» »

paypal in nakup v drugi valuti

paypal in nakup v drugi valuti

najnovejsi ::

Torej rad bi kupil nekaj iz UK, kjer imajo vse cene samo v funtih. Če plačam preko paypala, a bo kakšna provizija iz evrov v funte in to? Sem bolj zelen kar se paypala tiče.


Hvala

janezvalva ::

paypal ima svoj menjalni tečaj, kateri je manj ugoden od uradnega

M@73Y ::

Paypal ima svoj menjalni tečaj. Pri izdelkih recimo 5€ se to nič ne pozna. Če pa kupiš telefon kot jaz za 174,23 € je pa mene prišla paypal transakcija, kar sem plačal 188,01 €.
..jump into psytrance tunnel..

ToniT ::

Zmeraj plačuj v tuji valuti in pusti, da ti naša banka menja.

Magic1 ::

Moraš kar telovadit pred vsakim nakupom, da spremeniš, da ti Paypal sam ne izvede menjave.
Magic

mailer ::

Na paypalu si lahko ustvariš različne valute in vedno plačaš v valuti, ki je zahtevana. v tem primeru provizije ni in vse naredi tvoja banka.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

najnovejsi ::

Aha kje si pa na paypalu lahko te valute spremenim? A moja banka bo pa menjalni tečaj opravila pa brezplačno al kako?

mailer ::

Tam kjer imaš currencies si ustvariš novo valuto.
Konverzija tvoje banke je ugodnejša od paypal konverzije, brezplačno ne bo bo pa pri večjih nakupih razlika večja.

Če imam nakup v € plačam v €. Konverzije ni, ne na tvoji banki ne na paypalu.
Če je nakup v $ plačam v €. Naredi konverzijo lahko paypal (dražje) ali tvoja banka (cenejše).
Če je nakup v $ plačam v $ (na paypalu si nastavim primarno valuto $). Paypal nima nobene konverije, jo pa naredi tvoja banka po ceniku, ki je tisti dan aktualen.

Tudi če plačam v funtih ali kateri drugi valuti si jo nastavim primarno valuto.
Tako se avtomatsko izogneš paypal konverziji, konverzija tvoje banke ostane vedno.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

klekej ::

mailer je izjavil:

Tam kjer imaš currencies si ustvariš novo valuto.
Če je nakup v $ plačam v €. Naredi konverzijo lahko paypal (dražje) ali tvoja banka (cenejše).
Če je nakup v $ plačam v $ (na paypalu si nastavim primarno valuto $). Paypal nima nobene konverije, jo pa naredi tvoja banka po ceniku, ki je tisti dan aktualen.


Kaj torej izbereš ko je nakup v $?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785737803 (20834) plusdzabaka1
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15038183 (16339) sbawe64
»

Visa Electron, Paypal - že spet =)

Oddelek: Loža
457328 (4895) DOOM_er

PayPal in primarna valuta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615205 (14039) Tilen
»

MasterCard: placati v USD ali EUR

Oddelek: Loža
204247 (3838) gruntfürmich

Več podobnih tem