook|R5 6650U|

gruntfürmich ::

intel i5-4590S integrirana grafična. že pred 3 leti so bili problemi z mozilo in neprikazovanjem določene vsebine oz namesto vsebine je bil črn kvadrat. zdaj enostavno brovzerja ni več na ekranu, le tu in tam kakšen majhen element od njega.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gusto ::

Kar naenkrat se mi v Firefoxu (ne vem ali takoj s posodobitvijo ali malo kasneje) na strani google.si (moj home page) avtomatsko odpre okno z zadnjimi iskanji. Torej ko štartam Firefox, ali če kasneje kliknem home gumb, ali grem direktno na google.si dobim

 tole,

tole,


 želim pa tole.

želim pa tole.



Nočem, da da mi vedno vrže v fris moja zadnja iskanja, dejstvo, da sem za tole bedarijo porabil pol ure (brez rešitve) + čas za tale post me močno najeda. Želim, da mi beleži moja iskanja, vendar ne želim, da mi jih vsakič izpiše čez cel ekran, ko obiščem stran google.si.

MrNighthawk ::

gusto je izjavil:

Kar naenkrat se mi v Firefoxu (ne vem ali takoj s posodobitvijo ali malo kasneje) na strani google.si (moj home page) avtomatsko odpre okno z zadnjimi iskanji. Torej ko štartam Firefox, ali če kasneje kliknem home gumb, ali grem direktno na google.si dobim

 tole,

tole,


 želim pa tole.

želim pa tole.



Nočem, da da mi vedno vrže v fris moja zadnja iskanja, dejstvo, da sem za tole bedarijo porabil pol ure (brez rešitve) + čas za tale post me močno najeda. Želim, da mi beleži moja iskanja, vendar ne želim, da mi jih vsakič izpiše čez cel ekran, ko obiščem stran google.si.


Ponavadi je bila nastavitev pri zasebnosti "clear form and search history" si lahko odkljukal in še dodatno nastavil, da se vedno zbriše, ko firefox zapreš

roCkY ::

"Google.si" nisem odprl že celo dekado, če malo pretiravam čeprav večinoma (95%) iščem z njim. Ne vem zakaj bi odpiral google.si?
Tale fičer vidim prvič. Kako ga ubiti (še) ne vem.

Zakaj bi brisal zgodovino. Meni je všeč, da predlaga stara iskanja v vrstici iskanj v brskalniku. Da pa google homepage samodejno roleto spusti je pa BV.

noraguta ::

Zadevo povprečno laufa zaštrika se la še vedno rada. Potem pa melje in melje...
Dober koncept ne najboljša izvedba ampak glede na orvi release, niti ni taka katastrofa.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

s1m0n ::

Jaz še od izida nisem opazil, da bi kdaj sploh trokiralo :)
Tekoče kot puter...

xmetallic ::

gusto je izjavil:

Nočem, da da mi vedno vrže v fris moja zadnja iskanja, dejstvo, da sem za tole bedarijo porabil pol ure (brez rešitve) + čas za tale post me močno najeda. Želim, da mi beleži moja iskanja, vendar ne želim, da mi jih vsakič izpiše čez cel ekran, ko obiščem stran google.si.

To beleži Google ne Firefox. To obstaja že kar dolgo časa. Če si prijavljen v Google račun se tega ne moreš znebit. Mogoče obstaja opcija v nastavitvah Google računa, da tega ne izpisuje. Nisem nikoli tega spreminju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

MrStein ::

gusto je izjavil:

Kar naenkrat se mi v Firefoxu (ne vem ali takoj s posodobitvijo ali malo kasneje) na strani google.si (moj home page) avtomatsko odpre okno z zadnjimi iskanji. Torej ko štartam Firefox, ali če kasneje kliknem home gumb, ali grem direktno na google.si dobim

 tole,

tole,


 želim pa tole.

želim pa tole.



Nočem, da da mi vedno vrže v fris moja zadnja iskanja, dejstvo, da sem za tole bedarijo porabil pol ure (brez rešitve) + čas za tale post me močno najeda. Želim, da mi beleži moja iskanja, vendar ne želim, da mi jih vsakič izpiše čez cel ekran, ko obiščem stran google.si.

Da razčistimo: tisti spisek ti pokaže takoj, ko odpreš stran, ali šele ko kaj vtipkaš?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

A se še komu tukaj po nekaj časa tabi preprosto obesijo? In se ne poberejo več?

