» »

Zivljenje in delo v tujini - je se kdo izkusil, da je povsod cefur?

Zivljenje in delo v tujini - je se kdo izkusil, da je povsod cefur?

1
2
»

PrihajaNodi ::

mlamat je izjavil:

Jaz sem se v domovini počutil bolj čefursko kot se sedaj v tujini, čeprav sem čistokrvni Slovenec.

Nobeden mi ni dal priložnosti, ker nisem iz "prave" familije.



Same here:)

Machete ::

Klientalizem je problem v Sloveniji, pravzaprav po celem svetu. Ni pa tako usoden in forsiran, kot pišeta vidva. Seveda ni vsako mesto prepuščeno najboljšemu, ampak v splošnem se v privatnem sektorju vedno gleda za najboljšim na svojem mestu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

DOOM_er ::

PrihajaNodi je izjavil:

mlamat je izjavil:

Jaz sem se v domovini počutil bolj čefursko kot se sedaj v tujini, čeprav sem čistokrvni Slovenec.

Nobeden mi ni dal priložnosti, ker nisem iz "prave" familije.



Same here:)


moje izkušnje govorijo da bodita srečna da nista iz "prave familije". Trenutno delam v podjetju kjer so več ali manj vsi med sabo v žlahti in stanje je katastrofalno, ker se ljudi ni zaposlilo zaradi kompetenc ampak zaradi vez in poznanstev. Normalna firma bo zaposlila nekoga na podlagi referencenc in ne zaradi tega ker je nečak nekomu v podjetju
Robots will steal your job. But that's OK

Unknown_001 ::

Machete je izjavil:

Klientalizem je problem v Sloveniji, pravzaprav po celem svetu. Ni pa tako usoden in forsiran, kot pišeta vidva. Seveda ni vsako mesto prepuščeno najboljšemu, ampak v splošnem se v privatnem sektorju vedno gleda za najboljšim na svojem mestu.


Prfffffff slovenija sploh nima oravega kapitalizma. Mi imamo nek polovičarski sistem pola pola Jugo-Kapital
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Invictus ::

Slovenija ima od nekdaj dogovorno ekonomijo.

Sicer pa tujina ni nič boljša, ko malo spoznaš sceno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St753 ::

koral55 je izjavil:

V tujini se sfural nekaj krajsih IT projektov in moram priznat, da ce je ze placilo dost v redu, me kljub vsemu ne mika da bi kjerkoli ostal na daljsi rok. Razlog? Ker sem povsod cefur.

Pa poglejmo:
Nemcija: Kup arogantnih pizd, pocutil sem se kot yugo-gasterarbeiter. Definitivno cefur.
UK: Tile mozakarji bi na prvi pogled rekli, da sem romun, bolgar, vcasih pa kar east european scum ali pa bloody commie. Bolj kot slavic face sovrazijo slavic accent. Definitivno cefur.
Grcija: Za njih sem Rus. Tezki so. Definitivno cefur.
Irska: Kolikor toliko prijazni v faco (razen bab), malo kisli za hrbtom, vendar pa totalne pizde ko so pijani. Bigoti. Definitivno cefur.
Svica: V tej drzavi sem se pocutil kot cefur vseh cefurjev. Tudi ti me lopnejo nekam v rusijo, albanijo, bolgarijo ali pa romunijo. Bol odvratnega folka, ki meji na tezke rasiste, pa se ne. 5/5 Cefur.
Nizozemska: Neki cudni rasisti. Definitivno cefur.
Francija: Naduta, lokalpatriotska drhal. Definitivno cefur.

Ne vem kaksne izkusnje imate ostali, ampak zapadne zemlje so vsaj zame zajebana stvar.

EDIT: Dodal francoze na listo.

