» »

Laptop za DJ-anje

Laptop za DJ-anje

kajetan ::

Rabim nov laptop za poganjanje NI Traktor programa za mixanje. Glavno je da ni prevelik in baterija zdrži dolgo / in da kaj usb porti ne zajebavajo - najbolj pa, da je izredno stabilen, obvezno SSD.

kaj priporočate za tam okoli 500EUR?

nekaj takega?

https://www.amazon.com/gp/product/B01K1...
  • spremenilo: kajetan ()

DamijanD ::

To kar si ti dal kot primer nima SSDja.
Drugače bi pa jaz vsaj 8GB rama (tvoj primerek samo 4)
A je baterija res tako bistvena? Ne vem kaj vse imaš gor: usb zvočno + kakšen kontroler. Načeloma kjer koli boš mixal imaš tudi elektriko...

hurikhan ::

Zakaj misliš da imajo vsi dj-i macbooke?

GrX ::

ASUS ZenBook UX303UA ima 8GB in SSD.. Cena pa je tam okol 500EUR.


hurikhan je izjavil:

Zakaj misliš da imajo vsi dj-i macbooke?

Ker si ga lahko privoščijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

DamijanD ::

Nimajo vsi DJ-i macov. deadmau5 npr. uporablja PC za vso svojo produkcijo in nastope.

klinker ::

Za Traktor bo vsak drek dober. Jst ga furam na 8+ let starem laptopu s Turion X2 z 2GB rama in SSDjem bp.

kajetan ::

GrX je izjavil:

ASUS ZenBook UX303UA ima 8GB in SSD.. Cena pa je tam okol 500EUR.


hurikhan je izjavil:

Zakaj misliš da imajo vsi dj-i macbooke?

Ker si ga lahko privoščijo?


ta zgleda super! :)hvala.

kaj pa tale:
HP PROBOOK 430 G4 I3-7100U ?

edino ni mi jasno zakaj bi za Traktor rabil 8GB?

maci so pa sranje.samo nategujejo.prav ponosen sem da imam v zivo hruske namesto jabolk.ze mi grejo na jetra maci. james holden je vrtel na nek mini notebook z windowsom ;)

fujtajksel ::

Pa je res vsak dober? Eni pravijo da je pomembna nizka latenca, sicer da lahko pride do pokljanja v zvoku. Problemi so znani tudi na relativno dragih prenosnikih, npr Dell XPS. Ni mi sicer čisto jasno v čem je štos, mogoče slabi audio driverji ali pa driverji od kakšnega drugega hardvera ki je v računalniku.
Primer slabega zvoka lahko slišiš če prižgeš Rock radio (pa ne glede na to kaj si misliš o tistem kar vrtijo).

kajetan ::

fujtajksel je izjavil:

Pa je res vsak dober? Eni pravijo da je pomembna nizka latenca, sicer da lahko pride do pokljanja v zvoku. Problemi so znani tudi na relativno dragih prenosnikih, npr Dell XPS. Ni mi sicer čisto jasno v čem je štos, mogoče slabi audio driverji ali pa driverji od kakšnega drugega hardvera ki je v računalniku.
Primer slabega zvoka lahko slišiš če prižgeš Rock radio (pa ne glede na to kaj si misliš o tistem kar vrtijo).


je zelo važna latenca. lahko preveriš z latency checker - moja dj oprema ima to v control panelu. zanimivo da najbolj moti latenco WI FI.
do zdaj sem vrtel s probookom in nikoli ni bilo težav - ampak je prevelik in pretežek (17") in niti ni moj zato bi rad neko nadomestilo.
moreš power dat - always on, pa totalno izklopiti wi-fi. . pa pol ponavadi več ne niha latenca. preverjeno :) lahko so pa tudi krivi avdio drajverji - asio driveri itd.. marsikaj - jaz itak ne rabim onboard zvočne ker ma moja oprema vgrajeno zvočno kartico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dober laptop, ki ni HP (Lenovo / Dell?)

Oddelek: Kaj kupiti
194068 (3385) Ales
»

Dell XPS 15 vs. Lenovo X1 Carbon (4th gen) vs. Macbook pro 15

Oddelek: Kaj kupiti
313993 (3310) Invictus
»

Macbook Air in nekaj uprašanj o IOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5814435 (7010) Red_Mamba
»

best ultrabook

Oddelek: Kaj kupiti
192388 (1626) Invictus

Več podobnih tem