Samo vrti se tisti butast znakec...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

petrus ::

Kvantni skok? Prej harakiri! Pohabili so razširitve, to je kot da bi McDonalds nehal bigmeke prodajat.
stati inu obstati

imagodei ::

Glede razširitev so dovolj dolgo časa opozarjali, da bodo stare onemogočili in da je treba pripravit nove, ki bodo kompatibilne s to verzijo. Šalabajzerji jih pač niso pravočasno popravili. To je podobno, kot IT v naših (para)državnih ustanovah, ki delajo z denarjem, pa strani zahtevajo Flash, čeprav ga vsi mainstream browserji izklapljajo, ker je preživeta (prenevarna) tehnologija.

Je pa res, da je tole bolj polizdelek - jaz sem imel hude težave zalaufat browser s prejšnjo sejo - nekaj mu ni bilo več všeč, tako da sem potem iz Previous versions potegnil en teden stare sessionstore.jsonlz4, recovery.jsonlz4 itd... in po cca 30 poskusih le uspel zagnat Firefox tako, da sem lahko nadaljeval z obstoječo sejo (minus teden dni).

Hkrati se je FF izkazal za bistveno bolj požrešnega, saj je večkrat zaporedoma po par minutah crashnil, dokler nisem zaprl Chroma (s kakimi 30 zavihki). Potem pa je magično začel delovat.

Zares pogrešam eno pametno varčevanje z RAM-om, ki bi delovalo out-of-the-box, tako pri FF kot pri Chrome. V Chrome sem sedaj namestil dodatek The Great Suspender, da mi sploh delujeta oba browserja hkrati.
- Hoc est qui sumus -

misek ::

MrStein je izjavil:

tisti spisek ti pokaže takoj, ko odpreš stran, ali šele ko kaj vtipkaš?
Takoj ko klikneš v iskalno polje.
Kot je nekdo napisal je to verjetno res samo v primeru, če si vpisan v Google računa.

Kakorkoli, jaz osebno sem zadovoljen in sem si poštimal vse tako kot želim. Edino ne gre zamenjati shortcut ctrl-n in ctrl-t. To se moram še navaditi :)

MrStein ::

Meni ne dela tega.
Odprem google.si (ali .com), kliknem v iskalno polje, vpišem en presledek, pa nič ne pokaže.
V google račun sem prijavljen.

petrus je izjavil:

Kvantni skok? Prej harakiri! Pohabili so razširitve, to je kot da bi McDonalds nehal bigmeke prodajat.

A tisti Find a Replacement komu dela?
Za katerikoli addon ga kliknem, mi vedno pokaže isti dolgi spisk addonov, ki z mojim nima nič skupnega.
Na vrhu pokazanega spiska je recimo adblock, malo nižje Ghostery itdd... (toliko da vidim, če tudi drugim to kaže).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

roCkY ::

Je bil včeraj kak eksperiment? Ko sem prebral objavo sem vpisal google.si. Roletni menu z zadnjimi iskanji, ki so bila na drugem PC je padel. Prijava v google je avtomatska zaradi pošte

Trenutno pa mi rolete ne odpira samodejno pač pa, ko kliknem na vnosno polje.

misek ::

MrStein je izjavil:

A tisti Find a Replacement komu dela?
Meni je vedno pokazal vse možnosti. Tako da je klik neuporaben.

gusto ::

misek je izjavil:

MrStein je izjavil:

tisti spisek ti pokaže takoj, ko odpreš stran, ali šele ko kaj vtipkaš?
Takoj ko klikneš v iskalno polje.
Kot je nekdo napisal je to verjetno res samo v primeru, če si vpisan v Google računa.


Ni res! Ravno to je neumno, takoj se odpre, niti ne kliknem v iskalno vrstico.:) Niti se nisem več ukvarjal s tem, mi je pa všeč googlova stran za izhodišče, ker lahko takoj dostopam do google storitev, sem pa zaenkrat zamenjal, ker mi gre tisto okno z zgodovino res na živce.

MrNighthawk ::

A še kater drug mobilni browser prerazporedi text, da se prilega strani, ko zoomiraš stran. Za zdaj poznam samo Opero, da to naredi.

Bakunin ::

imagodei je izjavil:

Zares pogrešam eno pametno varčevanje z RAM-om, ki bi delovalo out-of-the-box, tako pri FF kot pri Chrome. V Chrome sem sedaj namestil dodatek The Great Suspender, da mi sploh delujeta oba browserja hkrati.



kaj pa about:config config.trim_on_minimize ?
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox praznuje 15 let

Oddelek: Novice / Brskalniki
395475 (3243) mtosev
»

Firefox Quantum je kvantni skok naprej (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23562437 (47348) Apofis
»

Izšel Firefox 58 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8618523 (12279) Ales
»

Firefox 54 prinaša podporo več procesom

Oddelek: Novice / Brskalniki
409664 (6685) WarpedGone
»

8. novembra izide 8. Firefox

Oddelek: Novice / Brskalniki
4320824 (17313) win64

Več podobnih tem