Zdej mi pa reci, da v Sloveniji se nisi slisal kaj podobnega temu: "prokleti cefurji!", ali pa "je**ni cefurji!" Verjetno si se celo sam kdaj pritozeval nad njimi. Enako, kot ti pravis, da si bil obravnavan v tujini, se pogosto ljudje v Sloveniji obnasajo/mo do tistih "od dol". Jaz sem ze nekaj casa v tujini, pa razen nekaj redkih primerov nisem imel slabih izkusenj (je pa res, da imam vec kontakta z ostalimi tujci). Imam sicer to "nesreco", da se moj priimek konca z IC (ne IĆ), tako da kadar je treba pokazat osebno, pogosto narobe izgovorijo moj priimek, kaksni policisti pa znajo tudi kaksen predsodek imet. Ce govoris v njihovem jeziku je velik plus, pa naucis se, da kaksen "trik" pride prav (pokazes njihov dokument namesto slovenskega, ce ga imas). Glede na to, da iz juga pride ogromno ljudi, ki se ne znajo obnasat, najbrz tudi ni tako presentljivo, ce imajo kaksen predsodek o tistih "od dol". Uglavnem, moja izkusnja je pozitivna (kot tudi od mnogih drugih) in vsaj v bliznji prihodnosti ostajam v tujini.

solatko ::

Vi čefurje gledate po narodnosti, jaz pa jih gledam po obnašanju in kar nekaj klenih Slovencev je večjih čefurjev, kot vsi tisti z juga. Tako je tudi v tujini. Sem dosti hodil po zshodni Evropi, še v prejšnji državi in v nemško govorečih deželah, smo bili oberkrajnerji kar lepo cenjeni, saj smo se večinoma znali obnašat vsaj tako normalno, kot avtohtoni domačini.
Delo krepa človeka

otago ::

Obcutek je mocno koreliran s polozajem v druzbi. Ce si gradbeni delavec, bos za domacine cefur, tudi sam se bos tako pocutil. Ce si izobrazen, programer, dobro zasluzis, se se naucis jezika... potem se ne bos pocutil kot cefur, tudi okolica te bo izjemoma tak zaznala.

Lazje ti bo tudi pri iskanju stanovanja, morebitni menjavi sluzbe, lazje bos dobil kredit na banki itd... ce si v drugem tipu auslanderja.

Source: Zivim v Nemciji v srednje velikem mestu, multikulti (prevec za moj okus). Ce ze pade kaksna pripomba od domacinov, pade na ruse in poljake, kako ne znajo nemsko, pa kaksne arabce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Isotropic ::

uni k ste delali v tujini in pravite kako vam je dobro, kako ste cenjeni...
koliko od vas si je pa našlo punco lokalko recimo? tukaj se pa pomoje zgodba hitro obrne (sploh v nemško govorečih državah)

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Isotropic je izjavil:

uni k ste delali v tujini in pravite kako vam je dobro, kako ste cenjeni...
koliko od vas si je pa našlo punco lokalko recimo? tukaj se pa pomoje zgodba hitro obrne (sploh v nemško govorečih državah)

Cenjen si toliko kot znaš. Nemci nimajo s tem problemov.

Kar se tiče bab, pa Švabico težko dobiš. Ampak saj je dovolj ostalih... Nemci so pri socialnih stikih izjemno lokalno orientirani. Imajo nemški prišleki v drugo mesto tudi sami probleme.

Poleg tega zdaj laufa spoznavanje samo še preko neta. V živo nič...

Ženske v Londonu so zelo aktivne na Tinderju. Brez problemov kaj dobiš. Problem je samo, če si tam samo 4 dni...

Poljska ni problem. Samo stegneš jezik. Samo daleč je, da bi ljubico vzdrževal.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

MisterM ::

Isotropic je izjavil:

uni k ste delali v tujini in pravite kako vam je dobro, kako ste cenjeni...
koliko od vas si je pa našlo punco lokalko recimo? tukaj se pa pomoje zgodba hitro obrne (sploh v nemško govorečih državah)


Po mojih izkušnjah je biti tujec pri nežnem spolu celo prednost. Francozinje, Švicarke, Angležinje, Nemke, Avstrijke... Rusinje in Ukrajinke pa so posebna liga.

Isotropic ::

je bla ena raziskava k so napisali, da če nisi kaj ekstra lep, je tinder zapravljanje cajta

Kar se tiče bab, pa Švabico težko dobiš.

ikzekli

miha1135899 ::

Jaz sem delal v Nemciji na Bavarskem in v Svici v Luzernu, oboje po pol leta.

Nemcija TOP, ne znam uradno nemsko, mi je pa zgledna drzava, zanimiv jezik, se trudim tudi govorit kjer ne gre anglesko, ljudje prijazni, veseli, odprti, spostljivi. Obcutek bit tam je bil lep, se vedno se rad vrnem za kaksen teden.

Za razliko od Svice, ko sem samo cakal da grem od tiste hribovske robotske golazni. Kot bi bil tam s samimi roboti. Nic od nic, tud na pir ne znajo it kot se spodobi, ob kavi in cigareti ne znajo nekaj pokramljat, tako zaprtega naroda se nisem videl. Ferrari te po avtocesti prehiteva kot kamion s 121km/h, enkrat sem cakal na prehodu za pesce, pa me je en Mini prepozno porajtal, je ustavil tocno na sredini prehoda, rikverc zapeljal, da je kr zacvililo in mi predal prednost naj grem, ko bi vsak gladek clovek pri nas normalno odpeljal naprej... Po eni strani visoko kulturni, po drugi pa se vprasas a so cist zdravi. Nisem se pocutil kot cefur ampak kot da sem sam po neki apokalipsi tam, hudo poseben narod, ki ga nikdar ne bom razumel.

thom4s ::

solatko je izjavil:

Vi čefurje gledate po narodnosti, jaz pa jih gledam po obnašanju in kar nekaj klenih Slovencev je večjih čefurjev, kot vsi tisti z juga. Tako je tudi v tujini. Sem dosti hodil po zshodni Evropi, še v prejšnji državi in v nemško govorečih deželah, smo bili oberkrajnerji kar lepo cenjeni, saj smo se večinoma znali obnašat vsaj tako normalno, kot avtohtoni domačini.


Poglej si definicijo besede, na pa da tu delaš nek čustven izliv kot da si ravno v tistem tednu v mesecu.

mikhail ::

Moje izkušnje z Italijani so precej mešani. Italijani so precej segregirani v mentaliteti. Zelo hitro te vključijo če poznaš in spoštuješ njihovo kulturo in manire, prav izjemno prijazni postanejo in hitro lahko odnose spraviš v tek. Tu govorim predvsem o poslovnih odnosih. Zelo neradi govorijo angleško, tudi če znajo. Tudi če ti uspe "infiltracija" pa jih o Sloveniji ne zanima kaj dosti. Kvečjemu posebna kulinarika ali kakšne lepe destinacije za dopust. Pri tem so precej klišejski. Pri ljudeh moje starosti je bilo najti veliko več odprtosti in želje da te spoznajo kot osebo in tudi angleščino z veseljem "vadijo". To mogoče bolj velja za Milano, ki je skoraj država zase. Tam je res veliko ljudi, tudi tujcev, sploh pa takih tujceh ki jih absolutno ne marajo (razni low-income delavci iz revnih držav). Zato sem se sam moral prebijat čez dosti predsodkov in ignorance. Eno leto dela na projektu je bilo zame dovolj, in nimam več neke želje sodelovat. To predvsem zato, ker se tam kot oseba dobesedno izgubiš; povzameš jezik, manire in kulturo in je veliko pretvarjanja in napihovanja. Ženske so sploh zahtevne in se držijo "visoko" - za njih je vse v izgledu.

St753 ::

miha1135899 je izjavil:

Ferrari te po avtocesti prehiteva kot kamion s 121km/h

Torej te moti, da vozijo po predpisih tudi tisti, ki imajo drage avtomobile? Cuden folk ja.

Invictus ::

St753 je izjavil:

miha1135899 je izjavil:

Ferrari te po avtocesti prehiteva kot kamion s 121km/h

Torej te moti, da vozijo po predpisih tudi tisti, ki imajo drage avtomobile? Cuden folk ja.

Pa še davek na premoženje plačuje od tega dragega avta ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

miha1135899 je izjavil:

Za razliko od Svice, ko sem samo cakal da grem od tiste hribovske robotske golazni.
Švica je cel kup majhnih državic in med njimi so ogromne razlike.

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:

St753 je izjavil:

miha1135899 je izjavil:

Ferrari te po avtocesti prehiteva kot kamion s 121km/h

Torej te moti, da vozijo po predpisih tudi tisti, ki imajo drage avtomobile? Cuden folk ja.

Pa še davek na premoženje plačuje od tega dragega avta ;).


To je možno samo v socializmu kjer sistem določa kdo ima preveč denarja in mora ekstra plačevati še za ostale.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Solidar...
Kdo bi si mislil, čigava pogruntavščina neki je to.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Ganon ::

Šele zdaj si ugotovil, da boš v tujini vedno tujec?

[D]emon ::

Delal v Estoniji, v Indiji, ter na Japonskem. Edino na Japonskem sem bil obviously "cefur", ker so pac dokaj ksenofoben narod (mlajse generacije ne toliko).

Ce se znas integrirat v druzbo v kateri si, ne bos imel problemov. Je pa res, da imas povsod asshole folk.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

St753 ::

[D]emon je izjavil:

Je pa res, da imas povsod asshole folk.

Tudi v Sloveniji. Pa da ne bo kdo mislil, da imam kaj proti Sloveniji, samo neumno se mi zdi to pritozevanje nad tujci, pred svojim pragom se pa ne pomete.

[D]emon ::

Saj nisem rekel, da pri nas ni zaplankanih idiotov. Samo pravim, da so povsod. In ce imas to nesreco, da naletis na njih ... hja, tough tits. Stisni zobe in pojdi naprej. Trda koza pomaga.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Unknown_001 ::

[D]emon je izjavil:

Delal v Estoniji, v Indiji, ter na Japonskem. Edino na Japonskem sem bil obviously "cefur", ker so pac dokaj ksenofoben narod (mlajse generacije ne toliko).

Ce se znas integrirat v druzbo v kateri si, ne bos imel problemov. Je pa res, da imas povsod asshole folk.


Japanerji so nasploh prifuknjen narod. Upam da si nisi preveč gnal k srcu ker imajo že kulturne vrednote zelo nazadnjaške. Tako kot Izraelci se imajo za posebne in mi naj bi to razumeli... well shit, če tole ne smrdi po čustvenem izsiljevanju priviligiranosti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

[D]emon ::

Zakaj bi si ? Jaz sem delal za zahodno firmo z vecinoma zahodnjaki.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Unknown_001 ::

[D]emon je izjavil:

Zakaj bi si ? Jaz sem delal za zahodno firmo z vecinoma zahodnjaki.


Potem pa dobro :)

Itak te tam nihče ne pozna :D btk
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

shintaro ::

Isotropic je izjavil:

uni k ste delali v tujini in pravite kako vam je dobro, kako ste cenjeni...
koliko od vas si je pa našlo punco lokalko recimo? tukaj se pa pomoje zgodba hitro obrne (sploh v nemško govorečih državah)


to je moj oče naredu like 1970 za dobit nemško državljanstvo, se poročil z nemkinjo. če je njemu v 1970 uspelo mislim da je danes lažje.

Zgoraj kritika glede švice pa jaz slišim drugače, prijatelj in bratranec delata gor pa ful hvalijo.
Na temo : slovenij je majhna država in ljudi jo ne poznajo, pol te zmečejo v 'eastern europe' koš, ko smo pa dost bolj napredni.
Jaz mam dost frendov okol sveta in sodelujem na projektih z nemcem, nkol še mel občutek da je obnašanje do mene koda sm 'čefur'.

@Demon , mi je rekel en k uči angleščino na Japonskem isto kot praviš ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

A. Smith ::

jype je izjavil:

miha1135899 je izjavil:

Za razliko od Svice, ko sem samo cakal da grem od tiste hribovske robotske golazni.
Švica je cel kup majhnih državic in med njimi so ogromne razlike.

Sicer offtopic, ampak to je zame idealen primer decentralizacije države -> če en kanton zabluzi, ga drugi rešijo, za ceno radikalnih sankcij. Sistem je deloval skozi turbulenten srednji vek in naprej. Lahko, da so po človeški plati gnoji, ampak za vzpostavitev režima kakršen je, jim vsaka čast.

Če bi bila Kitajska na takšen način postavljena, sesedaj ne bi cel svet tresel, kdaj jim bo zmanjkalo sape.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

avani ::

Isotropic je izjavil:

uni k ste delali v tujini in pravite kako vam je dobro, kako ste cenjeni...
koliko od vas si je pa našlo punco lokalko recimo? tukaj se pa pomoje zgodba hitro obrne (sploh v nemško govorečih državah)


To pa ne drži. Bil sem v Rimu in sem bil v zvezi z domačinko. Prej in potem sem bil v Nemčiji, prav tako zelo enostavno našel partnerko. Ta zadnja je zelo verjetno tista "taprava'. Brez kakih predsodkov.

Ko malce spoznaš sceno, vidiš kako veliko je mednarodnih parov in da danes pravzaprav ni nič nenavadnega biti v "eurozvezi". Imava kar precej prijateljev ki so domacin/ka-tujka/ec.

jype ::

A. Smith je izjavil:

Če bi bila Kitajska na takšen način postavljena, sesedaj ne bi cel svet tresel, kdaj jim bo zmanjkalo sape.
Kitajska _je_ postavljena na takšen način.

[D]emon ::

Unknown_001 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Zakaj bi si ? Jaz sem delal za zahodno firmo z vecinoma zahodnjaki.


Potem pa dobro :)

Itak te tam nihče ne pozna :D btk


Tocno tako. Zato se nisem sekiral glede komentarjev ki sem jih slisal a la lej ga nekultiviranega tujca (kar japanezerji radi ven mecejo). :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

A. Smith ::

jype je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Če bi bila Kitajska na takšen način postavljena, sesedaj ne bi cel svet tresel, kdaj jim bo zmanjkalo sape.
Kitajska _je_ postavljena na takšen način.

Skoraj celotno kitajsko gospodarstvo, sploh pa infrastrukturo upravlja Partija, ki je najbolj centralizirana možna oblika vodenja. Zato kup problemov, ki sem jih za Kitajsko našteval v neki drugi temi. Res je, da ima Kitajska svoje pokrajine, ampak Partija je tam über alles. Nobene resne avtonomije nimajo te pokrajine.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

slotechar ::

V evropi so se narodi tako preseljevali da je tezje ugotoviti ce ti ni kak skandinavec v daljnem sorodu ali pa kak "ilir" jud "kelt" Ti so puscali svoje gene po vsej evropi. Lahko bi bil kak "tujec" bolj v genskem sorodu kot kak slovenec oziroma pripadnica lastnega naroda.

next3steps ::

A. Smith je izjavil:

jype je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Če bi bila Kitajska na takšen način postavljena, sesedaj ne bi cel svet tresel, kdaj jim bo zmanjkalo sape.
Kitajska _je_ postavljena na takšen način.

Skoraj celotno kitajsko gospodarstvo, sploh pa infrastrukturo upravlja Partija, ki je najbolj centralizirana možna oblika vodenja. Zato kup problemov, ki sem jih za Kitajsko našteval v neki drugi temi. Res je, da ima Kitajska svoje pokrajine, ampak Partija je tam über alles. Nobene resne avtonomije nimajo te pokrajine.

URL, partija vrši nadzor.
Sem pa trenutno izven EU. Ljudje te spoštujejo, ne glede na to, da sem tujec. Spoštujejo te tudi ljudje, ki te morda v EU ne bi.

Scaramouche ::

slotechar je izjavil:

V evropi so se narodi tako preseljevali da je tezje ugotoviti ce ti ni kak skandinavec v daljnem sorodu ali pa kak "ilir" jud "kelt" Ti so puscali svoje gene po vsej evropi. Lahko bi bil kak "tujec" bolj v genskem sorodu kot kak slovenec oziroma pripadnica lastnega naroda.



zanimivo o Evropi

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo, ki bi bilo poravnano z mojimi vrednotami

Oddelek: Loža
345355 (3546) user-pass
»

Internetni nategi

Oddelek: Loža
152730 (2261) Machete

Čapci v mestu Maribor

Oddelek: Loža
202352 (2015) dzinks63
»

EU preiskuje kartel proizvajalcev elektronike

Oddelek: Novice / Tožbe
4112466 (9809) k4vz0024

Več podobnih tem